Gym- en turnvereniging haalt herinneringen op edrï m ig f iÉz1¥biag¥i Tëpheide C95 Ver/toopplmen? lilllH I eli i jm ja iiBfcjpbqlr 1 *v OPEN HUIZEN ROUTE BORDEN •ROEKMAN KMA lilllr Nillf i V> 3f Rietveld ERA makelaars houdt l Bil Centerdisc i I GRATIS PREMIE-CD (072)5351000 FALKLAND TONEEL Uw huis verkopen? 3 OKTOBER 2001 rliJU Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO Mogen wij ons even voorstellen? Éérste New Vision met dj Astrid Verkeersongeval met letsel Koos Postema in het Trefpunt Didgeridoo en klankschalen healing in Ypsalon Bijeenkomst Arbor Yitae w Sans Atout Opbrengst collecte nierstichting Tweede arrestatie na moord meisje Zie bladz 13 C- HACHMANG H3 PRESENTEERT: Tonnie, Tessa en de toverring' Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl 4,95 NU 2 VOOR Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) t:A: De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! :r m Het nieuwe team van de redactieNicöle I/eerland (I) en Marsha Bakker (r). (foto UKP.) Sinds enkele weken bestaat de nieuwe redactie van de Uitkijkpost uit Nicöle Heerland (30) uit Castricum en Marsha Bakker (27) uit Noord-Scharwoude. Nicöle heeft hiervoor bij het Noordhollands Weekblad gewerkt. Marsha is naast haar werk voor de Uitkijkpost tevens freelance journalist. Wij hopen op een pret tige samenwerking met alle bedrijven, verenigingen, clubs en particulieren. HEILOO - Na een lange periode van verbouwing is er eindelijk weer dance in Bukbuk. Vrijdag 5 oktober start een nieuwe reeks speciaal voor de trance en progressive liefhebbers. New Vision is de naam en zoals vanouds zal dit weer een avond worden waar nog lang over gesproken wordt. Degene die daar aan meehelpen zijn dj Astrid, Spider Wi llem en Will. Op verzoek is dj Astrid weer terug van weggeweest. Deze vrouwelijke dj heeft al vele* malen de dansvloer weten te vullen in Bukbuk. Niet alleen in Buk buk, maar ook op de grotere feesten is zij onderhand een bekend fenomeen. Zo draait zij als resident dj in café Sol in Amsterdam Kremlin (Marcanti) en heeft zij onlangs een nog op Impulz outdoor gedraaid. Ook Spider Willem is een veelgevraag de dj. Spider draait al jaren mee in de business. Met zijn Mushroom party's was hij Amsterdam al een begrip. Te genwoordig pakt hij het allemaal nog serieuzer aan, op weg naar een interna tionale carrière. Dj Will is vooral bekend in Alkmaar en omgeving, is al elf jaar resident dj van Bukbuk en heeft al vele malen de dans vloer gevuld in Heiloo. Deze drieman formatie begon ooit in Hemkade (Zaandam) en wordt najaren weer her enigd in de Buk. Bukbuk kent twee dance avonden, elke eerste vrijdag van de maand New Vi sion, dat zich meer op trance en hard- house richt en elke derde vrijdag van de maand HLT, dat puur voor de tech no liefhebbers is. Kaarten zijn verkrijg baar bij Centerdisc te Heiloo en kosten f 20,-. HEILOO - Omstreeks 20.30 uur zon dagavond verloor een 16-jarige brom fietsster uit de Rijp op de Kerkelaan te Heiloo de macht over het stuur van haar bromfiets. Zij raakte met haar tweewieler de stoeprand waarna zij tegen een lantaarnpaal botste en ten val kwam. De 16-jarige liep een gek neusde pols en vermoedelijk een ge broken vinger'op. De bromfiets schoof door naar de andere weghelft en werd aangereden door een automobilist. Hierdoor ontstond schade aan brom fiets en genoemde personenauto. De bromfietsster werd overgebracht naar het MCA te Alkmaar. HEILOO - Zaterdag 6 oktober van 10.00 tot 12.00 uur (zaal open 09.15 uur) zal de bekende tv-presentator Koos Postema een lezing houden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De lezing staat in het kader van de Internationale Dag van de Ouderen. Er zijn nog gratis toegangskaarten ver krijgbaar op bovengenoemd adres of telefonisch te bestellen op 072-5331297. Voorafgaand aan de lezing van Koos Postema zal de vrcifp&uder ouderenbe leid van de gemeë'nte Heiloo een rap port in ontvangst nemen over de prak tijkervaring van de Ouderenadviseur WonenPlus Heiloo. WonenPlus Heiloo (waarin vertegen woordigd de Woningstichting Heiloo, het Woon- en zorgcentrum Heiloo, de Ouderenbonden KBO en ANBO, de UW en de Stichting Ouderenwerk Heiloo) wil met dit rapport de nood zaak van een ouderenadviseur in Heiloo nogmaalks onder de aandacht van de gemeente brengen. Later deze maand zal het rapport gevolgd worden door een subsidieverzoek aan de ge meente Heiloo. Bovengenoemde organisaties zien de ouderenadviseur/WonenPlus als het loket via welke de zelfstandig wonende ouderen in Heiloo al hun diensten (zul len) kunnen aanvragen. Het rapport is op te vragen bij de Stichting Oude renwerk Heiloo. U kunt bij deze stich ting ook nadere informatie krijgen over WonenPlus, bijvoorbeeld over de voor delen van een lidmaatschap. HEILOO - Op donderdag 4 oktober wordt er in de Ypsalon een avond geor ganiseerd, waarin de didgeridoo en klankschalen worden gebruikt om te ontspannen. Zowel de digeridoo (een instrument dat door de aboriginals be speeld wordt) en de klankschalen (van Tibetaanse oorsprong) proauceren een sterke trilling, die een positieve en ont spannende invloed op de mens hebben. Behalve de trilling is natuurlijk ook het geluid op zich prachtig om naar te lui steren. Deze avond wordt verzorgd door drie ervaren spelers en de avond begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur, entree is f 12,50. De Ypsalon vindt u aan de Hucht 2 te Hei loo. HEILOO - In het zalencomplex van de Stichting Het Open Huis Winkelcen trum 't Loo vindt een bijzondere bij eenkomst van Arbor Vitae plaats. Deze avond staat in het teken van het gebrui ken van de adem. Voor de pauze zult u worden begeleid bij het oefenen met de adem. Hiervoor is het verstandig voor af niet zoveel te eten. De oefeningen zijn eenvoudig uit te voeren. Na de pauze zal dieper op de adem en de oe feningen worden ingegaan en is er gele genheid tot het stellen van vragen. Vaak is de werking van de adem voor ons diep verborgen. We ademen ons hele leven in en uit zonder dat we ooit het effect hiervan onderzoeken. Na tuurlijk weten we dat er zuurstof en kooldioxide in de longen worden uitge wisseld, maar de adem kan ons veel meer laten zien en ervaren. Is er span ning, ben je gezond, zijn er blokkades? Ook kan de adem ons brengen naar een gebied van stilte, achter ons drukke denken en doen, het gebied van inner lijke balans, Qnspanning, subtiele ener gie en gezondheid. Aanvang 20.00 uur, toegangspijs f 10,-. HEILOO - Op zondag 1 oktober ver zamelden 45 turnsters van gymnastiek- en turnvereniging Klimop zich in Heiloo. Zij haalden herinneringen op aan een roemrijk verleden. De kleine vereniging uit Heiloo (opgericht in 1.948) boekte vanaf het midden van de jaren '60 tot eind jaren '70 vele succes sen. De lijst kampioenschappen is talrijk en verschillende turnsters van Klimop Heiloo deden mee op nationaal en internationaal niveau. Dat was, zeker gezien die tijd, een enorme prestatie. Vriend en vijand stelden dezelfde vra gen. Had de club meer financiële arm slag, een fantastische accommodatie of een professioneel opgeleide trainer uit het Oostblok? Waren de ouders van de turnsters super ambitieus of werd de ploeg gesteund door een rijke sponsor? Niets van dit alles. De voornaamste redenen voor het succes zijn volgens de turnsters zelf vooral te vinden in het feit, dat zij een groep vriendinnen vormden die gewoon gek waren van turnen. Zij stonden onder de bezielen de leiding van wijlen Henk'Dekker en Annelies Tervoort. Bovendien werden zij gesteund door een goed functione rend bestuur waarvan destijds de heer Bruijn voorzitter was. Het gegeven dat 99 procent van de aangeschreven turn sters nu acte de précense geeft op de reünie, getuigt nog immer van de saam horigheid van toen. Paardensprong uit de kleedkamer Met het aantreden van trainer Henk Dekker, in het dagelijks leven melk boer te Beverwijk, werden begin jaren '60 serieuze plannen gemaakt om in Nederland een plaats aan de top te ver overen. Het aantal trainingen werd opgevoerd tot wel twee a drie keer per week, voor die tijd heel bijzonder. Overigens zijn de trainingen van weleer niet te vergelijken met die van tegen woordig. De turnsters op de reünie kunnen zich nog goed herinneren hoe zij vanuit de kleedkamers moesten aanlopen voor een paardsprong, hoe de brug ongelijk moest worden vastgehouden om te voorkomen dat hij omviel en hoe zij acrobatische toeren uithaalden op kei harde vloeren. Er bestonden toen nog geen valkuilen, dikke landingsmatten en zogenaamd^ spanbruggen. Dat deed een groot beroep op het ver mogen van Annelies Tervoort en Henk Dekker om turnsters letterlijk op te vangen uit de lucht. En daar vertrouw den de meisjes dan ook op: 'Als zij zei den spring maar dan deed je dat dus gewoon'. De ingezette inspanningen wierpen voor het eerst vruchten af in 1964, toen Annelies Tervoort Nederlands kam pioene werd. Dit herhaalde zij in 1966. Jammer genoeg werd Annelies in 1965 geveld door een hersenschudding, waarmee plannen voor drie kampioen schappen op rij verijdeld werden. Na haar ejgen actieve carrière wijdde zij zich als trainster aan het opleiden van jong talent. Zij deed dit met enthou siasme en overgave waardoor menig turnster werd aangestoken. Op zaterdag na de training chocolade melk drinken bij de familie Tervoort hoorde daar dan ook bij. Evenals met alle meiden van de vereniging in de zomer op kamp naar Beekbergen. Klimop hofleverancier Nu stonden de zestiger jaren in Nederland nog steeds in het teken van de verzuiling. Er bestond voor elke geloofsovertuiging een aparte sport bond die haar eigen kampioenschap organiseerde. Klimop Heiloo was van oudsher een katholieke gymnastiek club, aangesloten bij de katholieke turnbond. Toen Henk Dekker ambities voor de vereniging aankondigde op (inter)nationaal niveau, stond het bestuur van Klimop voor de keuze; vasthouden aan traditie of kiezen voor kansen voor de turnsters. Dat laatste is gebeurd, Klimop Heiloo sloot zich aan bij het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond. Het aantal trainingen op de vereniging werd opgeschroefd naar vijf per week. Turnsters van de club werden uitgeno digd voor regionale JongTalent trainin gen en later voor de nationale dames selectie. Dat dit alles de club geen win deieren heeft gelegd en haar maakte tot hofleverancier van de Nederlandse damesturnploeg mag blijken uit de vol gende erelijst: Leden nationale selectie Nederlandse damesturnploegen tussen 1963 en 1977: Annelies Tervoort, Ria Bakker, Rina Kops, Tilda Botman, Ans Dekker, Marleen Houter, Joke Kos, Ikina Morsch, Astrid Ranzijn. Nederlandse kampioenen: Ikina Morsch, Ans Dekker en Joke Kos. Behalve deelname aan Europese- en Wereldkampioenschappen hebben Ans Dekker en Ikina Morsch gestreden op de Olympische Spelen in München 1972 waar zij met de Nederlandse ploeg de negende plaats in het landenkjasse- ment veroverden. Astrid Ranzijn nam deel aan de pre- Olympiade te München. Ans Dekker vertegenwoordigde haar land voor de tweede maal als olympisch deelneem ster in 1976 te Montreal, dit keer samen met Joke Kos en Marleen Houter. Maar misschien was de mooiste over winning uit die tijd wel het verenigings kampioenschap van Nederland in 1972 waar een ploeg van zeven meiden van Klimop onoverwinnelijk bleek. Trefzeker geturnd en als ploeg elkaar onvoorwaardelijk steunend en stimule rend wisten Rina de Winter, Marian van Velzen, Ella Pepping, Astrid Ranzijn, Ikina Morsch, Ans Dekker en Joke Kos de landstitel in de acht te sle pen. Zeker voor de trainers Henk Dekker en Annelies Tervoort was dit de kroon op hun werk. In 1974 werden de Nederlandse kampioenschappen gehouden. Dat bleek wederom een hoogtepunt voor Klimop. De eerste drie plaatsen werden behaald door turnsters van deze vereniging, te weten 1Ans Dekker, 2. Joke Kos en 3. Astrid Ranzijn. Goeie oude tijd Achter deze zichtbare erelijst gaat een groep van wel zestig turnsters schuil, die in al die jaren een hechte club vormden. Die meedraaiden in de (sub)top van Nederland en steevast tij dens de nationale kampioenschappen bij de vijftien beste turnsters van het land eindigden. Zij deelden blaren op de handen, blauwe plekken, angst voor de evenwichtsbalk maar vooral veel plezier in de turnsport en elkaar. Nu, ongeveer 30 jaar later, haalden zij her inneringen op aan een 'goeie oude tijd'. B HEILOO - Inspiratiebedrijf De Gou den Sleutel is een jaar geleden ont staan naar aanleiding van een drama tische gebeurtenis in het leven van Dick en Helene Wesselingh. Helene werd vijf jaar geleden ernstig ziek tij dens de zwangerschap van haar twee de kind. Een zeer zeldzame aandoe ning leek de ondergang te worden van haar en de baby. Helene en Dick wis ten hun nachtmerrie echter door veel praten en een rotsvast vertrouwen in elkaar en in een positieve afloop, te doorstaan. Vervolgens besloten ze hun leven, wat bestond uit drukke banen en daarnaast nog vrijwilligers werk, om te gooien. Het echtpaar be sloot hun 'gave' te gaan gebruiken om andere mensen te helpen. Zo ont stond hun inspiratiebedrijf De Gou den Sleutel. Dick: „Inspiratiebedrijf klinkt erg vaag en dat is het voor veel mensen in eer ste instantie ook. Maar als we uitleg gen wat wij voor mensen kunnen doen, kan iedereen zich er wel iets bij voor stellen. Om het kort samen te vatten: iedereen loopt in zijn leven wel eens tegen een probleem aan. De meeste problemen kunnen worden opgelost, of lossen zichzelf op, maar het gebeurt ook dat het probleem alleen maar gro ter wordt, zolang men er niets mee doet. In dat geval kunnen wij de sleutel tot een oplossing bieden." Klankbord De Gouden Sleutel moet niet worden* gezien als alternatieve geneeskunde of als psychologische hulpverlening. Helene: „Wij zijn geen van beide opge leid om mensen te behandelen en dat willen we ook niet. Wij helpen mensen door naar ze te luisteren en ze een klankbord te bieden. Sommige proble men zijn moeilijk te omschrijven, lig gen in de taboesfeer of zijn kwetsend voor mensen uit de omgeving. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Dan is het prettig om met iemand te praten die alleen maar naar je luistert, niet in je verleden gaat wroeten als je dat niet wilt, en je juist aanmoedigt in plaats van ontmoedigt." Bedrijven De Gouden Sleutel doet ook veel voor en met bedrijven. Door middel van lezingen, seminars en het analyse ren van bepaalde problemen binnen het bedrijf, proberen ze bij te dragen aan een gezonde bedrijfscultuur. Helene: „Problemen binnen bedrij ven zijn anders dan voor particulie ren, maar eigenlijk is onze werkwijze hetzelfde. Er moet beter worden ge communiceerd en mensen moeten naar het eigen gevoel durven luiste ren. Dat laatste is nogal eens een pro bleem. Zeker binnen bedrijven waar een bepaalde'cultuur heerst. Daar is het vaak moeilijk om oude ideeën en patronen los te laten." Coaching en counselling Volgens Dick en Helene ligt de kracht van hun bedrijf in het feit dat men ui teindelijk de eigen problemen oplost, in plaats van dat iemand weer iets moet doen of moet laten. Dick: „Door middel van coaching (zakelijk) of counselling (emotioneel) helpen wij mensen een eigen doel stellen. Dat kan een gelukkiger leven zijn, een leu kere baan, een verdubbeling van je omzet, een diploma of het starten van een onderneming. Mensen krijgen dat uiteindelijk allemaal zelf voor elkaar. Wij hebben daar slechts een begelei dende rol in. Eigenlijk is het hartstik ke eenvoudig. Maar je moet er wel voor open staan." Voor meer informatie over De Gou den Sleutel, tel. 072-5071157 of e- mail: info@inspiratiebedrijf.nl. U kunt ook surfen naar de website: www.inspiratiebedrijf.nl Helene en Dick Wesselingh (Fotostudio Star field) HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij dames bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Dolmans - Schouten 55,8, 2. V. Heivoort - V. Kleef 54,6. B-lijn: 1. Glorie - A. de Groot 66,3, 2. Kuiper - Zijp 56,7. C-lijn: 1Fam. Kemper 58,3,2. Hommes - Schouten 57,1. D-lijn: 1. Hansen - De Jong 61,3,2. V.Toornburg - De Vries 60,4. E-lijn: De Jong - De Winter 66,7, Fam. Zomerdijk 55,2. F- lijn: G. de Vries - V.d. Molen 58,9,2. V.d. Horst - Strooker 57,8. HEILOO - De huis-aan-huis collecte die in de week van 17 tot en met 23 sep tember is gehouden ten bate van de Nierstichting heeft in de gemeente Heiloo f 15315,70 opgebracht. HEILOO - De politie heeft na de gewelddadige dood van een 16-jarig meisje in Heiloo een tweede meerder jarige aangehouden. Eerder werd al een jongen gearresteerd. Beiden zijn familie van het slachtoffer. Het meisje werd op 13 september in haar ouderlijke woning om het ieven gebracht. De toedracht en het motief zouden mogelijk te maken hebben met de Arabische achtergronden van de betrokkenen. De twee verdachten zijn inmiddels voorgeleid aan de rechter commissaris INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 bij besteding van 44,95 j Heiloospecialist Willem Amels zit voortaan om de fioek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlicg.nl NVM'WONEN VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM m akela www.vanderborden.nl FALKLAND TONEEL van Ans van Muiswinkel en Ria Boumans in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). -> RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaayd). Nog immer lenig, deze oud-turnsters van Klimop Heiloo. (Fotostudio Star field) Prachtige Dopheide. Erica Gracilis blijft roodroze van kleur en is geschikt voor buiten en binnen. per stuk ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Kijk ook op internet: www.tuincentrumovervecht.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1