Brandweer Limmen 75 jaar Wereldfeest in Limmen maum PvdA in het Limmer Die Jazz Session Club Vredeburg - UITKIJKPOST - 10 OKTOBER 2001 - PAGINA 11 Ondernemersfederatie CAL een feit Dialezing over Nieuw- Zeeland Kerkenveiling Limmen Lezing over de euro Grote antiekbeurs in Grote Kerk Bingoconcert Excelsior Limmen Bridgeclub Limmen Horizon College zoekt vrijwilligers taalcontact De Nieuwe Wereld SV Vredeburg HSV Limmen nieuws Discussiemiddag met politieke partijen CDA fiets CAL Thema-excursie: padde stoelen in bos en duin Lezing Tuinvormgeven Rabopoldertrimloop bij Meervogels Kerkmuziekavond Brand in auto Snelheidsduivels Unieke kunsthappening Obsession of Art Uitslagen handbal Meervogels Man aangehouden door oplettende burger Het Hakkel-oren toernooi wui timmer jbie LIMMEN - Het brandweerkorps van Limmen bestaat dit jaar 75 jaar. Per 1 januari houdt de vrijwillige brandweer Limmen formeel op te bestaan en gaat ze op in het CAL-corps, met een be roepskern van vijf mensen. Comman dant Antoon van den Kommer (60) neemt tegelijkertijd, na 31 jaar lid te zijn geweest van de brandweer, af scheid. Op 1 januari 1926 werd de brandweer Limmen opgericht. Het dorp was net aangesloten op het provinciaal water leidingnet. Op een paar plaatsen in het dorp kwamen kastjes te staan met slan gen en een straalpijp. Dertien jaar later kreeg Limmen zijn eerste motorspuit. De plaatselijke taxi van Arie Krom trok de eerste kar. En als die er niet was, hoopte men dat er een trekker beschik baar was. Het hoeft geen betoog dat wat in de brand raakte in die tijd tot aan de grond toe afbrandde. De zeventien brandweerlieden van Limmen rukken nu rond de twintig keer per jaar uit voor brand(jes) en hulpver leningen. De chemicaliënpakken heb ben ze, sinds ook de gevaarlijke stof- fenbestrijding bij de brandweer is on dergebracht, nog maar één keer hoeven gebruiken. Öm het korps gemotiveerd te houden wordt ook meegedaan aan de praktijk en theoriewedstrijden die het hele jaar door worden gehouden binnen de kring Alkmaar, het gebied van Uitgeest tot Niedorp. Al een jaar of vier wordt er gesproken over een nieuwe kazerne, maar voor alsnog is er met de gemeente nog geen overeenstemming over het financiële gedeelte bereikt. Terwijl het huidige pand arbo-technisch lang niet aan alle eisen voldoet. Zo zijn er geen geschei den douches zodat het korps nog niet verrijkt kan worden met een brand weervrouw, de afzuiging voor de auto's is er niet, en een van de auto's staat dag en nacht buiten wegens ruimtegebrek. Het college zal over twee weken nader besluiten over deze kwestie. Even een gezellig onderonsje tussen politie, burgemeester en brandweer. (Fotostudio Star/ie/d) REGIO - Vooruitlopend op de ge meentelijke samenvoeging van Castri- cum, Limmen en Akersloot, gaat de on dernemers-federatie CAL definitief van start. De besturen van de plaatselijke ondernemersverenigingen zijn het hier over eens geworden. Het bestuur wordt gevormd uit de aangesloten verenigin gen. Uit hun midden zal een voorzitter worden gekozen. Een van de eerste gezamenlijke activi teiten is het volgende Politiek Café dat in samenwerking met de WLTO op 12 november aanstaande in De Vredeburg te Limmen wordt gehouden. Samen met de Kamer van Koophandel wordt ge werkt aan een update van de strategi sche nota die vorig voorjaar het levens licht zag. De nieuwe federatie wil haar invloed aanwenden om de perspectie ven voor ondernemers in de gemeenten Castricum, Limmen en Akersloot te verbeteren. Daarnaast is er zeker ook oog voor algemeen belang en ^leefbaar heid in de nieuwe gemeente. LIMMEN - Vrouwen van nu afdeling Limmen heeft voor dinsdag 16 oktober Rienk Veen uitgenodigd voor een dia lezing over de Parel van de Pacific: Nieuw Zeeland. Aan de hand van meer dan 200 dia's wordt u haarfijn uitgelegd waarom dit één der mooiste landen ter wereld is. Aanvang 20.00 uur in Vrede burg te Limmen. Introducés toegestaan. Kosten f7,50 inclusief koffie of thee. Voor het bezoek aan de Amsterdam Arena op donderdag 25 oktober zijn er nog enkele plaatsen vrij. Opgave en in lichtingen: Betty Zijderveld, tel. 072- 5051911. LIMMEN - Op zaterdag 3 november is de-jaarlijkse jeugd- en kerkenveiling om 19.30 uur in de Burgerij. Als u iets wilt geven voor de veiling kan dit tot zaterdag 13 oktober in de catalogus worden geplaatst. U kunt hiervoor con tact opnemen met de familie Koppes, Kerkweg 48, tel. 072-5051717. LIMMEN - De Werkgroep Ontwikke lingssamenwerking Limmen (WOL) houdt op 18 november van 16.00 tot 21.00 uur een wereldfeest in de Burge rij en het erboven gelegen jongeren centrum Conquista. Het thema van het feest is Onderwijs, een Kinderrecht. Dit in het kader van de internationale dag voor de Rechten van het Kind op 20 november. De opbrengst van het feest gaat naar de onderwijsprojecten van de WOL in Burkina Faso, West-Afrika. Activiteiten Tijdens het middagdeel kunnen de in formatiestands bezocht worden. In het kader van het thema is er een stand over kinderrechten en een stand met infor matie over scholencontacten. Er zijn diverse stands uit Burkina Faso: kunst nijverheid, projecten van de WOL, en de ambassade. Ook is de Wereldwinkel aanwezig. De werkgroep Spitak geeft informatie over hun reis naar Armenië. Voor jong en oud zijn er diverse work shops: Afrikaanse percussie, een debat over onderwijs in ontwikkelingslanden. Voor kinderen zijn er speciale work shops in Conquista: Speelgoed maken van afvalmateriaal en een spel over on derwijs in Burkina Faso. Als de computer in Burkina werkt, zal het mogelijk zijn met kinderen daar te chatten. Vanaf 18.00 uur is er een Afri kaans buffet, bereid door mensen die van oorsprong uit Burkina Faso komen. Tevens is er een modeshow met traditi onele kostuums uit diverse delen van de wereld en een spetterend optreden van een Afrikaanse muziekgroep. Ontmoetingsplaats CAL Naast bovengenoemde activiteiten is het feest tevens een ontmoetingsplaats voor allerlei groepen uit de CAL ge meenten die zich met internationale samenwerking en duurzame ontwikke ling bezig houden. Kaartverkoop Inmiddels is de verkoop van toegangs kaarten gestart. Zaterdagavond 13 ok tober, na de viering van 19.00 uur, en zondagmorgen 14 oktober, na de vie ring van 10.00 uur, zal de WOL ach terin de Corneliuskerk toegangskaarten verkopen. Ook in de Hervormde Kerk worden op zondagmorgen kaarten ver kocht na afloop van de dienst van 10.00 uur. Zondag 28 oktober is de WOL met een stand aanwezig op de interculturele manifestatie van MICAS, het netwerk voor migranten in Castricum. De mani festatie wordt gehouden in de Maranathakerk (hoek Kleibroek en Prinses Beatrixstraat) tussen 15.00 en 18.00 uur. Naast kunstnijverheid uit Burkina Faso zijn hier toegangskaarten voor het wereldfeest te koop. De kaarten kosten f30,- en kinderen tot 15 jaar betalen f 15,-. Dit is inclusief deelname aan alle activiteiten en het Afrikaanse buffet. Kaarten kunnen ook besteld worden via de internetsite van de WOL: www.stichting-wol.f2s.com of door het bedrag over te maken op bankrekening 969779267 ter name van Stichting WOL, onder vermelding van toegangs kaarten wereldfeest. De kaarten worden bezorgd op het adres dat op de over boeking vermeld staat. REGIO - Op 1 januari 2002 is de euro ook in het dagelijks leven een feit. Prij zen en tarieven, lonen en uitkeringen, alles wordt berekend in euro's. We krijgen euromunten en -biljetten in onze portemonnee waarmee we gaan betalen. Voor vrijwel iedereen roept de komst van de euro vragen op. De bibli otheken in Castricum, Limmen en Akersloot hebben daarom een deskun dige van het Nationaal Forum voor de introductie van de euro uitgenodigd om een presentatie te geven over de ko mende veranderingen en om uw speci fieke vragen over de euro te beant woorden. De presentaties vinden plaats in Bibli otheek Limmen op vrijdagochtend 19 oktober van 9.00 tot 10.00 uur, tel. 072-5052135, Bibliotheek Akersloot op vrijdagochtend 19 oktober van 10.30 tot 11.30 uur, tel. 0251-312948 en Biblio theek Castricum op vrijdagochtend 2 november van 10.00 tot 11.00 uur, tel. 0251-653762 (tussen 10.00 en 12.00 uur). Om een indicatie te krijgen hoe veel mensen er bij de lezing aanwezig zullen zijn, vragen de bibliotheken u om zich vooraf bij de bibliotheek van uw keuze aan te melden. De toegang is gratis. ALMAAR - Noord-Hollands grootste antiekbeurs, De Antiekade, wordt dit weekend voor de 49ste keer gehouden in Alkmaar. Op vrijdag (19.00 tot 22.00 uur), zaterdag (11.00 tot 17.00 uur) en zondag (11.00 tot 17.00 uur) kunnen de antiekliefhebbers weer hun hart ophalen. De circa 55 verlichte stands met antieke meubelen, een grote variatie aan klein-antiek en sieraden geven een warme sfeer. Tevens kunt u eigen antiek laten taxe ren of u gratis en vrijblijvend laten in formeren over de restauratiemogelijk heden van uw antieke meubilair of schilderij, de reparatie van uw antieke klok en het onderhoud van oud-zilver en antieke meubelen. De entree be draagt f 12,50, houders van kortings kaarten, 65 plus, CJP en Vrienden van de Grote Kerk betalen f 10,-. Tot 16 jaar gratis toegang. Bovendien ontvangt iedere bezoeker die op zaterdag 13 ok tober exact op het hele uur (klokslag van de Grote Kerk) een entreekaart koopt een gratis jaarabonnement op de Antiek Verzamelkrant. 'LIMMEN - In navolging van een ja renlange traditie zal Muziekvereniging Excelsior aanstaande zaterdag weer een bingoconcert verzorgen. De combinatie van muziek en bingo zal te vinden zijn in De Burgerij aan de Dusseldorperweg en zal beginnen om 20.00 uur. Als eerste zal het Opleidingsorkest, on der leiding van Liesbeth Zonneveld, optreden. Vervolgens zal het Harmo nieorkest zich presenteren. Dit orkest heeft sinds juni van dit jaar een nieuwe dirigent: Raymond Munnecom. Dat betekent dat er veel nieuwe muziek ge speeld zal worden, waaronder Kodomo No Hi en Ross Roy. De avond wordt afgesloten met een op treden van de Slagwerkgroep, onder leiding van Harold Versteege. Door de onlangs aangeschafte nieuwe melodi sche slaginstrumenten, kunnen verras sende werken gespeeld worden en is de titel Drumband hier echt niet meer op zijn plaats. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. De toegang.is gratis. LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 3 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1Keyzer-Keyzer 62,05, 2. Korff- Straathof 58,04, 3. Limmen- Vincke-Möller 56,70, B-Lijn: 1. van Bellen- V.Bergen- Henegouw 59,64, 2. V.d.Eng-Geerdes 57,86, 3. Valkering -Witting 54,29, C-Lijn: 1. Fam.Nierop- Groot 63,93, 2. Hulsebosch- Zeeman 62,14, 3. Engelen- Interna 53,57. D-Lijn: 1 .Balkenende-Hulsebosch 60,71, 2. Gelsing-Stolp 54,46, 3. Beentjes-Duindam 51,79. E-Lijn: 1. Fam. Koene 58,48, 2. Fam. Sege- rius 56,25, 3. De Bloois-Vendel 54,02. ALKMAAR - Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale Jaar van de, Vrijwilliger. Op vrijdag 19 oktober van 15.30 tot 17.00 uur kunt u aan de Blekerskade 12 te Alkmaar informatie krijgen om als vrijwilliger deel te nemen aan 'taal contact'. U kunt vrijwilligerswerk met een inter nationaal accent verrichten door als taalcontact van een cursist van het Horizon College op te treden. Het gaat om mannen en vrouwen uit alle delen van de wereld die Nederlands willen leren, ouderen en jongeren. In het hui dige taalcontactenbestand zitten vooral mensen van middelbare leeftijd, maar voor jongeren (vanaf 18 jaar) is een leeftijdsgenoot zeker welkom. Al jarenlang praten vrijwilligers uit Alkmaar en omgeving elke week een uurtje (korter of langer kan ook) met de cursisten van de Taalschool. Over ditjes en datjes, maar soms ook met een vak genoot over de specifieke kenmerken van een beroep in een ver vreemd land. Het is voor beide partijen vaak een leuke ervaring en de taalstudenten doen er zeker hun voordeel mee. Uit de con tacten komen vaak vriendschappen voort en mocht het eens minder goed gaan, dan is er de mogelijkheid een an dere kandidaat voor het taalcontact te kiezen. Heeft u interesse of wilt u meer infor matie, dan kunt u een kijkje nemen tij dens de informatiemiddag. U kunt daar cursisten ontmoeten en met ervaren 'taalcontacten' praten. Voor meer informatie belt u met tel. 072-5110769 of 072-5156013. ALKMAAR - Maandagavond 15 oktober is er weer een openbare avond bij De Nieuwe Wereld aan het Fnidsen 33 te Alkmaar. Nu de bladeren weer kleuren, mag medium Jos Atsma via door u meegenomen herfstbloemen hel derziende waarnemingen ontvangen vanuit een wereld waar het altijd zomer is. Aanvang 20.30 uur zaal open 20.00 uur, entree f 10,-. Voor inlichtingen tel. 072-5334280. LIMMEN - Op vrijdag 28 september speelde schaakverêniging Vredeburg ronde drie van de interne competitie. J. Limmen profiteerde van de afwezigheid van J. Admiraal en pakte de daarmee de koppositie door een overwinning op de taaie P. van der Heidt. E. Stolp liet van zich spreken door op de 25ste zet met een dodelijke tegenaanval te komen en het duel vervolgens koelbloedig af te maken tegen G.J. Hafkamp. J. Levering accepteerde de remise van J. de Graaf niet en ging er met het volle punt van door. Het jonge aanstormende talent Duncan Keijzer liet van zich spreken door A. Kaandorp van het bord te schuiven, terwijl R. Rommel alle zeilen bij de mast moest zetten tegen M. Kos. In de B-groep pakte Alex Zwart een knappe overwinning op Wouter Mijnsbergen. Uitslagen: Groep A. J Limmen - P v.d. Heidt: 1-0, K. Aafjes - D. Aatjes: 1-0, J. Levering - J. de Graaf: 1-0, R. v.d. Storm - K. Kramer: 0-1, M. Limmen - J. Tebbens: 1-0, H. Ebels - B. Kerkhof: 1-0, R. Rommel - M. Kos: 1-0, H. Le vering - N. v. Leen: 0-1, C. Pepping - M. Weigraven: 0-1, D. Keijzer - A Kaandorp: 1-0, S. Sofan - J. Duin: 1-0, G. Hafkamp - E. Stolp: 0-1, R. Termes - B. Schijf: 1-0, E. v. Duin- H. de Hoog: 1-0. Groep B: T. Bismeyer - T. Witkamp: 0-1, M. van Rees- D. Bismeyer: 1-0, J. Levering - T. Castelein: 0-1, M. v. Buuren - B. Luttikhuizen: 0-1, A. Zwart- W. Mijnsbergen: 1-0, N. van Belzen - M. Koot: 0-1. LIMMEN - Zondag 7 oktober werd er weer gebaarsd, door 17 man bij de Huisvuilcentrale te Alkmaar. Er werden 326 baarzen gevangen, waaronder en kele behoorlijk grote. Naast diverse voorns werd er ook een karper gehaakt, die echter bij het scheppen wist te ont komen. Er werd door iedereen vis ge vangen, de laagste score was 10, de verder uitslag leest u hieronder. I. Jos Admiraal 31 stuks, 2. Tinus Veldt 30 stuks, 3. Co Bakker 26 stuks, 4. Piet van der Heijdt 25 stuks, en Jan Hageman 25 stuks, 6 Jan Walta 24 stuks. De volgende ronde is de baarsdag in de Langereis. Deze wordt op 21 oktober gehouden, er worden zeven of acht ron des van een half uur gevist, en er wordt onder de middag gepauzeerd in café De Vergulde Valk, te Oude Niedorp. Ver trek 08.30 uur bij garage Schilder, op geven niet nodig. Alleen de baars telt mee in deze wedstrijd. Voor informatie over de Hengelsportvereniging Limmen, tel. 0251-310429. LIMMEN - Op donderdag 18 oktober zal door de Ouderenbond KBO-CAL in Limmen een discussiemiddag worden gehouden met vertegenwoordigers van alle politieke partijen, die deelnemen aan de vervroegde gemeenteraadsver kiezingen voor de nieuwe CAL-ge- meente. De verkiezingen vinden plaats op woensdag 14 november. De meeste partijen komen met een uit Limmen af komstige kandidaat op hun lijst. De bijeenkomst vindt plaats in de Vre deburg en begint om 14.00 uur. Met belangstelling wordt uitgezien naar dis cussie over de programma's van de par tijen, in het bijzonder ook over pro grammapunten voor seniorenbeleid. Direct na de fusie van de drie afzonder lijke KBO-afdelingen Castri-cum, Akersloot en Limmen in mei, is een notitie toegestuurd aan alle politieke partijen met wensen ten aanzien van beleid voor senioren, met name dienst verlening aan de burger in de drie woonkernen, sociale voorzieningen, huisvestingsbeleid, veiligheid, verkeer en vervoer. Alle senioren zijn welkom, vanzelf sprekend ook senioren uit Castricum en Akersloot. \>v LIMMEN - Afgelopen zaterdag ging de PvdA op initiatief van lijsttrekker Wil Maréchal bij prachtig herfstweer op ex cursie in het Limmer Die. Dit is een stukje veenweidegebied in het Limmer Polder, dat wordt beheerd door het Noordhollands Landschap. Het is aan weinig mensen bekend en is alleen toe gankelijk onder begeleiding. Er valt echter een zeer zeldzame flora te be wonderen. Piet Buur uit Limmen die de excursie leidde wist veel interessants op te dis sen. Wat het Limmer Die zo bijzonder REGIO - Onlangs zijn de drie lijsttrek kers van het CDA in gezelschap van een aantal kandidaat raadsleden en le den de campagne naar de verkiezingen voor de CAL gemeente gestart. Onder het genot van een fraai herfstzonnetje is men vertrokken. Doelstelling van de tocht was en is de nieuwe gemeente CAL te verkennen en te herontdekken. De start vond plaats bij de Hervormde kerk te Castricum. Via de Burgemeester Mooijstraat toog men over het Duin en Bosch terrein, waar het oude Theehuis werd bezocht, richting Noord-Bakkum. Daar stond men stil om de problematiek van het landelijk gebied te aanschou wen. Getergd door een straffe noord wester fietsten de lijsttrekkers met hun gevolg in de richting Limmen. Na busstation Limmen (de sterhalte) volgde een koffie en broodjesstop in Ons Huis. Vervolgens lieten de leden van het CDA zich uitgebreid voorlich ten over de restauratie van de Her vormde Kerk. Een imposante klus waar niet alleen de restauratie maar ook de veiligheidsaspecten in zo'n gebouw aan de orde kwamen. Het gezelschap trok vervolgens via de Uitgeesterweg richting Akersloot. Daar werd stilgestaan nabij het Alkmaarder- meer met aan de overzijde van het wa ter De Woude. Onder het genot van ge rookte paling werden de belangen van recreëren en wonen aan het water be sproken. Daarna vertrok de stoet richting Veld- hoeve in Akersloot. Op de boerderij is men uitgebreid geïnformeerd over de agrarische bedrijvigheid met zijn pro blemen rondom milieu en natuurbeheer. Zo'n 5,5 uur na de start ging het rich ting Castricum, langs de beide scholen gemeenschappen. Dat betekende het einde van een geslaagde dag met als rode draad de beoogde balans tussen wonen, werken en het open gebied. Geen jazz maar salsa in Vredeburg. LIMMEN - Na de uitstekende start van het seizoen komt zondag de salsaband Salsa Nueva optreden bij jazz Session club Vredeburg te Limmen. Salsa Nueva uit Amsterdam is een zeer en thousiast amateur-orkest van twaalf man met twee bandleiders, die zelf ook meespelen. Buiten twee zangeressen, een zanger, trompet, saxofoons, accor deon, piano en bas is er een uitgebreide percussiegroep. Ze spelen pure salsa, maar ook cumbia's en merengues. Deze Latijn-Amerikaanse happening vindt aanstaande zondag plaats, van 16.00 tot 20.00 uur. Toegang is gratis. maakt is dat je in een relatief klein ge bied verschillende biotopen vindt. Buur besteedde aandacht aan allerlei soorten 'grassen, zeggen, russen en biezen' waarvan velen het bestaan niet hadden vermoed. „Eigenlijk vindt de excursie plaats in het verkeerde jaargetijde", aldus Piet. Waarop hij voorstelde om in het voor jaar terug te komen als vele bloemen en planten in volle bloei staan. De PvdA nodigt u alvast uit om in het voorjaar opnieuw een kijkje te komen nemen in het Limmer Die. CASTRICUM - De herfst presenteert zich afwisselend met regen, storm, onverwacht mooie dagen, maar toch vooral met paddestoelen. Op woensdagochtend 24 oktober gaat boswachter Simon Aardenburg om 09.00 uur met liefhebbers op zoek naar de mooiste exemplaren in het duingebied. Hij vertelt niet alleen over het ontstaan en de levenscyclus, maar besteedt ook ruime aandacht aan de reuk, de smaak en de kleur van paddestoelen. U kunt zich telefonisch aanmelden voor deze excursie via Bezoekerscentrum De Hoep, tel. 0900-7966288. Dit nummer is van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur bereikbaar. De deelnamekosten bedragen f 5,- per volwassene en f3,50 voor kinderen tot 12 jaar. Daarnaast is een geldig toe gangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat nodig. De excursie start om 09.00 bij de parkeerplaats bij de achteringang van begraafplaats Onderlangs (achter het station van Castricum). LIMMEN - Vrijdagavond is er in Lim men een dfolezing over tuin vormgeven. De vormgeving en de keuze van planten worden door de kenner op dit gebied Jeanine Jonker op een levendige wijze gebracht. Door middel van overvloei- projectie worden dia's uit binnen- en buitenland getoond. Voorbeelden en aandachtspunten voor het ontwerpen van de tuin staan voor de pauze op het programma. Na de pauze wordt de keuze en combi natieaspecten van planten belicht. Te vens kunnen diverse tuinontwerpen be keken worden die Jeanine Jonker voor opdrachtgevers heeft getekend. De avond begint om 19.30 uur. De kosten bedragen f24,20. Voor info en of re servering, tel. 072-5053646. AKERSLOOT - Zondag 14 oktober start de eerste Rabopoldertrimloop van het seizoen 2001/2002, georganiseerd door handbalvereniging Meervogels. Deze lopen genieten een prima reputa tie door de goede verzorging en niet te vergeten de gezelligheid. Er worden drie afstanden gelopen, 4, 8, en 14 km. De 4 km is een afstand voor de jongere deelnemers. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbal vereniging aan de Boschweg in Aker sloot, waar om 10.30 uur de start is. De lopen gelden voor het trimloop- boekje van de KNAU, deze boekjes zijn tevens verkrijgbaar bij de inschrijving. Kleed- en douchegelegenheid aanwe zig. De eerste drie, de eerste veteraan en de eerste dame van elke afstand worden met eremetaal beloond. In schrijfgeld: tot 15 jaar f2,50, vanaf 15 jaar f3,50. Met aandenken worden de inschrijfgelden met f 1,- verhoogd. De data van de andere drie trimlopen' die dit seizoen worden gehouden zijn: 25 november, 17 maart en 21 april. EGMOND - Op dinsdag 16 oktober van 20.00 tot 21.30 uur wordt in de her vormde kerk, aan de Abdij laan te Eg- mond-Binnen een kerkmuziekavond gehouden met als thema: 'Stijlen van geloven-Stijlen van zingen'. Ieder mens gelooft op zijn/haar eigen manier. Wie het geloof beleeft binnen een kerk, wil graag dat de parochie of gemeente bij zijn/haar geloof past. An ders gezegd: dat de 'stijl van geloven' voor jou herkenbaar is. Zo zijn er tradi tionele, stijlen binnen het protestantisme en binnen het rooms-katholicisme, maar er zijn 'ook moderne stijlen, variërend van basisgemeente tot Samen-op-Weg- gemeente of plaatselijke parochiege meenschap. Bij elke stijl van geloven hoort een eigen stijl van zingen. De oude psalm berijming ademt een andere spirituali teit uit dan de liederen van Huub Oos terhuis. Ook zijn er objectievere liede ren, waarin bijvoorbeeld een bepaald bijbelgedeelte is berijmd, naast subjec tievere liederen, waarin het eigen 'ik' zich kan uiten tegenover God. EGMOND - Op zondag 7 oktober om streeks 04.45 uur werd brand in een personenauto ontdekt aan het Luilaan- tje. Redding van de Peugeot was toen al niet meer nïogelijk. Er wordt gedacht aan brandstichting. Egmond - Op maandagmiddag 1 oktober tussen 16.30 en 17.30 uur werd een snelheidscontrole gehouden op de Hoeverweg te Egmond aan den Hoef. Van de 739 passanten reden er 66 sneller dan de maximum snelheid van 80 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 114 km per uur. BERGEN - Eenmaal per jaar biedt The Obession of Art kunstliefhebbers de mogelijkheid om kennis te maken met de eigen selectie van werken: The Col lection. Van 14 oktober tot en met 25 november worden de wanden en vloe ren vrijgemaakt voor een bonte menge ling van stijlen, in schilderijen en beel den. De Bergense Kunsttiendaagse valt eveneens in deze expositieperiode. The Collection wordt gekwalificeerd als he dendaagse, origineel sterk kleurgebruik, heftige emotie, verfijnde dynamiek en indringende kracht. De kwaliteitsselec tie wordt steeds opgebouwd met een combinatie van wereldberoemd en we relds talent, met het accent op internati onaal. Deze keer zullen schilderijen aan de wand zijn van onder andere Robert Heindel uit de Verenigde Staten, de Canadese Carmelo Sortino en Paula Evers, (Elies Auer) en Marion van Nieuwpoort uit Nederland. De vloer zal plek bieden aan beelden van onder an dere Marjolijn de Bruin, Joris Verdonk- schot, Marian Spekreijse en Anita Nunez-Larraz. De jaarlijkse expositie heeft zich bij veel belangstellenden in hedendaagse kunst een vaste plek op de agenda verworven. Openingstijden showroom te Bergen: donderdag tot en met zondag 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Tijdens de Bergense Kunst-10-Daagse van 19 tot en met 28 oktober alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Extra avondopening op vrijdag 27 oktober van 19.00 tot 21.00 uur. The Obsession of Art, Molenstraat 3, Bergen, tel. 072- 5818461, e-mail@artobession.nl. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels kregen de koploper SEW op bezoek, die al snel op 0-3 kwam. Nadat Jeanette Krom eh Marjo lein Zoon deze voorsprong verkleinden was het Karin Broersen die middels een break de stand gelijk trok 3-3. Meervo gels creëerde veel kansen maar vond een uitstekende doelvrouw van SEW op haar weg, ruststand 6-10. Meteen na de rust kon SEW weer te makkelijk uit de tweede lijn scoren en in de tiende minuut keek Meervogels tegen een 7-14 achterstand aan. In de slotminuten verkleinde Meervogels de achterstand tot 18-22. De heren van Meervogels, koploper in de eerste divisie, hebben de aanval op deze positie van Lacom met moeite weerstaan. In de achtste minuut scoorde Peter Schagen een van zijn drie treffers uit de beginfase. Lacom toonde zich niet aangeslagen en kwam verrassend terug. Op de cirkel werd er fel verde digd door Lacom en moesten de twee delijn schutters van Meervogels probe ren te scoren. In de laatste minuten werden de hoek- spelers van Lacom gevaarlijk en in een periode waarin bij Meervogels niets lukte en te veel balverlies werd geleden kwam Lacom voor het eerst op voor sprong en ging men rusten met een 11- 12 stand. Meteen na rust stonden de teams weer gelijk 12-12. Er werd nu om en om gescoord. De vele tijdstraffen van Meervogels werden door Lacom benut en in de 25ste minuut was nog niets beslist 19-19. Meervogels toonde klasse door het hoofd koel te houden, te wachten op de kansen en in de slotminuten driemaal te scoren. Volgende week staat de laatste wedstrijd van de eerste helft veldcom- petitie op het programma, met de altijd lastige uitwedstrijd tegen het Amster damse Vriendschap. EGMOND - Vrijdag 5 oktober werd een 22-jarige man uit Wormerveer aan gehouden. De man werd aangehouden door de eigenaar van een tankstation. Kort daarvoor had de verdachte benzine getankt zonder te betalen. Dat was in de afgelopen maanden al eerder gebeurd door dezelfde verdachte. Vrijdag was de eigenaar van het tankstation achter de verdachte aangereden en kon hij hem aanhouden in Krommenie. Daar werd de man door de politie overgenomen. Tijdens het verhoor bekende de ver dachte dat hij in de afgelopen maanden zestien keer had getankt bij verschil lende benzinestations in de regio Noord-Holland Noord, zonder hiervoor te betalen. Door het kordate optreden van deze inwoner van Egmond aan de Hoef zal hij zich binnenkort moeten verantwoorden voor een rechter. EGMOND- Afgelopen weekend is het inmiddels bekende Hakkel-oren toer nooi op tennisclub Hogedijk begonnen. Dit 40+ dubbeltoernooi wordt dit jaar voor de derde keer gespeeld en trekt elk jaar meer deelnemers. Dit jaar zijn er 363 inschrijvingen. Het toernooi wordt verdeeld over twee weekenden. Het eerste weekend is onder prima weers omstandigheden gespeeld en aanstaand weekend worden de finales gespeeld. Mede door de vele deelnemers en mee gekomen supporters heerst er een ge zellige sfeer op het park. Ook van het komende finaleweekend wordt veel verwacht. Er wordt gespeeld in de klassen Cl t/m D2 voor zowel dames als heren. Op de website www.hogedijk.nl kan men alle Gemeentehuis Expositie schilderijen van Ben Böhm tot en met 5 december. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van familie van Os, onder anderebronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Johwin Slaapcomfort Tot en met 15 oktober exposeert Inge van der Heijdt haar aquarellen bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijxsweg 127 in Limmen. Bibliotheek Akersloot Saskia Sengers exposeert tot 17 oktober haar schilderijen met als thema de zwan gere vrouw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11