Dag van de Ouderen edri Verkoopptmen Broekman ra Bókma rizëloWsEi krant De grootste kerstshow van Nederland is nu geopend! omdat goed slapen Van Galen Antiek BORDEN i ~Tb lil\fjl' f, \f NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN eli A P E L L A l Bij Centerdisc I GRATIS PREMIE-CD (072)5351000 slaapcomfort 10 OKTOBER 2001 j) Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 41 Begroting 2002 Heiloo sluit met tekort Psychometrie in de Ypsalon Boete voor het rijden onder invloed Ouders Radboudschool vs gemeente Heiloo Begeleid zelfstandig wonen zoekt vrijwilligers Boekenmarkt LITIE BERICHTEN Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl 1Ö00 m2 stijlvolle antieke meubelen LAATSTE WEEK SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C- HACHMANG Arie Vuyk in de Beun Geslaagd Promotie Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. üJu verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Koos Postema spreekt in 't Trefpunt. (Fotostudio Starjield) HEILOO - Zaterdag werd de Dag van de Ouderen gevierd in het Trefpunt. Voor een goed gevulde zaal heette de voorzitter van de SOH, R. Terol, de ge nodigden en andere aanwezigen wel kom. Daarna vond de overhandiging van het rapport Wonenplus plaats aan wethouder ten Hacken. Het rapport geeft de ontwikkelingen van het Wonenplus project weer sinds de start ervan in november vorig jaar. Wonenplus is een project, waarin SOH, de ouderenbonden ANBO en KBO, Woningstichting Heiloo, Woon- en Zorgcentrum Heiloo en de UW Heiloo samenwerken. Ouderenadviseur M. Kooter, vertelde bij de overhandiging dat er inmiddels 135 huishoudens zijn met een abonnement op Wonenplus. Bij Wonenplus, in het leven geroepen om ouderen, gehandicapten en chronisch zieken zolang mogelijk zelfstandig te kunnen laten wonen, kunnen mensen met al hun vragen terecht zoals een kapper aan huis en tuinonderhoud. Wethouder ten Hacken nam het rapport onder dankzegging aan met de belofte deze goed te zullen bestuderen. Vervolgens was het de beurt aan de alom bekende Koos Postema om te spreken en door zijn humoristische verteltrant zorgde hij voor een amu sante ochtend. Met een vingerwijzing naar de politiek, die volgens hem altijd overal achteraan hobbelt, zette hij en kele opvattingen neer over ouderen en ouder worden. Het woord vergrijzing wordt nogal eens in negatieve zin ge noemd, maar iedereen kon jaren gele den al op zijn vingers natellen, dat er door de vergrijzing grote problemen zouden ontstaan. Hetzelfde geldt voor de problemen met betrekking tot veiligheid en onderwijs. Niet door aparte politieke partijen voor ouderen op te richten, maar door lid te worden van de ouderenorganisaties, zo als de ouderenbonden, kunnen ouderen invloed uitoefenen. Die organisaties kunnen immers lobbyen bij overheden en bestaande politieke partijen, aan dacht vragen voor problemen en daarbij de belangen van ouderen behartigen, aldus Koos Postema. Ook belangrijk vond hij dat ouderen - op wat voor een manier dan ook - zo lang mogelijk ac tief moeten blijven en met de uitdruk king 'use them, or loose them' onder streepte hij dat nog eens HEILOO - De begroting van de ge meente Heiloo sluit met een tekort van ongeveer 1,8 miljoen euro (3,9 miljoen gulden). Bij de bespreking van de Voorjaarsnota eerder dit jaar was al be kend dat de begroting 2002 niet sluitend zou zijn. Zoals door de gemeenteraad besloten is bij de behandeling van de Voorjaarsnota 2001, wordt dit tekort gedekt uit de reserves. De begroting wordt in de week van 8 tot en met 11 oktober om advies voorgelegd aan de raadscommissies en maandag 5 novem ber voor vaststelling voorgelegd aan de gemeenteraad. Deze vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur. Lasten voor de inwoners in 2002 Ondanks het begrotingstekort wordt aan de gemeenteraad een relatief beperkte lastenverhoging voorgesteld. Met de voorstellen is rekening gehouden met de afspraken welke gemaakt zijn tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota eerder dit jaar. De voorstellen zijn: De tarieven van de onroerende zaak belastingen wil het college met 3 pro cent inflatie verhogen plus de in de voorjaarsnota afgesproken 3,75 procent. Dit komt neer op een totale verhoging van 6,75 procent. De tarieven voor de afvalstoffenhef fing/ reinigingsrechten blijven gelijk. Hierbij is rekening gehouden met de kostenontwikkelingen en de afspraak in het beleidsprogramma om in vier jaar te groeien naar 100 procent kostendekking (2002). De tarieven voor het rioolafvoerrecht worden per aansluiting in 2002 ver hoogd met 9,05 euro op grond van het jaarlijks bijgestelde rioolbeheers-plan. De tarieven voor de hondenbelasting worden verhoogd met 5,31 euro per hond. Deze verhoging vindt plaats op basis van de afgesproken 100 procent kostendekking. De leges voor vergunningen, reispa- pieren e.d., de overige rechten en tarie ven, worden aangepast aan de kosten ontwikkelingen, de inflatie van 3 pro cent of de al eerder afgesproken kos tendekking en aanpassingen, zoals die bijvoorbeeld voor de sport-accommo- daties zijn gemaakt. Besloten is om de toeristenbelasting te koppelen aan de onroerende zaakbe lasting (OZB) en dat betekent dat nu daarvoor ook een vérhoging van 6,75 procent wordt voorgesteld. Inzet reserves Het college van burgemeester en wet houders heeft overleg gevoerd met de Provincie Noord-Holland over de voorwaarden die betrekking hebben op de inzet van reserves voor de dekking van begrotingstekorten. De uitkomst van dit overleg is dat het is toegestaan om gedurende een periode van vijf jaar gemiddeld 1.360.000 euro (3 miljoen gulden) per jaar vanuit de budgetreser ves in te zetten voor het dekken van be grotingstekorten. Daarna is voor de volgende periode van vijfjaar nog een inzet van reserves toegestaan van 907.000 euro (2 miljoen gulden). De gemeente is dan wel verplicht om gelijktijdig te werken aan het opbouwen van structurele financiële middelen om de begroting op termijn in evenwicht te brengen, zodat inzet van reserves niet meer nodig is om de begroting sluitend te krijgen HEILOO - In De Ypsalon te Heiloo wordt donderdag een psychometrie- avond gehouden. U mag een foto of voorwerp op tafel leggen. Loes van Loon zal de foto of voorwerp invoelen en haar waarnemingen vertellen. Deze avonden zijn vooral geschikt voor men sen die het gevoel hebben op een kruis punt te zijn aangekomen en een advies willen ontvangen. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Op woensdag 3 oktober werd 's nachts een 22-jarige man uit Egmond aan den Hoef aangehouden. De man reed met zijn auto over de Venncwatersweg. Bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken. Hij blies 285 ug/1 terwijl 220 ug/1 de maximum toe gestane hoeveelheid bedraagt. In over leg met justitie kreeg de bestuurder een boete van f 410,-. HEILOO - De ouders van de Sint Rad boudschool kregen donderdag opnieuw een teleurstelling te verwerken, toen de rechter te kennen gaf geen uitspraak te kunnen doen over de zaak die hen al geruime tijd bezighoudt. Volgens de ouders stelt de gemeente te weinig geld beschikbaar voor uitbreiding van het schoolgebouw/Zij hebben berekend dat er 1,3 miljoen gulden nodig is om een gebouw neer te zetten dat voldoet aan alle eisen. Volgens de gemeente en het schoolbestuur, Stichting Kaprion, is een bedrag van 1,75 miljoen voldoende. De rechtbank te Alkmaar gaf echteree ken nen over die kwestie (nog) niet 4e kun nen beslissen. Eerst zal de rechter zich uitspreken over de vraag of'de ouders überhaupt officieel belang-hebbenden zijn, aangezien de gemeente alleen de Stichting Kaprion als gesprekspartner ziet. Volgens de gemeente moet Ka prion de ouders maar vertegenwoordi gen, en als dat niet zo is hebben ze een probleem in hun bestuur. Terwijl de ouders van mening zijn dat het school bestuur te veel belang heeft bij een goede verstandhouding met de ge meente om neutraal in deze kwestie op te kunnen treden. Als de rechter beslist dat de ouders officieel belanghebbende zijn, dan moet de raad alsnog inhoude lijk beslissen op het bezwaarschrift van de ouders. De bezwaren zelf werden dus niet besproken. De ouders hadden gehoopt deze dag een uitspraak te krij gen, maar waarschijnlijk gaat deze kwestie nog een hele poos duren. En ondertussen krijgen de kinderen les on- dér een lekkend dak. REGIO - De afdeling Begeleid Zelf standig Wonen van Sociaal Pedagogi sche Dienst Noord zoekt vrijwilligers voor de begeleiding van moeilijk leren den die zelfstandig wonen. De vrijwilli gers ondersteunen deze mensen bij praktische zaken, zoals de administra tie, het huishouden, gezondheid, de vrijetijdsbesteding en het leggen van contacten. De begeleiding is gericht op pxaktische,zak.en Een of twee keer per week komt een professionele woonbegeleider bij de mensen thuis om aan de slag te gaan met de vragen die de cliënt stelt. Naast de professionele, krachten werkt BZW met vrijwilligers. Zij vormen een scha kel met de maatschappij en geven de begeleiding een andere invulling. Het contact van de cliënt met een vrijwilli ger is anders dan dat met een professio nele woonbegeleider. De relatie is ge lijkwaardiger. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij drie uur per week beschikbaar zijn voor de periode van minimaal een jaar. De vrijwilliger wordt gecoacht door een woonbegelei der en 'enkele keren per jaar zijn er bij eenkomsten met andere vrijwilligers om ervaringen uit te wisselen. Heeft u belangstelling voor deze vorm van vrijwilligerswerk of wilt u meer informatie, neem dan contact op met Elly Hakvoort of Bob van der Hout, tel. 072-5140800. HEILOO - Op vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober zal Antiquariaat Kordula uit Amsterdam wederom een kleine, geva rieerde boekenmarkt (fictie en non-fic tie) verzorgen in winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Ook bestaat er dan gelegen heid ter plekke uw eigen boeken aan het antiquariaat te koop aan te bieden. -vi~0900-| L 8844 I Noord-Holland Noord HEILOO - Op maandagavond 1 okto ber werden vier jongens van 16, 17 en 18 jaar (allen afkomstig uit Heiloo) aangehouden. Kort daarvoor had de be drijfsleider van een winkel in het win kelcentrum 't Loo, waar de vier jongens werkzaam waren, hen betrapt op het stelen van rookwaar en drank. Zij had den de goederen voor vervoer klaarge zet. Alle verdachten zijn overgebracht naaf- het politiebureau waar zij na ver hoor weer in vrijheid werden gesteld. Op vrijdag werd ingebroken in een woning aan de Oosterzijweg te Heiloo. Omstreeks 20.30 uur ontdekten bewoners van het pand dat er bij hen die avond was ingebroken. Een keuken raam werd opengebroken. De woning was doorzocht en er werden sieraden en een mobiele telefoon weggenomen. Even later was het alweer raak. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er een gsm en f 100,- gestolen uit een wo ning aan de Mariënstein te Heiloo. De dader heeft zich de toegang tot de wo ning verschaft via de niet afgesloten achterdeur. Bij een valpartij met zijn bromfiets op de Vennewaterweg, brak een 16-jarige jongeman uit Egmond aan de Hoef, za terdagmiddag omstreeks 16.50 uur, zijn pols. Hij had tevens schouderletsel. De jongeman had zijn bromfiets niet goed onder controle toen hij over los grind op het fietspad reed. B HEILOO - „Ik was eigenlijk altijd al in kleding geïnteresseerd," laat Marco van Hall (31eigenaar van de nieuwe kledingzaak Mul mannenmode aan de Heerenweg 28 te Heiloo weten. 3,5 Jaar geleden werd hij eigenaar van zijn eerste Mul mannenmodezaak aan de Dorpsstraat 48 in Castricum. De modezaken richten zich vooral op de bovenkant van de markt: er wordt niet zozeer gekeken naar de prijs, maar meer naar de kwaliteit van de producten. Van Hall gaat er van uit dat wanneer de uitstraling van de kle ding goed is mensen het geld er best voor over hebben om goed gekleed te gaan. Ondanks de bekende wereldmerken die in beide zaken te vinden zijn, vindt Van Hall maar één merk echt belang rijk; Mul mannenmode, het eigen merk dus. Ervaring heeft namelijk uit gewezen dat een merk dat vandaag populair is, morgen wel eens "uit' kan zijn. Het bedrijf probeert zich te onderscheiden door klantgericht té werk te gaan en borg te staan voor goede producten. Zeggen de bedrij ven dat tegenwoordig niet allemaal? Loze kreet „Helemaal geen loze kreet," bestrijdt Van Hall. „Het personeel bestaat uit deskundige mensen die er garant voor staan dat de klant goed gekleed de deur uit gaat. Wanneer iemand prettig geholpen wordt dan is dat een toege voegde waarde. Bovendien kunnen we bijna alles waar de klant om vraagt verzorgen, ook al hebben we het kle dingstuk op dat moment niet in huis." Kleding op maat Wanneer de klant niets naar wens in de winkel vindt, is het mogelijk om de kleding op maat te laten maken. Uit meer dan duizend sloffen voor In deze rubriek yvordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. kostuums en colberts kan een keuze worden gemaakt. Bovendien kunnen standaardpatronen worden aange past, zodat het kledingstuk echt goed zit. En mocht zelfs uit de stan daardcollectie geen leuk alternatief worden gevonden; geen punt. U neemt gewoon uw favoriete 'oude' kledingsstuk mee naar Mul mannen mode en zoekt een nieuw stofje uit. In het naaiatelier wordt uw kledingsstuk uit elkaar gehaald, het patroon over genomen en een nieuw exemplaar op exact dezelfde wijze in elkaar gezet. „Overigens wordt het oude kledings stuk ook weer keurig in elkaar gezet hoor," haast Van Hall zich lachend te zeggen. Mode voor iedereen De klanten die Mul mannenmode aantrekt zijn zeer divers. Zo zijn er mannen van 20 jaar die er hun eerste maatpak kopen, maar komen er net zo goed heren van 80 jaar en ouder over de vloer. Met de zaak hoopt Mul mannenmode dynamische mensen aan te trekken die middenin het leven staan. De kleding is nauwelijks leef tijdgebonden en biedt voor ieder wat wils. Ër zijn kostuums, overhemden, colberts, jassen, truien, stropdassen en andere accessoires te vinden. Mooie locatie Van Hall is erg tevreden met zijn nieuwe zaak aan de Heerenweg. Het pand ligt weliswaar aan de buitenrand van winkelhof't Loo, maar volgens de eigenaar heeft de zaak voldoende uit straling om nieuwsgierigen over de drempel te trekken. De drie perso neelsleden Paul Stobbelaar (normali ter bedrijfsleider in Castricum maar tot 1 november in Heiloo te vinden), Ella van der Heide en Natasja van Acker hopen u binnenkort te mogen begroeten bij Mul mannenmode. Bedrijfsleider Paid Stobbelciar van Mul mannenmode helpt zijn klan ten tiptop gekleed te gaan Fotostudio Starfield) ARWE Uitvaartverzorging Heiloo e.o. B. Nieuwenhuysenstraat 16 Limmen Vrijdag (tevens avondverkoop) en zaterdag geopend of na tel. afspraak 072-5053513/5052389 Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 N elaIrsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). bij besteding van 44,95 r:; Kennemeriond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemeriand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk HEILOO - Op dinsdag 16 oktober om 20.15 uur treedt cabaretier Arie Vuyk op in ,de Beun te Heiloo. 'Subsidie' is Vuyks derde avondvullende solopro gramma. Inspiratie voor zijn optreden put de 30-jarigè cabaretier uit elemen ten van het dagelijkse leven,, zonder daarbij het scherpst van de snede te zoeken. Met gebruik van attributen als een fri- tuurniandje, een hoedje en een plastic schortje weet hij zijn types uit de sa menleving helder te schetsen. Hij be geleidt zichzelf in zijn liedjes op een miniatuur keyboard. Hoewel Arie Vuyk in onze regio nog geen grote bekend heid geniet, presenteert hij zich op ori ginele wijze. Hij durft de dialoog met zijn publiek best aan, zonder dat dit'ge forceerd over komt. Dikwijls leidt .dit zelfs tot vrolijke en hilarische momen ten. Kaarten kosten f25,- en zijn verkrijg baar aan de kassa van de Beun. Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoeft Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij i>om de hoek zit VA.N DER Www.vlieg.nl Makelaar sinds 1933 VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kaïtaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3| ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM www.vanderborden.nl Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloó Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 BEL VOOR INFORMATIE: (030]I 263 4 263 OF KIJK OP: WWW.TUINCENTRUMOVERVECHT.nl BEUNINGEN BOXMEER BOXTEL BREDA DEN HAAG LISSE MONTFOORT TILBURG UTRECHT ZAANDAM ZUIDOOSTBEEMSTER Arie Vuyk. HEILOO - Onze plaatsgenoot Stéphane Fasbender heeft onlangs met succes zijn beroepsvliegersopleiding voor de grote burgerluchtvaart afgerond. HEILOO - Op 30 oktober hoopt oud plaatsgenoot Marco Bontje aan de Uni versiteit van Amsterdam te promoveren tot doctor in de Sociale Geografie. Marco is ruim 28 jaar geleden geboren in Alkmaar, is oud-leerling van de Adelbertusschool en het PCC (vwo) en is daarna Sociale Geografie gaan stude ren aan de UvA, waar hij in 1996 zijn bul behaalde. De titel van zijn proef schrift luidt: The challenge of planned urbanisation. moet matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel l Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1