■ra W Wrw* T Horeca trekt meer klanten met schoon toilet JéST Jngezö', 1 f Meeste bezoekers hangen boven de wc-bril brieven I manen urgerzaken UITKIJKPOST - 10 OKTOBER 2001 - PAGINA 6 i f Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur vervolg van pagina 4 5 Verleende collectevergunning HEILOO g§ Wijziging Legesverordening 2001 Zaterdag 20 oktober Vrijwilligers- vacaturemarkt in Heiloo Aanvraagprocedure voor reisdocu menten is veranderd per 1 oktober Grafstenen weg Stil zijn en zingen voor wereldvrede The Proms of Heiloo in Verinewater Sans Atout Zaalvoetbal HZV de Witburger Nieuw seizoen voor KVG St. Monica Rob Houdijk brengt Italiaanse warmte Schilderijenverkoop Ifc II Éf'p Mills Dierendag bij het Beestenboetje Schaakvereniging Oppositie Ergernissen top tien van toiletbezoekers van cafés en restaurants: SPEURPUZZEL a z ^Jb ^IplilC ifM* 'mmÊÊÊmm Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte. - Nederlandse Brandwonden Stichting voor de periode van 8 tot en met 13 oktober 2001. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verkiezingen Benoeming lid van de gemeenteraad Mevrouw A.M. Geerling-Hofstee (WD) uit Heiloo is benoemd tot lid van de gemeenteraad door de voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo. Dit gebeurt omdat mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom (WD) ontslag heeft genomen als lid van de raad. Mevrouw Geerling heeft de benoeming inmid dels aangenomen en in de extra raadsvergadering van 29 oktober a.s. worden de geloofsbrieven onderzocht. De beëdiging van mevrouw Geerling vindt vervolgens plaats in de raadsvergadering van 5 november a.s. Ter inzage Dit besluit is per 5 oktober 2001 genomen van wege artikel W 7 van de Kieswet. Het besluit ligt bij de afdeling Burgerzaken ter inzage. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. s Middags kunt u na afspraak terecht, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Ch. van Voorst van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 40. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Heiloo in haar vergadering van 1 oktober 2001 de wijziging van de Legesveror dening inzake reisdocumenten heeft vastgesteld. Ter inzage Dit besluit treedt in werking per 1 oktober 2001. De wijziging van de verordening ligt ter inzage in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op verzoek kan tegen de daarvoor verschuldigde leges een afschrift van de genoemde wijziging worden verstrekt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw C. Hogendoorn van de afdeling Financiën, telefoonnummer (072 -) 535 66 20. i 2. O O 1 Zaterdag 20 oktober a.s. organi seert de gemeente Heiloo met medewerking van ruim 25 organi saties een vacaturemarkt voor vrijwilligers in en om het Winkel centrum 't Loo. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen belangstellenden terecht bij informatiestandjes van diverse organisaties die met vrijwilligers werken en die op zoek zijn naar vrijwilligersEen kennismaking die wellicht leidt tot een vrijwillige inzet van menig inwoner van Heiloo. Wethouder mevr. Schoutsen-Bolten zal om 10.00 uur de vacaturemarkt voor vrijwilli gers officieel openen. Met het organiseren van de vacaturemarkt voor vrijwilligers wil de gemeente het vrijwilligerswerk promoten, het netwerken van vrijwilligers onderling stimu leren en de verenigingen de gelegenheid bieden zich te profileren. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 82. Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocument nodig? Of is uw paspoort binnenkort verlopen? Vanaf 1 oktober worden reisdocumenten op één centrale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdocument moet wachten. Dit om documenten veiliger te maken tegen fraude. Prijzen U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is, en een Nederlandse Identi teitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Beide reisdocumenten zijn vijf jaar geldig en kunnen worden aangevraagd door iedereen die de Nederlandse nationaliteit bezit. De prijs van een paspoort is 65,90 29,90. De prijs van een Identiteitskaart is 56,35 25,58. Op de Identiteitskaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven, dit kan wel op een pas poort. Het bijschrijven van kinderen kost 5,00 2,27 per kind. Een spoedaanvraag voor een reisdocument kost 73,55 33,38 extra aan rijkskosten. Voor alleen het bijschrijven van een kindgegeven in een reeds eerder afgegeven reis document kost een spoedaanvraag per kind 35,00 j €15,88 extra aan rijkskosten. Aanvragen reisdocument Een nieuw paspoort moet u persoonlijk aan vragen én afhalen. Bij het aanvragen van een nieuw reisdocument neemt u het volgende mee. - Eén recente pasfoto van 3 x 4 cm (geen schoolfoto's, digitale foto's of stickerfoto's). Pasfoto's zijn zowel in kleur als zwart-wit toe gestaan, Daarnaast moet de pasfoto recht van voren genomen zijn en een egaal lichte ach tergrond hebben. Ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders is een pasfoto nodig. - De reisdocumenten (paspoort, Europese Iden titeitskaart) die u in uw bezit heeft of waarin u staat bijgeschreven, ook al is de geldig heidsduur verlopen. - Is uw paspoort gestolen of bent u het kwijt, dan is aangifte bij de politie noodzakelijk. Die maakt dan een proces-verbaal op, wat bij de aanvraag ven uw reisdocument ingeleverd dient te worden. Kinderen Zoals eerder vermeld, dient na 1 oktober ook van kinderen die bijgeschreven worden op het pas poort van hun ouders een pasfoto meegenomen te worden. Daarnaast is voor bijschrijving van een kind schriftelijke toestemming nodig van de andere ouder en moet het kind ook meege nomen worden bij de aanvraag. Bij het ophalen van het document hoeft het kind niet meege nomen te worden. Tenslotte is voor afgifte van een reisdocument aan een mindeijarige schrifte lijke toestemming nodig van beide ouders. Voor een identiteitskaart is dat nodig tot 12 jaar, voor een paspoort is dat tot 18 jaar. Meer informatie Meer informatie en uw reisdocument haalt u bij de publieksbalie Burgerzaken tijdens de ope ningstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 uur tot 20.00 uur. U kunt ook bellen naar de afdeling Burgerzaken, telefoon nummer (072 -) 535 67 22. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Al meer dan twintig jaar geleden overleed mijn vader. In de ja ren daarop verzorgde mijn moeder zijn graf op de begraafplaats aan de Holle- weg. Ze plantte bloemen en struikjes en legde er stenen neer die ze had meege nomen van haar vakanties in verre en dichtbije landen. Zo werd zijn graf een plek met veel herinneringen. Op zijn verjaardag op 1 oktober zocht ze zijn graf weer op. Groot was haar schrik en verdriet toen ze ontdekte dat alle stenen verdwenen waren. Ook de familie vraagt zich af: wie kan dit ge daan hebben, hoe heeft dit kunnen ge beuren? Ik hoop dat degene die hier meer van weet zich bij het lezen van dit stukje realiseert wat het wegnemen van de stenen teweeg heeft gebracht en dat de stenen weer op hun plek terechtkomen. Wageningen, Liesbeth van den Bos ALKMAAR - Op zoveel mogelijk plekken in 103 landen in de wereld houden groepen van Art of Living open bijeenkomsten met stilte en zingen voor vrede en harmonie. Deze bijeenkomsten vinden plaats elke woensdagavond in oktober en november van 19.30 tot 20.30 uur, voor de vijftiende op de zol der van Zenit, Spoorstraat 62, tel. 072- 5152240. Na de vijftiende op Rinne- waard 23, tel. 072-5113381 De Stichting Art of Living is een edu catieve organisatie zonder winstoog merk en is te vinden aan de Spoorstraat 62, te Alkmaar. l»» Swingen tijdens The Proms of Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 13 oktober vindt het grootschalige popgebeuren The Proms of Heiloo plaats in sporthal 't Vennewater. Dit festival werd vorig jaar voor het eerst gehouden en is een jaarlijks terugkerend gebeuren. Gast heer Ger de Haas opent om 20.15 uur de avond, waarna bands als The Change, Jan Akkerman Band, White Beans en Dat Koor hun muzikale steentje zullen bijdragen. Ook artiesten als Allides Hidding (voormalig zanger van de Time Bandits) en saxofonist Hans Dulfer ontbreken niet. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij café De Wit, Center Disc te Heiloo en Eetcafe De Boss in Egmond-Binnen. De entree bedraagt f25,-. Voor inlich tingen belt u met tel. 072-5331167 of 072-5335313. HEILOO De uitslagen van de maan dag gtsueelde wedstrijden bij bridge- cli'.l» Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Van Diepen - Pippel 62,1, 2. H. Schipper 56,3. B-lijn: 1. Fam. v.d. Klis 60, 2. Rootjes - Roozen 57,5. C-lijn: 1. Fam. Mooij 63,3, 2. Bolweg - Slob 56,3. D- lijn: 1. Lute - Vos 59,2, 2. De Jager - Roozen 58,8. E-lijn: 1. Van Linden - Visser 58,3, 2. V.d. Last - Cornelissen 56,3. F-lijn: 1. Interna - v.d. Linden 68,8, 2. Theune - Pin 68,3. HEILOO - Ondanks een 3-3 rust stand, verloor HZV de Witburger met 7-3 van een sterk Dam '93. In de begin fase van de wedstrijd stond HZV direct onder druk doordat Dam '93 een zéér hoog tempo hanteerde; na zeven minuten werd het 1-0 in het voordeel van de Zaankanters. Jan Schoorl bracht HZV met een individuele actie op 1-1. Na een 3-1 tussenstand, kwam HZV goed terug door doelpunten van wederom Jan Schoorl en René Tromp. De tweede helft kon HZV de Witburger echter geen vuist meer maken en na een kwartier liep de thuisploeg weg naar 5- 3; de Heilooër zaalvoetballers probeer den het nog wel, maar Dam '93 maakte dankbaar gebruik van de ruimte en kon zodoende in de counter nog twee doel punten aan het totaal toevoegen: 7-3. HZV de Witburger komt pas op 26 ok tober weer in actie en zij spelen dan in Den Helder tegen Odi/ Megategel. HEILOO - Woensdag 17 oktober is er weer een bijeenkomst van het KVG. Deze avond wordt verzorgd door het Bureau Voorlichting Voedingsmidde len. Zij komt met een geheel nieuw programma: Eigentijds. Naast de in formatie is er een diapresentatie en een quiz. Voor f2,- kunt u naloop een in formatietas meenemen. De bijeenkom sten vinden plaats in de ontmoetings ruimte van het Willibrordushuis, Wes- terweg 265-267, te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Niet-leden zijn ook welkom, zij betalen f7,50 inclusief een kopje koffie of thee. De bezinningsdag op 7 november met als thema: Hoe kan ik jou verstaan wordt eveneens gehouden in het Willi brordushuis te Heiloo. De bijeenkomst, die ingeleid wordt door pastor Nel van Drie uit Voorburg duurt van 9.30 tot 15.00 uur. De kosten zijn f20,-, inclu sief koffie/thee en een lunch. Opgave tot 1 november via tel. 072-5336137 of 5334234. HEILOO - Aanstaand weekend vindt in Heiloo een tweedaagse expositie plaats van werk van beeldend kunstenaar Rob Houdijk. In het pand van Silhouet Inte rieur worden zijn schilderijen en sculpturen getoond in een omgeving die dezelfde warme, mediterrane sfeer ademt als het werk zelf. Gedurende dit weekend zal het pand aan de Kennemerstraatweg 99 van 14:00 tot 18:00 uur een Italiaanse oase zijn. Het gepresenteerde werk van Hou dijk straalt een passie uit die het Hol landse oktoberweer zal verdrijven. On der het genot van speciaal geselec teerde Italiaanse heerlijkheden kunnen de bezoekers het rijke, visuele aanbod in zich opnemen. De officiële opening van het expositie weekend zal zaterdag om 14.30 uurworden verricht door Rob Houdijk zelf. Voor meer informatie kunt u zich wend en tot de website www.silhouetinterieur.nl. HEILOO - In Golden Tulip Heiloo, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo houdt kunstgalerie Aquarius uit Nieuw- Vennep een verkooptentoonstelling van ruim 400 schilderijen. Op zondag 14 oktober tussen 12.00 en 17.00 uur zijn de werken van verschillende Neder landse en buitenlandse kunstenaars te bewonderen. Van landschapsschilde rijen tot stillevens, van impressionisti sche werken tot hedendaags modern, alles is ruim vertegenwoordigd. U kunt zowel zeer gedetailleerde klas sieken als krachtige, kleurrijke abstrac- ten aanschouwen. Naast de algemene onderwerpen, zijn er ook veel bijzón dere thema's als Parijs,,paarde,n, balle.t en astrologie. Aquarius verwerft wereldwijd werk van gevestigde en aankomende kunstenaars. De schilderijen zijn er in allerlei for maten, ook zeer grote doeken. Boven dien mogen belangstellende kunstlief hebbers geheel vrijblijvend het uitge zochte doek mee naar huis nemen om te kijken of het past bij het interieur. Deze galerie exposeert al jarenlang overal in het land. De tentoonstellingen worden vaak druk bezocht door zowel jong en oud. De entree tot deze exposi tie is gratis en iedereen is welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 0252-675747. U kunt ook een kijkje nemen op:ww wsfi jftlder ij en k ij ken m 1 Dit kunstwerk is te zien in het Golden Tulip Heiloo. Deze hond krijgt een ander kapsel aangemeten tijdens de viering van dierendag bij Het Beestenboetje, (Fotostudio Starjield) HEILOO - Het Beestenboetje, gelegen tussen de Heerenweg en de Kenne merstraatweg, organiseerde donderdag het jaarlijks terugkerende dierendag- feest. Vanaf 9.00 uur waren de mensen al hard aan het werk om kraampjes en tenten op te zetten, om er een mooie dag van te maken. Er was een honden- trimster, je kon pony rijden, je laten schminken en er was een prachtige de monstratie van een politieagent met zijn politiehond. Zoals elke woensdagmiddag kon er ook geknuffeld worden met de konijnen en cavia's. Ook konden ezelin Linda en de geiten geaaid worden. Bij één van de kraampjes kon een quizformulier opge haald worden. Hier stonden elf vragen op die betrekking hadden op de festivi teiten. 148 Kinderen hebben een for mulier ingeleverd en de prijswinnaars zijn: Zoë de Bruin, Mariska Hoogeland, René Beijer, Manon en Ruby Schipper, Daan Bakker, Frits Reijnders, Xander de Bruine, Martijn Reijnders, Joris Molenaar, Ton Houtenbos, Sanne Houtenbos, San Groot, Wessel Piro- vano en Guillermo Hoogland. De prijzen kunnen woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur opgehaald wor den bij het Beestenboetje. HEILOO - In de derde ronde van de interne competitie mocht koploper. Lan- gereis zijn hoge positie verdedigen te gen clubkampioen van Etten. Alhoewel beide spelers met tactische manoeuvres en positionele middelen de partij naar zijn hand trachtten te zetten was het voor de neutraler toeschouwer toch een beetje saai. Ten langen leste werd in een ogenschijnlijk remise-achtig eind spel besloten het punt te delen maar juist op dat moment had Van Etten de winst voor het grijpen omdat bij ragfijn spel een van zijn pionnen ongehinderd kon doorlopen. Nogal fortuinlijk mocht de zwartspeler een halfje aan zijn puntentotaal toevoe gen. Kracht koos in zijn partij tegen Van de Werff voor het grote avontuur door een vol stuk te offeren in de hoop een sterke koningsaanval te krijgen. Daarna brak in het middenspel een spannende fase aan waarin de beoogde aanval steeds meer vorm kreeg. Van de Werff verdedigde zich met elan en be dacht van alles maar het mocht niet ba ten. Het geofferde paard werd met meer dan voldoende rente teruggewonnen en het technisch gewonnen eindspel dat daarna op het bord kwam werd door Kracht nauwkeurig behandeld waardoor de winst hem niet meer kon ontgaan. De partij tussen Houtenbos en Koen- ders kenmerkte zich door een komisch intermezzo. In een spannende fase tij dens de partij kon Houtenbos een be langrijk stuk winnen doch hij wist niet zeker of een (vijandelijke) pion ook achteruit mocht slaan. Aarzelend in formeerde hij daarom maar eens bij zijn tegenstander die de vraag met een glimlach ontkennend kon beantwoor den. De pion verdween vervolgens van het toneel maar in het verdere verloop van de partij liet Koenders zijn oppo nent kansloos. De uitslagen: 1. van Etten - Langereis, 1/2-1/2, 2. Huffnagel - Bosma 1/2-1/2, 3. Maas - V.d. Wal 1/2-1/2, 4. Folk- ertsma - Limmen 1/2-1/2, 5. Manni - V.d. Brink 1-0, 6. Kracht - V.d. Werff 1-0, 7. Hassing - Jongkind 1/2-1/2, 8. Blom - Woudstra 0-1, 9. Jongerius - Sauer 0-1, 10. Rump - Horninge 1-0, 11. Houtenbos - Koenders 0-1, 12. Tuinstra - Kraayenbrink 1-0, 13. Jonk heer - de Lange 1-0. Naar een café of restaurant met smerige toiletten komt meer dan de helft van de bezoekers niet meer terug. Een schoon en verzorgd toilet kan dus heel wat klandizie opleveren voor een horeca-ondernemer. Dit en andere opmerkelijke feiten blijken uit het onderzoek naar de sanitairbeleving in de horeca, dat sanitairproducent Grohe Nederland B.V. hield onder bezoekers en eigenaren van horecagelegenheden. Een terrasvergunning, een tapvergunning en strenge hygiëne voorschriften waar eten en drinken aan moeten voldoen. Horecagelegenheden in Nederland hebben te maken met talloze regels en worden ook nog eens grondig gecontroleerd op bijvoorbeeld brandveiligheid en geluids hinder, door de Belasting dienst, door de Keurings dienst van Waren en ga zo nog maar even door. De enige ruimte waar nog geen regels voor gelden is het toilet. Toch is voor veel bezoekers van cafés en restaurants juist de hygiëne in dit kleine kamertje doorslaggevend of ze nog eén keer terugkomen. Nooit meer terugkomen Eén van de opmerkelijkste resultaten van dit onderzoek is dat maar liefst 75% van de ondervraagde restaurantbe zoekers zegt nooit meer terug te komen in een gelegenheid waar het toilet niet schoon is. Een toilet dat wél schoon, ver zorgd en fris is, is voor 60% van de restaurantbezoekers juist een reden om nog eens terug te komen. In een bar of café zijn die per centages even opmerkelijk. Bijna de helft, 48% van de bar- of cafébezoekers, vindt een schoon toilet reden om de gelegenheid vaker te bezoe ken. 40% zegt niet meer terug te komen als het toilet on hygiënisch is. Bacteriën In het toilet zijn er vier dingen die mensen liever niet aan raken: de toiletbril, de door- spoelknop van de wc, de knop van de kraan en de deurknop. Ze denken dat daar de meeste bacteriën op zitten en daar hebben ze gelijk in. Jaarlijks wordt door het vakblad Ser vice Management onderzoek gedaan naar de bacteriologi sche verontreiniging van con- tactvlakken in en om het toilet. Dit onderzoek bewijst inder daad dat de toiletzitting het meest vervuild is, waarna de doorspoelknop en de kraan volgen. Met de deurknop blijkt het over het algemeen wel mee te vallen. Boven de bril Ook in het onderzoek van Grohe krijgen deze onder delen het laagste cijfer van de bezoekers. De toiletbril in een café of bar scoort een dikke onvoldoende met een .4,2 gemiddeld. Meer dan de helft van de bezoekers blijft daarom ook boven de bril 'hangen'. De wastafelkraan krijgt een 5,3 en de doorspoelknop een 5,2. Het totale cijfer voor het toilet komt ook niet boven een vol doende uit met een 5,2. De toiletbril in een restaurant wordt eveneens als het meest onhygiënisch beoordeeld met een gemiddelde van 5,6. Iets meer dan de helft van de ondervraagden" durft het aan om in het toilet van een restau rant op de bril te zitten. 44% blijft er echter boven 'hangen'. De kraan en de doorspoel knop krijgen beiden het cijfer 5,7. De totale hygiëne van het toilet scoort hier wel een vol doende, namelijk een 6,4. Ergernissen Een toiletbezoek in een horeca gelegenheid gaat gepaard met veel ergernissen. Het verstop te toilet staat op nummer één. Geen toiletpapier aanwezig komt op de tweede plaats. Daarna volgen stank, een vieze toiletbril en een deur die niet op slot kan. Maar ook de horeca-onder nemer kent een reeks ergernis sen bij het schoonmaken van het toilet. Hoewel onder nemers gemiddeld drie keer per dag het hele toilet schoon maken, komen ze hierbij nog heel wat ellende tegen. De meest genoemde ergernis bij i) verstopt toilet 2) geen toiletpapier 3) stank/ vieze toiletbril 4) slot kapot 5) slecht doorspoelen 6) vieze doorspoelknop 7) vieze kraan 8) te weinig toiletten 9) vieze vloer 10) geen zeep/uitgedrukte sigarettenpeuken de heren is het naast de pot plassen. Bij de dames is de grootste ergernis tampons naast de afvalbak aan te treffen. Zoek de aangegeven woorden op in de speurpuzzel. De woorden kunnen alle richtingen uitstaan. Als u alle woorden heeft aangestreept, blijven enkele letters over. Noteer de overgebleven letters in de juiste volgorde en stuur uw oplossing binnen drie weken naar: Evident ER./Grohe, Postbus 2540, 3800 GB Amersfoort. Let op, vergeet niet de naam en datum van onze krant te vermelden. Onder de goede inzenders van onze krant, worden enkele sets toïletaccessoires verloot. BEZOEK SCHOON KRAAN ERGERNIS WASTAFEL PAPIER ONDERZOEK CAFE WC HORECA GROHE DEURKNOP HYGIENE D T S B E Z O E K E P C G R O H E E U A H O G O K N R P O O E E R E K 1 O L R E F A 1 N E N E N E A A G O R D T 1 B C N Y P N R 1 S W L A H O L E F A T S A W

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6