Open huis MUZIEK 20-DAAGSEi Welkekt HblKdi art wordl het dit jaai Heiloo, are you ready for GoodBookers? Collega's lichtpunt voor Afghaanse marktkoopman bak BORDEN (072)5351000 Bij Centerdisc GRATIS PREMIE-CD Uw huis verkopen? m ir NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Vestiging Heiloo nvm Kennemerstraatvveg 129 Telefoon (072) 53 35 330 ALLERLAATSTE WEEK C- HACHMANG BERICHTEN HEILOO H IPHSP V' v; www.vlieg.nl Bestevaerslaan 37 HEILOO 17 OKTOBER 2001 66e JAARGANG NO. 42 Dagbestedingsproject start in Heiloo j Drukkerij uitkijkpost bv Lions zamelen f 6.500 in voor Cliniclowns Hulp aan vluchtelingen Afghanistan Marjan van den Berg in het Trefpunt gelezen worden Opbrengst collecte Koningin Wilhelmina fonds Vlooienmarkt Rijden onder invloed Dansen op zondag Prijsuitreiking Zonvaart Kees Torn in De Beun Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl P..LITIE www.vanderborden.nl Voor INFO M iKMAN Si>KMA ZATERDAG 20 OKTOBER 2001 VAN 12.00 TOT 13.30 UUR bij besteding van 44,95 INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale verwarming 1851 TH Heiloo Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19 Heiloo~specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. VLIEG AIkmaar (072) 51 I 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM Jan Sanders staat op de brug, symbool voor de unieke verbinding tussen water en land van 7 Hoorntje. (Fotostudio Starfield) ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a ZAANDAM: koopzondag op 21 oktober AKERSLOOT - Jan Sander (39) en zijn vrouw Jetty (38) hebben een bewogen week achter de rug. Op dinsdag 9 okto ber werd de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van hun horeca- en recreatie- bedrijf 't Hoorntje aan de Kerklaan 20 te Akersloot. De.monumentale stolpboer derij waarin het bedrijf is gevestigd krijgt er een zaal bij: Op Zolder. Op Zolder moet de uitvalsbasis worden voor de gas ten van partyschip Claes Horn, waarvan de familie Sander ook eigenaar is. Voor en na de vaartochten kunnen de gasten momenteel nog terecht in zaal 't Glopje, maar de nieuwe bovenzaal Op Zolder, die in april 2002 gereed moet zijn, kan veel meer mensen herbergen. De totale kosten van de verbouwing be dragen 1,2 miljoen gulden. Ondanks dit hoge bedrag koos de eigenaar voor het verbouwen van zijn bedrijf. „Ik had voor dat geld ook een pand in de buurt kun nen kopen, maar ik houd het liefste alles op één locatie. Bovendien moest ons bedrijf geïsoleerd worden, om aan de milieuwetgeving en lawaainormen te kunnen voldoen. Daarom hebben wij alles maar in een keer gedaan, de ver bouwing en het isoleren van het pand." Water en land 't Hoorntje is zo'n 25 jaar geleden ont staan. Siem en Sien Sander hadden een boerenbedrijf aan het Alkmaardermeer. Het aanvankelijk klein van opzet 'kam peren bij de boer' werd uitgebreid met een stacaravanpark en de sloot en een stukje van het meer werden tot jachtha ven omgetoverd. De stal werd verbouwd tot een kantine, waar de camping- en havengasten gezellig samen konden zit ten. De jeugd vierde echter liever feest in het naburige 't Achterom. In 1986, toen Jan Sander het bedrijf van zijn ouders overnam, werd bar 't Voorom gecreëerd. Het kleine, knusse kroegje bleek een daverend succes. 't Achterom werd steeds vaker gebruikt voor bruiloften, verjaardagen en bedrijfs feesten. Er werd een heuse Amsterdamse rondvaartboot, De Engel genaamd, aan de steiger gelegd, opdat de gasten een combinatiefeest op het water en aan land konden vieren. Eerst varen met een kop je koffie met gebak, aansluitend een re ceptie, diner of feest in 't Achterom. Door de enorme groei die het bedrijf doormaakte werd De Engel ingeruild voor een groter schip, de Claes Hom. Horeca en recreatie Volgens Sander is zijn bedrijf uniek te noemen en ligt de kracht in de combi natie van horeca en recreatie. „De zalen zijn afzonderlijk te gebruiken voor feesten en partijen, maar ook gasten die met het schip op pad zijn hebben de mogelijkheid om de accommodatie aan wal te gebruiken. Zij gaan eerst gezellig een aantal uren varen en kunnen na afloop van de tocht direct bij ons terecht voor een lekkere maaltijd." 't Hoorntje trekt mensen uit heel Noord-Holland, die de geborgenheid van het gebied aan het Alkmaardermeer enorm waarderen. „Het is hier geen luxe boulevard, maar een beschermd natuurgebied," laat San- der weten. „Ik vind dat je dit tegenwo ordig best een meerwaarde mag noemen. De knusse uitstraling van het dorp, de ruime parkeergelegenheid en een goede bereikbaarheid moeten ons de komende 20 jaar waarborgen van een goede toe komst. Of ik daar vertrouwen in heb? Zeker wel, een mooiere combinatie van water en land is toch nauwelijks denk baar?" Uitgebouwde hoekwoning met vrijstaande garage. Vraagprijs 515.000, - k.k. 233.700, Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 26 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) HEILOO - Op 22 oktober start in Heiloo een nieuw dagbestedingsproject, De Overloop geheten, voor mensen met een lichamelijke handicap en/of niet aangeboren hersenletsel. Het project is ontwikkeld door activiteitencentrum De Zilvermeeuw, een dienstverlenende organisatie op het gebied van dagbeste ding en werk, deel uitmakend van de overkoepelende stichting Esdégé- Reigersdaal. Er zijn helaas nog te veel mensen die ten gevolge van hun handicap (bijvoorbeeld MS of een hersenbeschadiging) gedwongen thuis zitten. Deze mensen komen dikwijls in een isolement terecht doordat er geen geschikte vorm van dagbesteding voor hen is. Voor deze mensen biedt De Overloop een goed alternatief. Met ingang van 22 oktober wordt in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 te Heiloo op maandagmiddag een activi teitenprogramma georganiseerd. Deze kerk is onlangs geheel aangepast aan mensen met een handicap/ beperking. De activiteiten worden in overleg met de toekomstige deelnemers samen gesteld. Dit kan variëren van gezellig samenzijn en spel tot meer gerichte activiteiten als zijdeschilderen, kaarten maken of bloemschikken. Het project wordt inhoudelijk begeleid vanuit het activiteitencentrum. De begeleiding van de activiteiten wordt veelal door vrijwilligers uitgevoerd. Overigens is De Zilvermeeuw nog steeds op zoek naar nieuwe vrijwilligers, die het leuk vinden om de deelnemers te onder steunen bij de diverse activiteiten. Geïnteresseerden die meer informatie willen over dit project of zich willen aanmelden, kunnen contact opnemen met mevrouw Hes of mevrouw Dieleman van activiteitencentrum De Zilvermeeuw, tel. 072-5619192. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n rr=^ n <m aanzienlijk lagere mm-prijzen. J G=J) vJ verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot all aainp nn Aff^rtAl De nieuwste collectie kerst- en nieuwjaarskaarten liggen voor u klaar Nu ook in Heiloo: GoodBookers. Met meer keuze, meer bestemmingen .èn lage prijzen. Alle reden om langs te komen. Heerlijk rondneuzen in de vele honderden gidsen. Want GoodBookers is er helemaal klaar voor in Heiloo. Maar wat minstens zo belangrijk is: Heiloo, are you ready for GoodBookers? GoodBookers, Van Aostastraat 28, 1851 JC Heiloo, -BOOKERS T 072-5323150, F 072-5323151, E info@heiloo.goodbookers.nl De CliniClowns maken zieke kinderen weer aan het lachen. HEILOO - In het kader van het 50-jarig jubileum van de Lions in Nederland organiseerden vele clubs in het laatste weekend van september diverse evenementen. De Lions club Heiloo, Limmen en de Egmonden vierde het 50- jarig jubileum op 30 september met een gezellige wijnmiddag in restaurant Klein Varnebroek onder de naam Marché au Naast genieten van prima wijnen en lekkere hapjes met vrienden en bekenden was dit feestelijk evenement ook bedoeld om een bijdrage te leveren aan het goede doel. Het goede doel is de Cliniclowns. Sinds 1992 werken deze clowns in meer dan twintig ziekenhuizen waaronder het Medisch Xentrum Alkmaar. Deze specialisten van de lach bieden het zieke kind heerlijke momenten van afleiding. Naar schatting hebben de Lions ruim vierhonderd gasten mogen begroeten en mede uit de ontvangen reacties blijkt dat zij de sfeer als erg gezellig hebben ervaren. Het feit dat enige ambassadeurs van de Cliniclowns aanwezig waren werd duidelijk op prijs gesteld: hun stand werd druk bezocht.. Mede dankzij de bijdrage van sponsors zal als resultaat van deze feestelijke happening F 6.500 aan de Cliniclowns worden overgemaakt. HEILOO - Dinsdag 30 en woensdag 31 oktober kunt u van 14.00 tot 17.00 uur pakketten voor Afghaanse vluchtelingen inleveren bij de Kruispuntkerk in Heiloo. Dit initiatief komt van de stichting Motherhood, die de pakketten zelf gaat afleveren in Afghanistan. U kunt een moeder- of kinderpakket ter waarde van f 25,- in een bananendoos (geen andere doos) samenstellen, die aan bepaalde eisen moeten voldoen. De inhoud van het moederpakket is als volgt: 1 pan, plastic bestek en theeglazen, 1 pak suiker, 1 pak zout, olie (goed verpakt), 1 pak meel of bruine/witte bonen, lucifers, naaigarnituur, maandverband/ zeep/ vaseline, kleding en schoenen/ slippers, hoofddoekjes/ haarspelden, haarborstel/ tandenborstel en tandpasta, waspoeder, opvouwbare jerrycan, pleisters/ verband, dagboekje/ schrift en pennen. De inhoud voor kinderen rrtoet zijn: knuffels, rugzakje, kleding/ regenjasje/ winter-jas, schoenen/ regenlaarsjes, haarborstel/ tandenborstel, hand doek/zeep/shampoo, klein en licht speelgoed zoals knikkers/ voetbal en pomp, lang houdbaar eten zoals evergreenkoeken/' rozijnen/ noten, tekenmateriaal, dagboekje/ schrift. Verder wordt u verzocht geen bederfelijke waar of varkensvlees in te voegen. Voor vragen kunt u terecht bij de familie Kroon, tel. 072-5340472 of Stichting Motherhood, tel. 0228-593742 of op de website www.motherhood.nl. HEILOO - Op woensdag 24 oktober komt schrijfster Marjan van den Berg naar Heiloo. Zij zal voorlezen uit eigen werk op een bijeenkomst, georganiseerd door de NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo. Marjan van den Berg heeft al acht jaar een wekelijks column in de Margriet, 'Sanne', die ook in boekvorm is verschenen. Ook is zij de auteur van het ontroerende boek Zij is de vioolmuziek vergeten, een boek waarin zij afscheid neemt van haar moeder, die leed aan de ziekte van Alzheimer. Marjan zal voorlezen uit en vertellen over al haar publicaties. Iedereen is welkom om te komen luisteren. De avond zal worden gehouden in het Trefpunt en begint om 20.00 uur. Leden van de NBvP hebben gratis toegang, niet-leden betalen f 5,-. oo *33 'tsi "sc- r® O 3 HEILOO - De onlangs in de gemeente Heiloo gehouden collecte ten behoeve van het Koningin Wilhelmina fonds heeft in totaal f23.493,60 opgebracht. HEILOO - Zondag 21 oktober vindt een grote vlooienmarkt plaats in sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen 48 te Heiloo. Een vlooienmarkt biedt particulieren de mogelijkheid hun overtollige huisraad, afgedankte verzamelingen, kleding en speelgoed te verkopen. Ook deze dag zullen weer duizenden artikelen van eigenaar wisselen en vaak voor slechts een habbekrats. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toegangsprijs bedraagt f3,50. Kinderen tot 12 jaar (mits onder begeleiding) hebben gratis toegang. Voor overige informatie kunt u (dagelijks behalve woensdag, van 9.00 tot 19.00 uur en in het weekend tot 17.00 uur) contact opnemen met organisatieburo MIKKI, tel. 0229-244739. HEILOO - Heel even moet marktkoopman Ali uit Afghanistan zich in de zevende hemel hebben gewaand, toen hij afgelopen woensdag door zijn collega's op de markt in het zonnetje werd gezet. Om een gebaar van medeleven te tonen lieten de Heilooër marktlieden een kaart rondgaan om even een persoonlijke groet op te zetten. Daarnaast ging een van de koopmannen rond met een mand, waarin de verkopers een kleinigheidje voor Ali en zijn gezin (vrouw en vier kinderen) konden stoppen. „De mand zat echter al heel snel vol," vertelt de eigenaar van de stofzakken- kraam, die het belangrijker vindt dat de naam van Ali in de krant verschijnt dan zijn eigen naam. Hij is blij dat de marktkooplui een klein lichtpuntje voor Ali wilden zijn in de voor hem zo donkere en bange dagen na de aanslagen. „Hij zit continu aan een klein radiootje gekluisterd en probeert te begrijpen wat er zich allemaal in zijn geboorteland afspeelt. Hij verstaat er echter nauwelijks iets van zodat wij het voor hem vertalen." Overigens droegen alle verkopers op de markt hun steentje bij om Ali te helpen. „Oh ja, glundert de anonieme weldoener, „ik heb de mand in moeten ruilen voor een boodschappenkrat en wat later was ook deze te klein. Voorlopig kan Ali wel even vooruit dankzij de gul gevende mensen." En Ali zelf? Die was helemaal beduusd van zo'n spontane actie van zijn collega's. In eerste instantie wilde hij de geschenken helemaal niet aannemen en ging hij alle kraampjes af om de goederen terug te geven. Slechts de bos bloemen wilde hij houden, om aan zijn vrouw cadeau te doen. Uiteindelijk wisten de marktlieden hun Afghaanse collega ervan te overtuigen dat de geschenken toch echt voor hem waren. Even een lichtpuntje in donkere dagen, ook voor Ali. HEILOO - Op dinsdag 9 oktober werd 's nachts een 29-jarige inwoner van Alkmaar aangehouden op de Stationsweg. Hij reed daar met zijn auto. Bij controle bleek dat de man alcohol had gebruikt. Hij blies 720 ug/1., ruim driemaal de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. Naast een bekeuring voor het rijden onder invloed raakte de bestuurder ook zijn rijbewijs kwijt. HEILOO - Zondagmiddag 21 oktober is er weer van 14.00 tot 17.00 dansen in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo). De muziek wordt verzorgd door het Inter-Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. Entrée f 5,-. HEILOO - Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van winkelcentrum 't.Loo heeft Toerkoop Reisburo Zonvaart een prijsvraag voor volwassenen en een kleurplaat voor kinderen-uitgedeeld. Deze konden tot en met 29 september ingeleverd worden. De prijswinnaar van de prijsvraag is V. Schulze, zij heeft een skiles voor twee personen bij Skirun in Heerhugowaard gewonnen. De prijswinnaars van de kleurplaat zijn: Isa Leering (3 jaar), Justin de Wit (5 jaar) en Doris de Kleuver (9 jaar). HEILOO - Op zaterdag 27 oktober om 20.15 uur is het lachen geblazen'in De Beun. Met zijn show Mooie Boel weigert Kees Tom zich aan te passen aan het krankzinnige tempo waartoe de moderne vooruitgang volksstammen opzweept. In zijn programma met een hoop flauwekul en een boel moois verzet hij zich tegen de vernielzucht van de tijd en speelt hij de enige rol die hij beheerst, zichzelf. Verademing Hij hoopt op een direct contact met zijn publiek, gaat verrassingen niet uit de weg en is in zijn element wanneer de zaak volledig ontspoort. Zo niet, dan blijven zijn doordachte teksten en eigenaar digheden een verademing. Kees Tom trad eerder op met Laat maar laaien (1995), Als ik het niet dacht (1996) en Plek Zat (1998). Daarnaast schrijft Tom columns en heeft het boekje Gekke Ventjes uitgebracht. In 1999 bracht hij in samenwerking met Mike Boddé, Matthias Giesen en Frank van Pamelen de cd Het ultieme geluk uit. Voor de voorstelling van zaterdag 27 oktober zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de kassa van De Beun. De toegang bedraagt f25,-, cjp/65+ f22,50. De kassa's zijn open van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf een uur voor de voorstelling. Dolle pret met Kees Torn. Alie uit Afghanistan kan weer een beetje lachen ondanks zijn zorgen. 'Noord-Holland Noord HEILOO - Op woensdag 10 oktober werd tussen 09.30 en 14.30 uur ingebroken in een woning aan de Kapellaan. Men wist zich toegang tot de woning te verschaffen door het openbreken van een doucheraampje. Enkele kamers werden doorzocht. Uit een slaapkamer werd de inhoud van een sieradenkistje ontvreemd. In de nacht van 13 op 14 oktober werd er op de Hucht een aantal vernielingen gepleegd. Zo werd een raam van een school ingegooid en een ruit van dubbel glas van het wijkgebouw. Gevonden: enkele sleutels, gsm Philips, dameshorloge zilverkleurig met open schakelarmband, rode kinderjas met capuchon, zonnebril geslepen glazen in zwarte koker, zilveren dameshorl oge met dichte schakelarmband, boek: geschiedenis van de VOC, zwarte rugtas, bankbiljet, leesbril aan koordje. Vermist: sinds 28 september kinderfietsje Fox meerkleurig. gfrjgy Zes wonderschone winterviolen in een handige draagtray.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1