in Heiloo Verbetering bushaltes Kennemerstraatweg s- ^NTf Cj HEILOO UITKIJKPOST - 17 OKTOBER 2001 - PAGINA 4 WSff-'- '+W& Zaterdag 20 oktober a.s. organiseert de gemeente Heiloo met medewerking van ruim 25 organisaties een vacaturemarkt voor vrijwilligers in en om het Winkelcen trum *t Loo. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen belangstellenden terecht bij informatiestandjes van diverse organisaties die met vrijwilligers werken en die op zoek zijn naar vrijwilligers. Een kennismaking die wellicht leidt tot een vrijwillige inzet van menig inwoner van Heiloo. Wethouder mevrouw Schoutsen-Bolten zal om 10.00 uur de vacaturemarkt voor vrijwilligers officieel openen. Met het organiseren van de vacaturemarkt voor vrijwilligers wil de gemeente het vrijwilligerswerk pro moten. het netwerken van vrijwilligers onderling stimuleren en de verenigingen de gelegenheid bieden zich te profileren. wijd veel aandacht geschonken aan vrij willigers en het werk dat zij doen. Raadhuisplein 1 Pb.,1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur - Gemeente plaatst extra bushokjes en fïetsrekken In de periode van 16 oktober tot en met 26 oktober 2001 zal de gemeente Heiloo een elftal bushokjes (abri's) en een zevental fïetsrekken langs de Kennemer straatweg plaatsen. Ook breidt de gemeente de bestrating uit. Met deze verbeteringen wil het gemeentebestuur de voorzieningen voor reizigers verbe teren. Op deze wijze maakt de gemeente het bovendien ook aantrekkelijker voor mensen om de bus te gebruiken. De gemeente heeft aan de firma Viacom uit Amsterdam opdracht gegeven de voorzieningen te plaatsen, maar bereidt de werk zaamheden zelf voor. De vacaturemarkt voor vrijwilligers vloeit voort uit de Nota Vrijwilligersbe- leid die eerder dit jaar is vastgesteld. Het organiseren van zo'n vacaturemarkt was één van de concrete maatregelen genoemd in deze nota. Ook vindt de organisatie van deze dag plaats in het kader van het Internationale Jaar van de Vrijwilligers. In dit jaar wordt wereld- Vrijwilligerswerk heeft iets te bieden Inwoners uit Heiloo, jong en oud, kunnen vrijwilligerswerk verrichten en zijn nodig omdat veel verenigingen en organisaties niet kunnen bestaan zonder de inzet van vrijwilligers. Vrijwilligers werk is er in vele soorten en maten. Er zijn bijvoorbeeld vacatures op project basis en zowel in de sportwereld, de ouderzorg, de kinderenzorg als op het gebied van leefbaarheid of veiligheid. Hoewel een vrijwilliger weliswaar geen salaris ontvangt, is er wel degelijk winst te boeken. Zo kan het werken als vrijwil liger werk- en levenservaring opleveren, kan het energie geven en wordt een bij drage geleverd aan het instandhouden van deze organisaties in de gemeen schap van Heiloo. Demonstraties Ruim 25 organisaties en instellingen demonstreren hun activiteiten of ver teilen u wat het werken als vrijwilliger bij hun organisatie inhoudt. Zo geeft de Vrijwillige Brandweer Heiloo buiten op 't Looplein een demonstratie om u wellicht enthousiast te maken voor vrijwiEigers- werk bij de brandweer. Daarnaast zorgen de vrijwilligers van Knuffelhoek 't Bees- tenboetje voor een gezellige beestenboel om vrijwilligers te werven. Het gaat deels om vervanging van oude bushokjes, maar ook het uitbreiden van het aantal bushokjes langs de Kenne merstraatweg. Bushokjes zullen onder meer straks te vinden zijn ter hoogte van de Spokenboslaan en De Kattenberg. De nieuwe fïetsrekken zijn straks onder meer te zien ter hoogte van de Sta tionsweg, Zevenhuizerlaan, Kromme- laan en Kapellaan. Ook breidt de gemeente op sommige plekken de bes trating uit om het gebruik van de voorzieningen mogelijk te maken en het gebruiksgemak te verbeteren. De werkzaamheden kunnen voor buspas sagiers enige overlast veroorzaken. Wij vragen uw begrip hiervoor. Voor vragen kunt u contact opnemen met het Inge nieursbureau, telefoon (072) 535 67 67. m en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 227 - vergroten woning Oudburgerlaan 56 - vergroten woning Raadhuisweg 9 - vergroten winkel Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen voor het veranderen en vergroten van het bestaande bedrijfspand tot autoshowroom van autobedrijf Van der Steen B.V. op het perceel De Oude Werf 4. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 18 oktober 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Boekenstein 2 - plaatsen berging Fontein Verschuirlaan 22 - vergroten woning De Vlei 2 - vergroten woning en garage Goodeslaan 61 - plaatsen dakkapel Pijlemeeth 33 - plaatsen dakkapel Rosendaal 95 - veranderen gevels (reclame) winkelpand Vennewatersweg 21 hs 1 - vergroten recreatiewoning Vennewatersweg 21 hs 52 - vergroten recreatiewoning Vennewatersweg 21 hs 53 - vergroten recreatiewoning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Bekendmaking Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de vol gende melding voor verandering van de inrichting ingevolge artikel 8.19 Wet milieu beheer hebben ontvangen. G.P. Groot B.V., afdeling Milieutechniek en een Aannemersbedrijf gevestigd aan de Hoogeweg 72,1851 PK te Heiloo, voor het plaatsen van een brandstoftank met reukloze benzine. Deze melding betreft een verandering van de inrichting en de werking daarvan. Redelijker wijs moet worden aangenomen dat dit geen nadelige gevolgen, dan wel uitsluitend gun-' stige gevolgen heeft voor het milieu. Ter inzage Het besluit en alle bijbehorende stukken kunnen vanaf 18 oktober tot en met 22 november 2001 tijdens de openingsuren worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en elke maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur. Nadere informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Coenen van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 33. Indienen van bezwaar Bent u het niet eens met het besluit van de gemeente Heiloo dan kunt u schriftelijk bezwaar maken tot en met 22 november 2001. Alleen degene wiens belang recht streeks bij het besluit is betrokken kan bezwaar maken. Als u bezwaar maakt moet u in elk geval aangeven tegen welk besluit en waarom. Vermeld uw naam, adres en datum, onderteken het bezwaar en verstuur het naar de Gemeente Heiloo, afdeling VROM/Milieu, Postbus 1,1850 AA HEILOO. Voorlopige Voorziening Belanghebbenden die tegen het besluit bezwaar hebben gemaakt, kunnen tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Graven- hage. Hierdoor treedt het besluit van de gemeente Heiloo niet in werking, voordat op het verzoek is beslist. Bij het verzoekschrift moet een kopie van het bezwaar worden meegestuurd. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 11 oktober 2001 Geboorten Daniël, z.v. R.J. Ortelee en E.B. Zwaan Sterre, d.v. J. Wingelaar en C. Blok Noömi C.M., d.v. H.J. van der Wal en M.C.M. Borst Stijn A., z.v. A. van der Werf en M.J.H. Zwakenberg Eva, d.v. R.J. Miebies en Y. Schuit Max R., z.v. L. van Veelen en H.J.M. Kwantes Bodine A., d.v. P.J.N.W. de Boer en N. Schut Elders geboren Daan, z.v. J. Piet en A.Y. Balkenende Annelot, d.v. M. Pastijn en E.T. de Pree 11111II1I Isabel J.M., d.v. E.J. Smilde en E.H.M. van Velthoven Luciano M.I., z.v. P.N.G. Cortie en M.S. van Horssen Julia, d.v. F. Koster en B. Geurts Huwelijken geregistreerde partnerschappen A.V.M. Nes en M.A.M. Ursem A.G.J. Roest en A.H. Haagsma J.M. Zwart en M.P. Noordman M. Staartjes en C.M.C. Bos K. Faber en Y.C.M. Bijnsdorp J.G. Smit en P.J. Seijerlin Overleden T. Bellekom N.C. Gerrits ev Kuiper H. Katgerman wv Repko Elders overleden A. Swart ev Pepping W.G. Bouritius E.M. Huismans ev ten Berge Aanvraagprocedure voor reisdocumenten is veranderd per 1 oktober Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocu ment nodig? Of is uw paspoort binnenkort verlopen? Vanaf 1 oktober worden reisdocu menten op één centrale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdo cument moet wachten. Dit om documenten veiliger te maken tegen fraude. Prijzen U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is, en een Nederlandse Identiteitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Beide reisdocumenten zijn vijfjaar geldig en kunnen worden aange vraagd door iedereen die de Nederlandse nationaliteit bezit. De prijs van een paspoort is 65,90 29,90. De prijs van een Identi teitskaart is 56,35 25,58. Op de Identiteitskaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven, dit kan wel op een paspoort. Het bijschrijven van kinderen kost 5,00 2,27 per kind. Een spoedaanvraag voor een reisdocument kost 73,55 33,38 extra aan rijkskosten. Voor alleen het bij schrijven van een kindgegeven in een reeds eerder afgegeven reisdocument kost een spoedaanvraag per kind 35,00 15,88 extra aan rijkskosten. Aanvragen reisdocument Een nieuw paspoort moet u persoonlijk aan vragen én afhalen. Bij het aanvragen van een nieuw reisdocument neemt u het volgende mee. Eén recente pasfoto van 3 x 4 cm (geen schoolfoto's, digitale foto's of stickerfo to's). Pasfoto's zijn zowel in kleur als zwart-wit toegestaan. Daarnaast moet de pasfoto recht van voren genomen zijn en een egaal lichte achtergrond hebben. Ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders is een pasfoto nodig. De reisdocumenten (paspoort, Europese Identiteitskaart) die u in uw bezit heeft of waarin u staat bijgeschreven, ook al is de geldigheidsduur verlopen. Is ilw paspoort gestolen of bent u het kwijt, dan is aangifte bij de politie noodza kelijk. Die maakt dan een proces-verbaal op, wat bij de aanvraag van uw reisdocu ment ingeleverd dient te worden. Kinderen Zoals eerder vermeld, dient na 1 oktober ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders een pasfoto meegenomen te worden. Daarnaast is voor bijschrijving van een kind schriftelijke toe stemming nodig van de andere ouder en moet het kind ook meegenomen worden bij de aanvraag. Bij het ophalen van het docu ment hoeft het kind niet meegenomen te worden. Tenslotte is voor afgifte van een reis document aan een minderjarige schriftelijke toestemming nodig van beide ouders. Voor een identiteitskaart is dat nodig tot 12 jaar, voor een paspoort is dat tot 18 jaar. Meer informatie Meer informatie en uw reisdocument haalt u bij de publieksbalie Burgerzaken tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. U kunt ook bellen naar de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 22. Najaar- en grofafval Tuinafval In het najaar maken veel mensen hun tuin 'winterklaar'. Klein snoeiafval en bladeren kunt u in de groene rolemmer doen. Het liefst met zo min mogelijk zand, omdat dit minder goede compost oplevert.' Als het afval te groot is voor de rolemmer, kunt u dit wegbrengen naar de Afvalbrengplaats of u kunt het laten ophalen door de gemeente. U kunt niet alles als tuinafval aanbieden, hier is een aantal spelregels voor. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boom stronken en -stammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk zijn géén groftuinafval, maar 'bouw en sloopafval'. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin en dergelijke in de groene rolemmer. Gooi geen tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt gevonden, wordt deze niet geleegd. De verwerkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer zijn namelijk aanzien lijk hoger dan voor de groene rolemmer. Bundels grofsnoei-afval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als groftuin afval aanbieden via telefoonnummer (072 -) 535 68 88 van maandag tot en met woensdag van 08.00 tot 12.00 uur. U kunt dit groftuinafval ook zelf brengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Grofhuisajval Ook het normale grofhuisafval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats of laten ophalen door de gemeente. U kunt dit melden via telefoonnummer (072 -) 535 68 88. De afdeling BOR zorgt er vervolgens voor dat het wordt weggehaald. Wat is géén grofhuisajval? Bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk is géén grofhuisafval. Ook al het huishoudelijk afval wat in een rolemmer past wordt niet door de grofhuisafvaldienst meegenomen. Bouw- en sloopajval. Bouw- en sloopafval wordt niet geaccepteerd. U kunt dit tegen betaling aanbieden bij de Regionale Stortplaats, Boekelerdijk 13A te Alk maar, telefoonnummer (072 -) 541 35 50. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Let op! Mensen die zelf verbouwen, proberen vaak via de grofhuisafvaldienst van het afval af te komen. De verbouwkosten komen dan echter gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die deze kosten vervolgens weer doorbere kent naar de inwoners. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin U kunt alleen 'schoon puin', wat bijvoorbeeld vrijkomt uit de tuin of van een tuinpad, tot kuub gratis brengen naar de Afvalbreng plaats. Wit- en Bruingoed. Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische apparaten bedoeld, ook de klei nere. Deze kunnen gratis worden afgegeven aan de winkelier die u de nieuwe apparatuur verkoopt. Wanneer géén nieuwe apparatuur wordt gekocht, kan men het brengen naar de Afvalbrengplaats. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meld dit dan via telefoon van het grofhuisafval, telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Ajvalbrengplaats gemeente Heiloo Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Openingstijden Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur Als u uw afval komt brengen op de Afval brengplaats kan naar uw legitimatie worden gevraagd! Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 ntact öès (30 ct/0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4