t Feest tijdens tweede Proms 1 KunstlOdaagse Bergen Activiteiten Egmond Activiteiten Limmen UITKIJKPOST - 17 OKTOBER 2001 - PAGINA 6 Zwemdiploma's 't Vennewater Bridgeclub Heiloo Modelspoorshow Concert Noordhollands Fanfare Orkest fp A s Handbal Meervogels Diabetes Fonds zoekt collectanten Hulpdiensten krijgen 200 telefoontjes over aanslagen Amerika Tentoonstelling Grote Sint Laurenskerk bij Abdij kaarsen Tijdelijke huisvesting Rabobank Cursus zelfvertrouwen en energie Diftar Bridgeclub Sans Atout Uitbreiding Radboudschool L 1 T 1 E ifctti woo-1 BERICHTEN AKERSLOOT HEILOO - Zaterdag is er in zwembad 't Vennewater afgezwommen voor het A en B- diploma. Voor A slaagden: Marieke Detiger, Anne-Jet Swart, Nancy Twisk, Joran Nederveen, Mark v.d. Berg, Shivanne Idema, Onno van Gijssel, Emma Argeloo, Kody Klamer, Nadine Mathot, Ester Kolder, Barry Koppes, Deen Mondt, Wouter Jansen, Sanne Gravemaker, Jessica Bosman, Levi Apeldoorn, Jeffrey Kets, Rida Bouasria, Jesse Eradus, Sem Snoek, Sanne Henneman, Tim Huysmans, Bas Ruis en Wesley Stam. Het B-diploma ging naar: Gaby Droog, Charlotte ten Hoove, Astrid ten Bosch, Steyn van Buuren, Bonnie L'iefting, Steef van Diepen, Joël v.d. Zande, Stefan Vogel, Maaike van Westerop, Sander en Mandy Schouws, Tim Baltus, Iris de Leeuw, Michiel van Lunsen, Lois Klamer, Suzanne v.d. Maarel, Dorien Zonneveld, Marjan Ploegaert, Laura Knip, Kimberley en Sophie Witkamp, Isabelle Ploegakker, Roxanne Bais, Mirian Kolder, Sandra Lute, Isabel Bolen, Joep Molenaar, Arjan Smit, Max de Groot, Elmar Hoberg, Daniël Bakker, Auke Pauzenga, Kars Slot, Doris Konijnenberg, Michael Kouwen, Jeroen Bierhaar, Frank Eriks, Mees Broersen, Stephan Romeyn, Ank de Boer en Sophie Louter. HEILOO - De Bridgeclub Heiloo heeft op 11 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. van Baar-Mooy 68.80, 2. Klerk-Boelhouwer 63.90. B-Lijn: 1. Neyens-vd Dool 61.10, 2. Brinkhuis- Meuleman 60.60. ALKMAAR - In het weekend van 27 en 28 oktober zal er in het clubgebouw van speeltuin OKB aan de Munnikenweg in Alkmaar, een grote modelspoorshow worden gehouden. Te zien is er de grote HO modulebaan. Met al uw vragen op het gebied van modelsp.oor, scenery, elektronica, etcetera, kunt u terecht bij de leden van Het Waeghspoor. De zaal is open van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. De speeltuin is, indien het weer goed is, 's middags open. Voor meer informatie belt u met tel. 072-5154591. EGMOND - Op zaterdag 20 oktober geeft het Noordhollands Fanfare Orkest (NFO) in samenwerking met het Brabants Fanfare Orkest (BFO) een bijzonder concert van twee orkesten van topformaat. Het concert vindt plaats in Dorpshuis Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef en begint om 20.00 uur. Voor het concert is door beide orkesten een keuze gemaakt uit diverse muziekstijlen om zo het medium fanfare vanuit alle kanten te belichten. Op het programma staan origineel voor fanf are gecomponeerde muziekarrangementen uit de symfonische wereld, popmuziek en filmmuziek. Bijzonder element van de programmering van beide orkesten vormen de composities Goodnight Sarajevo van de componist Leon Vliex en Banja Luka van Jan de Haan. In deze onrustige tijd, waar veel aandacht wordt besteed aan (dreigende) oorlogen over de gehele,wereld, staat men stil bij de oorlog in het voormalig Joegoslavië. In de genoemde composities trachten beide Nederlandse componisten uiting te geven aan hun gedachten bij de wrede strijd die destijds in de Balkan werd gevoerd. De indringende klanken die in de stukken ten toon worden gespreid doen niet alleen denken aan de oorlog in Joegoslavië maar doen ons tevens stilstaan bij de verschrikkelijke gebeurtenissen van de afgelopen weken in zowel Amerika, Azië als het Midden- Oosten. Op het programma van het NFO, onder leiding van gastdirigent Jan Schut, staan onder andere de stukken Champions fanfara van Philip Spanke, Choral for a solemn occasion van Marc van Delft, Goodnight Sarajevo van Leon Vliex, Circius van Torstein Aagard Nilsen, Centauer Derek Broadbente en de Deep Purple medley. Het Brabants Fanfare Orkest, onder leiding van Frans van Dun, speelt Song of the Blacksmith van Gustav Holst, Het Woord, de Klank en de Zee van Kees Schoonebeek, Festival March van Anne Posthumus, Banja Luka van Jan de Haan en de filmmuziek van de tv- serie Derrick. Het NFO heet u op 20 oktober welkom. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt f15,-. Donateurs hebben gratis toegang. In de voorverkoop zijn kaarten te bestellen via tel. 072-5348696 en 023-5400538. Jan Akkerman geeft een gitaarsolo (Foto Paul van Langen). AKERSLOOT - Meervogels Heren senioren 1 ontmoette in de eerste bekerwedstrijd een tegenstander van formaat. In het eerste kwartier zat de verdediging van de Utrechtenaren pot dicht en werd er door de handballers van Meervogels veel balverlies op de cirkel van de tegenstander geleden. Jacco Kerssens had met zijn schoten uit de tweede lijn geen geluk maar was goed bezig de lijnen uit te zetten waar de gebroeders Out en Jeremy Duin hun voordeel mee deden. Meervogels kon het geweld van Nieuwegein alleen keren ten koste van strafworpen, welke allen door de gasten werden benut. De eerste helft was er geen duidelijk krachtsverschil en met 9-8 klonk het rustsignaal. Na rust volgde meteen de gelijkmaker en via twee schoten uit de tweedelijn nam Nieuwegein in de vijfde minuut een voorsprong, 9-11. Voor coach Jos Post reden enige wijzigingen aan te brengen en na het stoppen van een strafworp door Sander Verduin leidde Meervogels halverwege de tweede helft met 18-15. De laatste tien minuten domineerde Meervogels de wedstrijd. In de slotminuten maakte de topscorer van deze wedstrijd Ed Krom de klus af en scoorde vanaf de cirkel 23-16. Er werd gescoord door: Ed Krom 7x, Jeremy Duin 5x, Ruud en Ron Out 4x, Jelle Putter 2x en Peter Schagen lx. Heren Senioren 1 Vriendschap- Dimtronic Meervogels 18-18 De stand op de ranglijst vermeldde al dat Vriendschap boven aan staat met het scoren en dat heeft Meervogels ondervonden. Er werd in de beginfase goed geblokt in de Meer- vogelsverdediging en zo kregen de gastheren geen gelegenheid afstand te nemen. Halverwege de eerste helft bij de stand 6-6 verzuimde Meervogels afstand te nemen door enige opgelegde kansen niet te benutten, ruststand 10-6. Na rust scoorde Meervogels drie keer op rij, 10-11. Sander Verduin die de tweede helft het Meervogelsdoel verdedigde verrichtte enige goede reddingen, maar van 13-13 kon Vriendschap toch weer op voorsprong komen, 17-15. Het werd in de slotminuten spannend. Jeremy Duin scoorde via een strafworp en via twee belangrijke doelpunten vanuit de hoek kwam Meervogels weer op gelijke hoogte, 18-18. Met deze eindstand blijven de heren ongeslagen aan de kop van de eerste divisie. Topscorer werd William Kerssens 8x, Jacco Kerssens 3x, Jelle Putter en Peter Schagen 2x, Ron Out, Ruud Out en Jeremy Duin lx. REGIO - Van 28 oktober tot en met 3 november is de twintigste collecte Geef voor Diabetes van het Diabetes Fonds. Het Diabetes Fonds financiert veel wetenschappelijk onderzoek rondom diabetes in Nederland, dat door de jaren heen heeft geleid tot een aantal belangrijke ontwikkelingen in de behandeling en op termijn mogelijke genezing van diabetes. Vooralsnog is de definitieve oplossing voor diabetes nog niet gevonden. Meer wetenschappelijk onderzoek is nodig om daar verande ring in te brengen. Ook dit jaar doet het Diabetes Fonds een beroep op uw vrijwillige inzet. Een klein beetje van uw tijd geeft het Diabetes Fonds grote steun. Ruim 500.000 mensen in Nederland hebben diabetes en per jaar ontwikkelen weer 60.000 mensen deze ziekte. Wereldwijd is 1 op de 20 volwassenen diabeet. Door wetenschappelijk onderzoek wil het Diabetes Fonds achterhalen wat de exacte oorzaken van diabetes en de groei van het aantal diabeten zijn. Ook zet het Diabetes Fonds zich in vo,or onderzoek dat vroegtijdige diagnose mogelijk maakt zodat ernstige complicaties aan ogen, nieren, hart en bloedvaten beter voorkomen kunnen worden. Het ultieme doel is het ontstaan van diabetes en ernstige complicaties definitief een halt toeroepen. De weg naar oplossingen is meer wetenschappelijk onderzoek. Daar is tijd en geld voor nodig. Omdat het Diabetes Fonds geen subsidies krijgt zijn giften van publiek en bedrijven de belangrijkste bron van inkomsten en vrijwilligers de belangrijkste steun. Deze collecte is van vitaal belang voor meer onderzoek en de oplossingen die daaruit voort kunnen vloeien. Wilt u helpen met de collecte Geef voor Diabetes, neem dan contact op met: Clementien Sengers, tel. 072-5320368 of Tanja Terol, tel. 5337095. Bolle wangen bij Hans Dulfer. (Foto Paul van Langen). HEILOO - Vijftienhonderd bezoekers genoten zichtbaar van de sterke programmering op The Proms of Heiloo, dat dit jaar voor de tweede keer werd gehouden in sportcentrum 't Vennewater. Vooral de 25 getalenteerde dames van Dat Koor, het gitaarspel van Jan Akkerman, de covers van zowel het Volendamse Jen Rog als het plaatselijke The Change en de tachtiger jaren sound van The Time Bandits, konden het publiek zeer bekoren. Al snel heersten er in de zaal tropische temperaturen, maar dat leek de hossende menigte niet te deren. De combinatie van dansen, meezingen en oude bekenden tegenkomen bleek de succesformule voor Dames Senioren 1 JHC-Dimtronic Meervogels 12-19 De dames van trainer coach Theo Krom spelen deze competitie met wisselend resultaat. Zo was hij duidelijk niet tevreden over de eerste helft van deze wedstrijd. Er werd slordig gespeeld met veel balverlies en er bleven te veel kansen zonder resultaat. Daartegenover stond dat Laura Groenveld, de keepster van Meervogels enkele fraaie reddingen verrichtte en vier strafworpen wist te stoppen. De prestaties van de tegenpartij bleven ook ondermaats, ruststand 4-6. De tweede helft ging in een hoger tempo en, dit kon JHC niet bolwerken. Vooral de breakout bleek een goed wapen en Meervogels nam gedecideerd een 6-14 voorsprong. Er sloop enige gemakzucht in het Meervogelsteam en zodoende kon JHC de schade enigszins beperken, eindstand 12-19. Annemiek Verduin scoorde 6x, Jeanette Krom 5x, Helma Krom 3x, Marjolein Zoon en Lindsay van der Eng 2, Maaike Groenveld lx. REGIO - De SOS Telefonische Hulp diensten in Noord-Holland hebben naar aanleiding van de aanslagen in Amerika ongeveer 200 telefoontjes ontvangen. De gesprekken zijn gevoerd vanaf het moment van de ramp tot afgelopen za terdag. De SOS Telefonische Hulpdien sten in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Hilversum en Zaandam worden ook nu nog steeds gebeld door mensen die even willen praten over de gevolgen van de aanslagen. Veel mensen belden om te praten over hun angst, onbegrip en boosheid door de gebeurtenissen. De Noord-Hollandse SOS Telefonische Hulpdiensten werden ook veel gebeld door mensen met prak tische vragen over vluchten en lucht vaartmaatschappijen en telefonische bereikbaarheid van de Verenigde Sta ten. Ook belden mensen om slaapgele genheid te bieden aan gestrande reizi gers. De Noord-Hollandse SOS Telefonische Hulpdiensten zijn zeven dagen per week dag en nacht bereikbaar voor ie dereen die behoefte heeft aan een ver trouwelijk gesprek via het landelijke nummer 0900-0767 (12 ct./min). Met jaarlijks ruim 200.000 gesprekken zijn de SOS Telefonische Hulpdiensten in Nederland de grootste telefonische hulpverlener van Nederland. In Noord- Holland nemen de ongeveer 250 vrij willigers van de vijf SOS Telefonische Hulpdiensten jaarlijks ongeveer 45.000 gesprekken voor hun rekening. Allidas Hidding van Time Bandits, nog net zo goed als vroeger (Foto Paul van Langen). EGMOND - Bij Abdijkaarsen in Egmond-Binnen is momenteel een bijzondere tentoonstelling met werk van Ed Dekker te zien. De thematentoonstelling 'Grote Sint Laurenskerk Alkmaar' bevat werk dat hij de afgelopen twee jaar heeft gemaakt. Schilderijen, aquarellen, tekeningen, schetsen, zij hebben allemaal het interieur van de kerk als onderwerp. De beeldelementen die Ed Dekker vooral in het grootse bouwwerk getroffen hebben zijn: het licht, de ruimte en het monumentale. Tijdens de plechtige 8 oktoberviering in 1998 in de Grote Kerk kreeg hij het idee om er een serie schilderijen van te maken. Ter plaatse maakte hij schetsen en kleine en grote aquarellen en een enkele keer een olieverfschilderij op paneel. In zijn atelier werden de ideeën uitgewerkt in schilderijen. Bijgevolg zijn er soms bepaalde details weggelaten, zoals de bouwkundige stalen verbinden tussen de zuilen. Als het evenwel gaat om de elementen die voor de compositie of het perspectief van belang zijn, dan komt zo'n element juist wel op het doek. Zo zijn de gotische raamverdelingen nauwelijks zichtbaar, maar wel het overweldigende licht dat er door naar binnen valt. De vloeren van de Grote Kerk bestaan uit grafzerken. Soms worden de vloeren gedweild. Vlak na het dweilen ligt er een prachtige glans over de' vloer, een schilderkunstige opgave om de weerkaatsingen van licht en architectuur zichtbaar te maken. Mensen in Nood helpt kinderen in ontwikkelingslanden. Bijvoorbeeld door lokale sportprojecten te steunen. ER HEILOO - Vanaf dinsdag 16 oktober heeft de Rabobank aan de Westerweg in Heiloo haar intrek genomen in een tijdelijk kantoor. Op slechts honderd meter afstand van het bestaande kantoor is een voorziening getroffen voor de tijd van circa anderhalf jaar. Het bestaande pand alsmede het vroege SNS-kantoor wordt gesloopt, waarna een begin kan worden gemaakt met de bouw van het appartementencomplex De Egelantier. Dit nieuwe complex zal onderdak bieden aan de bibliotheek, een nieuw kantoor van de Rabobank en een Good Bookers reisbureau. De tijdelijke bank vestiging staat op de hoek Westerweg/Zeeweg en bestaat uit een aantal zogenaamde carcabans. Alles is in het werk gesteld om de bankzaken ongestoord doorgang te laten vinden. Wel adviseert de Rabobank haar cliënten om zoveel mogelijk van te voren een afspraak te maken voor bankzaken, zeker waar het gaat om adviesgesprekken. Voor bezoek aan de safeloketten kunnen cliënten op vastgestelde tijden terecht op kantoor Kennemerstraatweg. Alle safeloketten van de Westerweg zijn inmiddels overgebracht. HEILOO - Art of Living geeft een He lende Ademcursus in Heiloo. De adem haling speelt een belangrijke rol bij het omgaan met emoties en stress, het los laten van spanningen en het rustig ma ken van onze gedachten en emoties; Het doen van de cursus leidt onder andere tot meer energie en enthousiasme, het wegnemen van negatieve emoties zoals angst, boosheid, depressie, diepe ont spanning en betere nachtrust, een beter geheugen en groter zelfvertrouwen en tot een beter inzicht in jezelf. De cursus is bedoeld voor iedereen vanaf 18 jaar. Reductie voor mensen met een laag inkomen en studenten. De opbrengst gaat naar hulpverlenende projecten in het buitenland en cursussen voor speciale doelgroepen zoals gevan genen en slachtoffers van geweld. De docenten hebben een internationaal er kende opleiding en werken op vrijwil lige basis. Meer informatie krijgt u bij Pia Struycken, tel. 072-5152240. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. In de Zaanse editie van het Noordhollands Dagblad lees ik onlangs over het grote succes van de invoering van het Diftar- systeem in de Gemeente Oostzaan. Een gemeente met voornamelijk linkse be stuurders omarmt het liberale, eerlijke beginsel van 'de vervuiler betaalt' met de invoering van het Diftar-systeem. Verantwoordelijk wethouder Van Splunter van Oostzaan laat in de krant graag weten, dat er vanuit heel Nederland en elders uit de wereld veel belangstelling is voor het succes van hun noviteit. En wat doet het doorgaans nuchtere, liberale Heiloo? Dat laat zich vorig jaar op grond van valse informatie (onjuist gehanteerde tarieven van G.P. Groot) wat al te gemakkelijk overrompelen door een opportunistische actie tegen de invoering van het Diftar-systeem. De kennelijk kwetsbare democratie van Heiloo wordt hierdoor vervolgens onderuit gehaald. Politieke kletsmeiers proberen er achteraf op beschamende manier 'in troebel water vissend' nog hun voordeel mee te doen. En de Heilooërs straffen zichzelf. De verantwoordelijk wethouder heeft opnieuw moeten ondervinden, dat gelijk hebben en gelijk krijgen twee is. Haar zorg om het toenemend gewicht van ons afval is opgegaan in de 'ondraaglijke lichtheid van ons bestaan' (naar Milan Kundera). C. Knijnenberg, Heiloo HEILOO - De Bridgeclub Sans Atout heeft op 10 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Dekker-Bierman 57.08, 2. Middelbéek-van Toornburg 56.67. B- Lijn: 1. Werdmuller-Meijering 59,58, 2. Oosterwijk-Warmenhoven 57.08, C- Lijn: 1. v.d. Wiele-van Baarsen 58.33, 2. Beentjes-Roos. D-Lijn:.l. Fagel- Visser 66.67, 2. Faber-Zijp 57.92. een uitermate goede sfeer. Bij het optreden van The White Beans uit Noord-Scharwoude werd de sfeer echter een stuk koeler. De zestienkoppige formatie joeg helaas een groot deel van het publiek naar huis. Die mensen misten daardoor het optreden van Hans Dulfer, die aangaf alleen de 'groove en de beat' te zullen spelen in plaats van ingewikkelde jazz. Dat bleek >de juiste beslissing te zijn de doorzetters gaan alsnog met een goed gevoel naar huis door deze ijzersterke afsluiter. Organisatoren Jan Roozendaal en Aris de Wit hebben wederom bewezen dat Heiloo groot genoeg is voor een muzikaal evenement van deze omvang. r Woensdag haalden wij de voorpagina van de Uitkijkpost. Het zal eenieder echter duidelijk zijn geweest dat per abuis de twee genoemde bedragen onderling zijn verwisseld. De ouders zijn van mening dat er minimaal een bedrag van f 1.750.000,- noodzakelijk is om een volwaardige uitbreiding van het schoolgebouw te kunnen realiseren. De gemeente en het schoolbestuur dachten en hoopten dat f 1.250.000,- voldoende zou zijn. Het schoolbestuur kwam er al spoedig achter dat dit bedrag absoluut ontoereikend was. De gemeente deelt inmiddels, na zorgvuldig rekenwerk, deze opvatting. Heiloo is niet de enige gemeente die worstelt met haar nieuwe taak: de huisvesting van het onderwijs. In 1997 werd deze taak door de centrale overheid gedecentraliseerd naar de gemeente. Was er eerst een professionele afdeling binnen het ministerie van onderwijs met deze taak belast, nu zal de gemeente aan de hand van summiere richtlijnen dit beleid moeten invullen. De daarbij ter beschikking gestelde budgetten laten weinig ruimte. Hoewel de oplossing voor de St. Radboudschool jnmiddels zeer dichtbij lijkt, blijft de procedure bij de rechtbank in Alkmaar zeer belangrijk! In deze procedure staat de vraag centraal of ouders van leerlingen het recht hebben de gemeente rechtstreeks aan te spreken op haar verantwoordelijkheid inzake onderwijs-huisvesting. Ouderorganisaties in het land en onderwijsdeskundigen wachten vol spanning op de uitspraak van de rechtbank met het antwoord op deze vraag. Luidt het antwoord 'nee' dan zal dit voor de minister een belangrijke prikkel zijn om zich (opnieuw) over de positie van ouders te beraden. Bij een 'ja' zal deze uitspraak een verschuiving veroorzaken binnen het onderwijsrecht. Ouders kunnen dan, in naam van hun kinderen, de gemeente rechtstreeks op haar verantwoordelijkheden aanspreken. Zij zijn daarvoor niet langer afhankelijk van hun schoolbestuur. Ons inziens terecht. De belangen van ouders, bij de huisvesting van een school, lopen immers niet altijd parallel met de belangen van een schoolbestuur dat vaak de zorg heeft voor meerdere scholen. De uitkomst van de 'casus Heiloo' wordt elders in het land dan ook met interesse gevolgd. Namens de de ouders, Ans van Opzeeland, Katinka Slump en Hans Welling, Heiloo (Foto Paul van Langen) Museum van Egmond Tot 27 oktober is het Museum van Egmond geopend van zondag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Galerie Conny van Kasteel Expositie werken van Riki Mijling en Julian Gil, van donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Te zien tot 18 november aan de Noorderstraat 4 te Egmond aa Zee, tel. 072-5067151. Prins Hendrik Stichting Expositie van Thijs Zwart, Siem Kansen en Leo Bersee, dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur, aan de Voorstraat 41. Te zien tot eind oktober Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschilderijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses MarijkeStraat la in Egmond aan Zee. Gemeentehuis Expositie schilderijen van Ben Böhm tot en met 5 december. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van familie van Os, onder anderebronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Het beeldelement kleur is minder pregnant aanwezig in het interieur van de Grote Sint Laurenskerk. De kleuren zijn zacht, tonig, van zeer licht tot zeer donker. Er zijn geen heftige kleurcontrasten. Alles is harmonieus en stemmig van kleur. Het is frappant dat er met een beperkt palet zo'n grote rijkdom aan licht en ruimte kan worden verbeeld. Soms staat er in het werk van Ed Dekker een klein mensfiguurtje. Over het algemeen gaat het om de zeggingskracht van de zuivere binnenruimte. Mensen zouden afbreuk doen aan die zeggingskracht, maar een enkele keer benadrukt zo'n figuurtje juist de monumentale kracht van de architectuur. Al het werk van deze tentoonstelling is te koop. De 'tentoonstelling loopt tot en met 10 november in de expositieruimte van Abdij kaarsen, Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten, de toegang is gratis. Met uw steun kunnen ze niet verliezen 8844 I Vr «Noord-Holland Noord Mensen in Nood Giro 667 Den Haag www.kinderstem.nl AKERSLOOT - In de nacht van 12 op 13 oktober werd in een personenauto ingebroken die geparkeerd stond op het erf van een woning aan de Outerlant. Nadat een portierruit aan bestuurders zijde werd ingeslagen werd de mobiele telefoon uit de auto ontvreemd. Gevonden: kinderjas zwart maat 158, bloedkoralen kinderarmbandje. Politieberichten Limmen LIMMEN - In de nacht van 9 op 10 oktober werd getracht in een bedrijfs pand aan de Rijksweg in te breken. Met een breekvoorwerp werd gepoogd een tweetal ramen open te breken. Zeer waarschijnlijk heeft het goede hang-sluitwerk er voor gezorgd dat het bij een poging is gebleven. Uit een Opel Station type Astra werd in de nacht van 12 op 13 oktober het stuur ontvreemd. De auto stond geparkeerd op de Plantraam. Men verschafte zich toegang tot de auto door het inslaan van een portierruitje. Op 15 oktober werd om circa 01.45 uur de bestuurder van een personenauto op de Rijksweg aangehouden. Een blaastest wees uit dat de inwoner van Limmen te veel alcohol had ge dronken. Tevens bleek dat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard. De auto was voorzien van een eendagskenteken gedateerd 3 juli. Als gevolg hiervan was de auto ook niet verzekerd. Voor alle genoemde feiten werd proces verbaal opgemaakt. Gevonden: zakmes in zwart foudraal. Verloren: aluminium step, groene damesfiets merk Rivel, frontje Pioneer autoradio. BERGEN - Voor de achtste achtereenvolgende keer wordt de kunstlOdaagse gehouden in Bergen. Van 19 tot en met 28 oktober is op meer dan honderd verschillende locaties beeldende kunst te zien. Daarnaast zijn er klassieke avondconcerten, kunstmarkten, lezingen en andere manifestaties rondom het thema 'Kunst te kust en te keur'. Musea en ateliers De stichting KunstlOdaagse verwacht ook dit jaar weer tienduizenden belangstellenden uit binnen- en buitenland. Zij kunnen de atelierroute en de kunstwandelroutes volgen. In museum Kranenburgh wordt de herfsttentoonstelling gehouden onder de naam 'Het Noord-Hollandse landschap als bron van inspiratie'. Deze expositie is dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Op beide zondagen zijn alle winkels geopend. In de grote zaal van het Kunst Centrum Bergen (KCB) vindt een grote kunstuitleen plaats. In het centrum is tevens een expositie van diverse klapstoelen te bewonderen. Bergense kunstenaars hebben de opdracht gekregen van een simpele klapstoel een kunststoel te maken. Op zaterdag 27 oktober worden de stoelen geveild. Op de zondagen staat de kunstmarkt rondom de Ruïnekerk op gesteld. Diverse kunstenaars staan hier met hun eigen werk. Zondag 28 oktober brengt de bekende veilingmeester Jan Pieter Glerum circa 300 kavels, waar onder veel werk van de Bergense School, tijdgenoten en hedendaagse kunstenaars onder de hamer. In de Weekend Galerie, het atelier van Elly Baltus, is haar eigen recente werk te zien. Haar in brons gegoten beelden zijn een mooie mix van klassiek en eigentijds. Galeriehouders uit heel Nederland bieden van 19 tot 23 oktober in het voormalige Gemeentehuis van Bergen schilderijen te koop aan. De nadruk ligt daarbij op werk van kunste naars uit de^ zogenaamde Bergense School. Openingstijden: vrijdag 19 oktober 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag 20 oktober t/m dinsdag 23 oktober van 11.00 tot 18.00 uur. Het Egmondse schildergenootschap Hallem is ook aanwezig tijdens de KunstlOdaagse. In de Spiegelzaal van 't Oude Raethuys zijn hun schilderijen te bewonderen. Horeca Ook de horeca doet volop mee aan de KunstlOdaagse; in de vele cafés, restaurants en hotels zijn verscheidene expo-sities opgesteld. In café d'Alderliefste is bijvoorbeeld het meest recente werk te zien van Pauline Bakker, die sfeervolle en indringende landschappen tonen. In Bar Restaurant Het Kabinet is ook het werk te zien van Pauline Bakker, naast de krachtige composities van Noni Plomp. Hotel Marijke heeft in haar Brasserie een expositie van de veelkleurige schilderijen van Cock de Koning. Het Metamorfose Hotel toont een collectie werken van het Euro Art Bergen Collectief. HeArt is de benaming voor een stroming in de hedendaagse kunst. Het Collectief bestaat uit Loet van Veen met bronzen beelden, Hein Volger met etsen en Bert Broers met schilderijen. Middenstand Vele Bergense winkels en bedrijven staan hun etalage, kantine of muur af aan kunstenaars. Zo heeft Administratiekantoor Middengeest een expositie van Saskia Jetten met grafiek en tekeningen, kapsalon New Hair Fashion heeft een expositie van Hans Kuijs, bestaande uit houtsnijwerk en schilderijen in de dot and circle-techniek, en hangt bij Nox Mode fotografie van Erna Rombout. Al deze locaties zijn opgenomen in de kunstwandelroutes. Muziek Naast beeldende kunst is er ook volop muziek tijdens de KunstlOdaagse. Bijna iedere avond is er in de Ruïnekerk een klassiek concert. De uitvoerende musici, gasten van de bekende Holland Music Sessions, komen uit de hele wereld. Op vrijdag komt de populaire muziek aan bod tijdens een Rhythm and Blues Festival in de horecabedrijven van Bergen. Voor het complete programma en kaartverkoop kunt u terecht bij de VVV Bergen, Plein 1 in Bergen, tel. 072- 5813100/5812124.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6