Jong en oud dansen samen in Trefpunt jjjjgjjlfc Wm B Gemeentemedewerkers fietsen voor goed doel T- i BORDEN EUWSBLAD VOOR LOO OMSTREKEN FALKLAND TONEEL (072)5351000 A P E L L A 24 OKTOBER 2001 3Drukkerij uitkijk post bv 66e JAARGANG NO. 43 HEILOO - Vrijdag 12 oktober was het een kabaal van jewelste in het Trefpunt. Op initiatief van stichting Ouderenwerk dansten 26 kleuters van de Paulusschool samen met hun opa of oma, de heksendans. Drama- en dansdocente Evi Velders kreeg, net zoals de kleuters, rode konen van de inspanning om de happening goed te laten verlopen. Maar zij kan terug kijken op een zeer geslaagde ochtend. „Het was anderhalf uur genieten," aldus Willy Binken (56) uit Heiloo, oma van Jamie (4). „Heerlijk, wat hebben wij gelachen. Ik krijg het druk als ze dit vaker organiseren want ik heb naast Jamie nog vijf kleinkin deren en nummer zes en zeven zijn onderweg." Slakkenslijm „Het heksenthema van deze ochtend is gebaseerd op de belevingswereld van de kinderen," vertelt Nonja van der Ark, coördinator sociaal cultureel werk van de stichting Ouderenwerk. „In de klas werken de kleuters mo menteel met sprookjes. De enge hek sen verkleedhoek staat daarin cen traal. Vandaar." Dat de kinderen zich goed hebben ingeleefd, blijkt uit de door hun opgenoemde ingrediënten voor de heksensoep: slakkenslijm, vogelspinnen, kikkerspuug en uilen staarten. Yaaagh. Langzaam en brutaal Stichting Ouderwerk streeft naar een vergaande samenwerking met alle basisscholen in Heiloo om ouderen en kinderen meer in contact met elkaar te brengen. „Niet iedere 55-plusser is in de gelegenheid om geregeld met jongeren om te gaan," vervolgt Van der Ark. „Door de afstand tussen de generaties ontstaan en bestaan allerlei praktische problemen. Neem het ongeduld als ouderen wat langzamer bij de kassa zijn of het geklaag over de brutaliteit van de hedendaagse jeugd. Onbegrip aan beide kanten met voorspelbare kleine en grotere botsingen van dien." „Het is niet per se nodig om met je eigen kleinkind aan deze activiteiten mee te doen," vertelt Van der Ark verder, ,,'leenkinderen' mogen ook. Een oudere buurvrouw, een oom of tante, iedereen is welkom." Fietsen voor eten De oudere generatie heeft de jeugd veel te bieden. Kennis en ervaring bijvoorbeeld. Een door oma beschre ven barre fietstocht naar boeren in de omgeving om eten te kopen, vertelt veel meer over de effecten van oorlog dan een droge feitenopsomming in een geschiedenisboek over de Tweede Wereldoorlog. Aan de andere kant kan de omgang met kinderen veel vreugde schenken. Jongeren houden ouderen midden in de moderne maatschappij, houden ze vitaal met hun speelse kijk op zaken. mm Oma Leniemet Anika; Anika roert met haar bezemsteelin de hekstens O ep ketel (Foto: Fotostudio Star field) De doelstelling van de stichting, ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten functioneren, krijgt mede door veelvuldig contact met de jeugd, een positieve impuls. Grootgastouders De kleine en grote dansende heksen in het Trefpunt (door één kleuter per ongeluk als 'Strafpunt' betiteld), maken deel uit van een groter, inter- generationeel project van de stichting. Dit project bestaat uit drie aandachts gebieden, te weten de grootouder kleinkind activiteiten, meer opa's en oma's op de basisscholen en de derde, een krachtenbundeling met de SKOA (Stichting Kinderopvang Alkmaar.) Vroeger, toen de verschillende ge neraties zelfs letterlijk bij elkaar in huis woonden, hadden de grootouders een prominente rol in jonge gezinnen. Tegenwoordig is dat minder vanzelf sprekend al was het alleen maar dat opa en oma soms ver weg wonen of dat ze zelf nog (vrijwillig) aan het werk zijn. Ouderenwerk en de SKOA hebben de krachten gebundeld bij het inschakelen van gastgezinnen. Vaak denken de mensen dat gastouderschap leeftijdsgebonden is. Dat is niet waar. De gastouders moeten natuurlijk wel lichamelijk en geestelijk goed in staat zijn om op de kindertjes te passen, maar daar hoeft men geen 18 jaar voor te zijn. Onder de noemer Groot- gastoudergezinnen zijn de stichting Ouderenwerk en de SKOA op zoek naar lieve, vitale 55-plussers die, natuurlijk tegen betaling, op kinderen willen passen. De bedoeling van de samenwerking met Heilooër basisscholen, waarin de Paulusschool in Ypestein de voor trekkersrol vervult, is dat er meer 55- plus vrijwilligers bij de scholen wor den betrokken „Denk aan een of twee klassengrootouders per groep," meent Van der Ark. „Zij kunnen de kleutergroepen helpen met spelletjes of voorlezen en de oudere kinderen assisteren bij speciale projecten. Zo kan een oudere met veel kennis over architectuur, de kinderen meer vertellen over de historie en de ver schillende stijlen van gebouwen of meegaan met een architectuurexcur sie. Er zijn zoveel mogelijkheden; net zoveel als er grootouders zijn." Dynamisch Op de vraag 'wat vond u het leukste van de heksendans', antwoordt een van de oma's: „De hele ochtend was enig maar mij viel vooral het laatste gedeelte op. Aan het einde zaten alle kinderen op de grond en moesten wij een grote doek als een storm boven de hoofdjes laten bewegen. Daarna mochten de opa's en oma's op de grond zitten en mochten de kleuters het doek boven ons hoofd laten waaien. Maar ja, toen moesten wij oudjes opstaan. Een stuk minder makkelijk dan die kleintjes met hun soepele lijfjes. Ik moest erg om mezelf lachen." Meer informatie over 55 plus vrijwil ligerswerk op de basisschool en grootgastoudergezinnen, krijgt u van Nonja van der Ark, telefoonnummer tijdens kantoortijden 072-5331297. Blomdahl vertrekt een ton rijker HEILOO - Afgelopen zondag vertrok de Zweedse biljarter Torbjörn Blom dahl f 100.000,- rijker uit Heiloo dan dat hij gekomen was. In het eerste toernooi won hij gemakkelijk van Dick Jaspers, die zodoende met lege handen huiswaarts keerde. De Ne derlander mocht alleen aan het begin nog hopen op overwinning en de vette hoofdprijs, maar na vijf sets had de Zweed al. een 8-2 voorsprong ge nomen. Het werd vervolgens nog even span nend toen Jaspers in een alles of niets poging de zesde en de zevende set naar zich toe wist te trekken en daar mee 8-6 op het scorebord bracht. Maar na deze opleving was de weer stand van Jaspers gebroken. De ruim 450 toeschouwers zagen een teleurgestelde Jaspers, die dit weekeinde zijn wereldtitel in Luxem burg moet verdedigen en een uiteraard vrolijkere Blomdahl het Heilooëer strijdtoneel verlaten. Workshops over najaar en kerst HEILOO - Mary Ooms en Diana Dikkeboom, beide ervaren bloemis ten, geven het hele jaar door diverse workshops. Elke maand wordt er met een ander thema gewerkt. Om belangstellenden een idee te geven hoe de thema's er uit zien, houden zij op 3 november een open huis in de Ypsalon, de plek waar ook de workshops gegeven worden. Tijdens deze dag zullen vele workshopthema's tentoongesteld worden, u heeft dan de gelegenheid om kennis te maken met de bloemisten en de diverse thema's. Het open huis wordt gehouden van 12.00 tot 15.00 uur in de Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo. Iedereen is welkom. Voor meer informatie, belt u met Mary Ooms, tel. 072-5336159 of Diana Dikkeboom, tel. 072-5064637. Geslaagd HEILOO - Onze plaatsgenoot Josine Castricum heeft onlangs met succes haar opleiding Culturele en Maatschappelijke Vorming afgerond. Open dag brandweerkazerne HEILOO •- Zaterdag 3 november houdt de vrijwillige brandweer in Heiloo vanwege het 60-jarige bestaan een open dag. Deze vindt plaats in en rond de brandweerkazerne aan het Rosendaal 2a en begint om 10.00 uur. Tot 16.00 uur kunt u alle voertuigen van de vrijwillige brandweer van de gemeente bezichtigen. Het hoogtepunt van deze dag is een personenauto die van twaalf meter naar beneden valt. Dat is te verge lijken met een snelheid van 50 kilometer per uur tegen een muur. Na deze val zullen leden van de vrijwillige brandweer Heiloo op professionele wijze de 'inzittende' bevrijden. Speciaal voor deze dag is ook een crashtender naar Heiloo gehaald, dit is een speciaal voertuig dat ingezet wordt bij het bestrijden van een vliegtuigbrand. Verder is een ladderwagen en een antieke brand weerauto te bezichtigen die heden en verleden van de brandweer laten zien. Tijdens de open dag kunnen lief hebbers al doende ondervinden hoe het is om zonder iets te kunnen zien de weg te moeten vinden, zoals brandweerlieden dat meemaken bij hevige rookontwikkeling. Voor de kinderen die deze uitdaging aandurven, heeft de brandweer een lekkere verrassing in petto. Voor de hele kleine kinderen is een draaimolen aanwezig op het terrein en staat er ook nog een poffertjeskraam. Vrijwilligers Inwoners van Heiloo die belangstelling hebben om als vrijwilliger bij de brandweer te gaan Geslaagd HEILOO - Plaatsgenoot Thijs Lammers is 24 oktober afgestudeerd aan de Hogeschool Holland te Diemen, waar hij de opleiding Culturele - Bedrijfsvoering volgde. werken, kunnen op deze dag een informatiesetje mee naar huis nemen. Ook is er voldoende informatie beschikbaar over het voorkomen van brand. Preventie is een belangrijke taak van de brandweer geworden. Hiervoor heeft de gemeente een beroepskracht in dienst. Afscheid Op 1 november 2001 neemt de heer J.M. Sengers na 25 jaar brandweer dienst, waarvan de laatste zes jaar als commandant, officieel afscheid als commandant van het'korps vrijwillige brandweer gemeente Heiloo. Op vrijdag 2 november om 19.00 uur vindt de officiële overdracht plaats van het commando. Het nieuwe commando zal worden gevormd door de heer M.H.P. Lambert (commandant) en de heer W.J.M. Grootendorst (plaatsvervangend commandant). Aansluitend aan de overdracht van het commando is er een receptie van 20.00 tot 22.00 uur om afscheid te nemen van de scheidende comman dant. Ook bestaat er dan gelegenheid om op informele wijze kennis te maken met het nieuwe commando. Het is voor het eerst dat de gemeente Heiloo een beroepscommandant krijgt. De heer M.H.P. Lambert zal deze functie voor 50 procent als beroepscommandant gaan vervullen. Het vervullen van deze functie als vrijwilliger is gezien alle ontwikke lingen, zoals Project Versterking Brandweer en eisen die gesteld worden niet meer mogelijk naast een andere baan. De plaatsvervangend commandant komt voort uit het vrijwilligerskorps en is vrijwilliger. ALKMAAR - Vier jaar geleden besloot de Heiloosê Juut Sterkenburg-Riesen- bosch aèn haar vader toe te geven dat ze niet langer op de markt wilde staan met de dameskleding. Gelukkig vertelde hij haar toen dat hij juist niet meer in de winkel wilde staan. Ze ruilden om en sinds die tijd is Juut op haar plek in de winkel in Alkmaar en staat haar vader lekker op de markt. Tien jaar lang vertrok Juut voor dag en dauw van huis met een auto vol dameskleding, om pas 's avonds weer terug te keren. Juut: „Op de markt staan vond ik wel onwijs gezellig, maar vooral dat in- en uitpakken ging me vreselijk de keel uithangen. Dat kostte altijd enorm veel tijd. Nu doe ik de winkeldeur van het slot en ben ik klaar voör die dag. Ook het feit dat ik geen last meer heb van regen, wind en kou bevalt me uitstekend." Gezeur Vader Riesenbosch startte zo'n tien jaar geleden een winkel in kleding voor dames van middelbare leeftijd. Hij toog naar de Kamer van Koophandel om de naam vast te leggen, maar daar werd ver volgens zo gezeurd over de door hem verzonnen namen, dat hij zei: „Noem het dan maar Riesch Mode, de eerste drie letters van m'n naam en de laatste drie." Hij vestigde zich in de Schoutenstraat 26 in Alkmaar, en daar zit Riesch Mode nu nog steeds. „Natuurlijk heb ik weieens gefantaseerd over een grotere zaak, aan de Laat of de Langestraat, maar als je vervolgens de huurprijzen hoort, kom je snel weer in de werkelijkheid. Daarnaast is dit straatje erg gezellig. Met de winke liers hier organiseren we gezamenlijke uitjes en nieuwe huurders worden steev ast welkom geheten met een bloemetje." Specifieke cliëntèle Riesch Mode heeft een specifieke clien tèle: dames vanaf veertig jaar tot ver in de tachtig. „Volgens mij zijn mijn klanten niet lastiger of juist leuker dan die van de gemiddelde kledingzaak. Natuurlijk heb ik met uitersten te maken. Er zijn dames die kakmakkelijk zijn en binnen vijf minuten iets hebben gevonden, maar ook de dames die al m'n aandacht opeisen omdat ze niet weten wat ze willen help ik graag. Ik vind het juist een uitdaging juist deze dames met een goed gevoel de winkel uit te laten gaan. Dat vind ik ook meteen het leukste van m'n werk. Mensen eens iets anders laten passen dan ze gewend zijn en verbaasd laten zijn over hoe goed bepaalde kleding ze staat. Ook de diversiteit van klanten en hun gezel ligheid vind ik een piüspunt. Minder leuk vind ik de mensen die hun ziek en zeer bij mij op de toonbank deponeren. Daar heb ik het geduld gewoon niet voor." Extra service Als extra service kan men kleding op zicht meenemen en thuis rustig passen. Verzorgers of familie kan de kleding ophalen en eventueel ruilen of terugbren gen. Zo kunnen ook mensen die slecht ter been zijn of om andere redenen hun huis moeilijk uit kunnen komen probleemloos nieuwe kleding aanschaffen. Juut Riesenbosch van Riesch mode Foto UKP) HEILOO - In 2001 hebben mede werkers van de gemeente Heiloo maar liefst 61.610 kilometer bij elkaar gefietst voor een goed doel. In het kader van de fietsactie 'Trap eens wat vaker naar de baas' hebben medewerkers zich ingezet voor duurzame energie in ontwikkelings landen. Zo is er een totaalbedrag van f 4.949,34 door de deelnemers verdiend dat gedoneerd wordt aan dit goede doel. Vrijdag 19 oktober overhandigde wethouder A.M. Worm-De Moei een cheque ter waarde van f 4.949,34 aan het COS Noord-Holland. Het centrum voor internationale samenwerking (COS) stimuleert het proces van duurzame ontwikkeling in Noord- Holland. Fietsenactie boekt meer succes Een deelnemer aan de fietsactie 'Trap eens wat vaker naar de baas' kan voor elke dienstkilometer 15 eurocent declareren bij de gemeente en voor elke woon- werk kilometer 3 eurocent. De verwachting was dat er in totaal f4.000,- zou binnenkomen. Het is uiteindelijk f 4.949,34 geworden. De medewerkers hebben bovendien 90 procent van de doelstelling gehaald, die inhield dat voor 2002 68.313 kilometer bij elkaar gefietst zou worden. In voorgaande jaren is nog nooit een dergelijk hoog percentage gehaald. Energie ontwikkelingslanden Vier jaar geleden startte het COS (Centrum voor Internationale Samenwerking) in Noord-Holland de fietsactie. In deze actie wordt het gebruik van de fiets als vervoers middel voor het woon-werkverkeer gestimuleerd. Minder autokilometers betekent een vermindering van de uitstoot van C02. Zo wordt een bijdrage geleverd aan het behoud van natuur en milieu. Voor het ontwikke lingsland Bhutan, dat tussen India en Tibet ligt, betekent het dat met de actie een bijdrage wordt geleverd aan een duurzaamheidproject om het land te voorzien van elektriciteit. In de Lhuntsevallei wordt met steun van het ministerie van VROM een waterkrachtcentrale gebouwd. Met het geld krijgen scholen, gezond heidsinstellingen en woonhuizen zonnepanelen gefinancierd. De bevolking kan ook in het kader van een kredietprogramma, elektrische apparaten aanschaffen, zoals spaarlampen en rijstkokers. slaapcomfort PRESENTEERT: FALKLAND TONEEL 'Ajax-Feyenoord' VA N D ER Uw huis verkopen? Tel. 072-515 08 88 www.haimakelaardij.nl Computerstoring HEILOO - Een computerstoring vorige week dinsdag heeft voor grote problemen gezorgd bij de redactie van de Uitkijkpost. Tijdens deze storing is bovendien een deel van de bestanden verloren gegaan. Het grootste gedeelte kon na diverse inspanningen worden gered, echter sommige delen van de tekst waren niet meer terug te vinden in de com puter. Voor de mensen, verenigingen en bedrijven die de artikelen aan leverden natuurlijk een behoorlijke teleurstelling. Wij verzoeken de men sen die hun tekst niet in de Uit kijkpost terug konden vinden ons nogmaals het persbericht te sturen (een en ander afhankelijk van actu aliteit). Gelukkig werkten de compu ters deze week weer naar behoren, en wij hopen dan ook dat verdere pro blemen ons bespaard zullen blijven. Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Redactie Uitkijkpost C, HACHMANG SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Rectificatie Hulppakketten Afghanistan HEILOO - In de Uitkijkpost van vorige week stond abusievelijk ver meld, dat de waarde van een moeder- of kindpakket voor Afghaanse vlu chtelingen F 25,- moet zijn. Dit be drag moet echter apart worden bij gesloten voor de transportkosten. Als u deze kosten van een hulppakket te hoog vindt, wordt u aangeraden samen met iemand een pakket samen te stellen. U kunt de pakketten (ingepakt in ba- nanendozen) op dinsdag 30 en woensdag 31 oktober van 14.00 tot 17.00 uur inleveren bij de Kruispunt- kerk te Heiloo. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de organiserende Stich ting Motherhood, tel. 0228-593742/ www.motherhood.nl. Wens (kerst)kaarten maken HEILOO - Het Nivon Heiloo is reeds gestart op de woensdagavonden met een cursus Kaartenmaken/Papier- technieken onder leiding van docente Ina Bennen. De laatste 4 lessen, waarvan de eerste op 31 oktober plaatsvindt, worden toegespits.t op het maken van kerstkaarten in diverse technieken. Kosten voor 4 cursus avonden zijn F 48,- exclusief mate riaal (F 12,-). Nivonleden krijgen re ductie. U kunt zich opgeven bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Lineke Muller, tel. 072-5334576. De cursus vindt plaats in het Open Huis in Winkelhof't Loo Wethouder Worm-De Moei overhandigt namens de gemeente Heiloo een vette cheque aan de directeur van het COS. (Foto: Erik w Dijkstra Regio Noord" V St li t Kennemerland Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden J L» J) O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! IP I B I In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 51851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond van Gerben Hellinga in theater De Beun. (zie adv. elders in dit.blad) Makelaar sinds 1933 www.vanaerborden.nl Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemertand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1