Sine Nomine speelt Rossini Zwemmen voor 55-plussers Vrijwilligersmarkt Heiloo Wintersportbeurs II Primo brieven UITKIJKPOST - 24 OKTOBER 2001 - PAGINA 8 Beker voor Fanfare Showband Heiloo Ingezonden brieven Workshop origami bloemenkaarten snijden Kofferbakmarkt in Egmond Borstvoeding Nederlandse jeugdprijs Dat kan anders Erfrecht in bibliotheek de Mare Voorverkoop HLT en Johan Bijeenkomst voor ouders van jongeren die drugs gebruiken Inleveren pakketten voor Polen Waarom krijgt juist mijn moeder borstkanker DVW Zeevissen Najaarsconcert Harmonie-orkest Caecilia Hartklachten, hoe nu verder Egmondse gildebroeders zetten de hoed weer op Expositie De Kapberg Collecte Dierenbescherming Fotoclub DeFa Zingen - Maar geen liederen Fanfare Showband in Slagharen. HEILOO - Fanfare Showband Heiloo heeft zondag 14 oktober een blijk van waardering ontvangen van attractie park Slagharen. De muzikanten kregen een beker voor- hun succesvolle optreden. De gastheer van attractiepark Slagharen, Tonny Leerink, reikte de beker uit. „Fanfare Showband Heiloo heeft bewezen dat goede muziek onmiskenbaar is voor een gezellige sfeer", aldus Leerink. De muzikanten maakten een aantal rondes langs de attracties en vermaakten de bezoekers met hun klanken. Het publiek reageerde enthousiast op het niet aangekondigde optreden. Voor hen was het een bijzondere ervaring om een muziek vereniging te zien marcheren langs attracties als Wild West Adventure, Mine Train, The Eagle en Droom boot. Na het succesvolle optreden stortten muzikanten en hun mee gereisde supporters zich ook in het feestgedruis in Slagharen. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De afgelopen weken zijn er enkele ingezonden brieven geplaatst met betrekking tot Diftar nee. Een van de 'spelregels' voor het plaatsen van een ingezonden brief is onder andere dat de inhoud moet bestaan uit een ac tueel onderwerp in het verspreidings gebied en dat het een reactie betreft op een artikel dat eerder in De Uit kijkpost is verschenen. Verder mag een ingezonden brief geen op een persoon gerichte aanval of verwijten bevatten en de politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via, De Uit kijkpost. In het verleden is er veel discussie geweest over het onderwerp Diftar nee. Ingezonden brieven zijn destijds geplaatst omdat het onderwerp ac tueel was en er veel discussie was over de maatregel van het invoeren van 'betalen naar gebruik'. De redac tie van deze krant wil opmerken dat het onderwerp momenteel voor haar geen punt van discussie is (wat betreft actualiteit). Brieven over Diftar wor den voorlopig dan ook niet meer geplaatst totdat het onderwerp weer actueel in de media wordt, dit om te voorkomen dat deze kwestie zich blijft voortslepen in De Uitkijkpost. Einde discussie. Redactie Uitkijkpost HEILOO - De vereniging Groei en Bloei, afdeling Heiloo houdt op 15 en 22 november een workshop, waarin u leert hoe uit papier bloemen te snijden. Natuurlijk kun je daarvoor mooi gekleurd papier gebruiken, maar ook een oude kalender of behang. Zelfs min of meer mislukte foto's worden binnen een half uur omge toverd tot hele mooie wenskaarten, die bovendien helemaal niets kosten behalve wat tijd en moeite. De workshop wordt gehouden in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, aanvang 19.30 uur. Leden betalen f 30,-, niet-leden f 35,-, inclusief papier en lijm. Opgeven kan van 1 tot en met 8 november bij Els van der Laken, tel. 072-5333869 of Ina van Duuren, tel. 072-5330849. EGMOND - Zondag 28 oktober wordt de laatste kofferbakmarkt dit jaar gehouden in Egmond aan den Hoef. De kofferbakmarkt wordt gehouden op het terrein dat gelegen is aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef. De markt is van 11.00 tot 16.00 uur en voor bezoekers is de toegang gratis. Er is tevens parkeergele genheid op het terrein. Deelnemers kunnen zich aanmelden vanaf 9.00 uur op het terrein. Voor meer informatie belt u met tel. 06- 55346385. ALKMAAR - Op woensdag 31 okto ber van 20.00 tot 22.00 uur houdt de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk een informatiebijeenkomst over het signaleren en oplossen van problemen bij borstvoeding. Want ook al heb je je tijdens de zwangerschap goed geïnformeerd over borstvoeding, toch kunnen er allerlei vragen rijzen, wan neer je het kindje eenmaal aan de borst hebt. Maar ook vragen vanuit de ouders die de avond bezoeken, krij gen alle aandacht. De nadruk ligt dan ook op het uitwisselen van ervarin gen. Verder zijn er folders te koop en boeken te huur. Voedende moeders, partners en geïn teresseerden zijn (eventueel met hun baby) welkom bij Regionale Thuis zorg, Ampèrestraat 21 te Alkmaar. Aanmelden is niet nodig. Een vrij willige bijdrage ter ondersteuning van dit vrijwilligerswerk wordt op prijs gesteld. REGIO - Kinderen van 8 tot en met 12 jaar hebben nog tot 10 november de mogelijkheid zich aan te melden voor de Nederlandse Jeugd Prijs: Dat kan anders. Aanmelding kan in kleine groepjes (vanuit school, clubverband of als zelf gevormd groepje). Bij de aanmelding moet een voorstel worden ingediend voor iets dat volgens de kinderen dringend verbetering behoeft. Dat kan een gevaarlijke verkeerssituatie zijn, of een het ontbreken van een bepaalde voorziening (je kan nergens skaten), of - bijvoorbeeld energieverspilling op school. Vanuit de inzendingen worden door een jury (van kinderen en volwassenen) 20 voorstellen geselecteerd die mogen worden gepresenteerd tijdens de finale op 29 november in Madurodam. Uiteindelijk wint een voorstel de Nederlandse Jeugd Prijs: een prachtige beker én een bedrag van f3000,-, als ondersteuning om het voorstel ook echt uitgevoerd te krijgen. Het is de vierde keer dat de prijs zal worden uitgereikt. De Nederlandse Jeugd Prijs: Dat kan anders is ingesteld om kinderen van 8 tot 12 jaar meer te betrekken bij de eigen omgeving. Het bedenken van een plan stimuleert om met een oplettend oog de leefomgeving te bekijken en om met ideeën te komen voor verbeteringen. De Nederlandse Jeugd Prijs: Dat kan anders wordt georganisèerd door de Nederlandse Jeugd Groep in samenwerking met verkeers veiligheidsorganisatie 3VO en Stichting Consument en Veiligheid. Meer informatie en het inschrijfformulier is te vinden op de website www.ieugdgroep.nl. Of tel. bij het NJG-bureau, tel. 030-2519349. ALKMAAR - Op dinsdagavond 13 november om 20.00 uur houdt notaris H.K. Vos in bibliotheek De Mare aan de Laan van Straatsburg 2 te Alkmaar een lezing over erfrecht. In zijn lezing zal notaris Vos aandacht besteden aan de overdracht van vermogen van ouders op kinderen en hij zal een overzicht en toelichting geven op diverse soorten testamenten. In de loop van het volgend jaar wordt het huidige erfrecht vervangen door een nieuwe wet. Daarbij wordt ook het schenkingsrecht aangepast. De lezing gaat over de wenselijkheid en geldigheid van huidige testamenten onder het nieuwe (erf)recht, over diverse vrijstellingen, schenkingen en legaten en samenlevingscontracten. Verder is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen zowel tijdens als na de lezing. Toegangskaarten a f5,- voor bibliotheekleden zijn ver krijgbaar bij de balie van bibliotheek De Mare. Niet-leden betalen een toegangsprijs van f7,50. Vooraf reserveren wordt aangeraden. HEILOO - Door de perikelen rondom de vloer in de grote zaal van Buk Buk moesten helaas de HLT-dancenight en de concerten van Beef en de Sjon- nies uitgesteld worden. De populaire Formatie Beef is uitgesteld naar de laatste zaterdag van december. Voor het eerste weekend van november is de voorverkoop echter al begonnen. In het eerste weekend van november staat op vrijdag HLT gepland, aan vang 21.00 uur, entree F 20,-. Michel, Pirn Wamars, Aka P Cowley, Bas Bais en de dj. live act MZR PVlap zullen deze avond vullen met techno en een Flinke dosis sfeer. De nieuwe housetrend in Heiloo wordt dan ook met veel klasse voortgezet. Op zater dag staat Neerlands trots Johan op het podium. Johan is een pure Hoornse gitaarband, bestaande uit gitaren, drum en bas. Tenslotte zal in het weekeinde daarna Brainpower in de Buk optreden. De entree bedraagt F 15,- en de voor verkoop is reeds gestart bij Centerdisc in Heiloo en bij Popeye in Alkmaar. De voorverkoop voor HLT is in de Cordhouse in Alkmaar. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek houdt op maandag 29 oktober van 19.30 tot 22.00 uur een informatiebijeenkomst voor ouders van jongeren die soft drugs of xtc gebruiken. Tijdens de informatie avond komen onderwerpen aan de orde over hasj/weed, xtc en andere drugs, over experimenteren met middelen, verslaving, motieven om drugs te gebruiken, mogelijkheden van ouders/verzorgers om druggebruik in de opvoeding te hanteren en diverse onderwerpen als: welke grenzen kan men stellen; hoe hanteert men deze grenzen, hoe te reageren in moeilijke opvoedingssituaties, hoe te voor komen dat andere kinderen in het gedrang komen, voorbeeldgedrag van de ouders, hoe een jongere te motiveren om zo nodig hulp/advies te zoeken en welke hulpverlenings mogelijkheden zijn er. U vindt de Brijder Stichting aan de Kees Boekestraat 20 te Alkmaar. Daarnaast biedt de Brijder op 18 december een trainingsavond aan waarop veel concreter ingegaan wordt op problemen die zich kunnen voordoen. Daarbij wordt geoefend op concrete manieren om iemand te motiveren tot ander gedrag. Deelname is gratis, de informatiemap kost f 5,-. Opgave kan bij het CAD Alkmaar van de Brijder, tel. 072- 5155414. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij Annette Veldhuis, Rhynvis Feithlaan 94, Alkmaar, op woensdag 31 oktober van 16.00 tot 19.30 uur. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072- 5400467. Uw pakket kan ook worden ingeleverd bij Monica Verhage, Vennewaard 162, Alkmaar, op woensdag 31 oktober van 19.00 tot 22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen, duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter géén geld. In verband met het mond- en klauwzeervirus mogen geen vlees waren naar Polen gestuurd worden. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f2,75 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. ALKMAAR - SKWO Ouderenwerk uit Alkmaar organiseert zwemmen voor 55-plussers in de Hoornse Vaart in Alkmaar. Op maandagochtend van 9.45 tot 13.00 uur heeft de SKWO beschikking over het zwembad. Er wordt onder toezicht van erkende zwemleiding instructies gegeven en de zwemslagen verbeterd of zonodig aangeleerd. Natuurlijk is er een gedeelte van het bad gereserveerd voor het vrije baantjes trekken. Vanuit Heiloo heeft u de moge lijkheid om met eigen vervoer te komen, maar er rijden ook speciale bussen die u brengen en halen. De kosten zijn, als u met eigen vervoer komt f 18,- en met de bus f 25,30 per maand. Voor meer informatie of opgave over het zwemmen of andere activiteiten kunt u bellen naar SKWO afdeling Activiteiten (elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) tel. 072- 5275552. Alkmaar - Het Alkmaarse Kamerkoor Sine Nomine geeft ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum dit jaar twee concerten van de Petite Messe Solennelle van G. Rossini. Deze vinden plaats op zondagmiddag 11 november in de Dominicuskerk te Amsterdam en op zondagmiddag 25 november in de Josephkerk te Alk maar. Gioacchino Rossini (1792-1868) is bij het grote publiek voornamelijk bekend als operacomponist (de Bar bier van Sevilla en Wilhelm Teil), maar in zijn 39-jarige renteniers periode schreef hij onder meer nog deze 'kleine plechtige' mis (1863). Het 'kleine' komt mede tot uiting in het kleine aantal instrumenten: één harmonium en twee piano's. De lengte van het werk is minder dan anderhalf uur en zeer toegankelijk, ook voor mensen die niet gewend zijn om naar klassieke muziek te luisteren. De verrassende momenten en grote spanningsbogen boeien de luisteraar tot de laatste noot. Muziekliefhebbers Bij muziekliefhebbers heeft Sine No- mine in de 25 jaar van haar bestaan een vaste plaats veroverd. Het koor staat bekend om haar gedurfde en af wisselende concerten. Het repertoire van het koor bestrijkt alle stijlperio des met een voorkeur voor vier stemmige werken uit de Renaissance en de 20ste eeuw. De solisten zijn: Karin ten Cate (sopraan), Irma ten Brinke (alt), Amand Hekkers (tenor) en Martijn Sanders (bas), Annelies Komen (piano) en Jos Beijer (harmo nium). De muzikale leiding is in han den van Paul Valk, die al sinds 1993 de vaste dirigent is van Kamerkoor Sine Nomine. De concerten vinden zondagmiddag 11 november plaats in de Dominicuskerk aan de Spuistraat 12 te Amsterdam en Zondagmiddag 25 november in de Heilige Joseph kerk aan de Nassaulaan 2 te Alkmaar. Voor beide concerten geldt: aanvang 15:00 uur, toegang: F 25,- /CJP en 65+ kaart: F 22,50 /kinderen t/m 12 jaar: F 12,50. Donateurs krijgen ƒ2,50 korting op de toegangsprijs. Kaarten zijn eveneens verkrijgbaar bij aan vang van het concert aan de kerk. Voor telefonisch reserveren en ver dere informatie: tel. 072-5617726. ALKMAAR - De Borstkanker Vereniging Nederland, afdeling Alkmaar houdt in samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) op donderdagavond 1 november een voorlichtingsbijeen komst over het thema Borstkanker in het gezin. Deze bijeenkomst is bestemd voor (ex-) borstkanker- patiënten en hun naasten en vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015) van het Medisch Centrum Alkmaar, ingang Metiusgracht, van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur en de toegang is gratis. Mevrouw N. Kleverlaan, psycholoog, zal een korte inleiding houden over het thema borstkanker in het gezin. Hierna zal de voorlichtingsvideo Verdriet door je hoofd, een vader of moeder met kanker getoond worden. Tot slot zal er ruimschoots gelegen heid zijn om vragen te stellen en ervaringen met elkaar te delen. Wilt u deze bijeenkomst bijwonen, dan is het noodzakelijk dat u zich van te voren aanmeldt bij de balie van Patiëntenvoorlichting van het MCA, tel. 072-5483500. HEILOO - Op de Waddenzee hebben afgelopen zaterdag 21 heren en twee dames van hengelsportvereniging De Vroegte Wint de laatste wedstrijd van dit seizoen gevist op de Rival in Oudeschild. Hiermee is een einde gekomen aan een prima visseizoen 2001 en is de strijd om het spannende Waddenzeekampioenschap afgesloten. Ook kon de algeheel kampioen bekend worden gemaakt. Het Waddenkampioenschap leek tussen enkelen uitgevochten te worden tot Harry Klaver in het laatste uurtje vanaf de veertiende plaats naar boven oprukte. Eerst vestigde hij een nieuw record voor wijting en vervolgens wist hij ook nog een leuke gul te vangen. Mede door deze vangsten werd Harry de dagwinnaar voor Gerrit IJnsen en Emil Wijckelsma. Tevens werd hij Waddenzeekampioen 2001 met een minimaal verschil voor dezelfde twee heren. De Zeeviskampioen na negen wedstrijden werd Emil Wijckelsma voor Rene Blok en Gerrit IJnsen. Zoals gezegd was dit een prima visseizoen, er zijn ruim twee maal zoveel punten bijeengevist als vorig jaar. Een ieder die dit jaar heeft mee gevist met DVW-zeevissen krijgt een zeevisjaarverslag in de bus. Het nieuwe seizoen begint met drie wrakviswedstrijden op 22 december, 12 januari 2001 en 9 februari 2002, daarna de zes strand- en waddenzeewedstrijden. Wilt u mee met DVW, bel of mail dan E. Wijckelsma 072-5337330, emil.wijckelsma@hccnct.nl of bel R. Blok, 0721-5336108 voor opgave en informatie. HEILOO - Zaterdag 27 oktober geeft Harmonie-orkest Caecilia onder leiding van dirigent Wim Klaver, een najaarsconcert. Het jeugdorkest bijt het spits af, voor sommige leerlingen zal dit het eerste concert zijn. Het jeugdorkest heeft in september een weekend in Castricum doorgebracht, waarbij flink is geoefend op het programma. U hoort gevarieerde muziek, die loopt van Brahms en tekenfilm- muziek, naar swingende melodieën van Öuke Ellington. Daarna is de beurt aan het A-orkest. Op 4 november neemt dit orkest deel aan het bondsconcours in Noord- wijkerhout. Ter voorbereiding vertoefde de groep het afgelopen weekend op Texel. Caecilia speelt onder andere de concourswerken 'Trianon' en 'Fantasia de Super l'Homme Arméé'. Daarnaast kunt u nog een aantal andere werken horen. Na de pauze vindt het optreden van de gasten plaats. Muziekvereniging Odeon uit Soest onder leiding van Gerrit de Weerd wilde graag naar Heiloo komen. Zij bereiden zich namelijk ook voor op een concours in november. Odeon heeft een jeugd orkest, een leerlingenorkest en een harmonie-orkest, is in 1997 gepro moveerd naar de ereafdeling en werd een jaar later zelfs landskampioen. Dirigent Gerrit de Weerd, die in juni ook een studiedag heeft verzorgd voor Caecilia, heeft klarinet gestudeerd. Hij was enkele jaren in dienst bij de Amsterdamse Politie- kapel en trad regelmatig op als soloklarinettist. Momenteel is hij concertmeester van The Amsterdam Wind Orchestra. Odeon speelt tijdens de najaarsconcert haar concours stukken. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt f5,-. Zwemmen voor 55-plussers. ALKMAAR - De patiëntenvereniging Hartezorg Noord Holland, regio Alkmaar, houdt in samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar op dinsdag 6 november een voor lichtingsbijeenkomst Hartklachten, hoe nu verder. Deze bijeenkomst is bestemd voor hartpatiënten en hun partners. De voorlichtingsbijeenkomst is in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015) van het Medisch Centrum Alkmaar, ingang Metiusgracht, van 19.30 tot 21.30 uur. De zaal gaat om 19.00 uur open en de toegang is gratis. Doctor C. Reichert, cardioloog in het MCA, zal een korte inleiding geven over de opname op de afdeling Cardiologie, medicijnen en leefregels. Ook vertelt hij wat het voor een hartpatiënt en zijn/haar partner betekent om met hartklachten geconfronteerd te worden. Hierna wordt een voorlichtingsfilm vertoond, waarna ruimschoots de gelegenheid gegeven wordt om vragen te stellen. Wilt u deze bijeenkomst bijwonen, dan is het noodzakelijk dat u zich van te voren aanmeldt bij de balie van Patiëntenvoorlichting van het MCA, tel. 072-5483500. EGMOND - Voor de Egmondse Gilde der beHOEDers gaat zondag 28 oktober het vierde hoedenseizoen officieel van start. De plechtige hoedopzetting geschiedt in De Koffiemolen te Egmond aan den Hoef. Belangstellenden zijn om 15.00 uur welkom. De Gildebroeders geven een groot deel van het jaar het goede voorbeeld door het dragen van de hoed van Allerheiligen tot Pasen. Het Gilde stelt zich tot doel het bevorderen van het dragen van een hoed. Onder hoed wordt verstaan: een hoofddeksel met een redelijke vaste vorm, in diverse vormen en materialen met een min of meer stijve rondlopende rand en met een 'bol'. Naast de plechtige hoedopzetting zullen behoeder Bert Gieling en behoedersechtgenote Ans Groot Belleman de door beide, in creatieve en scheppende samenwerking, geprefabriceerde Pauwhoed gaan onthullen en aan voorzitter Gert Belleman overhandigen deze middag. Voornoemde speciaal vervaardigde Pauwhoed zal door voorzitter Gert Belleman gedragen worden tijdens de plechtige bijeenkomsten van de Gilde der BeHOEDers. EGMOND - In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef exposeren tot en met zondag 11 november twee vrouwelijke kunstenaars. Beiden tonen ruimtelijk werk. Stef Kreymborg maakt objecten in diverse materialen en Annemiek van Kollenburg toont keramische vormen. In bijna al het werk van Stef Kreymborg zit veel kleur, ritme, herhaling, contrast en beweging. Met een scherp en ervaren oog buit ze de beeldende mogelijkheden uit van de meest uiteenlopende materialen. Twijgjes bijvoorbeeld, maar ook muziekpapier, kruidnagelen, op het strand gevonden hout, plastics, bladeren. Met veel inventiviteit experimenteert ze, rolt ze op, vouwt of stikt de vormen vast. Een veelvoud van deze kleine grondvormen groepeert ze vervolgens tot een groter geheel, waardoor iets geheel nieuws ontstaat. Annemiek van Kollenburg maakt keramische objecten. De vormen zijn geometrisch van opzet, sterk en sober, en staan als een huis. Ze hebben daardoor een monumentale uitstraling, ondanks hun bescheiden formaat. De openingen, toegangspoorten of smalle gangen die hier en daar zijn aangebracht, maken nieuwsgierig naar het interieur of de ruimten binnenin de vorm. Ze speelt ook met perspectief en daardoor met het oog van de kijker. Het is bij elk object de moeite waard er omheen te lopen, want de driedimensionale vorm kan zich altijd anders ontwikkelen dan verwacht. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsuren: 072- 5062645. De wethouder Evalyn Schoutsen- Bolten deelt vrijwillig koffie en gevulde koeken uit. (Foto: Erik W. Dijkstra HEILOO - Afgelopen zaterdag vond de vrijwilligersmarkt in winkelhof 't Loo plaats. Deze vacaturemarkt was georganiseerd door de gemeente in samenwerking met ruim 25 organisa ties. Met deze markt wilde de ge meente het vrijwilligerswerk promo ten, het netwerken van vrijwilligers onderling stimuleren en de verenigin gen de gelegenheid bieden zich te profileren. Ook de (vrijwillige) brandweer was aanwezig, die spectaculaire stunts liet zien en indrukwekkende demon straties gaf. Wethouder Evalyn Schoutsen- Bolten trakteerde de aan wezigen op koffie en een gevulde koek. REGIO - De collecte van de Dierenbescherming Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot heeft in totaal f 23.214,55 opgebracht. Het geld wordt besteed aan onder andere de opvang van knaagdieren, de inspectiedienst, voorlichting en de ondersteuning van diverse dierenbe schermingsorganisaties in de regio en daarbuiten. EGMOND - Vrijdag houdt Fotoclub D.E.F.A. de tweede clubavond van het seizoen. In het R.K. Parochiege bouw aan de Wilhelminastaat te Eg mond aan Zee komen de Egmondse Foto-amateurs bijeen om te kijken naar Fotowerk van twee van de eigen leden, te weten Theo van Gend en Frits van Eek. De aanvang is om 20.00 uur. i ALKMAAR - Skiclub II Primo organiseert dit jaar wederom een wintersportbeurs. Deze geheel ver nieuwde wintersportbeurs wordt op een nieuwe locatie gehouden, in Sporthal de Meent te Alkmaar. Tijdens deze wintersportbeurs presen teren een aantal sportzaken uit deze regio hun nieuwste collectie kleding, ski's en schoenen. Hierbij is dit jaar ook de importeur van Salomon aanwezig. Tevens vindt u er reis bureaus met informatie over winter sportvakantie binnen en buiten Europa waaronder Canada. De specialist op het gebied van sneeuwkettingen en Hi-Fly Skibakken is ook op deze beurs aanwezig. Om de beurs compleet te maken kunt u ook informatie krijgen over sportmassage. Een belangrijk onder deel op deze wintersportbeurs is natuurlijk weer de grote ruilbeurs waar u een enorm aanbod vindt in tweedehands artikelen als ski's, schoenen en kleding welke door particulieren zijn ingebracht. Alle artikelen worden zoals gebruikelijk, voordat ze op de beurs komen, eerst door deskundigen gekeurd. U heeft ook zelf de mogelijkheid om artikelen in te brengen (a f 2,50 per artikel), wordt uw artikel verkocht dan betaald u 10 procent van het bedrag aan de vereniging voor de bemiddeling, het overige bedrag wordt contant aan u uitbetaald. Om in alle rust uw aankopen op de beurs te kunnen doen is gezorgd voor deskundige kinder opvang. In deze kinderhoek zal uw kind zich geen moment vervelen. De openings tijden zijn 26 oktober van 17.00 tot 22.00 uur, 27 oktober van 10.00 tot 17.00 uur en 28-oktober van 11.00 tot 17.00 uur. De inbreng van de goederen geschiedt op 25 oktober van 19.00 tot 21.00 uur en 26 oktober van 10.00 tot 21.00 uur. Leden van II- Prirno (op vertoon van ski-pas) en kinderen tot 4 jaar hebben gratis toegang, niet-leden betalen f5,- en kinderen van 15 tot 12 jaar f 1,-. Skiën bij II Primo in Bergen (foto: Luciën Kroon Alkmaar) EGMOND - Bij kerkmuziek denken we waarschijnlijk allereerst aan liederen. En dat is logisch, want liederen zijn nog altijd de meest geslaagde vorm van samenzang. De liturgie, waarbinnen de kerkmuziek functioneert, vraagt echter ook om muziek die niet in de vorm van een lied is gegoten. Het bekendste voorbeeld is misschien wel de lofprijzing na de evangelielezing: 'U komt de lof toe, U het gezang, U alle glorie...'. Dat is geen lied, want het rijmt niet en het bestaat niet uit een aantal verzen achter elkaar. Op de kerkmuziekavond in de hervormde kerk te Egmond-Binnen worden een heleboel voorbeelden gezongen van kerkmuziek die niet de vorm van een lied heeft. Daarbij kunt u denken aan acclamaties tijdens de voorbeden. En natuurlijk aan de vaste onderdelen van de dienst zoals Kyrie, Gloria, Heilig en Lam Gods. De voorbeelden zijn zo uitgekozen, dat zowel het nieuwe Dienstboek van de Samen-op-Weg-Kerken als het Oud- Katholiek Gezangboek aan bod komen. De avond staat onder leiding van Mattijs Ploeger (leiding en uitleg) en Johan de Wit (orgelspel) en vindt plaats op dinsdag 30 oktober van 20.00 tot 21.30 uur. De toegang is gratis. De hervormde kerk staat aan het einde van de Abdijlaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8