Ondernemersfederatie CAL en WLTO organiseren samen Politiek Café Concert de Vredeburgers -ï7- Seniorenraad adviseert gevraagd en ongevraagd u VVD scoort op het voetbalveld Ondernemers en bestuur moeten meer samenwerken Plaatselijk nieuw UITKIJKPOST - 31 OKTOBER 2001 - PAGINA 13 mM POLITIE SV Vredeburg BERICHTEN Klaverjassen in De Vriendschap Bridgeclub Limmen Politieke avond D66 over lokale gezondheidszorg Verkleedkisten bij de Schuur Vol Avontuur L 1 T 1 E f™ BERICHTEN AKERSLOOT Burgerij krijgt geen horecabestemming Het CDA op pad in de Cal-gemeente PvdA voorzitter Ruud Koole bezoekt nieuwe CAL gemeente Expositie schilderijen Ans van der Kamer bij Johwin Schietvereniging De Vrijheid Kledinginzameling voor Mensen in Nood Veiling voor jeugd en kerk te Limmen Speelgoedbeurs peuter speelzaal Klein Duimpje Jaarvergadering Limmer IJsclub Presentatie politieke partijen in bibliotheek Verkoop afgeschreven boeken in bibliotheek Akersloot Gemengd koor De Vredeburgers geeft jubileumconcert. LIMMEN - Gemengd koor De Vredeburgers houdt op vrijdag 9 november haar jubileumconcert in de Corneliuskerk te Limmen. Aanvang van het concert is om 20.15 uur. Er wor den onder andere werken uitgevoerd van Handel, Van Gluck, Mozart, Liszt, Verdi, Fauré, Schubert, Rossini en Bellini. De entree bedraagt f 15,-, 65- plussers betalen f 12,50. LIMMEN - Op maandagavond 12 november vindt het derde Politieke Café plaats in De Burgerij in Limmen. Na eerdere bijeenkomsten in Bakkum geeft de nieuwe plaats aan dat wordt geanticipeerd op de nieuw te vormen CAL-gemeente. Inmiddels is een fede ratie van ondernemersverenigingen in de drie huidige gemeenten in oprich ting. Deze ondernemersfederatie CAL i.o. neemt het COV initiatief over en bor duurt verder op de strategische nota die door COV en Kamer van Koophandel in 1999 is opgesteld. Deze nota zal worden geactualiseerd zodat ook de economische perspectieven voor Limmen en Akersloot worden aangevuld. De agrarische ondernemers verenigd in de WLTO sluiten zich aan bij het lopende initiatief. Hierdoor ont staat een uniek platform voor samen werking. Uitgangspunt is een partners hip tussen bestuur en ondernemers. Met de verkiezingen in aantocht biedt het programma voor de pauze gelegen heid aan de lijsttrekkers om de priori teiten uit hun programma's te presente ren. Na de pauze zal aan de hand van een aantal stellingen worden gediscus sieerd hoe een partnership van bestuur, agrarische ondernemers en bedrijven in het MKB invulling kan geven aan betere perspectieven voor alle betrok kenen in de nieuwe gemeente. Eugenie Herlaar - inmiddels aardige ingevoerd in de Castricumse situatie - zal ook deze derde discussieronde leiden. COV-voorzitter Hilbrand Klijnstra: „Binnen de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen staan we aan de vooravond van een historische gebeur tenis. Over enkele maanden zal de nieuwe gemeente een feit zijn. Dat betekent juist voor ondernemers zicht op nieuwe kansen. Net als in de voet balsport moeten ook hier de voorzet ten wel eerst worden ingekopt voordat deze kansen daadwerkelijk doelpunten zijn." Belanghebbenden discussiëren Het behoeft nauwelijks betoog dat niet alleen de aanwezigheid van onderne mers èn burgers bijzonder op prijs wordt gesteld, aanwezigen kunnen ook hun inbreng leveren in de discussie. Alleen als partijen de wensen van de belanghebbenden kennen, kan daar mee rekening worden gehouden. De Ondernemersfederatie CAL i.o. is een initiatief van het Castricums Ondernemers Verbond, Bedrijven vereniging Castricummerwerf, Be drijven Groep Limmen, Limmer On dernemers Vereniging, Ondernemers vereniging Akersloot en de winkeliers verenigingen Castricum Centrum, Geesterduin en Bakkum. -Noord-Holland Noord 4 112 om LIMMEN - Op vrijdag 26 oktober speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 6 van de interne competitie en ook de bondswedstrijd tegen Opening '64 uit St.Pancras. J. Admiraal ant woordde scherp op het Fromgambiet en won al snel een loper, de rest was techniek. K. Kramer plaatste een geni aal paardoffer maar overspeelde zijn aanval, waarna hij in een scherpe strijd het onderspit dolf. H. Ebels had moeite met zijn Siciliaanse verdediging en verl oor binnen 20 zetten. R. Rommel twijfelde over zijn stu koffer maar glimlachte even later breed toen hij beslissend voordeel kreeg.. J. Limmen zette zijn zegereeks voort en won foutloos. B. Stolp groeit in zelfver trouwen hetgeen te merken was op het bord, winst dus. G. Hafkamp blijft van slag en kon geen goed plan uitwerken en verloor derhal ve. E. Stolp had een dramatische partij, in een gewonnen stelling koos hij voor de verkeerde verdediging tegen de koningsdreigingen en moest lijdzaam toezien hoe hij werd opgerold. Eindstand 4-4. In groep A was het verlies van D. Aafjes tegen runner-up G. Pouw aan te zien komen na de gelukkige winst vori ge week tegen M. Wester. J. Levering miste voldoende eindspeltechniek in zijn gewonnen stand' tegen de schaak vos P. vd Heijdt. Hij verloor zelfs toen hij een pion liet promoveren. Uitslagen: Groep A. J. Levering-P. vd Heijdt 0-1, K. Aafjes-D. Keijzer 1-0, D. Aafjes-G. Pouw 0-1, M. Welgraven-M. Wester 1-0, R. Termes-B. Kerkhof 0-1, M. Kos-J. Tebbens remise, G. de Graaf- A. Kaandorp 0-1, K. Keijzer-E. Mooij 1- 0, T. Al-S. Sofan 1-0, B. Schijf-B. s[ Blekemolen 1-0, J. Duin-N. Pepping 1- 0, E. van Duin-N. van Leen 1-0. Groep B. Martijn van Rees-Nutte van Belzen 1-0, Menno Koot-Thijs Witkamp 0-1, Vince Kaandorp-Wouter Mijnsbergen remise. LIMMEN - In oktober 2000 presen teerde de Gemeenteraad Limmen de ouderennota, waarin het vaststellen van een seniorenraad werd genoemd. Diverse instanties en verenigingen zijn vervolgens aangeschreven met daarin de oproep te komen tot de oprichting van een seniorenraad. Sinds tien maan den heeft Limmen zo'n raad, bestaande uit zes leden: Theo Straver (voorzitter), Nico Adrichem (vice-voorzitter), Johan Werring (secretaris), Jan van Diemen en Jan Out en Corry van de Aar. Als belangrijkste functie heeft dezè raad het gevraagd of ongevraagd advi seren van Gemeenteraad en Burge meester en wethouders met betrekking tot seniorenbeleid. Zodra zich in de gemeenteraad een probleem of aan dachtspunt voordoet wat senioren aan gaat of waar senioren bij betrokken zijn, kan de seniorenraad besluiten zich hiermee te 'bemoeien'. De senioren raad is nu nog afhankelijk van de infor matie die de gemeente haar verstrekt. Alhoewel de raad zelf ook problemen signaleert, komen veel zaken toch als eerste terecht bij de gemeente. Theo Straver, voorzitter van de senio renraad: „Uiteraard is het de bedoeling dat dit in de toekomst gaat veranderen. De seniorenraad moet een sterk orgaan worden, binnen de gemeente, waar alle zaken met betrekking tot senioren terecht komen. Omdat we nog niet zo lang bestaan is dit nog niet het geval. Binnen de raad zijn we nu nog voornamelijk bezig met het vaststellen van onze doelen en hoe we het een en ander willen gaan vormgeven. Verder wonen we vergaderingen bij van ande re seniorenraden en advies inwinnen bij organisaties als de LOIS (Stichting Landelijke Ondersteunings- en Infor matiecentrum Seniorenraden)." Publiciteit Publiciteit is op dit moment een belangrijk aandachtspunt van de senio renraad. Straver: „Publiciteit zorgt ervoor dat de senioren ons kunnen vin den. We staan wel op de gemeentepagi na, maar we merken dat veel senioren nog niet precies weten wie we zijn en vooral: wat we voor ze kunnen beteke nen. Het is de bedoeling dat de belang rijkste informatie straks bij de senioren zelf vandaan komt. Nu halen we de punten nog voornamelijk uit de raads stukken. Ook wordt er nog niet echt naar ons geluisterd, omdat de gemeen te nu vooral druk bezig is met CAL- zaken. AKERSLOOT - Zaterdag wordt in de Vriendschap te Akersloot om 20.00 uur de tweede maandelijkse klaverjas- avond gehouden. Telefonisch opgeven kan bij de Vriendschap, tel.072-312866. CAL Zodra de CAL een feit is, zal de Limmer seniorenraad ook gaan fuseren met de ouderenraden van Castricum en Limmen. Johan Werring, secretaris: „Met de raad van Heiloo zal dat geen enkel probleem opleveren. We hebben nu al veel contact met hen over organi satie en doelstellingen. Castricum bestaat iets langer dan wij, maar heeft op ons nog niet veel indruk gemaakt. Terwijl de raad van Heiloo een sterke organisatie is, die al diverse doelstellin gen voor de senioren heeft bereikt." Vrijwillig De leden van de seniorenraad werken - op vrijwillige basis. De kosten die de raad maakt worden wel vergoed, maar de leden krijgen niet betaald. Werring: „Er bestaat wel zoiets als presentiegel den, een vergoeding voor gewerkte uren, maar wij krijgen dat niet. Dat is echter geen probleem. De leden van de seniorenraad bestaan uit afgevaardig den van verschillende instanties en ver enigingen voor en door ouderen. Daarom hechten wij meer waarde aan het belang van de seniorenraad dan aan het feit of we er wel of niet geld mee verdienen." Doelstellingen De belangrijkste doelstellingen voor de komende tijd zijn: de verkeersveilig heid in Limmen verbeteren (schouwen van voetpaden en kruispunten, nieuwe locaties voor zebrapaden, bepalen), het aanleggen van een ringleiding voor slechthorenden in De Burgerij, de tege moetkoming in de kosten voor bewo ners, van Lage Weide en het geven van informatie en het beantwoorden van vragen met betrekking tot de CAL. Belangstellenden zijn morgen vanaf 15.00 uur welkom op de openbare ver gadering van de seniorenraad óp het gemeentehuis te Limmen. Boven staande punten worden besproken, maar u kunt ook uw eigen vragen en/of opmerkingen kwijt. Voor meer infor matie over de seniorenraad kunt u con tact opnemen met Theo Straver, tel. 072-5053901. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 24 oktober als volgt gespeeld: A Lijn: 1. Alderlieste-de Groot 58.93, 2.Bom-Kruyswijk 55.36, 3. Keyzer- Keyzer 55.36, B-Lijn: 1. Bartels-Strauss 63.21, 2. v.Buytenen-Kuiper 58.57, 3. v.d.Eng-Geerdes 58.21, C-Lijn: 1. Blommert-Kruyswijk 56.70, 2. Wieffering-Zonneveld 56.25, 3. Engelen-Intema 55.36, D-Lijn: 1. Gelsing-Stolp 63.84,2. Kiebert 61.98,3. Maas 59.90, E-Lijn: 1. v.Wonderen 63.69,2. Wagenaar-Roes 54.76,3. Koene 52.98. LIMMEN - In de nacht van 25 op 26 oktober werden uit een schuur van een woning aan de Dusseldorperweg twee fietsen ontvreemd. Het slot van de schuur werd opengebroken. Zowel de dames- als de herenfiets stonden in de schuur afgesloten. Op de Rijksweg tussen de Hogeweg en de Westerweg vond op 28 oktober om '11.20 uur een aanrijding plaats waarbij vier personenauto's waren betrokken. De aanrijding was gevolg van het feit dat een 20-jarige automobilist onvol- doende afstand bewaarde en niet in staat was tijdig voor zijn voorganger te ^stoppen. Hierna volgde de kop-staart s,aanrijding waarbij drie personenauto's Ibeschadigd raakten. Gevonden: 1 sleutel. 'Gevonden: Mapje met bankoverschrij- vingsformulieren. AKERSLOOT - Maandag 5 november houdt de CAL-afdeling van D66 een politieke avond irt Akersloot. Deze avond wordt gehouden in de zaal van café de Vriendschap, aanvang 20.00 uur. Spreker is het D66 Tweede Kamerlid Stefanie van Vliet, dat woordvoerder is vooï gezondheidszorg. Het onderwerp van de avond is Lokale gezondheidszorg. De vraag is welk beleid D66 voorstaat bij de organisatie van de lokale gezondheidszorg. Vindt D66.dat de lokale overheid een actieve rol heeft bij de vestiging van en de zorg voor voldoende huisartsen en andere zorgverleners? Door bijvoorbeeld het stimuleren van gezondheidscentra en het helpen bij de huisvesting van nieu we huisartsen, wanneer zij een praktijk van een terugtredende huisarts overne men? Aan de discussie wordt in een forum deelgenomen door Paul Buitenhuis, huisarts te Castricum, Hans van Zijp, voorzitter van de regionale tandartsen en een vertegenwoordiger van Univé. De D66-afdeling denkt dat thema zeer actueel is en van belang voor de inwo ners van alle dorpen. De afdeling hoopt dat belangstellende inwoners van Akersloot de gelegenheid zullen nemen om kennis te maken met D66 en dat daarnaast ook Castricummers en Limmenaren de weg zullen vinden naar de Vriendschap. AKERSLOOT - Speelgoedwinkel Schuur Vol Avontuur in Akersloot ver huurt sinds kort verkleedkisten. Deze worden veel gebruikt bij kinderpartij tjes en geven elke feest een bijzonder origineel tintje. De kisten zijn elk voor zien van een spelideeënboek, zodat de spelletjes goed aansluiten op het thema van het feest. Op dit moment zijn de volgende thema's te huur: kabouters, piraten, ridders, jungle, circus, prinses sen, heksen, griezels en Harry Potter. De Schuur Vol Avontuur, Koningsweg 42 in Akersloot, tel. 0251-313870. -vir 0900-I 4 8844 \J «Noord-Holland Noord LIMMEN - De Burgerij houdt in het nieuwe bestemmingsplan d'Enterij de bestemming 'maatschappelijke doel einden', en krijgt dus geen horecabe stemming. Bezwaren hiertegen van de Stichting Dorpshart Limmen zijn afge wezen. Het college wil De Burgerij, het vroe gere Parochiehuis, geen horecabestem ming geven om te voorkomen dat er in de toekomst bijvoorbeeld een disco theek in komt. In haar functie als dorpshuis functioneert De Burgerij uit stekend, aldus wethouder G. Min. Raadslid A. Bruschke, tevens woord voerder van Stichting Dorpshart, stem de tegen de vaststelling van het bestemmingsplan. Hij was van mening dat, aangezien De Burgerij reeds drank verkoopt op commerciële basis en alle vergunningen moet hebben die voor een horecabedrijf gelden, De Burgerij een horecabestemming zou moeten hebben. Burgemeester van het Kaar verwees de Stichting naar de provincie; daar kan tegen het bestemmingsplan bezwaar worden gemaakt. Verder bepleitte R. Schijf (Limmer Gemeenschap) een spoedige aanleg, nog dit jaar, van de skateboardbaan tegenover d'Enterij die in het bestemmingsplan is opgeno men. Door discussie over kosten, vorm geving en de exacte plek (er wordt ook nog gedacht aan een plek bij het zwem bad of op de Koekoek), kan echter nog geen datum worden bepaald. Regio - De verkiezingsstrijd is in de beslissende fase aangekomen. Het CDA timmert in de hele Cal aan de weg onder aanvoering van lijsttrekker IJmte van Gosliga. De volgende activi teiten vinden binnenkort plaats: vrijdag 2 en zaterdag 3 novmember: Stands bibliotheken in Castricum en Limmen, zaterdag 3 en 10 november: Lijst trekkersdebat vanuit sporthal De Bloemen van 17.00 tot 19.00 uur, zater dag 3 november: Politieke markt in wc Geesterduin in Castricum van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag 9 november: Kandidaten en CDA enthousiastelin gen bezoeken de markt in Castricum en bibliotheekbezoek in Akersloot, zater dag 10 november: Provinciale bijeen komst Motel Akersloot, inleiding door Jan Peter Balkenende, gevolgd met politieke karavaan dóór de CAL met diverse CDA kopstukken, zaterdag 10 november: Stands bij diverse winkel en buurtcentra Akerhof, Vuurbaak, Bakkum en Geesterduin met bezoek van de karavaan. REGIO - Ruud Koole, partijvoorzitter van de PvdA, komt op dinsdag 6 november naar Castricum en Limmen. 's Middags bezoekt hij psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch in Castricum, 's avonds spreekt hij in zaal Vredenburg te Limmen en zal hij met de aanwezigen in debat gaan over de betekenis en de aantrekkingskracht van politiek voor inwoners van gemeenten. Hoe kunnen inwoners meer invloed krijgen op de politiek? Koole, tevens hoogleraar politicologie, laat hierover zijn licht schijnen. Hij doet dit op basis van het wetsvoorstel Dualiscring Gemeentebestuur. Door deze wet kun nen inwoners in de toekomst meer invloed uitoefenen op gemeentelijke politiek. John Hommes, PvdA kandidaat voor de nieuwe gemeenteraad, heeft Ruud Koole uitgenodigd om binnen de nieu we CAL gemeente te komen spreken. Zaal Vredenburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen is vanaf 19.30 uur open. Leo Ruud Koole. Both, de nieuwe voorzitter van de PvdA CAL heet iedereen welkom om 20.00 uur. Wilt u reageren of heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met John Hommes, Tulpenveld 212, te Castricum, tel. 0251-657841 (tussen 18.00 en 19.00 uur), of e-mail naar jhommes@wanadoo.nl. LIMMEN - De schilderijen van Ans van der Kamer zijn voornamelijk geschilderd in aquarel en acryl.-Maar zij werkt ook graag in pastel of gemengde technieken. Zij tekent en schildert al sinds 1988 en had les van Kees Admiraal (Galerie K), volgde aquarelcursus bij Tiny Spaans en Leo Verhagen. Zij is al jaren lid van de schildersvereniging Perspectief in Bakkum. De zachte tinten van haar bloemenaquarellen vormen een perfect geheel met de diverse designs van de slaapkamers. Deze tentoonstelling is te bezichtigen tot en met 15 december, gedurende de openingstijden van JohWin Slaapcomfort, Rijksweg 127 in Limmen. AKERSLOOT - Op 22 oktober om 06.15 uur vond op de Geesterweg te Akersloot een aanrijding plaats tussen een bestelauto en een personenauto. De aanrijding werd veroorzaakt toen de bestuurder van de bestelauto op de Geesterweg keerde en geen voorrang verleende. De personenauto raakte aan de voorzijde zwaar beschadigd. In de nacht van 22 op 23 oktober werd getracht vanaf het parkeerterrein van het hotel aan de Geesterweg een perso nenauto te ontvreemden. De eigenaar van de grijze BMW 535i trof zijn auto 's morgens aan met een geforceerd por tier- en contactslot. AKERSLOOT - André Swart liet afge lopen clubavond maar liefst drie series van honderd punten noteren. Eert recordaantal, wat nog niet eerder is voorgekomen sinds het bestaan van de vereniging. Tweede en derde waren Paul Twaalfhoven en Han Leijen, die beide tot 99 punten kwamen. In de A-klasse was Eddy Krom met 98 puriten te sterk voor de overige schut ters. Hier was Henk Bosman met 97 tweede voor Jacob van Oost met 96 punten. Siem Melker wist met een hoogste serie van 96 in de B-klasse iedereen achter zich te laten, goede tweede was in deze klasse Nico Wals met 95 punten. Tenslotte was Henk Levering rpet 97 punten duidelijk te sterk voor de overi ge schutters in de C-klasse. De enige die nog een beetje in de buurt kon komen was Cor Groen met 93 punten. LIMMEN - Op 7, 8, 9 en 10 november houdt de afdeling Kledingactie van Mensen in Nood in Limmen haar jaar lijkse kledinginzameling. Draagbare kleding, schoeisel, huishoudtextiel en dekens in gesloten plastic zakken zijn welkom. Uw gedragen kleding komt altijd goed terecht bij Mensen in Nood. Dankzij de verkoop van de kleding wordt een belangrijke bijdrage gele verd aan de projecten van Mensen in Nood. Ook dit jaar gaat de opbrengst van kleding naar Kinderstem, het kin derprogramma van Mensen in Nood, waarbij dit najaar speciale aandacht uitgaat naar het thema Sport en ont wikkelingssamenwerking. Kinderen in ontwikkelingslanden moe ten vaak al op jonge leeftijd het hoofd bieden aan volwassen problemen. Denkt hierbij aan straatkinderen, kind soldaten, of kinderen die door natuur rampen worden getroffen. Mensen in Nood laat deze kinderen weer kind zijn. Bijvoorbeeld door het steunen van kinderprojecten waar sport en spel een belangrijke rol spelen. In sport vinden kinderen vaak een uitlaatklep, ze Ieren te ontspannen en plezier te hebben. Ze leren dat er ook vriendschap is in de wereld en respect, ook als je eikaars tegenstander bent. Neem bijvoorbeeld de ex-kindsoldaten uit Liberia. Zij hebben al op jonge leef tijd de meest gruwelijke dingen meege maakt of moeten doen. Aan de andere kant heeft de samenleving hen nu ver stoten, aan de andere kant blijven het kinderen. Mensen in Nood steunt deze kinderen via haar lokale partner en geeft ze onderwijs, brengt hen opnieuw waarden normen bij en zorgt voor her eniging met familieleden. Muziek, dans én sport vormen een belangrijk deel van het project. Hierdoor leren de kin deren weer te spelen in een team, leren ze om te gaan met hun emoties en hun vertrouwen in volwassenen wordt her steld. De inzamel adressen zijn: famalie Punt, Rijksweg 115, mevrouw Revers, Dusseldorperwerg 118 en mevrouw Neelen, Kapelweg 15 te Limmen. LIMMEN - Op zaterdagavond 3 november vanaf 19.30 uur zal in De Burgerij te Limmen de traditionele kerkenveiling ten behoeve van kerk en jeugd te Limmen worden gehouden. De veiling zal ook in het teken staan van 100 jaar Corneliuskerk (in april 2002). Zo zal er bij de aanvang van de veiling Corneliusbrood, speciaal gebak ken door bakkerij Bakker, geserveerd worden. Ook is Corneliuswijn in kistjes, zijn er Corneliuskaarsen en Corneliusbrood- jes. Ook zijn er toegangsbewijzen voor voetbalwedstrijden van AZ en er staan rondleidingen op de Aalsmeerse bloe menveiling op het programma. Er zijn levensmiddelen- en bloembollenpak ketten, alsmede brunches in het Pius- gebouw en fantastische feestavonden in de Burgerij, dinerbonnen bij geren ommeerde restaurants, fruitmanden, theaterbonnen, schilderijen en toe gangskaarten voor de Artikade Alkmaar te veilen. Kortom voor elke beurs is er wel een koopje te halen, terwijl ook regelmatig een Rad van Avontuur zal draaien. De tóegang is gratis. De opbrengst van de veiling komt voor 100 procent ten goede aan Jeugd en Kerk in Limmen. De festiviteiten rondom het 100-jarig bestaan van de Corneliuskerk zullen zich toespitsen op drie weekends in april, waarvan het laatste weekend zal samenvallen met de Bloemendagen 2002 die dan 50 jaar bestaan. LIMMEN - Vrijdag 9 november houdt peuterspeelzaal Klein Duimpje weer haar speelgoedbeurs. Iedereen kan zijn of haar speelgoed laten verkopen op vrijdagavond 9 november van 19.30 tot 20.30 uur. Het speelgoed dient schoon, heel en compleet tazijn en kan worden ingeleverd op donderdag 8 november van 19.30 tot 20.30 uur en op vrijdag 9 november van 16.00 tot 17.30 uur. Uitbetalen van het verkochte speel goed geschied ook op vrijdag 9 novem ber van 21.00 tot 21.30 uur. In overleg worden de prijzen vastge steld van het speelgoed en 50 procent van die verkoopprijs komt ten goede aan de peuterspeelzaal. Van verkochte spullen boven f 50,- is 75 procent voor u zelf en 25 procent voor de peuter speelzaal, die daar dan weer speelgoed of andere mooie dingen van kan kopen. Kinderwagens, ledikantjes, boxen en kinderstoelen zijn welkom. Carnavalsklerèn of verkleedkfèfen ook, maar geen gewone kleding. Ook drinkbekers, flesjes, spenen, potjes en knuffels worden niet ingenomen. Het overgebleven speelgoed kan na het afrekenen weer mee naar huis worden genomen en als u het op de peuter speelzaal laat liggen zal het geschonken worden aan Muthatara. LIMMEN - Tijdens de jaarvergadering van de Limmer IJsclub op 16 oktober zijn drie nieuwe bestuursleden geko zen. Cor Tervoort wordt de nieuwe voorzitter van de Limmer IJsclub. Hij treedt in de plaats van Rein Koelemeij die overigens wel als bestuurslid ver-, bonden blijft aan de Limmer IJsclub. Ook Frank Rijs en Ron van der Velden zijn bestuurslid geworden waardoor een duidelijke verjonging binnen het bestuur heeft plaatsgevonden. Dat de belangstelling voor het schaat sen onverflauwd blijft blijkt wel uit het aantal leden van de Limmer IJsclub, dat wekelijks via een abonnement gebruik maakt van de Meent in Alkmaar. Zo'n 180 ijsclubleden schaat sen wekelijks terwijl ook nog eens 60 schoolkinderen onder de vleugels van de Limmer IJsclub schaatsles krijgen op de zaterdagmorgen. Het valt op, dat met name de belangstelling voor het recreatieschaatsen en het ontwikkelen van technische vaardigheid daarvoor, sterk toeneemt. (De Limmer IJsclub heeft ook een enthousiaste damesgroep welke zich richt op schaatsen, lopen en fietsen. Er is een caravan aangekocht ter vervan ging van de 'keetwagen' van de IJsclub voor gebruik bij evenementen. Tijdens de herfstvakantie was er een schaats- karrip voor jeugdleden waaraan meer dan 30 kinderen deelnamen. Vanuit de jeugdherberg Koningsbosch maakte de jeugd verschillende keren gebruik van de ijsbaan De Meent en werden nog andere activiteiten georganiseerd. REGIO - De bibliotheken Castricum, Akersloot en Limmen bieden de inwo ners van de CAL-gemeenten vooraf gaande aan de gemeenteraadsverkie zingen de mogelijkheid om zich te oriënteren op de verkiezingsprogram ma's. Vertegenwoordigers van de diver se politieke partijen zijn op vrijdag avond 2 november van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag 3 november van 10.00 tot 13.00 uur aanwezig in de bibli otheek van Castricum om uw vragen te beantwoorden. U kunt zich persoonlijk laten voorlichten of een verkiezings programma meenemen. Op vrijdag 9 november zijn de politieke partijen aanwezig in de bibliotheken van Akersloot en Limmen. De twee komende dinsdagavonden 6 en 13 november staan open voor men sen die ook interesse hebben in de schietsport. Iedereen vanaf achttien jaar is welkom. AKERSLOOT - In de week van maan dag 5 tot en met vrijdag 9 november worden in de bibliotheek Akersloot boeken verkocht, die uit de collectie zijn gesaneerd. Het betreft hier boeken die verouderd en/of stukgelezen zijn. De prijzen zijn f 1,- voor een kinder boek en f 2,- voor de overige boeken. De openingstijden van de bibliotheek zijn op maandag van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Op woens dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Op vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. CASTRICUM - Op zaterdag 27 okto ber werd een VVD-team, bestaande uit de kandidaten voor de raadsverkiezin gen aangevuld met twee bestuursleden, verwelkomt op het sportterrein Noord- End in Castricum. In het kader van de verkiezingscampagne namen de VVD- ers het op tegen een samengesteld team van SCC, CSV en Limmen. De twee sportclubs SCC en CSV die gaan fuseren en drie gemeenten die gaan fuseren; de aanleiding voor een partijtje voetbal was geboren. Voordat de twee teams het tegen elkaar opna men kregen de VVD-ers een rondlei ding over het sportterrein. Lijsttrekker Marian Bijvoet sprak haar team voor de wedstrijd cryptisch toe: „Waar we normaal in de politiek ons eigen doel vooropstellen, zullen we ons vandaag op het andere doel richten." Ondanks mooie acties van de VVD- kandidaten Jan Jonker, José van den Berg en de bestuursleden Eelco Willems en Pierre Lommerse, moest het VVD-team uitgeput en bezweet opgeven. Zij verloren de wedstrijd met 5-2. Voetballende VVD-ers tonen zich van hun sportieve kant.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13