Start inspraak voorontwerp bestemmingsplan Boekelermeer Zuid 3 Gemeente Begroting 2002 sluit met tekort m Open dag "S5 <jV HEILOO UITKIJKPOST - 31 OKTOBER 2001 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De gemeente Heiloo gaat langs de Kanaalweg een (boven)lokaal bedrijventerrein realiseren, genaamd Boekelermeer Zuid 3. Voor de ontwikkeling van het bedrijven terrein Boekelermeer Zuid 3, nu agrarisch gebied, moet de gemeenteraad een bestemmingsplan vaststellen. De provincie moet zo'n bestemmingsplan vervolgens goedkeuren. De bestemmingsplanprocedure start deze week. Het voorontwerp bestemmingsplan Boekelermeer Zuid 3 is gereed en de inspraakperiode van vier weken start met ingang van 1 november a.s.. Het voorontwerp bestemmingsplan ligt van donderdag 1 november tot en met 29 november 2001 ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis en in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. Met een aantal belangheb benden is overleg gevoerd over verkavelingsopzet. Het voorontwerp is inmiddels toegestuurd aan diverse instanties. Maandag 12 november a.s. organiseert de gemeente een inloop avond in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1. Tussen 18.00 en 20.00 uur staan medewerkers van de gemeente voor u klaar om vragen te beantwoorden, het voorontwerp toe te lichten en kunt u uiteraard ook de stukken inzien. Waarom een (boven)lokaal bedrijventerrein? Voor het HAL-gebied (Heerhugowaard, Alkmaar en Langedijk) is al langer behoefte aan een bedrijventerrein. De gemeenten Alkmaar, Heiloo en Akersloot hebben afspraken gemaakt over de uit breiding van het bestaande bedrijventerrein Boekelermeer in zuide lijke richting. Ook zijn de afspraken vastgelegd in het Structuurplan Bedrij venterrein Boekelermeer Zuid 2 en 3, vastgesteld in 2000 door beide gemeenten. Boekelermeer Zuid 3, waar het nu om gaat, wordt ontwikkeld als (boven)lokaal bedrijventerrein voor de gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen. Op dit bedrijventerrein mogen alleen lokale, kleinschalige bedrijven worden toegelaten in de milieucatego rieën 2 tot en met 4. Plangebied Het gebied ligt centraal in de Boekeler- meerpolder tussen het toekomstige bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 2 in het noorden (regionaal bedrijventerrein) en de Kanaalweg welke in het zuiden de directe begrenzing vormt. Aan de west zijde gtenst het aan de Ringsloot en aan de oostzijde door het bestaande bedrij- venterrein 'Boekei' langs het Noordhol lands Kanaal. Bestemmingsplan Boekelermeer Zuid 3 In een bestemmingsplan staat aange geven wat de inrichtings- en bestemmingsmogelijkheden voor het gebied zijn. Het (boven)lokale bedrijven terrein is bruto 26 hectare groot, waarvan netto uitgeefbaar 14,5 hectare. Voor het (boven)lokale bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 is de inrichting gericht op duurzaamheid. Dit betekent dat er in het plan onder andere extra aandacht gegeven wordt aan de water huishouding, groenstructuur, bebouwingsdichtheid en parkeren op eigen erf. Ook de beeldkwaliteit krijgt in algemene termen aandacht in het voor ontwerp. Ook is gekeken naar de flora en fauna-aspecten. Het gebied wordt zodanig ingericht, met behulp van bij voorbeeld plas-dras-zones, dat een aantal natuurwaarden in het gebied gehandhaafd kan blijven. In het voor ontwerp zijn ook (recreatieve) fiets- verbindingen opgenomen op het tracé van de huidige Boekeiermeerweg en op de dijk parallel aan de westelijke Rings loot. De ontsluiting van het toekomstige bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 wordt gevormd door twee U-vormige wegen, één in het oostelijke deel en één in het westelijke deel. De beide lussen komen uit op de centraal gelegen hoofd- ontsluiting ten westen van de Boekeiermeerweg. In zuidelijke richting sluit deze hoofdontsluiting aan op de Kanaalweg die in westelijke richting de lokale verbindingsweg vormt met Heiloo. In oostelijke richting sluit de Kanaalweg aan op de Boekelerdijk rich ting Alkmaar en op de Boekei richting Akersloot. Beide lopen parallel aan het Noordhollands Kanaal. Ter inzage legging Het voorontwerp ligt vanaf donderdag 1 november a.s. gedurende vier weken ter inzage in het informatiecentrum in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het voorontwerp ligt ook ter inzage in de bibliotheek aan het Male voort. Tijdens de ai genoemde inloopavond op maandag 12 november a.s. kunt u met uw vragen terecht bij medewerkers van de gemeente. U kunt uw zienswijze over het voorontwerp tot en met 29 november a.s. kenbaar maken bij het college van buigemeester en wet houders van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inspraak In het eindverslag van de inspraakproce dure wordt een weergave opgenomen van alle ingekomen zienswijzen. Hierin wordt ook het standpunt van burge meester en wethouders opgenomen. Ook wordt verslag gedaan van de resul taten van het vooroverleg ex artikel 10 van het Besluit op de ruimtelijke orde ning in zijn algemeenheid. Bedoeling is om, na bespreking in de commissie voor Grondgebiedzaken, het officiële ont- werp-bestemmingsplan eind januari 2002 gedurende vier weken ter inzage te leggen. Tegen dit ontwerp kunnen ziens- wijzen worden ingebracht bij de gemeenteraad. De raad stelt uiteindelijk het bestemmingsplan vast, na afweging van de zienswijzen. Dan bestaat nog de mogelijkheid om bedenkingen tegen het vastgestelde plan in te dienen bij Gede puteerde Staten en vervolgens wordt een besluit over goedkeuring door Gede puteerde Staten van de provincie genomen. Procedure De wettelijke procedure vereist de goed keuring van het plan door de provincie. De provincie baseert de goedkeuring op het streekplan Noord-Holland-Noord, waarvoor op dit moment een partiële streekplanherziening in procedure is. Het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 is in de herziening opgenomen. De herziening van het streekplan wordt naar verwachting eind 2001 vastgesteld. Meer informatie Heeft u nog vragen dan kunt u contact opnemen met de heer L. Bas of de heer M. Stijkel van de afdeling Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 46 of 535 67 54. Eerste begroting in euro's De begroting van de gemeente sluit met een tekort van ongeveer 1,8 miljoen euro (3,9 miljoen gulden). Bij de bespreking van de Voorjaarsnota eerder dit jaar was al bekend dat de begroting 2002 niet sluitend zou zijn. Zoals door de gemeenteraad besloten is bij de behandeling van de Voorjaarsnota 2001, wordt dit tekort gedekt uit de reserves. De begroting 2002 wordt maandag 5 november a.s. voor vaststelling voorgelegd aan de gemeenteraad. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. De totale begroting van de gemeente bedraagt 28 miljoen euro 62 miljoen gulden). De besteedbare reserves bedragen totaal rond 14 miljoen euro 30 miljoen gulden). In het onder staande overzichtje kunt u zien waar de gemeente het 'huishoudgeld' in grote lijnen aan besteedt. Overzicht uitgaven voor 2002 in Heiloo in miljoenen €uros en in Algemeen bestuur 1,8 6 Openbare orde en veiligheid 1,0 4 Verkeer en vervoer 2,2 8 Onderwijs 1,5 6 Cultuur en recreatie 5,0 18 Sociale voorzieningen 7,6 26 Volksgezondheid 5,1 18 Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 3,1 11 Overige uitgaven 0,8 3 Totaal 28,1 100 Lasten voor de inwoners in 2002 Ondanks het begrotingstekort wordt aan de gemeenteraad een relatief beperkte lastenverhoging voorgesteld. Met de voorstellen is rekening gehouden met de afspraken die gemaakt zijn tij dens de behandeling van de Voorjaarsnota eerder dit jaar. De voor stellen zijn: De tarieven van de onroerende zaak belastingen wil het college met 3% inflatie verhogen plus de in de voor jaarsnota afgesproken 3,75 Dit komt neer op een totale verhoging van 6,75%. De tarieven voor de afvalstoffen heffing/reinigingsrechten blijven gelijk. Hierbij is rekening gehouden met de kostenontwikkelingen en de afspraak in het beleidsprogramma om in vier jaar te groeien naar 100% kostendekking (2002). De tarieven voor het rioolafvoerrecht worden per aansluiting in 2002 ver hoogd met 9,05 euro op grond van het jaarlijks bijgestelde rioolbeheerplan. De tarieven voor de hondenbelasting worden verhoogd met 5,31 euro per hond. Deze verhoging vindt plaats op basis van de afgesproken 100% kos tendekking. De leges voor vergunningen, reispa- pieren e.d., de overige rechten en tarieven, worden aangepast aan de kostenontwikkelingen, de inflatie van 3% of de al eerder afgesproken kos tendekking en aanpassingen, zoals die bijvoorbeeld voor de sportaccom modaties zijn gemaakt. Besloten was om de toeristenbelas ting te koppelen aan de Onroerende zaakbelasting (OZB) en dat betekent dat nu daarvoor ook een verhoging van 6,75 wordt voorgesteld. Inzet reserves Het college van burgemeester en wet houders heeft overleg gevoerd met de Provincie Noord-Holland over de voor waarden die betrekking hebben op de inzet van reserves voor de dekking van begrotingstekorten. De uitkomst van dit overleg is dat het is toegestaan om gedurende een periode van vijf jaar gemiddeld 1.360.000 euro (3 miljoen gulden) per jaar vanuit de budgetreserve in te zetten voor het dekken van begro tingstekorten. Daarna is voor de volgende periode van vijf jaar nog een inzet van reserves toegestaan van 907.000 euro (2 miljoen gulden). De gemeente is dan wel verplicht om gelijk tijdig te werken aan het opbouwen van structurele financiële middelen om de begroting op termijn in evenwicht te brengen, zodat inzet van reserves niet meer nodig is om de begroting sluitend te krijgen. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Knaap van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 10. en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 198C - vergroten bedrijfsruimte Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Bosanemoon 25 - vergroten woning (tocht- portaal) Kennemerstraatweg 202 - gewijzigd uit voeren eerder verleende vergunning Nic. Beets weg 41 - vergroten woning Oosterboslaan 8 (kavel 4) - oprichten woning Oudburgerlaan 50 - vergroten woning Werkendelslaan 76 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 24 oktober 2001 Geboorten Bas, z.v. F. de Kort en M.J.F. Bolten Jet I., d.v. M. Houter en L.D. Bregman Elders geboren Didonne, d.v. R. Munsterman en A.J. Merkuur Tristan G., z.v. M. Geskus en B. Bos Ricky A.K., z.v. R. de Jong en M. Stuifbergen Huwelijksaangiften aangiften geregistreerde partnerschappen B.J.M. Vanaken en S.D.M. Smit J.H. Ackermann en M.A. Bellekom Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen M.P. Glorie en Yusnawati J.A. Leijder Havenstroom en C.T. Schaap E.J. Krokkee en A.E. van de Bult Overleden M.A. Muis wv van Marle A.M.E. Koning G. Movsesjan Elders overleden J. Breuker H. de Jong ving Bladafval Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten hun blad bijvoorbeeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor gladheid zorgen. $sWi^ÈiilliJl llfËÉÉË& 3 november Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeente op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opgeruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast ver teert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het vooijaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel moge lijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uitgangs punt is zoveel mogelijk blad opruimen. Deze taak is geheel weersafhankelijk. Waar zijn we bezig? De afdeling Beheer Openbare Ruimte heeft twee bladploegen; een grote (bladblazers en de veegmachine) en een kleine (bladzuigers). De grote ploeg is vorige week gestart in wijk Oost en zal, afhankelijk van het weer, deze week eindigen in wijk West. Zolang er blad valt, wordt deze route herhaald. Wat te doen met het blad van de gemeente bomen? Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop bij een boomstam neergegooid worden. De bladploeg neemt dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. U kunt dit natuurlijk ook laten weten, telefoonnummer (072 -) 535 68 68, het is helaas niet mogelijk om het afval dan direct op te halen, aangezien de route van de bladploegen al vastligt. Nieuwe folder 'Trouwen of partnerregistratie in Heiloo' beschikbaar De nieuwe uitgave van de folder 'Trouwen of partnerregistratie in Heiloo' is beschikbaar. In deze folder vindt u informatie over trouwen of partnerregistratie. Ook de locaties in Heiloo voor een huwelijk of partnerregistratie komen aan bod en wat u verder allemaal moet regelen. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct.|0,14 euro/min) <ÏS<- v- :v:v -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4