Sri De Cruijf in Buk Buk Horizon College en Technicum tekenen baangarantie MBO-ers Blair in concert in Witte Kerk 1 WÊÈÈ UITKIJKPOST - 31 OKTOBER 2001 - PAGINA 6 iilip Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur HEILOO Kledingïnzamelragsactie RECTIFICATIE nieuw storing nummer openbare verlichting Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo Onderhoud asfaltwegen Zaterdag 3 november a.s. open dag brandweerkazerne Heiloo De euro wordt van ons allemaal NEVA ensemble in Kapel GGZ Markt op de Dijk Sans Atout Slechtziende en blinde mensen goed voorbereid op de euro Workshop kartonnage Informatieavond voortgezet onderwijs in de Zuidwester ■n Informatieavond Elckerlyschool Expositie Bijeenkomst voor mantelzorgers oo conta vervolg van pagina 4 Andere folders van de gemeente Br zijn nog meer folders beschikbaar, zoals: Heiloo, fijn wonen in t groen Heiloo in cijfers Heiloo in beeld Monumentale bomen in Heiloo Het Woonzorgloket, voor informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, wel zijn en zorg Klagen bij de gemeente. Informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo Voorzieningen gehandicapten Begraven in Heiloo. Informatie over de algemene begraafplaats Als xl het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur Wat dan? Natuurvriendelijk groenbeheer. Natuurvrien delijk maaien in Heiloo Natuurvriendelijk groenbeheer. Meer natuur langs de oevers in Heiloo Natuurvriendelijk groenbeheer. Van snoei komt bloei Honden in Heiloo Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van Voorlichting, telefoonnummer (072 -) 535 66 4 Viermaal per jaar wordt in Heiloo aan een charitatieve instelling toe stemming verleend om kleding huis-aan-huis op te halen. Op donderdag 8 en vrijdag 9 november a.s. is het Leger des Heils aan de beurt voor een kleding- en schoen eninzamelingsactie in Heiloo. Op de recyclebare plastic 'kledingzak', die huis- aan-huis wordt verspreid, staat vermeld op welke dag u de zakken 's-ochtends vóór 09.00 uur aan de straat kunt zetten. In de zak kunt u uw gebruikte kleding, huishoudtextiel en schoenen (per paar gebonden) kwijt. Wat doet het Leger des Heils Het Leger des Heils verkoopt de kleding tegen redelijke prijzen aan minder-draagkrachtigen. Daarnaast worden er onder andere tweedehands goederen getransporteerd naar Tsjechië en Roe menië. Een deel van de opbrengst van de kleding gaat naar niet of slechts gedeeltelijk gesubsi dieerd hulpverleningswerk van het Leger des Heils. Voorbeelden hiervan zijn: Centrum voor Maatschappelijke Opvang De Breehof in Nieuw- Amsterdam en het Ontwenningscentrum voor verslaafden De Wending in Ugchelen. Bij de vorige inzameling op 29 en 30 augustus 2001 heeft de Stichting Mensen in Nood 4.600 kg kleding ingezameld. Als uw zak niet is meegenomen Mocht uw 'kledingzak' onverhoopt niet zijn opgehaald, dan kunt u de kleding deponeren in één van de zeven in Heiloo geplaatste groene kledingbakken. In Ypestein staat een onder- 'grondse container. Deze is oranje van Meur. Ook kunt u kleding tijdens de openingsuren afgeven bij een Kringloopwinkel of bij de Alvalbreng- plaats aan het Rosendaal 2. De Afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Waar staan de kledingbakken in Heiloo? 2 bakken op het parkeerterrein bij Het Hoekstuk 2 bakken op het parkeerterrein bij t Loo (AH) 1 bak bij parkeerterrein De Loet (Oost) 1 bak (ondergronds) in Ypestein (Cl000) 1 bak bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 Meer informatie Voor meer informatie over de kledingactie van het Leger des Heils kunt u bellen naar de heer Th.], van den Berg, directeur van de afdeling Herbestemming van Goederen, telefoonnummer (036 -) 539 82 85. Met ingang van deze week is een nieuw tele foonnummer in gebruik genomen voor het melden van storingen aan de openbare verlich ting. Bij storing van een lichtmast kunt u met de afdeling Beheer Openbare Ruimte bellen, tele foonnummer (072 -) 535 68 68. Bij het melden van de storing vragen wij u de straatnaam en het nummer wat op de lichtmast staat te vermelden. De gemeente start op maandag 5 november a.s. met de controle van de brandkranen in Heiloo. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet over woekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. De gemeente start volgende week met de con trole van de brandkranen in het Blockhovepark, daarna plan Oost en dan het Centrum (gelegen tussen de Kennemerstraatweg en de spoorlijn). Op deze informatiepagina leest u de komende weken welke wijken er voor controle en door spoelen aan de beurt zijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er verminderde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de con trolewerkzaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw perceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer door gespoeld en.kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68 of met de heer J. Koedijk van de Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 68 53. Op vrijdag 2 november a.s. wordt gestart met werkzaamheden ten behoeve van onderhoud van asfaltwegen. De werkzaamheden zullen op diverse plaatsen binnen Heiloo plaatsvinden. In hoofdzaak worden de volgende werkzaamheden uitgevoerd: - Herstel van het fietspad langs de Zeeweg tussen de Ringweg en de Omloop. - Herstel van het fietspad langs de Omloop tussen de Zeeweg en het zwembad. - Herstelwerk aan Het Maalwater tussen de Omloop en de brug over de Egmonderringvaart. Verder worden ook op andere plaatsen diverse Meinere onderhoudswerkzaamheden verricht. Aanwonenden zullen tijdig over de werkzaam heden worden ingelicht. Naar verwachting zullen genoemde werkzaamheden plaatsvinden in de weken 44 tot en met 50. Wij streven ernaar om de overlast voor het verkeer minimaal te houden. Voor eventuele overlast vragen wij om uw begrip. Meer informatie Voor eventuele nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens van het Inge nieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. Zaterdag 3 november a.s. organiseert de vrijwil lige brandweer in Heiloo een open dag. De open dag vindt plaats in en rond de brandweerka zerne aan het Rosendaal 2a in Heiloo en begint om 10.00 uur. Tot 16.00 uur die dag kunt u alle voertuigen van de vrijwillige brandweer van de gemeente bezichtigen. De brandweer organi seert deze dag vanwege het zestigjarig bestaan van de vrijwillige brandweer Heiloo. Hoogtepunt van de dag Het hoogtepunt van deze dag is een personen auto die van twaalf meter naar beneden valt. Dat is te vergelijken met een snelheid van 50 kilo meter per uur tegen een muur. Na deze val zullen leden van de vrijwillige brandweer Heiloo op professionele wijze de 'inzittende' bevrijden. Speciaal voor deze dag is ook een crashtender naar Heiloo gehaald die u kunt bezichtigen. Dit is een speciaal voertuig wat ingezet wordt bij het bestrijden van een vliegtuigbrand. Verder is een ladderwagen en een antieke brandweerauto naar de brandweerkazerne van de gemeente gehaald om heden en verleden in beeld te brengen. Tijdens de open dag kunnen bezoekers al doende ondervinden hoe het is om de weg te moeten vinden zonder iets te kunnen zien, zoals brand weerlieden dat bijvoorbeeld meemaken bij hevige rookontwikkeling. Hiertoe zullen deelne mers worden geblindeerd. Voor de kinderen die deze uitdaging aandurven, heeft de brandweer een lekkere verrassing in petto. Voor de hele Meine kinderen is op het terrein een draaimolen aanwezig en staat er ook nog een poffertjes kraam. Inwoners van Heiloo die belangstelling hebben om als vrijwilliger bij de brandweer te gaan werken, kunnen op deze dag een informatiesetje mee naar huis nemen. Ook is er voldoende infor matie beschikbaaar over het voorkomen van brand. Immers voorkomen is beter dan genezen. Preventie is dan ook een belangrijke taak van de brandweer geworden. Hiervoor heeft de gemeente een beroepskracht in dienst. informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer j. Koedijk van de brandweer gemeente Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 68 52. HEILOO - Nog ruim anderhalve maand en de gulden verdwijnt. En met de gulden het kwartje, de rijksdaalder en alle munten en biljetten die we nu nog gebruiken. We krijgen er de euro voor in de plaats. Misschien maakt u zich zorgen over de omwisseling in januari 2002, maar het meeste gaat van zelf en u wordt er niet armer van (maar ook niet rijker trouwens). De Commissie Voorlichting Senioren, een initiatief van ANBO, KBO en Stichting Ouderenwerk Heiloo, wil daar graag met u over praten en heeft G.B. Waagemans ('euro' voorlichter van de Rabobank) uitgenodigd om daarbij te helpen en voorlichting te geven over deze financiële wijzigingen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo op woensdag 14 november van 14.00 tot 16.00 uur, toegang gratis. Een aspect moet van te voren duidelijk zijn: uw bank- of giropasje blijft gewoon geldig. Ook voor de euro hoeft uw pasje niet omgeruild te worden. De nieuwste opiichtertruc is: personen stel len zich voor als bankmedewerkers en zeggen dat uw pasje omgeruild moet worden, en passant vragen ze dan ook uw pincode. Op deze manier proberen ze u geld afhandig te maken. Vlieg daar niet in. Verdere uitleg volgt in het Trefpunt. Voor informatie belt u met de Commissie Voorlichting Senioren, tel. 072-5331297. HEILOO - Zaterdag 10 november treedt het mannenkoor Blair uit Alkmaar op in het Witte Kerkje van Heiloo. Het koor is zo'n tien jaar gele den ontstaan uit een initiatief van Saskia Diel, de dirigente. Het koor heeft in de loop der jaren wat wisselin gen gekend, maar wordt toch vooral gekenmerkt door een vaste kern, deels uit Heiloo, die er vanaf de start bij is. Het uit twintig leden bestaand koor brengt een grote variëteit aan liederen, begeleid door accordeon, gitaar, per cussie, viool en cello. Het programma is vol, gevarieerd en internationaal. De muzikale reis gaat van Friesland, via het oude Britse Rijk naar Afrika. Ook worden nog een aantal Spaanstalige landen aangedaan. Bovendien zijn het ook liederen door de tijd heen. Van rond de zestiende eeuw tot aan van daag de dag. Het repertoire van het koor is inmid dels zo uitgebreid dat er eigenlijk keuze te over is. Vandaar dat er voor het con cert in Heiloo gekozen is voor breed aandeel. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt f 15,- voor volwassenen en f 7,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor het concert zijn kaarten te bestellen bij een aantal koorleden uit Heiloo, Adri Bloemberg, 072-5335036, Reun Rigter 5336883 en Piet Veen 5330359 (svp na 19.30 uur). HEILOO - Op maandagavond 5 november om 20.00 uur, geeft het NEVA ensemble haar inmiddels tradi tionele concert in de kapel van de GGZ circuit de Dijk (voorheen Willibrord), Kennemerstraatweg 464, Heiloo. De kapel is open vanaf 19.30 uur. Het NEVA ensemble is een kleinkoor dat bestaat uit drie dames en drie heren, afkomstig uit Sint Petersburg. Zij hebben zich gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmuziek. Daarnaast brengen zij beroemde Russische volksliederen en dit jaar voor het eerst delen uit diverse opera's. Er komt voor deze gelegenheid een pianiste mee. Lange tijd was kerkmu ziek in Rusland verboden, maar in het verborgene is het volk het blijven zin gen. Na 1990 kwam er een geweldige ople ving van het godsdienstig leven en ook van de kerkmuziek. Het Neva ensem ble zingt deze muziek met een meester lijke stembeheersing en overtuigende bevlogenheid. De leden houden van hun land, en van hun kerk. Deze com binatie van technisch meesterschap en emotionele betrokkenheid maakt hun optreden telkens weer tot een prachti ge ontroerende belevenis. In de loop der jaren is de samenstelling van het ensemble iets gewijzigd. Dit jaar heeft er een grote verandering plaatsgevonden. Slechts een tenor en een sopraan zijn dezelfde gebleven. Door verplichtingen elders zijn er vier nieuwe sterren aan het Nevafirmament verschenen en de echte kenners zeggen dat de klank van het ensemble er alleen maar op vooruit is gegaan. Er zingt een echte profundo bas mee, die u versteld zal doen staan van zijn fantastisch lage tonen. Met een werkelijk schitterende tweede sopraan, een alt met eep klank zoals een alt hoort te zijn en een bari ton, die met zijn timbre dit ensemble tot een van de mooiste maakt, die tot nu toe in Nederland is geweest, zult u weer kunnen genieten van de prachtige samenklank van het ensemble. Het concert is gratis toegankelijk, maar een bijdrage aan de collecte na afloop is welkom. Wilt u na dit concert thuis genieten van deze prachtige stemmen, dan kunt u cd's van het ensemble aan schaffen. V 5, Mannenkoor Blair zingt het hoogste lied in de Witte Kerk. HEILOO - Op zondag 4 november wordt er van 12.00 tot 16.30 uur een markt/braderie gehouden in de grote zaal van het ontmoetingscentrum, van GGZ Noord-Holland-Noord, locatie Heiloo, circuit de Dijk (voorheen 'Willibrord'), Kennemerstraatweg 464, in Heiloo. Op deze markt vindt u naast tweede hands spulletjes, ook kleine cadeautjes. Tevens kunt u er een gokje wagen. De eigen houtafdeling biedt u de mogelijk heid om ambachtelijk vervaardigde artikelen te kopen als vogelhuisjes, en de plantenkas heeft diverse leuke aan biedingen voor mensen met groene vingers. Daarnaast zijn er diverse standhouders met een keur aan zelfver vaardigde spullen, variërend van brooddeeg tot keramiek, van houten speelgoed tot wenskaarten, en van keramiek tot kerststalfiguren. Voor een verloting zonder nieten, zorgt het Rode Kruis, afdeling Heiloo, vanuit de sector sociale activiteiten. Ook aan de kinderen is gedacht, zij kunnen sjoe len of blikken gooien, waarbij er een prijs is voor diegene die het hoogste scoort op deze dag. Ook is er een cavia- bak, en vanaf 13.30 uur draait het Rad van Avontuur. Wanneer u de markt bezoekt, bent u direct welkom om zich aan te melden als vrijwilliger voor een van de vele activiteiten. Er staat een aparte infostand waar u alle informatie kunt krijgen. Ook wordt de inwendige mens niet vergeten, want een hapje en een drankje zijn verkrijg baar. U vindt het ontmoetingscentrum door vanaf de Kennemerstraatweg het terrein op te rijden, onder de rechter- poort door te gaan en daarna de eerste weg links in te slaan. U rijdt dan recht op het centrum af. HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij bridge club Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 69,2, 2. H. en G. Schipper 63,8. B-lijn: 1. Kuiper - Zijp 55, 2/3. Cornelissen - Slob,Tuinstra - Kuyt 53,8. C-lijn: 1. Ds. V. Baar - Haan 62,5, 2. De Ruyter de Wildt - Boelhouwer 59,6. D- lijn: 1. Fam. Toby 61,5, 2. Bijlsma - V. Ophem 59,9. E-lijn: 1. Magermans - Feyen 72,5, 2. Fam. Zomerdijk 59,6. F- lijn: 1. Interna - v.d. Linden 63,9,2. Fam. v. Dijk 62,5. REGIO - Visio, organisatie voor slecht ziende en blinde mensen, gaat tussen 1 november en 15 december voorlich tingsbijeenkomsten houden over de euro. Dit gebeurt in samenwerking met de, Rabobank en de Federatie Slechtzienden- en Blindenbelang. Tijdens de voorlichtingsbijeenkomsten, die alleen toegankelijk zijn voor slecht ziende en blinde mensen, biedt Visio uitgebreide informatie over het her kennen van de verschillende euro's. Dit gebeurt aan de hand van specifieke kenmerken van de euro. Het gaat hier bij om de voelelementen, het gewicht en de grootte van de biljetten. Het is mogelijk met echte euro's te oefenen. De voorlichtingsbijeenkomsten móe ten er toe bijdragen dat slechtziende en blinde mensen na 1 januari 2002 zelf standig kunnen omgaan met de euro. Voor uitgebreidere informatie over datum en tijdstippen van deze voorlich tingsbijeenkomsten en voor eventuele inschrijving kunt u terecht bij Locatie Hee-rhugowaard, tel. 072-5745868, bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. Met ander soort vragen over de euro kunt u terecht op Www.euro.nl of neemt u con tact op met de eurolijn, tel. 0800-1521. Visio vraagt aan de lezers of zij slecht ziende en blinde mensen in hun omge ving willen attenderen op dit bericht. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt vanaf dinsdagavond 13 november van 19.45 tot 22.00 uur een tweede works hop kartonnage met (Japans) handge schept papier onder leiding van docen te Joke Mooij. In drie avonden maakt u een achtkantige doos met vierkant dek sel, een memoblokhouder en een ver rassing. De docente verzorgt alle mate rialen. Kosten f 40,-.Voor deze tweede workshop zijn nog enkele plaatsen vrij. De workshop vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, boven winkelcentrum 't Loo. De kosten bedragen voor niet- leden van het Nivon f 37,-, leden krij gen korting. U kunt zich opgeven of inlichtingen krijgen bij Reina Mulder, fel.072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel.072-5336259 of Lineke Muller tel.072-5334576. HEILOO - Maandag 29 oktober teke nenden het Horizon College en Technicum Uitzendbureau een samen werkingsovereenkomst. Door deze samenwerking krijgen MBO-scholie- ren die op het Horizon College de opleiding elektrotechniek, installatie techniek en werktuigbouwkunde vol gen de zekerheid van een baan, terwijl werkgevers de zekerheid krijgen dat hun nieuwe werknemers het lespro gramma hebben gevolgd dat aansluit bij de behoefte van hun onderneming. Paul Muller, directeur Technicum en de heer Van de Langenberg, directeur van het Horizon College tekenenden de overeenkomst 'Samenwerking Techni cum en Horizon College' om de aan sluiting tussen werk en opleiding in de techniek te verbeteren. Dit jaar volgen ruim 1600 leerlingen een opleiding in de elektrotechniek, installatietechniek of werktuigbouwkunde op het Horizon College in Alkmaar of Hoorn. Afgestudeerde leerlingen in deze vak richtingen kunnen nog niet altijd alles wat de werkgever verwacht. Door MBO-scholieren vroegtijdig te begelei den en opleiders te adviseren over de opleiding kan de stap van leren naar werken worden verkleind. Als onderdeel van de samenwerking zullen bestaande vacatures al vroeg in de opleiding met de deelnemers wor den doorgenomen zodat de leerlingen weten wat er op de arbeidsmarkt speelt en wat er van hun verwacht wordt. Daarnaast hoopt men door het geven van voorlichtingsgesprekken, stagetrai ningen en workshops de leerlingen meer feeling te geven met hun toekom stige werkomgeving. Op deze manier denkt men beter in te kunnen spelen op verwachtingen en wensen van de leerlingen en werkge vers met betrekking tot hun loopbaan. Het Horizon College is bijzonder blij met deze samenwerking vanuit het bedrijfsleven. Indien Technicum niet aan haar belofte van een passende baan voldoet, ontvangt de leerling een stu diecheque. In de praktijk is de aanbieding vari drie passende banen vaak voldoende, maar mocht er niets naar de gading van de leerling bijzitten, dan kan hij of zij met de waardecheque een vervolgopleiding volgen bij het Horizon College. Het bedrag is f 1.000,- per studiejaar en is een tegemoetkoming in de studiekos ten. Voor zowel het Horizon College als Technicum staat de loopbaan van de deelnemer centraal en zijn vakman schap en ondernemerschap sleutelbe grippen Daarom is er in de samenwer kingsovereenkomst bewust voor geko zen om de nadruk te leggen op oplei den en loopbaan in plaats van geld, omdat opleiding de kans op passende arbeid vergroot.Het Horizon College is het tweede ROC die dit baangarantie project introduceert. De Friese/Flevo Poort biedt een soortgelijke samenwer king met Technicum sinds begin vorig jaar aan en heeft hiermee al een groot aantal leerlingen succesvol aan een pas sende baan geholpen. HEILOO - Voor ouders van leerlingen van groep 8 wordt op donderdagavond 8 november een informatieavond ver zorgd door de volgende scholen voor openbaar voortgezet onderwijs: Willem Blaeu College en Murmellius Gymnasium uit Alkmaar en het Jac. P. Thijsse College uit Castricum. De avond heeft een algemeen karakter, waarbij informatie over de structuur van het huidige voortgezet onderwijs centraal staat. Ouders van leerlingen van groep 8 van de openbare basisscholen in Heiloo hebben al via hun kind een uitnodiging ontvangen. Ouders uit Heiloo en Limmen die geen uitnodiging hebben ontvangen, maar wel interesse hebben, zijn ook welkom. In dat geval wordt u verzocht om even via tel. 072-5320308 van de Zuidwester te melden dat u deze avond wenst bij te wonen. De Zuidwester vindt u in Boekenstein 43, aan het einde van de afslag aan het Malevoort tegenover de Ronge. De avond begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is er inloop met koffie. Uiterlijk 21.30 uur wordt deze voorlichtings avond afgesloten. De Cruijf speelt in Bukbuk. HEILOO - Op vrijdag 2 november staat de Buk weer in het teken van HLT. De dj's van HLT zullen de zaal opènen met de geestverruimende klan ken van techno-house en er kan weer flink gedanst worden op de nieuwe gerestaureerde vloer. Deze vrijdag zul len de deuren geopend worden om 21.00 uur, de entree bedraagt f 20,-. Op zaterdag 3 november zal De Cruijf van de popmuziek de aftrap nemen in Buk Buk. Deze vijfkoppige formatie uit Hoorn zal op het podium staan en de zaal verrassen met de chemie tussen energie, muzikaal genie en romantische magie. riet nieuwe album Pergola van Johan is vernieuwend. De rauwe gitaarrandjes zijn gladgestreken en met grote regel maat duiken zoete klanken van piano en strijkers op. Dankzij Crowded House-achtige melodieën en dito samenzang boeit het album van begin tot eind. Ook in Buk Buk zal deze Crowded House-achtige muziek ten horen gebracht worden. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt f 15,-. In het tweede weekend van november staat er weer veel goeds op het pro gramma van de Buk Buk. Vrijdag 9 november Hammerhawk en zaterdag 10 november Brainpower. HEILOO - Op donderdag 6 november houdt Elckerlyc, basisschool voor frei- netonderwijs, een informatieavond met als thema De methodes van het freinet- onderwijs. U bent vanaf 20.00 uur wel kom op de Elckerlyc, Boekenstein 44 te Heiloo. Na een inleiding over de methodes van het freinetonderwijs wordt u in de gelegenheid gesteld om de verschillende groepen te bezoeken. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na deze avond wordt een ochtend georganiseerd zodat u zelf in de prak tijk kunt zien hoe het freinetonderwijs werkt. Het freinetonderwijs hanteert de volgende principes: elk kind volgt zijn eigen leerweg; kinderen leren door ervaring en zelfstandig leren werken. HEILOO - Annerien Groenendijk opent op 8 november om 16.30 uur haar foto expositie 'Oog voor details' bij Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a te Heiloö. De expositie duurt tot en met 8 januari 2002, openingstijden op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Fotograferen is voor Groenendijk niet alleen een hobby. Het is een manier om anders te kijken naar de mensen en de dingen. Een vorm van ontspanning door inspanning naast het intensieve leven dat zij leidt als dominee. 'Oog voor details' is een omschrijving die typerend is voor haar stijl. Foto's van de natuur, waarbij dat in macro-opnames heel letterlijk geldt, maar ook opnamen van een straatbeeld, een mens of een kunstvoorwerp, worden vanuit deze invalshoek genomen. „Ik vind het erg leuk om anderen door mijn ogen/lens mee te laten kijken naar wat mij treft in deze wereld en naar wat haar mijns inziens de moeite waard maakt!", aldus Annerien Groenendijk. ALKMAAR - Elke maand houdt het Steunpunt Mantelzorg een bijeen komst waar mantelzorgers elkaar ondersteunen door ervaringen uit te wisselen. Op dinsdag 6 november, van 10.00 tot 12.00 uur zijn mantelzorgers uit Noord-Kennemerland welkom aan d.e Reinaertlaan 3 te Alkmaar. Het thema van de ochtend is luisteren. Helpt het als er iemand naar uw ver haal luistert? Wat gebeurt er als iemand naar u luistert? Wat is luisteren eigen lijk? Zijn er voorbeelden in uw leven van personen die goed kunnen luiste ren? En kunt u zelf luisteren naar ande re mensen, komen verhalen van ande ren bij u binnen? Of weet u al wat die persoon gaat zeggen? De bijeenkomst wordt geleid door Susan van der Wel, coördinator van het Steunpunt. Aanmelding graag bij het Steunpunt Mantelzorg, tel. 072- 5407099. Het Steunpunt Mantelzorg organiseert voor vrijdag 9 november van 10.00 tot 16.00 uur in 't Trefpunt aan de Louise de Colignystraat 20 te Alkmaar de Dag van de Mantelzorg. Overal in Nederland wordt de Dag van de Mantelzorg gevierd. Deze dag heeft tot doel om mensen die langdurig zorgen voor iemand uit hun naaste omgeving in het zonnetje te zetten. Ook wordt er deze dag aandacht gevraagd voor posi tieverbetering van mantelzorgers. Deze dag is een gelegenheid om er eens even uit te zijn en ander mensen te ont moeten die in vergelijkbare omstandig heden verkeren, 's Morgens kunt u kie zen uit verschillende ontspannende activiteiten. Na de aangeboden lunch is er een informatiemarkt en er wordt afgesloten met een optreden van een dansgroep. U bent de hele dag welkom, u kunt ook een gedeelte van de dag aanwezig zijn. Aanmelding vooraf graag op hetzelfde telefoonnummer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6