Dutch Swing College Band in Ter Coulsterkerk Open dag brandweer Yvonne Berndes opent nieuwe praktijk m eiten Heiloo UITKIJKPOST - 7 NOVEMBER 2001 - PAGINA 10 Samen eten in het Trefpunt LITIE HEILOO BERICHTEN EHK Klaverjasclub Multimedia Maand bij Turning Point- boekhandel Deutekom Flashing Dames 1 houdt het spannend Platform Heiloo Wereldwijd Peuter met hoofdje bekneld tussen planken Winterweerstand voor de auto Heilooër Bridge club Buitengewone leden vergadering NVYH Mantelzorg en ouderenadviseur Activiteiten in de Bergeon Sans Atout Naj aars verkoop Spelmiddag in 't Trefpunt Activiteiten in Tendenz Regressietherapie en reïncarnatie Wijnproefavond Dutch Swing College Band laat de Ter Coulsterkerk swingen. HEILOO - De vitale Dutch Swing College band zal op donderdag 22 november een concert geven in de Ter Coulsterkerk. Het concert wordt geor ganiseerd door Rotary Club Heiloo en de opbrengst is bestemd voor verwen- dagen die door Stichting de Opkikker worden verzorgd voor langdurige zieke kinderenen hun familie. Met een concert door de Dutch Swing College band is het niet moeilijk om de hele zaal van de Ter Coulsterkerk hele maal vol te krijgen. Maar toch is de lei der van de band, Bob Kaper af en toe verbaasd als hij mensen tegenkomt die laten merken zijn muziek voor het eerst te horen. „Onbegrijpelijk, want de DSC-band bestaat al vanaf 5 mei 1945 en de muziek die wij spelen stamt uit de twintiger jaren van de vorige eeuw." De DSC-band wordt internationaal beschouwd als de drager van een cultu rele traditie. Als een instituut waar de muziek die in New Orleans is ontstaan en die gegroeid is in Chicago tot de muziek van de legendarische Duke Ellington, op een eeuwig jeugdige manier tot leven wordt gebracht en in stand wordt gehouden. Noem het een levend muziekmuseum. Maar wat voor een museum! De DSC-band heeft zich nooit overge geven aan frivole glamour en show optredens. De muziek was essentieel, het spannende ensemble spel, de rivali serende duetten en de emotionele solo's dat was waar ze om werden en worden gewaardeerd. Maar er waren ook liefhebbers die allengs wegbleven omdat de muziek niet meer de ver trouwde klank had. Na langdurig onderzoek heeft de band zo'n twee jaar geleden besloten dat deze luisteraars het bij het rechte eind hadden. Het concert in november 1999 in, toen nog, de moeder Gods-kerk in Heiloo was het eerste van een nieuwe, nog wat zoekende formatie, die back to the roots in het vaandel schreef met als vanouds twee klarinettisten. Inmiddels is door deze formatie alweer de eerste cd gemaakt en de tweede staat op sta pel. In binnen en buitenland oogsten ze lovende kritieken. Bob Kaper is dan ook uitermate tevre den over de ontvangst van het oude geluid door het publiek.Met oud-lid Dixieland Pipers, Frits Katee, oud-lid New Orleans Syncopaters, George Katee en met Bert de Kort vormt Bob Kaper de blazers sectie. Ze excelleren stuk voor stuk als solist maar weten elkaar ook te vinden in soepel ensem ble spel. Door de veel geroemde pianist Rob Agerbeek en de vertrouwde Adri Braat en Bob Dekker worden de bla zers opgestuwd, ondersteund en zo nu en dan tot zwijgen gebracht voor een HEILOO - Op vrijdag 16 november is er weer eten in het Trefpunt, aanvang 18.00 uur. Het menu bestaat uit wild- soep, chili con carne, rauwkost, karbo nade, roerbakschotel, aardappelen, sperziebonen en ijs toe. De kosten zijn f 15,- p.p. U kunt zich opgeven bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo of telefonisch onder nummer 072-5331297. Tijdens het diner wordt de muzikale begeleiding ver zorgd door Piet Houter. «Noord-Holland Noord A 112 0900-1 8844 HEILOO - Uit de tuin van een woning in Boekenstein werd in de nacht van maandag 29 op dinsdag 30 oktober een bloempot ontvreemd. De bloempot was een zgn. Catalaanse voorraadpot met drie oren en was bruin-beige van kleur. In de behoorlijk zware pot ston den een plant en enkele struikjes. Tijdens bouwwerkzaamheden aan een woning aan de Spanjaardslaan werd tussen 14.00 en 14.15 uur een mobiele telefoon ontvreemd. De gsm van het merk Nokia lag tussen die tijdstippen even onbeheerd. Op 31 oktober werd een portemonnee uit een klaslokaal van een school in Marienstein ontvreemd. De diefstal werd tussen 13.00 en 14.00 uur gepleegd. In de portemonnee bevonden zich een geldbedrag en enkele pasjes. Op 1 november werd om 13.20 uur een inwoonster van Heiloo in een winkel in het winkelcentrum 't Loo aangehouden op verdenking van het plegen van een winkeldiefstal. De 77-jarige vrouw werd ervan verdacht een portemonnee ter waarde van f 44,95 te hebben willen ontvreemden. Haar werd een transac- tievoorstel van f240,- aangeboden. Een 59-jarige inwoonster van Alkmaar werd op 2 november in een winkel in het winkelcentrum 't Loo aangehou den. De vrouw trachtte enkele goede ren ter waarde van f 14,90 te ontvreem den. Een transactievoorstel van f 250,- werd haar aangeboden. fraaie solo. Bob Kaper begon zijn muzikale loop baan op een mondorgel, later kreeg hij een klarinet van de Zaanlandse Kapel te leen met de daarbij horende lessen. Zijn volgende klarinet kocht hij van een lid van de New Orleans Synco paters en door dat contact kwam Bob regelmatig op de repetities en mocht hij eind vijftiger jaren als jongetje van nog geen 20 mee op tournee door Duitsland. Van 1966 tot 1969 valt hij in voor Peter Schilperoort bij de Dutch Swing College band. In 1969 treedt hij toe als vast lid en maakt alle reizen over de hele wereld mee. Samen met Peter Schilperoort en later alleen maakt hij vele arrangementen voor de band en als Peter Schilperoort in 1990 overlijdt is het een vanzelfsprekende zaak dat Bob de leiding van de Band helemaal overneemt. In zijn jonge jaren heeft Bob in Zaandam de vereniging Jazz voor Juniors opgericht, die veel gedaan heeft om de belangstelling voor jazz bij jon geren te stimuleren. Hij is zich bewust dat de liefhebbers van toen nu tot de vijftig-plussers horen. Zijn grote wens is dan ook dat de DSC-band er in zal slagen ook een jonger publiek te berei ken. Mede door zijn toedoen wordt deze muziek onderwezen op de meeste conservatoria. De DSC-band is voor deze studenten het levende en stimule rende archief. Bob vindt het na meer dan 45 jaar nog steeds fantastisch om, met deze band, deze muziek te mogen maken en hipt gevoel te hebben ieder optreden ophieuw een band te leggen met het publiek. „We verheugen ons op Heiloo, dat is toch een beetje een thuisconcert met zoveel voor ons bekende mensen in de zaal." Deze band, die in de afgelopen twee jaar tournees maakte door alle Europese landen, de USA, Australië en Nieuw Zeeland, wordt beschouwd als ambassadeur van de Nederlandse lich te muziek waarvoor ze zelfs de Export Award ontvingen van Economische Zaken. Als u Stichting de Opkikker ook wilt steunen door sponsoring en door aan wezig te zijn op dit bijzondere concert, bestel dan uw toegangskaarten bij C. Bakker, tel. 072-5333667. De toegangs prijs is f 30.-. Kaarten zijn ook te koop .bij Drogisterij-Parfumerie Jef Letschert, Heerenweg Heiloo, Disc 't Loo, Winkelhof 't Loo, Silhouet binnen huisarchitectuur, Kennemerstraatweg 99, Heiloo, Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat 23 te Alkmaar. Inlichtingen over Rotary Club Heiloo via het secre tariaat; zie Gemeentegids. HEILOO - Op 12 november houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt rond 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt (tel. 072-5334056). HEILOO - Van 5 november tot en met 8 december is het Multimedia Maand bij Turning Point boekhandel Deutekom. Tijdens deze Multimedia Maand zijn er voor jong en oud tal van aanbiedingen op diverse gebieden zoals informatie, educatie, games en (ont-)spanning. Bovendien ontvangt u bij een minimale besteding van Euro 13,50/f 29,75 aan software gratis het Multimedia Maand-geschenk! En een prijsvraag waarmee u een pc of één van de vele andere prijzen kunt winnen. MuItiMedia Maand-geschenk Een wedstrijd waar u door het oplossen van de puzzel in het Turning Point magazine kans maakt op mooie prijzen. Naast de hoofdprijs - een pc-, zijn er mooie prijzen te winnen als: Easy Computing Belbundel, Microsoft, Hardwareproducten, softwarebundels, Print Center software-pakketten, FAO Man's en exclusieve Harry Potter ver rassingspakketten. U treft de prijsvraag in het Turning Point Magazine bij u in de brievenbus of is gratis af te halen bij boekhandel Deutekom. Turning Point: Multimedia in de boek handel Turning Point is de multimedia afdeling van 100 kwaliteitsboekhandels door geheel Nederland, waaronder Deutekom in Heiloo. Het brede assor timent van Turning Point biedt voor ieder wat wils. Bij de Turning Point- boekhandel treft u dan ook alles aan op het gebied van cd-rom software: van games en educatie tot infotainment en informatie. Voor meer informatie: Boekhandel Deutekom, tel. 072- 5331483. HEILOO - Zaterdag speelde het dames 1 team van basketbalclub Flashing Heiloo de derde wedstrijd van het seizoen in de nieuwe klasse, waar naar ze na hun kampioenschap van vorig jaar zijn gepromoveerd. Voor de derde keer op rij wisten de dames het tot het einde spannend te houden. Vorige week nog wist Flashing na een verlenging met één punt verschil te winnen. Flashing opende de wedstrijd tegen HOC (Heemstede) met een fraaie score en in de eerste minuten gingen de teams gelijk op. Na een voorzichtig begin kwam er in de zevende minuut wat meer snelheid in het spel. Bij HOC leidde dat ook tot enkele makkelijke scores, daar waar Flashing het niet af kon maken. Na de eerste tien minuten speeltijd was de stand 10-16. In de tweede periode ging Flashing veel nadrukkelijker de man to man verdedi ging toepassen en speelde veel korter op de tegenstander. HOC bleek daar duidelijk moeite mee te hebben. Met een driepunter van Mariken Brandsma leek het keerpunt in de wedstrijd eep feit. Helaas kwam dit niet tot uiting in het verdere scoreverloop. Er was wel voldoende agressie in het overigens wat rommelige spel van dé Flashing-dames, ruststand 23-30. Maddy Bijlsma opende de derde perio de met een score en er ontstond meer druk in de aanval op de tegenstander. Er was een mooie score van Andrea d'Hanis wat de stand op 29-32 bracht. Daarna kwam HOC echter weer terug tot 33-42 en leek de wedstrijd beslist. De vierde periode werd door Flashing niettemin enthousiast begonnen. Wederom zorgde Mariken Brandsma met een driepunter voor een inhaalslag en zij bracht de stand op 38-42. De Flashingdames geloofden er weer in en wilden alles uit de kast halen. Na een time-out scoorde Lydia d'Hanis uit een rebound en drie minuten voor tijd wist Yvonne Brandt met een score Flashing op voorsprong te brengen. Beide teams hadden inmiddels zeven teamfouten, waardoor het aantal vrije worpen toe nam. Tot twee keer toe miste HOC echter de twee vrije worpen. HOC mocht vanaf de zijlijn inwerpen en verraste Flashing met een score. Door een persoonlijke fout aan de zijde van Flashing mocht HOC enkele seconden voor tijd nog twee vrije worpen verzilveren wat de eindstand op 45-48 bracht. Yvonne Brandt werd topscoorder met 14 pun ten. Ieder had echter prima gewerkt. Alleen voor deze klasse dienen voor een overtuigend spel nog wat puntjes op de i te worden gezet. HEILOO - Op donderdag 15 novem ber vindt in de vergaderruimte van de Ter Coulsterkerk een informatieavond plaats over het nieuw te steunen pro ject- van -Platform Heiloo Wereldwijd. Het is alweer het zesde project waar voor Heiloo Wereldwijd aan het werk gaat. Om nog even de herinnering op te frissen: allereerst was er het schooltje in Sri Lanka, gevolgd door het ziekenhuis in Polen, de familiebedrijfjes in Nicaragua, de werkplaats in Kameroen en het naaiatelier in Mexico. Dit jaar heeft het Platform gekozen voor de actie van IKV om de bevolking in onder andere Georgië (Zuid- Kaukasus) een nieuw gemeenschaps huis te kunnen laten bouwen waar ze allerlei activiteiten kunnen ontplooien. Een van de activiteiten zal het opspo ren van vermiste soldaten zijn. Georgië is een van de drie landen in de Zuid- Kaukasus die behoorlijk te lijden heb ben gehad van vele oorlogen. De voor malige Sovjet-Republiek bestaat al meer dan 2000 jaar. Het heeft een zeer oude Christelijke cultuur met veel kloosters, forten en kerken die allen prachtige fresco's hadden. Op het moment van inlijving door de USSR, had Georgië de hoogste levens standaard van alle Sovjetrepublieken. Na de onafhankelijkheid is dat de laag ste geworden. Mensen moeten rondko men met 30 a 40 per maand. Dit, naast alle vernielingen in het land en de oor logstrauma's (vooral onderdrukking) heeft gemaakt dat de beVolking een enorme deuk heeft opgelopen. Door mensen een plek te geven waar ze samen kunnen komen, kunnen pra ten en samen dingen kunnen doen, is men van mening dat al deze moeilijk heden het hoofd kunnen worden gebo den. Het platform Heiloo Wereldwijd wil hen daarbij helpen. Het programma van de informatieavond ziet er als volgt uit: 19.30 uur: zaal open, 20.00 uur: ope ning en welkomstwoord door Jan Rood, 20.05 uur: inleiding over het belang van vredesinitiatieven door Desirce van de Krogt, 20.20 uur: lezing van Lidewij Disbergen van IKV over de situatie in Georgic, 20.45 uur: pauze met muziek, drankjes en hapjes, 21.00 uur: vervolg lezing van Lidewij Disbergen over het belang van een gemeenschapshuis met dia's van het gebied, 21.20 uur: gelegenheid tot vra gen stellen en discussie, 22.00 uur: einde. HEILOO - Donderdagmorgen omst reeks 11.30 uur raakte een ruim 2 jaar oude peuter uit Heiloo met haar hoofd je beknelt in een houten speelhuisje op een schoolplein aan de Kennemer straatweg. Het kind was samen met een aantal leeftijdgenootjes onder toezicht van een aantal leidsters aan het spelen. Op het moment dat de groep naar bin nen zou gaan bleek het slachtoffertje met haar hoofdje knel te zitten tussen twee planken in het speelhuis. Zij kon door één van de leidsters wor den bevrijd. Het slachtoffertje is over gebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar en daar opgenomen. Ter plaatse werd medische assistentie ver leend door de bemanning van een trau mahelikopter. Regen, gladheid, vorst... Allemaal weer somstandigheden die we in de winter moeten weerstaan. De auto, die u warm en droog naar uw bestemming brengt, moet goed voorbereid zijn op dit veel eisende seizoen. Auto's hebben steeds minder onderhoud nodig. Veel autobe zitters gaan er vanuit dat één keer per jaar een onderhoudsbeurt en de eventu ele APK-keuring voldoende is. Als die jaarlijkse beurt toevallig altijd in het najaar valt dan kan die redene ring wel kloppen, als uw autobedrijf tenminste extra aandacht besteedt aan het winterklaar maken van de auto. Maar als de auto normaal gesproken in bijvoorbeeld het voorjaar bij het auto bedrijf komt, dan is het aan te raden om voor aanvang van de winter een extra onderhoudsbeurt te laten uitvoeren. Hiermee voorkomt u problemen met de auto tijdens de winter, wanneer de heilige koe de moeilijkste weersom standigheden moet trotseren. Van accu tot remmen Tijdens zo'n winteronderhoudsbeurt controleert de autotechnicus een scala aan onderdelen en functies. We lichten er enkele uit: op de accu moet u kun nen rekenen, vooral in het wintersei zoen. Een vakman moet dus de accu testen met speciale apparatuur. En wat dacht u van de remmen? Zeker met gladde wegen kan een goede rem het verschil betekenen tussen leven en dood. De banden worden gecontroleerd op spanning en profieldikte, slijtage en beschadigingen. Ook het reservewiel. De werking en afstelling van de ruiten sproeiers komen tijdens de controle ook aan bod. Ook is er controle nodig van het niveau van de ruitensproeier- vloeistof en de vorstbeveiliging in het reservoir. De staat van de ruitenwissers is belangrijk voor het zicht op de weg. Het koelsysteem moet ook een contro le ondergaan. Bevriezing kan tot kost bare schade leiden. De portierrubbers moeten worden behandeld tegen vast vriezen en de sloten gesmeerd. Aanbiedingen Veel autobedrijven hebben speciale aanbiedingën voor de winterbeurt. Zo heeft een aantal bij BOVAG aangeslo ten merkonafhankelijke autobedrijven een speciale actie, de zogenoemde 'Winterweerstandsweken'. Naast het uitvoeren van de gebruikelijke inspec tie ontvangt u een gratis winterpakket, dat bestaat uit een flesje slotfree, rui- tensproeiervloeistof en een ijskrabber. Voor de kinderen is er een kontslee. Wintersport Als u van plan bent om met de auto op wintersport te gaan, meldt dit dan bij uw autobedrijf als u een afspraak maakt voor de winterbeurt. U kunt besluiten om winterhanden te laten monteren. Deze speciale banden heb ben door hun profiel veel meer grip bij sneeuw en modder. Daarnaast zorgt de rubbersamenstelling er voor dat de banden ook bij lage temperaturen soe pel blijven. Ook in ons eigen land zijn winterhanden geen overbodige luxe! Ook kan het autobedrijf u adviseren over de eventuele huur en het gebruik van sneeuwkettingen. Van groot belang tijdens de heen- en terugreis is verder de verlichting. Bij een zware belading verdient het aanbeveling de lichten lager af te stellen als die niet vanaf het dashboard instelbaar zijn. Zorgt u zelf voor een sneeuwborstel en ijskrabber? Uw veiligheid In de winter heeft de auto het zwaar te verduren. Daarom is het van groot belang dat uw auto in goede conditie is. Dat maakt dat de auto veilig en betrouwbaar blijft, ook bij extreme weersomstandigheden. Een veilige auto draagt weer bij aan uw persoonlij ke veiligheid. HEILOO - De uitslagen van de op dinsdag 30 oktober gespeelde Heilooër Bridge club zijn: A-lijn: Brockx - Verhoef 58.30, Klerk - Stark 55.00. B- lijn: fam. de Rave 67.10, Kraakman - v.d. Molen 64.20. Donderdag 1 november A-lijn: Bennink - v.d. Vlies 60.90, de Bruyckere - Stark 58.30. B-lijn: fam. Neefjes 59.40, Dubbeld - Mooy 58.90. C-lijn: Koster - hr. Haan 64.60, Nielen - Beentjes 58.30. D-lijn: fam. Sprenkeling 58.30, Leering - Turk 57.80. Op donderdag 15 november houdt de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Heiloo, een buiten gewone ledenvergadering in verband met het opnieuw in stemming brengen van het opleidingsplan van de NVVH. Alle leden worden hiervoor uitgeno digd. Plaats: Open Huis, aanvang 10.00 uur. De vlag hangt uit en het gebak staat klaar. Gediplomeerd chiropodiste en sportmasseuse Yvonne Berndes open de donderdag 1 november officieel de deur naar haar praktijk aan de Stationsweg 76. Berndes is geen onbe kende in Heiloo. Tot zes jaar geleden hield zij praktijk aan huis, aan de Bosanemoon. Na een verblijf elders, en enige tijd te hebben gewerkt in drogis terijen en reformhuizen in Bergen, Alkmaar en Heemskerk, maakt zij nu een doorstart in het tot behandelruimte omgebouwde winkelpand op de hoek van de Stationsweg en Heerenweg. Voetverzorging Wat doet een chiropodiste? Berndes antwoordt: „Ik verzorg voeten en han den maar voornamelijk voeten. Ik advi seer onder meer bij steunzolen, bij ver betering van de voetstand en behandel zwaar ingegroeide teennagels en schimmelnagels. Zoals je kunt zien - Berndes wijst op de diploma's aan de muur - is mijn behandelingswijze geba seerd op de homeopathie. Bij begin nende aandoeningen/kun je eerst in de natuur kijken. Dit geldt natuurlijk niet voör extreme klachten of kwalen die langer aanhouden. Dan adviseer ik de cliënt naar de huisarts te gaan." Spierpijn, Last van spierpijn? Stijf? Te lang in dezelfde houding doorgewerkt? Berndes is ook gediplomeerd sport masseuse. Zij masseert en verzorgt een oefenprogramma voor thuis om u zo snel mogelijk van de klachten af te hel pen. „De mensen moeten vooral niet te lang wachten," vervolgt Berndes. „Vaak denken ze 'het is vanzelf geko men en het zal vanzelf wel weggaan.' Daardoor worden de klachten ernsti ger dan nodig. En ik druk mijn cliënten altijd op het hart om niet te stoppen met de oefeningen. Je moet, goed bij houden anders ervaar je snel weer dezelfde pijnlijke spierstijfheid. Daarnaast maak ik ze bewust van de houding die ze tijdens hun werk aanne men. Het gaat vaak om een langdurig verkeerde belasting van bepaalde spiergroepen die de klachten veroorza ken. Dit is met massage en oefeningen te verhelpen." Heimwee Berndes werkte en woonde tot voor zes jaar in Heiloo. Zij verhuisde naar Friesland maar kon in het dorpje Stiens haar draai niet vinden. Het waren aar dige mensen, vertelt zij, maar zij kreeg heimwee naar haar kinderen en naar haar oude woonplaats met de zee en duinen onder fietsbereik. In Heiloo een huurwoning vinden, is lastiger dan gedacht. Daarom woont zij nu nog in Akersloot en is naarstig op zoek naar een woning met praktijkruimte in Heiloo. Ook omdat haar huidige behandelruimte aan de Stationsweg vanwege de ver nieuwingplannen van het Stations centrum, op de nominatie staat om bin nen een jaar gesloopt te worden. Zij is echter vol vertrouwen dat zij ruim-' schoots voor die tijd haar praktijk elders in Heiloo kan voortzetten. Tips Tot slot nog wat handige tips van Berndes om te voorkomen dat u haar snel nodig heeft: pas op met kou; draag goed passende, niet te nauwe schoenen; en dames, laat u niet verleiden door die modieuze hoge hakken of hoge pla teauzolen. De meesten zijn funest voor uw voeten en uw houding. Sportmasseuse en chiropodiste Yvonne Berndes, Stationsweg 76 iu Heiloo. Telefoonnummer 06-119832799. HEILOO - Zaterdag kon jong en oud tijdens de open dag van de Heilooër brandweer zien dat de brandweer veel meer doet dan alleen maar brandjes blussen. De leden van de vrijwillige brandweer lieten, onder leiding van hun commandant, spectaculaire stunts zien. Zo werd er vanaf een hoogwerker een auto een behoorlijk stuk naar beneden laten vallen. Met een enorme klap stortte de auto op straat. Maar in de auto zat nog iemand! Gelukkig kon de brandweer hem red den. En bleek het slachtoffer maar een pop te zijn. Maar spannend was het! Ook kon je geblinddoekt door een con tainer lopen. Je ziet niks, net als bij een echtë brand, en probeer dan maar vei lig de weg naar buiten te vinden. De kinderen werden deze dag hele maal verwend. Zo konden ze rondjes draaien in de oud-Hollandse draaimo len, en mochten ze in echte klassieke brandweerauto's zitten. De poffertjes waren ook niet te versmaden. En natuurlijk werd er ook nog geblust Kortom: deze brandweerdag was weer een groot succes. De klus is geklaard; het 'slachtofferis gered door het reddingsteam van de brandweer, (foto Erik W. Dijkstra) Yvonne Berndes in haar nieuwe zaak. (foto UKP) HEILOO - In het open huis op dinsdag 13 november om 9.30 uur houdt de NBvP-Vrouwen van Nu een voorlich tingsochtend over mantelzorg en per soonsgericht ouderenbeleid. Mevrouw van der Wel vertelt wat het Steunpunt Mantelzorg te bieden heeft. Mevrouw Kooter, als ouderenadviseur werkzaam bij de Stichting Ouderenwerk, vertelt wat persoonsgericht ouderenbeleid, voor ouderen in Heiloo kan betekenen. Vroeg of laat krijgt iedereen te maken met zorg voor mensen in de samenle ving, een zwarte en soms uitzichtloze taak. Een goede reden om daarop voorbereid te zijn. HEILOO - Het ontmoetings- en activi- 1 teitencentrum voor uitkeringsgerech tigden, De Bergeon, heeft de komende tijd de volgende activiteiten: op woens dag 14 november is er weer een klaver- jasdrive, aanvang 19.30 uur. Elke don derdagmorgen wordt er vanaf 10.00 uur rummicub gespeeld. Daarnaast is de Bergeon van maandag tot en met vrij dag van 13.30 tot 17.30 uur geopend en maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met De Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo, tel. 072- 5339885. HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij bridge club Sans Atout zijn: A-lijn: 1Nuyens - v. Zomeren 65, 2. v. Heivoort - v. Kleef 61.3. B-lijn: 1. Tuinstra - Kuyt 58,3, 2. Middelbeek - Broens 57,5. C-lijn: 1. Bruyckere - Slob 63,3,2. v. Baar - Haan 60.4. D-lijn: 1Booymans - Fagel 61,7,2. Kat - Smit 61,3. E-lijn: 1. de Jager - Bronkhorst 61,3, 2. Kemmere - Maas 60,4. F-Iijn: 1. Jansen - Sauer 70,8, 2. Blank - v. Lochem 56,3. HEILOO - Op vrijdag 9 en zaterdag 10 november vanaf 9.00 tot sluitingstijd zal in winkelcentrum 't Loo (bij het Witte Kerkje) te Heiloo een verkoop gehouden worden van de sociale activi teiten (Welfare Werk) van het Rode Kruis Heiloo. Op deze dagen kunt u terecht voor diverse handgemaakte artikelen, zoals bijvoorbeeld kinder-, poppen- en baby- kleding, kerstkaarten, sokken en hand doeken met geborduurde randen. Op de diverse kussens krijgt u 50 procent korting, terwijl de tafelkleden afge prijsd zijn. Van de opbrengst van alle artikelen kan het Welfare Heiloo weer voor haar deelneemsters nieuw materiaal aan schaffen en het project Mappo Mondo van het landelijk Rode Kruis steunen. Mocht u meer willen weten over het Welfare Werk in Heiloo, dan kunt u bellen met Nel van Beek, tel. 072- 5330633 of een bezoek brengen aan de stand in het winkelcentrum. Bibliotheek Op 7 november jazz dansorkest Broadway Melody, aanvang 20.30 uur. Tot 12 november tentoonstelling voor volwassenen 'Jazz en Blues'. Horizon College Expositie van schilderijen van Corrie Mark Schuurman Hess, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Hema Expositie van aquarellen van Johan Hosmus.Tot 30 november. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 zijn schilderijen van Wim Twaalfhoven te zien op werkdagen tus sen 09.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na tel. afspraak op 072- 5334596. Expositie met thema dromen en portretten. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. HEILOO - Donderdag 1 november was er in het Trefpunt een bijzonder spelmiddag. De werkgroep Internationaal Jaar van Vrijwilligers (IJV) 2001 van het Trefpunt organi seerde deze activiteit om een bijdrage te leveren aan netwerkvorming en -uit breiding van en tussen vrijwilligersor ganisaties door informatie-uitwisseling (één van de doelen van het IJV). Niet alleen vrijwilligers van de drie organisaties in het Trefpunt - ANBO, KBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo - waren hiervoor uitgenodigd, maar ook enkele vrijwilligers van ver schillende plaatselijke organisaties, die met vrijwilligers werken, zoals het Nederlandse Rode Kruis en de Unie van Vrijwilligers (UW). Het spel zorgde voor een geanimeerde bedrijvigheid. Alle aanwezige vrijwilli gers kregen namelijk de opdracht een lijst met vragen over de deelnemende organisaties te beantwoorden. Dat betekende dat ze hiervoor actief op pad moesten gaan om bij de andere aanwe zigen de antwoorden te halen. Er wer den contacten gelegd waarbij sommige deelnemers zich uitgebreid lieten infor meren over de organisaties. Aan het einde van de middag werden de vragenlijsten nog eens doorgeno men, waarna aan de deelnemers - alle maal rijker geworden door deze infor matie-uitwisseling - een blijvende her innering aan deze middag werd aange boden. De spelmiddag was de laatste activiteit van de werkgroep in dit jaar. De slot- avond van het IJV in het Trefpunt wordt gehouden op vrijdag 25 januari 2002. Bent u vrijwilliger van het Trefpunt en u wilt deze feestavond bij wonen, dan kunt u uw strookje inleve ren bij de balie in het Trefpunt. Telefonische opgave is ook mogelijk, tel. 072-5331297. HEILOO - Tendenz heeft vrijdagavond 9 november een disco voor bezoekers vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. De entree is f 1,25 met pas, zonder pas f 1,75. Van 20.00 tot 23.00 uur kun jij je uitleven op de dansvloer. Zaterdagavond is het weer tijd voor BaseDance, dat eens in de drie weken plaatsvindt voor de groepen 8 uit Heiloo. Van 19.30 tot 22.Q0 uur staan de deuren open. Tendenz is alcohol vrij en in de zaai mag niet worden gerookt. De huiswerkbegeleiding is ook van start gegaan. Op maandagavond van 18.30 tot 20.30 uur kun jij hulp krijgen voor de vakken die je moeilijk vindt. Meldt je aan bij Tendenz en vraag naar Mariska, tel. 072-5321069. HEILOO - Op maandag 12 november zal Henny Dekker over zijn werk ver tellen en op eenvoudige wijze mensen laten ervaren hoe regressietherapie en reïncarnatie werkt. Regressietherapie is het, onder begeleiding van de thera peut, bevrijdend herbeleven van erva ringen in dit leven, die ten grondslag liggen aan problemen die men ervaart. Reïncarnatie therapie is een vorm van regressietherapie, die niet alleen herbe levingen accepteert van ervaringen uit dit leven, maar ook van belevingen, die kennelijk voor dit leven liggen. De avond wordt gehouden in het zalen complex van het Open Huis in Heiloo, aanvang 20.00 uur, einde om 22.30 uur. De toegang bedraagt f 1,-. HEILOO - NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Limmen, houdt op dinsdag 13 november een wijnproefavond, ver zorgd door Wil Reemst uit Egmond. Zij laat u onder andere wijnen proeven uit De nieuwe wereld, vergezeld door diverse hapjes. Aanvang 20.00 uur in Ons Huis, Zuid- kerkelaan te Limmen. Kosten voor leden f 4,-, niet-leden f 7,50, incl. koffie of thee. Dt^ excursie naar papiermolen de Schoolmeester in Westzaan en de Ossestal, winkel van houten speelgoed te Nauerna is op donderdag 22 novem ber. Opgave op de ledenavond of bij Ineke Tebbens, tel. 072-5051732, voor 15 november.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10