Scouting Limmen zoekt nieuwe verhuurder gebouw Willem Breuker Kollektief speelt in Limmen ÉBSi Activiteiten Limmen oiLfLlL/! ifmond UITKIJKPOST - 7 NOVEMBER 2001 - PAGINA 11 Bridgeclub Limmen Handbal Dimtronic Meervogels Uijlenspieghels openen seizoen met verrassend Prinsenbal Jazz Session dub Yredeburg LITIeTii BERICHTEN AKERSLOOT Wethouder Maréchal onthult beeld aan Kerkweg-Noord Toneelvereniging De Limmer Plankeniers 25 jaar Baarscompetitie beëindigd SV Vredeburg PvdA deelt lichtjes uit Vogelshow in Akersloot Jongerencentrum Conquista Opbrengst Brandwonden Stichting Alarm doet inbreker vluchten Klaverjassen in de Cameren Muziekdag herfst 2001 o> 3 gelezen worden Dialezing historie Egmondermeer. Fotografe Rieja van Aart bezoekt Defa Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Wereldwinkel in bibliotheek Studiemiddag zingen onberijmde psalmen Het fraaie clubgebouw van Scouting Limmen. LIMMEN - In november 1991 was de feestelijke opening van het huidige fraaie clubgebouw van Scouting Limmen. In de jaren voorafgaande aan de nieuwbouw moesten de scouts het doen met een gezellig maar zeer oude ambiance, totdat heel wat ondernemers en vrijwilligers uit Limmen samen garant stonden voor een gigantische nieuwbouw. Na overleg met kerk en gemeente kon men aan de slag en tevens een grootscheepse geldwer vingsactie beginnen. Een superloterij met als hoofdprijs een auto, en de bereidheid van heel wat gekwalificeerd personeel, zorgde voor een prachtig stenen'clubgebouw met allemaal luxe snufjes. En dat het een goedgebouwd pand is blijkt uit het feit dat het nu na tien jaar nog in prima staat verkeert. De scouts van Limmen (ongeveer 150) en vele andere jeugdgroepen maken veelvuldig gebruik van heLclubgebouw met het daarbijbehorende bos en gras veld. De vereniging wil graag nog heel lang genieten van dit gebouw en zoekt daarom voor de verhuur van het pand in de zomermaanden een nieuwe ver huurder. De afgelopen jaren heeft Th. Admiraal zich enthousiast op deze taak gestort, maar wil dit nu graag aan iemand anders overdragen. Zijn werkzaamheden bestonden voor namelijk uit het schriftelijke verwerken van huuraanvragen en de sleutelover dracht voor en na het bezoek van ver schillende groepen (uit zowel binnen - als buitenland). Mocht uw interesse gewekt zijn en vindt u het leuk om op deze manier bij te dra gen aan onmisbaar jeugdplezier belt u dan even naar Carla Freriks, tel. 072- 5053688 of naar Trudy Hoogeboom, 072-5052830. Ook is er nog voldoende plaats bij de grote kabouters, een leuke meidên- groep in de leeftijd van 9 tot 11 jaar (voor informatie bel bovenstaande telefoonnummers), of kom gewoon eens langs op de maandagavond om 19.45 uur op de Kapelweg 72 in Limmen. LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 31 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. V.d. Eng-Frank 61.61, 2. Ettema-Vinckemöller 56.70, 3. Kuin 54.02. B-Lijn: 1. Hulsebosch-Zeeman 56.79,2. V.d.Wulp 56.43,3. V. Buytenen- Kuiper 55.71. C-Lijn: 1. Maas 58.33, 2. V.d.Molen 55.80,3. Schoonakker 54.17. D-Lijn: 1. De Bloois-Vendel 58.57, 2. Kiebert 52.50, 3. Apeldoorn-te Buck 51.79. E-Lijn: 1. Segerius-Welboren 60.18,2. Balkenende-Hulsebosch 57.46, 3.Tromp-Zijp 56.79. AKERSLOOT - De heren senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelden tegen Fortissimo. Het team uit het Utrechtse Cothen is een aloude tegen stander met wisselende uitslagen. De gasten startten furieus en namen via een strafworp de leiding, 1-0. De vol gende penalty werd door het goedlei- dende arbiters duo Ubben/Kouwen- berg aan Meervogels toegewezen die door Jacco Kerssens (die halverwege de eerste helft geblesseerd uitviel) werd benut, 1-1. William Kerssens scoorde een hattrick maar door schoten uit de tweedelijn van de Fortissimoschutters hielden de gastheren een voorsprong 7-5 in de zevende minuut. Ron Out wist de overi gens goede doelman van Fortissimo tweemaal te verschalken. In de laatste 10 minuten werd veel balverlies geleden waardoor Fortissimo ging rusten met een comfortabele voorsprong, 15-8. Na rust waren er meteen twee fraaie treffers van Ron Out en was Cees Brandjes met twee treffers attent op de cirkel. Jelle Putter vanuit de hoek bracht Meervogels in de vijftiende minuut op 18-15, en met drie punten achter was er nog veel mogelijk. In de slotfase werden Jacco Kerssens en Ed Krom gemist en moesten de heren con cluderen dat zij in de eerste helft de wedstrijd hebben verloren. Topscorer William Kerssens 8x waar van 5 strafworpen, Ron Out 5x, Peter Schagen, Cees Brandjes en Jelle Putter 2x, Jacco Kerssens, Ruud Out en Jeremy Duin lx. Dames senioren 1 Top DSS/Dimtronic Meervogels 18-11 In deze ware derby keek Meervogels al vrij snel tegen een 4-1 achterstand aan. Door goed spel met mooie aanvallen werden veel kansen gecreëerd maar niet goed afgemaakt. Ook werden de strafworpen meerdere malen door de DSS-keepster gestopt, ruststand 8-6. De tweede helft kwam Meervogels goed uit de startblokken en mede door zeer goed keeperswerk van Anouk Putter werd de achterstand in een voorsprong omgezet, 8-9. Weer werden er enkele doelrijpe kansen gemist en kon DSS de aansluiting behouden. Halverwege de tweede helft kwam er een ommekeer in de wedstrijd. Waar Meervogels verzuimde te scoren benut te DSS de kansen wel. De eindstand 18- 11 in het voordeel van de Heems kerkers was zeker geflatteerd te noe men. LIMMEN - Onder het motto: 'Gorteldonk een spreukenballade', opent de carnavalsvereniging van Limmen met het jaarlijkse Prinsenbal haar seizoen. De Prins zal op zaterdag 10 november in de Burgerij zijn raad voor het komend jaar voorstellen en tevens alle gasten een gëzellige avond bezorgen. Het thema van dit jaar zal weer de nodige hilariteit en creativiteit naar boven halen en de presentatie van de nieuwe raad tot een megaspektakel maken. U bent allen welkom volgende week in de Burgerij te Limmen om 20.00 uur. De toegang is gratis en de muzikale omlijsting is van Bakerstreet. LIMMEN - Op 11 november verzorgt de Chickens Jazz Egg om 16.00 uur het gastoptreden tijdens alweer de derde Jamsession van de Jazz Session Club Vredeburg in De Vredeburg in Limmen. Chickens Jazz Egg is een Noordhollands jazzkwartet en ze spe len prettig in het gehoor liggende, uiterst swingende jazzmuziek. De combo bestaat inmiddels vijf jaar en speelt naast eigen werk ook stukken van onder andere Miles Davis, Peter Dekker, John Coltrane en Barney Kessel. Vorig jaar heeft de Jazz Egg twee cd's afgeleverd, Radio en The first Egg. Begin 2002 staat alweer een derde cd gepland. Ze zullen er ongetwijfeld tij dens de sessie wat van spelen. Zo als altijd is de toegang gratis. 0900-1 8844 'Noord-Holland Noord LIMMEN - Op vrijdag 9 november om 15.40 uur zal W.F. Marechal-Goossens, wethouder van de gemeente Linfmen, een karakteristiek beeld onthullen. Het beeld is een geschenk van Bouwfonds Wonen aan de gemeente Limmen en met name aan de bewoners van het plan Kerkweg-Noord. Plaats van han deling en onthulling is op de hoek van Zonnedauw/Dopheide. Reeds op 14 juni 2000 sloeg wethouder Maréchal-Goossens, tezamen met haar toenmalige collega de heer Rood, de eerste paal voor het bouwplan Kerkweg-Noord. Nu, bijna anderhalf jaar later, is het bouwplan bijna gereed en wordt het verfraaid met een 'voor Limmen zo specifiek tafereeltje'. Door een commissie van vier deskundi gen, is de keuze voor de beeldhou wer/schilder Rob Houdijk uit Alkmaar gemaakt. Het doel van de commissie was om een beeld neer te zetten dat herinnert aan Limmen, het moest daar om iets met bloemen te maken hebben. Hoe dit idee uitgewerkt is kan iedereen beoordelen en bewonderen vanaf 9 november. Voor deze onthulling zijn alle bewoners en de direct betrokkenen van het plan- deel Kerkweg-Noord fase 1 en fase 2 uitgenpdigd. LIMMEN - Dit jaar viert toneelvereni ging De Limmer Plankeniers haar 25ste verjaardag. In dit jubileumjaar wordt een speciaal stuk opgevoerd dat u in hoger Italiaanse sferen zal brengen. Het blijspel, dat in drie bedrijven is ver deeld, is getiteld 'Fanfarella' en is geschreven door Jan Naaykens. Omdat de toneelvereniging 25 jaar bestaat, is een greep gedaan uit de acteurs en actrices die in het verleden gestraald hebben op het toneelpodium van de Burgerij in Limmen. Bekende Limmers zullen hun opwach ting maken in een stuk dat bol staat van Italiaans temperament gevarieerd met een vrolijke muzikale noot. Ook volgt na elke zaterdagavond voorstelling het traditionele Bal-na, met muzikale omlijsting van de band Poker, onder leiding van Gerard van der Schaaf. Tevens is er bij elke uitvoering een grootsë loterij met fantastische prijzen. De uitvoeringen zijn op vrijdagmiddag 16 november voor de 55-plussers, aan vang 14.30 uur, zaterdag 17 en 24 november om 20.00 uur. Kaarten a f 12,50 kunnen worden besteld en afge haald bij mevrouw Winder aan de Hogeweg 15 in Limmen, tel. 072- 5052726. LIMMEN - Wat is het toch dat de hen gelaar op zondagochtend zo vroeg het bed uit lokt. Is het de schoonheid van de ontwakende natuur? De rust, de ontspanning, of juist de spanning tij dens een aanbeet. Moeilijk te verkla ren, maar met een deelnemersveld van 23 man was de laatste baarswedstrijd Van HSV Limmen in elk geval weer prima bezocht. Viswater was ditmaal het Limmer Stet en in het najaar staat dit water bekend om zijn goede baarsvangsten. Hier zwemt met name hele kleine baars. Dit formaat vis vang je met zeer licht visge- rei. Wie zijn spullen goed op orde had, kleine wormpjes gebruikte en boven dien wat mazzel had met de stekken, kon uitstekende resultaten boeken. De uitslag: 1. Co bakker 59 baarzen, 2. Louis Mors 58, 3. Rob Jak 57, 4. Tinus Veldt, Meijndert Bakkum 55. Bovenstaande wedstrijd was de zoge naamde snertwedstrijd. Na afloop scho ven de hengelaars aan de lange tafel van De Lantaarn om zich tegoed te doen aan een heerlijke erwtensoep. Een prima afsluiting van het seizoen, althans van de baarscompetitie 2001. Er wordt namelijk op zondag 18 november nog een baarswedstrijd door Bar Bistro De Uitkomst georganiseerd. Hiervan vindt de uitreiking van de steknummers om 8.00 uur plaats in De Uitkomst. Viswater wordt wederom Het Stet. U hebt ook nog wat uitslagen van de baarsdag tegoed. De Langereis leverde voor de volgende drie personen een prijs op: l.Tinüs Veldt 85,2. Nico Krom 53, 3. Jos Admiraal 52. AKERSLOOT - Een automobilist verloor op 3 november om car08.00 uur op de A9 de controle over zijn auto. De 37-jarige inwoner van Den Helder pro beerde al rijdende iets uit een plastic zak te halen. Hij stuurde de auto naar rechts en reed vervolgens de berm in en kwam in de bermsloot tot stilstand. Omdat zowel hij als zijn 32-jarige pas- sagiere zich niet optimaal voelden wer den zij met een ambulance overge bracht naar het MCA te Alkmaar. Na onderzoek werden beiden heengezon den. De auto werd door een takelbe- drijf uit de sloot getakeld. Een 19-jarige inwoner van Akersloot werd op 5 november om 01.40 uur op het schoolplein van de Johannesschool aan de Buurtweg aangehouden. Reden voor zijn aanhouding was dat gezien werd dat hij met een tot nu toe onbe kend gebleven persoon brand stichtte achter de sporthal op het terrein van de school. Wat in brand gestoken werd bleek een hoop dennennaalden te zijn. De brand kon met de brandblusser afkomstig uit de politieauto worden geblust. LIMMEN - Op vrijdag 2 november speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 7 van de interne competitie. Koploper J. Limmen speelde aanval lend tegen de opkomende R. Rommel, maar nam teveel hooi op zijn vork en offerde een stuk teveel, waar Rommel dankbaar van profiteerde. R v.d. Heijdt verloor al snel een belangrijke cen trumpion tegen K. Kramer die de partij hierna rustig kon uitmaken. R. v.d. Storm en M. Limmen speelden een spannende partij maar sloten het eindspel zonder risico af met remise. J. Levering leek beter te staan tegen M. Weigraven, maar Weigraven toonde aan dat dit maar schijn was en trok aan het langste eind. Uitslagen: Groep A. R. Rommel - J. Limmen 1-0, R v.d. Heijdt - K. Kramer 0-1, G. Pouw - H. Ebels 0-1, J. Levering - M. Weigraven 0-1, D. Aafjes - B. Kerkhof 1-0, N. van Leen - D. Keijzer 0- 1M. Limmen - R. v.d. Storm remise, K. Keijzer - R. Termes 0-1, M. Wester - J. Tebbens 0-1, M. Kos - T. Al 0-1, G. Hafkamp - A. Kaandorp 1-0, E. van Duin - B. Schijf 0-1, E. Mooij - J. Duin 1- 0, H. de Hoog - S. Sofan 0-1, B. Blekemolen - H. Levering 0-1. Groep B: Mike Krom - Thijs Witkamp 0-1, Menno Koot - Tim Castelein 0-1, Tycho Bismeyer - Alex Zwart 1-0, Wouter Mijnsbergen - Jeroen Levering 0-1, Nutte van Belzen - Djurre Bismeyer 0-1, Micha van Buuren - Vince Kaandorp 0-1. CASTRICUM - De PvdA kandidaten Joke Mooij, John Hommes en Greet Blokker hebben donderdagmorgen bij het Jac. P. Thijsse college in Castricum knipperlichten uitgedeeld aan scholie ren. De PvdA wil hiermee aandacht vragen voor de verkeersveiligheid, in het bijzonder voor jongeren uit de CAL die dagelijks met de fiets naar deze school gaan. Zorg dat je' gezien wordt, zorg dat je verlichting hebt!, luidde de boodschap van de PvdA'ers. Zij overhandigden de scholieren uit de CAL-regio een rode button die al knipperend de PvdA tekst Samen voor de toekomst weergaf. De fietsers konden de surprise zeer waar deren, wat bleek uit de reacties. De facilitair directeur van de Jac. P. Thijsse college, Bert Kapteijn, was ver rast door de PvdA actie en vond het 'een uitstekend idee'. Juist nu de donkere dagen voor de deur staan is aandacht voor goede verlich ting essentieel. Hij greep de gelegen heid aan om te wijzen op de, vooral voor zijn scholieren, zeer gevaarlijke verkeerssituatie bij het kruispunt De Bloemen. Volgens John Hommes (Castricum) moet de huidige verkeers situatie worden aangepast en heeft de PvdA hierover al vragen gesteld. Joke Mooij uit Limmen wees op het PvdA-verkiezingsprogramma, waarin verkeersveiligheid en speciaal fietsver lichting nadrukkelijk genoemd worden. Greet Blokker (Akersloot) was tevre den over de reacties van de scholieren: „Ze vonden het 'vetgaaf, ze konden het waarderen." AKERSLOOT - In sporthal De Lelie, gelegen aan de Rembrandtsingel te Akersloot, wordt ook dit jaar weer een vogeltentoonstelling door vogelvereni ging Pracht en Pra,al georganiseerd. Naast,de weer in vele kleuren aanwezi ge kanaries zijn er dit jaar zeer veel tropensoorten en grote en kleine par kieten te bewonderen. Het bestuur en diverse leden zijn gaarne bereid om de bezoekers van deze show te informeren LIMMEN - Het programma voor het weekend van 9,10 en 11 november bij jongerencentrum Conquista is als volgt: Kinderen: 4 t/m 12 jaar Na afgelopen zaterdag genoten te heb ben van de film Barbie en de notenkra ker kunnen jullie deze week schilderen en tekenen. Bovendien mag iedereen die zaterdag komt, zijn hand op de muur zetten, zodat je altijd kan laten zien: ik was hier ook, kijk maar dit is mijn hand! Beginnen om 10.30 uur en het duurt tot 12.00 uur. De entree is f 2,25. Tieners: 12 t/m 15 jaar Zaterdag 10 november kan je bij Conquista lekker onderuit gezakt naar een van de nieuwste films kijken. De entree is f 1.50, de deuren zijn geopend vanaf 19.00 uur. De film begint om 19.30 en de tienerruimte wordt om 23.00 uur gesloten. Zondag 11 novem ber is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Jongeren: vanaf 16 jaar Vrijdag 9 en zaterdag 10 november is het jongerencentrum voor iedereen boven de 16 jaar geopend van 20.30 tot 01.00 uur. LIMMEN - In de week van 7 tot en met 13 oktober gingen in heel Nederland meer dan 50.000 collectanten de straat op om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Limmen gingen de collectanten langs de deuren. En niet zonder succes! Gezamenlijk werd er een bedrag van f 4.587,60 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brand wonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zetten. Brandwonden zijn één van de meest ernstige verwondingen die een mens kan overkomen. Naast de pijn en de langdurige behandeling zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Al meer dan 30 jaar trekt de Brandwonden Stichting zich het lot van dè2e -"Tfnsen. aan, helpt door middel van onderzóeK-nei verueiereii van ue behandeling, het geven van nazorg en preventie van brandwonden. omtrent deze hobby. Er is een voederstand van de firma Ranzijn, een zeer groots opgezette tombola, met een keur van schitterende cadeaus, alsmede een verkoopafdeling, waar een ieder tegen vriendelijke prij zen diverse vogels kan aanschaffen. De openingstijden zijn vrijdag 9 van 14.00 tot 22.00 uur, zatefdag 10 van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 11 november van 10.00 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. LIMMEN - De Culturele Raad Limmen opent het culturele jaar met een concert van het Willem Breuker Kollektief in Vredenburg op donder dag 15 november. Het Willem Breuker Kollektief is een ensemble dat een eigen muziekvorm heeft ontwikkeld, die zich onttrekt aan alle traditionele muzikale scheidslijnen. Het repertoire omvat voornamelijk werken van Breuker zelf en daarnaast ook een aan tal stukken van andere leden van het orkest. Alle composities zijn speciaal voor het orkest geschreven en zijn afgestemd op het karakter van het ensemble en van zijn leden. De geïmproviseerde partijen worden gespeeld door alle muzikanten van het Kollektief; zij allen zijn impro visatoren met ruime ervaring. Zich niet storend aan gegroeide muzi kale hiërarchieën, verbindt het Willem Breuker Kollektief de zogenaamde hogere kunstmuziek met allerlei vor men van populaire muziek. De verbin dingen verbloemt Breuker niet, inte gendeel, hij brengt ze zo helder moge lijk naar voren, vaak in abrupte over gangen. Zijn doel is helderheid; de luis teraar wordt in staat gesteld te volgen wat er gebeurt. Af en toe valt er heel wat te lachen, want Breuker schuwt de kritische iro nie niet. Soms wordt deze ironie door het Kollektief met theatrale bijdragen onderstreept. In de muziek van Willem Breuker ontmoeten plezier en kritiek, pret en ironie, uitroeptekens en vraag tekens elkaar. Het is de muziek die gebruik maakt van materiaal uit alle tij den en windstreken en die zich niets aantrekt van de beperkingen van een stijl of het oordeel van puristen. Muzikale ideeën met elementen van buitenaf - het kijkt niet alleen vooruit maar ook terug. Wanneer het Kollektief zijn visie geeft op componisten als George Gershwin, Ferde Grofé en Kurt Weill, komen hun werken in een nieuw, helder licht te staan. Of het Kollektief nu stukken van Willem Breuker speelt of bewerkingen van muziek van anderen, het kijkt zijn publiek altijd - lachend of fronsend - recht in de ogen. Alle sluizen zijn geo pend: Eisler of Ellington, Bach of Prokofieff, mars of tango, oosterse dans of Spaanse folklore. Het Kollektief speelt muziek niet zonder meer, het speelt ook mét de muziek, het brengt muziek dichterbij of schept juist afstand, het maakt al musicerend zijn standpunt duidelijk. De ideeënstroom omvat nu eens humor en satire, dan weer onzin of diepzinnig heden - alle yoorhanden in de speelwij ze van het Kollektief, de lekkere hapjes evengoed als de kritische noten. Aanvang 20.15 uur, toegang f 20,-. LIMMEN - Donderdagnacht werden de bewoners van een woning aan de Dusseldorperweg wakker omdat het inbraakalarm van hun woning in wer king trad. Toen de bewoners in de bij keuken kwam zagen zij een man weglo pen. Uit een verder onderzoek bleek dat de deur van de bijkeuken ,was open gebroken. Kennelijk werd de inbreker gestoord door het inbraakalarm. De gesignaleerde man is tussen de 45 en 50 jaar oud en ongeveer 1.80 meter lang. Hij had een enigszins kalend hoofd met zwart haar. Hij droeg donkere kleding. Verloren: groene herenjas, zwarte leren portemonnee met inhoud, witte zuur stof fles. LIMMEN - Voor de tweede keer dit jaar houdt zorgcentrum De Cameren een koppel-klaverjasdrive en wel op vrijdag 9 november. De drive staat in het teken van de vier generaties die zul len deelnemen. De fantastische loterij zal niet ontbreken. De opbrengst wordt besteed aan ontspanningactiviteiten voor de oudste generatie. De zaal gaat open om 18.45 uur. Aanvang van de drive is 19.30 uur, de entree bedraagt f 5,- p.p. inclusief koffie/thee. EGMOND - Zaterdag 10 november houdt muziekvereniging Eensgezindheid een muziekdag Muziek opleidingsor- kesten festival waaraan, buiten het opleidingsorkest van Eensgezindheid, nog zeven andere orkesten deelnemen. Orkesten uit Noordwolde (Friesland), Schagen, Zaandijk, Tuitjenhorn, Wijdenes en Marken zullen vanaf 13.00 uur elk een optreden verzorgen van ca. 25 minuten. Elk orkest speelt een vrij repertoire waarbij een door henzelf aangewezen stuk wordt beoordeeld door een des kundig jurylid, de heer Wijns. Deze geeft na afloop van het festival een waardeoordeel aan de deelnemende orkesten. De toegang tot dit deel van de Muziekdag herfst 2001 is gratis. Het festival begint om 13.00 uur en zal tot ongeveer 18.00 uur duren. Hierna vindt in de avonduren het Donateurs najaarsconcert plaats dat wordt vorm gegeven door het opleidingsorkest en het fanfareorkest van Eensgezindheid. Het donateurconcert begint om 20.00 uur en is voor donateurs op vertoon van hun donatiekaart gratis toeganke lijk. Niet donateurs betalen een toe gangsprijs van f 7,50 p.p. Tijdens het concert worden werken uit gevoerd van J.S. Bach, Eric Satie, Henry de Vill, Jan de Haan, Hiroaki Kuwahara, Dizzy Stratford, Derek Broadbent, Jacob de Haan, Bert Appermont en Ted Huggens. Voor elke bezoeker aan het donateurconcert is een volledig programma beschikbaar. Het opleidingsorkest begint het con cert en staat o.l.y. Birgitte van Es. Het fanfareorkest o.l.v. dirigent Karei Bruin zet het concert daarna voort en sluit dat verder af. De afloop zal om ca. 22.30 uur zijn. Het Willem Breuker Kollektief (foto Pieter Boersma) EGMOND - De geschiedenis van de Egmondermeer Hoevervaart is het onderwerp van een lezing die op don derdag 8 november wordt gehouden in het Stoopgebouw, Julianaweg 5. Aanvang 20.00 uur. De lezing wordt verzorgd door de heer J. Rutgers, de toegang is vrij. Voor inlichten, tel. 072- 5066023. EGMOND - Op vrijdag 9 november houdt fotoclub DEFA de derde cluba vond van het seizoen. In het RK parochiegebouw aan de Wilhelmina- straat te Egmond aan Zee komt Rieja van AarPhaar fotowerk laten zien. De aanvang is om 20.00 uur. belangstellen den zijn welkom. Rieja komt uit Overveen en is in het dadelijks leven hoofdredacteur van de tijdschriften Midi en de Reisgids van de Consumentenbond. Ze is actief lid van de Fotobond. In het Nieuwsmagazine, het kwartaalblad van de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Verenigingen, heeft ze een column waarin ze haar visie geeft op opvallen de zaken in de Fotobond. Rieja van Aart heeft een scherpe blik als het gaat om het bekijken en bespre ken van foto's. Mede daarom wordt ze bij fotowedstrijden regelmatig gevraagd als jurylid. Ze is sinds 1984 BMK-er. Haar specia liteiten zijn natuur en geënsceneerde fotografie. De foto's worden in combi naties van technieken bewerkt tot een uiteindelijk beeld, op 9 november zal de fotografe zowel ouder werk tonen als foto's die gemaakt zijn met de nieuwste digitale technieken.Nadere informatie kunt u krijgen bij Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. Bibliotheek Akersloot Fototentoonstelling Ben de Graaf Bierbrauwer over China en Tibet, te zien in november tijdens openingsuren van de bibliotheek. Galerie Amber Donderdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 5051491. Te vinden aan de Dusseldorperweg 18. Gemeentehuis Expositie schilderijen van Ben Böhm tot en met 5 december. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Sporthal De Lelie Vogelvereniging Pracht en Praal in Sporthal De Lelie, geopend 9 novem ber van 14.00 en 22.00 uur, 10 novem ber van 10.00 ,tot 22.00 uur en 11 november van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis, informatie 0251-312197. CASTRICUM - Het Bonhoeffer heeft de komende tijd weer twee interessan te cursussen. De cursus fotografie 4A: digitale beeldbewerking, start op don derdag 15 november, van 19.30 tot 22.00 uur. In vier lessen krijgt u inzicht in het digitaal bewerken van foto's met het programma photoshop een creatie ve manier van foto's bewerken met de computer. Kennis van de computer en Windows is belangrijk. Docent: Foppe Post, kosten f 169,69. De cursus fotografie 4B: digitale beeld bewerking, het vervolg op de basiscur sus, start op zaterdag 17 november en is van 9.30 tot 12.00 uur. Kennis van de computer en Windows is belangrijk. Kosten f 169,69. Voor informatie/ inschrijving kunt u tussen 09.00 en 16.30 uur bellen, tel. 0251-659119. AKERSLOOT - In de maanden november en december is in de biblio theek Akersloot een vitrine ingericht door de plaatselijke afdeling van de wereldwinkel. Hierin worden diverse kleine handgemaakte objecten ten toongesteld, die tijdens de openings uren van de bibliotheek' ook aange schaft kunnen worden. De openingstij den zijn maandag van 14.00 tot 17.30 uur en 19.00 tot 20.30 uur, woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 17.30 uur, vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en 19.00 tot 20.30 uur. EGMOND - Enige tijd geleden zijn in Alkmaar door het Regionaal Dienstencentrum van de Samen op Weg kerken twee avonden georgani seerd rond het nieuwe Dienstboek. Daar werd in het kader van kennisma king kort aandacht besteed aan het zin gen van onberijmde psalmen. Als ver volg op de kennismakingsavonden met het nieuwe Dienstboek houdt het RDC een studiemiddag die geheel gewijd is aan het zingen van de onberijmde psalm. Deze middag vindt plaats op zaterdag middag 10 november in de hervormde kerk in Egmond-Binnen. Onder leiding van Mattijs Ploeger en Johan de Wit kunt u leren hoe de psalmen gezongen worden. U stelt zich door oefening in op de innerlijke rust en de openheid voor de teksten en melodieën. Dit met het oog op de lofzang in de eredienst zoals die klinkt in psalm 145, waar de middag mee begonnen wordt: Van dag tot dag roem ik Uw majesteit. De middag begint om 15.00 uur - vanaf 14.30 uur wordt u welkom geheten met koffie/thee - en eindigt om 16.45 uur. Daarna is het mogelijk om de dag af te sluiten in de Abdij met een vesper. De kosten van de psalmenmiddag bedra gen f 7,50. Na opgave ontvangt u het werkblad met de muziek. Opgave bij het RDC in Zaandam, tel.075-6559510, of via e-mail: info@rdc-nh.nl. Abdijkaarsen Tentoonstelling schilderijen en schetsen over Grote Sint Laurenskerk Alkmaar door Ed Dekker, Vennewatersweg 27, geopend van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 11 november expositie ruimtelijk werk in diverse materialen van Annemiek van Kollenburg en Stef Krey.mborg, Slotweg 17. geopend zater-' dag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 5062645. Galerie Conny van Kasteel Expositie werken van Riki Mijling en Julian Gil, van donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Te zien tot 18 november aan de. Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee, tel. 072-5067151. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11