GROE DEMOCRATEN Partij van de Arbeid UITKIJKPOST - 7 NOVEMBER 2001 PAGINA 12 Het CDA rekent op U. Stem op het CDA Samen werken aan onze toekomst in Akersloot, Bakkum, Castricum, Limmen en De Woude PvdA CAL betrokken bij Dorpsraad De Woude Waarom is dat nu belangrijk? GroenLinks Iaat gratis bussen rijden I Een groene en open politiek WAT WIL DE VVD VOOR U? Praat mee met de VVD: met kandidaten, minister Jorritsma en Tweede-Kamerleden ÉL, cu-nRmzmtH IJmte van Gosliga Maria Overtoom LIJST 3 Een nieuwe gemeente vraagt om ERVARING en INITIATIEF 1 IJmte van Gosliga 2 Maria Overtoom 3 Wim Swart KIES: een UITNODIGENDE GEMEENTE, waarin het CDA vindt dat wonen, werken en recreëren moge lijk moet zijn binnen het landelijke karakter van onze nieuwe gemeente. Maar ook dat de dienstverlening dicht bij de inwoners staat. KIES: een LEEFBARE GEMEEN TE, waarin het CDA zich inzet om voor jong en oud passende woningen te realiseren en waar toezicht op en handhaving van regels en afspraken prioriteit heeft. LEEFBAAR betekent ook veiligheid in verkeer en in de openbare ruimten. KIES: een ZORGZAME GEMEEN TE, waar ouderen de ruimte krijgen om hun eigen wensen te realiseren en waar jongeren worden betrokken bij de ontwikkeling van de nieuwe gemeente. Ook betekent dit kinderop vang van peuter tot scholier, ter onder steuning van het gezin. KIES: een BEDRIJVIGE GEMEEN TE, waarin het CDA duurzame agrari sche ontwikkelingen stimuleert en lokale bedrijven een passende plaats wil bieden inrde gemeente of de regio. KIES: een FINANCIEEL GEZON DE GEMEENTE, waarin volgens het CDA ruimte moet zijn voor het creë ren van goede initiatieven, gebruikma kend van de financiële voordelen die door de fusie zijn beloofd. KIES: en maak gebruik van uw demo cratisch recht en STEM op 14 novem ber a.s. Wim Swart Vrijdag 9 november: Kandidaten en CDA enthousiastelingen bezoeken de markt in Castricum en brengen bezoek aan de bibliotheek te Akersloot Zaterdag 10 november: Provinciale bijeenkomst motel Akersloot, doör onze nieuwe landelijke lijsttrek ker Jan Peter Balkenende wordt een inleiding verzorgd, gevolgd met politieke karavaan door de CAL -gemeente met diverse CDA prominenten. Zaterdag 10 november: Stands bij diverse winkel- en buurtcentra Geesterduin met bezoek van de karavaan. Akerhof, Vuurbaak, Bakkum en Tijdens deze tournee worden de belangrijkste programmapunten van het CDA aan de orde gesteld: behoud van de identiteit van de kernen; handhaven van de groene functie in combinatie met het stimuleren van duurzame agrarische ontwikkelingen; wonen op maat voor de ouderen; één gemeentelijk loket per kern; optimaliseren en uitbreiden van goede fietspaden en verbeteren verkeersveiligheid voor de kwetsbaarste groepen; aansluiting A-9 realiseren ten noorden van Limmen. Greet Blokker en John Hommes, PvdA kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen, hebben zondag 4 november een luchtfoto van het eiland De Woude aangeboden aan Vereniging Dorpsraad De Woude als blijk van waardering voor hun inspanningen. Daaraan voorafgaand spraken ze met een groep van acht bewoners over hun specifieke dorpsaangelegenheden. Kleine kern De Woude ligt op een eiland aan de rand van de Alkmaardermeer en valt nu nog onder de gemeente Akersloot. Het is de kleinste kern binnen de nieu we CAL gemeente. Om er te komen vanaf Akersloot dien je twee maal met een pontje over te steken. Er wonen 46 gezinnen, in totaal 125 personen, die met elkaar een kleine gemeenschap vormen. Namens de vereniging deed de heer René Hoogland het woord. Vrijwel alle bewoners zijn lid van de Dorpsraad. Aangezien dorpsraden nog niet geformaliseerd zijn binnen de CAL, heeft men voor een verenigings- vorm gekozen. De Dorpsraad houdt zich bezig met kwesties die de Woudenaren aangaan en probeert waar nodig gemeenschappelijke stand punten over het voetlicht te brengen bij allerlei overheden. Daarnaast was ook Stichting Eiland De Woude ver tegenwoordigd. Deze stichting organi seert activiteiten en werft fondsen voor herbouw van het kleine kerkje dat nu vooral functioneert als dorpshuis en naar men hoopt in de toekomst ook als trouwlocatie. Pizzakoerier Een wonderlijke kwestie die in het gesprek met de PvdA naar voren kwam is het eigendom van de wegen op het eiland: de inwoners zijn eige naar van de wegen en verlenen perma nent recht van overpad. Een gevolg daarvan is dat er nauwelijks onder houd wordt verricht en de inmiddels vijftig j^ar oude hoofdweg langzaam verbrokkelt. Meer bewoners en de nieuwe grotere pont hebben tot gevolg dat nu naast de pizzakoerier ook zwaar vrachtverkeer het eiland aandoet. De weg is daar feitelijk niet op berekend. Een duidelijk informatiebord aan de walkant waarop bezoekers worden geïnformeerd over het eiland ont breekt nog altijd. Nu gebeurt het dat twintig motorrijders nietsvermoedend oversteken om twee minuten later na het inzien van hun vergissing het eiland weer ronkend te verlaten. Partijen Een kwestie die de gemoederen ook bezighoudt is het bestemmingsplan. Hierin wordt vastgelegd dat De Woude een beschermd dorpsgezicht heeft ech ter, aangezien er veel partijen betrok ken zijn bij dit plan blijkt dit in de praktijk toch moeilijk te verwezenlij ken. Zo kan Staatsbosbeheer met dezelfde vaart tot de bouw van een grote ontsierende schuur midden in het gebied besluiten. Het Lange Rond (het waterschap) is ook partij en hier mee vinden de bewoners het erg moei lijk communiceren. Op verschillende pogingen van hun kant om bijvoorbeeld over de pontta rieven te spreken, werd nooit iets ver nomen. De tarieven zijn de Woudenaren een doorn in het oog aan gezien ze flink in de buidel moeten tasten voor hun dagelijkse oversteek Erkenning De Dorpsraad heeft behoefte aan erkenning door de nieuwe CAL gemeente. John Hommes deed opnieuw de suggestie dat politici in de toekom stige Raad aanspreekpunt voor kernen of buurten kunnen worden. Greet Blokker overhandigde vervolgens namens de PvdA CAL een luchtfoto van De Woude aan René Hoogland van Vereniging Dorpsraad De Woude. De PvdA wil hiermee steun betuigen aan het initiatief van de Woudenaren om het dorpshuis te herbouwen en moedigt dit soort initiatieven binnen de nieuwe CAL gemeente aan. GroenLinks is een partij die duidelijk stelling neemt. We zijn groen en we zijn links. Daarmee is het bij uitstek de partij die zowel duurzaamheid en soci ale rechtvaardigheid hoog in haar vaandelheeft staan. In de nieuwe CAL-gemeente staat GroenLinks pal voor een aantal belangrijke zaken. Een greep uit het verkiezingsprogramma: Catharina Peperkamp Jan Bijlenga Peter Könst Eigen loketten GroenLinks pleit voor het behoud van gemeentelijke loketten'in Limmen en Akersloot. Daardoor hoeven burgers voor tal van zaken zoals het verlengen van paspoorten en het indienen van bouwaanvragen niet naar Castricum af te reizen. Ook het instellen van dorps raden zou een goede manier kunnen zijn om de eigen identiteit te behou den. Het initiatief voor dat soort dorpsraden moet wel vanuit de bevol king komen. Daarnaast maakt GroenLinks zich sterk voor zogenaam de contact-ambtenaren. Deze ambte naren moeten tal van activiteiten in een bepaalde wijk of dorp coördineren en zorgen voor voldoende contacten met de bevolking uit het desbetreffen de gebied. Jongerencentrum Al jaren wordt er gezocht naar een alternatief voor de Bakkerij, het enige jongerencentrum dat Castricum heeft. Er wordt gedacht aan het bouwen van een 'multifunctioneel centrum' bij de MolenweidschooL. GroenLinks vindt dat een jongerencentrum niet weg moet worden gestopt in een nieuw bouwwijk. Een jongerencentrum hoort in het dorpscentrum thuis. Open gebied Het buitengebied wordt onder andere bedreigd door een groeiende vraag naar grond voor woningbouw en bedrijfsterreinen. GroenLinks vindt dat handhaving van de agrarische bestemming een/goede waarborg is om het landelijke karakter van het buiten gebied in stand te houden. In overleg met landelijke, provinciale en plaatse lijke natuurorganisaties moet de CAL- gemeente daarom streven naar beheersovereenkomsten met agrariërs. Deze overeenkomsten hebben ener zijds als doel de landschappelijke, natuurlijke en ecologische waarden te behouden, en anderzijds de mogelijk heden voor agrarische bedrijfsvoering te versterken, waardoor boeren min der snel hun bedrijf zullen beëindigen. Groene stroom GroenLinks pleit voor een sterke rol van de gemeente in het gebruik van zogenaamde groene stroom: electri- citeit, die is opgewekt door bijvoor beeld wind- en zonne-energie. Een motie van GroenLinks heeft er voor gezorgd dat de gemeente Castricum een start heeft gemaakt met de afname van groene stroom. Graag ziet GroenLinks zonnecollecto ren op scholen en openbare gebouwen. Volgend jaar al zouden alle gemeente lijke instellingen voor minimaal 50 groene stroom moeten inkopen. Ook op het gebied van energiebesparing moet er een veel voortvarender beleid komen. Geachte kiezer, Dit artikel gaat over het belang van stemmen en het belang van invloed op bestuur. Belangenverenigingen zijn er in vele soorten en maten en u kent ze: van plaatselijke verenigingen tot lan delijke groeperingen op alle mogelijke gebieden. Milieu, gezondheid, cultuur, noem maar op! Deze verenigingen zijn belangrijk en zij krijgen veel gelegen heid hun belang te verdedigen en zo beslissingen te beïnvloeden. De poli tiek is verantwoordelijk voor de afwe ging van die belangen en het nemen van juiste beslissingen. Wat kan de PvdA voor u betekenen? De PvdA wil die belangen afwegen en voorkomen dat degene die het hardst roept altijd gelijk krijgt. Maar waar staat de PvdA dan voor? De PvdA streeft naar een samenleving waarin elk individu gelijke kansen en mogelijkheden krijgt om als vol waardig en zelfstandig lid aan het maatschappelijk leven deel te nemen. En wat kost dat Dat kost geld. Lasten voor de burger wil len wij zo laag mógelijk houden, maar dat vinden wij geen doel op zichzelf. Wat kunt u van de PvdA verwachten? Inspanning: maximale inspanning om u te betrekken bij de dingen die u aan gaan. Maar ook verantwoordelijkheid als het aankomt op het nemen van beslissingen. Afspraken: maken is één ding, maar wij willen afspraken ook nakomen. Afspraken over leefbaarheid en veilig heid, over vandalisme dat aangepakt moet worden, maar ook over naleving van verkeersmaatregelen en controle op brandveiligheid. Besluiten die de raad heeft genomen willen we ook daadwerkelijk uitvoeren. Economische zaken: wij zien plaatse lijk mogelijkheden in toerisme en recreatie, dit zijn ondernemersacti- viteiten geworden. Tegelijk zien wij geen ruimte binnen de gemeente voor nieuwe bedrijventerreinen. Efficiënt omgaan met de bestaande ruimte is onze wens en voor uitbreiding: jam mer, geen plaats. Maar recreatie en toerisme als economische factor? Kleinschalig en gebaseerd op groen en ruimte. (En met de boeren). Zorg: zowel voor als over de zorg. De PvdA maakt zich ongerust over de afbraak van de verzorgingsstaat. Met name de initiatieven en organisatie van zorg die overgelaten worden aan het particulier initiatief, baren zorgen. Betaling is een ander punt. De over heid zorgt voor voorzieningen: open- Will Maréchal John Holmes Peter Verduin baar vervoer, energie, kinderopvang, muziekles op school, jongerenbeleid, ouderenbeleid, bibliotheek, noem maar op. En natuurlijk moet ook u daarvoor betalen! En natuurlijk bent ook u daar voor medeverantwoordelijk! Daarom gaat u toch stemmen? U wijst toch de mensen aan die dit soort zaken voor u regelen? Juistu stemt PvdA! Wilt u reageren, heeft u vragen of wilt u het volledige PvdA verkiezingspro gramma ontvangen? Neem dan contact op met; John Hommes, telefoon: 0251-657841 e-mail: jhommes@wanadoo.nl GroenLinks laat aanstaande vrijdag en zaterdag bussen rijden tussen Akersloot, Limmen en Castricum. De bussen zijn gratis en voor iedereen toegankelijk. Met de lijndienst wil GroenLinks bereiken dat de bewoners eikaars dorpen gaan bezoeken. In elke gemeente zijn korte dorpswande lingen uitgezet, waardoor mensen beginnend bij de 'bushaltes' een eer ste indruk van het dorp kunnen krij gen. De bussen zullen elk half uur vertrek ken vanuit een drietal centrale GroenLinks-bushaltes. Vanuit Castricum rijdt op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 half uur een bus. Deze start op de Dorpsstraat - vrijdag bij het oude Raadhuis, zaterdag vanaf de hoek met de Burg. Mooïjstraat. Er vertrekt op elke heel en elk halfuur een bus richting Limmen en daarna door naar Akersloot. Vanuit Akersloot vertrekt eveneens elk half uur een bus, ook om het heel en het half uur. Deze vertrekt vanaf het Raadhuisplein, gaat eerst naar Limmen en daarna door naar Castricum. Tenslotte vertrekken vanuit Limmen elk kwart voor en kwart over het uur bussen zowel naar Castricum als naar Akersloot. Op vrijdag zal Paul Rosenmöller, lan delijk kopstuk van GroenLinks korte tijd aanwezig zijn om de actie te ondersteunen. Hij zal met de bus alle drie de dorpen bezoeken en een korte wandeling maken. Op vrijdag hoopt GroenLinks vooral mensen vanuit Limmen en Akersloot ertoe te bewe gen met de gratis bus een bezoekje aan de Castricummer weekmarkt te bren gen. Op zaterdag zullen er twee natuürex- cursies georganiseerd worden. Om 11.00 uur start er vanaf de GroenLinks-bushalte in Akersloot een excursie naar de Klaas Hoorn en Kijfpolder onder leiding van Egbert van Diepen. 's Middags staat er een natuurexcursie op het programma naar het Zeereitsdijkje te Bakkum. Vertrek is om 13.45 uur vanaf de bushalte te Limmen. Deze excusrie wordt geleid door Hubert Kivit. Dorpswandelingen Bij de bushaltes zullen korte dorps wandelingen klaarliggen. De wandelin gen duren gemiddeld iets meer dan een halfuur en geven aan de bezoekers een eerste indruk van de dorpen. Het heeft GroenLinks enigszins verbaasd dat dergelijke wandelingen nog niet bestonden. In overleg met dorpsbewo ners heeft de partij besloten om zelf de wandelingen te gaan uitzetten. Om bekendheid te geven aan de bus actie heeft GroenLinks in het afge lopen weekend circa 14.000 folders huis aanhuis verspreid in Castricum, Akersloot en Limmen. In de folder roept GroenLinks mensen op om een kijkje te nemen op de eigen web-site die de partij heeft: www.groenlinks.nl/cal <http://www.groenlinks.nl/cal> Daar is naast de informatie over de busdiensten, ook het volledige verkie zingsprogramma van de partij te vinden. Marian Bijvoet Christel Portegies Fred de Haan lonnv Hendriks Hans van Schoor Mariska Eloun Het D66-verkiezingsprogramma heeft als slogan: met het groene hart voor Castricum, Bakkum, Akersloot en Limmen. Onder de belangrijkste con crete speerpunten waar D66 voor opkomt behoren net als bij andere par tijen het behoud van de groene ruimte, het bevorderen van sociale én ver keersveiligheid, en het zoveel mogelijk betrekken van de burger bij de besluit vorming. In de uitwerking zijn er de volgende verschillen Bij het behoud van het groen stelt D66 heel concreet, dat als er ten behoeve van huisvesting meer gebouwd moet worden (want ook betaalbare huisvesting voor jongeren is een programmapunt) de partij liever kiest voor het toelaten van enige hoog bouw dan aantasting van het groen. D66 wil de agrarische sector zoveel mogelijk betrekken bij de duurzame ontwikkeling van het groene land schap, en de agrariërs daar ook arm slag voor geven. Het betrekken van de burgers bij de besluitvorming is voor D66 een heel wezenlijk punt: burgers moeten mee kunnen praten en moeten óók de mogelijkheid krijgen zich over zaken die zij als zeer belangrijk ervaren in een referendum uit te spreken. (Een vraag van D66 aan de burgers hierover staat deze week op de website!) Ook is D66 voor het stimuleren van wijk- en dorpsraden; iets wat onderzocht kan worden via het organiseren van wijk- avonden. Verder wil D66 nog de volgende inte ressante zaken realiseren: rechtstreekse en veilige fietsverbin- ding tussen Akersloot en Limmen, verbetering veiligheid van routes naar alle scholen, oplossen probleem van kort parkeren bij de scholen, weren van vrachtauto's uit de dorpskernen, in kaart brengen van te beschermen groen (karakteristieke bomen en eco logisch waardevolle plekken), brede beschikbaarheid en toeganke lijkheid van medische en sociale voor zieningen, 14 NOVEMBER GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN CASTRICUMAKERSLOOT EN LIMMEN WORDEN ÉÉN GEMEENTE 1. De WD wil de groene ruimte tus sen de woonkernen behouden. De pol der is er voor u. 2. De VVD wil zorgvuldig omgaan met uw belastinggeld. De VVD wil dat politieke wensen worden vertaald zon der extra kosten voor u. 3. De VVD wil het politieke proces opener en toegankelijker maken voor 4. De VVD wil de inwoners meer bij de politieke besluitvorming betrekken. De politiek is er voor u. 5. De VVD wil goed openbaar vervoer. Als landelijke politieke partij hebben wij invloed op beter openbaar vervoer voor u. 6. De VVD wil dat de politie waar neembaar en aanspreekbaar is voor u. 7. De VVD wil een ruim aanbod van sportmogelijkheden dat voor iedereen toegankelijk is. Sport is er voor u. 8. De VVD wil in de drie kernen hoog waardige winkel- en verblijfsgebieden. Voor ondernemers en voor u. 9. De VVD wil behoud van monumen ten en beschermde dorpsgezichten. Bij dorpsvernieuwing willen wij overleg. Met en voor u. 10. De WD wil dat regels uitvoerbaar zijn en worden nageleefd. Regels en wetten zijn er voor een betere samen leving. Voor u. 11. De VVD wil uitbreiding van kin deropvang. Wij ondersteunen het par ticulier initiatief. Kinderopvang is er voor uw kind en u. 12. De VVD wil voor ouderen geschik te huisvesting met zorg op maat. De keus is aan u. WD. ELKE DAG VAN DE PARTIJ. In het kader van de gemeenteraadsver kiezingen van 14 november houdt de VVD CAL op zaterdag 10 november een discussiemiddag in boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen. Alle inwoners van Castricum, Limmen en Akersloot zijn welkom op deze openbare bijeenkomst. Men is uitgenodigd om op deze mid dag vragen te stellen aan of te discussi ëren met de WD-kandidaten voor de gemeenteraad en WD-coryfeeën uit Den Haag. Om 14.00 uur opent de VVD de deu ren van Vredeburg waar u ontvangen wordt met een gezellig muziekje van een live band. Om 14.30 uur zal WD-minister Annemarie Jorritsma een spreekbeurt houden over onder andere de voorde len van schaalvergroting van de nieu we gemeente en de mogelijkheden om hierbij toch de dorpskernen te behou den. Vanaf 15.00 uur kunnen er vragen wor den gesteld, onder het genot van een drankje. De eerste 12 WD-kandidaten staan paraat om uw vragen over het VVD- verkiezingsprogramma en gemeente lijke aangelegenheden te beantwoor den. Voor vragen over de landelijke poli tiek kunt u in een informele sfeer Annemarie Jorritsma zelf aanspreken. Tevens zijn de VVD Tweede- Kamerleden Stef Blok, Patricia Remak en Otto Vos aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Rond een uur of vier zal lijsttrekker Marian Bijvoet de middag afsluiten. Daarna zal muziek worden gespeeld en kunt u onder het genot van een drankje nog even napraten. stimuleren van en voorwaarden scheppen voor voldoende faciliteiten voor kinderopvang, buitenschoolse en naschoolse opvang, maximale dienstverlening aan de inwoners in alle dorpen door ruime openingstijden van gemeentelijke diensten en de mogelijkheid van inter actieve communicatie (website en e- mail). D66 is tot nu toe alleen vertegenwoor digd in Castricum met één zetel in de raad. De lijsstrekker Hans van Schoor heeft die zetel de afgelopen jaren bekleed en zich beijverd voor een hel dere en open pülitiek. Dit kwam onlangs nog tot uiting door een motie van afkeuring tegen B en W van Castricum inzake hun merkwaardig gedrag bij het aanstellen van een gemeentesecretaris. Op de lijst staan als eerste man uit Limmen de plano loog Harold Ebels. Help mee het geluid van D66 voor een open en hel dere politiek te versterken! Het volledige programma is te vinden op website www.d66castricum.nl of te bestellen: 0251-652007

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 12