Gezonde mensen hebben duizend wensen, een zieke maar één.' Nationale Donorweek 2001 van start krant edri derby HZV - FC Rolff Light Christmas Zaalvoetbal eli 90è Vos Makelaardij BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Uw huis verkopen? Uitnodiging AP E L LA (072)5351000 Redactie, acquisitie en administratie: 7 NOVEMBER 2001 j>u J Drukkerij uitkijk post bv Lr cm r mïmmm (MM* Spijt over brief van gemeente aan Trefpunt verkeerd geïnterpreteerd Raad weer compleet Koninklijke onderschei ding voor Jan Sengers C, HACHMANG SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Kennemeriond 66e JAARGANG NO. 45 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardil.nl Martin Schilder 'CS Op zondag 18 november a.s. vindt de bevestiging en intrede plaats van Ds. R.J. Blaauw als voorganger van de Gereformeerde kerk te Heiloo. Van harte hopen wij dat u deze SOW-dienst komt bijwonen. Na afloop is er gelegenheid kennis te maken met Ds. en Mevr. Blaauw. Plaats: Ter Coulsterkerk. Holleweg 111 - 1851 KE Heiloo Aanvang: 10.00 uur v.m. vrijdag 16 nov. VAN DER Ouders Sint Radboudschool wachten tevergeefs tijdens raadsvergadering Met deze lichtgevende 'silhouet' sneeuwpop (hoogte 115 cm, met standaard) worden de donkere dagen echt gezellig. Mooi voor in - de tuin of op de gevel. WSWSWÊM I 04*9r De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: G226 33 1 020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. F* verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De donatiecommissie van het MCA, v.l.n.r. intensivist Martin de Jong, chirurg Peter van den Akker, donatiefunctionaris Diana Slobben, anesthesioloog Simone Nauta, neuroloog Michel Veering, donatiefunctionaris Maria Bosch en zorggroepmanager Sjoert Koning. Deze week is het is Nationale Donorweek, georganiseerd door de Stichting Donorvoorlichting (SVD.) Tijdens de Donorweek brengen zij de Wet op orgaandonatie, donorregistratie en het groeiende tekort aan donoren extra onder uw aandacht. Orgaan donatie is van levensbelang. Iemand die daar over mee kan praten, is Nico Zonneveld (56) uit Bergen. De beken de Noord-Hollandse makelaar maakt op zijn vijftigste zijn droom waar door te stoppen met werken. Nog even laten keuren voor de nieuwe verzekering en dan kan het grote genieten beginnen. Olie verversen Maar er blijkt iets mis te zijn. Het eiwit gehalte in zijn urine is te hoog en ver dere onderzoeken volgen. Zonneveld vertelt: „Toen kreeg ik de uitslag van de testen. Ik had de ziekte van Berger, een niet erfelijke, ongeneeslijke ontste kingsziekte van de nieren. De nieren .zuiveren onder andere het bloed en zorgen ervoor dat de afvalstoffen het lichaam verlaten. Dat deden ze bij mij niet meer. Door de ziekte stierven mijn nieren langzaam maar zeker af en ver giftigde mijn lichaam zich. Binnen drie jaar functioneerden ze nog maar voor 15%. Ik, die voordien voor geen enkele sportieve prestatie zijn hand omdraai de, was moe, hondsmoe." Geen donor, tenzij donorcodicil Zonneveld komt op de wachtlijst voor niertransplantatie. 'Hoop doet leven' en dat is maar goed ook want het duurt gemiddeld vier jaar voordat de patiën ten aan de beurt zijn. En niet iedereen redt het, 20% van de wachtlijst over lijdt voortijdig. Zonneveld weet waar om het zo lang duurt: „De Nederlandse politiek gaat ui,t van het verkeerde donorprincipe. Bij ons is het 'Donor Nee, tenzij het donorcodicil is inge vuld'. Andere landen pakken dat veel beter aan. Daar geldt 'Donor Ja, tenzij bezwaar'. In die landen, bijvoorbeeld België, Oostenrijk, Frankrijk en Spanje, zijn er geen of slechts korte wachtlijs ten. In Nederland heeft 70% van de mensen het donorformulier niet inge vuld. Zij maakten nog geen keuze, of laten de keuze aan de nabestaanden over. Waar ik mij over opwind, is dat het merendeel van deze mensen wel in aanmerking wenst te komen als zij een donororgaan nodig hebben. Wel de lus ten, niet de lasten, terwijl een donor zoveel levens kan redden!" Nico Zonneveld Mijn vrouw is mijn heldin Zonneveld staat al een tijd op de- wachtlijst als zijn vrouw Marijke via een medisch programma op tv van partner(donor)transplantatie hoort. „Nic, jij krijgt mijn nier," is haar spon tane reactie. Na grondige medische en psychische keuringen, zetten ook de doktoren het licht op groen. Alles klopt en de partnertransplantatie is mogelijk. Dan volgt een moeilijk jaar waarin Nico en Marijke afzonderlijk zowel fysiek als psychisch vele malen gewikt en gewogen worden. Zonneveld ver telt: „Bij het minste spoortje van twij fel, hetzij lichamelijk, hetzij emotio neel, wordt de transplantatie afgebla zen. De begeleiding is echt fantastisch. En dat is ook nodig want het is een lang en zwaar traject tot aan de operatie en daarna." Op 26 juli 1999 -'Mijn tweede verjaar dag', zegt Zonneveld- worden Nico en Marijke enkele uren na elkaar geope reerd. De donornier slaat aan en bin- ner^twee dagen loopt Nico fluitend op de gang. „Het is ongelooflijke hoe snel dat ging, zegt Zonneveld, per uur voel de ik mijn lichaam sterker worden." Beiden moeten wel voor de rest van zijn leven medicijnen slikken maar dat is een prijs die zij er graag voor betalen. Zij leven. Samen. Zonneveld werkt tegenwoordig ais vrij williger voor de Stichting Donor voorlichting. Hij geeft lezingen over het belang van orgaandonatie en publi ceert eind dit jaar zijn boek 'Leven als geschenk'. Hierin staan verhalen van getransplanteerde sporters die net als hij afgelopen augustus aan de World Transplant Games (een soort Olym pische Spelen voor- getransplanteer- den) in Japan hebben deelgenomen. Donorfunctionarissen De Donorstichting vraagt, zoals eerder gezegd, de komende week extra aan dacht voor onder andere het groeiende tekort aan donoren. In januari vorig jaar onderstreepte minister Borst van Volksgezondheid dit belang door dona tiefunctionarissen aan te stellen in zes grote landelijke ziekenhuizen. Een van die ziekenhuizen is het Medisch Centrum Alkmaar. Maria Bosch (49) en Diana Slobben (36) zijn daar de donatiefunctionaris sen. Hun ^taak bestaat primair uit het voorlichten van artsen en ander verple gend personeel over hoe om te gaan met orgaan- en weefseldonatie. Dit houdt in dat bij alle patiënten die over lijden in het ziekenhuis, aandacht moet worden besteed aan eventuele donor geschiktheid. Om dit te bereiken zor gen de donatiefunctionarissen ervoor dat de betrokken artsen en verpleeg kundigen geschoold worden in het communiceren met nabestaanden. De steeds langer wordende wachtlijs ten voor orgaantransplantaties kunnen namelijk voor een belangrijk deel wor den opgevangen in het ziekenhuis. Veel meer overledenen in het ziekenhuis kunnen donor zijn, maar het werd vaak niet, of niet op de juiste manier, aan de nabestaanden gevraagd. De donatie functionaris begeleidt en ondersteunt verplegend personeel. Misverstanden Bosch en Slobben hadden in hun vori ge werk als verpleegkundigen op de intensive care en de hartbewaking in het MCA al veel te maken met orgaan donatie. Daardoor waren zij beide uitermate geschikt voor deze nieuwe functie. Bosch: „Het is een ontzettend leuke baan, maar vooral heel belang rijk. Rondom het donorschap heerst een soort taboesfeer. Het heeft met de dood te maken en veel mensen hebben nog het vreemde idee dat hun organen zomaar, en zelfs nog voordat ze offi cieel zijn overleden, in het ziekenhuis uit hun lichaam worden geplukt. Donatie wordt gezien als iets 'engs', terwijl het zo verschrikkelijk belangrijk is er eens stil bij te staan. Denk eens aan het feit dat jij ook wel eens op zo'n wachtlijst kan komen te staan." Slechts 25% van^Je Nederlandse bevol king is geregistreerd als potentiële donor. De rest niet, vaak uit angst, meestal uit onwetendheid. En er is ook een gedeelte dat die beslissing liever aan familie overlaat. Bosch: „Daardoor is het ontzettend belangrijk hoe er met de familie wordt omgegaan. Er moet tijd en plaats zijn voor een rustig gesprek. Mensen moeten geïnformeerd worden, maar absoluut niet het gevoel krijgen dat ze iets moeten. De beslis sing blijft bij hun. Als ze 'ja' beslissen is het prachtig, maar willen ze, om wat voor reden dan ook, niet dat hun zoon, dochter, broer of moeder als donor fun geert, dan hebben wij net zo veel respect voor die beslissing." Weloverwogen keuze Bosch en Slobben hopen dat de Donorweek bijdraagt aan de bewust wording rondom geregistreerd donor schap. Bosch: „Praat er thuis over met partner, ouders, kinderen en andere familie. Zorg dat het geen taboe is zodat je van elkaar weet wat de wens is. Net zoals je wilt weten of iemand gecremeerd of begraven wil worden na zijn dood, is het net zo belangrijk te weten of iemand donor wil zijn of niet. Als iemand in het ziekenhuis overlijdt, wordt de donorvraag tegenwoordig standaard gesteld. Laat het antwoord niet afhangen van onwetendheid1 of angst, maar laat het een weloverwogen keuze zijn. Het kan niet vaak genoeg gezegd worden: een donor redt levens!" Registreren Registreren in het Donorregister - voor of tegen donatie - kan al vanaf 12 jaar. Iemand die al geregistreerd staat, kan te allen tijde zijn keuze wijzigen door een nieuw registratieformulier in te vullen en op te sturen naar het Donorregister. De rode folder 'Ja of nee donor?' is op te .halen bij huisarts en apotheek. Vragen over orgaan- en weefseldonatie en registratie kan men stellen via het informatienummer van de Stichting Donorvoorlichting 0900- 8212166. Internet: www.donorvoorlich- ting.nl) Zowel de ouderenbonden van Heiloo, die intensief gebruik maken van Het Trefpunt, als het gemeentebestuur van Heiloo, zullen verbaasd hebben geke ken toen zij de Alkmaarsche Courant van 1 november opensloegen. Een arti kel met als kop 'Heiloo heeft spijt van brief over overlast door ouderen in Het Trefpunt' impliceerde dat het gemeen tebestuur spijt zou hebben van de door haar geuite klachten. De gemeente betreurde echter de ontstane situatie. De klacht over geluidsoverlast is nog steeds van toepassing. De gemeente heeft intussen een afspraak met de stuurgroep van Het Trefpunt gemaakt om binnenkort in gesprek te komen, waardoor verdere miscommunicatie kan worden voorkomen. In dat gesprek krijgen beide partijen de kans hun standpunten over de overlastkwestie te motiveren. HEILOO - Door de beëindiging van het wethouderschap en raadslidmaat schap van Mevrouw Wuijster- Schuddeboom (VVD) ontstond een vacature voor zowel wethouder als raadslid. Inmiddels zijn beide taken weer opgevuld. De raad ging afgelopen maandag met algemene stemmen akkoord met de benoeming van de heer Rob Opdam (VVD) als wethouder. Hij was reeds lid van de raad en zijn plaats wordt nu ingenomen door mevrouw A.M. Geerling-Hofstee. Mevrouw Geerling was reeds eerder raadslid en kan dus met haar eerdere ervaring adequaat voor de resterende raadsperiode invallen. HEILOO - Op vrijdag 2 november heeft burgemeester A.H. den Boon een Koninklijke onderscheiding uitgereikt aan J.M. Sengers. De heer Sengers is sedert 1976 lid van de vrijwillige brand weer Heiloo, waarvan zes jaar als vrij willig commandant van de brandweer. Als zodanig heeft hij zich ingezet voor de ontwikkelingen rondom het project Versterking Brandweer. Jan Sengers, eigenaar van een melktransportbedrijf, verrichtte zijn werkzaamheden als vrij willig commandant naast de werkzaam heden voor zijn bedrijf. Sengers (54) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze oorkonde m.ecv&op» grond van zijn jarenlange inzet en frjdrage als lid van de vrijwillige brandweer aan de open bare orde en veiligheid van de plaatse lijke samenleving. De oorkonde werd hem uitgereikt ter gelegenheid van zijn afscheid als vrijwillig brandweercom mandant. Op basis van zijn jarenlange ervaring als bevelvoerder werd hij in 1995 aan gesteld als commandant van de vrijwil lige brandweer. In eerste instantie was dit voor een periode van drie jaar, maar gelet op het feit dat er op dat moment nog geen opvolger aanwezig was en de heer Sengers als commandant uitste kend functioneerde werd een verlen ging aangevraagd. Sengers had een groot draagvak onder de leden van het korps en bij het gemeentebestuur. Zijn werk als commandant werd breed gewaardeerd en binnen het korps vormde hij een bindend element. Tijdens zijn dienstverband heeft hij al enkele onderscheidingen ontvangen, te weten de vrijwilligersmedaille openba re orde en veiligheid voor 12,5 en 20 en 25 dienstjaren, en diverse oorkondes van de koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Neder landse Vereniging van Brandweer commandanten. Ter gelegenheid van zijn afscheid als commandant ontving hij vrijdag ook nog eens de Legpenning Brandweer Nederland. Het nieuwe commando van de vrijwilli ge brandweer Heiloo wordt gevormd door M. Lambert (commandant) en W. Grootendorst (plaatsvervangend com mandant). J. Sengers krijgt zijn Koninklijke onderscheiding opgespeld door burgemeester Aden Boon. (fotostudio Ab Baart) INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. B Sinds maart vorig jaar verkoopt Once Again aan de Stationsweg 86 tweedehands kleding voor dames en kinderen. De kleding moet echter wel aan een aantal strenge eisen v oldoen voor eigenaressen Jolande Dukker en Kitty Erades het in hun winkel hangen. Zo moet de kleding van goede kwaliteit zijn en nog trendy genoeg om in het huidige modebeeld te passen. Daardoor vindt u bij Once Again bepaald geen oude rommel9 maar wel mooie kledingy schoenen sieradenjassenbaby- en kinderkledingskipakken, feestkled ing en tassen. Zelfs voor cadeaubon nen kan men tegenwoordig bij Once Again terecht. Anders Eigenaressen Dukker en Erades zijn begonnen op de markt met de verkoop van tweedehands kinderkleding „Omdat we uit ervar ing weten hoe duur kinderkleding is." Dat liep storm, waardoor ze, toen er een winkelpand aan de Stationsweg vrijkwam, hun kans grepen. „We zijn anders dan de meeste winkels met tweedehands artikelen, waar je vaak echt moet zoeken naar mooie spullen. We hebben zelfs wel eens een vertegenwoordiger in de zaak gehad. Die bleef maar praten, tot wij tegen hem moesten zeggen dat we alleen maar tweedehands kleding verkopen. Had hij niet in de gaten gehad..." Ook anders aan Once Again, is het feit dat bezoekers van de winkel stan daard een kopje thee of koffie wordt aangeboden. „We willen mensen rustig de tijd geven om rond te kijken. In een winkel als de onze hangt alles nu eenmaal niet op kleur en maat, wat we overigens wel zo veel mogelijk proberen. Daardoor willen we mensen de gelegenheid riictie In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. te snuffelen naar iets van hun gading. Sommigen zijn zo een uur in de winkel. We zullen nooit mensen pushen iets te kopen of zeggen dat iets 'enig' staat, terwijl dat niet zo is. Klantcontact vinden wij belangrijker dan commercie." Cliëntèle De cliëntèle van Once Again is zeer divers. „Er stoppen hier ook vaak grote auto's voor de deun Dat zegt wel iéts over onze kleding. Maar natu urlijk zijn we juist voor de kleine beurs erg aantrekkelijk. Kinderkleding kost meestal rond de f 7,50, terwijl een gemiddelde winter jas niet meer dan 100 gulden kost." Kleding inbrengen Op dinsdag en donderdag kan men kleding inbrengen. Kitty en Jolande behalen meteen een prijs, wat direct wordt uitbetaald. „Inmiddels zien zie we meteen of kleding het goed zal doen, of te lang zal blijven hangen. Omdat het te gedateerd is, bijvoor- be^d. Dan brengen we het naar het goede doel." Toekomst De dames hebben volop plannen voor de toekomst. „In de zeer nabije toekomst willen we ons in ieder geval extra gaan richten op feestkleding. Die wordt vaak maar een of twee keer gedragen en verdwijnt dan in de kast. Bij ons kan men dus terecht voor prachtige feestkleding, maar de feestkleding die u niet meer draagt is ook erg welkom." Zelf dragen beide dames ook tweede hands kleding. „Wij hebben natuurlijk eerste keus. Dan is het weieens moeil ijk om kleding in de zaak te hangen. Het is natuurlijk ook erg leuk om op die manier reclame te maken voor nn7P \x/tr\lrel >ARWE RE 15 Jolande Dukker en Kitty Erades van ONCE AGAIN Audi ^^/^Automobielbedrijf Zie onze advertentie elders in deze krant Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 20.50 uur 'tVennewater aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakelaardij.nl Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Niet vaak is de publieke tri bune zo vol als afgelopen maandag het geval was. Veel ouders van de Radboudschool waren gekomen voor de behandeling van het agendapunt dat voorziet in de beschikbaarstelling van een aanvullend bouwbudget onder meer ter vergoeding van de meerkos ten van de noodhuisvesting. De behan deling van de begroting nam echter zoveel tijd in beslag dat dit raadsvoor stel in de knel dreigde te komen. Want volgens de reglementen wordt om 23.00 uur de vergadering geschorst en het liep al aardig naar die tijd. Gelukkig was er nog enige tijd en bur gemeester Den Boon haalde dit agen dapunt naar voren, erbij vermeldend dat hij de vergadering toch echt om 23.00 uur zou sluiten. De fracties had den echter meer te zeggen dan alleen maar 'ja' op dit voorstel. Dat betekende dat het tijdstip werd overschreden, ken nelijk zeer tot ongenoegen van burge meester Den Boon. Na nogmaals te hebben gewaarschuwd dat de tijd zo goed als op was, liet hij dan ook de hamer vallen en schorste midden in het debat de vergadering. Voor de vele toe hoorders een teleurstellende afloop. Op veel begrip van deze ouders hoeft de burgemeester dan ook niet te reke nen. In ieder geval geen 'school' voor beeld hoe burger en bestuur beter tot elkaar kunnen worden gebracht. Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vUeg.nl VLIEG Alkmaar (072) 5.1 I 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Bezoek onze sfeervolle kerstshow! Koopavond op donderdag en vrijdag.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1