Nieuw nieuwe Co neep t- Beeldkwalitei Ken nemerstraatweg ter inzage ttKa HEILOO UITKIJKPOST - 7 NOVEMBER 2001 - PAGINA 4 :IM1 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Vanwege het vertrek van mevr. J. Wuijster-Schuddeboom doen zich in de gemeenteraad en het coliege van burge meester en wethouders van Heiloo enkele veranderingen voor. In de gemeenteraadsvergadering van maandag 29 oktober ji, is besloten mevrouw A.M. Geerling-Hofstee (WD) toe te laten treden als nieuw raadslid in de plaats van de aftredende mevrouw J, Wuijster-Schuddeboom. Maandag 5 november jl. is mevrouw Geeriing-Hof- stee tijdens de raadsvergadering als nieuw benoemd raadslid beëdigd, in diezelfde raadsvergadering is de heer R. Opdam (VVD) benoemd tot wet- A.M. Geerttng-Hofstee houder en volgt mevrouw Wuijster- Schuddeboom op. Wethouder Opdam heeft de portefeuille van zijn voorgang ster geheel overgenomen, dat betekent dat hij ook eerste loco-burgemeester is. De heer Opdam houdt zich bezig met de beleidsterreinen ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, woningtoewijzing, Rob Opdam zit vanaf 1998 in de raad voor de WD en heeft als raadslid zitting gehad in de commissie Grondgebied- zaken I. Hij is dus zeer vertrouwd met de beleidsterreinen die hij nu als wet houder behartigt. R. Opdam m aad en (raads) commissies Commissie Bestuurszaken Maandag 12 november a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Presentatie activiteiten HALT-Bureau. v 2e Marap 2001. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de 2e Marap 2001 en de daaruit voortvloeiende begrotingswijzigingen voor 2001 en 2002 vast te stellen. - Septembercirculaire 2001 Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om via een begrotingswijziging de raming voor 2002 te verhogen met 37.000,- 17.000,- en de in de circu laire genoemde verhogingen voor 2002 nog niet in te rekenen, gezien de verslech terende en onzekere algemene economische ontwikkelingen. - Vaststelling Gemeenschappelijk Regeling Hulpverleningsorganisatie. - Aanpassing verordeningen aan invoering euro. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een verzamelverordening vast te stellen voor de wijziging van verorde ningen waar bedragen in guldens voorkomen, in verband met de invoering van de euro. - Wijziging Gemeenschappelijke Regeling Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer. - Verordening op het correctief raadgevend referendum. - Evaluatie beleidsprogramma 1998-2002. - Voortgangsrapportage "gebruiksvoorzie- ningen schoolgebouwen en voorzieningen brandveiligheid". - Brief van de heer W.A. Gomes, De Kandelaar 31. Bestuurlijk overleg met de gemeente Alkmaar. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 14 november a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Voorbereiding toetreding Heiloo tot MRA (Milieudienst Regio Allahaaf)" - Aanmeldingsnotitie voor beoordeling m.e.r.-plicht Zandzoom Heiloo-Limmen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de aanmeldingsnotitie voor beoordeling m.e.r.-plicht Zandzoom Heiloo-Limmen vast te stellen. Daarmee wordt gesteld dat, na afweging van de ingekomen reacties in het kader van het vooroverleg art. 10 BRO, dat de ontwikke lingen in de Zandzoom niet m.e.r.-plichtig zijn en kan worden volstaan met de voor liggende m.e.r.-beoordeling. - Vaststelling voorbereidingsbesluiten. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor opnieuw twee voorbereidings besluiten vast te stellen ten behoeve van het voeren van een artikel 19 Wet R.O.- procedure in verband met het bouwplan van de pony- en paardenclub aan de Hei- looër Zeeweg en de voorgenomen partiële herziening van het bestemmingsplan "Zuid-Oost, 2e uitwerking". - Bouwaanvraag voor het oprichten van negen appartementen, kantoorruimte en een parkeerkelder, gelegen aan de Sta tionsweg 92,92a en 92b, ter plaatse van Taxi Zwart.. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de procedure volgens art. 19 lid 1 van de WRO en art. 50 lid 5 te starten en de toepassing van artikel 6a WRO (inspraak) en het nemen van besluiten als bedoeld in art. 19, leden 2,5 en 11, krach tens delegatie aan het college over te dragen. Daarmee verzoekt het college tevens om tot verkoop van een stuk grond over te gaan volgens de koopovereen komst en onder de voorwaarden zoals in het voorstel zijn uiteengezet. - Structuurplan Zandzoom. Het college legt het voorontwerp-struc tuurplan Zandzoom ter bespreking voor aan de commissie om het vooroverleg art. 10 BRO en de inspraak in te kunnen gaan. - Brief van de heer P.J. Kuipers, Maria's Hof 17. Op verzoek van PvdA tijdens de raadsver gadering van 1 oktober 2001 wordt het conceptantwoord op de brief van de heer P.J. Kuipers, waarin bij de raad bezwaar wordt aangetekend tegen het gemeente lijke voornemen om de vestiging van bedrijven toe te staan op het weidegebied aan de zuidzijde van de Ypesteinerlaan, besproken. Herhaald verzoek Gashandel Zoon tot plaatsing ondergrondse propaantank in Donderdag 22 november a.s. inloopavond Reacties op het beeldkwali teitsplan zijn welkom Beeldkwaliteit kan beter De gemeente Heiloo heeft een concept- beeldkwaliteitsplan voor de Kennemerstraatweg laten opstellen. Éet concept is nu gereed en u kunt het inzien in het informatiecentrum in het gemeentehuis. Ook kunt u informatie krijgen op de inloopavond 22 novem ber a.s. waar medewerkers van de gemeente u tekst en uitleg kunnen geven en uw vragen kunnen beant woorden. Uw reacties zijn uiteraard ook welkom en kunt u schriftelijk of mondeling (per telefoon) doorgeven. Aanleiding voor het opstellen van een beeldkwaliteitsplan voor de Kennemer straatweg is de reconstructie van een groot deel van de Kennemerstraatweg in de komende 8 a 10 jaar. De gemeente wil de reconstructie combineren met een kwaliteitsverbetering van de gehele weg. Daarom is een visie nodig op de gewenste beeldkwaliteit van de inrich ting van de openbare ruimte Kennemerstraatweg. Een soort toet singskader waaraan de gemeente uitvoeringsgerichte plannen kan toetsen. Een beeldkwaliteitsplan geeft eigenlijk in woord en beeld de uitgangs punten voor het ontwikkelen van plannen aan voor de inrichting van de buitenruimte in dit geval. Bij de reconstructie en de herinrichting van de Kennemerstraatweg is dit docu ment van grote betekenis. De gewenste beeldkwaliteit vertaald in uitgangs punten voor de reconstructie en herinrichting staan in het concept- beeldkwaliteitsplan als volgt geformuleerd: Kern kleinschalig verblijfsgebied met karakter De Kennemerstraatweg zou herkenbaar moeten worden door een fraai, een voudig en functioneel wegprofiel. Deze weg zou ook een eenduidig beeld moeten uitstralen hetgeen door laanbe planting en een groene berm langs de hele Kennemerstraatweg tot uitdruk king kan komen. Een ander uitgangspunt is het gebruiken en toe passen van één type bestratings materiaal en straatmeubilair dat past bij het bebouwingsbeeld en de functie van de Kennemerstraatweg als Tint' door Heiloo. Rekening zal gehouden moeten worden bij het gebruik van materialen met de consequenties ervan zoals tril lings- en geluidsoverlast. Langs de Kennemerstraatweg zou één type verlichtingsarmatuur met even tueel verschillende masthoogtes in de loop van de tijd geplaatst kunnen worden. Ook kunnen fietspaden bijvoor beeld in één kleur gemarkeerd worden. Een ander voorstel is de Kennemer straatweg in het geheel in te richten als 50 km weg. De inrichting van de kern, met een smaller profiel is een variatie op de inrichting van de andere delen van de Kennemerstraatweg. Die variatie kan tot uitdrukking komen in andere verhar ding, ander type straatmeubilair en bijvoorbeeld een andere boomsoort. Grofweg is de Kennemerstraatweg op te delen in drie deelgebieden met ieder een eigen karakter, vanaf de grens met Alk maar tot aan de kern, de kern met het zwaartepunt het Witte Kerkje op de terp en dan het deel vanaf Ter Coulster tot aan de grens met Limmen. De accenten in de deelgebieden kunnen verschillen. Zo staan in het concept- beeldkwaliteitsplan voorstellen om in de kern, waar het Witte Kerkje ligt, bijvoor beeld andere materialen en kleuren te gebruiken voor weg, trottoir en fietspad. Ook kan in dit deelgebied straatmeubi lair toegepast gaan worden met een warme, uitnodigende uitstraling. In de kern kunnen ook andere lichtarmaturen geplaatst worden: wel van hetzelfde type, maar met een kortere mast. Ter inzage: reacties welkom tot 5 december a.s. Het concept-beeldkwaliteitsplan ligt vanaf donderdag 8 november tot en met woensdag 5 december a.s. ter inzage in het informatiecentrum van het gemeen tehuis, geopend maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. U kunt het plan ook inzien in de bibliotheek aan het Malevoort. U kunt uw reactie kenbaar maken tijdens de inloopavond, telefonisch of schriftelijk. U kunt uw schriftelijke reactie richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het concept-beeldkwaliteitsplan wordt aangepast op basis van de reacties die ontvangen worden en vervolgens door het college voorgelegd aan de com missie Grondgebiedzaken II en vervolgens door de raad vastgesteld in de raadsvergadering van 4 maart 2002. Inloopavond Donderdag 22 november a.s. organiseert de gemeente een inloopavond. Dan staan tussen 20.00 en 22.00 uur mede werkers voor u klaar om een toelichting te geven en uw vragen te beant woorden. De inloopavond vindt plaats in de raadzaal, ingang Raadhuisweg (oude ingang). Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P.B. Cor- nelissen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 61. agrarisch gebied ten zuiden van het opslagterrein aan de Kanaalweg. Starten van inspraak inzake voorlopige werktekst Welstandsnota Heiloo. Schetsontwerp hotelaccommodatie op hui dige locatie camping Klein Varnebroek aan De Omloop 22. Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 15 november a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken II. De vergade ring begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Groot onderhoud bruggen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 32.500,- 14.747,86 incl. BTW beschikbaar te stellen voor het vervangen c.q. herstellen van bruggen. De kapitaallasten ad. 3.033,- 1.376,32 (eerste jaar 50% is 1.516,50 688,16) dekken uit de stel posten meeijarenbeleidsplan 2001. - Vraaggericht werken. - Afkoppelplan Heiloo. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 13 november a.s. vergadert de com missie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Jaarverslag WNK-bedrijven. - Beleidsplan Vangnetregeling. - Spoedaanvraag ISOB ten behoeve van openbare basisschool De Springschans. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor: - de spoedaanvraag voor eerste inrichting van de 13e groep af te wijzen; - een toeslag meubilair toe te kennen van 5.610,- 2.546,- en dit bedrag te dekken vanuit product E07.02; - het (op basis van 6%) geïndexeerde norm bedrag van 345.000,- 156.554,18 beschikbaar te stellen aan de ISOB voor het realiseren van twee semi-permanente lokalen bij de hoofdlocatie van o.b.s. De Springschans; - dit bedrag te dekken door krediet beschik baar te stellen van 345.000,- 156.554,18. Dit bedrag kan worden afgeschreven in een termijn van 20 jaar met 6% rente. Dit betekent een verhoging van de jaarlast met 37.950,- 17.220,96, het eerste jaar 50% van dit bedrag is 18.975,- 8.610,48. - Beleidsplan Algemene bijstandswet c.s. 2002. - Programma huisvestingonderwijs 2002. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het conceptprogramma huisves ting onderwijs 2002 vast te stellen en voor de bekostiging van het plan een krediet beschikbaar te stellen van 200.000,- m 90.756,04. Dit bedrag kan worden afge schreven in een termijn van 15 jaar met 6% rente. Dit betekent een verhoging van de jaar- last met 25.330,- 11.494,25, het eerste jaar 50% van dit bedrag 12.665,- 5.747,13. m en wonen Bouwplan appartementencom plex Het Maalwater op de hoek Belieslaan/Het Maalwater ARTIKEL 19 LID 1 WET R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn medewerking te ver lenen aan het bestuur van de stichting Appartementencomplex Het Maalwater te Heiloo voor de bouw van elf appartementen met parkeerkelder op het perceel hoek Belie slaan/Het Maalwater. Dit met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 4 van de Woningwet. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Mede werking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingspro cedure. Vooruitlopend hierop heeft op grond van de desbetreffende verordening een inspraakprocedure plaatsgevonden. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 8 november 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. VERZOEK HOGERE WAARDE GELUIDBELASTING De geluidbelasting op de gevels van 9 van de 11 nieuw te bouwen appartementen aan Het Maalwater overschrijdt de norm, zoals die is vastgelegd in de Wet geluidhinder. Gedepu teerde Staten dienen akkoord te gaan met deze overschrijding. De maximale geluidbe lasting op de gevels, of anders gezegd de hogere waarde, wordt vastgesteld door Gede puteerde Staten.Het verzoek door het college van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van een hogere waarde vindt plaats volgens een in de Wet geluidhinder aangegeven procedure. Deze bekendmaking en de openbare zitting maken deel uit van deze procedure. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, in verband met de bouw van 11 appartementen aan Het Maal water op de hoek van de kruising met de Belieslaan te Heiloo. Dit verzoek heeft betrekking op het vast stellen van de maximaal toegestane geluidbelasting van 54 dB(A) ten gevolge van wegverkeer voor 9 van de 11 appartementen. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van de hogere waarde ligt met bijbehorende stukken met ingang van 8 november a.s. gedurende 2 weken ter inzage op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Voor een toelichting kunt u aan de balie Bouwen en Wonen of telefonisch een afspraak maken met mevrouw K. Coenen, télefoonnummer (072 -) 535 67 33. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerpverzoek ter inzage ligt, kan een ieder ten aanzien Lees verder op pagina 6 r t Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 H" I i (30 ct/0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4