Wethouder Maréchal onthult beeld PvdA in Limmen met Ruud Koole en Peter Rehwinkel Castricum een maatje te groot voor Heilooër basketballers Jng^^mn brieven Uijlenspieghels presenteren de nieuwe raadsleden u UITKIJKPOST - 14 NOVEMBER 2001 - PAGINA 13 Tienduizend narcissen Wereldfeest in Limmen de grond in Stichting Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Limmen P 'L I T I E BERICHTEN AKERSLOOT Politie zoekt getuigen van aanranding Intocht Sint Nicolaas Boek Heren Burgers Het dorpspark d'Enterij Fraaie prestaties Schietvereniging De Vrijheid Akersloot I BERICHTEN ■Swy* - Wethouder Marechal proost met de kunstenaar op het zojuist onthulde beeld in plan Kerkweg-Noord. LIMMEN - Will Maréchal-Goossens, wethouder van de gemeente Limmen, onthulde vrijdag samen met kunste naar Rob Houdijk, onder redelijke belangstelling van buurtbewoners en andere Limmenaren een beeld in het nieuwe plan Kerkweg-Noord. Het beeld, een geschenk van Bouwfonds Wonen aan de gemeente Limmen en met name de bewoners van het plan, stelt een Limmens tafereeltje voor, waarbij een bloemenmeisje een praatje maakt met een fietser. Dit symbool voor de gemeente Limmen is gemaakt door beeldhouwer/ schilder Rob Houdijk uit Alkmaar, naar een ontwerp van de Limmense Tineke Kramer-Pijnappel, die als enige op een advertentie van het Bouwfonds heeft gereageerd. Daarin werden inwo ners van Limmen opgeroepen mee te denken over het kunstwerk. De onthul ling werd opgeluisterd door muzikan ten, indrukwekkende fietsacrobaten en vuurwerk. LIMMEN - Op zaterdag 10 november plantte het gehele team van de Stichting Bloemendagen Limmen en enkele vrijwilligers 10.000 parcissen aan de Rijksweg/ Julianaplantsoen in Limmen. Volgend jaar bestaan de Bloemendagen in Limmen 50 jaar. Dat mag natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. Daarom zijn de leden van de Stichting Bloemendagen Limmen nu al druk bezig met de voorbereidingen. Een eerste actiepunt was het planten van maar liefst 10.000 narcissen langs de Rijksweg. 's Ochtends vroeg werd begonnen met het enorme karwei dat door de vele handen vroeg in de middag echter al klaar was. De narcissen zijn laatbloeiers die hopelijk net voor en tijdens de Bloemendagen volop in bloei zullen staan. Hierdoor zal echt het hele dorp in de bloemetjes worden gezet. Eind november worden er maar liefst 20.000 tulpen op meerdere locaties in het dorp geplaatst. Dan zal de Gemeente Limmen een handje helpen. LIMMEN - Zondag 18 november van 16.00 tot 21.00 uur houdt de werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen een Wereldfeest in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 te Limmen. Het thema van de dag is Onderwijs een Kinderrecht, dit in het kader van de internationale dag voor de Rechten van het kind, 20 november. Het project 'Schapen voor Schoolmateriaal' heeft betrekking op het recht van kinderen op onderwijs. Het spreekt vanzelf dat kinderen op dit feest dan ook welkom zijn. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt f 30,-. Kinderen en jongeren tot 15 jaar betalen de helft. De opbrengst van het feest gaat naar het project Schapen voor Schoolmateriaal Plus in Burkina Faso. Kaarten kunt u bestellen door het bedrag over te maken op bankrekening 96.97.79.267 t.n.v. Stichting Wol te Limmen o.v.v. 'Toegangskaarten Wereldfeest'. Geef ook aan om hoeveel volwassenen en kinderen het gaat. De kaarten worden bezorgd op het adres dat op uw over boeking vermeld staat. V/ «Noord-Holland Noord om AKERSLOOT - Zondagmorgen vroeg omstreeks 04.30 uur vond een eenzijdig ongeval plaats op de Geesterweg. De bestuurder van een personenauto, een 21-jarige man uit Heiloo, reed met zijn auto over genoemde weg. Vermoedelijk door te hoge snelheid verloor hij de macht over het stuur en kwam in de berm van de weg terecht. Na een aantal keren over de kop te zijn gevlogen belandde het voertuig in een sloot. De bestuurder kon door twee voorbijgan gers uit zijn auto worden gehaald. Hij is met letsel aan zijn schouder overge bracht naar het ziekenhuis en daar opgenomen. Het bleek dat de bestuur der alcohol had gedronken. Een bloed proef moet uitwijzen of de. man teveel gedronken heeft. Verloren: vijf a zes sleutels waaronder een kluissleutel. LIMMEN - Het reeds lang aangekon digde Wereldfeest van de Werkgroep Ontwikkelingsamenwerking Limmen (WOL) zal zondag van 15.30 tot 21.00 uur plaatsvinden in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen en het erboven gelegen jongerencentrum Conquista. Vanaf 15.30 uur zullen in de zaal van de Burgerij allerlei stands ingericht zijn. Er is een Armeense hoek en een Afrikaanse. De Afrikaanse hoek is ingericht door de WOL en hun vrien den uit Burkina Faso. Er is informatie te krijgen over de projecten van de WOL in Burkina en er is prachtige kunstnijverheid te koop. Ook de Wereldwinkel en de Stichting Vluchte lingenwerk zijn met een stand aanwe zig. De officiële opening is om 16.00 uur. Tot 18.00 uur is de entree gratis. Tussen 16.45 uur en 18.00 uur zijn er verschillende workshops: een percus sieworkshop onder leiding van een Senegalese docent en een informatief debat over onderwijs in Burkina Faso met medewerking van Ans Voordouw van de Hogeschool Leiden. Conquista Voor kinderen is er in Conquista een speciale workshop. Van 16.10 tot 18.00 uur kunnen zij door middel van een spel kennismaken met het leven van leeftijdgenoten in Burkina Faso en speelgoed maken van afvalmateriaal. Rond 17.15 uur zal er een internetver binding zijn met het kantoor van DSF, de partner van de WOL in Burkina Faso. Kinderen in Limmen kunnen dan chatten met kinderen in Burkina. Afrikaans buffet en feestavond Vanaf 18.00 uur is er een Afrikaans buffet.. De kosten voor dit buffet en de aahsluitende feestavond bedragen f 30,-. Kinderen tot 46 jaar betalen de helft. De opbrengst gaat naar de pro jecten van de WOL in Burkina Faso. Een beperkt aantal kaarten is nog te koop via de website www.stichting- wol.f2s.com of aan de kassa in de Burgerij. Tijdens de feestavond is er een mode show met kostuums uit verschillende landen van de wereld met medewer king van de Burkinabé's, de werkgroep Spitak uit Limmen en Micas uit Castricum. Tour de Faso Van 31 oktober tot 11 november is in Burkina de Tour de Faso gereden, de Tour de France van Afrika. Een van de coureurs was Bram de Waard uit Limmen. Bram heeft zelfs een étappe overwinning behaald en zijn ploeg, de Marco Polo Cycling ploeg is eerste geworden in het ploegenklassement! Tijdens de rustdag is Bram en zijn team op bezoek geweest bij Salif Sodré, coör dinator van de projecten in Burkina. De heer Sodré heeft de Hollanders meege nomen naar een van de dorpen uit het project. Bram heeft van het dorpshoofd een haan gekregen als teken van vriendschap tussen Limmen en Burkina. Als Bram op tijd terug is zal hij op de feestavond over zijn ervaringen komen vertellen. Projecten Natuurlijk kunt u op deze dag nog steeds een schaap kopen uit het project Schapen voor Schoolmateriaal en daar mee een kind in Burkina naar school laten gaan. Wilt u een unieke nieuw jaarswens ontvangen? Iedereen die op deze dag f 25,- of meer doneert, ontvang een nieuwjaarswens uit Burkina Faso. De opbrengst van, deze actie is bestemd om sport- en spelmateriaal te kopen voor de scholen uit het schapenproject. LIMMEN - Ruud Koole en Peter Rehwinkel, respectievelijk partijvoor zitter en Tweede-Kamerlid van de PvdA, waren dinsdagavond 6 novem ber in zaal Vredeburg in Limmen. Daar spraken ze voor een geïnteresseerd gehoor bestaande uit locale en regiona le politici, de pers en een groot aantal andere geïnteresseerden. Onderwerp was de rol van lokale politiek en gemeenteraad en de voorstellen om die rollen van raad en college te verande ren (voor kenners: de wetsvoorstellen van de commissie Elzinga). Deze op het eerste gezicht droge kost bleek tij dens de sessie boeiende kijkjes in de politieke keuken op te leveren. Rechtvaardigheid en solidariteit „1050 Wijzigingsvoorstellen worden bestudeerd voor het nieuwe landelijke PvdA programma", zo opende Koole zijn betoog. „De rol van de overheid staat op het moment landelijk èn lokaal hevig ter discussie want wat verwacht de burger van de overheid?", vroeg Koole zich hardop af. „De burger ver wacht een betrouwbare, dienstbare overheid, die bestuurt mét burgers in plaats van vóór burgers. In alle partij programma's duikt een 'nieuwe over heid' op. Het PvdA programma onder scheidt zich hierin dat de PvdA nadruk kelijk oog heeft voor de zwakkeren; sociale rechtvaardigheid en solidariteit zijn klassieke PvdA- beginselen." Hij poneerde een aantal prikkelende stellingen: 'De kloof tussen burgers en politiek is bedacht door politici' en 'politici moeten geen valse verwachtin gen scheppen bij burgers'. Zoekt Elzinga een probleem? Een zwakke gemeenteraad tegenover een sterk college. Dat is het probleem dat de commissie Elzinga met wets voorstellen te lijf wil gaan. Volgens Koole zijn dit oplossingen die een pro bleem zoeken, want is dualisme het juiste antwoord voor het probleem? Het dualisme lijkt een staatsrechtelijke, enge oplossing: bevoegdheden wegha len bij de raad versterkt juist het colle ge. Dat de wethouder niet langer tevens raadslid is kon evenmin zijn goedkeu ring wegdragen. In zijn visie moet de raad zich lokaal vooral versterken door 'plaatselijke' thema's te erkennen. „Juist dan krijgen mensen meer belang stelling voor plaatselijke politiek." Peter Rehwinkel Tweede Kamer-lid Peter Rehwinkel die, zo vertelde hij, de sociaal-democra tie met de paplepel kreeg ingeschept, constateerde dat de vanzelfsprekend heid van het stemmen verdwijnt en dat met name de PvdA daar last van heeft. „Het zou moeten betekenen dat men sen tevreden zijn over het bestuur maar het tegendeel is waar." Over de voor stellen van de commissie Elzinga is hij positiever dan Koole: „Het zijn meer dan structuurwijzigingen, het gaat over de cultuur, de wijze van politiek bedrij ven en die kan veranderen." In zijn visie wordt de positie van de gemeente raad wel degelijk versterkt doordat bestuur (college) en controle (raad) uit elkaar worden getrokken: „De contro lerende taak van de gemeenteraad wordt versterkt. Een wethouder van buitenaf aantrekken, schept de moge lijkheid om meer goede kandidaten te vinden." Cultuuromslag In de hierop volgende discussie met de zaal werd onder andere de stroperige besluitvorming gehekeld rond 'de rotonde Zeeweg in Castricum' en werd zorg uitgesproken over de positie van de gemeenteraad in de toekomst. In de visie van de sprekers zal een toekom stig raadslid meer moeten controleren op hoofdlijnen, gebruik maken van het enquêterecht en meer onderzoek doen. Bij monde van Peter Verduin (fractie voorzitter van de PvdA in Akersloot) wil de nieuwe PvdA-fractie vooral openheid tonen naar de burger toe en daarmee inwoners informeren en betrekken bij besluitvorming in een vroeg stadium: „Er moet een cultuur omslag komen." CASTRICUM - Voor het eerste damesteam van basketbalvereniging Flashing Heiloo draaide dit weekend uit op een teleurstelling. Streekgenoot Sea Devils uit Castricum gaf de dames figuurlijk een flink pak slaag. Met een 63-29 nederlaag konden de dames dan ook niet echt tevreden zijn. „Ik had er al een slecht gevoel over," bekende coach Matthijs van Schagen direct na afloop van de wedstrijd. „De meiden hadden vandaag hun dag niet en waren nauwelijks vooruit te bran den. Bovendien werd er zo streng gefloten dat wij continu in foutenlast kwamen. Ik moet toegeven dat wij behoorlijk fysiek spelen, maar normaal gesproken vinden de scheidsrechters dat'prima. Bij deze wedstrijd dus niet en dat is jammer." Hoe rustig Van Schagen weer na de wedstrijd was, hoe anders was dat tij dens de veertig minuten speeltijd. De coach wond zich zo op over het arbitra le duo dat hij met een diskwalificeren de fout werd heengezonden. De scheidsrechter uit Castricum was het 'gemopper' van de coach acht minuten voor het einde meer dan zat. „Flauw," zo vond Van Schagen zelf, „zoveel lelijks heb ik toch echt niet gezegd." Vanaf de eerste sprongbal liepen de Heilooër basketballers achter de feiten aan. De dames uit Castricum schoten veel feller uit de startblokken en kon den door Flashing Heiloo slechts wor den afgestopt door het maken van fou ten. Na tien minuten was de foutenlast zo groot dat de Castricummers veelvul dig naar de vrije worplijn mochten. Daar tegenover stonden enkele goede scores van L. D'Hanis, maar ook zij kon niet voorkomen dat het eerste kwart met een 15-7 achterstand werd afgeslo ten. Ook het tweede kwart was duidelijk voor Sea Devils. Vooral M. Teunis vormde een ware plaag voor de Heilooërs. Zowel aanvallend als verde digend was zij nauwelijks af te stoppen. Het was dat zij het vizier tijdens het nemen van de vrije worpen niet op scherp had staan, anders was de neder laag nog groter geweest. S. de Dood wist pas na vier minuten het netje weer eens te vinden voor Flashing Heiloo. Het statische spel van Heiloo leverde weinig problemen op voor Castricum. Het was voor spelverdeel- ster M. Brandsma dan ook moeilijk om de vrije mensen onder het bord te vin den. De schoten werden daarom veelvuldig van buiten de bucket 'afgevuurd', maar troffen te weinig doel. Na een kwartier spelen was de achterstand opgelopen naar 21-10. N^ zeven minuten spelen in het tweede kwart kwamen de Heilooërs wederom in foutenlast. Dit keer scoorde Sea Devils wel veelvuldig uit de toegekende vrije worpen zodat de rust met 26-12 werd aangevangen. Ook na rust bleek Heiloo nog steeds niet bij de les. Binnen no-time stond het 31-12. M. Bijlsma wist na een mooie aanval nog wel 31-14 ter noteren, maar na een opzichtige duwfout van A. de Vries was het wederom Sea Devils dat uit de vrije worpen de score wist op te voeren. Na een fraaie driepunter van S. Verburg voor de Castricumse basket ballers en dankzij enkele snelle breaks werd Flashing Heiloo in de derde periode overlopen: 47-18. In de vierde periode had Heiloo geluk dat M. Teunis om onduidelijke reden werd afgefloten voor lopen. De uit blinkster aan Castricumse kant scoorde er echter lustig op los, zodat Heiloo haar moest afstoppen door het maken van fouten. Daar werd volgens de coach echter te streng voor gefloten, waarna hij, zoals eerder vermeld, zijn biezen kon pakken. Na vijf minuten was de achterstand niet meer in te halen, 54-20. Of het aan het wegzenden van Van Schagen lag is niet bekend, maar Flashing Heiloo rechtte nog een maal de rug en wist dankzij scores van L. D'Hanis en Y. Brandt wat terug te doen. Het verlies kon echter niet meer worden afgewend, dankzij een score in de laatste seconde van M. Balster van Sea Devils werd de einduitslag 63-29. Sea Devils aan de vrije worplijn. Onder andere Y Brandt en A. d'Hanis kijken gespannen toe. AKERSLOOT - Zondagmorgen tus sen 05.00 en 05.15 uur is een 16-jarig meisje uit Akersloot aangerand door een onbekende man. Het slachtoffer reed op de fiets over de Geesterweg. Zij fietste daar samen met twee vrien dinnen. Ter hoogte van het viaduct over de Rijksweg A9 was een auto in de sloot gereden. De drie meisjes fietsten daar langs en zagen daar onder andere een blauwe personenauto, vermoede lijk een Mercedes, stilstaan. Toen de meisjes doorfietsten zagen zij diezelfde auto voorbij rijden ovefde Geesterweg in de richting Akersloot. Ter hoogte van de Fielkerweg stapte een man uit de auto en ging midden op het fietspad staan. Hierdoor belette hij de doorgang van het slachtoffer. Nadat hij vragen had gesteld waar zij heengingen greep hij het slachtoffer plotseling in haar kruis. Het meisje reageerde hierop door de dader een slag met haar elleboog in zijn gezicht te geven en hem tegen zijn scheenbeen te schoppen. De man verdween vervol gens en reed weg in de eerder genoem de blauwe auto in de richting van Uitgeest. De politie is op zoek naar getuigen van deze aanranding. Op dat moment waren bij het ongeval op de Geesterweg een aantal toeschouwers en hulpverleners aanwezig. Ook ston den een aantal mensen te wachten bij een bushalte. Mogelijk dat zij iets gezien hebben van de aanranding of iets meer kunnen vertellen over de bewuste auto. Zij worden verzocht con tact op te nemen met te politie in Heiloo, telefoon 0900-8844. LIMMEN - Ook dit jaar zal de Sint Limmen met een bezoek verblijden. Dit zal gebeuren op zondag 25 novem ber. Om circa 15.00 uur verwachten de kinderen Sint Nicolaas met zijn onge duldig trappelende pieten op het Achtkant, alwaar de burgemeester en Ben Lieferink hen verwelkomen. Zij zullen op een grote versierde wagen staan, zodat iedereen alles goed kan zien en horen. De intocht wordt voor afgegaan door de drumband en harmo nie, die voor vrolijke muziek en Sinterklaasliedjes zorgen. Iedereen kan meelopen in de stoet. De route is: Het Achtkant, Hogeweg, Rijksweg, Enterij, Vuurbaak, Kerkweg en Kerk. Het zou extra feestelijk zijn wanneer de mensen langs deze route de vlag uit hangen ter ere van de Sint. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn pieten de kerk bezoeken. Voor een veilig bin nenkomen van de kinderen wordt er gevraagd vooral niet te dringen bij het naar binnen gaan. De ouders worden vriendelijk, doch dringend verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat alleen kinderen plaats nemen in de banken van het Kinderland. Zo kunnen ook zij Sint Nicolaas goed zien. Tevens worden de kinderen en de ouders gevraagd het altaar vrij te hou den. De zwarte pieten zijn naast het normale strooigoed van zakjes suiker en kleurstofvrij strooigoed voorzien. Laat de kinderen hier gerust om vra gen. Pastor Oiling zal samen met Ben Lieferink Sint Nicolaas ontvangen en het kinderkoor o.l.v. Mia Ploegaert, zal weer de aanzet geven tot het zingen van vele gezellige Sinterklaasliedjes. LIMMEN - Aan een voorbereidende periode van twee jaar, waarin schrijver, redacteur en de Stichting Oud Limmen alles uit de kast hebben gehaald om het boek Heren Burgers te realiseren, is een einde gekomen. Maandag 12 november heeft de officiële presentatie van het boek plaatsgevonden. Door de voorzitter van de Stichting Geschied schrijving Limmen, E. Huisman, is het boek uitgereikt aan de huidige burge meester van Limmen, H. van het Kaar alsmede aan de drie schrijvers, te weten H. Brandsma, P. van der Steen en K. Droog. Het boek ziet er kwalitatief goed uit en is voorzien van foto's, gravures en teke ningen. De gereserveerde boeken kun nen worden afgehaald tijdens de ope ningstijden in de bibliotheek van Limmen, Zonnedauw 2 op vrijdag 16 november van 19.00 tot 20.30 uur, woensdag 21 november van 14.00 tot 17.30 uur en vrijdag 23 november van 19.00 en 20.30 uur. Voor hen die het boek niet hebben besteld maar er toch een willen hebben liggen er extra exemplaren, die tegen de prijs van f 32,50 kunnen worden gekocht. De vrije verkoop van het boek vindt ook plaats in de bibliotheek van Limmen. Activiteiten Limmen/Akersloot Bibliotheek Akersloot Fototentoonstelling Ben de Graaf Bierbrauwer over China en Tibet, te zien in november tijdens openingsuren van de bibliotheek. Galerie Amber Donderdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 5051491. Te vinden aan de Dusseldorperweg 18. Gemeentehuis Expositie schilderijen van Ben Böhm tot en met 5 december. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. LIMMEN - Bij de afronding van het bouwplan d'Enterij is in beginjaren '90 het dorpspark aangelegd. Hèt park is met zorg ontworpen door een land schapsarchitect. Nu enkele jaren later zien wij als omwonenden het aantal activiteiten in het park toenemen. Een willekeurige greep hieruit: wandelen, honden uitlaten, spelende jonge kinde ren met zelf meegebracht spelmateri aal, picknicken, voetballen door jong en oud, gebruik van speelwerktuigen, honkballen, vliegeren, jaarlijkse activi teiten van het Oranjecomitee met o.a. de harmonie, jeu des boules, gymnas tieklessen van lagere scholen, enz. Kortom in het park gebeurt wat er ook van verwacht wordt. Naast bovenstaande activiteiten con stateren wij helaas ook minder leuke zaken. Het muurtje midden in het park gaat zich ontwikkelen als een hangplek voor de oudere jeugd met als gevolg graffiti op de muur, vuurtjes stoken en vervuiling van de omgeving, crossen met brommers en scooters en afsteken van vuurwerk. Alle gemeenteraadsfrac ties hebben het park aangewezen als de beste plek om een skatepark te realise ren, welk een groot deel van het schaar se vlakke stuk in beslag gaat nemen. Wij gunnen de jeugd een plek waar ze met hartelust ongestoord kunnen ska ten. Als belangrijke voordelen voor het dorpspark boven andere mogelijke locaties worden genoemd: de aanwezig heid van goede sociale controle en nau welijks verstoring van andere zaken. Dit zaf een misvatting blijken te zijn. Welke van de gemeenteraadsleden pro beert dagelijks (opgeschoten) jongelui te corrigeren? Pogingen van omwonen den leveren tot nu toe slechts bedrei gingen op. Regelmatig alarmeren van politie heeft geen effect. Deze komt niet of is te laat. De omwonenden maken zich ernstige zorgen dat een skatepark in het dorpspark meer onge wenste activiteiten, zoals reeds genoemd, zal aantrekken en veel van de huidige activiteiten zullen verstoren. Laat de gemeente Limmen lering trek ken uit locaties voor skateparken in andere gemeenten en het aantal wat reeds verwijderd is. Het cadeau voor de jeugd bij gelegenheid van het opheffen van de zelfstandige gemeente voor een bedrag van f 100.000,- tot zelfs f 175.000,- is groot. Men kan zich afvra gen of een dergelijk fors bedrag voor een relatief kleine groep jongeren in de toekomst een verantwoorde investe ring zal blijken te zijn. Wellicht zijn er ook andere bestedingen te bedenken. Als omwonenden wijzen wij het aan leggen van een skatepark in het dorps park af. Omwonenden van het Dorpspark d'Enterij. Carnavalvereniging De Uylenspiegels in het Spreukjesbos. LIMMEN - Afgelopen zaterdag werd tijdens het prinsenbal van carnavals vereniging de Uijlenspieghels in Limmen de raad van Prijs Tijl de tiende gepresenteerd. In een toneelvoordracht werd het thema voor het komende jaar op komische en spitsvondige wijze naar voren gebracht. Een groot 'spreukjes bos' vormde een schitterend decor en de acteurs' waren in prachtige kostuums gestoken. Door middel van het gebruik van vele spreekwoorden en gezegden kwamen de personages van alle raadsleden goed uit de verf. Het verhaal werd door een verteller (Ko de Boswachter) aan elkaar gepraat en de drive-in-specialist Harold van Vegten zorgde voor hilari sche geluidseffecten. Het doel van deze voordracht is om het publiek in het ongewisse te laten wie er het volgende seizoen blijft en wie er weggaat. En vooral, wie er nieuw bijkomt. Van drie raadsleden werd er die avond afscheid genomen, te weten Rob Otte, Andre Koopman en Kees de Jong. Als nieuwe raadsleden werden ontmaskerd Theo Baltus, Jan Glorie en Ruud Freriks, allen afkomstig uit Limmen. Nadat de prins zijn nieuwe raadsleden Jiad geïnstalleerd werd er nog tot in de kleine uurtjes feest gevierd. Het vol gende evenement zal zijn de altijd drukbezochte eertmiddag in de Burgerij te Limmen, op zondag 9 december om 16.00 uur, toegankelijk voor iedereen. AKERSLOOT - De laatste clubavon den leverden verschillende toppresta ties op voor Schietvereniging De Vrijheid uit Akersloot. Zo schoot André Swart op een avond tweemaal een serie van honderd punten en op de laatste clubavond werd Paul Twaalf hoven winnaar in de Ere-klasse met ook een hoogste serie van honderd punten. In de A-klasse moesten Eddy Krom en Bert Kieberl de eer delen, beiden scho ten 99 punten, Henk Bosman en Peter Wals moesten zich tevreden stellen met 98 punten. In de B-klasse was er een prima presta tie van Nico Wals met honderd punten, goede tweede was hier Jan Deijle met 98 punten. In de C-klasse bleef Cor Groen ieder een de baas met een score van 95 pun ten. Bij het revolverschieten kwam Danker van Willigen goed voor de dag met een hoogste serie van 88, André Swart was goede tweede met 85 punten en datzelfde puntenaantal behaalde Jacob van Oost. SV De Vrijheid kan nog wat nieuwe leden gebruiken, de clubavond is op dinsdagavond in de Vriendschap in Akersloot, De minimum leeftijd is achttien jaar. Noord-Ho Hand Noord 4 112 0900-1 JL 88 44 1 LIMMEN - De politie in de regio Noord-Holland Noord let de komende weken extra op de verlichting van fiet sers. Het gaat hierbij niet alleen om het voor- en achterlicht, maar ook zal geke ken worden of de zijreflectie aan de eisen voldoet. De zijreflectie is extra van belang geworden omdat op gelijk waardige kruisingen, fietsers van rechts voorrang genieten. Het is dan ook belangrijk dat zij extra goed in het oog springen. De politie wil met de speciale controles de verkeersveiligheid bevorderen. De kans op een ongeval neemt met mini maal 70 procent af door een betere zichtbaarheid. Met het strengere beleid hoopt de politie bovendien de normen aan te scherpen en de agressie in het verkeer te verminderen.. Uit onderzoek is gebleken dat automobilisten zich in het verkeer voornamelijk ergeren aan fietsers die zonder licht rijden. De controles vinden plaats tijdens reguliere politiesurveillances, maar daarnaast worden ook nog enkele gro tere controles gehouden. Deze contro les zullen niet nader worden aangekon digd- Gevonden: een sleutel kluis model. Verloren: zwarte portemonnee met inhoud.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13