Afscheid van een markant politicus Juup Wuijster-Schuddeboom legt haar ambt als wethouder neer art wordl het dit jaai omdat goed slapen Joh Win edri ara m ram eli BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Huis kopen? (072)5351000 slaapcomfort Redactie, acquisitie en administratie'. 14 NOVEMBER 2001 JDrukkerij uitkijk post bv m 1 111 1II MËÊÈÈÈÈÈÊm 1 1 m m 1 66e JAARGANG NO. 46 Radboudschool dankt extra geld vooral aan ouders Workshop fotografie D* fiteuwstecoUectte kerst* es irieuwjaarikaartea Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Appartementen en kantoren op plek taxi Zwart Openhaard hout Meerderheid inwoners Heiloo is tevreden over contacten met gemeente Opbrengst open dag brandweer C, HACHMANG Uitnodiging Op zondag 18 november a.s. vindt de bevestiging en intrede plaats van Ds. R.J. Blaauw als voorganger van de Gereformeerde kerk te Heiloo. Van harte hopen wij dat u deze SOW-dienst komt bijwonen. Na afloop is er gelegenheid kennis te maken met Ds. en Mevr. Blaauw. Plaats: Ter Coulsterkerk. Holleweg 111 -1851 KE Heiloo Aanvang: 10.00 uur v.m. m - De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden r=^ n aanzienlijk lagere mm-prljzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Heiloo - „Dit is mijn stoel niet," zegt Juup Wuijster-Schuddeboom (62) als ze voor de foto onder het schilderij van Koningin Beatrix plaats moet nemen. „Ik zat daar, twee stoelen verderop." Deze opmerking is Wuijster ten voeten uit. Geen gesjoemel, ook niet voor dit afscheidsinterview. Haar echte stoel in de raadzaal wordt sinds 4 november officieel ingenomen door VVD-partijgenoot Rob Opdam. Hij neemt haar portefeuille (waaron der ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, milieu en reiniging) en loco-burge meesterschap over. Voorlopig voor een half jaar, tot aan de verkiezingen. Wuijster had de rit graag uitgezeten maar moet op medische gronden afscheid nemen. Rob Opdam, VVD-wethouder: „Voor Juup stond ons dorp centraal in haar doen en laten. Ze heeft een schat aan ervaring en kennis en nam altijd ruim de tijd om je te informeren over de zaken die speelden. Het is een sociaal bewogen mens, met veel belangstelling voor het welzijn van de mensen op .de afdeling Herkenbare koers Zoals ze daar zit, is het moeilijk voor te stellen dat deze kleine, frêle vrouw de gemoederen de afgelopen 20 jaar vaak in beweging bracht. Geliefd en omstre den door de unieke combinatie van politieke onderwerpen en een uitge sproken karakter. „Streng? Nee, zo zou ik het niet zeggen," antwoordt Wuijster. „Perfectionistisch, niet mak kelijk voor mezelf en voor anderen. En rechtlijnig, dat wel. Kijk, politieke beslissingen worden niet alleen voor vandaag maar juist ook voor de toe komst van ons dorp genomen. Wat de een in Heiloo toejuicht, is voor de ander een gruwel. Tussen al die uiteen lopende belangen, is het belangrijk om recht door zee, met openheid naar de burgers en andere belanghebbenden, een duidelijk herkenbare koers te varen. En in de politiek kun je nu een maal niet iedereen te vriend houden, dat weetje als bestuurder." Gré Ris, PvdA-raadslid: „Ik zal haar missen. Als ze ergens voor stond, dan ging ze er helemaal voor. Aan slapjanus sen heb'ben we geen behoefte, er moet wel bestuurd worden. En dat deed zij met heel haar hart.1 Vergeten consternatie Naar politieke hangijzers tijdens haar lange bestuursperiode als raadslid en wethouder, hoeft men niet lang te zoe ken. Van sommige kwesties lijkt de con sternatie uit het verleden nu grotesk. „De Laan van Zeeman kwam vroeger met een kronkel uit op de Kennemer- straatweg. Omwille van de verkeersvei ligheid, wilden wij dat letterlijk recht trekken. Daar is toentertijd een hoop om te doen geweest. Nu weet men niet beter en is men er blij mee. Niet alle vernieuwingen worden als verbeterin gen ervaren maar voor de gemeente staat het belang van Heiloo, van alle groeperingen van Heiloo, voorop." John Daas, raadslid Heiloo 2000: Een rasbestuurder. Bevlogen. Door haar enthousiasme liet zij zich wel eens mee slepen maar zij geloofde absoluut in waar ze mee bezig was. Inbreiwethouder Een van Wuijsters stokpaardjes, is het delicate samenspel tussen nieuwbouw en natuur. Niet klakkeloos de buitenge bieden volbouwen maar de reeds gebruikte ruimte anders indelen, een andere functie geven, het zogenaamde inbreien. Zo zaten de drie (buiten)- sportaccommodaties die ons dorp rijk was, door de vergrijzing te ruim in hun jasjes. Inkrimping was onvermijdelijk. Wuijster vértelt: „De Egelshoek, ja, een bijzonder project. Voorafgaand hebben wij jaren met de sportverenigingen overlegd en naar alternatieven gezocht. En gevonden, gelukkig. Op de ruimte die vrij kwam staat nu de wijk Egelshoek. Duurzame en energiezuini ge koopwoningen voor verschillende lagen van de bevolking. Een uitstekend voorbeeld van een gemengde nieuw bouwwijk met vele mogelijkheden. Prachtig project." „Mensen klagen soms dat er te weinig nieuwe huizen bijkomen,"vervolgt Wuijster, „maar Heiloo mag slechts heel beperkt bouwen van de Provincie. Met de inbreiplekken, hebben wij het voor elkaar gekregen meer te mogen bouwen dan ons toegestane contingent. Daar ben ik best trots op." Henk den Boon, burgemeester: „Ervaren, deskundig, enorme dossie rkennis, soms een tikkeltje eigenwijs, en voor de mensen die haar kennen, een warme persoonlijkheid.1 Politieke kwesties Trots is ze ook op een aantal andere projecten die tijdens haar bestuurspe riode gerealiseerd of geïnitieerd zijn. Neem de Kring, het scholencomplex aan de Hucht in Ypestein. Als één van de eersten in Nederland, werkten in één gebouw twee basisscholen, een Dit is mijn stoel niet," zegt Juup Wuijster-Schuddeboom (62) als ze voor de foto onder het schilderij van Koningin Beatrix plaats moet nemen. „Ik zat daar, twee stoelen verderop.(foto: EWD Fotografie) peuterspeelzaal en een wijkgebouw samen. Reden voor de toenmalige staatssecretaris Wallage Heiloo met een bezoek te vereren. Het gesprek komt via het Hoekstuk, de Zandzoom, het Stationscentrum, het Trefpunt - „Laat ik het omdraaien. Niet veel gemeenten beschikken over zo'n bruisend en actief seniorenleven als Heiloo. Daar moeten we zuinig op zijn. De huidige problemen worden vast en zeker tot ieders tevredenheid opge lost."-, op Diftar. De politieke strijd rond wel of geen invoering van Diftar, zal niet de meest leuke herinneringen opleveren. Wuijster vertelt: „Ik heb getracht me dit, zoals elke politieke kwestie, niet persoonlijk aan te trekken hoewel de wijze waarop sommige mensen rea geerden, beneden alle peil was. Ach, ik kijk met genoegen terug op wat we wel hebben bereikt met ons afvalbeleid. De chemokar, de groene en grijze rolem- mers, de aparte inzameling en verwer king van oud papier, kleding en glas. Het kan beter, inderdaad, maar mis schien is de tijd nog niet rijp." Annemarie Worm-de Moei, CDA-wet- houder: Hartstikke jammer dat wij zo'n stuk ervaring en kennis moeten gaan missen. In goede en prettige samenwerking, hebben wij een aantal grote projecten gerealiseerd, ieder vanuit zijn eigen discipline. Ik heb veel van haar geleerd. Familie, boetseren en golfen En nu, wat gaat de rasbestuurder nu doen? „Mij zeker niet ongevraagd met de politiek bemoeien," antwoordt Wuijster fel. „Ik ben beschikbaar voor een ieder die iets van me wil weten maar ongevraagd, nee, hou op, dat zeker niet. Verder blijf ik ambtenaar van de Burgerlijke Stand en mag in die hoedanigheid mensen trouwen. Laatst heb ik mijn zoon Rob en schoondoch ter Jolanda in de echt verbonden. Enig." „Als wethouder maakte ik weken van zestig uur," vervolgt Wuijster. „Nu het met mijn gezondheid weer beter gaat, heb ik alle tijd voor ipijn familie en vrienden en daar ga ik van genieten. Hobby's? Ja genoeg. Boetseren, koken, uit eten, golfen. Weet u trouwens dat in een recent rapport van de Provincie staat dat er in Noord-Holland nog behoefte is aan meerdere golfbanen. Die golfbaan in Heiloo komt er, alleen al omdat het een uitstekende groene buffer is tegen ongebreidelde nieuw bouw richting Limmen." Bij de laatste vraag, wordt het een wet houder Wuijsterstraat of -laan, schiet ze in de lach. „Och jee, dat is absoluut niet belangrijk. Ik merk het al, je wilt echt antwoord. Nou, alstublieft niet voor ik dood ben, en dan maar een hofje. Een mooi, rustig hofje." Riet van Toorn, jarenlange steun en toe verlaat in huis: „Moeilijk hoor, ik ben geen prater. Ik werk er nog steeds met plezier, dat zegt eigenlijk genoeg. En sinds zij niet meer werkt, is het veel gezelliger.1 Met hart en ziel voor Heiloo Juup Wuijster heeft zich met hart en ziel voor Heiloo ingezet. Zij wilde dat iedereen in het dorp prettig kon wonen, werken, winkelen en recreëren. Dit heeft zij op haar eigen, gedreven wijze bijna twintig jaar nagestreefd. In die periode heeft zij met drie burge meesters, vele collega-bestuurders en talloze ambtenaren samengewerkt. Zij spreekt lovend over iedereen maar haar speciale dank gaat uit naar burge meester Henk de,n Boon. Hij stond haar bij tijdens haar ziekte en nam haar portefeuille in die moeilijke tijd waar vanuit haar stijl en visie. Juup Wuijster, een opmerkelijke vrouw in de Heilooër politiek. Vriend en vij and kunnen haar dat persoonlijk ver tellen tijdens de receptie op vrijdag 23 november vanaf 16.30 tot 17.30 uur in de Witte Kerk te Heiloo. HEILOO - Vooral door de vasthou dendheid van een groep ouders van leerlingen van basisschool St. Radboud, heeft de gemeenteraad inge stemd met een 'toegift' van vier ton. Dit bedrag komt bovenop de 1,25 mil joen gulden die begin dit jaar al was toegewezen. De school heeft nog niet het onderste uit de kan gekregen; zo moeten aanpassingen aan verwarming en elektriciteitsnet,zo'n kleine 45 mille, uit eigen zak worden betaald. Het extra geld maakt echter wel de meerkosten van de eerste inrichting, het verplaatsen van een noodlokaal, het schilderen van de noodlokalen en de voorfinanciering van de arbo-voor- zieningen als brandveiligheid mogelijk. Wat de fracties van Heiloo 2000, GroenLinks, D66 en PvdA betreft, had het geld voor de aanpassing van elektra en verwarming ook voor rekening van de gemeente mogen komen. Zij^stem- den op dat deel dan ook tegen het voorstel. Voorgeschiedenis De school was al geruime tijd te klein. Omdat de. school er de voorkeur aan gaf op een locatie gehuisvest te blijven in plaats van lokalen in plan Oost te betrekken, heeft het bestuur Stichting Kaprion al in 1994 zelf een extra per manent lokaal gerealiseerd. In 1997 heeft de gemeente nog een noodlokaal geplaatst. De school had op dat moment dus negen lokalen ter beschik king. In 1999 had de school al behoefte aan tien lokalen. Stichting Kaprion heeft toen zelf voorgesteld om tijdelijk lokalen in gebruik te nemen in het PCC-gebouw. Maar medegebruik is volgens de Verordening tevens geschikt als perma nente huisvesting, waardoor er voor de gemeente geen directe aanleiding was het schoolgebouw uit te breiden. Zoals bekend heeft de school onder druk van de ouders maar kort gebruik, gemaakt van deze lokalen. Onderhandelingen over een permanente uitbreiding zijn toen snel ingezet. Er zijn in het najaar van 2000 door de raad twee duidelijke keuzes gemaakt:. de tijdelijke huisvesting in het PCC- gebouw zou worden verplaatst naar tij delijke huisvesting in het hoofdgebouw, het hoofdgebouw zou permanent wor den uitgebreid. Met het raadsbesluit van 8 januari 2001 dacht de gemeente deze zaak te hebben opgelost. Dit bleek echter niet het geval te zijn. Vasthoudendheid Alle raadsleden waren het erover eens dat de school de vier ton extra te dan ken heeft aan de vasthoudendheid van een groep ouders, die maanden fana tiek gelobbyd hebben voor meer geld voor de schooluitbreiding. HEILOO - Met de feestdagen in het vooruitzicht krijgt u nu de kans om met uw eigen camera een mooi portret te maken. Op de maandagen (overdag of 's avonds) geeft fotografe Kitty Hoogland in Heiloo een workshop fotografie. Bel voor inlichtingen met Kitty Hoogland Fotografie tel. 072- 5336225 of e-mail naar photography- ka@planet.nl. B HEILOO - Toen ik eert jaar of 12 was wist ik eigenlijk al dat ik een eigen bedrijf wilde beginnen. Ik heb echter eerst een tijd in de automatis ering gewerktmaar na verloop van tijd ging mij dit tegenstaan. Wat mij voornamelijk tegen de borst stuitte was de manier waarop met het per soneel werd omgegaanAan het woord is Rob Staa van Staa PMA (Personeel Management Advies). Hij vervolgt: Ik wilde het contact en de samenwerking tussen het personeel en directie graag bevorderen. Het inven tariseren van deze problemen en naar de oorzaken zoekenom vervolgens voorstellen te doen die tot de oplos sing konden leidenheeft mij uitein delijk behoorlijk geholpen bij de keuze om dit beroep te gaan uitoefenen." Investors in People Staa PMA ondersteunt bedrijven op het gebied van personeel en organ- isatie.Zo kan Rob Staa bijvoorbeeld projectmatig worden ingezet, als aan vulling op de bestaande bezetting. Op interim basis verzorgt Staa de P&O, of houdt de personeelsadministratie en loonadministratie bij. Staa is erk end adviseur voor 'Investors in People' (werken aan ontwikkeling van personen), een Nederlands keurmerk voor strategisch person eelsbeleid. Sinds 1988 'zit' Staa in het P&O-vak, waarna hij in 1994 zijn langverwachte droom - een eigen bedrijf - werkelijkheid liet worden. Gebrek aan tijd Eigenaar Rob Staa van Staa PMA heeft een duidelijke filosofie wat betreft de samenwerking tussen de verschillende mensen binnen een bedrijf. „De leiding moet duidelijk zijn naar het personeel, dat geeft betere resultaten en daardoor wordt de productie ook beter. Deze duidelijkheid is in praktijk echter moeilijker uitvoerbaar dan je in eerste instantie zou denken. Vaak ont breekt het de leidinggevenden aan tijd of kennis en leidt dit 'gebrek' tot In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. onrust onder het personeel." De praktijk wijst uit dat de dagelijkse gang van zaken binnen een bedrijf vaak zoveel drukte met zich mee brengt, dat het stellen van doelen op lange termijn er vaak bij in schiet. Iets waarbij de hulp van Staa kan worden ingeroepen. Evenwicht brengen Staa werkt meestal voor midden-en kleinbedrijven, maar kan ook door de overheid en andere instellingen wor den ingehuurd. Grote charme van zijn beroep vindt Staa de afwisseling. „Door de omgang met verschillende mensen en situaties is het een boeiend beroep. Ik probeer evenwicht te bren gen in de belangen van werkgevers en werknemers. Mijn adviezen helpen de bedrijven om zich structureel en beleidsmatig verder te ontwikkelen.'' Uitdagende combinatie In het verlengde van zijn werk zaamheden geeft Staa les in perso neelsmanagement en integrale bedrijfsvoering aan de Hogeschool Alkmaar. Een uitdagende combinatie, zo vindt hij zelf. „Ik heb als het ware een spiegelfunctie, ik laat de mensen zien waar zij mee bezig zijn. Het begeleiden van een veranderingspro ces en het ontwikkelen van perso neelsmanagement zijn processen die tijd nodig hebben. Je bent immers bezig om cultuuraspecten te veran deren. Een bedrijf moet dat willen dragen, na verloop van tijd ga ik namelijk weer weg. Ik kan wel stimuleren tot een betere samenwerk ing, mijn filosofie moet echter ook na die tijd uitgedragen worden." U vindt Staa PMA aan de Kennemerstraatweg 283 te Heiloo, tel. 072-5322154. Rond de kerstdagen hoopt Rob Staa zijn website www.staapma.nl in de lucht te hebben, met daaraan gekoppeld een vacaturebank. Bovendien begeleidt Staa desgewenst bij de selectie van sollicitanten. Rob Staa geeft passend advies aan bedrijf en particulier, (foto UKP) fmmtêmmrnm Heiloo-specialist Willem Atnels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM'WOt ivtcH'. vlieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 5 li 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Tervoort's Ontwikkelingen BV uit Egmond aan den Hoef heeft bij de gemeente een bouwplan ingediend voor negen appartementen en kantoor ruimte op de plek van taxi Zwart aan de Stationsweg te Heiloo. Het college wil medewerking verlenen aan het plan via een artikel 19-procedure. Dit wordt vanavond besproken in de raadscom missie grondgebiedzaken. Het gaat om een gebouw met drie bouwlagen. Eronder is een parkeerga rage gepland voor 25 auto's. Op de begane grond komt kantoorruimte, daarboven de negen appartementen en nog een kantoorruimte. Om het plan te kunnen realiseren heeft Tervoort een strook grond van 187 vierkante meter nodig van de gemeente. Die wil voor f 970,- per vierkante meter verkopen. B en W hebben inmiddels een sloopver gunning verleend voor het huidige taxi bedrijf en dubbel woonhuis aan de Stationsweg 92. HEILOO - Zoals altijd is er weer hard gewerkt in het Kapelbos om de omge waaide bomen op te ruimen. Er is gekapt, gezaagd en gekloofd, met als resultaat dat er weer openhaard hout te koop is voor een redelijke prijs en van een prima kwaliteit. Voor informatie kunt u terecht bij Jan Swart, tel. 072- 5051477, Kapellaan 3a, Heiloo. HEILOO - Het gemeentebestuur van Heiloo hecht veel waarde aan een goede dienstverlening aan de inwoners van Heiloo en vindt het erg belangrijk dat zij klantgericht geholpen worden. De gemeente neemt dan ook steeds verschillende maatregelen om de dienstverlening aan de inwoners te ver beteren. De komst van de Publieks- balie is er één van. De voorbereidingen voor een website gemeente Heiloo is een ander voorbeeld. In het gemeente huis zijn zes balies waar inwoners voor de verschillende producten van de gemeente terecht kunnen. De afdelin gen Burgerzaken, Welzijn en Bouwen Wonen zijn bij de Publieksbalie ver tegenwoordigd, alsmede de receptie. Enquête Om een beeld te krijgen hoe de Heilooënaren over hun contacten met de gemeente en de ambtenaren den ken, heeft de gemeente Heiloo in het voorjaar van 2001 een enquête uitgezet onder 400 inwoners van Heiloo in de leeftijd van 18 jaar en ouder met vragen over de kwaliteit van de dienstverle ning. Deze enquête maakte onderdeel uit van het omnibusonderzoek, dat tweejaarlijks in samenwerking met de gemeente Alkmaar wordt uitgevoerd. In totaal nam 84 procent van de men sen de moeite om de vragenlijst in te vullen. Dit is aanzienlijk meer dan bij het vorige onderzoek in 1999. Toen heeft 66 procent van de inwoners van Heiloo de vragen beantwoord. In de enquêtes zijn vragen gesteld over drie vormen van contact: telefonisch, mondeling en schriftelijk. Daarnaast kwamen de openingstijden van het gemeentehuis en de afvalbrengplaats aan de orde. De resultaten van de oorzaken in 2001 zijn naast de resultaten uit 1999 gelegd om de dienstverlening aan u als inwo ner van Heiloo te verbeteren. Sommige onderdelen van het onderzoek zijn positiever beoordeeld en ervaren dan in 1999 en andere onderdelen negatie ver. De gemeente neemt naar aanlei ding van het onderzoek maatregelen in de vorm van opleiding en training van haar medewerkers om de contacten met haar inwoners te. verbeteren. Ook de nieuwe centrale publieksbalie is een voorbeeld van hoe de gemeente de dienstverlening wil verbeteren. Hef onderzoek in 1999 is juist vooraf gaand aan de start van de nieuwe publieksbalie gedaan en het onderzoek in 2001 is hier een vervolg op. Over twee jaar wordt het onderzoek dan ook herhaald. Zo kan de gemeente zien of de door haar genomen maatregelen doeltreffend zijn en of de dienstverle ning daadwerkelijk verbeterd is. Aandachtspunten voor de gemeente De gemeente blijft extra aandacht besteden aan de schriftelijke contacten, hoewel uit het onderzoek niet duidelijk naar voren kwam of incidenten het beeld vertekenen. Ook kwam uit het onderzoek naar voren dat mensen met een lagere opleiding minder contact hebben of zoeken met de gemeente. Daarom zal de gemeente proberen om de drempel naar het gemeentehuis zo laag mogelijk te maken. Dit kan bij voorbeeld door wijkbezoeken of - gesprekken, maar ook door extra te let ten op helder taalgebruik. Verder vindt het gemeentebestuur dat de conclusie uit het onderzoek, dat inwoners over het algemeen tevreden zijn, niet bete kent dat de gemeente stil kan zitten. De kwaliteit van de dienstverlening, klant gerichtheid en klantvriendelijkheid blijft een voortdurend aandachtspunt. HEILOO - De open dag van brand weer Heiloo heeft f 326,65 opgebracht voor de Brandwondenstichting. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 moet matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1