Meer geld voor aanleg skatepark Zwembad langer open Limmer Plankeniers stralen in Fanfarella 7 rTl i-T~\"o T1 Activiteiten Limmen [berichten UITKIJKPOST - 21 NOVEMBER 2001 - PAGINA 11 I li I L--—ii-" Hp—- zZi1 L— Jongerencentrum Conquista SV Vredeburg Bridgeclub Limmen Shantykoor uit Egmond treedt op voor KVG Limmen LIMMEN Snelheidscontrole Grote overwinning voor Gemeente- en Dorpsbelangen Handbalvereniging Dimtronic Meervogels Schietvereniging De Vrijheid Akersloot Open dag Jeanine Jonker PvdA CAL organiseert Ronde Tafel jongeren RK Gemengd Koor 25 jaar rJvT \U\W F4LL vini Het plan voor de aanleg van het skatepark met daarop de mogelijke speeltoestellen. LIMMEN - Reeds lange tijd wordt er overleg gevoerd door de gemeente Limmen en een groep jongeren over de aanleg van een skatepark. In de com missievergaderingen is gesproken over de verschillen tussen een skatebaan of skatepark. Een skatebaan bestaat uit een ronde baan van bijvoorbeeld asfalt, die wordt gebruikt om op te skaten. Op een skatebaan staan geen attributen opgesteld. Op een skatepark wordt op een recht hoekig vlak een verzameling van toe stellen geplaatst, die al of niet in com binatie met elkaar voor het skaten kun nen worden gebruikt. Vanuit de doel groep lijkt meer behoefte aan een ska tepark te zijn, dit biedt meer gebruiks mogelijkheden en kan worden benut door jongere jeugdigen, maar ook door de oudere jeugd. Bijkomend voordeel is dat een skatepark fors minder ruimte in beslag neemt ten opzichte van een skatebaan. Op het skatepark kunnen verschillende toestellen worden geplaatst. Een half- pipe bleek een inmiddels achterhaald en kostbaar toestel. De plaatsing van verschillende toestellen, die in combi natie met elkaar kunnen worden gebruikt door beginnende en gevorder de skaters, is aantrekkelijker. Locatie Vuurbaak Voor wat betreft de locatie toonde de meerderheid van de commissie WEVV zich voorstander van de aanleg van het skatepark in het centrale dorpspark aan de Middenweg/Vuurbaak. Het vigerende bestemmingsplan laat speel- voorzieningen op deze locatie toe. Een skatepark kan als een speelvoorziening worden gezien. Zodra de raad een posi tief besluit neemt over de aanleg van het skatepark zullen gesprekken met de omwonenden over de situering en uitvoering moeten plaatsvinden. Uit studies en vergelijkingen met gere aliseerde constructies in andere gemeenten is gebleken dat de kosten van een skatepark, afhankelijk van de soort, de hoeveelheid en de grootte van de toestellen, varieert van f 100.000,- (euro 45.378,02) tot f 175.000,- (euro 79.411,54). De commissie WEVV spreekt nadrukkelijk zijn voorkeurt uit voor de realiasering van een goed, voor de jeugd aantrekkelijk skatepark in plaats van een wellicht iets goedkoper, maar minder aantrekkelijk skatepark, met het risico dat het niet of nauwelijks gebruikt wordt. De raadscommissie kon instemmen met de beschikbaarstelling van een bedrag van f 120.000,- (euro 54.453,63). Indien men de realisatie van een skate park wil met daarop de toestellen zoals aangegeven op het schetsontwerp, dan bedragen de kosten daarvan zo'n f 8.000,- extra, iets waar de raadscommis sie geen probleem mee had. Er is tevens gesuggereerd om een beschutte plek op het skatepark te creëren. Hoewel dit het aantrekken van hangjeugd kan bevorderen, zal een beschutte plek het gebruik positief bevorderen. De kosten van de beschut te plek mogen echter niet ten nadele van de kosten van het skatepark komen. Daarom stelt de raadscommis sie voor f 10.000,- (euro 4.537,80) extra ter beschikking te stellen voor de aan leg van de beschutte plek. De totale aanleg zal daarmee uitkomen op f 138.000,- (euro 62.621,67). De investe ring zal in tien jaar worden afgeschre ven. LIMMEN - Het programma van Conquista voor het weekend van 23,24 en 25 november is Kinderen: 4 tot en met 12 jaar Vorige week zijn er al stoomboten gemaakt en deze week kun je op een speciale manier jouw verlanglijstje maken. Het is handig als je een speel goedboekje van een van de speelgoed winkels meeneemt. De knutselochtend is van 10.30 tot 12.00 uur en de entree is f 2,25. Tieners: 12 tot en met 15 jaar Zaterdag is er een videoscreendisco. De disco is van 19.00 tot 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag is Conquista helaas gesloten wegens een klussendag. Jongeren: vanaf 16 jaar Vrijdag 23 en zaterdag 24 november is Conquista voor iedereen boven de 16 jaar geopend van 20:30 tot 01:00 uur. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, een dartbord en zijn er flip perkasten. Speciaal voor de oudere jongeren is er op zaterdag 1 december een jaren 70 en 80 avond! Dj Rob Huysmans zal op deze avond alle oude platen uit de kast trekken. LIMMEN - Op vrijdag 16 november speelde schaakvereniging Vredeburg ronde negen van de interne competitie en tevens de bondswedstrijd tegen Purmerend-5. Het Vredeburger achttal bleek superieur aan Purmerend. Alleen E. Stolp moest een remise toestaan, J. Admiraal, K. Kramer, H. Ebels, R. Rommel, B. Stolp, J. Limmen en R. Rommel wonnen, waardoor de uitslag 7.5-0.5 werd. In groep A stopte D. Aafjes de opmars van P. v.d. Heijdt en gaf K. Keijzer ongeconcentreerd een stuk weg tegen J. Levering, die de klus kalm afmaakte. D. Keijzer verbaasde door keurig te win nen van de onvoorspelbare J. Tebbens. E. van Duin lijkt de goede weg te heb ben hervonden, hij lette nu goed op en won onbedreigd van J. Duin. Uitslagen. Groep A: D. Aafjes-P. v.d. Heijdt 1-0, K. Aafjes-R. v.d. Storm 0-1, M. Welgraven-G. Pouw 1-0, J. Levering- K. Keijzer 1-0, J. Tebbens-D. Keijzer 0- 1B. Kerkhof-T. Al 1-0, N. van Leen-M. Kos 0-1, E. Mooij-H. Levering 0-1, J. de Graaf-B. Schijf 1-0, M. Wester-S. Sofan 0-1, J. Duin-E. van Duin 0-1, H. de Hoog-B. Blekemolen 0-1. Groep B. Thijs Witkamp-Tycho Bismeyer 1-0, Tim Castelein-Martijn van Rees 0-1, Mike Krom-Jeroen Levering 1-0, Nutte van Belzen-Bob Luttikhuizen 1-0, Alex Zwart-Micha van Buuren 0-1, Djurre Bismeyer-Wouter Mijnsbergen 0-1. LIMMEN - Bij het sluiten van de pack age-deal van verkoop van gronden aan de Hogeweg, waarbij het voortbestaan van het zwembad te Limmen tot en met 2004 verzekerd werd, is tevens opdracht gegeven de mogelijkheden te onderzoeken om het zwembad ook na 2004 structureel open te houden. Er is besloten tot het reserveren van een bestemmingsreserve van f 300.000,- (euro 136.364,-), bestemd voor de dek king van de kosten. Deze kosten zijn verbonden aan het nemen van fysieke maatregelen die nodig zijn voor het openhouden van het zwembad na 2004. Een bedrag van oorspronkelijk f 90.000,- (euro 40.910,-) als restant van de voormalige Stichting Algemene Sportbelangen (SAS) wordt aan de bestemmingsreserve van f 300.000,- toegevoegd. De investering voor de kleed- en beheerderruimte kon in het eerste jaar niet plaatsvinden omdat zeer dicht tegen de opening van het badseizoen de overeenkomsten werden gesloten. Door het niet kunnen verkrijgen van duidelijkheid over de toekomst van het zwembad na 2004 en het daarop afstemmen van de investering werd besloten om een en ander even af te wachten. Anderzijds zorgden de bouwvergun ningperikelen ervoor dat de vernieu wingsplannen nog niet werden uitge voerd. Om deze reden zijn de oude gebouwen voor het seizoen 2001 gere pareerd. Inmiddels is de bouwvergun ningsprocedure voor een nieuwe kleed- en beheerderruimte in gang gezet. Er loopt echter een bezwaar tegen het plaatsen van deze ruimtes, zodat de units nu elders zijn opgeslagen. Door Ontwikkelingsgroep Limmen (OGL) zijn op eigen kosten diverse speelattributen en -materialen aange schaft en mogelijkheden voor aanvul lende recreatie geschapen. Alle kosten voor de exploitatie komen voor reke ning en risico voor de OGL. De inves teringen zijn echter voor de duur van de overeengekomen termijn, en derhal ve geen investeringen voor het perma nent openhouden van het bad. Te denken valt aan investeringen aan de installaties, leidingen, apparatuur, exploitatiekosten etcetera. De OGL zal op eigen kosten nieuwe initiatieven ontwikkelen om de recreatie- en speel- mogelijkheden om en nabij het zwem bad te vergroten. In de gemeenteraad van 22 november komt het onderwerp wederom ter sprake. k 112 0900-1 L 8844 LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 14 november als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. V.d.Eng-Geerdes 62.95, 2. Dolmans-Bollweg 54.01, 3. Korff-Straathof 53.13. B-lijn: 1. Van Bellen-Van Bergen Henegouw 55.00, 2/3. Alderlieste-De Groot, Min- Valkering 54.64. C-lijn: 1. Maas-Maas 61.42, 2. Schoonakker 48.92, Balkenende-Min 55.36. D-lijn: l.Kiebert-Kiebert 66.42, 2. Wagenaar- Roes 59.28, 3 Duykersloot- Duykersloot 55.00. E-lijn: 1. Pilkes- Zwertbroek 61.60, 2. Koene-Koene 58.03,3. Balkenende-Hulsebosch 52.67. LIMMEN - Woensdag 21 november treedt het Shantykoor De Zêelnêelden uit Egmond aan Zee op voor het KVG van Limmen in de Burgerij. Dit gemengde zeemanskoor bestaat uit 65 leden. Het eendagsbestuur heeft er voor gekozen, om in deze woelige tij den, de dames een avond voor te scho telen, vol nostalgie, blijheid en ontspan ning. Introducés zijn welkom en beta len f 7,50 inclusief koffie of thee. De aanvang is 20.00 uur. Mm l 1 m V ♦Noord-Holland Noofd LIMMEN - Op 12 november werd brand gemeld in een schuur aan de Visweg. Toen de politie en de brand weer ter plaatse kwamen bleek een caravan in brand te staan. De caravan deed dienst als kantine. Vermoedelijk ontstond de brand door kortsluiting in een koffiezetmachine. De caravan brandde volledig uit. Volgens de brand weercommandant kwamen er geen gevaarlijke stoffen tijdens de brand vrij. Op 13 november vond op de kruising van de Rijksweg met de Uitgeesterweg om 14.40 uur een kop-staart botsing plaats tussen twee voertuigen. Een 55- jarige automobiliste afkomstig uit Uitgeest stopte op de kruising om voor rang te verlenen aan een fietser. Een 28-jarige bestuurder van een vrachtwa gen met oplegger zag dit te laat en kon niet meer tijdig stoppen. Er was alleen materiele schade. Op 17 november werd getracht in een woning aan de Kerkweg in te breken. Toen de bewoner omstreeks 18.30 uur thuis kwam hoorde hij zijn hond in de woning blaffen. Hij zag daarop dat een raam aan de achterzijde van de woning was opengebroken. Vermist wordt niets. Waarschijnlijk heeft de aanwezig heid van de hond de inbreker afge schrikt. Gevonden: plastic zak met videoban- den. Verloren: 3 sleutels, gouden schake larmband. AKERSLOOT - Donderdag tussen 14.00 en 16.00 uur werd een snelheids controle uitgevoerd op de Boekei. Daarbij werden 17 bekeuringen uitge schreven aan automobilisten die zich niet aan de maximum snelheid hielden. Twee andere bestuurders die het inhaalverbod ter plekke negeerden werden ook bekeurd. CAL - De tussentijdse gemeenteraads verkiezingen in Castricum, Akersloot en Limmen hebben vorige week woensdag een glorieuze overwinning opgeleverd voor Gemeente- en Dorpsbelangen (GDB). De partij die ontstond na de fusie tussen de plaatse lijke partijen Castricum Aktief, Vrije Lijst Akersloot en Limmer Gemeen schap krijgt maar liefst acht van de 23 zetels in de nieuwe gemeenteraad. GDB haalde een percentage van ruim 30 procent van de stemmen in de CAL- gemeente. Dit was ruim twaalf procent meer dan 'de grote' VVD en CDA, die elk met vier zetels vertegenwoordigd zijn. Grote verliezer was de PvdA, die nog maar met drie zetels in de nieuwe gemeenteraad aanwezig is. De partij werd zelfs ingehaald door GroenLinks. Zij kregen eveneens drie zetels toebe deeld, maar scoorden wel een ruime twee procent meer in het aantal toebe deelde stemmen. D66 wist zijn enige zetel te behouden. De winst van GDB was voor alle partij en een grote verrassing. In Castricum behaalde de partij 26 procent van alle stemmen, in Akersloot zelfs meer dan de helft van alle stemmen en in Limmen haalde GDB 35 procent. De tussentijdse verkiezingen kenden een lage opkomst, nog geen 50 procent van de kiezers kwam naar het stembu reau (48%). Alleen in Akersloot nam meer dan de helft van de kiesgerechtig den (54%) de moeite om de gang naar de stembus te maken, Castricum (bijna 47%) en Limmen (49%) bleven daar onder steken. AKERSLOOT - Zondag 25 november wordt er weer een Rabopoldertrimloop georganiseerd door de handbalvereni ging DT Meervogels '60. Door en om Akersloot lopen de parkoersen. Er worden drie afstanden gelopen, name lijk 4,8 en 14 kilometer. De 4 kilometer is een afstand voor de jongere deelne mers. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg in Akersloot, waar om 10.30 uur de start is. Deze lopen gel den voor het trimloopboekje van de KNAU, die tevens verkrijgbaar zijn bij de inschrijving. Kleed- en douchegele genheid is aanwezig. Inschrijfgeld: tot 15 jaar is f 3,-, voor 15 jaar en ouder is het f 4,-. Met aandenken worden de inschrijfgelden met 1 gulden verhoogd. AKERSLOOT - Wederom een hon derd puntenserie in de Ereklasse van André Swart. Dit lid van Schiet vereniging De Vrijheid lijkt op weg naar een seizoenrecord. Zo vroeg in het seizoen heeft hij al vijf keer honderd punten geschoten. Koploper Paul Twaalfhoven moest genoegen nemen met 99 punten en blijft nog steeds aan kop in deze koningsklasse. Ook in de A-klasse kon deze week een honderd puntenserie genoteerd worden van Henk Bosman. Tweede in de A-klasse was Hans Frinking met 98 en derde Wout Hofsté met 97. In de B-klasse deze week weinig goede resultaten: Jan Deijle was met 96 pun ten de sterkste voor Gerard Steeman met 95 en Siem Melker met 94 punten. Henk Levering was goed op dreef in de C-klasse en kon deze week een mooie 96-er aan zijn totaal score toevoegen. Het revolverschieten leverde André Swart vervolgens ook de hoogste score van 90 punten op, tweede was hierin Danker van Willigen met 86 en derde Jacob van Oost met 84 punten. LIMMEN - Op woensdagavond 28 november vanaf 20.00 uur is er aan de Kerkweg 24 te Limmen een inloop avond bij Jeanine Jonker vanwege het 10-jarig bestaan van haar tuincursus- sen. Jeanine Jonker wilde eigenlijk bos wachter worden, maar verzorgt al tien jaar cursussen in tuinieren. Kennis overdragen zit haar in het bloed: „Maar dat doe ik dan het liefst voor gemoti veerde mensen. Kortom voor de lief hebber die meer van de tuin wil maken. En die leer ik dan vooral anders naar de tuin te kijken". De waarde van de tuin als leefomge ving wordt steeds meer gewaardeerd, maar waar moet je opletten om rust en vrijheid in de tuin te krijgen. Bij de korte cursussen in tuinieren van Jeanine Jonker kunt ook u de kneepjes van het vak voor een mooie tuin leren. Naast de 12 verschillende cursussen die regelmatig op het programma staan geeft Jeanine ook workshops en lezin gen. Al de lessen worden ondersteund door een lesdictaat waarin alle stof dui delijk beschreven staat. LIMMEN - Op initiatief van Joke Mooij, PvdA CAL, hebben bestuursle den en afgevaardigden van het jeugd- en jongerenwerk uit de CAL onlangs met elkaar gesproken in jongerencen trum Conquista in Limmen. De bijeen komst was bedoeld om nader kennis te maken en te inventariseren welke wen sen leven ten aanzien van het jeugd- en jongerenwerk in de nieuwe gemeente. De Storeyclub uit Akersloot, de Bakkerij uit Castricum, Conquista uit Limmen en Veroma, namens kerken en Stichting Welzijn Castricum, waren ver tegenwoordigd. Met vijf PvdA-ers spra ken ze over verschillen en overeen komsten tussen de drie kernen. Verschillen Conquista richt de activiteiten op de jeugd vanaf vier jaar tot en met jong volwassenen met ondersteuning van een jongerenwerker. De activiteiten lopen uiteen van knutselen en bingo tot film en disco. De Storeyclub richt zich op de jeugd die zijn vertier op straat zoekt. Voor hen worden sportactivitei ten georganiseerd, films gedraaid en er treden bandjes op. In Castricum wor den onder de vlag van de Stichting Welzijn vooral in de Bakkerij veel acti viteiten georganiseerd voor de jeugd van 8 tot en met 25 jaar en ouder. Deze club is bijna de gehele week open. De door de kerk georganiseerde opvang, waarvan Veroma uit Castricum aanwe zig was, onderscheidt zich doordat ze geen alcohol schenkt. Er werden al met al behoorlijke ver schillen geconstateerd tussen de ver schillende jongerencentra. Deze zijn mede te verklaren door de wijze van organiseren, het aandeel van de vrijwil ligers, het wel of niet alcohol schenken, de grootte, de samenstelling en het beleid van de gemeente. Alle aanwezi gen waren overtuigd van het belang van jongerencentra maar per kern han gen er zeer verschillende prijskaartjes aan. Fuseren? Er zijn nogal verschillende ideeën en verwachtingen over de toekomst. Joke Mooij, voorzitter van de avond, trok een parallel met de fusie op gemeente lijk niveau. Ze wil' met behoud van identiteit en op basis van gelijkwaar digheid op zoek naar een constructieve samenwerking met oog voor de wensen en mogelijkheden van alle betrokke nen. De aanwezigen zegden toe kennis en ervaring uit te zullen wisselen. Het belang van samenwerking werd door allen zeker de moeite waard gevonden. Of deze samenwerking in de toekomst ook gestalte zal krijgen door bijvoor beeld een fusie is een vraag voor de toekomst. Ze heeft sinds enkele jaren een eigen leslokaal aan de Kerkweg in Limmen. Met haar goed gevulde boekenkast en alle andere benodigde lesmaterialen onder handbereik zijn de lessen zeer praktisch ingevuld. Na 7 jaar zijn de cursussen ook weer terug in Castricum. Hier wordt nu samengewerkt met de plusactiviteiten van het Bonhoeffer- college. Wilt u graag het cursuspro gramma thuisgestuurd krijgen, belt u dan met Jeanine Jonker, tel. 072- 5053646. LIMMEN - Dit jaar bestaat het RK Gemengd Koor St. Cecilia 25 jaar. Op zondag 25 november zal hier aandacht aan besteed worden, tijdens een feeste lijke viering in de Corneliuskerk waar aan het gemengd koor uiteraard haar medewerking zal verlenen. De aanvang is om 10.00 uur. Naast dit zilveren jubileum wordt ook een gouden jubileum gevierd. Jan Rijs viert het feit, dat hij 50 jaar koorzanger is. De jubilaris is 50 jaar geleden lid geworden van het toenmalige pa rochiële herenkoor en na de oprichting in 1976 overgestapt naar het gemengd koor. Ongetwijfeld zal het hem zondag aan belangstelling niet ontbreken. Na de viering is er in de kerk gelegenheid om Jan Rijs te feliciteren met zijn jubi leum. LIMMEN - Ter ere van het 25-jarig jubileum van De Limmer Plankeniers speelt de toneelgroep de voorstelling 'Fanfarella of, hier gebeurt nooit iets". Het blijspel in drie bedrijven werd vrij dag 16 november voor de eerste maal opgevoerd in de Burgerij te Limmen. De Limmer Plankeniers staken met dit toneelstuk flink de nek uit, want er zijn maar weinig toneelverenigingen die het hebben aangedurfd dit stuk op de plan ken te brengen. 'Fanfarella of, hier gebeurt nooit iets' werd ruim 40 jaar geleden geschreven door de Brabantse schrijver Jan Naaijkens. Het verhaal speelt zich af in de tijd dat er nog geduelleerd werd en dat meisjes nog in een klooster werden gestopt om van de liefde te genezen. Speciaal voor deze gelegenheid zijn veel oud-spelers benaderd om nog een keer mee te spelen. Velen gaven aan deze oproep gehoor zodat De Plankeniers een schat aan ervaring op het podium heeft staan. Regisseuse Gerda Kuyper-Bruschke heeft van 25 jaar Limmer Plankeniers een hechte groep weten te smeden, die Fanfarella met verve op de planken brengt! Het toneelstuk speelt zich af in een klein Italiaans dorpje ergens in de buurt van Mantua. Fanfarella, of liever Catharina della Santa Saba (gespeeld door Martine van der Putten) is een van de meisjes die in het dorp woont. Haar strenge tante Signora Orsola (Mary Winder) houdt haar goed in de gaten als het om jongens gaat. Erg opletten hoeft zij echter niet, in het kleine Italiaanse dorpje gebeurt toch nooit wat. De droom van de meisjes van 'De ridder op het witte paard' zal wel nooit uitkomen. Buiten dat er heel weinig huwbare jongens zijn wordt hun maagdelijkheid goed bewaakt door sig- nor di Lampredosa (Otto Bruschke), een venijnige dorpspotentaat. Deze sig- nor houdt de meisjes liever voor zich zelf. Het verstikkende leven wordt plots klaps ruw verstoord door een groepje rondreizende artiesten. Dat niet ieder een even blij is met het verschijnen van deze hartenbrekers mag duidelijk zijn. Onder andere Scaramucchia (Hans van der loos die speciaal voor deze gelegen heid zijn haren zwart liet verven), Mariëno (John Groot), Mascambruni (Piet van der Steen) en Tolomeo (over tuigend neergezet door Gertjan Vleugel) weten van geen wijken als het gaat om het versieren van de meisjes. De meisjes zijn zeer gecharmeerd van deze vreemde snoeshanen. Fanfarella valt direct voor de charmes van Scaramucchia, Preziosa (Margot Min), het dienstmeisje van signorita Orsola, laat zich uiteindelijk verleiden door Mariëno en Rosetta (Nel yeldt), doch ter van signorina Zucchelini (waardin van Herberg II Grande Leone en gespeeld door Stina Hof) ziet na wat dronkemansgedichten van Tolomeo toch wel meer in deze verluisde dichter. Eindelijk gebeurt er tenminste eens iets in het slaperige dorp. Moordenaar gepakt Na de pauze komt er echter een ver meende moordenaar om de hoek kij ken. Signor di Lampredosa doet er alles aan om hem samen met zijn carabinieri Tomaso (Ronald Baars) en Grimella (Jan Pepping) in de kraag te vatten. Als het er op lijkt dat een van de straatar tiesten een valse naam heeft opgegeven en wel eens de gezochte moordenaar zou kunnen zijn is het hek helemaal van de dam. Fanfarella wordt opgeslo ten in een klooster, Rosetta mag de herberg niet meer uit en de artiesten zijn nergens meer welkom. Dit alles tot groot genoegen van signor di Lampredosa. Maar de liefde kruipt waar hij niet gaan mag. Door een aantal toevalligheden weten de meisjes hun geliefde artiesten weer tegen het lijf te lopen en wordt Rosetta door monnik Fra Sebastiano (een rol op het lijf geschreven van René de Wit, die zijn haren liet afsche ren en slechts het 'monnikenrandje' om zijn hoofd liet zitten) met haar geliefde in de echt verbonden. Dat dit niet met de jongen is die haar moeder voor haar heeft uitgezocht moge duidelijk zijn. Moord, haat, liefde, geloof, het toneel stuk bevat alle ingrediënten voor een onvergetelijke avond. Daarnaast is ook de muziek belangrijk aanwezig. De vro lijke noten van Ton Bolten en Marjan Lieferink blijven nog uren na de voor stelling door het hoofd spelen. Een bij zondere vermelding mag ook worden gemaakt voor Tiny Bruschke en Ciska Lieferink. Zij zorgden voor de prachti ge kleding en rekwisieten. Ook Peter Pronk en John Droog hadden eer van hun geleverde decorwerk, evenals als Rieky Kuiper, Marjoka Groot en Brenda Winder die het grime- en kap- werk voor hun rekening namen. Joost en Stan Hollander tenslotte zorgden met hun licht en (haast perfecte!) geluid voor een prima sfeer op de plan ken. Het licht deed zonnig aan, precies wat mag worden verwacht in een klein Italiaans dorpje. De Limmer Plankeniers weten met veel succes en overtuiging het stuk ter ere van het 25-jarig toneelbestaan op de planken te brengen. Het wordt door de toneelgroep liefkozend een kroon op 25 jaar toneel genoemd. Het is ech ter geen afsluiter, eerder een nieuw begin. U kunt de Limmer Plankeniers nog zien op zaterdag 24 november om 20.00 uur. Er is nog een klein aantal kaarten beschikbaar, deze kunnen wor den besteld en afgehaald bij mevrouw Winder aan de Hogeweg 15 in Limmen, tel. 072-5052726. Bibliotheek Akersloot Fototentoonstelling Ben de Graaf Bierbrauwer over China en Tibet, te zien in november tijdens openingsuren van de bibliotheek. Galerie Amber Donderdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 5051491. Te vinden aan de Dusseldorperweg 18. Gemeentehuis Expositie schilderijen van Ben Böhm tot en met 5 december. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Een open doekje voor de Limmer Plankeniers. (foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11