Hypotheek nodig Wij geven het beste advies gratis weg! www.definaricië/ewereld.n 9 en wonen urgerzoken mgevmg Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heitoo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Ingediende bouwaanvragen Aanvraag monumentenvergunning Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Indienen verzoek om registratie aanduiding politieke groepering Wintersluiting 't Beestenboetje id Gemeente Heiloo bereidt zich voor op de komende gladheidperiode De wintermaanden staan voor de jieur en daarmee ivordt do kans op gladheid groter. 4 Medewerkers van de afdeling Beheer Open bare Ruimte bereiden zich tijdig voor op gladheidbestrijding. Immers, gladheid over valt je meestal. Zo zijn verschillende auto1s, maaimachines en tractoren gereed gemaakt voor hetjtonèïi bestrijden vah de gladheid. Ook zijn de strooibakken weer gevuld. Deze bakken zijn geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals bejaardencentra en het gemeentehuis. Verder heeft de gemeente rijdeijRde rood-witfe palen verwijderd die op de strooiroutes in de weg staan petspaden), In april zetten medewerkers van de buiten dienst deze palen weer terug. Het beleid Is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen vaak meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op betrekkelijk korte afstand een begaanbare weg kan beteiken. Subsidieboek 2002 worden toegepast De €uro in Heiloo m Intocht Sint Nicoiaas Kennemerstraatweg 125 1851 BC Heiloo Tel. 072 - 532 03 22 I Uw adviseur: Remco Steijlen Overige vestigingen: Alkmaar Haarlem Heerhugowaard Noord-Scharwoude Purmerend «Santpoort-Noord vervolg van pagina 4 Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Bestevaerslaan 17- plaatsen dakopbouw Heerenweg 82 - vergroten woning Binnenhof 15 - vergroten woning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 op 26 sep tember 2001 een aanvraag voor vergunning is ingediend voor het restaureren van het koetshuis op de voormalige buitenplaats Nijenburgh aan de Kermemerstraatweg 278 te Heiloo (rijksmonument). Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van 21 november a.s. gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met mevrouw A. van Breugel van de afdeling Monumenteinsorg, tefc&omtimmer (072-) 535 6755. Indienen van zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over het bovengenoemde bouw plan worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings- mogelijk-heid voor het vergroten van de woning op het perceel Droonecarnpstraat 12. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 22 november 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wet* houden zijn de hieronder vermelde l^wvergunhingen verieend en meldingen positief bevonden. Westerweg/hoek Stationsweg: bouwen van een nieuwe bibliotheek als* mede een vestiging van de Rabobank met daarboven 21 appartementen en onder* gronds een parkeerkelder (incL inrit/uitwegvergunning) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag' tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Sehoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of bet accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 wekenna deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo kan een poMeke groepering aan het centraal stembureau van de gemeente verzoeken de aanduiding waarmee zij op de kandidatenlijst wenst te - worden vermeld in een register in te schrijven. De politieke groepering moet dan wel een vereniging met een volledige rechts bevoegdheid zijn. Bovendien mag de aanduiding niet al bij het centraal stembu reau voor de verkiezing van de Tweede Kamer of provinciale staten geregistreerd zijn. Een naamsaanduiding mag niet meer dan 35 letters of andere tekens bevatten. Indien eën politieke groepering de aandui ding wenst te laten registreren voor de komende verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo op 6 maart 2002» dan moet een verzoek daartoe uiterlijk op 10 december 2001 schriftelijk worden gedaan bij het centraal stembureau. Voor deze registratie moet een waarborgsom van tweehonderdvijftig gulden worden over gemaakt op een daarvoor bestemde rekening van de gemeente. Degene die de betaling ver richt ontvangt een bewijs daarvan. Ha inlevering van een geldige kandidatenlijst voor de komende verkiezing wordt de waar- borgsom terugbetaald. Bij het verzoek moet u de volgende docu- inenten Meveren. f Een afschrift van de notariële akte waarin de Statuten van de vereniging zijn opgenomen. Een bewijs van inschrijving in het han delsregister, gehouden door de Kamer van Koophandel. Een bewijs van betaling van de waar borgsom. Een verklaring van de politieke groepe ring, houdende aanwijzing van haar gemachtigde en plaatsvervangend gemachtigde bij het centraal stembureau. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer K. Mosselaar van de afdeling Burgerzaken van de gemeente, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. De winter staat voor de deur. Dit betekent een moeilijke tijd voor de dieren in t Bees tenboetje, omdat de voorwaarden voor het welzijn van de dieren door het koude weer niet aMjd optimaal zijn. Tegelijkertijd is de winter ook een goede tijd voor de dieren, omdat het veel rustiger is. De <fteren hebben namelijk rust nodig na de drukke periode van afgelopen jaar. Aangezien het bezoekersaantal van t Bees tenboetje in de winterperiode laag is en om de dieren rust te gunnen» ist Beestenboetje na woensdag 28 november 2001 tot het voor jaar van 2002 gesloten. Wij zijn van plan t Beestenboetje weer te openen met ingang van Goede Vrijdag, 29 maait 2002. Meer informatie kunt u te zijner tijd lezen op de gemeentelijke informatiepagina. Waar strooit de gemeente? De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers wegen» waar onder in ieder geval de busroutes, voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfiets paden naar Alkmaar, Egmond en lammen. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. En op nog betrek kelijk veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid met 1de hand*. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt ais er op gereden wordt Als een bes trooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout z "n werk niet meer en is het in j mum van tijd weer spekglad, vandaar dat er midden in de nacht minder gestrooid wordt. Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de Radheid In de winter maanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zélf uw eigen stoep en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodigmet zout bestrooit, zorgen we er met z 'n allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman/buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir meet Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 535 68 68. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 5 november jl. het Subsidieboek 2002 vastgesteld, conform het voorstel van het col lége, voorafgegaan aan dit besluit heeft deel A van het (concept) Subsidieboek ter inzage gelegen voor alle belanghebbenden en belangstellenden. Vier instellingen hebben bedenkingen kenbaar gemaakt tegen het voorgestelde beleid. De ingediende beden- kingen hebben niet geleid tot een beleidswijziging. Wel heeft de raad besloten bij de behandeling van de Voorjaarsnota 2002 in te gaan op de vraag hoe het handhaven van het huidige voorzieningenniveau zich verhoudt tot wijzigingen in de verwachte grootte en samenstelling van de Heilooër fteVoiking; J Wat staat er in het Subsidieboek 2002? Het subsidieboek bestaat uit twee delen, in de|l A wordt met name ingegaan pp diverse beleidscriteria, de wijze en mate van verant woording subsidies 2000, de wijzigingen subsidieboek 2001, de subsidieaanvragen en - verlening 2002 en de ingediende bedenkingen. In deel B komen de nieuwe aan vragen 2001 en 2002 aan de orde» de subsidiestaten 2002 en de financiële gegevens van de Instellingen die meer dan 22.689,- ontvangen (voorheen 50.000,-). Door bekendmaking van de vastgestelde beleidsuitgangspunten en verdeelregels kunnen deze vanaf dat moment in de praktijk f. Nieuwe productenindeling voor de productgroep B.01 Welzijn De productenindeling voor de product groep E.01 Welzijn ziet er met ingang van t januari 2002 als volgt uit: E.01.01 Kunst en cultuur E.01.02 Integraal jeugdbeleid E.01.03 Integraal ouderenbeleid E.01.04 (Maatschappelijke) zorg en gezondheidszorg E.01.05 Welzijnsaccommodaties 2. Onder welk product valt een aanvraag? Om te bepalen m welke productgroep een aanvraag valt, heeft de raad twee criteria vastgesteld, namelijk: a. de activiteit waarvoor subsidie wordt vers trekt (óf gevraag# is bepalend voor de indeling (bijv. de activiteit Tfietsexamens voor de jeugd1 valt onder het product Integraal jeugdbeleid en niet onder het product inte graal veiligheidsbeleid of verkeer); b. 'doelgroep' gaat voor 'thema' (bijv. sport voor ouderen valt onder het product Integraal ouderenbeleid en niet onder Sportsubsidië- ring en -stimulering). Alle aanvragen voor 2002 zijn op basis van deze twee criteria ondergebracht bij een product 3. De hoogten van de subsidieplafonds De volgende drie beleidsuitgangspunten zijn bepalend voor de hoogten van de sub- sidiepiafondsper product: a. Verdeelregel: 'Oud voor nieuw' Er is gekeken naar hoeveel subsidie er nodig is om het huidige activiteiten aanbod te handhaven. I b. Zelfde normering als 2001 (en voor gaande jaren) plus 3% Om te bepalen hoeveel subsidie er nodig is, is uitgegaan van dezelfde nor meringen die golden in 2001 en - daarvoor De normbedragen zijn voor 2002 verhoogd met de gemeentelijke loon- en prijsindex van 3%. c Compensatie CAO De loonkostenverhogingai die voort- vloeien uit dé CAO-afspraken, zijn gecompenseerd via de subsidie. Dit conform de nota Subsidiebeleid van november 1999 én de door de gemeen teraad vastgestelde Vooijaarsnota 2001. Bovenstaande uitgangspunten hebben geleid tot een verhoging van de subsidieplafonds van de producten Mediabeleid, Kunst en cul tuur, Integraal ouderenbeleid» (Maatschappelijke) zorg en gezondheidszorg. 4. Financiële ruimte voor nieuw beleid binnen het product Integraal jeugdbeleid De verdeling van de financiële ruimte binnen het product Integraal jeugdbeleid vindt plaats op basis van de leeftijd van de doelgroep; hoe jonger de doelgroep, hoe hoger de prioriteit. Deze verdeelregel is gebaseerd op een preventief jeugdbeleid. Preventief vanuit de gedachte dat actjvi- teiten gérichtopjonge kinderen een bijdrage leveren aan het voorkomen van problemen/achterstanden op latere leef- tijd. 5. Begrotingspost incidentele subsidies Met ingang van 1 januari 2003 worden deze gelden uitsluitend aangewend voor eenmalige activiteiten, die voor Heiloo een vernieuwend karakter hebben. Afhande ling vindt plaats in volgorde van binnenkomst. 6. Minimumeisen controle jaarverslagen Afhankelijk van het soort en de hoogte van de subsidie worden met ingang van 1 januari 2002 de volgende minimale eisen gesteld aan de wijze van controle: de input- en outputsubadie wordt gekeken naar de hoogte van het subsidie bedrag. Bij een subsidiebedrag lager dan 23.689,- (voorheen 50.000»-) vindt de controle plaats door de kascommissie. Als het subsidiebedrag hoger is dan 23.689,- wordt gecontroleerd door een administra tieve accountant van een gecertificeerd bureau. Voor de waarderingssubsidies is controle niet verplicht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten van het stafbureau Welzijn en Burgerij, telefoon- waum (072 -) 535 66 85. - Vanaf 1 januari 2002 betalen we in Nederland allemaal met de euro. Ookde gemeente heeft er in de afgelopen maanden veel aan gedaan om de overgang naar de euro zo voorspoedig mogelijk te laten verlopen. Met sommige aan passingen zult u nooit iets te maken hebben, andere veranderingen zijn wellicht wel direct merkbaar. Wat heeft Heiloo gedaan om europroof te worden? Zowel achter als voor de schermen zijn vele voorbereidingen getroffen en is er inmiddels heel waf gebeurd. Zo is bijvoorbeeld de beschikking van de waarde van onroerende zaken (WQ2~besdii!ddngj in het voorjaar van 2001 ook in euro's vermeld. Daarnaast worden vanaf 1 september 2001 alle bedragen in de correspondentie die wordt verzonden zowel in guldens als in euro's aan gegeven. Ook de computersystemen zijn inmiddels bijna allemaal europroof. Onder meer de systemen die de financiën van de gemeente Heiloo bijhouden» de uitkeringen uitbetalen en de personeelsadministratie bij houden, zijn aangepast aan de euro. Ook is de gemeentebegroting 2002 uitgebracht in euro's en wordt de folderlij n van de gemeente aangepast. Tenslotte wordt in december een 'verzamelverordeniqg' aan de raad voorge legd om de verordeningen die dat nog niet zijn europroof te maken. Waar krijgt u direct mee te maken? Uiteraard worden de pinautomaten en kassa's bij de Publieksbalie aangepast aan de euro. Er zijn euro's besteld bij de bank» zodat vanaf 1 januari 2002 direct met euros betaald kan worden. Ook wordt er in januari 2002 een 'wisselpunt' bij de Publieksbalie ingesteld. Alles over het betalen met euro's bij de Publieksbalie van de gemeente leest u binnenkort op deze informatiepagina. 2002 in de rpdsyefgadering van novembef in euro's vastgesteld. Deze verordeningen hebben o.a. betrekking op de onroerend zaakbelasting, de alvalstoffenheffing/remgingsrechten, het rioolrecht en de hondenbelasting. Ook over de belastingen en het betalen van de belastingen in euro's volgt binnenkort meer informatie op deze informatiepagina. Meer informatie Meer informatie over de euro is te verkrijgen in het Informatiecentrum van het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 •uur. Ook voor blinden en slechtzienden en doven is er euromateriaal in het Informatie centrum verkrijgbaar. Ook kunt u contact opnemen met mevrouw L.E; Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoon nummer (072 -) 535 66 41. Tenslotte is er een (gratis) landelijke eurolijn: 0800 -15 21 en kunt u de landelijke website bezoeken; wwWxeuroml De intocht van Sint Nicoiaas in Heiloo is dit jaar pp 24 november a.s. De start van de intocht is om 11.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Westerweg tegen over de Willibrorduskerk. De aankomst van de Sint bij het gemeentehuis is om ca. 12L00 uur, waar de officiële ontvangst door het Dé Hyi^heekwinkel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6