Decembertentoonstelling in Galerie De Kapberg Wedstrijdavond DEFA Toonkunstkoor in de Grote Sint Laurenskerk webwijzer brieven Adressen Limmen Activiteiten Egmond UITKIJKPOST - 21 NOVEMBER 2001 - PAGINA 8 Thema-excursie: Bosbeheer toen en nu Gymnastiekvereniging Aktief POLITIE AKERSLOOT BERICHTEN Grote rashondenshow HZY de Witburger Harmonie Orkest Fanfare Emergo in één concert Aanrijding met letsel Handbal Dimtronic Meervogels Ongewenst kinderloos, een onzichtbaar verlies Inbraken in woningen Snelheidscontroles Kerstkransjes Skatepark d' Enterij Verkeerscontroles Johan Willem Friso kapel speelt voor de Oude Knegt KOOK verkoop Open Dag Hogeschool Alkmaar Leren klaverjassen in de Bergeon Pakketten voor Polen Zee-leguaan op de Galapagos eilanden. Foto: Joke de Rooy EGMOND - Vrijdag houdt fotoclub DEFA haar tweede wedstrijdavond van dit seizoen. De laatste jaren wor den in de wedstrijden steeds vaker foto's getoond uit! landen waar je nu niet direct dagelijks naar toe reist. Zo zijn er foto's vertoond uit Nepal, Peru, Afrika, Madagascar, India, Egypte en Nieuw Zeeland. Voorheen werden deze foto's nog wel eens afgedaan met de kreet: Vakantiefoto's. Tegenwoordig kijkt niemand meer op van een foto uit een ver land. Momenteel exposeert Joke de Rooy in de Prins Hendrk Stichting met foto's uit Bolivia, Equador, Peru en de Galapagos eilanden. Toch blijven de foto's van dichter bij huis in de wed strijd zeker zo veel kans maken. Voor een vrijblijvende kennismaking met Defa, bent u vrijdag welkom in het clubhuis aan de Wilhelminastraat. Voor nadere informatie, tel. 072-5064812. CASTRICUM - Op de zondagochten den van 25 november en 16 december vertelt PWN-boswachter Arend Koet tijdens een speciale excursie over het bosbeheer in het Noord-Hollands Duinreservaat. Al wandelend vertelt Arend niet alleen over het ontstaan van de bossen en hun leeftijd, maar ook over hoe de bossen vroeger werden beheerd. Tegenwoordig denken we daar heel anders over en Koet laat voorbeelden zien hoe aangeplant den- - nenbos is omgetoverd tot een meer natuurlijk bos met boomsoorten die in het duin thuishoren. Belangstellénden voor deze wandelex cursie, die een kleine twee uur duurt, kunnen zich aanmelden via tel. 0900- 7966288. Dit nummer is van dinsdag tot en met zondag te bereiken tussen 10.00 en 17.00 uur. De deelname kosten bedragen f 5,- voor volwassenen en f 3,50 voor kinderen. Daarnaast is een geldig toegangsbewijs voor het Noord- Holland Duinreservaat nodig. De excursie begint om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats bij het bezoekerscen trum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum. EGMOND - Afgelopen zaterdag wer den in de sportzaal van dorpshuis De Schulp onderlinge gymnastiekwedstrij- den gehouden. Onder grote belangstel ling werden door de jeugd van vereni ging Aktief de disciplines balk, brug, .kast en mat afgewerkt. Dankzij de pro fessionele leiding van Mariska Warmer en Marian Welp, een hartverwarmend optreden van de kleuters en de inzet van vele vrijwilligers was deze ochtend een succes. Tussen de bedrijven door werden Volleybal vereniging De Schulp en Aktief verrast door een gulle gift van het bestuur van dorpshuis De Schulp. Een deel van de opbrengst van een inzameling in verband met het 25-jarig bestaan van dorpshuis werd besteed aan nieuwe volleyballen, een net en netpalen. Aktief kreeg de beschikking over een nieuwe mini trampoline en dikke mat. Uitslagen: Jeugd (6 t/m 8 jaar) Groep 1 Anouk Baltus, Jacky Zentveld, Maureen van der Schinkel. Groep 2. Suzan Admiraal, Simone Valkering, Kim Vaandrager. Groep 3. Nikki van Velzen, Nienke Wassenaar, Arlene Baart. (9 t/m 11 jaar) Anne Imming, Melissa Beers, Anniek Hopman.(vanaf 12 jaar) Lianna Koopman, Ilona Admiraal, Reneé Dijkman Dulkes. Keurploeg: Groep 1. Leontine Warmer, Ellis Kareis, Liesbeth Oonk. Groep 2 Jeanique Oud, Eefje Swart, Nikki Eeltink. Groep 3. Julia Slotemaker, Ruby Hogenes, Barbara Palfenier. W -Nowd-Hollaod Noord -i- 112 OM I AKERSLOOT - Op 15 november werd van 14.10 tot 16.00 uur op de Boekei een algemene verkeerscontrole gehou den. In totaal werden 19 bestuurders voor verschillende overtredingen geverbaliseerd. Op de oostelijke rijbaan van de A9 vond op 15 november een eenzijdige aanrijding plaats. De aanrijding was het gevolg van het feit dat een 20-jarige automobiliste moest remmen voor het overige verkeer. Zij remde krachtig met als gevolg dat de auto in een slip raakte. De auto kwam tegen de vang rail tot stilstand. De inwoonster van Heemskerk werd met nekklachten over gebracht naar het ziekenhuis. Haar auto raakte dermate beschadigd dat deze weggetakeld moest worden. Op de Geesterweg ter hoogte van de uitrit Van het Hotel vond op 15 novem ber om 17.25 uur een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Er was alleen materiele schade. Vanaf het parkeerterrein van het Hotel aan de Geesterweg werd op 16 novem ber tussen 19.00 uur en 20.35 uur een personenauto ontvreemd. Het betrof een personenauto van het merk Mercedes Benz, donkerblauw van kleur voorzien van kenteken RF-07- DG. Gevonden: bankbiljet, 10 sleutels aan hanger 'opener'. EGMOND - De Kynologenclub West- Friesland houdt zondag 25 november in de sporthal te Egmond aan Zee haar jaarlijkse rashondenshow. Er zijn ruim 200 honden ingeschreven van meer dan 75 verschillende rassen. Zo zijn er een aantal onbekende rassen te bezichti gen, onder andere de Australian Shepard, de Chinese naakthond Powderpuff en de Polski Owznarak Nizinny. Natuurlijk zijn ook de meer bekende rassen zoals de Golden Retriever, de Cavalier King Charles Spaniel en de Labrador Retriever deze dag vertegenwoordigd. De keuringen'starten om 10.00 uur en de eindkeuring voor de Best in Show is gepland om 16.30 uur. De ingeschreven honden komen uit de gehele kop van Noord-Holland en West-Friesland. Toegangsprijs f 5,-, 65+ en kinderen tot 12 jaar f 2,50. Honden van bezoekers worden niet toegelaten. HEILOO - Ondanks het feit dat HZV de Witburger gehandicapt aantrad tegen FC Rolff (Dennis Koppes, Dennis Dijkhuis en Mark Snijders waren geblesseerd), werden de Egmonders met 6-1 aan de zegekar gebonden; met de invallers Robert Kemmeré én Rits van der Leè speelde HZV zeer geconcentreerd en dat leid de in de zevende minuut tot de 1 -0 door Ralf Mulder. Drie minuten later was het wederom Ralf Mulder die met een individuele actie de Egmondse keeper du Pont kansloos liet: 2-0. Niet veel later maakte Rolff de aansluitings treffer,maar daar bleef het ook bij. In de tweede helft gaf HZV de Witburger weinig kansen weg en het was Jan Schoorl die de marge weer op twee bracht: 3-1Na een verre uitworp van keeper Rob Zoon scoorde Jan Schoorl tien minuten voor tijd knap zijn tweede treffer. Op dat moment was de wedstrijd beslist en konden de Heilooër zaalvoetballers de stand uit bouwen. Jan Schoof! zorgde voor een zuivere hattrick en ook uitblinker Ralf Mulder maakte zijn derde treffer van de avond:6-l. Ondanks deze belangrijke overwinning zal HZV ook aanstaande vrijdag in Landsmeer moeten winnen van de Remise om de onderste plaatsen achter zich te laten. EGMOND - Het Harmonie Orkest Hogeschool Alkmaar onder leiding van dirigent Jan Schut en Fanfare Emergo Castricum met dirigent Willem van Kooi geven zaterdag 24 november een concert in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Zangsoliste Birgit Smit zal aan diverse programma stukken haar medewerking verlenen alsmede bugelsolist Dennis Poel, win naar van de Willem Breetveld Trofee 2001. Het Hogeschool Harmonie Orkest is samengesteld uit studenten en oud-stu denten van het Conservatorium Hogeschool Alkmaar en leden van diverse muziekverenigingen. Negen jaar geleden is het orkest opgericht met als doelstelling projectmatig concerten te verzorgen. Het orkest is het grootste orkest van muziekvereniging Emergo uit Castricum, heeft 55 leden en komt bij concoursen uit in de hoogste afde ling die de Hafabra-wereld kent: de Vaandelafdeling. Beide orkesten genie ten grote bekendheid binnen de regio maar zeker ook daarbuiten. Het concert begint om 20.15 uur en de toegangskaarten zijn a f 10,-, verkrijg baar aan de ingang van het dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. HEILOO - Op vrijdagmiddag omst reeks 15.30 uur raakte een achtjarige jongen uit Heiloo gewond bij een aan rijding op de Ypesteinerlaan te Heiloo. De jongen fietste over het fietspad naast de Ypesteinerlaan. Plotseling stak de jongen de rijbaan over. Juist op dat moment kwam er een 46-jarige man uit Lutjebroek in een bedrijfsauto aanrij den. Er ontstond een aanrijding waarbij de jongen mogelijk gewond raakte aan rug en bekken. Voor onderzoek werd hij 'overgebracht naar het Medisch Centrum Alkmaar waar hij ter observa tie werd opgenomen. EGMOND - In Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef is nog tot en met zondag 16 december het werk van zes kunstenaars te zien, Adriana Baarspul, Marija Ilic, Anna Metz, Phalada V. Müller, Joanna Quispel en Vincent de Rijk tonen keramiek, etsen, pastels, houtsneden, linoleumsneden en sieraden. Als basis voor haar keramische beesten gebruikt Adriana Baarspul meestal een gedraaide vorm, die zij verder uitbouwt met dunne repen en plakken klei. Technisch knap en met veel humor zet zij haar werk in elkaar. Op haar eigen, onnavolgbare manier ontstaan zo rep tielen, vissen en gevogelte. Anna Metz maakt kleuretsen. Haar werk heeft uiteenlopende onderwer pen zoals de restauratie van antiek tex tiel, de natuur of Japanse poppen. Vaak is er sprake van gemengde techniek, omdat zij delen van de etsplaat inrolt met verf, of na het afdrukken van de ets kleuraccenten toevoegt met pastelkrijt en soms zelfs in bladgoud. Natuurlijke processen in het stille, dode landschap van de winter leveren etsen op met schitterende details. Vrolijke, uitdagend en opvallend zijn de ringen van Phalada V. Müller, die nog studeert aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. In glazen potjes stopt zij de verrassende ingre diënten om zelf een ring vorm te geven. Elke set is anders ert bestaat uit vier onderdelen. Ze zijn onderling heel ver schillend van sfeer, materiaal en kleur, al naar gelang het feestelijke of stem mige karakter van de gelegenheid waarbij de ring wordt gedragen. Joanna Quispel toont pastels en lino leumsneden. Zij maakt veel reizen en overal zoekt zij een geschikte omgeving om die ter plekke met pastelkrijt in beeld te brengen. Zonder uitzondering zijn het plaatsen waar erg veel te zien is. Urenlang werkt zij door, af en toe met passanten in gesprek rakend. Met zicht baar plezier brengt zij elk detail in beeld, niets ontsnapt aan haar waarne ming. Marija Ilic, geboren in Belgrado, kwam in 1993 naar Nederland. Ook zij maakt grafiek, houtsneden en een vorm van hoogdruk die 'collografie' wordt genoemd. Door verschillende lijmen of lakken toe te passen, wordt bij deze techniek voor elke drukgang de hoog druk naar boven toe opgebouwd. Het levert prenten op met boeiende onre gelmatige structuren. De kommen en schalen van Vincent de Rijk zijn keramisch design in de meest pure vorm. Zijn servies 'Tableware' dat in De Kapberg te zien is, is opgenomen in de collectie van verschillende musea, waaronder het Stedelijk Museum Amsterdam, Het Haags Gemeente museum, Museum Boymans van Beuningen en het MOMA in New York. Op basis van met de computer berekende dimensies ontwierp hij een logische reeks elementaire vormen die in elkaar gestapeld kunnen worden. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, is geopend op zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsuren: 072-5062645. AKERSLOOT - Dames senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelden uit tegen ZAR Binnen een minuut stond er 1-1 op het bord, waarna ZAP vooral door schoten uit de tweedelijn een voorsprong nam. Karin Broersen wist niet altijd de goede richting te vinden, maar benutte een strafworp en in de vijfde minuut was de stand 5-3. Bij de stand 7-3 stopte keepster Laura Groenveld een strafworp en na twee treffers van Annemiek Verduin was de ruststand 10-5. In de beginfase van de tweede helft maakte ZAP legio fouten waarvan Meervogels echter niet kon profiteren. De Breezandse dames verdedigden fors maar sportief en wonnen de wed strijd van Meervogels, die collectief faalden. Heren senioren 1 Nijenrodes- Dimtronic Meervogels 18-18 Nijenrodes is voor Meervogels altijd een moeilijk te bespelen tegenstander. In de beginfase creëerde Meervogels veel kansen maar stuitte veelvuldig op de uitstekende keeper van Nijenrodes. Meervogels scoorde voornamelijk via William Kerssens uit rechterhoek en na tien minuten was het 5-5. Het tweede kwartier ging gelijk op en door het benutten van de strafworpen had Meervogels bij het rustsignaal een nipte voorsprong, 10-11. De start van Meervogels in de tweede helft was zeer slecht en Nijenrodes boog de achterstand om in een 15-11 voorsprong. In de twintigste minuut had Nijenrodes deze voorsprong ver groot, 18-13. Nu stopte de Meervogels- keeper Sander Verduin een strafworp en wellicht hierdoor geïnspireerd keer de de wedstrijd. Door vier treffers op rij van Jeremy Duin, die hierdoor ook de man van de wedstrijd werd, ver kleinde deze de achterstand tot 18-17. Door een fout van de tijdwaarneming stond er 19-17 op het scorebord. Cees Brandjes scoorde de gelijkmaker. Bij het eindsignaal dachten de gastheren twee punten te hebben. Na de correctie stond er 18-18 op het bord en had Meervogels toch een dik verdiend punt. BEVERWIJK - Vrijdag 23 november vindt in het Rode Kruis'Ziekenhuis te Beverwijk de laatste avond plaats van een serie thema-avonden voor mensen met vruchtbaarheidsproblemen. Tij dens deze avond gaat het om gevoelens van verlies en afscheid nemen tijdens het traject. Een op de zes paren krijgt te maken met vruchtbaarheidsproble men. De meeste paren zoeken medi sche hulp als zwangerschap uitblijft. Dit is al een eerste confrontatie met een gevoel van verlies. De slaapkamer wordt verruild voor het ziekenhuis. De intimiteit moet uit handen worden gegeven. Doorgaans ondergaan zij vruchtbaar- heidsonderzoeken om te achterhalen waardoor bij hen de problemen veroor zaakt worden.Als uit de uitslag blijkt dat de onvruchtbaarheid een duidelijke oorzaak heeft, kan dit gepaard gaan met het gevoel van afscheid nemen. Het kan voor een paar pijnlijk duidelijk ALKMAAR - Het Alkmaarse Toonkunstkoor geeft op woensdag 12 december een concert in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar, aanvang 19.30 uur. Op het programma staat The Messiah van G.F. Handel, (integrale versie). Medewerking aan dit concert wordt verleend door: Ellen Schuuring, sopraan, Margareth Beunders, alt, Marcel Beekman, tenor, Math Dirks, bas, Ada Knop-Kleymeèr, klavecimbel, Philharmonia Amsterdam, orkest. Het geheel staat onder leiding van dirigente Vera Groot. Georg Friedrich Handel componeerde The Messiah op 56-jarige leeftijd in een tijdsbestek van slechts 24 dagen. De eerste uitvoering vond plaats in Dublin voor een liefdadig doel en tijdens zijn leven heeft Handel de opbrengst van dit werk steeds bestemd voor het Foundling Hospital. The Messiah bestaat uit drie delen: In het eerste deel wordt de komst van de Messias aangekondigd, het tweede deel spreekt van het lijden en sterven van Christus, en van Zijn opstanding, het derde deel getuigt van de overwinning op het lijden en sterven en het laatste oordeel. Het tweede deel wordt afge sloten met het majestueuze Halleluja koor. Hoewel bij de uitvoering van The Messiah meestal coupures worden gemaakt zal Toonkunst het werk deze week onverkort uitvoeren. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar in Alkmaar bij Spanjaard, Koorstraat 25, Zwaan en ter Burg, Kanaalkade 26 en Klassika Z, Canadaplein 11/13. In Heiloo bij Disc 't Loo en in Bergen Boekhandel Thomas, Stationsweg 7/9. Telefonisch bestellen via tel. 072-5712291 of 072-5620045. De toegangsprijs bedraagt f 35,- (f 30,- voor houders van CJP en 65+ kaarten: f 15,- voor kinderen tot en met 12 jaar). HEILOO - Donderdag 15 november tussen 18.00 en 20.00 uur werd ingebro ken in een huis aan de Boekelermeerweg. Uit het huis werden een paspoort, een klopboormachine en sleutels gestolen. Men kwam binnen door het forceren van het cilinderslot van een deur. EGMOND - Vorige week woensdag werden 's morgens snelheidscontroles gehouden op de Herenweg in Egmond. Op de Herenweg geldt ter plekke van het controlepunt een maximum snel heid van 60 kilometer per uur. Er wer den veertien bestuurders betrapt, de snelste reed 95 km/h. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. worden dat zij niet in staat zullen zijn om samen een kind te verwekken. Na de onderzoeken volgen vaak vruchtbaarheidsbehandelingen. Het mislukken van een behandeling brengt veel spanning, teleurstelling en wan hoop met zich mee. Gevoelens van ver lies en rouw kunnen hevig zijn als zwangerschap uitblijft. Odile van Eek, schrijfster van het boek 'Ongewenst kinderloos, een onzicht baar verlies' begint de avond met een inleiding. Vervolgens is er gelegenheid om haar vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. De avonden zijn bedoeld voor vrouwen, mannen en paren die in behandeling zijn of gaan. De thema-avonden worden georgani seerd door het Rode Kruis Ziekenhuis en Fiom District Noordwest. Deze bij eenkomsten vinden plaats in het Rode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan 13 te Beverwijk. U kunt zich aanmelden bij Patiënten Service Bureau, tel. 0251- 265111, Voor meer info kunt u terecht bij Fiom Buro Haarlem, tel. 023- 5323603. Benodigheden (50 stuks): 200 g bloem 150 g boter of margarine 100 g basterdsuiker 1 eigeel 1/2 ei om te bestrijken 150 g amandelen en/of een paar lepels suiker Meng de bloem met de boter en doe er de basterdsuikèr en het eigeel bij. Rol het deeg op een met bloem bestoven tafel uit tot een lap van 1/3 cm dikte. Steek hieruit kransjes'met een uitsteek vormpje. Steek uit het midden van het kransje een klein rondje. Leg de krans jes 3 cm van elkaar af op een beboterd bakbh'k en bestrijk ze met losgeklopt ei. Bestrooi ze met amandelen en/of suiker. Bak de koekjes 20 minuten op 180 graden Celsius. Geachte omwonenden van het Dorps park d'Enterij, Er is een voorstel gedaan om het skate- parkje van Limmen in het Dorpspark aan te leggen. Wij snappen dat u er niet voor bent om het daar te bouwen, omdat het nu al een hangplek is voor jongeren. Wij willen ook niet dat u last krijgt van die hang-jongeren. Sommige mensen vinden dat f 100.000,- (45.378 euro) of meer wel erg veel is voor een skateparkje, omdat ze vinden dat er nog niet zoveel skatertjes in Limmen zijn. Toch kunnen wij u er van verzekeren dat als het skateparkje er is, er veel meer skatertjes komen. Misschien zelfs uw eigen kinderen. Wij hebben nergens meer ruimte om te ska ten, omdat overal auto's rijden en omdat we worden weggestuurd. Bij Albert Heijn worden paaltjes uit de grond gehaald om op te skateboarden. Ook daar worden we weggestuurd. Als het skateparkje er is, kunnen wij weer veilig skaten en hebben we een eigen stukje terrein. Voor de rest kunnen wij alleen maar hopen dat u het van de zonnige kant bekijkt en dat het skate parkje gebouwd wordt. Thomas Duin (10 jaar), Limmen Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18, tussen 09.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord), incl. De DompvloetLan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg, Het Zevenhuizen, Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen., voor 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer verza melplaatsen, voor 19.00 uur. Brengen naar de parkeerplaats bij de school tus sen 18.00 en 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat op plek voormalige supermarkt, hoek Westerweg/Ewislaan HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg, tussen 09.00 en 21.00 uur. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. 4'Aff 1* HEILOO - Woensdag tussen 13.00 en 15.15 uur werden op twee plaatsen op de Kennemerstraatweg in Heiloo en Alkmaar, verkeerscontroles gehouden. Deze controles waren vooral gericht op het dragen van de autogordels. In totaal werden elf bestuurders en een passa gier bekeurd omdat zij geen gordel droegen. AKERSLOOT - Geregeld, maar op onregelmatige tijden organiseren de Lions van Akersloot-Uitgeest een of meerdere activiteiten, waarvan de opbrengsten ten goede komen van een humanitair of maatschappelijk doel. De Lions Club Akersloot-Uitgeest is er in geslaagd de medewerking te verkrijgen van de Johan Willem Friso Kapel voor een optreden op vrijdag 30 november in Sporthal De Lelie te Akersloot. De opbrengst is bestemd voor de wederop bouw van de eens zo trotse molen De Oude Knegt, die in de nieuwjaarsnacht in vlammen opging. De JWF Kapel, het oudste militaire orkest in Nederland met als standplaats de Drentse hoofdstad Assen, geniet een grote bekendheid in binnen- en buiten land. De 55 leden van de kapel hebben een zeer afwisselend repertoire met onder meer een grote muzikale show, een programma, waarmede zij reeds vele muziekliefhebbers een genoeglijke avond hebben bezorgd. Kaarten voor f 20,- zijn verkrijgbaar bij sporthal De Lelie en Toko Veldt te Akersloot en bij boekhandel Schuijt in Uitgeest en aan de zaal op 30 november, die om 19.30 uur opengaat. De aanvang is om 20.00 uur. Het motto van de avond luidt: de JWF Kapel blaast molen de De Oude Knegt nieuw leven in! ALKMAAR - Op zaterdag 1 december houdt de Stichting KOOK weer haar maandelijkse verkoop. Van 10.00 tot 14.00 uur worden in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei tweedehands huisraad en kleding verkocht. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. Over de maand oktober bedroeg de opbrengst f 23.027,-. In de maand december wordt meegeholpen aan ver beteringen van de leefomstandigheden van vijftien leefgemeenschappen in de Filippijnen. Zij willen dit bereiken door verbetering van de verwerking van de abacca vezel waardoor een product ontstaat met een betere marktwaarde, waardoor een betere afzetmarkt kan ontstaan met wellicht exportmogelijk heden. Bruikbare spullen kunnen worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Hondsboschelaan 2, tel. 072- 5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met 072- 5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.00 tot 16.00 uur. N.B. Het KOOK-pand zal van 24 december tot en met 13 januari geslo ten zijn. ALKMAAR - Op vrijdag 23 november is er gelegenheid om kennis te maken het Hogeschool Alkmaar. Dan vindt de open dag plaats aan de Bergerweg 200 in Alkmaar van 15.00 tot 21.00 uur. Er is van alles te doen, bijvoorbeeld lekker snuffelen op de (informatie)markt. Studenten en medewerkers van Hogeschool Alkmaar geven uitgebreid informatie, er is een beroepentest, er zijn rondleidingen, muziekoptredens en er is een karikatuurtekenaar. Tijdens deze dag wordt antwoord gegeven op de vraag waarom je voor Hogeschool Alkmaar kunt kiezen. Er wordt uitgebreid informatie gege ven over alle opleidingen. Dat de hoge school intensief samenwerkt met het bedrijfsleven, ook in het buitenland, is te zien aan de projecten die studenten in de praktijk uitvoeren. Video's, stageverslagen en afstudeer projecten zijn te bekijken. Tevens is er een aantal bedrijven uitgenodigd om meer informatie te geven over het beroepenveld. Er worden rondleidin gen gegeven door studenten. Zo kun nen bezoekers kennis maken met de faciliteiten en de sfeer van Hogeschool Alkmaar. Muziekoptredens van het Instituut Muziek Theater zorgen voor de muzikale omlijsting van de dag. HEILOO - In de Bergeon, ontmoe- tings- én activiteitencentrum voor uit keringsgerechtigden, wordt weer een klaverjascursus gegeven. De cursus begint op donderdag 10 januari 2002 van 10.00 tot 11.30 uur. De cursus is gratis en duurt tien lessen. Opgeven bij Jos Turk, tel. 072-5330838 of meldt u aan bij de Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo, tel. 072-5339885. De Bergeon is geopend op maandagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur, donderdagmorgen rum- micuppen van 10.00 tot 12.00 uur en maandag tot en met vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.30 uur. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan bij Annette Veldhuis, Rhynvis Feithlaan 94, Alkmaar op woensdag 28 november en 5 december van 16.00 tot 19.30 uur. Voor informatie kunt u bellen, tel. 072- 5400467. Uw pakket kan ook worden ingeleverd bij Monica Verhage, Vennewaard 162, Alkmaar op woensdag 28 november en 5 december van 19.00 tot 22.00 uur. Zij is te bereiken onder tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. In verband met mond- en klauwzeervi- rus mogen geen vleeswaren naar Polen gestuurd worden. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,75 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Bibliotheek Op maandag 26 november demonstra tie internet, woensdag 28 november workshop internet.Tot 10 december tentoonstelling voor volwassenen 'Materialen rondom de euro'. Tot 6 december in de kleuterafdeling 'Hoor de wind van Sint Maarten tot Sinterklaas'. Silhouet Expositie schilderijen van Kees den Tex, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Horizon College Expositie van schilderijen van Corrie Mark Schuurman Hess, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Hema Expositie van aquarellen van Johan Hosmus.Tot 30 november. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 zijn schilderijen van Wim Twaalfhoven te zien op werkdagen tus sen 09.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na tel. afspraak op 072- 5334596. Expositie met thema dromen en portretten. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoedapotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Vanaf zaterdag 24 november overzicht sexpositie 2001/2002. Op 24 november van 15.00 tot 19.00 zijn de kunstenaars zelf aanwezig. Donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.(X) uur en volgens afspraak. Gesloten van 20 december t/m 16 januari, aan de Noorderstraat 4, tel. 072-5067151. Abdij kaarsen Tentoonstelling schilderijen en schet sen over Grote Sint Laurenskerk Alkmaar door Ed Dekker, Vennewatersweg 27, geopend van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8