december (eeéimaand Deer's Kar Expositie kerststallen Beko Interieurs richt samen met u uw huis in De oeroude drank van De Theeklipper Op deze pagina vindt u alvast een voorproefje van de december feest maand bijlage die u in het midden van de Uitkijkpost vindt Wü wensen u veel plezier met het lezen van deze bijlage. 5lenderYou: op een eenvoudige manier de overtollige pondjes kwijt «eubei Modieuze tips en wetenswaardigheden van ons haar bij Marga's Haarmode VOOR THUISBLIJVERS Riesch Mode: ook voor een feestje! Tennis uw feest pond] es eraf bij De Dors! UITKIJKPOST - 21 NOVEMBER 2001 Illiilili TTut?? iimm il Eten en drinken Wist u dat? Wat serveert u bij de kerstkoffie of -thee Oliebollenrecept Creatief Kelen smeren Slender You is een plaats waar men zich thuis zal voelenwaar men alle vermoeidheid los kan laten en de zor gen een heel uur mag vergeten. Wilt u afvallendan wordt u elke week gewogen en één keer per maand gemeten. De centimeters gaan er door regelmatig bewegen op de Slender-banken vanzelf af U voelt zich stukken beter en gelukkig met het goede resultaat. Heeft u lichame lijke klachtende medewerkers zijn er speciaal op getraind om voor u de goede houding te zoeken. Uw klacht zal veelal verminderen door mini maal eens per week te 'slenderen X X Beemster Kadoshop aan de Westerweg 353 in Heiloostaat bekend als het kleine winkeltje bom vol tierelantijnen en hebbedingendie zeer geschikt zijn om cadeau te geven. Natuurlijk ook aan uzelf! Wat dacht u van de zilveren, gouden en houten fotolijstjes in alle maten, kristallen karafjes, stijlvol schrijfpa pier, kleurige servetten van JHB, (geur)kaarsen en gedessineerde opbergdozen. Maar ook voor luxe cadeauartikelen zoals boerenbontser vies, het bekende kip/haanservies en prachtige Amerikaanse kalenders met of zonder frame kunt u prima bij Beemster terecht. Ook voor de 'gewo ne' huishoudelijke artikelen als deur matten, damast en uni tafelkleden, pannenlappen, ovenwanten en diverse schalen bent u bij Beemster aan het juiste adres. Welke gerechten eet u tijdens de Kerst? Tijdens de kerstdagen probeert u een lekker feestmaal op tafel te tove ren. Maar ja, wat kunt u nu het beste serveren? Gaat u voor snel en makke lijk, of voor uitgebreid en gezond? Onderstaande tips kunnen u hierbij wellicht helpen: Machtig en prachtig Streef hierbij naar het 'mijn riem moet los'-effect. Voor de liefhebbers van ste vig eten. Vleesgerechten met sauzen, wildgerechten, wintergroenten, calorie rijke desserts en een mooi kaasplankje horen hierbij. Zwicht voor licht Wilt u zich na het eten ook nog fit en actief voelen, dan is dit thema zeer geschikt. Visgerechten en gevogelte, zoals kalkoen, passen hier prima bij. Zorg voor salades en lichte groenten, zoals worteltjes. Vermijd sauzen en slagroom. Vers fruit of een vruchten taart zijn prima afsluitingen van een licht kerstmenu. Vlees noch vis Een vegetarische Kerst is tegenwoordig echt geen probleem meer. Er zijn enorm veel vegetarische kookboeken beschikbaar. Natuurwinkels en ook 'gewone' supermarkten bieden veel ingrediënten. Wat van ver komt... U houdt van Oosters eten? Er is geen enkele reden waarom u uw gasten hier mee tijdens Kerst niet zou kunnen ver rassen. Het is niet de traditie maar wel vernieuwend. Maak een sushi lunch (een topper in 1999), een curry-buffet of een Indische rijsttafel. Het voordeel van Oosters eten is dat u heel makke lijk zowel vlees, vis als vegetarische gerechtjes kunt serveren. Wat ook leuk kan zijn, is om een bui tenlands of multicultureel kerstmenu op tafel zetten. Heeft u vrienden of col lega's met een niet-Nederlandse ach tergrond? Vraag of ze u (Kerst)recep- ten kunnen geven. Zoek ook eens op internet, er is een enorm aanbod culi naire websites. Lekker en makkelijk Bent u niet zo'n held in de keuken of ontbreekt het u aan tijd? Bezoek uw supermarkt, slager, visleverancier of traiteur. Kijk wat de (bijna) kant-en klaar mogelijkheden zijn. Laat u advi seren en bestel tijdig. Zo kunt u uw gas ten nog steeds een heerlijk kerstmaal voorzetten. Kleine smulpapen Waarmee doet u uw kleine eters een plezier? Sommigen eten gewoon lekker met u mee. Of ze eten samen aan een feestelijk gedekte kinderkersttafel. Maak lievelingskostjes klaar en zorg voor lekkere toetjes. Help ze met eten en snoep wat mee. Zijn ze nog erg klein, laat ze dan eten voordat u eet. Als de kinderen naar bed gaan, eten de volwassenen. Zijn uw kin deren wat groter, dan vinden ze het fan tastisch om in de keuken te helpen. Er zijn heel veel speciale kinderkookboe ken met lekkere recepten. Maar ook bij 'gewone' recepten zijn klusjes te vin den die zij heel goed kunnen uitvoeren. Waarom hoort de kerstboom bij kerst mis? Het hoeft geen uitleg dat de kerstboom wel het meest verweven is met kerst. Een kerst zonder kerstboom is volgens veel mensen geen echte kerst. Het gebruik van een kerstboom, kom pleet met pakjes, was al meer dan dui zend jaar voor Christus in gebruik bij de heidense godsdiensten. Al ver voor de geboorte van Jezus Christus hakte men in het bos rond 25 december een dennenboom, sloeg er een kruis onder zodat hij bleef staan en versierde de boom. De spar had veelal de voorkeur omdat de piramideachtige vorm deed denken aan de toren van Babel en met zijn punt naar het rijk der goden wees. Het heeft tot de 17e eeuw geduurd voor de dennenboom algemeen geaccepteerd werd als kerst-ritueel. Men begon in Duitsland met het binnenshuis plaatsen van dennenbomen. Dit werd voorna melijk gedaan door zeer rijke mensen. Pas in 1841 werd dit gebruik door Prins Albert de echtgenoot van Koningin Victoria ontdekt. Hij liet een grote den nenboom optuigen naar Duits voor beeld en al snel volgde de Engelse adel en later ook de gewone burgers. Sindsdien maakt ook het christelijke geloof gebruik van de kerstboom als symbool voor kerstmis, alhoewel het Vaticaan in de 19e eeuw nog waar schuwde tegen 'de invoering van het heidense gebruik van de kerstboom' in Italië. Er zijn rond kerstmis voldoende lek kernijen bij uw bakker of supermarkt verkrijgbaar. Als u niet kant-en-klaar wilt kopen, duikt u de keuken in. Koek of cake bakken heeft altijd iets feeste lijks. Indien u met kerstmis op bezoek gaat bij familie of vrienden, wordt een zelfgebakken attentie vast op prijs gesteld. Benodigdheden: 1 kilo patentbloem, 70 gram gist, 20 gram zout, 50 gram bas terdsuiker, 60 gram melkpoeder, 100 gram gesmolten boter, 800 gram water en 1 ei. Voor de vulling: 280 gram gewelde rozijnen, eventueel 75 gram appelblokjes (gewelde rozijnen rozij nen ca 25 minuten in warm water laten wellen en dan afgieten Werkwijze: Doe alle ingrediënten in een kom en los de gist op in het water, meng dan alles goed door elkaar tot een glad deeg ontstaat. Geef dit ca 15 minuten rust met een doek over de kom op een warme plaats. Meng na deze 15 minu ten de vruchten door en laat het beslag dan ca 25 minuten weer rijzen met een doek over de kom De arachide olie of vloeibare frituurolie tot ca 180 graden C verwarmen en met een ijsknijper een mooie ronde bal scheppen. Dit is belangrijk om geen oliezuipers te krij gen! Zin in een andere uitstraling? Begin dan eens met een ander kapsel. Wil je tijdelijk een ander kleurtje in je haar bijvoorbeeld tijdens een avondje uit dan zijn haarextentions in een con trasterende kleur ideaal. Heb je wei nig tijd om aandacht aan je haar te bestedendan is een boblijn in laag jes ideaal en makkelijk te onderhou den. Mooi glad gestyld haar is weer helemaal een trend. Wax is een ide aal stylingsprodukt als je grappige accenten in je haar wil aanbrengen Ook met een korte coupe kun je varië ren, als je de bovenste lengtes wat lan ger houdt. Ook heel trendy is om pluk jes haar in verschillende lengtes te laten knippen. Voorkom droge punten in lang haar door wekelijks je haar te voeden met een haarmasker. Een licht blonde teint in je haar kan als het ware al het kleur uitje gezicht trekken. Kies daarom voor een mooie warme kleur blond. Met verzorgingsproducten afgestemd op jouw haartype en een regelmatige knipbeurt, blijft je haar glanzend en gezond. Vergeet niet je make-up aan te passen als je voor drastische kleurverande ring kiest. 'In' is om subtiele roze highlights in het haar aan te brengen, wil je echter geen vaste kleur, dan kies voor haar extentions. Kamfijne goud kleurige highlights geven je kapsel een mooie sprankelende gloed. Je haalt de zwaarte uit lang haar als je het haar in lichte lagen laat knippen. Heel sexy is om de pony over het oog te laten vallen. Gebruik niet te veel stylingsprodukten als je een natuurlijk vallend kapsel wilt, je haar wordt dan namelijk te zwaar en blijft niet meer in model. Wat voor haartype je ook hebt, er is altijd wel een trendy kapsel dat ook bij jou past. Ook de kuif is weer helemaal terug. Voor hem zijn er goudkleurige high lights, lekker nonchalant, mooie coupe in laagjes. Het geheim zit hem in een goede basiscoupe. Deze winter zijn er mogelijkheden te over, zin in een dagje lang haar, die mogelijkheid is er nu! Kom langs voor informatie over haarextensions, haarstukken, dre adlocks etcetera of voor een goed (haarfijn) advies bij Marga's Haarmode aan de Dusseldorperweg 105 te Limmen. Le Moulin maakt kerstmenu Le Moulin is al 16 jaar hét adres voor culinaire smulpapen in Castricum en omgeving. Het restaurant aan de Dorpsstraat 96 verzorgt bovendien tijdens de kerstdagen een traiteur- dienst. Voor mensen die de kerstda gen graag in een intieme huiselijke sfeer vierenbiedt Le Moulin de mogelijkheid om het feestmenu bij het restaurant af te halen om het thuis te nuttigen. Het menu is volle dig oven/magnetron klaar. Veel mensen willen met Kerst eigen lijk niet uit eten (te druk, te vol, niet intiem genoeg), maar willen wel de geneugten van een lekkere maaltijd. U kunt nu genieten van de goede keuken van Le Moulin en genieten van het kerst-thuismenu. Het menu bestaat uit een ensemble van gerookte zalm, ger ookte paling, Hollandse garnalen en Lady Darlings, ossenstaartsoep gepar fumeerd met madeira, kalfshaas van het Waterlandse Moerkalf met een romige saus van paddestoelen en roze marijn of eend confit, gestoofde eend met bospaddestoelen, aardappelpuree en diverse groentegarnituur, gevolgd door een overheerlijke chocoladeba- varois met slagroom, kersen en choco lade schilfers. Duur? Welnee, voor f 67,50 bent u van al het voorwerk af en kunt u zo aan schuiven. Wat u wel moet doen is voor 18 december opgeven hoeveel maal tijden u wenst. Deze kunt dan u op eerste of tweede kerstdag afhalen. Ook verzorgt Le Moulin voor thuis luxe schalen, bittergarnituren. En na afloop zegt u gewoon dat u zelf uren in de keuken heeft gestaan. Daar heb ben Yvonne en Frank Glas vast geen moeite mee! Wilt u alleen maar een uurtje rust voor uzelf, gewoon omdat u vindt dat u dat verdient of nodig heeft, dan biedt Slender You u die mogelijkheid ruim schoots, terwijl u beweegt op de ban ken. Heeft u een handicap of bent u op een rolstoel aangewezen, ook dan bent u van harte welkom. Samen met de klant bekijken de medewerkers welke banken men kan doen om zoveel mogelijk te bewegen. Bewegen is gezond en goed voor iedereen, voor jonge, maar zeker ook voor oudere mensen, voor mannen en vrouwen, voor gezonde en herstellen de mensen. Het kennismakingsuur is gratis, zodat u rustig zelf de positieve werking van Slender You kunt ervaren. Bel of ga even langs voor een afspraak. Slender You, Schagen, Dorpen 14e, tel. 0224-297936; Slender You Alkmaar, Vogelweg 128, tel. 072-5645517; Slender You Heiloo, Westerweg 156, tel. 072- 5339547. Riesch Mode heeft een specifieke cliëntèle: dames vanaf een jaar of veertig tot ver in de tachtig. Toch houdt eigenaresse Juut wel degelijk rekening met de laatste trends en modekleuren. Omdat ze zelf inkoopt, kiest ze haar eigen kleurenprogram- ma's en stelt ze de collecties samen.Juut vind het een uitdaging mensen verbaasd te laten staan over hoe goed bepaalde kleding ze staat. Ook de diversiteit van klanten en hun gezelligheid vind ze een pluspunt. Ook in feestkleding is Riesch ruim vertegenwoordigd. Klassieke zwarte feestkleding, moderne feestkleding, maar ook voor de glitters en glimmers kunt u bij Riesch terecht. Als extra service kan men kleding op zicht mee nemen en thuis rustig passen. Verzorgers of familie kunnen de kle ding ophalen en eventueel ruilen of terugbrengen. Zo kunnen ook mensen die slecht ter been zijn of om andere redenen hun huis moeilijk uit kunnen komen, probleemloos nieuwe kleding aanschaffen. EGMOND - Vanaf 24 november is bij Abdijkaarsen weer de jaarlijkse kerst stallen tentoonstelling te bezichtigen. Deze traditie bestaat sinds 1995 en elk jaar weer slaagt men er bij Abdij kaarsen in een bijzondere collectie kerststallen te exposeren. Daarnaast Loopt u voorlopig ook met een grote zUn er °°k kerststallen te koop in veler- r I«: oAArton FUf «oor l-nmt Hp VPmmp. boog om de weegschaal heen? Dit Een huis inrichten. Hoe doe ik dat? Dat is de vraag die u zichzelf mis schien wel heeft gesteld toen u uw huis betrok of toen u zin had in een nieuw interieur. Want er is tegenwoor dig zoveel mogelijk op woongebied, er zijn zoveel verschillende stijlen en de keuze qua vloerbedekking, gordijn stoffen, meubelen en accessoires is bijna onbeperkt. Bij Beko Interieurs denkt men daarom met u mee. Heeft u bepaalde ideeën, maar weet u niet precies hoe u die uit kunt voeren? Weet u wel wat u wilt, maar weet u niet precies wat er allemaal mogelijk is? Of heeft u eigenlijk geen idee wat u met bepaalde ruimtes in uw huis aan moet? De medewerkers van Beko staan voor u klaar met deskundig advies. Door de combinatie van de kennis en kunde van Beko en uw per soonlijke wensen richt u uw huis zo mooi en goed mogelijk in. Zodat uw huis een plek wordt waar u thuiskomt, waar u zich veilig en geborgen voelt en waar u 100% uzelf kunt zijn. Beko Interieurs vindt u aan de Kennemerstraatweg 109 in Heiloo. Veel kinderen vinden het heerlijk om te knutselen en te tekenen. Maak samen kerststukjes en -kransen om het huis verder mee te versieren of mee naar huis te nemen. Maak samen een kerststalletje. Als uw huis het toelaat, zou u zelfs een aparte kerstknutselka- mer (of -hoek) kunnen inrichten. Waar een ieder zich naar hartelust kan uitle ven, ongeacht zijn of haar leeftijd. Houd een expositie en nodig de andere gasten uit. Die zijn natuurlijk vol bewondering voor de resultaten. Zelf kerstballen versieren Gewone simpele kerstballen zijn heel leuk te versieren. Wat heb je nodig: Plastic kerstbal wit of zilver, schaar, lijm. veel glitter en glim dingen. Neem allerlei stukje kerstslinger, lint, propjes crêpepapier, sterretjes, glitter, enzo voorts. Gebruik alles wat je mooi vindt en wat klein geknipt kan worden. Plak dan al die spullen mooi op een 'kale' kerstbal. Gebruik transparante lijm zodat je geen lijmvlekken ziet. Als hij klaar is kun je hem meteen in de kerst boom hangen. Scan een oude kerstkaart en print hem in kleur uit op een crèmekleurige, dub bele kaart. Print dezelfde afbeelding nog een paar keer uit op gewoon print papier, om er een 3D-kaart van te kun nen maken. Snij het venster uit en plak daarachter een transparant sheet. Plak er aan de binnenzijde een rand van foam tape omheen (laat het goed aan sluiten) en doe er wat confettino- muzieknootjes in. Plak er een plaatje van een orkest ach ter (in dit geval is het een oude kaart die ik heb verkleind, gescand en uitge print). Tenslotte plakt u er nog een schutvel tegenaan. jaar organiseert tenniscentrum De Dors het zestiende Open Dubbel Feestdagen Tennistoernooi. Van 20 tot 30 december (uitgezonderd beide kerstdagen) kunt u zich inschrijven voor dit toernooidat plaatsvindt op vrijdag 28 december. Daarna is er een feestavond met live-muziek. Tijdens het toernooi mag u zich dus uitgebreid in het zweet werkenzodat u zich daar na met een goed gevoel op het bier en de bitterballen kunt storten. Inschrijven kan in de categorieën Dl, D2, E, C2 (35+) en C (vanaf 18 jaar). Deelnameformulieren zijn af te halen bij De Dors. In De Dors vinden naast dit toernooi deze winter ook vele andere activiteiten plaats, zoals com petitie, tennislessen en de bedrijfs- en familietoemooien op zaterdagavond. Gezien de grote belangstelling is het raadzaam u nu alvast voor het volgen de seizoen (september 2002 - april 2003) op te geven. De Dors vindt u aan De Dors 5-7 in Heiloo, tel. 072-5330403. lei soorten. Dit jaar komt de verzame ling die tentoongesteld wordt uit het Duitse Osnabrück. De geboorte van Jezus is in de loop der tijden op talloze manieren afgebeeld op schilderijen en in reliëfvoorstellin gen. Maar ongetwijfeld heeft de voor stelling zijn meest originele uitdruk king gevonden in de volkse kerstgroe pen met hun losstaande figuren. Sinds het midden van de zestiende eeuw is de kerststal in West Europa verbreid geraakt. Aanvankelijk ston den de groepen alleen in kerken, kloos ters en de woningen van de adel, maar al spoedig vonden zij ook hun plek bij de burgerij en de minder welgestelde families. Al naar gelang de plaats was de groep gemaakt uit kostbaarder of eenvoudiger materiaal. Dank zij de persoonlijke contacten is Broeder Thijs erin geslaagd deze col lectie naar Egmond te krijgen. Osna brück en omgeving kent een lange tra ditie als het om kerstkribben gaat. Al in 1629 wordt er in de annalen melding gemaakt van kerstkribben in de kerken daar. Sinds die tijd is er ook sprake van kunstenaars die kerstgroepen vorm geven. Vanaf het begin van de 19de eeuw neemt de artistieke productie van kerstgroepen sterk toe in deze streek. De tentoonstelling geeft een overzicht van het scheppend werk van tal van kunstenaars, die zich bezig hebben gehouden met het kerstthema. Daarbij wordt de boodschap: 'Vrede op aarde voor mensen van goede wil' tot cen trum van de expositie gemaakt. De expositie is te bezichtigen van 24 november 2001 tot en met 5 januari 2002 bij Abdijkaarsen, Venne- watersweg 27, te Egmond-Binnen. Openingstijden maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. Tweede kerstdag en 31 december van 13.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. Alleen eten is niet voldoende. De keel moet ook gesmeerd worden met vloei baar lekkers tussen de bedrijven door. Kerstkoffie en -thee Zoek in de koffieschappen van de supermarkt of in de koffiespeciaalzaak naar feestelijke koffiesoorten. Allerlei lekkere smaakjes zijn verkrijgbaar. Voor koffie met alcohol na het eten of een speciale thee, probeert u één van de volgende recepten: Cappuccino met honing en likeur Benodigdheden voor 4 personen: 1,5 dl koffieroom 1 theelepel cacao 1 eetlepel cognac 1 dl slagroom 1 eetlepel honing 2 eetlepels Creme de Cacao 4 kopjes espresso 1 eetlepel suiker In kleine steelpan de koffieroom, honing, cacao, Creme de Cacao en cog nac al roerend door en door heet laten worden. Koffie zetten en de slagroom met suiker stijfkloppen. Koffie roommengsel en espresso over koffie- bekers of glazen verdelen. Slagroom erop scheppen en met wat cacao bestui ven. Direct serveren. Chocolate mint Benodigheden voor 6 personen: 6 zakjes pepermuntthee 6 koppen melk (1,2 liter) 6 eetlepels chocolademelkpoeder In een pan de theezakjes plaatsen. De melk erover gieten en verhitten tot net onder het kookpunt. Verwijder de thee zakjes. Doe in elke kop een eetlepel chocolademelkpoeder. Giet het melk- pepermunt mengsel eroverheen. Serveren met een vers muntblaadje. Kerstkaarten zelf maken Er is niets mis met 20 kaarten voor een tientje op de markt. Maar sommige personen wilt u vast een echt persoon lijke wens sturen met Kerst. Wie er een middagje voor gaat zitten, heeft zo een paar schitterende, heel persoonlijke wenskaarten in elkaar geknutseld. En met de voorbeelden en beschrijvingen op deze pagina's, garanderen we u dat u er nog plezier in krijgt ook! De kerstbeer voor het raam Nodig: een dubbele kaart, een enkele, witte kaart die iets kleiner is dan de dubbele een paar oude kerstkaarten een scanner een printer, gewoon wit printpapier, een stukje transparant sheet, schudmateriaal (confettino- muzieknootjes bijvoorbeeld) ,silico- nenkit ,foam tape en fotolijm. Groene thee heeft een fascinerende eigenschapgebaseerd op de mystiek van het Oosten en zijn aanverwant cultuur. Wie hier meer van wil weten, moet eens een bezoek brengen aan De Theeklipper aan de Heerenweg 246a in Heiloo. Daar kunnen ze u alles over deze oeroude drank vertellen. De eerste thee die in het begin van de 17de eeuw in Europa werd ingevoerd, was groene thee uit China, en zijn populariteit duurde voort tot in de 19de eeuw. Daarna verschoof de voor keur naar de sterkere, gefermenteerde zwarte thee van de jonge plantages in de Britse kolonies. Tegenwoordig ech ter is groene, niet-gefermenteerde thee weer helemaal in opkomst. Wetenschappelijk onderzoek heeft namelijk aangetoond dat groene thee heilzame eigenschappen heeft, maar ook flinke hoeveelheden vitamines en mineralen bevat. De theebladeren bevatten praktisch geen keukenzout en absoluut geen calorieën. Door zijn hoog gehalte aan vitamine C is groene thee ook de ide ale drank na het sporten. De cafeïne werkt direct op het centrale zenuw stelsel, waardoor de bloedsomloop en de stofwisseling wordt bevorderd, wat een prestatieverhoging tot gevolg heeft. Tegelijkertijd werken zij weldoend op maag en darmen. De etherische oliën zorgen voor het kostbare aroma en het bevorderen van de stofwisseling. Ook worden de smaak- en reukzenuWen geprikkeld. Bovendipn is groene thee rijk aan mineralen en bevat vitaminen van de groepen A en B. Maar behalve voor (groene) thee bent u bij De Theeklipper ook aan het juiste adres voor allerlei aanverwante artike len, zoals aparte theekopjes, bijzonde re theepotten, grappige lepeltjes en leuke cadeautjes voor St. Nicolaas en Kerstmis. Maar ook voor prachtig glaswerk, aardewerk, chocolade en natuurlijk vele theesoorten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 9