'Juup, het ga je goed Koningin en Heilooër politiek eensgezind bij afscheid Wuijster Jah Win Avondlicht rilfïi m riina BORDEN HHHH if NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dierenbescherming laapcamfart [0UD& NIEUW FEEST Thuis in uw regio! G4ps J Drukkerij u/'tk/jkpost bv 28 NOVEMBER 2001 66e JAARGANG NO. 48 Versierde palen de grond in voor Paulusschool en Meander Inbraak Groei en Bloei Voorstellingen in De Beun Expositie van kerstgroepen Kratten met lege flessen ontvreemd Zwembegeleid(st)er van verstandelij k/lichamelij k gehandicapten Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl VAN DER [ti//-ii»iuiriiri]j C. HACHMANG - Centrale verwarming INSTALLATIEBEDRIJF Loodgieterswerk Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnep Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden [j=^ n aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 f 020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! iy v.y B HEILOO - Tijdens de bijzondere raadsvergadering en aansluitende receptie op vrijdag 23 november, nam Juup Wuijster-Schuddeboom nu echt afscheid van de gemeentepolitiek. Zij deed dit in aanwezigheid van familie, vrienden, burgemeester en wethouders, alle fracties en politieke kopstukken uit het verleden. Oud-onderwijzeres Wuijster werd in 1982 raadslid voor de VVD en was vanaf 1990 wethouder en loco-burgemeester. Zij legt haar be stuursfunctie vanwege gezondheidsre denen neer. Het werd een raadsvergadering vol lovende woorden, gemengde gevoelens en een schouderklop van de koningin. Het behaagde de majesteit Wuijster te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Met zichtbaar genoe gen spelde burgemeester Den Boon de onderscheiding op de revers van de verraste Wuijster. Nog eens uitleggen Burgemeester Den Boon opent de bij eenkomst met de vaststelling dat alle politieke partijen het woord willen en voor deze keer, ook krijgen. Zelden zijn de fractieleden het zo roerend met elkaar eens: „Het is een verstandige beslissing, Juup, maar wij zullen je mis sen." Collega's, partijgenoten en oppo sitie refereren aan het feit dat de poli tiek veel van je mag eisen maar het nooit waard is je gezondheid aan op te offeren. Alle sprekers roemen Wuijster's visie, haar inzet voor Heiloo en haar door zettingsvermogen. Niet iedereen was altijd gelukkig met de manier waarop zij politieke discussies aanging -ik zal het u nog eens goed uitleggen- maar dat zij veel voor Heiloo betekent, vindt algemene instemming. Juup bedankt! Afscheid van rasbestuurder Wuijster betekent het einde van een tijdperk, aldus burgemeester Den Boon. Hij weet geen beleidsterrein waarmee zij zich in de loop van de jaren niet gron dig heeft bemoeid. Met een duidelijk eigen mening en een eigen wijsheid, heeft zij het dorp al die jaren gediend, vindt De Boon. Hij prijst haar inzet om Heiloo zelfstandig te houden. Hij refe reert aan de vele plekken in Heiloo waar Wuijster's betrokkenheid en visie zichtbaar is: het Trefpunt, school- en wijkgebouw de Kring, Sportvereniging de Foresters, De Egelshoek, en de ette lijke andere projecten. „Het wethouderschap is een eenzaam en zwaar beroep waarbij je krassen oploopt," vervolgt de burgemeester. Hij vindt dat sommige uitspraken en spandoeken van tegenstanders in bepaalde politieke kwesties de fatsoen snormen ver overschreden. Tijdens zijn slotwoord ontrolt hij zijn eigen span doek waarop staat: Juup bedankt! Ook Juup Wuijster-Schuddeboom bedankt iedereen waarmee zij in de afgelopen twintig jaar heeft samengewerkt. Vrijdag nam Heiloo afscheid van een markante wethouder. foto EWD-fotografie) een cadeau ontbreekt niet. Namens de gemeente overhandigt hij een borst beeld met de veel zeggende titel 'In Sight'. Tenslotte Als laatste komt Juup Wuijster zelf aan het woord. Zij dankt iedereen waarmee zij in de afgelopen twintig jaar heeft gewerkt. Zij dankt de oppositie dat zij haar alert hebben gehouden en dankt in het bijzonder burgemeester Den Boon en het huidige college voor de fantastische opvang en steun tijdens haar ziekte. Zij heeft de gemeentepolitiek zien ver- De eerste nieuwsgierigen hebben alvast een mooi plekje uitgezócht. Niet veel later sloeg wethouder Ten Hacken de eerste paal voor het nieuwe scholencomplex de grond in. HEILOO - In de striemende regen en tijdens een snoeiharde wind versierden donderdagmiddag de leerlingen van de Paulusschool en De Meander in Heiloo een aantal heipalen met krijttekenin gen. De palen werden later die middag nog geslagen ten behoeve van de nieu we schoollokalen. Het in 1992 in gebruik genomen scholencomplex in Ypestein behoefde uitbreiding vanwe ge het toenemende aantal leerlingen. De voorbereidende werkzaamheden zoals het bouwrijp maken van de grond en het aanleggen van een tijdelijke weg voor woonverkeer waren inmiddels zover afgerond dat wethouder Ernest ten Hacken donderdagmiddag de eer ste paal voor de uitbreiding en aanpas sing van de beide scholen aan de Hucht 2 tot en met 6 kon slaan. Hij deed dit, in gure weersomstandig heden, ten overstaan van vertegen woordigers van beide schoolbesturen, de architect, leden van de werkgroep Ypestein, vertegenwoordigers van de beide medezeggenschapsraden van beide scholen en andere gebruikers van het gebouw als het bestuur van de Ypsalon en de Stichting Peuter speelzalen in Heiloo en natuurlijk de leerlingen van de scholen. De beide scholen maken al een aantal jaren gebruik van noodlokalen. Met ingang van volgend schooljaar hopen ze met alle leerlingen bij elkaar in het grote gebouw te zitten. Tijdens de bouw bivakkeert een groot aantal leerlingen in noodlokalen op bedrijventerrein ^De Oude Werf en in het Oosterpark. De kinderen van de onderbouw kunnen in de bestaande school blijven zitten tij dens de verbouwing. HEILOO - „Wat ik was geworden als ik geen rijwielhandel had gehad? Poeh, ik denk verzekeringsagent, of misschien wel makelaarpeinst Bert Bosman (45), eigenaar van Bosman Tweewielers aan de Westerweg 295 te Heiloo. „Dan zou ik huizen in plaats van fietsen verkopenwant verkopen vind ik nu eenmaal leuk.Zijn vader Roel valt hem direct bij: „Oh ja, hij verkoopt rustig zijn eigen moeder nog als het moet." Toch heeft Bert Bosman de liefde voor de verkoop nu juist aan zijn vader te danken. Bosman Tweewielers is reeds 41 jaar gevestigd aan de Westerweg. Roel Bosman is vroeger begonnen aan de overkant van de straat. Door verbre ding van de Westerweg destijds werd de zaak naar de overkant verplaatst. De winkel is door de jaren heen ver groot. De werkplaats is weliswaar verkleind, maar is een belangrijke plek in de zaak voor de service en nazorg. 20 Miljoen fietsen Nederland is een fietsland bij uitstek; de. fiets als vervoersmiddel is in ons land niet meer weg te denken. Er zijn meer fietsen (zo'n 20 miljoen) dan inwoners (ruim 16 miljoen). De beste kwaliteitsfiets wordt in Nederland gemaakt. Gazelle is het best verkochte merk. Bosman Tweewielers is Gazelle Select Dealer. Dat wil zeggen, een door Gazelle gekozen dealer die zich 100 inzet voor het merk Gazelle, óók voor de service en garantie. Er zijn in Nederland ongeveer 200 Gazelle Select Dealers Draadje los De fiets is nog steeds aan veranderin gen onderhevig. Nieuwe technieken blijven de boventoon voeren. Denk alleen maar eens aan de nieuwe ver- snellktgs- en verlichtingstechnieken. Fietsen met 21 versnellingen zijn eerder regel dan uitzondering en dankzij de batterijverlichting gaat de smoes dat 'het draadje van het licht net gebroken is' bij oom agent ook niet meer op. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Bedrijfsfiets Opkomende markt is de bedrijfsfiet- senmarkt. Veel bedrijven en instellin gen maken al gebruik van de fiscale maatregel van de overheid om onder bepaalde voorwaarden een bedrijfsfiets aan te schaffen voor het personeel: fiscaal zeer aantrekkelijk voor beide partijen! Bosman Tweewielers heeft op maat gesneden voorstellen voor de diverse bedrijven en instellingen. Tegenwoordig is een keur van modellen fietsen in vele kleuren en uitvoeringen verkrijgbaar, zowel voor het woon werkverkeer als voor de recreatie. Regenaccessoires Ook de elektrische fietsen zijn een booming market. De consument ont dekt steeds meer de gemakken van deze bijzondere fietsen, die door mid del van een trapondersteuning het fietsen tot bijna 50 minder inspan nend maakt. De modellen worden steeds mooier en. zijn inmiddels niet meer weg te denken uit het aanbod van tweewielers. Bij Bosman, waar achter de winkel en werkplaats nog een grote showroom staat, worden niet alleen fietsen verkocht, maar ook lichte snorfietsen, onderdelen, accessoires en regenkleding. Kleine reparaties worden doorgaans binnen een dag verricht. Wanneer de klant langer op zijn vervoermiddel moet wachten wordt een leenfjets ter beschikking gesteld. Tweede prijs Bij de ANWB-test voor rijwielzaken in Nederland is Bosman Tweewielers op de tweede plaats geëindigd. Een medewerker van de ANWB bezocht (incognito) 50 zaken waarbij hij een fiets ter reparatie aanbood. Bij deze test werd vooral gelet op kwaliteit, netheid, service en prijs. Naast de al eerder genoemde vader Roel en zoon Bert werken er vier medewerkers bij Bosman Tweewielers, waaronder de partner van Bert Bosman. Zij houdt zich voornamelijk bezig met de automatisering en de administratie. De andere medewerkers zijn fulltime bezig met verkoop en reparatie. harden en dat vindt zij jammer voor 'ons mooie dorp'. Zij is er trots op dat Heiloo zelfstandig is en zal blijven 'zeker nog voor de komende twintig jaarAls zij door Heiloo loopt, ziet zij een bruisend dorp met goede voorzie ningen voor jong en oud. Zij is blij hier haar steentje aan te hebben bijgedra gen. Zij maakt plaats voor de jongere gene ratie. Tijd voor een frisse wind, zoals zij zelf zegt. Maar het is zeker dat menig politicus zich wel eens zal afvragen: „Hoe deden wij dat ook al weer in Juup's tijd?" De medewerkers van Bosman Tweewielers, van l. naar r. Joeke. Bert, Sjaak Roel en Judith, (foto UKP) J HEILOO - Afgelopen woensdag omst reeks 19*30 uur werd een inbraak gemeld bij een woning aan de Hoogeweg. Hier forceerden de inbre kers een raam aan de achterzijde. Uit het huis werd geld weggenomen. Tussen 14.00 en 21.00 uur werd inge broken in een huis aan de Kennemerstraatweg. Hier werd het slot van de achterdeur geforceerd waarna men binnen twee paspoorten wegnam. Ook aan de Kerkelaan in Heiloo werd ingebroken. Hier werd een keuken raam geforceerd waarna men het huis doorzocht. Zover hier kon worden vastgesteld werd niets ontvreemd. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Witte ongec. kater, 2 zwarte strepen op de kop, 1 jr. Westerweg, Akersloot. Gevonden Lapjespoes met vage kleuren, grijzig met licht en donkerbruin, voor witte voetjes en achter sokjes, Rijksstraatweg, Heiloo. HEILOO - Dinsdag 11 december ver volgt Groei en Bloei afdeling Heiloo en omstreken haar winteravonden met een lezing over ornamenten. Spreekster is Hanneke van Dijk uit IJsselstein. Ornamenten zijn decoratie ve versieringen, die onder andere wor den aangebracht op gebouwen, voor werpen en uiteraard toegepast worden in tuinen, op terrassen en in vijvers. Mits dit goed gebeurt, vormen orna menten een organisch geheel met de omgeving. Overigens moet je ornamenten zien en er niet te veel over lezen. Dat kan tij dens deze avond, waar mevrouw van Dijk aan de hand van dia's haar lezing zal verduidelijken. De avond wordt zoals gebruikelijk gehouden in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo[ Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. m ssen, bedbodemswaterbeddenslaapkamerskasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond HEILOO - Mensen die kaartjes had den gekocht voor de voorstelling Kippige Keizers Kijken Anders even opgelet! Helaas komt deze voorstelling te vervallen. Tegen inlevering van de toegangskaarten voor deze voorstelling krijgt het publiek dat hier reeds kaar ten gekocht heeft het geld terug. Zaterdag -l december vindt om 20.15 uur een optreden plaats van het Showcombo Plusfour uit Castricum. Zij brengen met het 14 persoons combo een avond gevuld met luistermuziek, rock roll, ballades en spetterende broadway-specials. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa van de Beun, de toegangsprijs bedraagt f 15,-. Op zondag 16 december is De Beun geopend voor de voorstelling Mimicry van. het Sherry-theater, aanvang 14.00 uur. Over de inhoud van dit stuk is niet veel te vertellen. Niet omdat er niets over te zeggen zou zijn, maar omdat er bij alles wat er vooraf bekend zou wor den het verrassingseffect verdwijnt. Daarom slechts dit: Het Sherry-theater komt met een geestige komedie die boordevol verrassende en plotselinge wendingen zit. De spelers zijn Anneke Keijsper en Pim de Smalen. Zij spelen onder de regie van Leo van Herk. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater a f 12,50 en bij inleve ring van uw kaartje ontvangt u (alleen bij deze voorstelling) een gratis con sumptie. Ook in het nieuwe jaar kunt u weer terecht in De Beun. Op woensdag 2 januari speelt de kindervoorstelling MeisjeMeisje (voor kinderen van 4 t/m 12 jaar) Prinses MeisjeMeisje is het lief ste meisje van het hele land. Haar lok ken zijn prachtig blond en zij maakt haar kleren nooit vuil. Iedereen die haar ziet houdt meteen van haar. Van alle onderdanen is er niemand die niet van haar houdt. Prinses MeisjeMeisje woont in een romantisch sprokkjes- boek. De toegang bedraagt 4,55 euro, maar u mag ook nog met het vertrouwde Hollandse tientje betalen.. HEILOO - In de Kapel van de GGZ aan de Kennemerstraatweg 464, wordt van 28 november tot en met 17 decem ber, een expositie gehouden van diver se kerstgroepen en - stallen. De exposi tie is vrij toegankelijk en geopend op dinsdag, woensdag, donderdag en zon dag van 13.00 tot 16.30 uur, met uitzon dering van woensdag 5 december, op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur, en op zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur. Voor informatie kunt u contact opnemen met de heer Hoogelander, tel. 075-6424932. HEILOO - Vrijdagmorgen ontdekte de eigenaar van een bedrijf aan de Handelsweg dat ongeveer 30 kratten met lege flessen waren weggenomen. Het terrein is rondom afgesloten met een hekwerk. Er werden geen braak sporen aangetroffen zodat mag worden aangenomen dat de dieven over het hek zijn geklommen. Pastoor van Muyenweg 12 072-5321048 GROOTS □pen vanaF 01.00 FqF 06.00 uur Voorverkoop vanaf heden Centerdisc 20,00 i HEILOO - Onder supervisie van de Stichting Gehandicapten Sport Heiloo is zwembad Loos elke zaterdag van 07.45 tot 8.45 uur gereserveerd voor mensen met een verstandelijke en/of lichamelijke handicap. Onder begelei ding van vrijwilligers wordt dan gezwommen. De deelnemers zijn op dit moment tussen de 6 en 30 jaar. Het eerste halfuur wordt meestal door de kleintjes en het tweede halfuur door de grotere zwemmers gebruikt. Allereerst wordt geleerd de eventuele angst voor water te overwinnen en daarna Wordt zweminstructie gegeven. Door het vertrek van diverse begelei ders en een plotselinge toeloop van nieuwe zwemmers zijn er nu te kort begeleiders. Wie heeft belangstelling om de zwemmers te begeleiden? Kom op zaterdagmorgen eens langs of bel met de begeleiding Ru Prinsze, tel. 072- 5332922 of met het secretariaat Jos Zijlmans, tel. 072-5332413. UAL Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 <*L Gelbrander van metaal met loodfinish voor sfeervolle winteravonden. Voor in de tuin of op het balkon, 30x30 cm. Te vullen met brandpasta. ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a Koopzondag 2 december: Draaimolen (gratis)! In Zaandam: ZUID00STBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Muziek- en dansoptredens! In Z.0. Beemster: springkussen (gratis)!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1