Heilooër nachtegalen in Una Voce Particulare f|3 Sinnige s Feliciteren Fruit Kees urger n; advies slapen gaan Joh Win Gemeentebestuur bedankt vrijwilligers voor hun inzet edri voor het BORDEN Oud en nieuw in de Buk Buk eli 33. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN sill! slaapcomfort Uw huis verkopen? (072)5351000 12 DECEMBER 2001 *v; VI - jj Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 50 Winnaars prijsvraag lifestyle bijlage Heilooër Bridgeclub Groei en Bloei steekt Bibliotheek Heiloo in kerstsfeer Rust in het Heilooër Bos Overleg geluidsoverlast Trefpunt leidt tot anderzijds begrip Oliebollenactie Scouting Rurik Zwemdiploma's zwembad Loos iMSll met hun schitterende nieuwe zaak en wensen Leneke, Tonneke en Henk veel succes Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.ni C. HACHMANG VAN DER Sans Atout Verlichtingcontroles Inbraak woningen Inbraak woningen de dansvloer, die daardoor rttèt veilig genoeg was om et een men sen massa op te laten feesten. Dit jaar is de Buk echter terug: gezelliger, beter, nieuwer' en vooraLgrootser dan ooit. 3 Meeblèren en aanvragen Na een uitgebreide verbouwingis: de gehele Buk Buk m een nieuw jasje gestoken. De schimmel is vér- dreven, de vloer is zeer dansbaar Br is geen drèsscpde zelfe'sporU schoenen zijn welkom - maar fees- 1 telijke kleding past natuurlijk wet leuk bij de versieringen in de zaal. Het feest zal om 01.00 uur starten en om 06.00 uur kun je de zon bui ten weer op zien komen. Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nRn aanzienlijk lagere mm-prijzen. csö' JJ 0=^ U verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Maria Fernanda Martimo Avila, sinds een jaar woonachtig in Heiloo, is een ware nachtegaal. Dat zag de bekende tenor Ernst Daniël Smid, tevens presentator van het Tros-pro- gramma Una Voce Particolare, ook. Na haar reactie op een oproep op televisie voor kandidaten van dit programma, waarin amateur-solisten opera- operet te- en musical aria's ten gehore bren gen, werd Fernanda uitgenodigd om auditie te doen. Daar kwam ze glansrijk doorheen en uiteindelijk mocht ze zin gen in de televisie-uitzending, die aan staande zondag wordt uitgezonden op TV 2. Op deze avond stemmen weke lijks ruim 1 miljoen kijkers af op dit programma, waarin ook gastsolisten te zien zijn, zoals Simone Kleinsma, Jan Vayne, Margriet Eshuys, Laura Fygi, Pia Douwes en Herman van Veen. In het programma van aanstaande zondag soleert de Argentijnse sopraan met het stuk Hijo.de la Luna. Fernanda Avila Geboren in Buenos Aires, begon Fernanda haar muzikale studie aan het Nationaal Conservatorium te Buenos Aires. Daarna vervolgde ze haar oplei ding aan het Superior Institute of Art in het Colon Theater. Gedurende deze periode heeft ze in vele concerten als soliste en met verschillende koren opgetreden. Daarnaast vertolkte ze sopraanrollen uit diverse opera's. Zodra ze officieel in Heiloo woonde, sloot de Argentijnse zich aan bij de Heilooër Operette Vereniging waar zij ervaring opdoet in het zingen en acte ren in de Nederlandse taal. Ook voor de sociale contacten vond ze het belangrijk zich aan te sluiten bij deze Heilooër vereniging. Naast zingen bij de operetteverenging oefent ze haar stem ook in de Egmonder Slotkapel onder leiding van dirigent Wim Noteboom. Linda Hogerheyde Een tweede soliste van HOV die in het programma optreedt, is Linda Hogerheyde. Zij zal optreden in de zesde aflevering op zondag 13 januari. Linda heeft in Heiloo al meerdere hoofdrollen voor haar rekening geno men en ook dit jaar is zij te bewonde ren in de operette Boccaccio van Franz von Suppé. Voor de voorstellingen op 8, 9, 15, 16 en 17 februari kunt u met ingang van 11 januari kaarten verkrij gen bij de bekende adressen. Inlichtingen, tel. 072-5334275. De Portugees-Heiloose Fernanda is zondag te zien en te beluisteren in het televisieprogramma Una Voce Particolare. Vele Uitkijkpostlezers hebben de laatste weken hun uiterste best gedaan de puzzel in de lifestyle bijla ge op te lossen en deze zin, De Uitkijkpost al bijna zeventig jaar, op een leuke, grappige of mooie manier af te maken. Uit de vele inzendingen hebben we de volgende oplossingen getrokken: - De Uitkijkpost al bijna zeventig jaar: post waar ik naar uit kijk. (Tine Barhorst uit Heiloo) - De Uitkijkpost al bijna zeventig jaar: niet te geloven, maar het is waar. Zo lang weten we wat er regionaal is aan de hand, bij ons is het de meest favoriete weekkrant. Iedere woensdag klinkt het: Is de Uitkijkpost er al?' Ik hoop dat ik die kreet nog lang horen zal. (Tineke Overtoom uit Heiloo) - De Uitkijkpost al bijna zeventig jaar graag gelezen, voor wie wat wanneer en waar je moet wezen. (Dirry Koomans uit Akersloot) - De Uitkijkpost al bijna zeventig jaar gratis bezorgd: wij zijn dankbaar! (St. Lioba Klooster, Egmond- Binnen) De winnaars ontvangen elk zo spoe dig mogelijk een cadeaubon ter waarde van 25 gulden, te besteden in winkelcentrum 't Loo. Gefeliciteerd! HEILOO - De Heilooër Bridgeclub heeft op 4 december als volgt gespeeld: A-lijn: A. Klerk - Stark 62.90, Kloots - Kramer 60.80. B-lijn: Fam. Elsman 64.10, Fam. v.d. Laan 61.50. Uitslagen 6 december: A-lijn: Klerk - Boelhouwer 64.10, Fam. Moscou 56.80. B-lijn: Berkman - V.d. Vlies 57.60, Fam. Boukens 55.00. C-lijn: Jonker - Vogel 57.30, Koster - Laan 56.30. D-lijn: Theune - Dijkstra 68.30, Fam. van Dijk 57.50. HEILOO - De plaatselijke afdeling van de vereniging Groei en Bloei bestaat in 2002 veertig jaar. Daarop vooruitlo pend heeft de vereniging voor de maand december 2001 gekozen voor het motto: De bibliotheek in kerstsfeer. Op maandag 10 december hebben een aantal vrijwilligers van de bloemschik cursus van Groei en Bloei de Openbare Bibliotheek Heiloo zeer feestelijk aan gekleed. De bibliotheek is daarom - ook in de decembermaand - een bezoek meer dan waard. HEILOO - Na de 'grote schoonmaak' in november lijkt de winterrust te zijn ingetreden in de natuur. De bladeren zijn gevallen, de meeste paddestoelen vergaan, veel vogels weggetrokken. Maar de natuur gaat altijd door en niet alle planten en beestjes rusten tegelijk of op dezelfde manier. Onder de kale bomen profiteren kruiden en mossen van het licht dat daar nu door kan drin gen. Roodborstjes en winterkoninkjes laten zich ook in de winter horen, om zo hun vlag te planten op een gebiedje waar ze hun voedsel zoeken. En de kauwen zijn bijna altijd luidruchtig aanwezig. In de winter kun je bij voorbeeld genieten van de grillige vormen van de boom takken tegen de hopelijk blauwe lucht. En je krijgt meer oog voor de structuur van het landschap. Genoeg te vertellen dus voor de IVN- natuurgids die zondagmorgen 16 december om 10.00 uur klaar staat voor een wandeling van anderhalf a twee uur, waarbij ook aandacht besteed kan worden aan de geschiedenis van het Landgoed Nijenburg, dat nu in bezit is van de Vereniging Natuurmonu menten. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van f 3,50 verwacht; voor kinderen is dat f 2,-. Bij nat weer doet u er goed aan om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5350323. HEILOO - Vrijdag 30 november heeft met betrokken partijen overleg plaats gevonden over de geluidsoverlast in Het Trefpunt. Zowel de gemeente als de stuurgroep Het Trefpunt wilde graag met alle betrokkenen om de tafel zit ten. De wethouder nam vervolgens het initiatief om het gesprek te organise ren. Met het overleg wilde de gemeen te de onderlinge misverstanden waar door de communicatie niet meer soepel verliep, uit de wereld helpen. In een goed en open gesprek waarbij alle partijen hun gevoelens en zienswij zen konden uiten, kwam een construc tief overleg tot stand. In het overleg werd voor betrokken partijen duidelijk dat het gaat om een gezamenlijk pro bleem, waarmee zowel Het Trefpunt als de bewoners worden geconfronteerd. Deze week zijn in opdracht van de gemeente, (geluids-) metingen verricht. De uitkomst van dit onderzoek zal moeten aantonen dat (verdere) isolatie bijdraagt aan voldoende terugdringing van de geluidsoverlast of dat er over andere alternatieven moeten worden nagedacht. In de tussentijd maakt de Stuurgroep Het Trefpunt afspraken in overleg met de bewoners boven Het Trefpunt. De gebruikers van Het Trefpunt worden met een rondschrijven geïnformeerd over de uitkomst van het constructieve overleg. In die brief wordt ook afstand genomen van de anonieme onheuse bejegening van één van de bewoners boven Het Trefpunt. HEILOO - Na het bedankje van de gemeente, in het kader van het jaar van de vrijwilligers, konden de vrijwilligers van scouting Rurik niet op hun lauwe ren gaan rusten, want er moeten weer oliebollen gebakken gaan worden. Zoals elk jaar zal Scouting Rurik Heiloo weer de traditionele oliebollen- actie honden. Vanaf woensdag 12 december aanstaande kunt u de leden aan de deur verwachten om uw bestel ling op te nemen. De oliebollen, met en zonder krenten, worden verkocht per zakje van zes voor f 4,-/a 1,81 en twee zakjes kosten f 7,-/Q 3,18. Zoals u gewend bent, worden ook dit jaar de bollen thuisbezorgd, op 30 of 31 december. Ook dit jaar is er weer (wegens groot succes) de Bedrijven- service. Een schaal heerlijke warme oliebollen voor op de toonbank of tij dens de pauze voor het personeel. Eén schaal met tien oliebollen kost f 10,-/a 4,54, twee schalen met 20 bollen kosten f 18,-/Q 8,17 en drie schalen met 30 bol len kosten f 25,-/Q 11,34. De schalen worden bezorgd, met servetten en poe dersuiker. HEILOO - Op 1 en 17 november was er diplomazwemmen voor het snorkel diploma A, B en C en diploma A en B van het Zwem ABC. Met het snorkelen worden de benodigde vaardigheden, net zoals met het Zwem ABC, per diploma moeilijker. De kinderen moe ten bijvoorbeeld hun duikbril leegbla- zen op twee meter diepte, met z'n tweeën met één snorkel zwemmen en een drenkeling vervoeren. Ook worden er enige behendigheidsopdrachten uit gevoerd zoals het knopen van een lijn onder water en een koprol achterover maken. Het snorkelen is best een moei lijk onderdeel van de zwemsport en daarom waren de kinderen extra trots op hun welverdiende diploma. Met het afzwemmen voor het A en B diploma móesten de kinderen de schoolslag en de rugslag zwemmen maar ook de borstcrawl en de rugcrawl. Ook moesten ze door een gat onder water zwemmen en tien tellen drijven. De geslaagden voor het diploma A zijn: Tamar Blom, Jenefer Bruin, Sander Doornbos, Matthijs Gast, Serena de Groot, Manuela van de Haven, Jet Luijten, Lieke Mossinkhof, Maud Ooijevaar, Sander Ouwejan, Claire van de Riet, Evi van Schilt en Irma Snoeijen. Voor B: Shawni van de Akker, Eva van Bergen Henegouw, Tobias Blaauw, Marit Blokker, Randy Bruin, Mick Geusebroek, Amy Groen, Kjeld Hekelaar, Mats Hoogeboom, Jitske IJpkema, Anouk Kaandorp, Charlotte Knegt, Lia Kobuladse, Sophie v.d. Kroon, Marit Metselaar, Rianne Modder, Leonie Natte, Moran Roelfs, Jochem Schaap, Tij men Seïgnette, Jory Swart, Pim Tooien, Charlotte Verbeek, Bo Wester en Nikki Wester. Voor het snorkeldiploma A slaagden: Kim Kraakman, Timo Lesterhuis, Margo Louman, Iris Kloots, Karen Stevenson, Tijman Slikker, Mike Kramer, Falko de Graaf, Suzanne Lanfermeijer, Pieter de Groot en Inge Doornbos. Voor B: Irene Klaver, Martin Verschure en Tim van Alphen. En voor C: Maaike Jansen, Jan Erik Guit, Roeland Kegel en Nikky Jansen. B HEILOO - Grafisch Buro Bart Dalenberg, Haesackerlaan 26 te Heiloohoudt zich bezig met de vorm geving en begeleiding van drukwerk in de ruimste zin van het woord. De eigenaar maakt onder andere posters foldersvisitekaartjes, briefpapier jaarverslagenlogo's en huisstijlen maar ook voor het maken van adver tenties, en trouw- en geboortekaartjes kunt u uitstekend bij hem terecht. Tevens ontwerpt en produceert hij web sites voor bedrijven en particulieren. In maart 2001 was de officiële open ing van Grafisch Buro Bart Dalenberg. Inmiddels heeft Bart behoorlijk aan de weg getimmerd en oogst hij succes met zijn bedrijf. „Hoewel mensen nog vaak denken dat mijn specialisatie alleen in het afdrukken van drukwerk ligt, ben ik juist meer op de vormgeving daarvan gericht. Het accent van mijn werkza amheden ligt dan ook op het ontwer pen en vormgeven van drukwerk. Mijn-beroep is heel divers. De ene dag ontwerp ik een website, waarbij ik de huisstijl van het bedrijf meeneem in het ontwerp, de andere dag maak ik placemats voor kantines waarop wetenswaardigheden staan vermeld." Opa weet raad Bart Dalenberg heeft een goede grafische achtergrond. Hoewel hij op 17-jarige leeftijd zijn papieren voor timmerman en metselaar behaalde, had hij helemaal geen zin om de bouwwereld in te stappen. Zijn opa Keppel spoorde hem aan om verder te gaan studeren aan het Grafisch Lyceum. Praktijkervaring deed Bart onder andere op in de drukkerij van zijn grootvader. Elders deed hij In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. ervaring op als dtp-er, vormgever en drukwerkbegeleider. Eigen unieke stijl Zijn eigen bedrijf ervaart Bart als een unieke kans om zelf keuzes te maken en zelfstandig te kunnen beslissen. Hoewel Bart vindt dat hij prima kan werken vanuit zijn bedrijf aan de Haesackerlaan, wil hij zich in de toekomst graag in een pand vestigen waarbij wat meer uitstraling naar de buitenwereld mogelijk is. Natuurlijk heeft Bart op internet zijn eigen site ontworpen. „Kennelijk is mijn website zo slecht nog niet", lacht Bart bescheiden. „Ik heb al drie open sollicitaties ontvangen van mensen die graag voor mij wilden komen werken. Alle drie gaven zij aan dat mijn website zo'n eigen en unieke stijl had. Ik heb de sollicitaties maar bewaard in een map. Je weet maar nooit of ik in de toekomst nog eens kan uitbreiden." Posters en affiches Grafisch Buro Bart Dalenberg biedt klanten de mogelijkheid om hun posters en affiches op maat af te drukken. Zo heeft Bart affiches ont worpen en uitgeplot voor verschillende winkeliers en middenstanders in Heiloo. Buro Dalenberg maakt eve neens de aankondigingen van de Filmliga. De huisstijl van het bedrijf komt hierin duidelijk naar voren en ook het logo wordt er in afgedrukt. Wie meer wil weten over Grafisch Buro Bart Dalenberg kan bellen met tel. 072- 5332627, mobiel 06-51241866 of een e- mail sturen aan b.dalenberg@planet.nl. Op www.bartdalenberg.nl vindt u alle informatie en wetenswaardigheden over het grafisch bureau. 5: v Bart Dalenberg toont de poster van de Filmliga, die hij heeft voorzien van het bedrijfslogo, (foto UKP) ft ft v m matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond INSTALLATIEBEDRIJF Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De uitslagen van de bij damesbridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden op 5 december zijn: A-lijn: 1. Hommes - V.d. Linden 64,17, 2. Dolmans - Tuinstra 59,17. B-lijn: 1. Poland - V. Aken 63,75, 2. Bolweg - Kaashoek 57,08. C-lijn: 1Bennen - Rus 65,10.2. Kromhout - V. Os 58,85. D-lijn: 1. Mosch - Tuinstra 61,67 en 1. Blankendaal - V. Seumeren 61,67. HEILOO/LIMMEN - Dinsdagavond 4 december werden op de Westerweg en de Stationsweg in Heiloo en de Kerkweg in Limmen verlichtingcontro les gehouden. Er werden een groot aantal voertuigen gecontroleerd. In Limmen en Heiloo resulteerde dat in 20 bekeuringen. De bestuurders van fietsen en bromfietsen werden bekeurd omdat de verlichting niet in orde was. Daarnaast werden nog vijf bekeurin gen uitgeschreven voor onder anderen het niet dragen van een valhelm. HEILOO - Op vrijdagavond omstreeks 20.50 uur kwam de bewoonster van een pand aan de Vierakkers te Heilóo thuis. Zij hoorde in haar woning gerommel. Toen zij ging kijken bleek er te zijn ingebroken. Aan de achterzijde van het pand was een deur opengebroken. Deze deur gaf toegang tot een schuur waar de dief gereedschap klaar had gezet om mee te nemen. Vermoedelijk is hij bij zijn werkzaam heden betrapt en had hij geen gelegen heid de goederen op te halen. Wel lukte het de man om via een raam de woning binnen te gaan en hier sieraden te ste len. Het betreft hier diverse gouden en zilveren sieraden. In dé nacht van vrijdag op zaterdag, tussen 19.15 en 06.30 uur werd er inge broken in een woning aan de Heerenweg te Heiloo. Terwijl de 79- jarige bewoonster in de woning lag te slapen zijn de daders binnengekomen door het badkamerraam te forceren. De hele woonkamer werd doorzocht. Er is niet meer buitgemaakt dan dertig gulden aan kleingeld. HEILOO - Zaterdag 8 december ont ving het gemeentebestuur van Heiloo vrijwilligers, die werkzaam zijn in het belang van de inwoners van Heiloo, in Motel Golden Tulip Heiloo. Met deze ontvangst bedankte de gemeente Heiloo de talloze vrijwilligers in Heiloo voor hun inzet. De ontvangst vond plaats in het kader van het internatio naal jaar van vrijwilligers. Leerlingen van de muziekschool Heiloo gaven een optreden tijdens de pauzes en enkele leden van Falkland toneel verzorgden de sketches. Het instituut voor Maatschappelijk en Culturele Ondersteuning in Noord- Holland (IMCO) presenteerde de lan delijke ontwikkelingen rondom vrijwil ligerswerk. Naast een toespraak van wethouder mevrouw E. Schoutsen- Bolten over ontwikkelingen met betrekking tot het vrijwilligerswerk in Heiloo werden Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (SJJH) en Scouting Rurik geïnterviewd over de vrijwilli gers binnen hun organisatie. Het gemeentebestuur bood de vrijwilli gers "van Heiloo tijdens deze bijeen komst een lunch aan. Burgemeester en wethouders leverden ook hun bijdrage aan de vrijwilligersbijeenkomst. Er werd aandachtig geluisterd door de vele vrijwilligers in Heiloo, die tevens werden verrast met diverse optredens. Het gemeentebestuur bedankte hen hiermee voor hun inzet. (Foto: EWD-fotografie) HEILOO - Op dinsdag 4 december tus sen 09.00 en 21.15 uur werd ingebroken in een woning aan de Westerweg. Men kwam in het huis door het vernielen van een raampje. Vanuit de woning werd o.a een telefoon gestolen. HEILOO - Jarenlang vierde de Buk oud en nieuw met een groot feest. Twee jaar geleden werd dit echter wreed de kop ingedrukt dööreémbar^ en het geluid is als nooit tevoren. Diverse muziekstromingerf zullen tijdens, de jaarwisseling dé revue passeren, met de nadruk op éeZ. betere top 40-knallers. .Maar de huis-dj's zijn ook zeer bedreven in het draaien, van trance en schuwen, de alternatieve rockmuziek ook., niet. Je mag uiteraard van harte meeblèren op Hazes en Borsato en ook kun je zoveel plaatjes aanvra gen als je wilt. Verder heeft de Buk een lichtshow die met gemak vuur- werk vervangt (wat je dan ook thuis mag laten), uitmuntende sanitaire voorzieningen en een hele bar vol alcoholische en niet- aicoholische versnaperingen. Dresseode Heb jij zin om voor een zacht prijsje de avond van je leven te hebben, en gezellig in een relaxte omgeving oud en nieuw te vieren, dan moet je er snel bij zijn. Vanaf heden zijn de kaarten voor f 20,- in de voor verkoop te verkrijgen bij Centerdisc in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1