Sorteer analyses november wijzen uit dat afvalscheiding beter kan Inspraak voorontwerp Structuur plan Zandzoom Heiloo-Limmen Afval apart, doe je samen!1 Het bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u een heel Gelukkig Nieuwjaar! ui CT HEILOO 'V. 1111 ami en (raads)commissies Structuurplan Zandzoom ter inzage t/m 23 januari 2002 UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2002 - PAGINA 4 mHKÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊKÊËÊHÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊËÈÊKKHÊÊÊKm Raadhuisplein 1 Pb, 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. en de grote verzaraeicontainers bij de hoogbouw hoort alleen het afval waar voor in de gemeente Heiloo geen aparte inzaraelvooraening is. Dit afval gaat naar de Huisvuilcentrale (HVC) om te wonden verbrand voor ca. 0,10 (22 cent) per kilo. Per jaar wordt ca, 4.500.000 küo van dit afval naar de HVC gebracht. Helaas worden in dit afval nog veel stoffen aangetroffen die er niet in horen. Het gaat dan voorna melijk om groente-, fruit-, en tuinafval (GFT), papier, glas, textiel, puin, metaal en klein chemisch afval (kca). Deze stoffen kan de gemeente goedkoper -) laten verwerken als deze apart worden aangeboden, maar bovendien is het ook beter voor het milieu als bijvoorbeeld kca niet in de oven belandt. Soms zijn ze ook bij verbranding schadelijk voor het milieu. De genoemde afvalfracties kunnen inwoners in Heiloo apart Om te weten om welke hoeveelheden afval welke niet thuis horen in de grijze rolemmer of verzamelcontainer het gaat. heeft de gemeente in november 2001 hier onderzoek naar laten doen. Uit het restafval van zowel de laagbouw ais de hoogbouw is een monster genomen. Deze monsters zijn gesor teerd op 15 soorten afval. Dit bleek de samenstelling van dat afval: Mygfe pott GFT-afval Metalen Papier (bruikbaar) faPQgbuuw 19,7% 4,2 31.3% Papier (drankkartons) 2,7% Glas iBi Textiel Puin/keramiek Hout Kl. Chemisch Afval 4,0% 20,3% 1,5 4,2% 1,1 0,1 2,0 4,4% 19,8 10 5 2,9% 3,8% 18,1 3,1% 1,5% 2,7% 0,2 2.9%! Leer/rubber Kattenbakkorrels Zand/grond totaal 0.7 3,4%! 1,1% 100,0% 111 1,3% 11,9% 0,0% 100,0% Opvallende zaken Bewoners van hoogbouw gooien meer GFT-afval, bruikbaar papier, puin/kera miek en kattenbakkorrels in het verbrandbaar afval oftewel in de verza melcontainer. De bewoners van laagbouw gooien weer meer hygiënisch papier, textiel, hout en zand/grond weg in de grijze rolemmer. Ten opzichte van andere jaren is gelukkig minder GFT-afval en textiel in het verbrandbaar afval aangetroffen, maar wel meer glas. De hoeveelheid Extra inzet blijft nodig om de inwoners te motiveren om toch zoveel mogelijk afval gescheiden aan te bieden. Het resultaat is dan minder verbrandbaar afval, hetgeen weer goed is voor het milieu en uw portemonnee. Bovendien kunt u de verenigingen helpen door het oude papier in te leveren tijdens de inza- melacties die zij houden. De verenigingen krijgen hiervoor milieu premie, De inzamelacties staan te lezen in De gemeenten Heiloo en Limmen hebben besloten een structuurplan op te stellen voor het gebied tussen beide kernen, te weten het gebied Zandzoom. Dit Structuur plan is een vervolg op de Structuurvisie Zandzoom, welke in 1999/2000 is opgesteld en uiteindebjk door de gemeente Heiloo is vastgesteld op 3 september 2001. Het omzetten van de structuurvisie in een structuurplan vloeit voort uit de wens tot het verder uitwerken van het plan en de vestiging van het voorkeursrecht op een deel van de gronden in het gebied Zandzoom op basis van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). Het voorontwerp Structuurplan Zandzoom Heiloo-Limmen ligt nog tot en met 23 januari 2002 ter inzage bij de gemeenten Heiloo en Castricum, waartoe Limmen behoort. Met een aantal belanghebbende instanties is overleg gevoerd over het voorontwerp. Maandag 17 december jl. werd een georganiseerde inloopavond in het gemeentehuis van Heiloo druk bezocht. Ter inzagelegging Het voorontwerp ligt nog ter inzage tot en met 23 januari 2002 in: het Informatiecentrum in het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuis plein 1. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur; de bibliotheek van Heiloo aan het Malevoort gedurende de opening stijden. U kunt uw zienswijze over het vooront werp tot en met 23 januari 2002 kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inspraak In het eindverslag van de inspraakproce dure wordt een weergave opgenomen van alle ingekomen zienswijzen. Hierin wordt ook het standpunt van het college van burgemeester en wethouders opge nomen. Ook wordt verslag gedaan van de resultaten van het vooroverleg. Bedoeling is om na bespreking in de raadscommissies van beide gemeenten, het officiële ontwerpstructuurplan Zandzoom Heiloo-Limmen uiterlijk 21 maart 2002 vier weken ter visie té leggen. Tegen dit ontwerp kunnen ziens- wijzen worden ingebracht bij de gemeenteraden van beide gemeenten. De raad van Heiloo en de raad van Castricum, waartoe Limmen nu behoort- stellen uiteindelijk het Structuurplan Zandzoom Heiloo-Limmen vast, n& afweging van de ingediende ziens* wijzen. Het vastgestelde structuurplan wordt, na publicatie ter inzage gelegd. P v V Informatie Voor vragen of meer informatie kunt ii contact opnemen met de heer L. Bas of M. Stijkel van de afdeling VROMt telefoonnummer (072 -) 535 67 46 of 535 67 54. Agenda Raad Gemeenteraadsvergadering 7 januari 2002 De gemeenteraad vergadert maandag 7 januari 2002 in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20.00 urn en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1.a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatielijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoord stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 3 december 2001 4. Ingekomen stukken 5. Regiostukken Bespreekstukken 6. Wijziging subsidieverordening gemeente lijke monumenten 7. Beschikbaarstelling verhoogd budget ad 12.036,07 26.524,00 ter uitbreiding van vergoedingsregeling wachtdienst 8. Beschikbaarstelling krediet ad 34.714,19 76.500,00 voor uitgestelde reconstruc ties van iepenlanen Ewisweg, Het Zevenhuizen en Het Malevoort Nieuw bouwplan locatie Taxi Zwart ter inzage De gemeenteraad is onlangs akkoord gegaan met het voorgenomen bouwplan van Tervoort's Ontwikkelingen B.V. te Egmond aan den Hoef voor het ontwikkelen van de locatie Taxi Zwart op het perceel Stationsweg 92,92a en 92b. Het plan behelst de bouw van een complex waarin zijn ondergebracht negen appartementen, kantoorruimte(n) en een parkeerkelder. Het gebouw bestaat uit drie bouwlagen. Om dit complex gerealiseerd te krijgen, is een procedure op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening noodzakelijk. Het college heeft de bevoegdheid van de raad gekregen om de te voeren vrijstellingsprocedure verder uit te werken. De voorgenomen nieuwbouw is één van de ontwikkelingen die zich (gaan) voordoen in de Stationsomgeving. Gezien de ontwikke lingen in dit gebied en de particuliere initiatieven die kenbaar zijn gemaakt bij de gemeente, heeft de gemeenteraad eerder al een beeldkwaliteits-plan vastgesteld met als doel een toetsingskader te scheppen. Plannen in dit gebied worden getoetst aan dit beeld kwaliteitsplan om de kwaliteit in de Stationsomgeving te behouden danwel te verbeteren, maar ook om de samenhang van diverse initiatieven te waarborgen. Het inge diende bouwplan is overeenkomstig de voorstellen die in deze ontwikkelingsvisie zijn opgenomen. Het plan is zowel uit steden bouwkundig als uit architectonisch oogpunt een goede inpassing in zijn omgeving en vormt een goede aansluiting op de ontwikke ling in dit gebied. Bouwplan ter inzage Het bouwplan ligt overeenkomstig de inspraakverordening voor iedereen gedu rende vier weken ter inzage, zodat een ieder kennis kan nemen van de inhoud van het bouwplan en de mogelijkheid heeft daarop te reageren. Het bouwplan ligt ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. U kunt daar terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. De inspraakperiode loopt van 3 januari tot en met 31 januari 2002. Gedurende deze periode kunt u reageren. Uw schriftelijke reactie kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Na afloop van de inspraakperiode wordt een verslag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de ingediende zienswijzen en een gemotiveerde reactie daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het college over de toepassing van de voorgeschreven procedure volgens artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer S. de Haan van de afde ling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Verkoop bouwkavel aan de Nicolaas Beetsweg in Heiloo De gemeente Heiloo gaat een bouwkavel ver kopen. Het gaat om een kavel aan de Nicolaas Beetsweg, naast de woning met huisnummer 59. Deze kavel ligt nabij de doorgaande weg Kennemerstraatweg, het winkelcentrum 't Loo, kerk en gemeentehuis. Op de kavel kan een woonhuis worden gebouwd. De kavel heeft een totale oppervlakte van 510 m2 en heeft een bodemprijs van 242.773 535.000,00) v.o.n. inclusief BTW. De bebou wingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan 'Oost'. Op de hoek, naast deze kavel, zal waarschijnlijk een kavel worden uitgegeven voor een groepspraktijk voor tandartsen. Insch rijvingsp rocedure De gemeente Heiloo stelt inwoners van Heiloo, die tenminste één jaar als inwoner van Heiloo in het bevolkingsregister van Heiloo staan ingeschreven, tot en met 18 januari 2002 in de gelegenheid een bod te doen op de kavel. Bij gebleken onverkoop baarheid onder de inwoners van Heiloo kan de gemeente zich beraden op verkoop bij inschrijving aan mensen buiten Heiloo. Bodemonderzoek De gemeente Heiloo heeft in 2000 een bode monderzoek verricht. Uit dat onderzoek is gebleken dat de bodem heel licht verontrei nigd is, dat er geen noodzaak bestaat om te saneren en dat op deze grond gebouwd mag worden. Mocht een koper zelf besluiten de grond te laten afgraven, dan komen deze kosten voor rekening van de koper en niet voor rekening van de verkopende partij. Het bodemrapport kunt u inzien. Voor meer infor matie hierover kunt u contact opnemen met mevr. K. Coenen van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 33. Verkoopfolder met inschrijvingsformulier Een informatiefolder over de kavel en de (bebouwings)mogelijkheden kunt u ver krijgen bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Ook het inschrijfformulier is hier verkrijgbaar. De openingstijden van deze publieksbalie zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Indien u belangstelling heeft voor de aankoop van de kavel, kunt u op het inschrijvings-for- mulier aangeven hoe hoog uw bod is. U kunt niet lager bieden dan de aangegeven bodem prijs. Het inschrijvingsformulier dient u in een gesloten envelop en onder vermelding van de inhoud ('bevat inschrijvingsformulier kavel Nicolaas Beetsweg') aangetekend te verzenden of persoonlijk te overhandigen aan notaris mr. R.H.C. Winter, Kennemer straatweg 83,1851 BB te Heiloo tijdens de kantooruren van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur. U krijgt dan een bewijs van ontvangst. Formulieren die na 18 januari 2002 binnenkomen, worden terzijde gelegd. Op 21 januari 2002 van 16.00 uur tot 17.00 uur maakt de notaris de biedingen in een openbare bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet- ondertekende of foutief ingevulde formulieren terzijde. Tijdens de bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraak over toewijzing. De gemeente beraadt zich aller eerst op de biedingen en hanteert de 'spelregels' om tot toewijzing te komen. Toe wijzing geschiedt uiteindelijk uitdrukkelijk onder het voorbehoud van gunning door de gemeente. De gehele inschrijvings- en toewijzingsproce dure geschiedt onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de enveloppen. De koper verplicht zich bij ondertekening van de koopovereenkomst onder andere tot zelfbewoning en een verbod van doorverkoop binnen 5 jaar. Meer informatie Voor meer informatie over de kavel en het bouwen kunt u terecht bij de heer J. van den Broek, telefoonnummer (072 -) 535 67 53. Voor de inschrijvings- en koopprocedure kunt u terecht bij mevrouw J.G. Francke, telefoon nummer (072 -) 535 67 41, beiden van de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Omloop 22 'camping Klein Varnebroek' - tijdelijke campingaccommodatie (receptie) De Omloop 22 'camping Klein Varnebroek' - oprichten bedrijfswoning Slimpad 18 - uitbreiding basisschool Sint Radboud Commandeurslaan 14 - plaatsen dakopbouw Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Mariënstein 31 - vergroten woning Westerweg 198c - vergroten bedrijfspand met een kantoorruimte Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 3 januari 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontwerpbesluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij van plan zijn om op de 3 hieronder vermelde aanvraag om een vergun- j ning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, j onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het l milieu. B. v.d. Meij de Bie B.V., Bijlmermeerstraat 42 j te Hoofddorp, voor het oprichten en inwer king hebben van verkoop en onderhoud van tuin- en parkmachines gelegen aan het per ceel Kennemerstraatweg 390 te Heiloo. Ter inzage De aanvraag, het ontwerpbesluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben, liggen vanaf donderdag 3 januari 2002 tot en met donderdag 31 januari 2002, ter inzage bij j de publieksbalie Bouwen en Wonen in het j gemeentehuis van Heiloo. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In de middag kunt u~ J op afspraak terecht. Indien u een mondelinge toelichting wenst kunt u een afspraak maken met de heer H. j Overdevest, medewerker van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), telefoonnummer (072 -) 535 67 35. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Na 31 januari 2002 kunt u de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, na afspraak met de afdeling VROM (Milieu), inzien. Indienen bedenkingen Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Lees verder op pagina 6 'ik ML- Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444] Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro|min) Hei oo contact *•5}

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4