V M Steun de slachtoffers in Volendam Giro 800 0900- 2030300 UW WEBADRES IN wekelijks in de krant vaste plaats in de krant bereikbaar vanaf elke plaats en op elk tijdstip interesse? bel 072 5330175 I huis aan huis Reuma en ontslag. hoe zit dat? Dank u wel voor uw steun! wgmsmM UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2002 - PAGINA 6 mi Uil HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. vervolg van pagina 4 Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 4 weken na dagtekening van,deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen inbrengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht kan gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen een openbare zitting tot gedachtewisse ling worden gehouden. Tijdens deze zitting kunt u mondelinge bedenkingen inbrengen. Belang hebbenden kunnen dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het college van burgemeester en wethou ders, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de heer H. Overdevest van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 35. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethou-, ders zijn de hieronder vermelde bouwvergun ningen verleend en meldingen positief bevonden. Ewislaan 63 - plaatsen dakopbouw Oosterzijweg 68 - plaatsen dierenverblijf Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende teke ningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden rijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12,30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. op andere tjjden alleen na afspraak met de heer F.H, Goed hart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het met eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijk heden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat rij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) hebben besloten ver gunning te verlenen aan: Cf. Berger, Kanaalweg 23,1851 LR Heiloo, het betreft een nieuwe vergunning voor de gehele inrichting i.vjn. een verandering (in de werking) van de inrichting. Hiervoor werd al eerder een vergunning verleend betreffende rundvee- en schapenhouderij op het perceel Kanaalweg 23 te Heiloo Ter inzage Het besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben liggen vanaf donderdag 3 januari 2002 tot en met donderdag 14 februari 2002 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kost prijs verkrijgen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. - - - Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 14 februari 2002). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 BA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wij zigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van 181,51 verzoek voorlopige voorziening 181,51 instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeente huis. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de heer H. Overdevest van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoon nummer (072 -) 535 67 35. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 19 december 2001 Geboorten Sabine B., d.v. PA Kampstra en I.S. Korsse OleJ-. z.v. P.J. Ruijter en A.H.M. van Tricht Elders geboren Abraham z.v. BjAM. Poelman en P.E. Paternostre Sterre, 1 d.v. L.J. van der Wal en ICDM. Brattinga Tim R., z.v. W.J. Hooijschuur en DD. Taylor Wat te doen met frituurvet en -olie na dé feestdagen Na de feestdagen is er vaak frituurvet of -olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra verontrei niging van uw rolemmer. De afvalbrengplaats is gelegen aan het Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Elders op deze pagina worden de gewijzigde openingstijden in verband met de feestdagen en nieuwjaarsbijeenkomst aange geven. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpakking, omdat men deze ter Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet, wei is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorzie ning en het instellen van beroep rijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 90,76 verzoek voorlopige voorziening 90,76 instellen beroep Msts, z.v. Pi*]. Nanne en K. Hink Daniël, z.v. A. Fehrmann en M.C.J. Houtenbos Sophia L, d.v. E.R. van Hoek en S. Gerritsen Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen L.J. N. Prinse en C. van Gulden Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen W.W. Sprenkeling en M.J. Dekker M. Hammink en WA Vriend A.T. Koppes en N. Panklam Overleden E.H. Zonneveld ev Kaandorp JX Lödei Elders overleden A. Letter ev van der Zee F.C. Bessem ev Haack Gemeente Heiloo bereidt zich voor op de komende gladheidperiode In de wintermaanden is groot. Verschillende auto's, maaimacbines en trac- vaal de gladheid. Ook zijn de strooibaktei weer gevuld. Deze bakken zijn geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingscentra en het gemeentehuis. Verder heeft de gemeente tijdelijk voor de strooiploegen op de strooiroutes blok keren. In april plaatsen medewerkers van de buitendienst deze palen weer terug. Waar strooit de gemeente? De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers wegen, waaronder in begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen vaak meermalen te gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op fietspaden tegen gladheid behandeld. En op met 'de hand'. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op onder meer doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Als een bestrooid zout zn werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Vandaar dat er midden in de nacht minder gestrooid wordt Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de winter- we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met zn allen voor dat ons dorp goed begaan- zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als Zo helpen we elkaar. Meer iitfaftmtie Voor vragen en opmerkingen kunt u contact Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Al vele jaren houdt de gemeente een kerstboom- inzameling. Deze keer wordt de inzameling gehouden op woensdag 9 jènuari 2002. De bomen kimt u aanbieden vanaf 11.30 tot 16.00 uur op de volgende plaatsen: - de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje - het parkeerterrein aan De Loet - het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon) Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Dit wordt gedaan om luchtverontreiniging te voorkomen. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. U kunt uw boom inleveren op 9 januari 2002, zodat weinig of geen kerstbomen bij het huis afval of in de plantsoenen terechtkomen. Meer informatie bare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 04. Nieuwjaarsbijeenkomst ners van Heüoo tijdens een een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Met ingang van 9 januari 2002 wordt er huisnummers 41 tot en met 65. De werkzaam heden worden uitgevoerd om de veiligheid en de veer niet uitgevoerd bij slecht weer, bijvoorbeeld storm of sneeuw. Voor vragen en opmerkingen kunt u contact telefoonnummer (072 -) 535 6811. o.v.v. Stichting Slachtoffers Nieuwjaarsbrand Volendam Uw geld wordt ingezet voor nazorg en hulpverlening aan slachtoffers, familie en andere getroffenen. Tel. 0299 - 369878 Proefles Didgeridoo voor beginners ALKMAAR - Dc didgeridoo is één van de oudste blaasinstrumenten ter wereld, het instrument is afkomstig uit Australië, en wordt al minstens 40.000 jaar bespeeld door de Aboriginals, de oorspronkelijke bewoners van Australië. Dc didgeridoo vraagt een bepaalde vaardigheid om te kunnen bespelen. Bij het bespelen wordt name lijk een speciale ademhaling gebruikt. Deze circulaire ademhaling stelt de didgeridoospeler in staat om langere tijd achter elkaar door te kunnen spe len. Men kan dus inademen en dan toch door blijven spelen, dit lijkt het meeste op het principe van de Schotse doedel zak. In ontmoetingscentrum De Rekere Muiderwaard 396 in Alkmaar wordt op dinsdag 8 januari een proefles gegeven voor beginners. Dc proefles begint om 19.30 uur en wordt georganiseerd door Birrkuta Didgeridoo Workshops uit Alkmaar. De kosten voor de proefles zijn 5 euro inclusief gebruik van een didgeridoo. Als er voldoende aanmel dingen zijn dan zal er een zevenweekse cursus van start gaan van 1,5 uur per les. Voor inlichtingen en opgave kunt u contact opnemen met Richard Warntjes te bereiken onder tel. 072- 5405205 of 06-24559314. Hogeschool ^Alkmaar opent Erasmus Hostel ALKMAAR - Donderdag 10 januari opent Hogeschool Alkmaar het Erasmus Hostel te Heerhugowaard. Een voormalige bejaardenhuis wordt de komende twee jaar gebruikt voor de huisvesting van buitenlandse studenten die een korte periode studeren bij de hogeschool. Faciliteiten Het is belangrijk voor hogeschool Alkmaar dat de studenten, die uit de hele wereld komen, op deze wijze vele contacten met de andere buitenlands studenten kunnen opbouwen. De basis van hun netwerk wordt nu immers al opgebouwd en kan in de toekomst bij hun beroepsuitoefening goed van pas komen. Verder moeten de studenten zich vooral prettig en veilig voelen. Naast de gemeubileerde éénpersoons kamers zijn er twee gemeenschappelij ke ruimtes in het Erasmus Hostel. Unieke huisvesting Reeds jaren volgen buitenlandse stu denten een deel van hun opleiding bij Hogeschool Alkmaar in het kader van internationale uitwisseling. Het kost het bureau buitenland van de hoge school elk jaar veel moeite om voor deze studenten onderdak te vinden. De hogeschool verkeert nu in de gelukkige omstandigheid het betreffende pand twee jaar te huren. In het kader van de toenemende internationaliseringis deze unieke huisvesting van groo't belang voor de hogeschool. CD'S? t Heiloo contac m O I yK&C'yS' :;x Vraag het De Nationale Reumalijn 22 cpm op werkdagen van 10.00 tot 16.1)0 uur De Nationale Reumalijn is een initiatief van de Reumapatiëntenbond en het Nationaal Reumafonds. Uw gift op giro 324 is altijd welkom. webwijzer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6