m Tïroleravond in de Burgerij Rijdende rechter doet uitspraak ganzenkwestie CASTRICUM dressen Limme webwijzer Activiteiten Limmen Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot gemeente Castricum O U zoekt een auto? UITKIJKPOST - 16 JANUARI 2002 - PAGINA 10 Plusactiviteiten Werk in uitvoering Middag voor alleenstaanden Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Inbraak woning 45J& CEfr Gevonden/verloren voorwerpen SV Vredeburg Auto gestolen Expositie 'Exotica1 in kantoor het Lange Rond Goud en zilver voor TIOS Rusland en de Russen Bridgeclub Limmen Jaarvergadering Vrouwen van Nu Jongerencentrum Conquista Toneelvoorstelling Verwarringen in De Lelie v# tond timmer mmSmmmSMmmsmm LIMMEN - Na het grote succes van vorig jaar, vindt ook dit jaar weer een grandioos après-skifestijn plaats in de Burgerij te Limmen en wel op zaterdag 19 januari. Carnavalsvereniging De Uylenspieghels haalt weer alles uit de kast om de gasten het ultieme après- skigevoel te bezorgen. De Burgerij zal worden omgetoverd in een heuse pistebar en de Prins en zijn Raad zullen dan hun cape en steek omruilen voor een Tiroler outfit. Super dj Harold und seinen Special-Drive-In- Show zal vanuit een echte gondel zijn feestmuziek presenteren. Alle nieuwe en gouwe ouwe skihutnummers zullen de revue passeren omlijst door de vele verrassende effecten waar deze dj om bekend staat. Naast de muziek is er natuurlijk ook gedacht aan vermaak voor het publiek. Ook dit jaar zal er weer een Tiroler Vierkamp zijn tussen vier bekende Limmer duo's, die om de Skihut-trofee zullen strijden, en uit België verwacht men een bekende zanger die zijn num mer één hit zal gaan zingen Pak dus je ski's en je (après-)skikleding uit de kast en ga zaterdag naar de Burgerij in Limmen. Er wordt vanuit gegaan dat iedereen zo'n beetje om 21.00 uur van de piste af is en dan regel recht naar het feest komt. Donateurs krijgen op vertoning van hun donateurskaart gratis entree. Niet- donateurs betalen 4 euro. /.citerdcigcivond is het weer Tiroleravond in de Burgerij. gemeen te CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten gaat het winterprogramma komende week van start. Bij de volgende cursus sen is nog een plaatsje vrij: Donderdag 17 januari begint van 19.30 tot 21.30 uur de cursus psychologie. In tien lessen worden de individuele ont wikkeling, sociale relaties en problema tisch gedrag behandeld. Kosten euro 110,-, inclusief boek (euro 27,-). Om 19.30 uur start de basiscursus Digitale Beeldbewerking (fotografie). U krijgt in vier lessen van 2,5 uur inzicht in het werken met het program ma Photoshop, waarmee u foto's kunt bewerken. Kennis van de computer is nodig. Kosten euro 77,-. Om 19.30 uur kunt u een cursus Kalligraferen volgen. Tien lessen van 1,5 uur waarin u leert op een creatieve manier sierlijke letters te tekenen en te versieren in Unciaalschrift of Gothische lettervormen met inkt en met verf. Kosten euro 72,-, inclusief materiaal. Om 19.00 uur de cursus Voetreflexzonemassage. Een praktijk gerichte cursus van zes lessen waarin u deze massage leert als ontspanning en balancering van lichaam en geest, geba seerd op energiedoorstroming. Kosten euro 55,- inclusief syllabus, graag 2 kus sens en 1 grote handdoek meenemen. Vrijdag 18 januari start om 15.30 uur een cursus Website maken. Je leert je eigen Website maken en op Internet zèlten. Kennis van Word en Windows zijn noodzakelijk. Zes lessen van 1,5 uur. Kosten euro 83,- inclusief boek. Om 17.00 uur start de oriëntatiecursus Computergebruik 55+. In zes lessen van 1 1/4 uur leert u de werking, termi nologie en toepassingsmogelijkheden van de computer kennen. Kosten euro 72,- inclusief boek en oefendiskette. Om 15.30 uur start een cursus Snoeien 1. Vijf theorielessen van 1,5 uur en een praktijkles van drie uur op een zater dagochtend in de tuin van een van de cursisten. Kosten euro 70,-. Zaterdag 19 januari begint om 9.30 uur de basiscursus Tekenen. In tien lessen van 2,5 uur leert u experimenteren met tekenmaterialen en tekentechnieken toepassen. Kosten euro 115,- inclusief de materialen. Om 9.15 uur begint een cursus Glas in Lood. Tijdens tien lessen van 2 1/4 uur leert u de basistechnieken om een een voudig glas in lood raam te maken: ont werpen, glassnijden, glasslijpen en het zetten van glas in lood. Kosten euro 148,- inclusief materialen en gebruik specifiek gereedschap. Óm 9.15 uur start de beginnerscursus Percussie 1In acht lessen van 1 1/4 uur leert u de basisritmes spelen, samen spelen van Afrikaanse melodieën. Bezit u zelf geen djembe dan kunt u deze huren (Firma Ayo, tel. 0251-654221 voor euro 23,-). Voor informatie en/of inschrijving betreffende bovengenoemde cursussen kunt u bellen: 0251-659119, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. CASTRICUM - Tussen maandag 14 januari en eind februari is op werkda gen in de Watervlakweg tussen kruis punt de Kruisberg en de Hoofdweg in het duinterrein Heemskerk/Castricum afgesloten voor al het doorgaande ver keer. Dit houdt verband met de afvoer van sloopmaterialen van het voormali ge 'WRK-gebouw', ook wel bekend onder de naam 'verdeelstation'. Het ruiterpad langs het WRK-gebouw blijft toegankelijk, maar aan enige hin der voor de ruiters is helaas niet te ont komen. Ook de Hoofdweg blijft open gesteld. De materialen worden afge voerd vanaf de Watervlakweg via de Hoofdweg naar de Rijksstraatweg in Beverwijk. Er worden voorzieningen aangebracht om hinder zoveel mogelijk te beperken. Vanaf donderdag 17 januari tot en met 8 februari is de Johannisweg tussen Johanna's Hof en het voormalige pompstationterrein op werkdagen afgesloten voor alle verkeer wegens herbestrating. LIMMEN - De Stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt zondag 20 januari vanaf 14.00 uur (tot plm. 17.00 uur) een gezellige middag voor alleen staanden vanaf de leeftijd van plusmi nus 55 jaar, in het cultureel centrum Vredeburg. Men kan onder het genot van een kopje koffie, thee, een drankje e.d. het alleen zijn even doorbreken door het voeren van een goed gesprek, het leggen van een kaartje, te biljarten of sjoelen e.d. Voor nadere informatie: Tea Adrichem, tel. 072-5051404. CASTRICUM - Voor diverse Plusactiviteiten van het Bonhoeffer college in Castricum zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus Italiaanse ste den bestaat uit tien lessen van ander half uur (start zaterdag 19 januari van 09.00 tot 10.30 uur en kost euro 70,-). Eveneens op zaterdag 19 januari de cursus Italiaans op vakantie. De cursus bestaat uit tien lessen van anderhalf uur (van 10.40 tot 12.10 uur), kosten euro 70,- inclusief euro 5,- voor de syl labus. Donderdag 17 januari en zaterdag 19 januari start de cursus Spaans op vakantie. De cursus bestaat uit tien les sen van anderhalf uur van 20.40 tot 22.10 op donderdag en 10.40 tot 12.10 op zaterdag. Kosten euro 73,-, inclusief euro .8 voor het cursusboek Spaans op vakantie. Zaterdag 19 januari start de cursus Grieks op vakantie, de cursus bestaat uit tien lessen van anderhalf uur van 09.00 tot 10.30 uur, kosten euro 65,-. Maandag 14 januari start de cursus Pools op vakantie. Het bestaat uit tien lessen van anderhalf uur van 19.00 tot 20.30 uur, kosten euro 62,-. Alle cursussen vinden plaats in het Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20, te Castricum, tel. 0251-659119. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen; de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen CASTRICUM - Vorige week dinsdag tussen 09.00 en 19.00 uur werd ingebro ken in een woning aan de Dotterbloem. Men kwam in de woning door een gat te boren in een kozijn, waarna het raam kon worden geopend. Vanuit het huis werd onder andere een fotocamera en een onbekende hoeveelheid geld weg genomen. Op donderdag 10 januari werd 's nachts een personenauto ontvreemd vanaf de Boogaert. Het betreft een auto van het merk Autobianchi, type 112 Abarth. De auto is groen van kleur en voorzien van het kenteken FN-13-DF. Vrijdag 11 januari ontstond 's middags brand in een geparkeerde auto op een parkeerplaats aan de begraafplaats bij Onderlangs. De eigenaar had de auto kort daarvoor geparkeerd op de par keerplaats. Toen hij een uur later terug kwam stond er rook in de auto. Bij het openen van het portier ontstond een steekvlam en vloog de auto in brand en werd daarbij volledig vernield. De oor zaak van de brand moet gezocht wor den in een kortsluiting. Zaterdag tussen 12.30 en 20.15 uur werd ingebroken in een woning aan de Jan van Nassaustraat. Men kwam in de woning door het vernielen van een raam. Vanuit het huis werden onder andere sleutels, een kris en wat kle dingstukken weggenomen. Ook heeft men gepoogd een kluisje open te bre ken. sss CAL - Door de fusie van Castricum, Akersloot en Limmen vindt u vanaf heden de gevonden en verloren voor werpen niet meer onder de politiebe richten van de betreffende gemeente, maar per district. De politie Noord- Holland Noord, District Noord Kennemerland, afdeling Zuid, groep Castricum heeft de volgende voorwer pen als gevonden/verloren aangemeld: Gevonden voorwerpen: Gsm Nokia grijs, gsm Nokia rood, gsm 6150 donkerblauw, gsm Sony, horloge zilverkleurig met goudkl. wijzerplaat, Pulsar heren horloge, donker bruine suede handschoenen, gouden ring, groene rugtas met schoolboeken, game Boy. en goudkl. schakelarmbandje. Verloren: Gsm Ericson, gsm Sony Cl, damespor temonnee zwart, damestas zwart, gou den slavenarmband, dames horloge zwart bandje, blauw baby schoentje, sleutels, beugel (gebit), damesschoenen in tas, bruine damestas en bruine leren handschoenen. Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 11 januari ronde 14 van de interne competitie. R. Rommel was niet succesvol met zijn 'De Leeuw' verdediging tegen J. Admiraal. Na een massale afruil ver kreeg Admiraal een kansrijke pluspion die hij in het eindspel wist te verzilve ren, hierbij geholpen door een niet optimale verdediging van Rommel. Admiraal vergrootte hiermee zijn voorsprong in de ranglijst tot een com fortabele straatlengte. H. Ebels vertoonde een uiterst passief spel achter zijn eigen linies hetgeen aan E. Stolp wel besteed was. Met gezonde zetten bouwde Stolp aan zijn aanval waaraan Ebels tenslotte kreunend bezweek. R. van der Storm wekte medelijden door in een glad gewonnen stelling tegen niemand minder dan G. Hafkamp een vol stuk weg te blunde ren. D. Keijzer maakte het J. Levering gemakkelijk door al in de opening een stuk te verliezen. M. Kos wist zich geen raad tegen de pionnen van P. van der Heijdt en verloor langzaam maar zeker de partij. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-R. Rommel 1-0, E. Stolp-H. Ebels 1-0, R. vd Storm-G. Hafkamp 0-1, M. Kos-P. vd Heijdt 0-1, G. Pouw-B. Kerkhof 0-1, J. Levering-D. Keijzer 1-0, T. Al-M. Limmen 1-0, K. Aafjes-A. Kaandorp 1- 0, B. Schijf-R. Termes 1-0, E. van Duin- C. Pepping 1-0, J. de Graaf-B. Blekemolen 1-0. Groep B. Thijs Witkamp-Martijn van Rees 1-0, Mike Krom-Tim Castelein 0-1, Nutte van Belzen-Tycho Bismeyer 0-1, Bob Luttikhuizen-Alex Zwart 1-0; Menno Koot-Wouter Mijnsbergen 0-1, Jeroen Levering-Matthijs Hendriks 1-0, Djurre Bismeyer-Micha van Buuren 0-1. AKERSLOOT - Donderdag 10 januari werd 's nachts een auto gestolen vanaf de Chopinstraat. Het betrof een perso nenauto van het merk Honda, type Civic. Deze auto is blauw van kleur en voert het kenteken YV-75-JG. Vanuit diezelfde straat werd die nacht een auto van het merk Toyota, type Corolla weggenomen. Deze auto is rood van kleur en heeft het kenteken GP-ZD-03. De mogelijkheid dat de diefstal van de auto's in Akersloot door dezelfde daders zijn gepleegd. ALKMAAR - Tijdens de eerste drie maanden van het jaar 2002 is in het kantoor van waterschap Het Lange Rond dé expositie 'Exotica' te zien. Mireille Moya uit Castricum exposeert een aantal kleurige werken die in het teken staan van tropische dieren. Opvallend is de grote interesse in het schilderen van details en het werken met doeken van verschillende forma ten. Zeegezichten Mireille Moya (1970) is altijd op zoek naar details in de natuur. Met het doel het individu tot zijn recht te laten komen zoomt ze in op veren, vinnen, ogen en schijnogen die meer kunnen vertellen over dat ene dier, die ene boom. Aanvankelijk schilderde Mireille Moya fantasielandschappen waarin levensvormen uit de lucht met die uit het water mengden, zodat een LIMMEN - Zaterdag 12 januari deden vijftien meisjes van gymnastiekvereni- gingTIOS uit Limmen mee met de eer ste LOS B wedstrijd in Beverwijk. In de eerste wedstrijd kwamen meteen twaalf meisjes van TIOS in actie. Veel van hen deden voor de eerste keer mee. Verrassend kwam bij de instap niveau negen op de eerste plaats Mado van de Sande te staan. Zij turnde een hele mooie balkoefening. Joyce Mous werd derde en Nina Wagemaker vierde. Bij de instap meisjes niveau acht greep Daisy de Winter net naast de medailles, zij werd vierde met maar 0,4 punt ver schil met de bronzen prijswinnares. Michèle de Ruyter werd in deze cate gorie vijfde en Debbie van de Peet zevende. Jill Dirkson moest het in haar eentje doen. Zij deed ontzettend haar best en turnde een prima wedstrijd. De tegen stand was echter groot in haar catego rie. Zij werd twaalfde. Ook Yaelle Vleugel en Sabine Karsten hadden het moeilijk. Op balk en vloer scoorden zij goed, maar met sprong en brug minder. Yaelle werd negende en Sabine twaalfde. Drie andere meisjes deden bij de pupil len 1 mee, niveau acht. Edith Balke werkte ontzettend netjes op balk en vloer en behaalde mede daardoor een tweede prijs. Sanne Pepping scoorde net iets te weinig voor een medaille, zij werd vierde op de kop gevolgd door Ilse Koot. In de tweede wedstrijd waren er maar drie turnsters van TIOS, maar ook hier werd er eremetaal behaald. Elianne Meester mocht zich de gouden winna res noemen bij de pupillen twee niveau 6. Zij begon de wedstrijd met een zeer sterke brugoefening waar zij een 9,10 voor scoorde. Sharon van de Peet draaide ook een goede brugoefening (8,70) en werd zesde in haar categorie. Bij de jeugdmeisjes kwam Eileen Groenland voor TIOS uit. Zij turnde een mooie salto van de brug en werd beloond met een 8,00. Er waren echter elf meisjes die beter turnde, dus zij moest met een twaalfde plek genoegen nemen. De volgende LOS B wedstrijd wordt gehouden op 16 maart in Limmen. AKERSLOOT - Rusland, jaren lang aartsvijand nummer 1, begint langza merhand voor ons een wat menselijker gezicht te krijgen. Tijd om ons open te stellen voor de lotgevallen van Rusland door de eeuwen heen, in de hoop meer begrip en inzicht te krijgen in het func tioneren van de Russische ziel. Meer dan ooit worden wij immers geconfron teerd met het feit, dat aandacht voor andere culturen van levensbelang kan zijn. Drie lezingen door Rusland- deskundige Marie-Thérèse ter Haar kunnen helpen om meer begrip te krij gen voor dit immense land en zijn inwoners. Marie-Thérèse ter Haar studeerde Ruslandkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Zij verbleef veelvuldig in de voormalige Sovjet-Unie, op plaatsen variërend van Moskou en St. Petersburg tot Siberië, Georgië en Oezbekistan. Tegenwoordig begeleidt ze toeristische- en zakenreizen naar deze gebieden, werkt als tolk en verta ler en geeft cursussen en lezingen. In Akersloot kunt u twee lezingen volgen. Zondagmiddag 3 februari in Galerie Akermare geeft Marie-Thérèse ter Haar een lezing waarin Russische cul tuur, schilderkunst, literatuur en muziek worden besproken. Bij deze lezing wordt gebruik gemaakt van dia- en geluidsapparatuur. Zondagmiddag 3 maart in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje te Akersloot, geeft ze een lezing met als onderwerp: Iconen en de Russische ziel. In 1054 scheidde de Russische Orthodoxe kerk zich af van de Rooms- katholieke kerk. Zij ontwikkelde een eigen iconen schilderkunst, waarvan de systematiek en betekenis wordt uitge legd. De lezing begint om 14.00 uur, duur 2,5 uur. De toegangsprijs bedraagt euro 6.20, toegang tot de Dorpskerk is gratis. Bel voor inlichtingen en reserve ren Emmy Bangert, tel. 0251-312598. hele nieuwe evolutie ontstond. Vervolgens vergrootte ze delen uit. Dit leidde tot wonderlijke taferelen waarin een zeepaard in een donkere zee zwemt waar rozen in rondzweven. Waarin een engelvis zijn territorium vol viooltjes verdedigt. Een serie patrijs poorten gunt de kijker een blik op zo'n zelfde wonderlijke wereld onder water, waarin kolibries rondvliegen. Uit deze beelden kwamen later haar 'zeegezichten' voort. Portretten van zeedieren, zoals datzelfde zeepaard, maar ook van met uitsterven bedreigde dieren zoals de narwal. De achterlig gende gedachte was het vestigen van de aandacht op de schoonheid en de kwetsbaarheid van met name dieren uit bedreigde gebieden, zoals de oceanen en regenwouden. Door er een fragment uit te lichten wil ze de razendsnelle ondergang van de evolutie stilzetten. De expositie 'Exotica' is te zien in het kantoor van waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40 te Alkmaar en is open tijdens kantooruren. Johwin Slaapcomfort Expositie schilderijen van Ria Pijnappel, te bezichtigen t/m eind maart gedurende openingstijden, Rijksweg 127 te Limmen. Gemeentehuis Limmen Beeldend kunstenaar Iwan J. A. de Groot uit Heiloo exposeert tot 7 maart zijn landschappen. Bibliotheek Akersloot Expositie 3D schilderijen van Tiny Sombroek, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Galerie Amber Donderdag t/m zaterdag van. 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 5051491. Te vinden aan de Dusseldorperweg 18. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 9 januari als volgt gespeeld: A- Lijn:v 1. Korff-Straathof 65.63, 2. V. Buytenen-Kuiper 58.04, 3. V. Roest- Strauss 56.70, B-Lijn: 1. V. Bellen-V. BergenHenegouw 60.71, 2. Slob- Tuinstra 58.93, 3. Alderliest-De Groot 55.80, C-Lijn: 1. Valkering- V. Charldorp 58.21, 2. Goedhart-De Wit 56.43, 3.Wieffering-Zonneveld 55.71, D-Lijn: 1. Buit-Kaandorp 56.43, 2. Engelen-Intema 56.07, 3. Boom- Verhoeven 54.64, E-Lijn: 1. Huurman 55.95,2. Segerius 54.76,3. Koene 54.17. LIMMEN - NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Limmen houdt haar jaarverga dering op donderdag 29 januari in Ons Huis, Zuidkerkelaan te Limmen. Aanvang 20.00 uur. Na het officiële gedeelte wordt er bingo gespeeld. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 18, 19 en 20 januari bij jongerencentrum Conquista luidt als volgt: Kinderen van 4 t/m 12 jaar Voor de kinderen heeft Conquista eeh verrassingsochtend. Er wordt aanstaan de zaterdag gewerkt met kristalzout! (gekleurd zand) Aanvang 10.30 uur tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners van 12 t/m 15 jaar Voor de tieners is er op zaterdag 19 januari weer een film op grootscherm. Ga lekker onderuit zitten en geniet mee van een van de nieuwste films. De entree is gratis! De deuren gaan open om 19.00 uur en de film zal om 19.30 uur beginnen. De tienerruimte sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 20 januari is Conquista geopend van 14.00 tot 17.0Ü uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 18 januari en zaterdag 19 janu ari is het jongerencafé, voor iedereefi boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, zijn er flipperkas ten, een dartbord etc. Ga ook eens gezellig langs en maak er samen met de medewerkers van Conquista een gezel lige boel van. AKERSLOOT - Toneelvereniging Rossenbacker speelt Verwarringen: vijf eenakters van Alan Ayckbourn op zaterdag 19 januari in Sport en Cultureel Centrum De Lelie in Akersloot, aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten euro 5,- en zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Veldt's Toko, op 19 januari aan de zaal of telefonisch bij Dick Kruk, tel. 0251-313594 of Els Tollenaar, tel. 0251-313893. CASTRICUM - Mr.F.M. Visser (de Rijdende Rechter) heeft op 10 januari een bindend advies uitgesproken met betrekking tot het geschil tussen G.M. Van Not en de gemeente Castricum. Het beleid van de gemeente Castricum is er opgericht het aantal ganzen bin nen de gemeentegrenzen te beperken tot 50 a 60. De Rijdende Rechter constateerde dat de gemeente het nodige heeft onderno men om het beleidsdoel te bereiken. Enige overlast van de overgebleven ganzen blijft echter onvermijdelijk en die overlast hebben burgers te verdra gen. Wel achtte de rechter het onaan vaardbaar wanneer de overlast zich helemaal concentreert op een klein aantal plekken. Hij was het met de heer Van Not eens dat de grens bereikt is als inderdaad zo'n 20 ganzen zich vrijwel voortdurend op het eilandje voor zijn huis ophouden. Zo'n groot aantal veroorzaakt zoveel lawaai dat de gemeente Castricum daartegen in redelijkheid effectieve maatregelen moet nemen. Daarom moet de gemeente actie ondernemen tegen de ganzenpopulatie voor de woning van Van Not, wanneer die structureel boven het aantal van 12 komt. Geen gemakkelijke opdracht voor de gemeente. Voormalig wethouder Lamme, die de uitspraak in ontvangst nam, deed de toezegging dat de gemeente alles in het werk zal stellen om aan de beslissing van de rechter te voldoen. De huidige wethouder W. Veldt zal in overleg met de afdeling Groenvoorziening naar een goede oplossing zoeken. Misschien dat een 'gansonvriendelijke' beplanting in dé omgeving van de door de ganzen uit verkoren stukje Castricum, de popula tie terug kan dringen. De televisieopname van de hoorzitting in Castricum op 24 november 2001 eri de opname van uitspraak van dë Rijdende Rechter in de studio in Hilversum wordt in mei of juni uitge zonden. x :'Xv:'.,x-: Ganzen stoten hun neus bij Rijdende rechter.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10