de laatste winterrestanten nu krant mascotte 50 Jaar operette in Heiloo Boekhandel 't Loo decor voor Postbus 51-spotje Start nieuwbouw kinderdagverblijf Villa Lilla BORDEN (072)5351000 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ondernemers van Winkelhof 't Loo J^LsJU JJ Drukkerij uitkijkpost bv 16 JANUARI 2002 Toekomstige woonwijk op terrein Willibrord 67e JAARGANG NO. 3 Club Loco: alleen voor 16 tot 19-jarigen Prijswinnaars spelpuzzel Tel. 072-515 08 88 www.halpakelaardij.nl Uitslagen publieksbeoordeling kerstexpositie Tintoretto Expositie Annemarie Kuster in 't Trefpunt Graag gedaan bestaat 20 jaar C. HACHMANG www.vanderborden.nl HALVE PRIJS Regio Noord- Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castrlcum De maquette van het te bouwen kinderdagverblijf Villa Lilla op de plek van de oude fietsenstalling van het parkeerterrein bij zwembad Het Baafje. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n F5> i aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties, advertenties@uitkijkpost.nl Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) feliciteren Albert Heijn met de heropening en wensen alle mede werkers veel werkplezief In het schitterend verbouwde filiaal! a A WINKELHOF tüT HEILOO - Woningstichting Heiloo en de gemeente Heiloo zijn samen met de Woningstichting in bespreking over een nieuw aan te leggen woonwijk in Heiloo. Locatie is het terrein van voor malig psychiatrisch centrum Willibrord, om precies te zijn de zuidelijke strook grenzend aan de wijk Ypestein. GGZ Noord-Holland-Noord, de Woningstichting en gemeente Heiloo verwachten binnenkort een intentieo vereenkomst te sluiten over het plan. Volgens dhr. de Bont, voorzitter van de raad van bestuur van GGZ Noord- Holland-Noord, zullen van de lüü te bouwen woningen zo'n stuks 40 bestemd zijn voor patiënten van Willibrord die zelfstandig willen gaan wonen en de rest voor starters op de woningmarkt. Voor de nieuwbouw zul len het paviljoen Jozef en een aantal andere gebouwen moeten wijken. Hij hoopt dat de eerste woningen eind vol gend jaar kunnen worden opgeleverd. De plannen zin echter nog niet defini tief. Zowel Woningstichting Heiloo als de gemeente doet nog geen definitieve uitspraak 'tot het moment van de ondertekening van het convenant. Eerst volgt eind van deze maand nog een 'brainstormsessie' over de plannen, daarna worden vérdere ontwikkelingen pas duidelijk. Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur HEILOO - Een groep jongeren tussen 16 en 19 jaar hebben besloten om voor zichzelf en voor hun leeftijdsgenoten op te komen. Zij zijn het zat om elk weekend uit te gaan in andere gemeen tes buiten Heiloo. Daarom hebben ze hun krachten gebundeld en is het ze gelukt om een keer per maand de grote zaal in het Brunogebouw te reserveren voor hun leeftijdsgenoten, voor Club Loco. Op zaterdag 19 februari zal de zaal in het Bruno-gebouw worden omgeto verd in een waar discoparadijs. Vanaf 21.00 uur kun je lekker uit je dak gaan op muziek die dj Hugo en dj Ultimate Atmosphere ten gehore zullen bren gen. Heb je zin in een te gekke avond uit dicht bij huis? Ben je 16 jaar of ouder? De entrëe is 5 euro inclusief bewaakte garderobe. Legitimatie ver plicht! HEILOO - Op 10 oktober 2001 plaat sten wij een speurpuzzel van Grohe met als onderwerp 'Horeca trekt meer klanten met schoon toilet'. De volgen de prijswinnaars hebben met hun juiste oplossing een set toiletaccessoires gewonnen: B.A. Mokry- Daane uit Akersloot en Ria Jansen, J. Breet- de Bakker, Liesbeth Wittebrood en K. Beetsboot uit Heiloo. HEILOO - Ruim een jaar geleden liep Tineke Boeve met de bouwtekeningen voor haar nieuwe babyzaak vertwijfeld rond in het pand aan de Heerenweg 199. Alle muren waren nog witde ruimte bestond uit twee gedeeltes die door middel van een nog te maken gat in de muur samengevoegd moesten wor den, het was hol en leeg en ik dacht: Hoe kan dit ooit wat worden". Ik besloot eens te gaan praten met de eigenaars van Bambi, de babyzaak die destijds in Heiloo gevestigd was. Door hun enthousiasme wist ik dat het levensvatbaar kon zijn: voor mij was De Gelaarsde Kat een feit. In het begin was het,-zoals bij elke startende ondernemer, best moeilijk. De klanten moesten de winkel nog weten te vinden en de collectie moest nog vorm krijgen. Ook was het in dit geval lastig dat de zaak niet in een hokje te plaatsen is. „Het is namelijk geen gewone speelgoed- of baby winkel. De Gelaarsde Kat verkoopt speelgoed met een verhaal. Spellen die elke keer weer verrassende andere spelmogelijkheden bieden en letterlijk geschikt zijn voor acht tot tachtig. Corolle Poppen waarvan geen enkel exemplaar hetzelfde gezichtje heeft en Brio-treinen die kunnen worden aangevuld met allerlei onderdelen en attributen. Geen 'weg- werpspeelgoed' dus, dat na een keer er mee te hebben gespeeld in de kast verdwijnt om er nooit meer uit te komen. Maar het is ook een zaak voor de betere babyspullen, variërend van spenen tot een souterrain vol baby meubels, van de allerbeste kwaliteit. „Uniek is dat de meubeltjes door een van onze medewerksters zelf worden beschilderd, net als schilderijtjes en andere accessoires voor in de baby kamer. U>kunt de meubels en acces soires ook op bestelling laten be schilderen, geweldig als kraam cadeau!" In de winkel treft u ook wandelwagens aan in diverse soorten en maten en een prachtige collectie babykleding, die sinds kort is uitge breid met mooie, sportieve, oftewel basic kleertjes van de merken Duckie Bo en Kleertjes. „Mensen denken vaak dat ik duurder ben dan de gemiddelde babyzaak, maar niets is minder waar. Ik verkoop geen rommel, wil dat mijn zaak staat voor de beste kwaliteit en dat kost soms wat meer. Maar je wilt toch niet bezuinigen op aan slijtage onder hevige spullen als een kinderwagen?" Tineke runt De Gelaarsde Kat op een, volgens eigen zeggen, nuchtere Westfriese manier. „Dat betekent dat ik mooie spullen wil verkopen, als het maar goed is en betaalbaar blijft. In het begin had ik de neiging alles wat nieuw en leuk was in m'n collectie op te nemen, maar daar kom je gauw van terug. Je leert gaandeweg het kaf van het koren scheiden onder de leveran ciers en door ervaring weet je steeds beter watje wel en niet wilt verkopen. Ook de klanten zijn daarbij een belangrijke graadmeter." Kortom: Tineke staat steeds steviger in haar schoenen, net zoals De Gelaarsde Kat steeds steviger op haar fundering staat. Pe Gelaarsde Kat zal dit jaar regel matig themamaanden organiseren, waarbij een bepaald onderdeel van de winkel wordt uitgelicht. Zo staat feb ruari in het teken van schminken en verkleden. De Gelaarsde Kat is te vinden aan Heerenweg 199 in Heiloo, tel. 072- 5330868. Tineke Boeve met medewerkster Ellie Veldt In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Pas op: hier worden filmopnamen gemaakt(foto: UKP) HEILOO - Sinds 1951 presenteert de Heilooër Operette Vereniging jaarlijks een integrale operettevoorstelling die geheel in het Nederlands is vertaald. Vanavond en morgenmiddag speelt het gezelschap onder begeleiding vah het Zaans Opera gezelschap en het Operette Orkest, de operette Boccaccio van Franz von Suppé in theater de Beun te Heiloo. De regie wcrdt gedaan door John Lust, Wim Noteboom heeft de muzikale leiding, Franz van Suppé schreef de muziek en Friedrich Zeil en Richard Genée tekenden voor het libretto van de ope rette. Boccaccio is een verhaal over de Italiaanse dichter Giovanni Boccaccio die leefde van 1313 tot 1375. Zijn groot ste roem vergaarde hij met de 'Decamerone', een bundel van 100 ver halen die tien gasten op een landhuis bij Florence elkaar vertellen tijdens de pestepidemie van 1348. Tot de compo nisten die zich door het verhaal lieten inspireren, behoorden Audran, Delannoy en zoals gezegd Franz von Suppé, wiens operette in 1879 werd samengesteld op basis van verschillen de verhalen en waarin voor dè auteur zelf een centrale rol is toebedeeld. Voor de HOV is het de eerste keer in het 50-jarig bestaan van de vereniging dat deze operette op het repertoire staat. Voor koor en solisten betekent dit een zware kluif. Daarom heeft de HOV voor een sterke bezetting gezorgd, met Lyda van Zijl in de titelrol en Linda Hogerheyde als tegenspeel ster Fiametta. De hoofdrolspeelsters worden omringd door gerenommeerde krachten als Marjo Bosch, Joke Kos, Margreth Meyer, Peter Boven, Nan Beers, Frits Hogerheyde, Jan Winkelaar, en Oscar Koch. De decors zijn in eigen atelier ontwor pen en vervaardigd door een team onder leiding van Henk Weyer. De kostuums zijn van de hand van Truus van Staten uit Alkmaar. Samen met het vakmanschap van grimeur Jan de Groot zal deze Boccaccio weer een schitterend plaatje opleveren waarbij ook muzikaal het nodige te genieten valt. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun en bij kantoorboekhandel De Schrijverij in het Stationscentrum te Heiloo, telefoni sche informatie: 072-5334275. HEILOO - Wie vorige week donder dag door v/inkelhof 't Loo liep, wist niet wat hem of haar overkwam. Rood witte linten en hekken schermden het pleintje voor boekhandel 't Loo af. Mensen met snoeren en kabels, licht en geluidsapparatuur en allerlei andere attributen liep af en aan. Een waar schuwingsbord bij de ingang van het winkelcentrum met daarop 'filmopna men'. En de boekhandel zelf was geslo ten 'in verband met inventarisatie'. Niks inventarisatie: de boekhandel c.q. postkantoor was deze dag het decor van een informatief reclamespotje voor televisie! In verband met de nieuwe AOW-wet- geving die vanaf eind februari van kracht is, zocht de opdrachtgever voor het spotje, het ministerie van Sociale Zaken, een geschikte locatie voor de opnames. Marcel Braam, eigenaar boekhandel 't Loo: „Door dat ministe rie wordt er dan een productiebedrijf ingehuurd, die weer een scout inhuurt om een geschikte locatie voor het hele gebeuren te zoeken. Die scout is begonnen met zoeken in Amsterdam, maar men schijnt daar 'opnamemoe' te zijn, vooral door het hele gedoe rond Maxima. In Amsterdam kunnen ze geen camera meer zien, dus werd er gezocht naar èen andere locatie en dan het liefst in een winkelcentrum. En toen belden ze mij!" Braam had er meteen wel oren naar. Filmopnames in en voor zijn winkel: waarom niet! Na maanden van voorbe reiding was het donderdag zo ver: de opnamedag. „Ik wist dat natuurlijk al een tijdje, maar men had me gevraagd het geheim te houden in verband met een eventu ele toeloop van veel nieuwsgierigen. Nu vind ik dat geen probleem, maar de mensen van dat productiebedrijf waren bang dat ze hun werk niet goed zouden kunnen doen in de drukte." Druk van de toeschouwers was het dus niet echt, alhoewel veel voorbijgangers verbaasd omkeken naar het hele schouwspel voor de deur van de boek handel. Filmopnames in Heiloo, dat maak je tenslotte niet dagelijks mee. Scène uit het vorig jaar gespeelde The Yeoman of the Guarddoor de Heilooër Operette Vereniging. HEILOO - Tijdens de afgelopen feest dagen waren tijdens de kerstexpositie van de Heiloose Teken- en Schildervereniging Tintoretto in totaal 96 werken van zo'n 60 leden/amateur kunstenaars te" bewonderen. Van de vele bezoekers hebben 247 mensen meegewerkt aan een publieksbeoorde ling. De uitslag werd bekend gemaakt tijdens de clubavond op 10 januari. Het hoogste aantal van 43 punten kreeg de aquarel van Gerard Melker met de titel: Langs de waterkant. Nummer twee met 37 punten werd Annie Vreeker met het olieverfschilde rij: Winterlandschap. Op de derde plaats met 34 punten kwam Cora v.d. Boogaerde met de pasteltekening: Krijg ik een koekje. De prijzen beston den uit respectievelijk een mooi schets boek, een linnen schilderdoek en een opbergkoker voor papier. HEILOO - Tot en met februari expo seert schilderes Annemarie Kuster in 't Trefpunt. Kuster begon 1 mei 1991 met teken- en aquarellessen bij Jeanny van Iersel. Op haar advies ging ze in sep tember 1993 naar de Academie van Schone Kunsten in Arendonk (België) voor 5 jaar tekenstudie. In 1998 is ze lid geworden van Doorwerken, de vereni ging voor zelfstandig werkende schil ders in Alkmaar. In 1998 heeft zij zich aangemeld bij Crejat in Alkmaar waar zij, begeleid door Lonneke Maijers, experimenteer de met collagetechnieken in combina tie met schilderen. De schilderingen, in diverse technieken gemaakt, zijn tot en met februari te zien in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. HEILOO - Najaren van voorbereiding werd maandag 14 januari in opdracht van Woningstichting Heiloo gestart met de bouw van Kinderdagverblijf Villa Lilla op de plek van de oude fietsen stalling van het parkeerterrein bij zwembad Het Baafje. Het wordt een uiterst modern dagverblijf dat na de zomer open gaat. Woningstichting Heiloo, de eigenaar van het pand, gaat Villa Lilla verhuren aan KS&K (Kinderopvang Stam Koomen). Paulien Stam en Susanne Koomen van KS&K gaan in het nieuwe pand hun kinderdagverblijf runnen. Er komt ruimte voor 43 kindplaatsen, bestaande uit 9 baby's (0 tot 2 jaar), 14 peuters (2 tot 4 jaar) en 20 plaatsen naschoolse opvang (4 tot 12 jaar). Villa Lilla ligt tegen het recreatiepark aan en heeft een eigen buitenruimte. Binnen is het dagverblijf royaal en gelijkvloers opgezet met 500 m2 opper vlakte. Naast de groeps- en slaapruim- ten is e'r een speelhal en op de eerste verdieping kantoor en leidsterkamer. KS&K biedt met Villa Lilla werk aan acht tot negen fulltime medewerkers. Samenwerking Door de samenwerking van drie partij en wordt Villa Lilla gerealiseerd. De gemeente Heiloo heeft de benodigde 830 m2 grond op de geweldige locatie bij Het Baafje voor een aangepaste prijs verkocht. Woningstichting Heiloo verhuurt zonder winstdoelstelling aan de initiatiefneemsters Paulien Stam en Susanne Koomen. Woningstichting Heiloo geeft hiermee invulling aan haar taak als sociale verhuurder en kan haar kennis en ervaring met nieuw bouwprojecten en het beheer van onroerend goed toepassen. Met deze unieke formule is het mogelijk om een kwalitatief hoogwaardige voorziening te realiseren binnen Heiloo. Paulien en Susanne kunnen zich nu voor de volle 100% richten op de bedrijfsvoering van het dagverblijf. Voor meer informatie over Villa Lilla belt u met Susanne Koomen op 072-5338432. HEILOO - Het moet ongeveer 20 jaar geleden zijn dat Graag Gedaan is opge richt. De heren Van der Hulst en Bruin hebben toen contact opgenomen met de heer Zeeman van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Het idee was bij zonder en viel direct in goede aarde, de medewerking aan de oprichting werd onmiddellijk toegezegd. De doelen waren toegespitst op het sociale gebied. Men had ontdekt dat veel ouderen, alleenstaanden en invaliden moeilijk aan hulp konden komen om kleine reparaties te laten verrichten. Voor een klein bedrag van f 2,50 werd men des tijds geholpen. Een telefoontje naar de coördinator en dezelfde dag werd er een afspraak gemaakt voor een bezoek. Dit was en is nog immer de sterke kant van Graag Gedaan.Twintig iaar later zijn de taken enorm uitgebreid. Waren het e^rst klei ne klusjes, nu kan men een beroep doen op bijvoorbeeld boodschappen- service, hond jiit laten tijdens ziekte, klein naaiwerk, tuinwerk van ongeveer een uur, administratief werk, radio of televisie instellen en nog vele andere dingen waarvoor een vakman niet kan of wil komen. Ook heeft Graag Gedaan vorig jaar zijn medewerking toegezegd aan WonenPlus. De 21 vrijwilligers hebben met zijn allen het afgelopen jaar ruim 500 aanvragen verwerkt. Gecoör dineerd door Anneke van Assema en bijgestaan door Kees van Ginkel hopen zij al diegene die hulp nodig hebben in 2002 weer te kunnen helpen. Als tege moetkoming in de kosten voor vervoer en gebruik van gereedschap wordt tegenwoordig euro 2,30 in rekening gebracht. Bel voor informatie naar Stichting Ouderenwerk Heiloo/Graag Gedaan, tel. 072-5331297. INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale vërwarming 1851 TH Heiloo Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1