vervoer m Verkeersregels Winkelerf 't Loo: veiligheid van belang i i' - -.rn m <£- HilLOO lil WM Blfil mmmmÊ lil UITKIJKPOST -16 JANUARI 2002 - PAGINA 4 ÏÏBËËÊffl ^HT£ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Héiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur In Heiloo zijn er de nodige vormen van openbaar vervoer voor mensen die willen reizen. Naast de bus- en treinverbindingen zijn er aanvullende vormen van vervoer mogelijk. Zo kan iedereen gebruik maken van de OV-Taxi Noord Holland, rijdt er een belbus en speciaal voor ouderen rijdt het vrijwilligersvervoer lokaal en interlokaal Enkel voor gehandicapten en hun begeleiders is er de Rolstoelbus Heiloo e.o. en voor treinreizigers is er ook nog de Treintaxi. piuspas en voor houders van een OV- extra. Voor een retourtje limmen, Alkmaar (tot NH-kanaal), Egmond a/d Hoef, Egmond/Biimen, 7,26 per per soon. Alkmaar over het kanaal, Egmond/Zee, Bergen en Akersloot en Castncum 7,71 per persoon m andere bestemmingen 0,29 per Mometer per De Noord-Holland Wilt u een avondje uit, naar de kleinkin deren of gewoon boodschappen doen? Dan kunt u de Openbaar Vervoer-Taxi Noord-Holland bellen: 0900-8878 (0,10 €/mim). De taxi haalt u op waar u wilt en zet u af waar u wilt. Of dat nu een huisadres is, een winkelcentrum of een restaurant. U belt het nummer en de taxi brengt u van deur tot deur, zeven dagen per week, tussen 06.00 en 24.00 uur of tot de laatste trein aankomt of vertrekt. Het verschil met de gewone taxi is, dat u de Openbaar Vervoer Taxi Noord-Holland deelt met andere passa giers en dat mensen met een Wet voorzieningen gehandicapten-indicatie met een gereduceerd tarief gebruik kunnen maken van deze vorm van open baar vervoer. De taxi is er dus voor iedereen, maar in het bijzonder voor mensen die vallen onder de Wet Voorzieningen Gehandi capten. Er zijn verschillende tarieven per zone en verschillende tarieven voor mensen die een WVG-indicatie hebben en kinderen van 4 tot en met 11 jaar, voor 65-plussers op vertoon van een 65- aad en (raads)commissies Vergadering Heilooër Monumen- tencommissie Op woensdag 23 januari a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Heilooër Monumentencommissie plaats in de B&W- kamer van het gemeentehuis. Agenda - Opening - Rondvraag - Mededelingen en ingekomen stukken a. Stand van zaken restauratie Westerweg 51b b. Bezwaarprocedure inzake Kruiskerk c. Wijziging Subsidieverordening akkoord d. Brief inzake boerderij Oosterzijweg e. Begraafplaats Holleweg (zerkenruiming) - Notulen 21 november 2001 - Structuurplan Zandzoom - Voorlichting: a. stand van zaken informatiebordjes b. foto-serie - Bouwplannen: Heerenweg 2 - Archeologie: a. Stationslocatie b. afspraken inzake kelders Meer informatie Voor meer informatie kunt op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer 72 -) 535 67 55. H 111 I Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de vol gende meldingen ingevolge artikel 8:40 Wet milieubeheer (algemene regels voor niet vergunningplichtigen) hebben ontvangen: Besluit Detailhandel en Ambachtsbedrijven R. van Zandwijk, Raadhuisplein 3 Albert Heijn B.V., 't Loo 61 Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen Van der Steen Autobedrijf B.V., De Oude Werf 4 Besluit Opslag- en Transportbedrijven Installatiebedrijf A. Borst/G. de Jong, Westerweg 198 c kunt een folder met informatie ophalen bij het Informatiecentrum in het gemeentehuis, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Vrijwilligersvervoer voor oudereu Speciaal voor ouderen rijdt het vrijwilli- gersverypër bijvoorbeeld voor het doen van boodschappen. Het vrijwilligersver-- voer richt zich op ouderen die minder goed ter heen zijn of anderszins geen gebruik van het openbaar vervoer kunnen maken bij het onderhouden van hun sociale contacten: winkelen, bezoek aan kennissen of familie, naar club of activiteit, een avondje uit etc. Wilt u gebruik maken van deze mogelijkheid dan leunt u contact zoeken met Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoonnummer (072 -) 533 12 97. De kosten zijn binnen Heiloo 3,63 retour per persoon. Voor iedere stop onderweg (boodschap bijv.) 0,45 Besluit Bouw- en houtbedrijven A.P. Schellevjs, De Schrijnwerker 5 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Even tuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Op de Wieken 2 - vergroten garage Baijershoffweg 80 - vergroten garage Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Baetenburg 122 - vergroten berging Baetenburg 123 - vergroten berging Obriglaan 22 - het plaatsen van een berging Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 januari 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Rolstoelbus Heiloo Enkel voor gehandicapten rijdt de Rol stoelbus Heiloo e.o. Voor informatie kunt u bellen met mevr. T. Oor. telefoon nummer (072 -) 533 36 95 (b.g.g. 072 - 633 65 70). De Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. is een vrijwilligersorganisatie die uitsluitend gehandicapten en hun begeleiders vervoert. Per rit kunnen drie rolstoelen en drie rollators mee. Per rit in Heiloo 2.72 en retour 5.45. Naar Alkmaar tot aan het kanaal 5,45 en retour 10,90 en overige bestem mingen 0,32 per km met een minimum van 5,45, Treintaxi Voor treinreizigers is er tenslotte de treintaxi, waarvoor u een treinkaartje moet hebben. Voor een treintaxi-rit naar het station dient u minimaal een half uur voordat u op het station wilt zijn de Treintaxi-centrale te bellen. In de taxi betaalt u 4,31 voor de treintaxi. Het bereik van de treintaxi is alleen Heiloo en de Sgmonden. - 5 - De kosten zijn 3,40 per persoon, indien u in het bezit bent van een geldig vervoersbewijs voor de trein en een Treintaxibiljet dat men bij vertrek of aankomst op elk NS-station kan kopen. Informatie: Taxi Zwart, Stationsweg 92, telefoonnummer (072 -} 533 48 00. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor het hieronder vermelde bouwplan voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Van Catsstraat 21 - vergroten van de woning Ter inzage Bovengenoemd bouwplan met de daarbij behorende stukken ligt vanaf donderdag 17 januari 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30-uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen Uit de praktijk blijkt dat de verkeersregels die gelden voor een winkelerf, zoals 't Loo dat is, niet voor iedereen bekend zijn. Om ongewenste en onveilige situaties te voorkomen volgt een korte toelichting op de regels die gelden op een winkelerf. Belangrijker nog is dat iedereen zich ook gedraagt naar de regels. Overigens wordt het erf aangeduid met een bord aan het begin en het einde van het gebied. Op het erf 't Loo mag het rijdende ver keer niet harder rijden dan stapvoets. Dat wil zeggen maximaal 15 kilometer per uur hetgeen uit jurisprudentie dui delijk is geworden. Bovendien hebben alle bestuurders die van rechts komen voorrang. Wilt u als voetganger over steken, dan heeft u geen voorrang. In principe mag het verkeer over de gehele breedte gebruik maken van een erf. Omdat dit niet altijd wenselijk is, zoals bijvoorbeeld op 't Looplein, worden fysieke maatregelen getroffen, zoals het plaatsen van paaltjes en bloembakken. Op een (winkel)erf mag een bestuurder ■w' ft ilpipil! mam III: MË iij-jjln pftfc ft positief bevonden. Kennemerstraatweg 616 - vergroten woning Burenweg 33 - vergroten woning Tuinenhof 7 - vergroten woning Tuinenhof 9 - vergroten woning Tuinenhof 11 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen hggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde sloopvergunningen verleend. Rechte Hondsbosschelaan 41 - slopen woning en aangebouwde bijgebouwen Stationsweg 79 - slopen asbest plafond Ter inzage Deze sloopvergunningen hggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 10 januari 2002 Geboorten Lotte M., d.v. J.P.M. Morssink en R.M. van Straalen Teun, z.v. G. Schermer en M. van der Laan Iva, d.v. J. Tiems en B.J. van Bugnum Elders geboren Celise A., d.v. P.A.W. Kraakman en A.E. Nieuwenhuis ReinierJ., z.v. P.J. Kuijper en M.J.P. Kruijer Maartje, d.v. R.G. de Waal en D.G.M. Hoebe Gijs, z.v. B.A. Zeestraten en M.E.M. Lenting Wouter J., z.v. C.J. Koops en E. Versloot Isa H., d.v. C.J. Koops en E. Versloot Siënna, d.v. R. Brouwer en M.J.M. Lenting Eric, z.v. P.F. Bijkerk en N. Postma de auto alleen parkeren indien duidelijk, door middel van een P, wordt aange geven dat er geparkeerd mag worden. Op het erf 't Loo is dat niet het geval. Er zijn op dit erf geen parkeermogelijk- heden en bestuurders die even snel willen pinnen of een boodschap willen doen, mogen hun auto, ook al is het maar voor even, niet parkeren op het erf. Daarvoor zijn voldoende parkeer plaatsen op enkele stappen verwijderd van de voorzieningen aan het Raadhuis plein. Op een winkelerf mag een bestuurder wel even iemand uit laten stappen of iets laden of lossen. Het moet dan wel een korte en directe handeling zijn; pinnen is dat niet. Bij het verlaten van het erf moet men al het verkeer, dus ook voetgangers, voor laten gaan. In het algemeen geldt dat gebruikers van het erf elkaar de doorgang niet mogen belemmeren. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Kamiel, z.v. A.G. van Basten Batenburg en L. Dirkse Lisanne D.G., d.v. R.C.J. Rohde en R.E.J. Morsch Anna L., d.v. J.M.J. Valkering en D. Meijer Huwelijksaangiften P.T.C. te Buck en J.G.A. Klaver Overleden L.M. Sips M. Kieft wv Nauta E.H. Hofstede E.J.M. Crabbendam J.G. Milatz C.M. Eckhardt J.T. Strabbing wv van Eijk G. Mooij A.W. van Keulen wy Strengholt C.M.C. Engeringh ev van der Net Elders overleden G. de Vries wv Visser A. Spaans J.D. van Houten wv Wijker J.C. Bakker Y.A. Ooykaas Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationale Eurocollecte vanuit de Stichting CoUectenplan voor de periode van 13 tot en met 26 januari 2002. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 t v 's>h^èÊlÊÊÈÊy&?'' X, "y, (30 ct/0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4