np mm ummm ■wmïiHfl Marcel Koedijk naar Nederlands Kampioenschap biljarten brieven (t L 1 T 1 E JL <ÉL er HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Bevolkingsonderzoek borstkanker Mededelingen Beheer Openbare Ruimte en belangrijke telefoonnummers HEILOO Nieuwe voorzitter Piet Leek nu officieel UVV'er Adviesbureau NCPN Creatieve hobbymiddagen Open Huis Cursus verhalen schrijven JÈÊ lil Activiteiten in 't Trefpunt Afgestudeerd Ingezonden brieven Tweemaal bedankt Vier brieven van lezers ons recht uit het hart gegrepen De culturele interesse van de gemeente Heiloo Handel Vervuiling Natuur en Cultuur in het Heilooër Bos UITKIJKPOST - 16 JANUARI 2002 - PAGINA 6 Heiloo contac wm ;11, vervolg van p?gina 4 Vanaf 16 januari 2002 tot medio maart 2002 wordt in de gemeente Heiloo het tweejaarlijkse bevolkingsonderzoek borstkanker onder vrouwen tussen de 50 en de 75 jaar uitgevoerd. Dit vindt plaats in een speciaal daartoe inge richte verplaatsbare onderzoekswagen bij theater de Beun aan de Willibrordusweg 2. Deel name aan het bevolkingsonderzoek is kosteloos. Uitnodiging per post In totaal krijgen ongeveer 3.750 vrouwen uit Heiloo een uitnodiging. Deze worden steeds per wijk en/of per straat aan de hand van de post code verstuurd. Iedere vrouw tussen de 50 en 75 jaar ontvangt tenminste twee weken voordat zij aan de beurt is voor het onderzoek, de uitnodi ging per post om röntgenfoto's van de borsten te laten maken. In de brief staan datum, tijdstip en de standplaats vermeld waarop de vrouw voor het onderzoek wordt verwacht Organisatie en informatie Het bevolkingsonderzoek borstkanker wordt georganiseerd door de Stichting Kankerpreventie IKA, een onderdeel van het Integraal Kankercen trum in Amsterdam, met vestigingen in Alkmaar en Laren. Wilt u bellen voor meer informatie, afmeldingen en/of het verzetten van de afspraak dan kunt u van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur telefonisch terecht op nummer (072 -) 512 87 20. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonomgeving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen naar tele foonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en volg de instructies. Let op! Bedenk goed, vóór u buiten de reguliere openingstijden belt, of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of levert hetgeen u wilt melden bijvoor beeld een onveilige situatie op? Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Storingnummer openbare verlichting Bij storing van een lichtmast kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bij het melden van de storing wordt u gevraagd de straatnaam en het nummer wat op de lichtmast staat te vermelden. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verantwoor delijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor met-spoedeisende zaken: 0900 8844 (0,14 euro min) NUON (voorheen EWN), als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenservice: 0900 -1499 (0,10 euro min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: tijdens kantooruren: 0900 - 202 00 40 (0,10 euro min) buiten kantooruren: 0800 - 023 23 55 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072-512 82 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: pas poort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 1230 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Crofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072-) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 535 68 68. \9 Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - In de nacht van dinsdag 8 op woensdag 9 januari werd tussen 17.30 en 01.00 uur in een woning aan het Zandstuk ingebroken. Men wist zich toegang tot de woning te verkrij gen door het forceren van het slot van de deur van de bijkeuken. Laden en kasten werden in de woning doorzocht. Tot op heden wordt alleen een gouden herenhorloge vermist. Op 10 januari werd tussen 12.00 en 14.00 uur vanaf het Stationsplein een bromfiets van het merk Gilera, type Citta voorzien van verzekeringsplaatje ZLN-651-01 ontvreemd. In haar haast om de trein te halen had de 18-jarige eigenaresse vergeten de bromfiets op slot te zetten. Gemeld werd de inbraak in een woning aan de Nicolaas Beetsweg. Men wist zich toegang tot de woning te verkrij gen door het forceren van een slaapka merraam. Hiervoor werd zonder resul taat eerst de schuifpui en de achterdeur geforceerd. De woning werd door zocht. Tot op heden wordt er niets ver mist. De inbraak werd zondag 6 januari tussen 13.30 uur 22.00 uur gepleegd. In de nacht van donderdag 10 op vrij dag 11 januari werd in een personen auto ingebroken die geparkeerd stond op de Biender. Nadat een raam van de blauwe Alfa Romeo was ingeslagen werd de mobiele telefoon uit de auto ontvreemd. De eigenaar van een personenauto ont dekte zaterdagmorgen 12 januari dat zijn auto vernield was. Terwijl de Opel Astra op de E.J. Potgieterweg gepar keerd stond werd over een lengte van ongeveer 1 meter een achterportier bekrast. Gevonden: Enkele sleutels, paar grijze handschoe nen^ hardhouten platen, fietsaanhang- wagentje, dameshorloge Bicolor. Afdeling volwassenen: tot 4 februari tentoonstelling Huis van Oranje/Ja, ik wil. Kleuterafdeling: gedurende de maand januari 'Er was eens... Verhalen en sprookjes over prinsen, prinsessen, rid ders en draken'. Open Huis Sociëteit Alleenstaanden Heiloo - Op 21 januari boeketje maken van bloe men en zeep voor in de linnenkast of in het toilet. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer, van 10.09 tot 18.00 uur. Kapel GGZ NHN Expositie van abstract kunstenaar Jeroen Buser. Op 16, 17 en 18 januari van 14.00 tot 16.00 uur en op zondag tot en met 10 februari van 12.00 tot 15.00 uur. Silhouet Expositie schilderijen van de overleden Kees den Tex, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De schilderijen zijn tevens te koop. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189,. wisselende exposities, geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na tel. afspraak op 072- 5334596. Expositie met thema dromen en portretten. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen na tel. afspraak op 072- 5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Horizon College Expositie van schilderijen van Corrie Mark Schuurman Hess, Rechte Hondsbosschelaan 24a. HEILOO - Piet Leek, de kersverse voorzitter van de Unie van Vrijwilligers (UW) Heiloo kreeg tijdens de nieuw jaarsreceptie van maandag 7 januari zijn UVV-speld uitgereikt. Hiermee is hij, na een aantal maanden te hebben meegedraaid, nu officieel UVV'er. De UW Heiloo is een bloeiende orga nisatie van circa 170 vrijwilligers, die maatschappelijke hulp en zorg verle nen, met name aan ouderen. Na een korte periode waarin de UW Heiloo het zonder moest doen, is Piet Leek onlangs door het bestuur benoemd tot nieuwe voorzitter. Piet Leek is sinds vorig jaar oktober gestopt met werken, waardoor hij ineens veel vrije tijd kreeg. Zoveel dat het hem goed leek om een gedeelte hiervan zinvol te gaan besteden aan vrijwilligerswerk. Omdat hij al bestuurservaring had opgedaan als voorzitter van voetbalvereniging HSV en diverse schoolbesturen had een bestuursfunctie zijn voorkeur. Vol enthousiasme is hij inmiddels gestart met zijn nieuwe taak als voor zitter van de UVV. Wat hem met name is opgevallen in de maanden dat hij nu meedraait, is de onbaatzuchtigheid van de vrijwilligers ^van de UVV Heiloo. „Waar kom je nog een groep van 170 mensen tegen die altijd klaar staan voor andere mensen zonder dat daar er iets tegenover staat, vaak zelfs in anon imiteit? Gelukkig hebben wij die men sen wel en daarom ben ik ervan over tuigd dat ik me bij de UVV zeker thuis ga voelen!aldus Piet Leek. Tn zijn toespraak tijdens de nieuwjaars bijeenkomst benadrukte hij hoe belangrijk en nuttig het werk van vrij willigers is en hoe belangrijk het is voortdurend nieuwe mensen aan te trekken. Bent u geïnteresseerd in het werk van de UVV of wilt u zelf graag vrijwilliger worden? Neem dan contact op met Anneke Stenneberg, tel. 072- 5339029. Donderdag Op 10 januari De Duif, Mariënstein 180, tussen 08.30 en 16.30 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat op plek voormalige supermarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan iedereen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks telefonisch te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur onder nummer 072-5334588. HEILOO - Wie creatief bezig wil zijn en daarvoor zelf niet voldoende ruimte heeft, kan gedurende het winterseizoen (vanaf oktober tot en met maart/april) terecht bij het Nivon in Heiloo. Reeds meerdere jaren is elke maandagmiddag in het Open Huis een zaal beschikbaar waar de doe-het-zelvers aan de gang kunnen gaan. Zowel leden als niet- leden van het Nivon zijn welkom en de kosten voor de zaalhuur worden hoof delijk omgeslagen. Tekenen of schilderen, knippen of plak ken, werken met klei, gips of ander materiaal: het kan er allemaal. Voor de keramisten staat er een schopschijf en een oven; een spinnewiel en een weef- raam zijn beschikbaar, evenals wat andere eenvoudige hulpmaterialen. Om nog eens de aandacht te vestigen op deze bijeenkomsten, houdt de afde ling op maandag 21 januari van 13.30 tot 15.30 uur open huis in het Open Huis, zaal 2. Wilt u eerst nog wat meer weten? Bel dan even met Reina Mulder (voorzitter van de afdeling Heiloo, tel. 072-5333127) of met Puck Spier (begeleidster van de maandag middagen, tel. 072-5331303). HEILOO - 'De wereld bestaat om in een boek terecht te komen', zei een beroemd schrijver eens. Het is mis schien daarom dat zoveel mensen trachten geschiedenissen te boek te stellen. Hun levensverhaal prikkelt, hun fantasie borrelt, alles lijkt zich voor een verhaal te lenen. Voor wie met een verhaal rondloopt en intensief wil wer ken aan het vastleggen daarvan starf maandagavond 28 januari de cursus Verhalen Schrijven. In een kleine groep van maximaal vijf personen wordt de weg afgelegd van idee naar verhaal. Cursisten leren een plot schrijven, een synopsis maken en een werkplan opzetten. Er is aandacht voor de eigen manier van werken en er wordt gezocht naar een stijl van vertellen die bij het verhaal past. De cursus kenmerkt zich door veel persoonlijke aandacht en een deskundige coaching van het werk. De cursus is bedoeld voor iedereen die met een verhaal rondloopt maar niet tot schrijven komt. Schrijfervaring is een voordeel. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar, docente en schrijfster. Voor inlichtingen en/of opgave kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen: 072-5332418. HEILOO - Marcel Koedijk, lid van jeugdbiljartvereniging Vennewater, is er voor de tweede keer in geslaagd om naar het Nederlands Kampioenschap te gaan. Ging hij vorig jaar in de vierde klasse naar Wageningen, waar hij een verdienstelijke tweede-plaats behaalde, nu, één klasse gepromoveerd en uitko mend in de derde klasse libre jeugd, en reeds weer gepromoveerd naar de tweede klasse, blijft hij dit jaar dichter bij huis, biljartvereniging Onder-Ons uit Beverwijk organiseert dit jaar de finale voor 2 en 3 februari. Marcel verdiende zijn plaats door op de Gewestelijke in Onderdijk (Zwaag) een tweede plaats te behalen achter de uit den Haag komende Glen Hofman (slechts 11 jaar en een moyenne van 2,75). Naast de wekelijkse training van Jan Schouten in sporthal Het Vennewater op woensdagavond van 19.00 tot 2030 uur, krijgt Marcel les van Langedijker Kees Tesselaar, die de librist met sprongen vooruit laat gaan. Marcel Koedijk met zijn trainer Kees Tesselaar. HEILOO - Komende maand starten in het Trefpunt de volgende cursussen waar nog enkele plaatsen vrij zijn: Huisdecoraties Deze cursus start op woensdag 30 janu ari en duurt tot en met 27 maart. U heeft een keer in de twee weken les van 9.30 tot 11.30 uur, waarin u een houten theedoos, windlichtje, violenguirlande, bosmuiltjes, en een Buxusei voor Pasen maakt. De cursus kost euro 61,36, inclu sief materiaalkosten. Make-up, kleuren en beweging In deze cursus wordt u wegwijs gemaakt in huidverzorging, make-up, kleuren en kledingstijlen. De cursus start op dinsdag 5 februari van 14.30 tot 16.30 uur en duurt vijf lessen. De cursus kost euro 34,09. De zee De zee heeft in onze geschiedenis op verschillende manieren een belangrijke rol gespeeld. Het Rijksmuseum Amsterdam en het Maritiemmuseum in Rotterdam organiseren de nationale jubileumexpositie VOC 1602-2002. Deze cursus sluit aan bij het evenement en zal vanuit verschillende invalshoe ken een beeld schetsen vanaf de oud heid tot en met de achttiende eeuw. De cursus sart op dinsdag 12 februari van 10.15 tot 12.15 en de laatste les is op maart. Kosten: 29,55 euro. Voor aanmelding of informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op 15 januari studeerde onze 24-jarige plaatsgenoot Anouk Adrichem af aan de faculteit Sociaal- Culturele Wetenschappen, richting Beleid, Communicatie en Organisatie (BCO) van de VU Amsterdam. Voor de afstudeeropdracht werd onderzoek verricht bij de Stichting Epilepsie Instellingen Nederland over bevorde rende en belemmerende factoren in een veranderende organisatie. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg, tussen 09.00 en 21.00 uur. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achteV^sportHal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. In de laatste editie van de Uitkijkpost is een ingezonden brief opgenomen van de heer van Kiel. Deze brief over schreed duidelijk de 350 woordengrens waaraan de brieven doorgaans moeten voldoen. Dit betreft echter een uitzon dering, die door de redactie onder bij zondere omstandigheden is gemaakt. De huidige spelregels voor het plaatsen van ingezonden brieven zijn nog steeds van toepassing. De eerste die ik wil bedanken is dhr. Willem Gomes, die sinds jaar en dag zijn mening laat horen via onder ande re De Uitkijkpost, om namens vele zwijgers, waaronder ikzelf meestal, zijn zegje te doen over merkwaardige, zo niet onmogelijke, zaken in onze gemeente. Wat mij nu achter het toetsenbord bracht was zijn laatste ergernis over de bushokjes en wat daar op veel plekken niet meer bij hoort: een bus. Ik begrijp dat wethouders hun werk moeten doen, soms zelfs officieel, zoals het in gebruik nemen van bushokjes. Maar die foto in De Uitkijkpost vind ik gewoon beschamend als je bedenkt dat een groot deel van het dorp sinds vorig jaar verstoken is van normaal openbaar vervoer, waar nooit weggehaalde abri's (Ewisweg) aan herinneren, die nu reclamezuil zijn voor dingen waar we niet op zitten te wachten. Behorend tot de groep nooit-autobezit- ters en tot de groep ouderen is mijn 'mobiliteit die voor iedereen een voor waarde is om aan het maatschappelijk leven deel te nemen' ernstig beperkt nu het winter is. In dit seizoen was altijd mijn kleine pleziertje om spontaan op de bus naar zee te stappen als het weer er naar was, een flinke strandwandeling te maken en dan weer met de bus naar huis. Nu zou ik eerst met de trein naar een bus in Alkmaar moeten en vice versa. Een bejaarde autoloze vriendin in Egmond aan Zee bezoeken lukt alleen nog op de fiets, als het weer ten minste niet te bar is. O, we hebben een zogeheten belbus, zegt u? Lieve beleidsmakers, u gelooft toch zeif niet dat dat werkt bij spontane opwel lingen! Als ik bijvoorbeeld om 8.30 uur zin kreeg weg te gaan kon ik om 9.00 uur op de bus stappen. Nu moet ik dan eerst om vervoer bellen en weer om terug te komen? Mijn plezier is al weg. Ik blijf wel thuis. En 'ëèn ongeplande noodzakelijke boodschap in Alkmaar? Ik ga ook maar een winterslaap houden net als de auteur van 'Winterpret'. Is mijn klacht een luxeprobleem? Maar degenen dan die zelfs niets met een fiets kunnen? Als tweede: Bedankt Gemeente bestuur! V.E.A.van Dijk Heiloo Openbaar vervoer? Connexxion zou beter Disconnexxion heten En onze overheid heeft het weer af laten weten Veilig fietsen in dit dorp? Nou, vergeet dat maar Levensgevaarlijk die schuine Hondsbossche met diep verzonken putten in de goot in plaats van in het trottoir Fietsen over de van Muijenweg Arme ruggen elke verandering van wegdek bonkt je wervels door elkaar Seniorenbeleid? naar de vergetelheid trefpunt-miskleun té lage plafonds Geluidsoverlast Geen geld over voor een plezierig seniorenkoor Kraan dicht - koor weg dat is dan gewoon maar pech Ach, 't is te veel om door te gaan daarom geef ik mezelf maar 't rode licht. G.J. Reussien Heiloo Cultuur begint mijns inzicht in heel Nederland een soort vies woord te wor den, men leze over de wijze waarop de staatssecretaris van cultuur heer V.d. Ploeg door onze culturele waarden heen ploegt. Maar al met al doet deze staatssecretaris van cultuur nog iets, al is het weinig en vreemd. In Heiloo heeft de gemeente echter geen of aandacht voor cultuur. Als ik het scherp stel, is er geen sprake in Heiloo van een logisch en verantwoord cultuurbeleid. Ik spits dit toe op het feit, dat de gemeente Heiloo geen enkele behoorlijke expositieruimte ter beschikking kan stellen aan beeldende kunstenaars. Voor de mensen met een behoorlijk geheugen: we hebben De Zevensprong gehad als expositieruimte, weliswaar niet ideaal maar toch een mogelijkheid. Jarenlang konden kunstenaars nog in het gemeentehuis exposeren, beslist geen ideale expositieruimte (te smalle gangen, slechte of onvoldoende uitlich- ting van schilderijen), maar desondanks een mogelijkheid. Ook dat is echter na de verbouwing weer voorbij. De foyer van het Open Huis, voor de verbouwing niet meer dan matig, na de verbouwing ronduit slecht. Men komt, overigens gold dat ook voor het gemeentehuis, niet naar het Open Huis voor de kunst, maar voor weet ik wat voor bezigheid, 't Is een aanfluiting voor een dorp als Heiloo, dat allure heet te hebben, Heiloo is op cultureel gebied niets waard. Mijn vraag is gewoon „Waarom zorgt de gemeente niet voor een in alle opzichten behoorlijke expositieruimte, ik betaal me scheel aan gemeentelijke belastingen. Waarom bestaat er in omliggende gemeentes wel mogelijkhe den om te exposeren voor amateurs en professionals, ruimtes die door de gemeentes worden onderhouden en waar op deze wijze de cultuur wordt gestimuleerd?" Het moet maar eens gezegd worden: er zijn andere zaken om je druk over te maken naast diftar en sportcomplexen. Het zou leuk zijn, minstens interessant, als ik te weten kan komen hoe mijn niet geringe bijdragen aan gemeentelijke belastingen besteed worden, ik heb daar mijn eigen gedachten over. Iwan de Groot Heiloo HEILOO - Omdat wij in het gelukkige bezit zijn van een tuin hebben wij al een paar maal een kerstboom opge kweekt. Werd zo'n den of spar te groot dan kochten we een nieuwe kleine die na de feestdagen de grond in ging. Het exemplaar van vorig jaar floreerde: bingo! Een sieraad voor de kamer! Maar na Driekoningen moest hij terug in de aarde; dat werd slepen met de kloeke pot richting voortuin, zijn vaste stek. Eerst nog even die afspraak en dan zouden wij hem herplanten. Laat dat niet meer nodig zijn! Terug van weggeweest bleek de boom verdwenen en met hem zijn pot met stevige kluit. Een slordige berg aarde gaf aan dat er aardig met de boom was gesold. Geintje van kinderen? Die kunnen zo'n gevaarte niet tillen, dacht mijn wederhelft. De volgende dag verschafte duidelijkheid. Een-aardige reportage in de Uitkijkpost van 9 januari jongstle den meldde dat de gemeente Heiloo (wij met zijn allen) een CD-bon ter waarde van 3,40 euro betaalt aan kin deren die willen helpen bij de traditio nele inzamelingsactie. Geen wonder dat ze dan overal gaan loeren naar buit. Handelsgeest genoeg in deze contreien, maar dan wel een waar ik vraagtekens bij zet. Jeanne Kleijn-Seijffer Heiloo HEILOO - Tot grote ergernis van bewoners die rond het winkelcentrum wonen en bezoekers van Het Hoekstuk is het rondom dit winkelcentrum een grote bende, met name naast en achter de supermarkt. Wiens verantwoordelijkheid is het om dit op te ruimen, de gemeente of de winkeliers? Waar vuil ligt, wordt nog meer vuil aangetrokkep. In ieder geval moet er iets aan gedaan worden. Dit is een slecht visitekaartje voor het win kelcentrum. M.L.Kemp Heiloo HEILOO- De maandelijkse natuur wandeling in het Heilooër Bos, georga niseerd door het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, gaat op zondag 20 januari niet alleen over de natuurwaarden van het bos, maar ook over de cultuurhistorische achtergron den ervan. Het Heilooër Bos zoals wij het nu kennen heeft zijn vorm pas in de loop van de achttiende eeuw gekregen, als onderdeel van het Landgoed Nijenburg. Diverse sporen van de manieren waarop men dat heeft gedaan zijn nu nog steeds zichtbaar, onder andere in bouwwerken, beelden, lanen en beplantingen. In het beheer door de huidige eigenaar van het landgoed, de Vereniging Na tuurmonumenten, wordt geprobeerd zowel natuurlijke processen te stimule ren, ten behoeve van een gevarieerde •flora en fauna, als de cultuurhistorisch interessante kenmerken van het land goed te behouden. Daarnaast speelt de recreatie een belangrijke rol en is er ten behoeve van het verkeer het een en ander aangepast. Zoals gebruikelijk begint de wandeling om 10.00 uur bij de Kattenberg aan' de Kennemerstraatweg. Via het in Engelse landschapsstijl aangelegde gedeelte voert de wandeling u dit keer naar de bebouwde kom van Heiloo, langs het Witte Kerkje en van daar weer terug naar het uitgangspunt. Onderweg wordt de natuur niet vergeten, want in elk seizoen is de levende natuur zicht baar (en soms hoorbaar, voelbaar, ruik baar of proefbaar) aanwezig, ook in de winterse rustperiode. Al naar het weer op dat moment doet men er goed aan warme en/of water dichte kleding en schoeisel aan te trek ken. Van volwassenen wordt een vrij willige bijdrage van euro 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1 euro. Voor nade re inlichtingen kunt u bellen: 072- 5350323 of 072-5325110.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6