De Egmonden i Sluiting zwembad De Watertoren ramp voor Egmond en omgeving Kunstgeschiedenis in Heiloo Oude schoenenactie voor De Vijfhoek groot succes ftfiai UITKIJKPOST - 16 JANUARI 2002 - PAGINA 8 Heilooër Bridgeclub Benefietoptreden in De Watertoren Musicalvereniging De Hanswijckers in de Beun Introductiecursus filosofie en meditatie op de Cynham Reiki-Cursus Oosthonk 301 toernooi in het Oosthonk Meer dan helft inwoners Noord-Kennemerland wil stoppen met roken -VRIJE AC/ADEM JE Bingo/Disco voor kinderen in Plan Oost Voorj aarscursus bloemschikken Annet Haar Zaak m/v maakt van Yalentijn een echt feest Bedrijvencompetitie ten behoeve van kankerpatiënten Bewegen op muziek voor ouderen Live Lokaal in de Buk met Plank en 2 Die 4 Ypsalon presenteert waarnemingen van foto's Dojo 't Loo Dansen in het Open Huis u HEILOO - De Heilooër Bridgeclub heeft op dinsdag 8 januari als volgt gespeeld: A-lijn Brokx - Verhoef 60.70, Klerk - Stark 57.90. B-lijn: Poulissen - Verhey 59.00, Niele - Visser 56.90. EGMOND - Zwem-, sport- en recre atiecentrum De Watertoren staat op het punt om failliet te gaan. Op 29 janu ari valt de eindbeslissing over de toe komst van het sportcentrum in Egmond &an Zee. Maar wat is er nu precies het afgelopen jaar allemaal gebeurd en-hoe staat De Watertoren er nu voor? Een gesprek met de voorzit ter van De Watertoren, Jan Houtenbos, geeft een verhelderende kijk op de zaak. Begin 2001 begon het hele verhaal. Het sportcentrum verkeerde toen in een noodlijdende situatie. De installaties van de machinekamer waren verou derd en technisch failliet waardoor de energiekosten te hoog waren en de kwaliteit van het water en de binnen- temperatuur ondermaats waren. Er was sprake van een onveilige situatie voor gebruikers en personeel door de slech te klimatologische omstandigheden. Verder was er op dat moment een negatief eigen vermogen van f 1,2 mil joen en een belastingschuld van f 800.000,-. De Watertoren was, gelet op de ontsta ne situatie, genoodzaakt het sportcen trum te sluiten en te renoveren om de veiligheid en kwaliteit van het centrum te waarborgen. De gemeente was bereid om de renovatiekosten te finan cieren met f 5,7 miljoen. Zij deden dit echter wel onder gelijktijdige intrek king van de jaarlijkse subsidie van f 755.000,-. Deze subsidie dekte altijd het exploitatietekort. „Een hoop mensen denken dat wij zomaar f5,7 miljoen hebben gekregen, maar dit is betaald uit de subsidie die voor de gemeente voor de komende 13 jaar is vervallen. En na die 13 jaar heb ben ze jaarlijks f 755.000 minder aan uitgavenaldus de voorzitter. De renovatie stond gepland voor 1 april 2001maar op dat moment had de gemeente Bergen de financiering nog niet rond. Als gevolg hiervan kon pas 15 mei begonnen worden met de werk zaamheden. Dit bracht het volgende probleem met zich mee: de aannemers konden niet met de geplande 50 werk nemers starten, maar moesten door het uitstel met slecht 10 werknemers van start gaan. Hierdoor duurde de verbou wing niet de geplande 6 weken maar 6 maanden!. In plaats van de begrote f 200.000 aan inkomstenderving, liep het sportcentrum nu f 1,2 miljoen aan inkomsten mis. Alsof dit niet erg genoeg was, kreeg De Watertoren nog enkele tegenvallers te verwerken. De constatering van asbest leidde tot extra vertraging, er onston den kinderziektes bij de afstemming van de technische apparatuur (waar door de klimatologische omstandighe den niet op het niveau waren zoals ze hoorden te zijn), een van de machine kamers kwam onder water te staan en tot overmaat van ramp werd er eind augustus legionella geconstateerd. Gelukkig voor het sportcentrum wisten zij dit laatste door zeer adequaat han delen meteen de kop in te drukken. De verbouwing zelf bracht allerlei onvoor ziene meerkosten met zich mee. Zo was de elektrische bedrading onveilig, bleek de glijbaan niet aan de veilig heidseisen te voldoen en moesten er maatregelen getroffen worden ter voorkoming van legionella. De totale meerkosten bedroegen maar liefst fl. 800.000,-. Door de extra inkomstender ving, de meerkosten aan de verbouwing en het reeds bestaande negatieve eigen vermogen wat in het verleden was opgebouwd, dreigt een faillissement. Gevolgen van een sluiting Als de gemeenteraad eind januari geen positief oordeel velt over het sportcen trum heeft dit vergaande negatieve gevolgen. Er is geen ruimte meer voor schoolzwemmen en schoolgymnastiek voor de basisscholen van de Egmonden. Er is geen onderkomen (en dus geen bestaansrecht) meer voor vele verenigingen die, zowel in het 25 meter bad als in de sporthal, in het sportcen trum hun activiteit beoefenen. Er vervalt een zwembad voor particu liere zwemlijsten, dit terwijl de wacht lijsten bij alle zwembaden in deze regio toch al zo groot zijn. Er onstaan nega tieve gevolgen voor het toerisme en de recreatie en dit heeft weer zijn gevol gen voor de ondernemers en particulie ren in Egmond die de horeca bedrijven en zich op het toerisme toespitsen. De grote groepen zoals het ouderen- zwemmen zullen ook naar elders moe ten verhuizen. Verder zullen evene menten zoals de Halve Marathon van Egmond ook in het gedrag komen aan gezien de accommodatie van De Watertoren dienst doet als omkleed- ruimte en opvang voor duizenden lopers. Dit zijn allemaal gevolgen voor de burgers van Egmond en omgeving, los dus van de 45 werknemers die ook nog op straat komen te staan. „En dan vergeet je bijna dat de f 5,7 miljoen die met de renovatie gepaard is gegaan, met een faillissement simpel weg over de balk is gegooid. Het belang van een behoud van het sportcentrum is dus gigantisch groot", aldus de voor zitter. Opstelling gemeente en alternatieven De houding van de gemeente Bergen laat nog niet duidelijk blijken dat de politici dit ook zien. Er zijn op dit moment een aantal keuzes. De eerste is een faillissement met als kosten f 1,7 miljoen per jaar voor een termijn van 13 jaar. De tweede keuze is de verkoop van het centrum aan een derde partij met als kosten f 2 miljoen per jaar. De laatste keuze is de instandhouding van het centrum met als kosten fl. 1,3 mil joen per jaar. „De laatste keuze is naast de goed koopste ook de keuze die voor de bur gers van regio Egmond en het toerisme en recreatie de meest zinvolle is. Het college van burgemeester en wehou- ders heeft echter gekozen voor een fail lissement, met alle gevolgen van dien." Twaalfde inan Op 22 januari spreekt de Commissie Maatschappelijke Zaken zich uit over de kwestie en 29 januari valt de eindbe slissing in de raadsvergadering. Beide vergaderingen vinden plaats in het voormalige gemeentehuis Elkshove in Bergen en beginnen om 20.00 uur. „Tijdens deze bijeenkomsten zullen ze antwoord moeten geven op een aantal vragen",zegt Houtenbos. „Hoe kan de politiek nu kiezen voor een sluiting van een van de grootste accommodaties in de nieuvte gemeente Bergen? In het verkiezingsprogramma stond bij alle politieke partijen 'wij behouden de accommodaties in de nieuwe gemeente'. De gemeente Bergen bestaat 1 jaar en de eerste accommodatie is 'exit'. Hoe kan de politiek verklaren dat zij f 1,7 miljoen gedurende 13 jaar uitgeven terwijl de burgen er niets voor terug krijgt? De Watertoren is in dat geval namelijk ter ziele. Sterker nog, als de politiek f 1,3 miljoen per jaar uitgeeft (op basis van de offerte die het bestuur van De Watertoren heeft uitgebracht) blijft het sportcentrum bestaan! Kunnen de poli tici aangeven waar de huidige gebrui kers na de sluiting naar toe moeten en wat dit allemaal gaat kosten?" Het sportcentrum is in het verleden tot stand gebracht door een burgerinitia tief. De inwoners van de toenmalige gemeente Egmond hebben toen geld bij elkaar gezameld om het zwembad te bouwen. „Door het faillissement wordt de afstand tussen het gemeentebestuur en de inwoners vergroot en legt het gemeentebestuur zelf een bom onder het vertrouwen, wat er binnen deze gemeente is, in de politiek. Wij nodigen de mensen die het sportcentrum graag behouden willen zien, dan ook van harte uit om steun te betuigen aan het sportcentrum. Het is 5 voor 12 en De Watertoren heeft een twaalfde man nodig." „U kunt uw handtekening zetten op handtekeningenlijsten die bij het zwembad, bij de dorpshuizen en bij openbare gelegenheden liggen. U kunt oranje raamposters bij De Watertoren afhalen en deze op uw raam plakken. U kunt uw sportvereniging mobiliseren omdat uw accommodatie op het spel staat. U kunt de politici van de gemeen te Bergen benaderen en kijken of ze naar uw mening luisteren. Maar eigen lijk het belangrijkste; u kunt de verga deringen van 22 en 29 januari in Bergen bijwonen en daar van u laten horen," aldus Houtenbos. „Met uw steun, stem en initiatief redden wij het en zal het onlangs gerenoveerde sportcentrum De Watertoren blijven bestaan." EGMOND - Om de acties tot het behoud van De Watertoren in Egmond aan Zee te ondersteunen hebben Peter Dekker en zijn medewerkers aangebo den gratis een voorstelling te geven van Het geheim van de grottengriezel'. Het is een eigentijds griezelsprookje, waar in gezongen en gesproken tekst elkaar afwisselen en waarin weer alle ruimte is gelaten voor het acteer- en improvi seertalent-van Peter, Lida en de jeugdi ge toeschouwers. Peter de Ontdekker rijdt met zijn oude trouwe auto de hele wereld rond en ontdekt onderweg van alles. Tot hij pech krijgt met zijn voertuig in een onherbergzaam rotsachtig gebied. Er gebeuren daar allerlei vreemde dingen rond een geheimzinnige grot. Woont er iemand in? Wie is dat geheimzinnige wezen dat hem dwarszit? Zal Peter zich uit deze penibele situatie weten te red den? Zonder hulp uit de zaal lijkt dit niet te gaan lukken. Dit sprookje wordt opgevoerd in zwem-, sport- en recreatiecentrum De Watertoren, Watertorenweg 36 te Egmond aan Zee op zondag 20 januari, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs euro 3,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa tijdens de openingstijden van De Watertoren. Telefonisch reserveren is mogelijk via tel. 072-5062196. De opbrengst van deze uitvoering komt geheel ten goede aan De Watertoren. EGMOND - Elke dinsdagavond wordt er weer drukt gerepeteerd in het Dorpshuis de Hanswijckers. De oudere groep is druk in de weer met zingen, dansen en toneelspelen voor hun nieu we stuk De Wereld van Mathijs. De uit voeringen zijn op vrijdag 8 maart om 20.00 uur en zaterdag 9 maart om 15.00 en 20.00 uur in de Beun in Heiloo. De kaarten voor deze voorstellingen zijn nu al verkrijgbaar bij de volgende verkoopadressen: Kaas en Natuur- winkel Lemmink in Egmond aan Zee, Keurslagerij Heddes in Egmond aan den Hoef, Apeldoorn Elektro- technischbedrijf in Egmond-Binnen, en Boek- en Kantoorhandel 't Loo en de Beun in Heiloo. U kunt ook kaarten bestellen onder telefoonnummer 072- 5064003 en 072-5336943. Galerie Conny van Kasteel Van 16 tot en met 27 januari overzicht sexpositie. Donderdag t/m zondag tus sen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Noorderstraat 4, tel. 072- 5067151. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - In ons doorgaans jachtige bestaan lijkt er weinig tijd en energie te zijn om eens stil te staan en te zien waartoe het leven leidt. De kennis over de wereld om ons heen in de vorm van wetenschap en technologie is onge kend, maar wat weten we eigelijk over onszelf? De introductiecursus Filosofie en Meditatie, die ook in januari weer van start gaat, helpt bij het vinden van antwoorden. Filosofisch onderzoek en meditatie zijn een hulpmiddel bij diepgaand zelfon derzoek en kunnen helpen innerlijke balans en harmonie terug te vinden. Filosofie en meditatie zijn geen activi teiten van oude wijzen uit lang vervlo gen tijden, maar zijn voor iedereen en praktisch toepasbaar in hêt dagelijkse leven. De filosofische systemen die in deze cursus worden bestudeerd, komen uit oosterse en westerse tradities. Een aan tal universele wetten, die te allen tijde en voor ieder mens gelden, zal bestu deerd worden. Daarnaast zullen er een voudige ontspannings-, concentratie- en meditatieoefeningen worden gege ven. Instromen: woensdag 16 januari 20.00 tot 22.00 uur. Kosten euro 47,50 per trimester en euro 2,50 vaste kosten per keer. Informatie en opgave: Secretariaat Stichting filosofie en medi tatie, Herenweg 270 te Egmond aan den Hoef, tel. 072-5070760. Website: www.xs4all:nl/~sfmnl HEILOO - De letterlijke vertaling van Reiki is Universele Levensenergie. Als je Reiki 'hebt', kunt je deze energie doorgeven aan jezelf of aan iemand anders met het doel dat je zelf of die ander zich beter gaat voelen. Reiki kan in eerste instantie gebruikt worden als een soort eerste hulp bij ongelukken of andere narigheid. Denk bijvoorbeeld aan snij-, brand-, of schaafwonden (erg fijn als je kinderen hebt of met ze werkt), hoofdpijn, ontstekingen, ver zwikte enkels, spierverrekking, etcete ra. Reiki werkt ook op een dieper (emo tioneel, spiritueel) niveau en ook daar zou er genezing mogelijk kunnen zijn. En iedereen kan het leren! Er zijn 2 niveaus van Reiki: Reiki 1 is handen opleggen bij jezelf of anderen. Reiki 2 geeft de mogelijkheid om op afstand te werken. Margriet Liefting geeft een eendaagse cursus waarin ze u uitnodigt in Reiki. De cursus duurt van 09.00 tot plm. 17.30 uur en vindt plaats in Heiloo. Voor meer informatie (ook voor behandelingen) en cursusdata, tel. 072- 5333767. HEILOO - Aanstaande zondagmiddag vanaf 13.00 uur barst de strijd los op het eerste darttoernooi in het Oosthonk van dit jaar. De competitie is net over de helft met voor de Oosthonk teams wisselend succes. Een beetje extra oefe ning kan dus geen kwaad. Vandaar dat er 301 gespeeld wordt, wat simpelweg betekent dat je met een dubbel in moet gooien en ook met een dubbel uit moet gooien. Een dubbel is een vakje wat op de buitenste rand van het dartbord zit (rood en wit/geel) of de bulls-eye. Om 12.00 uur gaat de zaal open en kan er worden ingeschreven, de kosten zijn euro 3,50 per persoon. Er zijn bekers te winnen in een winnaarsronde, een ver liezersronde (hierin gooit iedereen in die zijn eerste partij verloren heeft), een beste dame, hoogste finish, hoogste inworp en 180 worp. Ook worden de 180-ers die gegooid worden meegeteld voor de King of the Oosthonk 180 titel, de winnaar hiervan ontvangt een verrassingsprijs op het laatste toernooi van het seizoen. Dus doe mee of ga eens kijken in het Oosthonk, de enige kans om darten in Heiloo te bewonderen en in competi tieverband te spelen. Flet Oosthonk ligt aan de Oostkanter 14 in Plan Oost. REGIO - In april 2001 hebben onge veer 6700 willekeurige inwoners in Noord-Kennemerland van 18 jaar en ouder een omnibusenquête ontvangen. Uit de resultaten blijkt dat voor 43% de belangrijkste reden om te roken is omdat men het lekker vindt en 30% van de rokers zegt te roken omdat ze daaraan verslaafd zijn. Nog eens 19% rookt omdat ze het gezellig vinden. Het goede nieuws is dat meer dan de helft van de rokers (56%) van plan is te gaan stoppen met roken. Slechts 10% is echter van plan om binnen een maand tot een half jaar te gaan stoppen en 46% is van plan in de toekomst te stop pen. 40% Van de rokers is niet van plan te gaan stoppen met roken. De meeste rokers denken geen steun nodig te heb ben om te stoppen met roken omdat ze verwachten het op eigen kracht te kun nen doen (44%). Van de rokers die aangeven binnen een maand tot een half jaar te willen stop pen, verwacht zelfs 75% het zonder steun af te kunnen. Gezien het grote aantal rokers dat wel eens een stoppo ging gedaan heeft, maar toch nog rookt, blijkt te stoppen met roken in de prak tijk vaak tegen te vallen. Voor informa tie of ondersteuning over stoppen met roken zou ruim een kwart van de respondenten (27%) aankloppen bij de huisarts. Ruim een op de tien onder vraagden (12%) zou op internet gaan zoeken naar de hulpmiddelen. Roken veroorzaakt overlast. Ook pas sief roken brengt schade toe aan de volksgezondheid. 13% Van de respon denten geeft aan vaak last te hebben van mensen die roken in hun omge ving. Nog eens 34% heeft soms last van het roken van anderen. Zelfs van de rokers ervaart-11% wel eens last van mensen die roken in hun omgeving! Aanbevelingen - De meeste rokers onderschatten de moeite die het kost om daadwerkelijk te stoppen. Aanbevolen wordt het informatiepakket bij de GGD Noord- Kennemerland op te vragen, met daar in informatie over methoden om te stoppen met roken en diverse hulpmid delen ter ondersteuning (tel. 072- 5662631). - Veel mensen hebben last van rokers in hun omgeving. Bescherming van niet- rokers tegen rook moet meer aandacht krijgen. Aangeraden wordt om per bedrijf een rookbeleid vast te stellen. Hiervoor is materiaal ontwikkeld door Defacto (www.stivoro.nl Daarnaast zou nagegaan kunnen worden hoe het gesteld is met de handhaving van het rookverbod in openbare gebouwen. - Het hoogste percentage rokers is te vinden onder de jongvolwassenen vanaf 18 jaar. Het is belangrijk te voor komen dat mensen gaan roken op jeug dige leeftijd: door bijvoorbeeld deelna me aan acties als Smoke Free Tames, Actie tegengif en het aanbieden van lesmateriaal voor groep 7 en 8 van de basisscholen. Medewerkers van de Vrije Academie organiseren een boeiende cursus kunstgeschiedenis. HEILOO - Over enkele weken start het nieuwe cursusseizoen kunstgeschie denis. Komend seizoen kent Heiloo het volgende aanbod: Overzichtscursus Kunstgeschiedenis en De Renaissance. De lessen worden gegeven in het Open Huis, 't Loo 19. Naast dit cursuspro gramma biedt de Vrije Academie ook lezingen en losse excursies naar musea en buitengewone bestemmingen aan (kerken, kastelen en buitenhuizen). Daarnaast kunt u ook mee op buiten landse kunstreizen. De doelstelling is nog steeds boeiende en betaalbare cursussen kunstgeschie denis onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Het onderwijs wordt verzorgd door enthousiaste en vakbekwame kunsthistorici. De cursussen in Heiloo starten in de laatste week van januari. Aanmelding kan nog door het aanmeldingsformu lier uit de cursusbrochure in te sturen of te bellen met het secretariaat in Amsterdam, tel. 020-4185050. Infor matie over de Vrije Academie is ook te raadplegen op www.kunstgeschiede- nis.nl Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar:'tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kennemerstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KB O Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Woensdag 14.00-16.00 uur Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur, m.u.v. 1 en 8 augustus. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oude re bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 19 januari houdt wijkvereniging Plan Oost een bingo voor kinderen van de basis school, waarbij leuke prijsjes te winnen zijn. Aanvang 14.00 uur tot 16.30 uur. Ook wordt er ge(stoelen)danst op dis- comuziek. Voor 2 euro krijgen de kin deren twee keer drinken en een zakje chips. HEILOO - Groei en Bloei heeft leuke nieuwe plannen voor de voorjaarscur sus bloemschikken, die uit drie lessen bestaat. Er wordt begonnen met het maken van een beeldschoon klassiek biedermeierboeket. De techniek van het steken komt uitgebreid aan de orde en Groei en Bloei zorgt voor onder grond (mooi glas) en de bloemen. De tweede les worden twee losgeschik- te boeketjes met een verbinding in vazen gemaakt. Ook zijn de leidsters nog lang niet uitgekeken op de grote platte schaal die met Kerst gebruikt is, tijdens de derde les komt daarin een mooi gegroepeerd arrangement te staan: royaal bloemwerk met mooie lij nen. Wie met Kerst is geweest wordt verzocht de grote schaal mee te nemen, nieuwe cursisten krijgen de schaal als nog. Groep 1 heeft les op woensdag 6 en 20 februari en donderdag 7 maart om 14.00 uur, groep 2 op woensdag 6 en 20 februari en 6 maart om 19.45 uur en groep 3 op donderdag 14 en 28 februari en 7 maart om 19.45 uur. Plaats: Zalencomplex van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111, Heiloo. Het cur susgeld voor drie lessen bedraagt voor niet-leden 77 euro. Dit bedrag is inclu sief ondergrond, bloemen en groen voor alle lessen. Zelf meenemen: schaar, draadtang en/of snoeischaar en een krat voor het vervoer. Aanmelden en inlichtingen krijgt u bij Heieen Groot, tel. 072- 5321033. HEILOO - Van 15 januari toten met 14 februari krijgt elke klant bij Annet Haar Zaak m/v een cadeautje voor een al dan niet geheime liefde. Deze unieke en leuke actie is bedoeld voor Valentijn (14 februari). Valentijn wordt elk jaar populairder. Miljoenen kaarten worden er verstuurd en het is dan ook een geweldig moment om je partner (of toekomstige partner!) eens op een ori ginele manier in het zonnetje te zetten. Een Valentijn-actie bij je kapper is al helemaal bijzonder. Tot 14 februari krijgen klanten een Valentijn-korting- kaart. Deze kortingkaart kan gegeven worden aan partner of geheime liefde. De klanten van Annet Haar Zaak m/v krijgen dus een cadeautje voor hun partner. Als de ontvanger van de Valentijn-kaart voor 28 februari naar de kapsalon komt voor een behande ling (minimaal knippen) dan krijgt hij/zij de Valentijn-korting. Heel een voudig en tegelijkertijd heel bijzonder. Valentijn is te mooi om te missen! Winter extra aandacht voor je haar In de winter wordt ons haar vaak droog en stug. Dat maakt het vaak moeilijk om te modelleren. Annet Haar Zaak m/v geeft daarom gratis advies over hoe je ook in de winter je haar makke lijk en goed in model kunt brengen. U vindt Annet Haar Zaak m/v aan 't Loo 35 te Heiloo. HEILOO - Stichting Sporteve nementen Heiloo organiseert in samenwerking met Kart en Laser World Limmen b.v., een kartendurance met open inschrijving. Dit is ten bate van kankerpatiëntjes en zal op woens dagavond 6 of donderdagavond 7 februari plaatsvinden. Indien nodig, zal er ook woensdagavond 13 en donder dagavond 14 februari een endurance worden gereden. Een endurance is een lange duur wedstrijd, waarbij het team dat de meeste ronden rijdt de winnaar is. Stel met uw vrienden en/of collega's een team samen van minimaal 2 en maximaal 8 personen. Wilt met meer dere personen komen, dan schrijft u dus meerdere teams in. De kosten voor deelname aan dit evenement bedragen euro 106,65 per team. Een deel van dit inschrijfgeld zal worden besteed aan 'leven toevoegen aan de dagen van kin- derkankerpatiëntjes'. Voor informatie kunt u zich wenden tot Kart en Laser World Limmen, tel. 072- 5053920. HEILOO - In de grote zaal van Verzorgingshuis de Loet komen op dinsdag 14.00 uur oudere mensen bij een om de spieren en gewrichten weer wat souplesse te geven. Dat gebeurt onder de deskundige leiding van Bia Oeverings Er is nu weer plaats voor nieuwe deelnemers. Ook voor mensen, die eerst eens willen proberen of het bevalt. De leeftijd van de huidige deel nemers varieert van 70 tot 90 jaar. Het gebeurt grotendeels op en om de stoel. En wie tussentijds even wil pau zeren, blijft dus rustig op de eigen stoel zitten, want ieder kent zijn eigen gren zen het best. Wie gewoon eens wil komen kennismaken is ook welkom. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Rie Troostheide, Burenweg 22, tel. 072-5335490. HEILOO - In het vorige jaar heeft een groep van acht enthousiaste jongeren Live Lokaal bedacht. Omdat het inmid dels zeer succesvol is, gaat Live Lokaal vanaf volgende maand uitbreiden. De werkgroep zal binnen enkele maanden waarschijnlijk ook op vrijdag en zater dagavond bands gaan programmeren onder de naam live Lokaal Special. Van 19.00 tot 23.00 uur (en misschien een beetje langer) zijn de deuren aan staande zondag open om twee verse bands uit de regio te laten optreden. Plank en 2 Die 4 komen beide uit Alkmaar en zullen ervoor zorgen dat de Buk bruist van energie en dat de zondagssleur voorgoed wordt doorbro ken. Ga langs en oordeel zelf. De entree is gratis. HEILOO - Op donderdag 17 januari in De Ypsalon aan De Hucht 2 te Heiloo doet Truus Konijn helderziende waar nemingen bij een foto die u zelf mee dient te nemen. Dit mag een foto van u zelf zijn of een familielid en natuurlijk mag het ook een foto zijn van iemand die is overgegaan. Vooral dit laatste kan enorm helpen indien u nog in een onverwerkt stuk rouwproces zit. Onze dierbaren aan gene zijde doen er name lijk alles aan om ons te kunnen helpen. Op 24 januari komt Jackie van de Berkt psychometrie doen. De entree is euro 5.50, aanvang 20.00 uur, de zaal gaat open vanaf 19.30 uur. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met mevrouw Schaafsma, tel. 0224-541309. HEILOO - Afgelopen zondag v<pnd in sporthal De Walvis te Beverwijk het districtstoernooi Wim Buchel plaats. Van Dojo 't Loo waren er twee inschrij vingen. 's Morgens kwam Wout Wolven in de -45 kg klasse in actie. Deze sterk bezette poule telde ongeveer vijftien deelnemers. De eerste partij werd helaas verloren, maar de tweede partij werd heel mooi gewonnen. Aangezien er hier ook gewerkt werd met dubbele eliminatie moest de derde partij gewonnen worden. Helaas slaag de Wout er niet in om deze partij te winnen, 's Middags kwam Paul Tol uit in de -73 kg klasse. De eerste partij kwam Paul achter te staan maar kwam geweldig terug en maakte de partij af door twee wazari's te scoren. De twee de partij stond Paul niet helemaal scherp en verloor deze partij vrij snel met ipon. De derde partij moest hij tegen dezelfde jongen en het was tijd voor revanche. Na een paar aanwijzingen van de coach kwam Paul terug en scoorde ipon door een mooie harai-goshi. De vierde en tevens laatste wedstrijd ging om de eer ste en tweede plaats. Deze wedstrijd duurde helaas niet echt lang want Paul verloor deze wedstrijd nadat zijn tegen stander een lage ipon-seoi-nage inzet ten. Dit neemt niet weg dat hij een mooi resultaat heeft neergezet en een tweede plaats heeft behaald op dit dis trictstoernooi. HEILOO - De eerste dansmiddag in het nieuwe jaar is zondag 20 januari van 14.00-17.00 uur in het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter-Ned kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree bedraagt euro 2,50. HEILOO - Op 8 december was de bekende band The Shoes bij La Strada. Op initiatief van Piet Schouten werkten de 55-plussers uit Zoeterwoude, Hazerswoude en Leiden hun repertoire vanaf 1966 op succesvolle wijze af. In overleg met de Bep en Dick, de uitba ters van La Strada, werd er een melk bus op het podium geplaatst, waarin de bezoekers een donatie kwijt konden voor Orthopedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek. Het niet onaardige bedrag werd voorts door de uitbaters verdubbeld. Dinsdag 8 januari overhandigde Schouten, geflankeerd door Diane en Amber Bos, de enveloppe met inhoud aan Jet Vos, hoofd van De Vijfhoek. Zichtbaar onder de indruk bedankte ze een ieder en beloofde ze Heiloo en omstreken op de hoogte te houden van de bestem ming van het bedrag. De oude rockers van The Shoes speelden in La Strada een mooi bedrag bij elkaar voor De Vijfhoek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8