Vanaf de wieg omgeven door muziek lil Nieuwe voetgangerstunnel aan spoorweg in Heiloo edri CDA krant tj intratuin GROTE UITVERKOOP! bij Intratuin Heiloo so0'» ALLES 5o% PRIJS Muzikale onthullingen van de familie Boeters eli m mSRKM BORDEN Belastingaangifte 2001 HEMA HEILOO NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Thuis in uw regio! (072)5351000 VERKOOPSTER j liu^J Drukkerij uitkijk post bv 67e JAARGANG NO. 7 Markante Heilooër overleden C. HACHMANG Lente expositie in Noorder Geestkerk Dialezing Natuurmonumenten in het Trefpunt sÊj&ïski bi HEILOO B ..:iiK-l8iSfe¥ Groene buffer Geslaagd Aanleg golfbaan zeer binnenkort van start Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Ypestein Consultants b.v. van der Opruiming winkeliers *t Loo Politie zoekt getuigen Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.ril e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 13 FEBRUARI 2002 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden J (L O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Vader en dochters Boeters bij de vleugel in hun eigen muziekstudie). (foto UKP) Vanaf de wieg omgeven door muziek HEILOO - De recensies logen er niet om: het concert dat de familie Boeters gaf op 27 januari in de Witte kerk in Heiloo was een daverend succes. Het gezin Boeters is een combinatie van muzikaal talent en ruime podiumerva ring. Vader en concertpianist Gerard Boeters werkt als correpetitor aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij leerde zijn vrouw Bernadette kennen tijdens zijn conservatoriumop leiding. Ook zij is pianiste en geeft les op de muziekschool in Den Helder. Zij hebben twee dochters waarvan de oud ste Giselle (20) reeds haar sporen heeft verdiend als harpiste. Het zal niet ver bazen dat ook de jongste, Barbara (12) inmiddels een muzikale weg bewan delt. Zij speelt viool. Van moeder op zoon, vader op dochter Gerard mijmert terug naar het verle den en vertelt dat hij al op 7-jarige leef tijd mee mocht met zijn moeder naar pianoles. „Ik zeurde net zo lang tot ik mee mocht. We kregen ieder een half uur les. Soms was mijn moeder te druk en dan mocht ik een heel uur", lacht Gerard. Op 10-jarige leeftijd begeleid de hij zijn moeder bij aria's uit oratoria. Daar bleef het niet bij. Toen hij 12 jaar was bespeelde hij het orgel in de kerk en begeleidde zo het kerkkoor. Niet alleen zijn moeder was muzikaal. Zijn zus speelde dwarsfluit en zijn broer drumde. „Ik heb de combinatie piano-drumstel in wat jazz arrange- mentjes wel eens uitgeprobeerd, maar dat werd meteen ruzie. Ik lag meer op een lijn met mijn zus, wij kozen voor klassiek."benadrukt Gerard. Dochter Giselle vult aan dat ook zij musiceert met haar tante. ..Dan neem ik mijn harp mee en in familieverband spelen we dan. Gewoon gezellig, kerst liedjes en zo." De Suzuki-methode Gerard en Bernadette vertellen over de Suzuki-methode, afkomstig uit Japan. Een manier om kinderen puur op het gehoor het bespelen van een instru ment aan te leren. In de ogen van de Boeters een te rigide systeem, niet geschikt voor klassieke muziek, die juist Westers is. Opvallend is wel dat de Suzuki-methode toch enigszins invloed heeft gehad in huize Boeters. Toen Gerard studeerde en zijn oefeningen deed op de piano, stond Giselle in de box ernaast. Zo kreeg zij haar -eerste muzikale opvoeding. Moeder Bernadette kan zich dat nog goed herinneren:„Ze was gewend aan muziek om haar heen. Als het stil was, dan werd ze onrustig. We sjouwden haar dan ook mee naar allerlei uitvoe ringen." Gerard Boeters vult zijn vrouw trots aan: „Giselle heeft daardoor enorme kennis van pianomuziek. Toen ze vijf jaar was kende ze bijvoorbeeld Rachmaninov al. Terwijl ik de solopar tij voor haar speelde, sloeg zij niet alleen de blaadjes om, maar speelde ook nog eens de orkestpartij twee octa ven hoger mee." Walt Disney en Britney Spears Giselle vertelt dat zij toch ook wel jaloers was op vriendinnetjes met videobanden van Walt Disney. Ze keek net als haar zus veel naar videobeelden van concerten en opera's, maar Walt Disney prijkt inmiddels ook in de kast. Barbara:„lk vind Herman Krebbers heel goed, net als Anastacia en vroeger luisterde ik zelfs naar Britney Spears." Wat haar oudere zus Giselle miste: het delen van haar muzikale interesse met andere kinderen, heeft Barbara terug kunnen vinden bij haar 'jongtalent'- klasgenootjes. „We hadden de Fancy Fiddlers. Daar traden we mee op. We deden alles uit het hoofd, zonder diri gent" Uit haar vioolkoffer haalt Barbara een zonnige foto van de Fancy Fiddlers tijdens het Prinsengracht concert. Stilte is de mooiste muziek Muziek voert als. rode draad door het leven van het gezin Boeters. En dan met name muziek die ze zelf maken. Er wordt weinig naar muziek op tv of radio geluisterd. „Wij zijn zelf al zo bezig met muziek maken, instuderen, oefenen. Dan is het heerlijk om stilte om je heen te hebben. Eigenlijk is stilte dan de mooiste muziek", zegt moeder Bernadette beslist. Tips voor beginnend musici Op de vraag of deze muzikale virtuo zen nog tips hebben voor beginners, antwoordt Gerard:„Je moet beslist veel luisteren. De meeste mensen maken de fout om bezig te zijn met 'doen'. Maar door te luisteren weet je hoe het moet klinken. Het is net als tennissen, als je het leuk vindt, dan kijk je ook graag naar Wimbledon. Voor wie nieuwsgierig is geworden naai de ze familie: Het eerstvolgende concert van harpiste Giselle Boeters staat gepland op zondag 17 februari in de Vest in Alkmaar om 12.00 uur. HEILOO - Vrijdag 1 februari overleed op 76-jarige leeftijd Jan Pannekeet, een goede bekende van vele inwoners van Heiloo. Pannekeet was jarenlang leraar Nederlands aan het Petrus Canisius College te Alkmaar. Hij verwierf voor al regionale bekendheid door zijn vele boeken en lezingen'over de Westfriese taal en de West-Friezen. In de boeken en lezingen kwam vooral de typische Westfriese spitsvondigheid en de humor naar voren, warmee hij vele regiogenoten mee heeft vermaakt. Mede door zijn wetenschappelijke benadering van het Westfries, in 1979 promoveerde hij aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen op Woordvorming in het hedendaags West-Fries, waren zijn verdiensten op dit gebied hoog. Voor zijn onderzoek ontving hij de West-Friesland prijs, dat dat jaar voor het eerst werd uitgereikt door het Westfries Genootschap. In 1984 verscheen zijn Westfries Woordenboek. Ook zette hij Neder landse kluchten om in het Westfries dialect, zoals 'De klucht van de koe', die nog steeds met groot succes door diverse gezelschappen worden opge voerd. Enkele jaren geleden werd de heer Pannekeet tot ridder in de orde van Oranje Nassau benoem, voor zijn ver diensten voor het behoud en waarde ring van de Westfriese taal. De heer Pannekeet is dinsdag 5 febru- dri na de uitvaartmis in de Willibror- duskerk te Heiloo, begraven in Hoogkarspel: 'Voorgoed terug, terug naar West-Frie£land', zoals de rouw kaart vermeldt. HEILOO - Op dinsdag 26 februari houden de gemeente Heiloo en Railinfrabeheer een inloopavond 'Voetgangerstunnel Heiloo'. De inloopavond vindt plaats in de ontmoe tingsruimte van de Onze Lieve Vrouwe Kapel ter Nood in Heiloo aan de Kapellaan, tegenover huisnummer 13. De inwoners van Heiloo zijn welkom om de ontmoetingsruimte binnen te' lopen tussen 19.00 en 21.00 uur. Wethouder A.M. Worm-de Moei opent de avond om 19.00 uur. Railinfrabeheer is in samenwerking met de gemeente Heiloo van plan om een voetgangerstunnel te realiseren onder het spoor bij de Runxputteweg, ter hoogte van de Onze Lieve Vrouwe Kapel ter Nood in Heiloo. Op dit moment is hier een onbewaakte over gang, maar door de aanleg van een voetgangerstunnel streven Railinfra beheer en de gemeente er naar om de veiligheidsrisico's te verkleinen. Inloopavond Om de plannen te verduidelijken, orga- niserenRailinfrabeheer en de gemeen te Heiloo de inloopavond. Tijdens deze avond kunnen inwoners binnenlopen en aan de hand van beeldmateriaal op detailniveau naar de plannen kijken. Er zijn de gehele avond medewerkers van Railinfrabeheer en een medewerker van de gemeente Heiloo aanwezig om alle vragen persoonlijk te beantwoor den. Veiligheid Er zijn in Nederland nog ruim driehon derd onbeveiligde, openbare overwe gen. Hoewel zich hier - vanwege het beperkte gebruik - weinig ongevallen voordoen, probeert Railinfrabeheer in samenwerking met gemeenten deze overwegen te sluiten of te beveiligen. In het geval van de overweg ter hoogte van de Runxputteweg is er gekozen voor een voetgangerstunnel. Om ook de sociale veiligheid te waarborgen is eert' aantal maatregelen genomen, waaronder het aanbrengen van goede verlichting. Planning werkzaamheden In de gehele maand maart van 2002 worden nabij de overweg een aantal kabels en leidingen van NUTS-bedrij- ven omgelegd. Naar verwachting zal in april van dit jaar de aannemer de opdracht krijgen en starten met de werkvoorbereiding van de bouwactivi teiten. Naar de huidige inzichten wor den rond de zomer 2002 de huidige onbewaakte overweg afgesloten voor verkeer en start de aannemer de werk zaamheden op de bouwlocatie. In het najaar van 2002 zal het treinver keer gedurende een weekeinde gestremd zijn om een aantal noodzake lijke werkzaamheden uit te voeren. Na deze bouwmijlpaal wordt de onder doorgang verder afgebouwd, zodat de voetgangers de spoorbaan rond juni 2003 onbelemmerd en veilig kunnen kruisen. B HEILOO - De deur staat altijd uit nodigend opende koffie vind je binnen handbereik en de sfeer is gemoedelijku Wie binnenstapt bij GoodBookers krijgt welhaast het gevoel dat de vakantie al begonnen is. Er zijn geen lange wachtrijen te bespeuren en klanten hoeven niet onnodig te wachten op een medewer ker die hen een folder kan overhandi gen. Waar een doorsneereisbureau toch vaak een 'wachtruimte' met stoelen langs de kant laat zieny vindt de vakantieganger bij GoodBookers een aangename leestafel met folders en overzichtelijke schappen met allerlei wetenswaardigheden. „Onze filosofie is dat we een bepaald gevoel uit willen stralen, anders dan dat van andere reisbureaus", laat Trees Beelen, coördinator van de GoodBookers kantoren in Castricum, Limmen en Heiloo, weten. „Wij pro beren onze uitstraling zo laagdrem pelig mogelijk over te laten komen. Onze klanten komen als het ware in een bibliotheek terecht. Er is een leestafel, waar de klant zijn zelf uit gekozen brochure i* alle rust kan doornemen. De folders liggen netjes in rekken aan de wand of staan in de kasten. Doordat de gidsen niet ach ter de balie liggen hoeft niemand lang op zijn beurt te wachten, maar kan iedereen direct zijn gang gaan." Onderuit bij de tv Madeion Balfoort, eerste verant woordelijke in het kantoor van GoodBookers in Heiloo kan zich helemaal vinden in deze filosofie: „In het hele kantoor hangen televisies waarop reisvideo's worden afge speeld. Klanten mogen rustig gaan zitten kijken om zo wellicht leuke ideeën op te doen. De schappen met gidsen zijn gesegmenteerd in diverse thema's. Zo kun je makkelijk een onderscheid maken tussen actieve vakanties, zonnige bestemmingen, wintersportvakanties enz. Net als in de bieb zijn de onderwerpen en reis- bestemmingen gesplitst." Verstand van zaken Hoewel beide medewerkers de vrij blijvendheid en zelfstandigheid van in deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. de klanten binnen GoodBookers benadrukken, zal er natuurlijk wel een medewerker aan te pas moeten komen wanneer de reis gereserveerd wordt. „Er is bij ons veel mogelijk", vindt Trees Beelen. „Je kunt hier niet alleen maar een standaard pakketje boeken. Ons productenpakket is ruim, bovendien inventariseren wij de wensen van de klant en zoeken dan pas naar de mogelijkheid om zo goed mogelijk aan deze eisen te vol doen. Diverse medewerkers hebben een bepaalde specialisatie. Naast all round reisadviseur ben ik specialist in actieve vakanties. Een reis of crui se naar het Caribische gebied, daarin is Madeion weer gespecialiseerd. Op deze wijze kunnen wij de klant opti maal van dienst zijn." Formule slaat aan Dat de formule van GoodBookers aanslaat staat wel vast. In september 2001 werd het kantoor aan de Rijksweg 87 in Limmen geopend (per 1 maart is de definitieve vesti ging Kerkweg 2), een maand later konden de Heilooërs terecht in de Van Aostastraat 28 in Heiloo en inwoners van Castricum kunnen sinds 1 december aan de Dorpsstraat 54 van de diensten van Good Bookers gebruik maken. Inmiddels werken er tien medewerkers in de drie kantoren. Meer dan standaard „Klanten die meer willen dan een standaardreis kunnen prima terecht in onze vakantie-, reis- en avonturen- winkel", laat Madeion Balfoort tot slot nog weten. „Ons last-minute systeem is ook prima, wij hebben een breed scala aan aanbiedingen. Er staan in de nabije toekomst nog diverse acties op stapel en er zullen promotie- en thema-avonden door ons worden georganiseerd. Bovendien krijgen klanten die hun zomervakantie boeken voor 1 maart een VroegBoekVoordeel van 20 euro. Ik zou dus zeggen, houdt onze advertenties in de Uitkijkpost de komende tijd in de gaten!" PM ftlHRHMi Trees Beelen en Madeion Balfoort in het Heiloose filiaal van GoodBookers INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - Amateurkunstenaars krij gen binnenkort de unieke gelegenheid tot exposeren in de Noordergeestkerk, een mooie locatie, met een bijzondere lichtval. Tot de kerk moet wijken voor appartementen hebben Peter Huijzer en Wim Diepeveen, beide beeldend kunstenaars, er tijdelijk hun atelier. Zij bieden de komende tijd regelmatig expositieruimte aan, aan amateurskun stenaars uit Heiloo en omstreken. Deze expositie duurt van vrijdag 22 tot en met zondag 24 maart. Aanmelden kan schriftelijk onder vermelding van 'Expositie' met documentatie en maten van het te leveren werk naar: Helena de Bruin, Land van Maat 3,1852 HP in Heiloo. HEILOO - De vereniging tot behoud van natuurmonumenten is een landelij ke organisatie, die van de Dollard tot Schouwen, van Zuid-Limburg tot Texel waardevolle natuurgebieden bezit. Ed Zijp gaat aan de hand van zijn dia's op woensdag 20 februari op stap door een aantal van deze gebieden, met name door het Wormer- en Jisperveld. Dit is een groot veenweidegebied van 600 ha met een enorme rijkdom aan vogels (kiekendieven, roerdompen), en bloe men (rietorchis, kraai- en struikheide). Aanvang 14.00 uur, entree euro 2,25. inclusief koffie/thee. Elly Beens Martin Groot HEILOO - Onze plaatsgenoot drs. P.H.B. Seerden slaagde op 25 januari voor zijn artsexamen. Op 1 februari heeft hij zijn getuigschrift als basisarts ontvangen aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Dokter Seerden is voorne mens zich verder te specialiseren in de Psychiatrie. Hij heeft per 18 februari een AGNIO plaats bemachtigd aan het VU Medisch Centrum te Amsterdam. HEILOO - De Golf en Countryclub Heiloo zal zo snel mogelijk gaan begin nen met de aanleg van de golfbaan ten zuiden van Ypestein. Naar aanleiding van de laatste en meer uitgebreide pro cedure, de bodemprocedure die van start ging op 29 januari, heeft de Raad van State een definitief positief oordeel geveld. Door dit besluit kunnen nu de spreekwoordelijke puntjes op de i gezet kunnen worden. Alle bezwaren zijn niet ontvankelijk verklaard. Men was wel al begonnen met onderhande lingen met architecten en aannemers alsmede het aanvragen van de benodig de vergunningen. De financiering is inmiddels rond. Afgewezen In september 2000 werd hetzelfde bestemmingsplan nog gedeeltelijk afgewezen door een bezwaar van de Milieufederatie Noord-Holland die als argument aanvoerde dat de golfbaan het belang van de natuurwaarden in het gebied bij de Lagelaan in gevaar zou brengen en in strijd zou zijn met hèt provinciaal beleid. Door een zoge naamd reparatiebesluit van het Noord- Hollandse provinciebestuur, waardoor de golfbaan kon worden opgenomen in een herziening van het streekplan, zag het Haagse rechtscollege geen aanlei ding meer om de aanleg van de golf baan nog langer te blokkeren. Verwacht wordt dat de golfbaan Heiloo begin volgend jaar een feit is. Het Zandstuk 19 Tel: 072-5320238 1851 WH Heiloo Fax: 072-5320239 www.vpesteincon.sultants.nl Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Wij zoeken voor ons HEMA Warenhuis in Heiloo op de afd. verse vleeswaren/kaas een enthousiaste Als omgaan met klanten en werken in een klein zelfstandig groepje' je aantrekt, dan is dit vast een leuke baan voor je. Bij voorkeur fulltime. Heb je interesse bel dan voor een afspraak: WARENHUIS VAN SCHAIK BV - WINKELHOF 'T LOO 36,1851 HT HEILOO tel.(072)5331138 HEILOO - Donderdag 14 februari rui men de winkeliers van Winkelhof 't Loo op. De allerlaatste koopjes vindt u uitgestald op de kramen her en der ver spreid in het winkelcentrum. Dit wordt echt de allerlaatste gelegenheid om op een zeer voordelige manier uw slag te slaan. Vanaf vrijdag gaan de winkeliers zich geheel en al toeleggen op de nieu we voorjaars- en zomercollectie. HEILOO - Op vrijdagavond, omst reeks 23.40 uur, werden twee jongens bedreigd op de Pastoor van Muijenweg te Heiloo. De jongens, 15 en 16 jaar oud en afkomstig uit Heiloo liepen op genoemde weg. Zij werden achtervolgd door een man, die hen uit begon te schelden. Er ontstond een vechtpartij waarbij de man plotseling een pistool trok en enkele malen op de slachtoffers vuurde. Deze raakten hierbij niet gewond. Na het schieten liep de dader snel weg. Signalement dader: blanke man, lengte 1,80 meter, fors postuur, leeftijd onge veer 17 a 18 jaar oud, half lang naar achteren gekamd donkerblond haar. Hij droeg een blauw verticaal gestreep te blouse met bruine kleuren erin en een strakke grijze broek met zwarte stippen. Regio Noord- Kenrtemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. IS HET GROENE WARENHUIS HALVE Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072-5332727, vrijdag koopavond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1