Meester Jos na 38 jaar uit de schoolbanken 1 iflfl ,,4H1 BPi él Jl ■B tj intratuin o HET GROENE WARENHUIS 1/2 PRIJS Ereboog 749 M m edri Paas Worksho ALLE ARTIKELEN VOOR DE BIJ INTRATUIN HEILOO voor het Jah Win WD Heiloo, lijst l www.wdheiloo.nl Heiloo zijn we samen BORDEN BMHSH NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN I Je krijgt zoveel terug van de kinderen eli (072)5351000 groene vingers ft li Sla uw slag, grijp deze kans Thuis in uw regio! advies Ji fi.7,é< mm 20 FEBRUARI 2002 JU J Drukkerij uitkijk post bv 67e JAARGANG NO. 8 Hoorzitting Kruiskerk nu al kortste hoorzitting van 2002 Wethouder Ten Hacken geeft startsein bouw complex De Egelantier VAN DER voor binnen/buiten *21 maart fN I Ton van der Molen Holleweg 58 1851 KJ Heiloo Telefoon 072 534 02 57 li Heiloo, zelfstandig en financieel gezond Hulp bij belastingaangifte Geslaagd slaapcomfort Rijksweg 127 Limmen 072 505 34 01 Tel. 072-515 08 88 www.haimakelaardij.nl f1 M Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden jp>„ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De hoorzitting van afgelo pen maandag, waarin een bezwaar schrift van omwonenden van de Kruiskerk door de commissie voor Bezwaarschriften behandeld zou wor den, heeft reeds het record gebroken van Kortste Hoorzitting van Heiloo van dit jaar. De omwonenden, verenigd in bewo nersvereniging Het Kruispunt, dienden eind vorig jaar een bezwaarschrift in tegen het eerdere besluit van de Heilooër Monumentencommissie (HMC) om de kerk niet op de monu mentenlijst te plaatsen. Volgens de HMC is de Kruiskerk niet 'monument- waardig' omdat de waarden volgens hen meer in de nabije omgeving zijn gelegen dan in het pand zelf. De HMC stelde dat de Kruiskerk zelf een vrij geringe architectuurhistorische waarde bezit; er is geen sprake van een uitge sproken stijl, van een beroemde archi tect of een bijzondere typologie. Ook de relatie met de omliggende panden is volgens gemeente en HMC niet aan toonbaar, noch qua metselwerk, noch qua venster- en roede indeling. De bewonersvereniging wilde met haar bezwaarschrift niet zozeer in discussie treden over de monumentwaarde van de kerk, maar heeft meer 'algeheel bezwaar tegen de tendens dat bestaan de bestemmingsplannen door de gemeente steeds vaker worden geschonden door het bouwen en ont wikkelen van grootscheepse apparte mentencomplexen op karakteristieke plekjes voor het Heilooër dorpskarak ter, zonder de cultuurhistorische waar den in acht te nemen'. De zitting duurde welgeteld tien minu ten. De gemeente had namelijk schrif telijk aan de bewonersvereniging te kennen gegeven geen procedure te wil len beginnen, terwijl de bezwaarschrif tencommissie van mening was dat het bezwaarschrift wel degelijk in behan deling had moeten worden genomen. Het onderwerp van de hoorzitting was dus veranderd in het wel of niet in behandeling nemen van het bezwaar schrift, in plaats van de inhoud van het bezwaarschrift zelf. De bewoners zijn helemaal niet aan het woord geweest en zullen moeten wach ten tot de volgende hoorzitting om hun standpunt te kunnen toelichten. HEILOO - Na een lange voorberei dingsperiode geeft wethouder Ernest ten Hacken maandag 25 februari het officiële startsein voor de bouw van het complex De Egelantier in Heilbo waar de bibliotheek een nieuwe en volwaar dige plek krijgt. De nieuwe bibliotheek komt veel meer centraal gehuisvest in Heiloo op de hoek van de Stationsweg en de Westerweg. In het complex De Egelantier komt naast de bibliotheek ook de Rabobank op de begane grond. Daarboven komen 21 appartementen. Onder het complex komt een parkeerkelder met bergingen voor woningen. Er wordt gebouwd vol gens de richtlijnen van duurzaam bou wen. Tervoort's Ontwikkelingen B.V. is de ontwikkelaar van het project De Egelantier. Wethouder Ten Hacken sluit de lange voorbereidingstijd af door de laatste sloophandelingen te verrichten. Daarmee maakt Ten Hacken symbo lisch ruimte voor de start van de bouw van de nieuwe bibliotheek. De daad werkelijke start van de bouw van het complex De Egelantier staat in maart gepland. De oplevering van het gebouw zal medio 2003 plaats virtden. Voor het daadwerkelijk kunnen betreden van het nieuwe bibliotheekgebouw moeten de inwoners van Heiloo nog wat geduld hebben. Deze staat gepland voor het najaar van 2003. Tot dan kunnen biblio theekbezoekers terecht in de biblio theek aan het Malevoort. Welk rapportcijfer krijgt meester Jos Langendijk? (foto UKP) HEILOO - Wie wat meer wil weten over het onderwijs in heden en verle den, zou eens moeten gaan praten met Jos Langendijk. Deze 61-jarige Heilooër heeft 38 jaar voor de klas gestaan. Op 26 februari staat hij voor de laatste keer voor groep 7 van de Paulusschool. Die middag is er een afscheidsreceptie voor hem georgani seerd in de aula van PC Willibrord. Meester Jos kan terugkijken op een aanzienlijke loopbaan. Na zijn oplei ding op de kweekschool heeft hij bij diverse scholen de onderwijsscepter gezwaaid. Het ging niet alleen maar van een leien dakje. Ook kende hij een periode van gedwongen rust. Dit mocht hem echter niet beletten dat hij het krijtje weer ter hand nam en met recht kan zeggen: „Ik heb het met veel ple zier gedaan. Met trots kijk ik terug op mijn carrière." Basisonderwijs, huishoudschool en buitenlanders Eigenlijk wilde Jos Langendijk de sport in. Maar zijn vader, zelf hoofd van een school, stelde dat je 'in de sport niet meetelt.' Het gezin uit Spierdijk telde twaalf kinderen. Op advies van vader Langendijk hebben er zeven voor het onderwijs gekozen. Zo kwam Jos terecht bij de kweekschool van de Broedergemeenschap van St. Louis in Oudenbosch. Na zijn eerste baan in Wouw solliciteer de hij in heel Nederland. „Via een ken nis van mijn broer kon ik toen op een zondag op gesprek komen in Heiloo. Dat was bij meneer Meijer thuis. Hij was directeur van de Willibrordschool. Ik werd aangenomen en heb toen van '67 tot '71 voor klas 4 gestaan", vertelt Jos. Toch had hij het gevoel wat anders te willen. Zo belandde hij in '71 als leraar Nederlands aan de huishoudschool 't Jonge Hof in Alkmaar. Ook daar bl$ef Jos enige jaren. Tot hij in '78 tot twee keer toe de vraag kreeg weer te komen werken op de Willibrordschool. Na een periode voor de klas werd Jos via adjunct-directeur in 1982 tot directeur van de Willibrordschool benoemd. Daarnaast gaf hij buitenlandse werkne mers Nederlandse les aan de Europese School in Bergen. Veel geleerd Helaas raakte Jos in '91 overspannen. Jos geeft toe dat hij een zware tijd heeft gehad: „Het kwam niet alleen door mijn werk, ook privé liep het niet goed. Mijn huwelijk is in die tijd stukgelopen. Ik was totaal burned-out, helemaal plat. Ik heb zaken gewoon veel te lang laten voortslepen. Dat heeft zo'n 3 jaar geduurd."Toch heeft Jos veel geleerd in die periode. Met name dat je jezelf moet blijven en je niet moet vergelijken met een ander. Paulusschool In die tijd kwam Jos in contact met Peter Rokeband, directeur van de Paulusschool. Deze nieuwe school had een leraar nodig in groep 3/4. „Ik dacht bij mezelf: wat moeten ze met zo'n ouwe vent in zo'n jong team? Ik heb het toen niet gedaan, kreeg het al Spaans benauwd bij de gedachte. Maar in '95 heb ik het toch gedaan en stond ik voor een klas van 36 leerlingen groep 4/5. Tot op de dag van vandaag ben ik gebleven." Leerlingen zijn wel mondiger gewor den, volgens Jos: „Als je vroeger zei: Mondje dicht, deden ze dat ook. Nu niet, het vergt meer energie. Het onder wijs is sowieso druk, vindt Jos: „Als je de school ingaat heb je geen minuut vrij, je kunt letterlijk niet eens gaan plassen". Als je die koppies ziet... Dat Jos gek is met zijn leerlingen mag gezegd worden. Trots en enigszins aan gedaan laat hij een Valentijnscadeau zien: Spekkies die het woord KISS spel len. „Dit kreeg ik van een meisje uit mijn klas. Dat vind ik zo lief! Ik heb leuke klassen, zal wel aan de kinderen liggen. Het zijn zulke schatjes. Je kunt gewoon niet boos op ze worden, als je die koppies ziet." Ook heeft hij veel waardering voor zijn collega Natasja, met wie hij samen voor groep 7 staat. Tot slot een korte 'meester Jos-toets' Lievelingsvak: „Aardrijkskunde en geschiedenis, ik hou van verhalen ver tellen, heb ik van mijn vader." Verschil jongens en meisjes: „Meisjes zijn aanhankelijker en gevoeliger. Jongens moeten zich waarmaken, naar mate ze ouder worden." Bagage als leraar: „Je moet ervan overtuigd zijn dat datgene wat je brengt, goed is. En je moet van kinde ren houden." Tekort aan leerkrachten: „Je moet het vak aantrekkelijker maken, het zo inrichten dat het niet arbeidsintensief is, zorg dat er rust is." En rust hoopt Jos Langendijk te vinden na 26 februari. Hoewel er al genoeg plannen liggen: sporten, klussen, de volkstuin in en de langverwachte reis naar Indonesië. B Gab en Mascha Schermer hebben nu ruim drie jaar de winkel en werk plaats 't Deuveltje aan de Oosterzijweg 12 te Heiloo. Daarvoor was Gab al 12 jaar bezig met het opkopen van oude kasten die hij in zijn werkplaats restaureerde en ze vervolgens weer verkocht aan winkels. Toen Mascha in zijn leven kwambesloten ze de kasten voor taan in hun eigen winkel te gaan verkopen en ontstond het idee om naast de kasten ook andere meube- Jen, maar ook antiek en curiosa te gaan verkopen. Sinds die tijd heeft 't Deuveltje door mond-tot-mondreclame een grote schare liefhebbers verzameld die regelmatig langskomen om te kijken of er iets van hun gading bij zit. Uitbreiding Sinds 2 januari dit jaar is de familie Schermer uitgebreid met zoon Teun. „En daarmee hebben we er ook een nieuw personeelslid bij", lacht Gab, „Geboren metx een potlood achter zijn oor, hij kan me 'straks' mooi helpen met het opknappen van meu bels." Daar heeft Gab het namelijk best druk mee. „Mensen willen graag karakteristieke meubels in hun huis, die van zichzelf al sfeer uitstralen. Mooie grote boerentafels, bijvoor beeld, waar je met z'n achten omheen kan zitten. Het probleem is alleen dat die grote tafels vroeger eigenlijk helemaal niet bestonden. Hele families zaten om een klein tafeltje heen. Dus maak ik die tafels zelf, van losse oude houten bladen, die ik zo nu en dan op de kop weet te tikken, en daar zet ik weer poten onder die er perfect bij passen." .Een hoop werk dus, maar ae klanten van 't Deuveltje hebben dan ook we| een uniek meubelstuk, die ze niet bij de buren aan zullen treffen. „Mensen kunnen bij mij ook terecht voor hun In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. droomkast of -tafel. Soms zoeken ze zich rot naar die ene kast, of die ene tafel, die ze op een plaatje hebben gezien of in hun hoofd hebben. Dat kan ik dan meestal wel maken, ook op maat. Maar wel binnen het rede lijke natuurlijk. Ik moet wel net het materiaal hebben staan of er in ieder geval aan kunnen komen. En ik ben wel handig, maar ik kan niet alles." Apart Voor de verzamelaars is er genoeg te vinden bij 't Deuveltje, maar ook mensen die iets aparts in hun inrich ting willen kunnen hun hart hier ophalen, 't Deuveltje is in de zomer maanden zeer populair bij Duitse toeristen en ook de horeca weet Gab en Mascha goed te vinden voor bij zondere accessoires en kookgerei. Oude hutkoffers, robuuste houten tafels en kasten, boerenmeubels van rond de negentiende eeuw, servies en glaswerk uit grootmoeders tijd, emaillen potten en pannen, Roemeens aardewerk, kroonluchters en een prachtige collectie koperen schalen zijn voor een redelijke prijs te koop. „Tegenwoordig verhuren we ook veel spullen aan stylisten van een kinderkledingmerk. Die gebrui ken de meubels en antiek speelgoed graag tijdens fotosessies. Dat geeft natuurlijk ook een mooi plaatje." Natuurlijk kunt u bij 't Deuveltje ook uitstekend terecht voor een bijzon der cadeau dat ongetwijfeld zeer in de smaak zal vallen. U weet in ieder geval zeker dat u niet hetzelfde als een ander zult geven! 't Deuveltje is op woensdag, donder dag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Daarnaast is de winkel ook enkele zondagen per jaar open. Deze data worden vooraf bekend gemaakt middels een advertentie in de Uitkijkpost. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 09.30-11.30 u.# 13.30-15.30 u. 19.30-21.30 u. Laat u adviseren door "Groene vingers" tuindecoratie en styling heiloo tel072 533 43 65/ 533 62 90 "1 t hoveniersbedrijf Gab en Mascha Schermer met zoon Teun en hond Riko Hero Veger HEILOO www.cda.nl/heiloo Sherien Gewefrosh Maandag 25 en dinsdag 26 februari zijn wij gesloten! Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072-5332727, vrijdag koopavond HEILOO - Woensdag 24 april is de belastingdienst in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, om te helpen met het invullen van de belas tingaangifte. Tot 5 maart kunt u nog een afspraak maken om op deze dag langs te komen. Bel naar tel. 072-5271777, particulieren keuze 2, tussen 08.00 en 16.30 uur. HEILOO - Op 11 februari is plaatsge noot Jeroen Mosselaar afgestudeerd in de studierichting Fiscale economie aan de Universiteit van Amsterdam. gs matrassenbedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel Sfp maandag geslo ]ag gesloten - vrijdagavond geopend Haal 'n vleugje voorjaar in huis met deze sierlijke Jasmijn, vol met knoppen. ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Geldig t/m 25 februari 2002 Koopavonden op donderdag en vrijdag Felix Glmbrère Rob Opdam Marlies Oosters- van der Poel René van Splunteren Frits Calf Chris Streefkerk Harriet Koomen- Copler Ernest ten Hacken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1