hei£M 0 1 «P" 1 'II y':. m 1 1 1 NCPN 1 WD Heiloo, lijst 1 www.vvdheiloo.ril UITKIJKPOST - 27 FEBRUARI 2002 - PAGINA 10 Stationscentrum: passende entree van Heiloo. Diftar... ja of nee Kies voor een nieuw evenwicht Heiloo zijn we samen Geen Woorden maar Daden. HHM vervolg van pagina 1 Gemeenteraadsverkiezingen Heiloo 2002 Bovenstaande aanhef geeft aan, waarvoor Heiloo-2000 zich wil inzetten. Dringend nodig, want wie nu in de stationsomge ving loopt, ervaart door de diverse niet meer in gebruik zijnde panden en al lange tijd braakliggend terrein een omgeving, die bepaald niet uitnodigt tot een langer verblijf dan nodig is. In een beeldkwaliteitsplan zijn door de raad de kaders aangegeven voor de ont wikkeling van bouwplannen oostelijk en westelijk van het spoor. Heiloo-2000 was op een aantal punten tegen dit plan en plaatst vraagtekens bij de wenselijkheid en de haalbaarheid van de daarin vastge legde ambities. Helemaal als voor de rea lisering van (te) ambitieuze plannen mil joenen euro's uit de gemeentekas, dus van ons allemaal, moeten worden bijgelegd. Dit vindt Heiloo-2000 ongewenst. Door een te hoog ambitieniveau in het beeldkwaliteitsplan zouden tevens minder ver reikende plannen van ondernemers wellicht geen doorgang kunnen vinden, waardoor de ontwikkeling van dit gebeid zou stagneren en ondernemers worden ontmoedigd. Heiloo-2000 vindt dat, als de situatie daartoe aanleiding geeft, de plannen voor de stationsomgeving moeten worden bij gesteld. Er wordt inmiddels een begin gemaakt met de bouw van de nieuwe bibliotheek met daarboven appartementen. Heiloo- 2000 heeft bezwaar gemaakt tegen deze bouwmassa op deze plaats. Deze apparte menten mogen overigens pas bewoond worden na sluiting van het gasvulpunt van BP. Alle daarmee samenhangende financi ële gevolgen komen evenwel voor reke ning van de gemeente. In de bestaande plannen wordt beoogd V" 1 appartementen te bouwen op de lokaties, waar nu de Nissangarage, het BP tanksta tion, de Renaultgarage en het postkantoor staan en in het verlengde daarvan over het spoor, op de plaats van het huidige par keerterrein aan het begin van de Holleweg. Met name tegen laatstgenoem de locatie heeft Heiloo-2000 bezwaar omdat wij vinden, dat een appartementen gebouw bij de aldaar bestaande karakte ristieke dorpsbebouwing ongewenst is. Tevens menen wij, dat door het behouden van dit parkeerterrein de bouw van een ondergrondse parkeergarage, die de gemeente ca. 500.000 euro kost, niet nodig is. Naar onze mening kan dit bedrag beter worden besteed aan de zo noodzakelijke opknapbeurt voor het hart van het stationscentrum. De vraag rijst of de parkeergarage er nog wel moet komen nu het onzeker is, of de geplande super markt zich daar wel zal vestigen. Heiloo-2000 vindt, dat bij de ontwikke ling van de stationsomgeving voorrang moet worden gegeven aan het centrum oostelijk van het spoor en de direkte omgeving van het station. Daarbij moet alsnog aandacht moet worden besteed aan maatregelen, die de spoorwegovergangen veiliger maken en de overlast die het ove rige verkeer daarvan ondervindt, vermin deren. In dit verband dringen wij aan op onderzoek naar de mogelijkheid dat het Rijk en de NS er op termijn toe over wil len gaan het spoor verdiept of onder gronds aan te leggen, waardoor alle spoorwegovergangen in Heiloo zouden kunnen verdwijnen. Bij de ingrijpende plannen voor de stationsomgeving dienen het spoor en het station zelf in die ontwik kelingen te worden betrokken, hetgeen tot nu toe achterwege is gebleven. Voor meer informatie of het verkie zingsprogramma van Heiloo-2000 kunt u contact opnemen met Geert Bos, tel. 5333789 of e-malladr.: g.bos@hetnet.nl We hebben turbulente jaren achter de rug. Vier jaar geleden zeiden alle partijen, na raadplegingen van hun achterban, ja tegen Diftar. Bij de uitwerking daarvan ging er iets faliekant mis met de communicatie tussen gemeente en bewoners. Dat was ook voor het CDA het sein om het roer om te gooien en de invoering van welke vorm van Diftar dan ook afhankelijk te maken van de uitkomst van een goed gestructu reerd overleg met de inwoners. Na een aantal overlegrondes en dorpsgesprekken lijkt het er op dat gemeente en actiecomi té van verontruste inwoners elkaar gevon den hebben in een andere aanpak van het afvalprobleem. Als CDA onderschrijven wij (ook nadruk kelijk in ons programma) van harte dat vermindering van de afvalstroom en bevordering van hergebruik speerpunten van beleid blijven. Wij zouden het toejui chen als inwoners van Heiloo er in slagen om, zonder prikkel van betaling per kilo, tot een forse vermindering van het vuil- aanbod komen. Als de gemeente voor meer inzamelpunten zorgt, dan vormt dat wellicht een voldoende uitdaging voor de inwoners om papier, textiel en glas niet meer in de grijze bak te gooien. Natuurlijk blijft het CDA ook voorstander van een eerlijker verdeling van de lasten. Als beta ling per kilo kennelijk op grote weerstan den stuit, zal het CDA graag zijn oor te luisteren leggen bij de bevolking om te horen hoe dat eventueel op een andere manier kan worden bereikt. Om een verkeerde uitleg door anderen over de CDA-visie te voorkomen, is bovenstaand standpunt ook meegedeeld aan het Actiecomité Diftar Nee! Wijkbeheer Ypestein Het CDA-programma 'Ruimte voor elkaar' is er heel duidelijk over: initiatie ven uit buurten wijken om de leefbaarheid (en veiligheid) te verbeteren verdienen financiële steun van de gemeente. De eer ste aanzet tot wijkbeheeher in Ypestein is een van die initiatieven. Het CDA compli menteert de wijk Ypestein met deze eerste stap. In overleg tussen het bestuur van de wijkvereniging en CDA-wethouder Anne- Marie Worm-de Moei zal beslist een vorm gevonden worden die het initiatief hono reert en tevens zicht geeft op een zinvol en verantwoord wijkbeheer voor Ypestein. Wijkbeheer maakt volgens het CDA het belang duidelijk dat mensen zich verant woordelijk voelen voor elkaar, voor hun straat, voor hun wijk. Voldoende parkeerruimte in oudere wijken In de wijken, gebouwd in de jaren 50 en 60, wordt duidelijk zichtbaar dat de par keerruimte binnenkort 'op' is. De toe te juichen verjonging betekent ook meer auto's die een plek nodig hebben. Het CDA dringt aan op een zodanige herin richting, dat de straten en wijken leefbaar blijven. Spelende kinderen horen daar ook bijOnvoldoende parkeerruimte vergroot ook de onveiligheid in doorgaande straten die meer en meer als sluiproute worden gebruikt. Met name in Heiloo-zuid vraagt de combinatie van doorgaand verkeer en (veel) geparkeerde auto's om parkeer- verruimende maatregelen in de wijk. CDA-verkiezingsprogramma 'Ruimte voor elkaar" Zie ook www.cda.nl/heiloo of bel de lijsttrekker George Borst, tel. 072- 5112487. GROENLINKS Nog een weekje en dan gaat u naar de stembus. U kunt dan uw stem uitbrengen over wie de komende vier jaar uw ver tegenwoordiger in de gemeenteraad mag zijn. Hoewel het dus gemeenteraadsver kiezingen zijn, blijken deze verkiezingen toch ook altijd een graadmeter te zijn voor landelijke stemverhoudingen Nieuwe lichting Maar voor GroenLinks Heiloo ligt het toch iets anders. Het is al decennia lang gebleken dat GroenLinks lokaal beter scoort dan de partij bij provinciale of lan delijke verkiezingen doet. Vreemd? Toch niet. Want u wist wat u had aan de raads leden Ger Helder en Arend Pleizier. Maar u heeft de afgelopen drie jaar ook Carla Coenders leren kennen. Integer, vasthou dend, alert en altijd oog voor de belangen van hen die het moeilijk hebben hun belangen te verdedigen of te behartigen. Ook de 'nieuwe lichting', die achter Carla staat, is op de hoogte van het wel en wee binnen de gemeente Heiloo en weet wat de mogelijkheden en ook de onmogelijkhe den zijn. Mensen, die inmiddels al jaren met de steunfractie meedraaien en zoals Ton van Dril en Jasper Blom ook al jaren als lid of plaatsvervangend lid in een adviescommissie het GroenLinks geluid uitdragen. Koopzondag geen sociaal beleid Ons beleid wordt op dezelfde wijze voort gezet. Dus geen onvervulbare kreten omdat provincie of rijk het op dat punt voor het zeggen heeft of omdat inwilliging onbetaalbaar zou zijn. Maar wel het zoe ken naar het juiste evenwicht tussen wat wenselijk en betaalbaar is. Nu is het geluk kig ook niet altijd zo dat aan alle wensen een prijskaartje hangt. Zo zijn wij als loka le GroenLinks geen voorstander van de koopzondagen en zouden wij die zelfs wil len afschaffen. Hebben wij Heilooënarèn op de zondag echt geen ander genoegen dan te gaan winkelen? Laten wij maar voor goede en ontspannende andere voor zieningen zorgen. Dat past beter in het sociaal beleid dat ons voor ogen staat. Wij kunnen hier maar beperkt ons gedachtegoed uitdragen. Elders in deze Uitkijkpost vindt u een aantal kernpun ten voor de komende vier jaar Ons com plete programma - en daar mag u ons zonder meer de komende tijd op aan spreken, want daar gaan we voor - kunt u verkrijgen na slechts één telefoontje aan onze lijsttrekker Carla Coenders (5320018) of bij ons secretariaat (5332207). Het programma is ook na te lezen op internet: www.geocitles.com/ groenlinksheiloo. Dus stem lijst 5 op Carla Coenders of breng een voorkeurstem uit op één van de andere kandidaten! Heiloo is een fijn dorp. Er toch zijn er zaken, die verbeterd kunnen worden. De VVD Heiloo wil daar wat aan doen. Samen met u. Zodat mensen zich veilig voelen in Heiloo. Daar hun eigen plek kunnen (blijven) vinden. Daarom even de punten op een rij: - Geef de politie de ruimte om meer de wijken in te gaan. Meer toezicht en con trole. Herkenbare 'wijk'agenten kunnen inwoners helpen elkaar aan te spreken op ieders gedrag. - Heiloo is bepaald geen ramp en verdient die ook niet. De WD Heiloo ziet het als hoogste plicht van de gemeente om het voorkómen van rampen geen papie ren tijger te laten zijn. - Verkeerd verkeersgedrag maak je niet onmogelijk met stenen. De afgelopen jaren is met matig succes geprobeerd hardrijden met hobbels en bobbels te veranderen. Ondertussen is ons dorp een stuk minder goed begaanbaar. Samen het gedrag aanpakken! - Foutparkeren geeft overlast, betaald parkeren ook. - Meer woningen bouwen voor oud èn jong, in elke prijsklasse, in elke levens fase te bewonen. Als het maar even kan, moeten nieuwbouwwoningen toegewe zen worden aan Heilooërs. Heiloo moet ruim en groen blijven. Lang leven in Heiloo moet wel kunnen. Ouderen en gehandicapten willen hier graag zelfstandig blijven wonen. Daar is een toegankelijk Heiloo voor nodig. Waar je kunt komen waar je wilt. De WD Heiloo vindt de ouderenadviseur een goed idee. Niet alle groen is Heilooër groen. Heilooërs zien graag groen, maar dan wel het soort waar ze zich prettig in voe len. Daarom vindt de WD Heiloo het belangrijk dat het beheer van het groen in de wijken gebeurt in samenspraak met de bewoners. - Scholen moeten veilig, schoon en bereikbaar zijn. De WD Heiloo wil daarom in elk geval dat de gemeente erop toeziet dat de scholen veilig en schoon zijn. En dat onze kinderen er zonder kleerscheuren kunnen komen. - Geen Heiloo zonder verenigingen, geen verenigingen zonder vrijwilligers. De WD Heiloo vindt het daarom belang rijk dat die verenigingen en vrijwilligers ondersteund worden. - De motor van Heiloo moet kunnen draaien. Ons midden- en kleinbedrijf speelt een onmisbare rol in het leven van Heiloo. Daar moet het klimaat goed voor blijven. Onze winkelcentra moeten bereikbaar blijven voor leveranciers en klanten, ook per auto. - Oppotten is niet zorgvuldig omgaan met gemeenschapsgeld. Heiloo heeft een stevig overschot in de financiële reser ves. De WD Heiloo wil dat ten goede laten komen van de Heilooërs van nu. Zij .hebben het geld immers opgebracht. Zij verdienen dat de gemeente er zorg vuldig, efficiënt en effectief mee omgaat. Waar voor uw geld! In deze uitkijkpost treft u ook een ver kiezingskrant van de WD Heiloo aan. Hierin kunt u meer lezen. Voor meer informatie of een reactie kunt u terecht op onze website: www.wdheiloo.nl of bij Caj Oosters, PR VVD Heiloo, via telefoonnummer 5325272 ®PvdA De laatste bijdragen voor de verkiezingen van 6 maart. Veel informatie heeft u, in woord en geschrift, de laatste weken tot u kunnen nemen. Maar de Partij van de Arbeid wil haar woorden omzetten in daden. De PvdA-kandidaten voor de raad willen samen met u en voor u de toekomst van ons mooie dorp en haar inwoners verder vorm geven. De volgende onderwerpen zijn in de nieuwe raadsperiode voor de PvdA belangrijk: Financiën. - Een sluitende gemeentebegroting met handhaving van het voorzieningenni veau. Samenwerking met andere gemeenten ais dit kostenbesparing en een kwalitatief betere dienstverlening oplevert. Veiligheid. - Openheid, informatie en communicatie. Op korte termijn de achterstand in de beoordeling van de veiligheid van de openbare ruimten en de realisering en goedkeuring door de raad van het ram penplan wegwerken. Het aanstellen van een preventieambtenaar met een streng doch rechtvaardig handhavingsbeleid. Dienstverlening. - Klantvriendelijkheid in de vorm van verruiming van de openingstijden van het gemeentehuis, afgestemd op de variabele werktijden van de inwoners. Ook dienstverleners als banken en post kantoren zullen de bereidheid moeten hebben om hun diensten dicht bij de bewoners in de wijken te brengen. Ook zij die minder mobiel zijn kunnen daardoor hun eigen zaken regelen. Huisvesting. - Het grote tekort aan passende en betaal bare huurwoningen en koopwoningen en het werken aan oplossingen daarvoor re/haarl Heiloo Wie meer afval produceert moet daar ook meer voor betalen is het idee achter de DIFTAR en daar is geen speld tussen te krijgen. Kijken we echter naar de cijfers dan blijkt DIFTAR een wel erg dure maat regel om wat rechtvaardigheid in deze slechte wereld te brengen. De jaarlijkse heffingen voor het ophalen van huisvuil zijn momenteel voor huishoudens van 1 persoon ongeveer 250 gulden en voor de overige 600 gulden zodat we het hier over minimale verschuivingen van enige tien tjes per jaar hebben. Om dit verwaarloos bare effect te bereiken is ondertussen al 1,7 miljoen gulden uitgegeven en zullen de ophaalkosten in de toekomst nog flink gaan stijgen als DIFTAR wordt ingevoerd omdat er een forse extra administratie van het gewogen afval zal moeten worden bij gehouden. Verder kun je nu al voorspellen dat er overal afval gedumpt gaat worden dat uiteindelijk op kosten van ons allemaal zal moeten worden verwij derd. Kortom, door de DIFTAR gaan er wij allemaal direct al flink meer betalen en het enige wat wij daar voor terugkrij gen is dat prettige rechtvaardige gevoel dat sommigen onder ons zelfs nog meer zullen moeten gaan betalen. Milieu economen hebben lang geleden al uitgere kend dat alles gewoon in de grijze bak gooien veruit het goedkoopste is zodat het scheiden van afval geen enkel nut heeft en juist het milieu belast. Glas bestaat uit -zand en soda en de houtpulp waaruit papier wordt gemaakt is een doodgewoon landbouwproduct zodat glas en papier het milieu niet vergiftigen. Het opgehaalde papier is van dusdanige slechte kwaliteit dat daar geen nieuw papier van gemaakt kan worden maar karton en inferieur toi letpapier en dus beter gewoon verbrand kan worden zodat de vrijgekomen warmte in elektriciteit kan worden omgezet en glas kan het beste bij de vuilverbranding centraal uit het afval worden gehaald en vandaar naar de glasfabriek gestuurd. Kortom, het scheiden van afval is volledig milieureligieus gemotiveerd en dient geen ander doel dan de gelovigen het prettige gevoel te geven dat ze 'iets voor de natuur' doen, maar meer dan een geloof is het niet (wij verwijzen voor een studie over dit onderwerp naar onze website www.leefbaar-heiloo.nl, het artikel Pelikaan). Ook het verminderen van afval is o.i. onnodig omdat wij precies die hoeveel heid afVal produceren die bij onze manier van leven past: wij maken immers geen extra troep aan voor de lol. De gemeente moet alleen maar zorgen dat het huisvuil wordt opgehaald en verder niet ingewik keld doen. Nog beter en aanzienlijk goedkoper zou overigens zijn als de gemeente dit hele maal aan particuliere bedrijven over zou laten. Overigens is de zogenaamde schaarste aan vuilverbrandingscapaciteit het gevolg van het schrappen van de bouw van 3 tot 5 verwerkingscentrales door het ministerie van VROM enige jaren geleden omdat die had ingeschat dat er al vol doende capaciteit aanwezig was en er dus duidelijk volkomen naast zat en de enor me toename van de bevolking en dus niet om(Jat de mensen opeens meer afval zou den produceren. Samengevat: Leefbaar Heiloo is en blijft tegen DIF TAR, tegen het scheiden van afval en tegen het het dwingend verminderen van afval omdat deze in de werkelijke wereld geen enkele toegevoegde waarde hebben en juist het milieu belasten met extra afval en onnodig energieverbuik. 1De NCPN eist gelijke behandeling door het gemeentebestuur van armen en rijken. Aantoonbaar wordt verschil gemaakt. Wel voor 750.000 Euro een geluidswal om de miljonairs wijk Blockhovepark, maar in andere wijken is er geen aandacht en geld voor inwoners met geluidsoverlast. 2. De gemeentelijke belastingen moeten omlaag. Het gemeentebestuur verzuimt de inwo ners te laten meeprofiteren in de winst van 12 miljoen euro vanwege de verkoop van de aandelen Multikabel. Die aandelen zijn ook eerder met het geld van de burgers gekocht. Er is een extreme winst gemaakt. 3. De NCPN eist een snelle oplossing voor de geluidsproblematiek in het Trefpunt. heeft prioriteit. De PvdA wil samen met de verschillende leeftijdscategorieën, de woningbouwcorporatie en andere poli tieke partijen plannen ontwikkelen en realiseren. - De woningbouwcorporatie in de rol van projectontwikkelaar, met de verplich-, ting dat de winst die gemaakt wordt op een woningbouwproject, geïnvesteerd moet worden in de sociale woningbouw van Heiloo. - Een snelle start van het project Stationcentrum, de huidige kaalslag is minder fraai en niet acceptabel. Verkeer en Vervoer. - Invoering van de belbus ter vervanging van het wegvallen van de buslijnen. - Uitbreiding van het aantal fietspaden en 30 kilometerzones. Heroverweging reconstructie Kennemerstraatweg. Milieu. Het actiecomité Diftar Nee zond per e- mail alle partijen een enquête toe, om hel derheid te krijgen in de standpunten van de verschillende partijen. Naar aanleiding van initiatieven van o.a. de PvdA-fractie en het comité Diftar Nee is de oorspron kelijke invoering van de baan. Daarna zijn de dorpsgesprekken gestart waarvan de resultaten binnenkort beschikbaar zijn. De PvdA neemt de uitkomsten van de dorps gesprekken serieus en de uitkomst zal bepalend zijn voor haar definitieve stand punt. Dit standpunt is ook overgebracht naar het Actiecomité Diftar Nee. Afsluitend. De PvdA zal ook na de verkiezingen van zich laten horen. De raadskandidaten willen met u en voor u ons mooie dorp verder vormen. De PvdA werkt daarbij uit de verantwoorde lijkheid die elke generatie tegenover de andere generatie heeft. Dat noemen wij solidariteit. De PvdA-ers rekenen op uw steun. Het woord is aan u. Voor meer informatie: raadpleeg onze website www.heiloo.pvda.nl of bel met Gré Ris 5332429, Hil Peperkamp 5338172 of Jacob Ouderkerken 5335757. De ouderen in ons dorp mogen niet nog langer in hun activiteitencentrum belem merd worden door de bij de bouw gemaakt isolatieblunders. 4. De NCPN wil dat er meer aandacht komt voor de jongeren in ons dorp. Het wordt hoogtijd dat jongeren ook de mogelijkheid krijgen om tot aanschaf van goedkope koopwoningen of goedkope huurwoningen over te gaan. De gemeente moet om de jongeren voor Heiloo te behouden met hoge subsidies over de brug te komen. Voor meer informatie over de NCPN belt u met tel. 072-5334588 of kijk op internet: www.ncpn.nl Welzijnsvoorzieningen Voor goede voorzieningen heeft CDA graag geld over. Zo moeten de biblio theek, muziekschool en Beun steun krij gen. Ook het Trefpunt moet gesteund worden m.b.t. de geluidsproblemen. Namens de jeugd wordt het Brunogebouw niet vergeten en sport/culturele voorzie ningen moeten subsidie ontvangen. De gemeentelijke reserves zijn omvangrijk, die mogen best worden ingezet. GroenLinks meent dat je er met voorzie ningen alleen niet bent. Deze moeten ook toegankelijk worden gemaakt en moeten kunnen worden gefinancierd door de gebruiker. Door een goed minimabeleid is dit al te verbeteren. Voor de multifunctio nele wijk- en schoolgebouwen heeft de partij veel geld over. Heiloo 2000 vindt de voorzieningen op een hoog peil staan. 'Nu ook nog een golf baan erbij', grapte Daas. Minder was hij te spreken over het opheffen van buslijn 166 van Alkmaar, Heiloo naar Egmond. De Stichting Ouderen Werk en vrijwilli gers zouden het gat kunnen opvullen in openbaar vervoersvoorzieningen. Hij sprak er schande van dat niet bekend is of de destijds door de raad beschikbaar gestelde f 100.000,- voor het Trefpunt voldoende is geweest en of het überhaupt al is gebruikt. Leefbaar Heiloo verbaast zich erover dat alle partijen maar geld willen uitgeven. Wil je subsidie, dan zul je dit moeten ver dienen. Wanneer de buslijn dagelijks door twee mensen wordt gebruikt dan verdiend deze ook geen steun. De gemeente mag niet zomaar geld afpakken van mensen en dit door ambtenaren laten uitgeven. NCPN vindt een goede gezondheidszorg een mensenrecht. De plaatselijke huisart sen moeten weer 's avonds, 's nachts en in het weekend beschikbaar zijn. Ook open baar vervoer is een recht, dus buslijn 166 moet terug. Het laten rijden van de bus kost op jaarbasis f200.000,-, de diftarflop heeft Heiloo al 2 miljoen gekost. Daar had de bus tien jaar van kunnen rijden, vol gens de rekensom van Gomez, die verder pleitte voor een ruime eindejaarsuitke ring. PvdA is van mening dat de jeugd de toe komst heeft. Een jeugdraad zou dan ook zeker bijdragen aan het welzijn in Heiloo. De jeugd zou beter vertegenwoordigd moeten worden. De gemeenteraadsdag voor de jeugd zou vast ingesteld kunfien worden. WD wil de goede voorzieningen handha ven. Er zou een ouderenadviseur moeten worden aangesteld om te helpen deze voorzieningen ook vindbaar te maken. Het vervoer door de OV-taxi kan worden verbeterd, de vrijwilligers moeten blij vend worden ondersteund. Tevens moeten de kinderdagverblijven en opvangmoge lijkheden worden ondersteund. Bouwen en wonen CDA wil betaalbaarheid en variatie in het woningaanbod. Plekken binnen de bebouwde kom opvullen voor ouderen met een smalle beurs en voor 20 tot 35- jarigen. Een gemengde bouw, villa's en flats door elkaar zodat geen gettowij ken ontstaan. GroenLinks vindt dat elk bouwplan een bijdrage moet leveren aan sociale woning bouw. Met name voor jongeren en oude ren zijn woningen nodig. De kosten moe ten worden gespreid over het hele bouw plan. Heiloo 2000 wil net als bij de Egelshoek goedkope woningen voor startende jonge ren, de sociale huurwoningen uitbreiden en de wachttijden verkorten. Ouderen met een smalle portemonnee zijn tevens aan de beurt. Leefbaar Heiloo denkt dat wonen en bou wen in Heiloo heel goed mogelijk is. Desnoods moeten de agrarische gebieden worden aangewend. De bewoners kunnen zelf beslissen of zij een koe in het weiland willen zien of dat er huizen moeten wor den gebouwd. De wachtlijsten moet weer worden ingevoerd, iedere kandidaat begint onderaan de lijst en klimt omhoog. De taken van de welstandscommissie moeten verminderen. NCPN wil de vernietiging van het dorpse karakter stoppen en is voor het behoud van de dorpse sfeer. Heiloo is van de rij ken, de grond is schaars, er is geen ruimte voor andere woningen. Er zoudén inbrei- plekken moeten komen in het Blockhovepark, Baafje en Laan van Zeeman. PvdA vindt het niet realistisch te ver onderstellen dat alle woningzoekenden in Heiloo kunnen blijven. Het ontwikkelen van nieuwbouwwijken moet in samen werking met woningbouwcorporaties. Het uitgangspunt is dat er gemengde wijken qua prijs en leeftijdsopbouw ontstaan. VVD wil bouwen voor ouderen in elke categorie. Dit bevordert de doorstroming waardoor startende jongeren automatisch aan bod komen. Burenhulp en sociale contacten moeten weer bereikbaar zijn. Verkeer en milieu CDA pleit voorrang voor langzaam ver keer. Voetgahgers en fietsers staan voor op. Maatregelen als 30 km gebieden, snel- heidsremmende maatregelen, fietsenstal lingen en goede oversteekplaatsen moeten hieraan bijdragen. Heiloo is een fietsdorp, verkeersveiligheid hebben we in eigen hand en door de bus meer in te zetten moet autogebruik worden verminderd. GroenLinks vindt dat het doel om afval te verminderen overeind moet blijven. Steeds meer mensen willen hieraan een steentje bijdragen. Door betere voorlich ting moet het mogelijk zijn het afval met 20% te reduceren. Heiloo 2000 noemt diftar geen optie meer. Samen met de burgers de afvalberg terug brengen, of in elk geval zorgen dat het niet meer wordt. Drempels en punaises moeten verdwijnen, er kunnen best slin gers in de weg worden gemaakt. Niet elke automobilist is een wegpiraat. De rotonde op de Kennemerstraatweg/ Stationsweg moet er komen, de afslag naar de A9 nog niet. Leefbaar Heiloo laat de beslissing van een drempel of 30 km zone aan de burgers. Wanneer zij dat willen moet het er komen. Het afval kan niet worden verminderd, alleen maar door anders te leven. Daar is de gemeente niet voor om dat op te leg gen, die kan beter wegen bouwen. NCPN vindt dat de Heilooërs binnen het dorp Op de fiets kunnen. Drempels zijn altijd ófte hoog, óf te laag. Tevens steunt de partij Milieu Contact Heiloo tegen ver dere aantasting van flora/fauna/rust en ruimte. Vindt het vreemd dat er 750.000,- euro wordt uitgetrokken voor een geluids wal voor het Blockhovepark, terwijl voor andere wijken met geluidsoverlast geen aandacht is. PvdA pleit voor een beter openbaar ver voer. Alternatieve vormen zijn collectief vervoer (belbus). Is voorstander van voor komen van milieuverontreiniging en hoopt door goede voorlichting het belang van afvalscheiding kenbaar te maken. WD stelt de burgers zelf verantwoorde lijk voor hun daden. Te snel rijden in woonwijken doen we zelf. Het is niet wenselijk overal drempels op te werpen, meer (sociale) controle is een beter alter natief. De WD is tegen betaald parkeren, vindt het goed scheiden van huishoudelijk afval belangrijk. Om minder te hoeven verbranden is het wel noodzakelijk dat er meer milieustraatjes komen. Vrije ronde Tijdens de vrije ronde kwamen onder andere vragen als diftar, de afslag op de A9, postagentschappen en de nieuwbouw bij het station aan de orde. Er was echter tijd te kort om alle vragen te beantwoor den. Wie weet zit u zelf ook nog met vra gen, of wellicht weet u al op welke partij u straks wilt gaan stemmen. Op 6 maart zijn de verkiezingen. Dan is het woord aan u!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10