Heiloos publiek maakt het de plaatselijke politici niet al te moeilijk edri eli krant Hip stel Uismezt 'f 749 a z. ZEKERHEID Actiecomité DIFTAR NEE WD Heiloo, lijst l wmwtf^oanl we sarrtei NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN BORDEN Huis kopen? J 9 f\lj FEBRUARI 2002 J Drukkerij uitkijk post bv 67e JAARGANG NO. Officiële onthulling straatnamen De Egelshoek Grootouder/kleinkind activiteit in het Trefpunt Politie zoekt getuigen van tasjesroof Surprises in 't Loo KIES VOOR (072) 53510 «0 Kinderopvang: meer plaatsen nodig! www.cda.nl/heiloo Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl 2 voor Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden |p> jaanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Ondanks de tv-uitzending van de Olympische Spelen en de Uefacupduels van Feyenoord en PSV, trok het lijsttrekkersdebat van de poli tieke partijen uit Heiloo afgelopen donderdag een volle zaal in de ontmoe tingsruimte van GGZ Willibrord. De lijsttrekkers van GroenLinks, VVD, CDA, PvdA, Heiloo 2000, Leefbaar Heiloo en NCPN lichtten hun stand punten toe aan de hand van onderwer pen die in de verkiezingsprogramma's zijn opgenomen. Aan de orde kwamen 'Veiligheid', 'Welzijnsvoorzieningen', 'Bouwen en wonen' en 'Verkeer- en milieu'. Daarnaast was er tijd inge ruimd voor een vragenronde, waarin de toeschouwers de dames en heren politi ci mochten bestoken met vragen. Recht van referendum De enige partij die eigenlijk duidelijk met een eigen visie naar voren kwam was, wellicht onbedoeld, Leefbaar Heiloo. De jeugdige Nathan van Kiel (18) bracht bij elk onderwerp de moge lijkheden naar voren om de burger zélf te laten beslissen. Hij liet geen kans onbenut om de burger van het recht van een referendum te overtuigen. Toen Felix Gimbrère van de VVD uit eindelijk fijntjes opmerkte dat zoiets enorm veel tijd kost en vroeg wie dat allemaal moest gaan betalen beant woordde Van Kiel dat zoiets van later zorg was. Ook in zijn visie op wonen en bouwen distantieerde hij zich van de andere partijen. „Wanneer iemand een serre of dakka pel wil bouwen dan moet zoiets gewoon mogelijk zijn. Daar moet je helemaal geen vergunning van een gemeente voor nodig hebben! De gemeente is er om paspoorten en rijbe wijzen af te geven. Voor een dergelijke uitbouw kan de burger het beste over leggen met zijn naaste buren. Hebben die geen bezwaar, dan kan er gewoon gebouwd worden." Veiligheid Natuurlijk hadden alle partijen wel een eigen visie op de genoemde onderwer pen. De verschillen waren echter miniem. Zo vond George Borst van CDA dat er meer 'blauw' op straat moet komen om een veilig gevoel tot uitdrukking te brengen. Het CDA wil af van de gedoogcultuur en stimuleert de burgers tot het dragen van een eigen verantwoordelijkheid ten opzichte van de samenleving. Dus; zelf ook overlast en criminaliteit bestrijden en voorko men. GroenLinks wil problemen liever voor komen dan genezen. Goede omgangs- De lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo lieten zich donderdag van hun beste kant zien. (foto UKP) vormen vergroten daarin het gevoel van veiligheid. De gemeente zou het contact op straat kuhnen bevorderen wat de sociale samenhang ten goede komt. De burger behoort steeds een goede voorlichting te krijgen en hoort bij nieuwe ontwikkelingen betrokken te worden. Heiloo 2000 liet namens John Daas weten dat de gemeente Heiloo al twee extra surveillanten uit eigen zak betaald. Zij zien meer in het installeren van een goede verlichting, het inventa riseren van enge plekken dmv een enquête in de Uitkijkpost en het verbe teren van de woonomgeving. Mensen moeten de gelegenheid krijgen hun wensen naar voren te brengen. Tevens moet er strenger worden opgetreden tegen overtreders. Volgens Leefbaar Heiloo zegt de voor lichter van politie dat 80% van de Heilooër inwoners zich veilig voelt. Het station zou echter door het installeren van enkele camera's stukken veiliger kunnen worden gemaakt. Op deze manier kan het stelen van fietsen wor den tegengegaan. In het weekend en tijdens de nachtelijke uren is Het wel licht beter om de politiemacht uit te breiden van twee naar vier agenten. Willem Gomez van de NCPN liet weten dat volgens gemeentelijke gege vens (opgevraagd op 8 februari) maar liefst honderd gebouwen in Heiloo geen goede gebruikersvergunning heb ben. Gelet op de brandveiligheid heeft de burger heeft er recht op om te weten welke openbare gebouwen niet aan de eisen voldoen. De gemeente zou bekendheid moeten geven welke gebouwen geen vergunning hebben en zo snel mogelijk de gebouwen moeten keuren zodat de benodigde vergunnin gen afgegeven kunnen worden. Als door een adder gebeten reageerde Gré Ris namens PvdA op de woorden van Gomez. Zij vond het schandelijk dat in februari al geacht wordt dat alles voor elkaar kan zijn. 2002 Is het jaar om orde op zaken te stellen, daar resten nog tien maanden voor. Zij ziet ook lie ver dat de aandacht voor de rampen wordt verlegd naar aandacht voor pre ventie, waarvoor best een coördinerend p o ntefe uil Ie hou der. aangesteld mag worden. VVD erkenf het gevoel van onveilig heid bij de burgers, en wil graag twee extra surveillanten aanstellen. Er moet een vast aanspreekpunt in de wijken komen, waardoor de politie een beken der en eigen gezicht krijgt. Toch wordt van de burger ook enige hulp verwacht, Heiloo zijn we immers samen. Er moet worden gelet op hangjeugd en vanda lisme moet worden gecontroleerd. Je kunt immers wel allerlei regels en voor waarden stellen, maar deze moeten wel gehandhaafd worden. Lees verder op politieke pagina HEILOO - Op vrijdag 1 maart vindt de officiële onthulling plaats van de straat namen in het plan De Egelshoek door de naaste familie van de naamgevers in aanwezigheid van wethouder A.M. Worm-de Moei. De vier straatnamen in het plan De Egelshoek zijn vernoemd naar voorma lig wethouders en raadsleden van de gemeente Heiloo: Wethouder Tomsonbos, Wethouder Kuijperhoek, Jan Boltenhof en Jan Schuijtlaan. De waardering voor hun raadslidmaat schap en de daaruit voortvloeiende verdiensten voor de gemeenschap van Heiloo komt op deze wijze tot uitdruk king. Daarnaast is de waterpartij die centraal in het plan gelegen is, ver noemd naar de ontwerper van het plan De Egelshoek Alle Hosper. De heer Hosper, van het gelijknamige bureau, heeft de elementen stedenbouw en landschapsarchitectuur op unieke wijze samengevoegd in plan De Egelshoek. Na de opleving van de woningen en het in gebruik nemen van de straten zijn ook de namen van deze straten vrijwel direct vertrouwd geraakt bij de inwo ners van Heiloo. Toch wil de gemeente de kans niet voorbij laten gaan om alsnog aandacht te besteden aan de naamgeving van de straten in de Egelshoek. Het plan De Egelshoek is een bijzon der woongebied. De woningen en de openbare ruimte zijn op een unieke wijze met elkaar verweven en hebben een duurzaam karakter. Een wijk die tot voorbeeldproject 'Duurzaam bou wen' is uitgeroepen en die de gemeen te Heiloo met veel trots vervuld. Th.G. Tomson De heer ir.Th.G. Tomson, geboren te Amsterdam op 5 januari 1916 is van 1963 tot zijn overlijden 14 februari 1977 raadslid geweest voor de VVD. In de zittingsperiode 1958-1962 was hij tevens wethouder. J. Bolten De heer J. Bolten geboren te Heiloo 16 juni 1916 en overleden op 10 januari 1982, was raadslid voor de KVP (later CDA) van 1945 tot 31 mei 1979, de datum waarop hij wegens gezondheids redenen voor zijn raadslidmaatschap moest bedanken. Daarnaast was hij van 1962 tot het einde van zijn raadslid maatschap in 1979 tevens wethouder. J. Schuijt De heer J. Schuijt was van 1945 tot W.O. II raadslid voor de RKSP en van 1946 tot 1962 voor de KVP. Van 1947 tot 1962 was hij tevens wethouder. K. Kuijper K. Kuijper was van 1851 tot 1882 raads lid, waarvan in de periode 1862-1882 tevens wethouder. HEILOO - Zaterdag 2 maart is er weer een grootouder/kleinkind activiteit van 14.30 tot 16.30 uur in het Trefpunt. Onder leiding van Evi Velders wordt er gedanst, muziek gemaakt, gezongen en geknutseld. U bent als (groot)ouder welkom met uw (klein)kinderen. De activiteit kost voor een volwassene en een kind euro 2,50 en elk extra kind is euro 1,-. Voor verdere informatie kunt u bellen Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De politie is op zoek naar getuigen van een poging tot een tasjes roof op maandag 11 februari. Het slachtoffer, een 57-jarige vrouw uit Heiloo liep over het Malevoort toen een witte personenauto stopte voor de voetgangersoversteekplaats ter hoogte van Baetenburg. De passagier stapte uit de auto en kwam op het slachtoffer toe lopen. Onder bedreiging van een vuurwapen eiste hij geld van de vrouw. Deze wist zich los te rukken. Het slachtoffer is hierop weggelopen en heeft verderop een andere auto aange houden. De bestuurder van deze auto heeft het slachtoffer thuis gebracht. De politie zoekt getuigen van dit mis drijf. Deze getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, telefoon 0900-8844. HEILOO - Vanaf deze week wordt in Winkelhof 't Loo regelmatig een surp risebox verstopt in een van de winkels. Het is de bedoeling dat wanneer men dit koffertje ontdekt, het opent en het telefoonnummer draait dat zich in het koffertje bevindt. Men krijgt dan te horen wat er deze week, gewonnen is. De surprisebox is opvallend genoeg en staat gewoon tussen de artikelen. Men hoeft dus niet echt op zoek maar kan er eenvoudig weg zo tegen aanlopen. De inhoud is elke keer weer een verras sing. Een tipje van de sluier lichten wij alvast op: in elk geval voor euro 25,- aan waardebonnen. B Gerda Dobber van The Bodystyliste GD is blij verrast met haar Bedrijf Belicht-uitverkiezing. Zij werd voor de rubriek opgegeven door haar man, die haar veel teverlegen* vindt. Dat valt wel mee hoor**, laat de schoon heidsspecialiste weten, „maar ik ben inderdaad rustig, afwachtend. Zo ben ik ook vrij laat begonnen met mijn studie. Ik werkte als consulente in make-up artikelen. Veel van mijn klanten meenden dat ik schoonheidsspecialiste was. Op een gegeven moment dacht ik: waar om ook niet? We hadden genoeg ruimte in huis en een eigen praktijk beginnen leek me heerlijk. De schoonheidssalon bestaat inmiddels zeven jaar. Naast mijn werk als bodystyliste leid ik schoonheidsspe cialisten op, zowel in theorie als in de praktijk.** De klanten die The Bodystyliste GD trekt zijn heel divers. De een komt voor een heerlijk ontspannende (gezichts)massage, de ander komt met huid- of (over)beharingsproblemen. Gerda ziet het als een uitdaging om de mensen van hun problemen af te help en. „Mensen schamen zich vaak voor hun cosmetische 'probleem' en kun nen daar zelfs een minderwaardig heidscomplex aan over houden. Ik probeer er aan bij te dragen dat deze mensen zich weer prettig in hun lijf voelen. Dat is echt mijn lijfspreuk, mijn doel. Mijn werk betekent voor mij namelijk meer dan 'iemand even mooi maken'." Acné, rimpels en haargroei „Neem alleen je gezicht al, dat is toch je visitekaartje", vindt Gerda. „Wanneer je bijvoorbeeld last hebt van ongewenste haargroei in het gezicht dan kan dat heel frustrerend zijn. Ook acné of rimpels zijn veel voorkomende huidproblemen. Voor acné en rimpels bestaan zeer goede crèmes, die het probleem beho©rlijk kunnen bestrijden. Het is wel een kwestie van volhouden en geduld In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. hebben, want je hebt natuurlijk niet na één behandeling al zichtbaar resul taat." Pijnloos ontharen Overigens is Gerda niet alleen gespeci aliseerd in het behandelen van gezich ten. Ook mensen die last hebben van hun nek of rug kunnen voor een ont spannende massage bij The Body styliste GD terecht. „Het is niet als bij de fysiotherapeut hoor", haast Gerda zich te zeggen, „maar door de massage voer je afvalstoffen af en krijg je een heerlijk ontspannen gevoel." Waarin Gerda zich ook specialist mag noemen is het zogenaamde 'fotolicht ontharen'. Deze techniek zorgt ervoor dat ongewenste haargroei op een pijn loze manier verwijderd wordt. Mensen kunnen op deze manier blijvend wor den onthaard, van bovenlip tot bikini- lijn en van-oksels tot benen. „Voorheen werd het haar elektrisch geëpileerd en zat je uren in de stoel, maar nu ik werk met deze flitslamp therapie ben je met bijvoorbeeld een bovenlip in drie tot acht behandeling en van gemiddeld twee minuten klaar." Gratis test Door een korte blootstelling van het haar aan infrarood licht, wordt de haar in de basis vernietigd. De warm te van het infrarode licht dringt door in de kiemcel die door de hitte afsterft. De warmte geeft een lichte prikkeling af, maar is verder nage noeg pijnloos. Deze behandelmetho de is uniek voor Heiloo en omgeving. Nieuwe klanten krijgen een gratis intakegesprek, inclusief een korte test, zodat zij weten wat ze te wachten staat. Nadat alle wensen zijn geïnven tariseerd wordt de prijsopgave vooraf besproken, zodat er geen 'verrassing en' kunnen ontstaan. Wie zelf ook eens een bezoek wil brengen aan de schoonheidsspecia liste kan terecht bij The Bodystyliste GD aan De Hoge Weijdt 19 in Heiloo, tel. 072-5320082. Gerda Dobber: Je gezicht is je visitekaartje. VAN DER llrtds 1 933 Woning- en bedrijf smak elaardij Kennemerstraatweg 386 Tel. 072-535 10 00 I www.vanderborden.nl 1851 BK Heiloo Fax 072-532 05 33 N] HEILOO Sander Kooien Corinne Jansz-Willemse Postbus 178,1850 AD Heiloo Het actiecomité DIFTAR NEE!! heeft bij alle lokale politieke partijen geïnventariseerd welke plannen zij hebben met diftar in de volgende raadsperiode, zodat u weet wat uw stem op een partij betekent voor diftar. Nu de gemeente heeft besloten om alle aandacht te richten op afvalvermindering en afvalscheiding zijn de standpunten van de partijen nogal veranderd. Het is dus zaak om met z'n allen te proberen (rest)afval te verminderen en beter te scheiden, dan krijgt diftar geen kans. Niet alleen meer gebruik maken van papier- en glasbakken en (grof) afval beter schei den kunnen diftar tegengaan, ook aan wie u uw stem geeft is hierbij belangrijk!!. Onze conclusie over de partijen met betrekkina tot Diftar: Heiloo 2000 vindt diftar niet langer een optie voor Heiloo en wil zich vooral inzetten voor verminderen van afval en betere scheiding. De NCPN was en is principieel tegen diftar, en wil verbetering van afvalscheiding en vermindering van de afvalstroom. De WD en PVDA vinden diftar in principe een goed instrument, doch vinden dat er nu geen draagvlak is on gaan zich nu inzetten voor minder afval en betere afvalscheiding. Zij zullen geen plannen indienen voor invoering van diftar. Leefbaar Heiloo is tegen diftar en vindt afvalscheiding en afvalvermindering niet nodig. Het CDA vindt diftar een goed instrument, ziet dat er nu geen draagvlak is, doch wil eerst afwachten of er echt minder afval komt. Het CDA is vaag over steun voor moge lijke invoering van diftar. Groen Links is voorstander van diftar, ziet in dat er geen draagvlak is, maar wil diftar op termijn en beter voorbereid invoeren. GL wil een sterke reductie van afval en een veel betere scheiding. Groen Links vindt dat u voor grof huisafval (brengen op Rosendaal of afhalen) moet gaan betalen. Actiecomité DIFTAR NEE!!, Tel: 072 - 533 67 15 e-mail: heiloo.diftar.nee@planet.nl Caj /y n ja /y «y - Badkamerinstallatie - I I rAw IVI AA \JI - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Regio Noord- KennemeHand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemeriand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. per stuk Deze trendy plantjes gaan het dit jaar helemaal maken. Stel uw eigen duo samen en kies uit onder andere Sedum, Peperomia en Callisia. ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koopavonden op donderdag en vrijdag Marlies Oosters Felix Gimbrère Rob Opdam van der Poel Rene van Splunteren Frits Calf Chris Streefkerk Haniet Koomen Copier Ernest ten Hacken Anne Marie Geerling- ten BruggencateHofstee

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1