Jan Seignette: 35 jaar organisatie Bloemendagen Limmen Rietkwintet Calefax in Limmen La Troupe Saaba treedt op voor Limmer basisscholen „Zolang ik er plezier in heb ga ik door" tapijten gordijnen© karpetten Activiteiten Limmen Klaverjasdrive St. Maartenschool Bridgeclub Limmen Ledenavond K.V.G. Limmen Boodschappen halen in een voetbalstadion Record aantal deelnemers bij poëzie in Vredeburg Jazz Session Club Vredeburg presenteert de groep Octopus Collecte Jantje Beton zeer succesvol Kunsthistorische lezing in De Burgerij SV Vredeburg wint van DOS Nieuwe openingstijden Bakkerij Putter Jongerencentrum Conquista Tekenwedstrijd Bloemendagen Baltiek bij TIOS UITKIJKPOST - 13 MAART 2002 - PAGINA 10 dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend LIMMEN - Het is dit jaar 50 jaar gele den dat een kleurrijk initiatief begon: Bloemendagen Limmen. Een van de oudgedienden in het organiserend comité is de 69-jarige Jan Seignette uit Heiloo. Dit jaar helpt hij voor de 35ste keer mee om ook het 50ste jaar Bloemendagen Limmen tot een succes te maken. Een comité van 15 personen werkt driekwart jaar met veel enthousiasme om de bloemendagen Limmen gestalte te geven. Ieder met een eigen taak. Zo begint het allemaal met de 'nagelvoor- ziening' (een nagel is het bloemetje van de hyacint). Om genoeg nagels bij elkaar te zoeken gaat Jan Seignette ook dit jaar weer op pad naar diverse kwe kers. Vergaderingen met een borrel en een goeie mop Limmen was ooit een bollendorp. Dat maakte dat in mei heel Limmen omge toverd was in een enorm schilderspalet. Een aantal Limmenaren bedacht 50 jaar geleden dat al dat moois toch nieuwsgierigen naar het dorp moest kunnen trekken. Zo zou Limmen meer in de belangstelling komen. Oor spronkelijk een rijdend corso, waarbij hier en daar wat mozaïeken lagen. Vanaf 1967 neemt Jan Seignette deel aan de organisatie. Seignette herinnert zich klinkende namen van het eerste uur. „Grote animator van de bloemen dagen was Antoon Valkering. Daar naast had je meester Boschman, die de basis heeft gelegd voor de Hortus Bulborum. En natuurlijk Jan Tuyn. inmiddels erelid. Hij heeft met hart'en ziel gewerkt aan de bloemendagen. En een goede penningmeester! Hij lette goed op de centjes. Vergaderingen waren destijds een uitje. Je had verder niet veel. Tot in de kleine uurtjes waren we onder het genot van een borreltje aan de praat. En we hadden heel veel plezier, want Jan Tuyn kon zo leuk LIMMEN - Vrijdag 15 maart wordt er weer een klaverjasdrive gehouden in de st. Maartenschool te Limmen. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan spelattributen voor de kin deren. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar en om 20.00 uur begint de drive. Wanneer u gezellig een avondje kaar ten wilt kaarten op de st. Maartenschool vindt u deze aan de Lage Weide 2 te Limmen. LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 6 maart als volgt gespeeld:A- Lijn: 1. Alderlieste-De Groot 58.04, 2. Landstra-Tuinstra 55.36, 3. Hoogland 53.13, B-Lijn: 1. Slob-Tuinstra 58.57, 2./3. Kuiper-Zijp en Valkering-Witting 53.93, C-Lijn: 1. Doornbos-v.Splunder 56.70, 2. Kiebert 55.36, 3/4. Valkering- v.Charldorp en Noordenbos-v.Straaten 54.91, D-Lijn: 1. Nierop-Groot 63.84, 2. v.Wijk 62.50, 3. Brinkhorst-Tuinstra 52.68, E-Lijn: 1. v.d.Storm 61.46,2./3./4. Balkenende-Hulsebosch, Segerius, v.Balen 56.25. moppen vertellen." Kleurtjes opsnorren De specifieke taak van Seignette is het keuren van de hyacinten. Samen met dhr. Wagter gaat hij binnenkort weer de kwekers langs om te bekijken wat ze kunnen leveren.Dan komt het aan op zoeken naar de juiste kleuren en hoe veelheden. In totaal worden er 4000 curvers (soort krat) met hyacinten gebruikt. Bij Jan Seignette, zelf bollen- kweker. komt al gauw zijn kennis van en liefde voor het vak naar boven. Seignette vertelt volop over de hyacint, basis voor de bloemmozaïeken: „We gebruiken de preparatie- of werkbol- len. Die hebben de grootste tros. En dan gaan we op zoek naar de kleuren die de mensen hebben opgegeven. Er zijn 'weer aparte kleurtjes nodig voor gezichtsmotieven en strakke lijnen. Die kleurtjes moeten we opsnorren, maar daar zijn we al aardig in thuis. We heb ben hele goede medewerking van de kwekers. Daar zijn we dankbaar voor. want dat is het allerbelangrijkste." Vroeger waren de hyacintennagels uit het dorp zelf te halen. Tegenwoordig moet Seignette richting de Egmonden. Anna Paulowna polder tot Breezand aan toe. Al bladerend in zijn handboek toont Seignette foto's van zijn meest geliefde hyacintensoorten. Zoals 'Jan Bos', de mooiste rode soort, waar de kwekers uren bij stil kunnen staan. Daarnaast de witte 'Carnegie*. Wit is de meest gevraagde kleur. 700 Curvers luidt dan ook de bestelling. Bloemenkoningin en koninklijk bezoek Ook herinnert Seignette zich de verkie zing van de bloemenkoningin:„Dat was altijd een heel gebeuren. Mevrouw Krom maakte de meisjes op. Onze dochter heeft nog eens gezorgd voor jurken van Mary Borsato. We hopen LIMMEN - Op de ledenavond van 20 maart, komt Corinne Scheers uit Schagen. verpleegkundige en werk zaam bij de organisatie Artsen zonder Grenzen, vertellen over haar werk. De avond begint om 20.00 uur in De Burgerij. Toegang voor leden is gratis, niet-leden betalen euro 3,40 (inclusief 2 keer koffie of thee). LIMMEN - Klanten van Albert Heijn Limmen zullen deze week raar opkij ken. In plaats van een supermarkt lijkt de klant namelijk een voetbalstadion te betreden; zelfs de schuifdeuren zijn deze week vervangen door een speler stunnel. De reden voor dit spektakel is een prijsvraag van een bekend bier merk (dat nauw betrokken is bij de sponsoring van grote voetbaltoernooi en), waarbij een prijs wordt uitgekeerd voor 'de origineelste aankleding rond het thema voetbal. Van maandag 11 tot en met vrijdag 15 maart is het bouwwerk te bewonderen bij Albert Heijn in Limmen. toch dat ook deze traditie blijft." Een hoogtepunt vormde het bezoek van Prinses Margriet aan de bloemen dagen in Limmen. Tijdens het 40-jarig bestaan kreeg zij een rondleiding en uitleg van Jan Tuyn. Goeie uitvinding Natuurlijk vroeg de organisatie zich wel eens af hoe lang Limmen door zou kunnen gaan met dit bijzondere volks feest. Ook Seignette kende deze gedachten: „We dachten wel eens: het krijgen van de nagels gaat een pro bleem worden, maar dat is tot nu toe nog steeds gelukt." En tegenover elk vraagstuk stond weer een oplossing. Zo vormde het uitdelen van de hyacinten vroeger een chaotisch tafereel. Seignette: „Mensen mochten zelf hun kleurtjes uit de bollenmanden zoeken. Nu zorgt de firma Mooij uit Limmen voor de opslag in koelcellen na trans port door de firma Winder Limmen. We kunnen de prikploegen in groepjes hun portie hyacinten uitdelen. De curvers hyacinten worden dan via een koker in een plastic zak gestort. Dat is een goeie uitvinding geweest." Definitieve data Als het aan Jan Seignette ligt gaat hij nog lang door met de organisatie van de bloemendagen. En met hem zijn er velen die geheel vrijwillig en belange loos deze bloemrijke traditie in Limmen elk jaar weer mogelijk maken. De tijden veranderen en de vergaderin gen zijn (al) om 22.30 uur afgelopen. Toch blijft Jan Seignette zijn aandeel leveren aan het mozaïekendorp. Op 2 april valt de beslissing over de defini tieve data van de bloemendagen Limmen. Houdt u dus kranten en de web-site www.bloemendagen.myweb.nl goed in de gaten om niets van dit 50- jarig bestaan te missen! LIMMEN - Poëzie in Vredeburg, dat jaarlijks door de Culturele Raad Limmen wordt georganiseerd, mag zich verheugen in een stijgende belangstel ling. Dit evenement vindt nu al weer voor de vijfde keer plaats in de sfeer volle bovenzaal van de stolpboerderij Vredeburg in Limmen. Het is bedoeld voor zangers en dichters die hun eigen artistieke producten ten gehore willen brengen. Er hebben zich reeds zeventien deelne mers opgegeven die samen goed zijn voor zo'n 50 gesproken of gezongen teksten. Deze teksten worden gebun deld in een boekje dat de auteurs krij gen en voor anderen voor 2,40 euro te koop is. De inschrijfdatum voor deelna me is inmiddels verstreken, maar voor belangstellenden is er nog alle ruimte. De poëzieavond is op vrijdag 22 maart om 20.00 uur. De entree bedraagt 2,40 euro, inclusief een kopje koffie of thee. Kaarten kunt u bespreken bij H.J. Brandsma, Vaartkant 30 in Limmen, tel 072-5052052, of op de avond aan de zaal verkrijgen. LIMMEN - Op uitnodiging van de Werkgroep Ontwikkelingssamenwer king Limmen (WOL) zal maandag 18 maart La Toupe Saaba, een muziek groep uit Burkina Faso, optreden voor de groepen 6, 7 en 8 van de Pax Christischool en de Sint Maartenschool uit Limmen. Het optreden vindt plaats in de Burgerij. Voor de leerlingen van de Pax Christischool is het optreden van 11.00 tot 12.00 uur en voor de leer lingen van de Sint Maartenschool van 13.30 tot 14.30 uur. Andere school La Troupe Saaba is een opvallende muziek- en dansgroep uit Burkina Faso. De acht jonge danseressen en percussiespelers in bonte, gekleurde kostuums brengen de oerklanken van het West-Afrikaanse continent in een nieuw jasje ten gehoor. De optredens zijn aantrekkelijk voor jong en oud en het enthousiasme van La Troupe Saaba werkt aanstekelijk op het publiek. De groep is al verschillende keren op tour nee door Nederland geweest en steeds hebben zij veel succes. La Troupe Saaba is afkomstig van de school Benebnooma, wat andere school betekent. De school biedt onderwijs dat aangepast is aan de behoeften van het land. De school staat open voor alle kinderen, zonder onderscheid naar afkomst, geloof of handicap. Met hun tournees door Europa verdient La Troupe Saaba geld om de school draai ende te houden. Onderwijs een Kinderrecht De WOL is er dan ook erg trots op dat zij deze beroemde groep naar Limmen heeft kunnen halen. Het optreden maakt deel uit van de campagne Onderwijs een Kinderrecht, waar de WOL in november 2001 mee van start is gegaan tijdens het Wereldfeest in de Burgerij. Met deze campagne wil de WOL aandacht vragen voor het recht van alle kinderen in de wereld op onderwijs. De WOL ondersteunt al jarenlang onderwijsprojecten in Bur kina Faso, o.a. met het project 'Schapen voor Schoolmateriaal'. In december 2001 hebben de kinderen van de Limmer basisscholen getekend over kinderrechten. Opvallend was dat veel kinderen tekenden over de rech ten van kinderen in ontwikkelingslan den. Eén leerling verwoordde het zo: „Wij hoeven geen kinderrechten meer wij hebben al zo veel." De tekeningen zijn door Yvonne Zomerdijk van de WOL meegenomen naar Burkina Faso. Ook daar hadden de kinderen getekend over hetzelfde onderwerp. En dan blijkt inderdaad dat kinderrechten in zo'n land toch wel iets anders liggen. Veel tekeningen gaan over het recht op onderwijs, het recht op gezondheidszorg, het recht op vol doende eten. Enkele tekeningen gaan over het recht van meisjes om een besnijdenis te weigeren, een verschijn sel dat helaas in Burkina Faso nog regelmatig voor komt. Maar de WOL er ontzettend trots op dat de kinderen hierover tekenen. Dit pleit voor de vooruitstrevendheid van DSF, de part ner van de WOL in Burkina Faso. DSF is niet bang om deze onderwerpen op hun scholen aan de orde te stellen. De campagne Onderwijs een Kinderrecht is mogelijk gemaakt dank zij een subsidie van de NCDO, de Nationale Commissie voor Duurzame Ontwikkeling. Voor informatie: Yvonne Zomerdijk, tel. 072-5052680, Ditje van Genderen 072-5053449 of Ineke Timmer 072-5053414. LIMMEN - Na de zeer drukbezochte jazzsessie van februari met het uitste kende optreden van het Amsterdamse orkest Jazz Alert is het nu weer tijd voor iets heel anders. Dit keer wordt het een zogenaamde themasessie, genaamd Singers Session en de naam zegt het al. De gastoptredens zijn van zangers en zangeressen plus een bui tengewoon optreden van de nieuwe zanggroep Octopus. Octopus is een groep van vier zange ressen (het vroegere Spice Ladies plus one), aangevuld met vier zangers, en dat alles onder leiding van Rob v.d. Sande van het Conservatorium Alkmaar. Maar dit is niet alles: dé formaties Jazz Junction en Jazzes zullen respectieve lijk de zangeressen en zanger Francina van Batum, Paul Toepoel en Ellen Gosselink begeleiden. Het tableau de la troupe zal vervolmaakt worden door Greetje Eriks uit Westerland en Amy Bergman uit Grootebroek, die begeleid zullen worden door sessiemuzikanten en leden van bovengenoemde orkes ten. Amy brengt overigens haar eigen pianist mee. Al met al belooft het weer een spette rend, swingend geheel te worden (vorig jaar was de Singers Session hét grote succes), met veel afwisseling en prima muziek in de geweldige ambiance van de Vredeburg. De sessie begint zoals altijd om 16.00 uur in De Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toegang is nog steeds gratis en voor nadere informatie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel./fax 072-5053414, e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. LIMMEN - De collecte voor leef- en speelruimte van Jantje Beton die plaatsvond van 4 tot en met 9 maart was een groot succes. De kabouters, welpen en gidsen, verkenners en lei ding van Scouting Limmen willen iedereen bedanken voor de bijdrage aan deze collecte. De helft van de opbrengst is bestemd voor het jeugd werk van Scouting Limmen, de andere helft wordt besteed aan zinvolle projec ten in het hele land. LIMMEN - In het kader van het 100- jarig bestaan van de Corneliuskerk houdt drs J. Tromp vanavond een lezing in de Burgerij in Limmen. Aan de hand ,van powerpoint-projectie zal de heer Tromp vertellen over de kunsthistori sche wordingsgeschiedenis van tempel en kerkgebouw vanaf de vroegste oud heid tot heden. Hij zal daarbij aandacht schenken aan de achtergronden van de bouw, architectuur en bouwstijlen van tempel, kathedraal, kerk en basiliek. Deze lezing is in eerste instantie bedoeld voor de groep parochianen die begin juni naar Rome gaat, maar het onderwerp is dermate interessant dat ook andere belangstellenden welkom zijn. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede-1 burg speelde vrijdag 8 maart ronde 21 van de interne competitie en tevens de bondswedstrijd tegen DOS uit Alkmaar. Vredeburg bleek duidelijk de sterkste dankzij overwinningen van E. Stolp, H. Ebels, J. Limmen, B. Stolp, K. Kramer en G. Hafkamp. J. Admiraal en R. Rommel verloren, zodat de eind stand 6-2 werd. Vredeburg klimt hier mee naar de vierde plaats in de NHSB poule, maar heeft met nog een ronde te gaan geen kans meer op het kampioen schap. In groep A hielden P. vd Heijdt en M. Weigraven elkaar in een zware strijd in evenwicht. D. Schut is het schaken nog niet verleerd, na lange afwezigheid vierde hij zijn terugkeer met een over winning op K. Aafjes. Uitslagen: Groep A. M. Welgraven-P. vd Heijdt remise, D. Schut-K. Aafjes 1- 0, D. Keijzer-G. Pouw 1-0, J. Levering-B. Kerkhof 0-1, D. Aafjes-H. Levering 1-0, T. Al-G. de Graaf 0-1, K. Keijzer-B. Schijf 1-0, M. Kos-E. van Duin 1-0, J. Tebbens-M. Wester 1-0, S. Sofan-B. Blekemolen 0-1, E. Mooij-N. van Leen 1-0, H. de Hoog-N. Pepping 1-0 Groep B. Martijn van Rees-Thijs Witkamp 1-0, Jeroen Levering-Vince Kaandorp 0-1, Micha van Buuren-Djurre Bismeyer 1- 0. LIMMEN - Speciaal voor de ouders die hun kinderen dagelijks naar school brengen en halen, en het groeiend aan tal klanten uit Heiloo heeft Bakkerij Putter in de zaak in Limmen voortaan ruimere openingstijden. Van maandag tot en met donderdag is de bakker van 8.30 tot 14.00 uur geopend; vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur en zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 15,16 en 17 maart bij jon gerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar De lente is begonnen, het zonnetje begint alweer heerlijk te schijnen en dus is het tijd voor lente-knutselen! Zaterdag 16 maart trekken ze hiervoor bij Conquista alles uit de kast, dus trek je knutselkleren aan en zorg dat je om 10.30 uur bij Conquista bent voor weer een leuke ochtend. Aanvang 10.30 uur tot 12.00 uur. De entree is E 1,-. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 16 maart is er bij Conquista voor de tieners een disco avond. Lekker dansen op en luisteren naar de nieuwste nummers. Wendy en Robert staan die avond weer garant voor een leuke avond! De entree is gra tis. De deuren gaan open om 19.00 uur en de tienerruimte sluit om 23.00 uur. Zondag 17 maart is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 15 en zaterdag 16 maart is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Rijksweg 127 Limmen LIMMEN - Ter gelegenheid van het 50- jarig jubileum van de Bloemendagen Limmen is er voor alle kinderen die in de groepen 1 tot en met 4 van de basis school zitten een tekenwedstrijd. Alle kinderen van de groepen 1 tot en met 4 op de basisscholen in Limmen zijn al door hun onderwijzers en onderwijze ressen op de hoogte gesteld. Uiteraard kunnen ook de kinderen die buiten Limmen op school zitten mee doen aan de tekenwedstrijd. Er zijn wel enkele spelregels: De tekening moet gemaakt worden op een gewoon velle tje papier. Dit is het formaat A4, staand of liggend. De tekening moet gaan over de Bloemendagen. De te gebruiken materialen kunnen de kinderen vrij kiezen. Zij moeten hun naam, groep, school en leeftijd op de onderzijde van de tekening zetten. De tekeningen kunnen op een van de basisscholen in Limmen worden ingele verd vóór 21 maart. Op zondag 24 maart zullen alle tekeningen worden tentoongesteld in de voormalige Corneliusschool, van 11.00 t/m 16.00 uur. Ook zijn dan de opgepotte hyacin ten te zien die door de groepen 5 t/m 8 zijn gekweekt. Op dinsdag 19 maart vindt de informa tie filmavond plaats in café de Lantaarn. Aanvang 19.45 uur. De film van vorig jaar wordt getoond en die van 20 jaar geleden. Iedereen is hierbij uit genodigd, vooral voor de nieuwste inwoners van Limmen is dit een goeie gelegenheid om kennis te maken met de gekte rond de Bloemendagen. sPimmföSSPiPilHJWSS v NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LIMMEN - Weet jij al wat je worden wilt? Voetballer, schaatser, zwemmer, turner, hardloper? Alleen..,, voordat je begint aan zo'n sport, kun je je alvast bekwamen in een training die aansluit op allerlei van die sporten. Daarom kun je nu naar 'Baltiek' gaan, een groep van jongens die bij TIOS op maandag van 16.00 tot 17.00 uur aan de Hogeweg trainen en spelen. Dat is hartstikke leuk, ze doen daar van alles, met ballen, met toestellen, met touwen en matten. Je kunt het beste zelf even kijken aan de Hogeweg, om te zien of jij het ook leuk vindt. En als je al weet dat je dat baltiek wel gaaf vindt, dan bel je met trainster Els Lemmers, tel. 0251-651137, om je op te geven. Hoe ontmoet ik een boek Aan de Rijksweg 25 te Limmen mini tentoonstelling View Masters, alleen op oneven weken op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Te zien t/m 31 mei. Johwin Slaapcomfort Expositie schilderijen van Ria Pijnappel, te bezichtigen t/m eind maart gedurende openingstijden, Rijksweg 127 te Limmen. Bibliotheek Akersloot Expositie 3D schilderijen van Tiny Sombroek, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. T/m 3 april exposeert Tineke Hartgers- de Groot met haar aquarellen in de bibliotheek, tijdens openingsuren te bezichtigen. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. LIMMEN - Op donderdag 21 maart zal in de gerestaureerde N.H. Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen een bijzon der concert plaatsvinden van de groep Calefax met het programma 'Calefax op streek'. Sinds de oprichting in de IJsbreker op 21 november 1985, heeft het rietkwintet Calefax een bijzondere plaats verworven in het muziekleven. Met tientallen voor het kwintet geschreven composities, en een hon derdtal meesterlijke zelfgemaakte bewerkingen, omspant het repertoire van Calefax meer dan zes eeuwen wes terse muziekgeschiedenis. Geheel in de traditie van de zestiende eeuwse banda's en consorten weet Calefax dat musiceren naast interpreta tie en inspiratie, ook bestaat uit arran geren en (her)componeren. Zo wil Calefax een mentaliteit uitdragen die de zorgvuldigheid van de klassieke musicus combineert met de veelzijdig heid van de popmuzikant. De internationaal geroemde kwaliteit van het ensemblespel bracht Calefax tot in alle uithoeken van Europa, zowel op podia voor nieuwe muziek als op gerenommeerde Oude-Muziek festival als Utrecht, Saintes en Regensburg. In 1997 werd Calefax onderscheiden met een van de grootste cultuurprijzen van Nederland, de Philip Morris Kunstprijs. Calefax bestaat uit: Oliver Boekhoorn (hobo), Ivar Berix (klarinet), Raaf Hekkema (saxofoon), Jelte Althuis (basklarinet) en Alban Wesly (fagot). Op 21 maart speelt Calefax: van Schubert het Kwintet in C Groot, D956, deel 1: Allegro ma non troppo, van Grieg de Holbergsuite, het Motet van Ron Ford en van Mozart het Kwintet in g klein, KV 516. Aanvang 20.15 uur, toegang euro 9. Calefax geeft een bijzonder concert in de NH Kerk te Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10