m 1 iMfcMsarftt, Benoeming leden van de gemeenteraad Nieuw rampenplan gemeente Heiloo Kwaliteit van de kinderopvang Heiloo geïnspecteerd "S" <y- HEILOO UITKIJKPOST - DATUM - PAGINA 4 pifs f® j|| ^HT£ i 1 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat de volgende per sonen benoemd zijn verklaard tot lid van de gemeenteraad. Dit ingevolge artikel W 7 van de Kieswet Beens- Woudenberg, E (Elly) Borst, G.C.G. (George) Bos, G, (Geert) Calf. FJ.E (Frits) Coenders, C.J.H. (Carla) van Dril A.WÜ (Toa) V- |j Daas, J.G. (John) GimbrereJ.j.F. (Felix) Gomes. WA: (Willem) ten Hoope, AJ.'M. (Tom) Oosters-van der Poel» MJB. (Marlies) Opdam, MX (Rob) p ,*j Ris, G. (Gré) - van Sphmteren, R.P. (René) de Wit, A, (Aris) Worm-de Moei, AM. (Anne-Marie) Ter inzage De benoemingsbesMtm zijn voor een ieder ter inzage gelegd bij de afdeling Burger zaken, geopend van maandag tot en met vrijdag van Ö&ÖO tot 12.30 uur en iedere Voorgeschiedenis Vanwege de tragische gebeurtenissen in Enschedé en Volendam is er de laatste tijd erg veel gepubliceerd over de rampenbestrijding. Daarbij zijn vooral veel negatieve aspecten naar voren gekomen en dat was niet altijd terecht. De gemeenten in de regio Noord-Kennemerland hadden in 2000 al een nieuw modelrampenplan ontwik keld. Maar in verband met de afstemming met andere gemeenten in Noord-Holland-Noord is de vaststelling ervan uitgesteld. Het grote voordeel van het hanteren van hetzelfde basismodel is dat de opbouw en indeling voor alle gemeenten identiek is waardoor brandweer, politie en ambulance steeds met dezelfde structuur werken. Dat is belangrijk omdat het bij incidenten vooral aan komt op een snelle en adequate alarmering, coördinatie en samenwerking. Vaststelling rampenplan In december 2001 is het modelplan door alle partijen goedgekeurd en kon het rampenplan met aanpassingen voor de lokale situatie aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De gemeenteraad van Heiloo heeft op maandag 4 maart 2002 het nieuwe rampenplan vastgesteld. Opleiden en oefenen Natuurlijk is alleen een papieren model niet voldoende. Er moet mee gewerkt worden en als het nodig is, zal het plan worden aangepast. Opleiden en oefenen zijn heel belangrijke zaken. Dat geldt niet alleen voor de hulpverleningsdien sten en de rampenstaf. De medewerkers van de gemeente Heiloo krijgen allen op hun eigen terrein met het rampenplan te maken. Onlangs hebben medewer kers burgerzaken een cursus 'registreren van slachtoffers' gevolgd. In draaiboeken worden zaken als voorlichting, evacuatie en opvang van burgers, schadeafhandeling, verder uitgewerkt. Meer Informatie Voor vragen of meer infor matie kunt u contact opnemen met mevr. Paula van der Last, veiligheids coördinator/ ambtenaar rampenbestrijding van de gemeente Heiloo, telefoon nummer (072 -) 535 66 44. In december 1996 heeft de gemeenteraad de Verordening kinderopvang vastge steld. Alle kinderopvangvoorzieningen in Heiloo moeten voldoen aan de kwaliteitseisen vastgelegd in deze verordening. In mei 1997 heeft de gemeenteraad besloten de kwaliteit van de kinderopvang in Heiloo actief te gaan bewaken. Zo worden jaarlijks alle kinderopvang-voorzieningen (geen peuterspeelzalen), zowel aangekondigd als onaangekondigd, in opdracht van de gemeente Heiloo geïnspec teerd door de GGD Noord-Kennemerland. De GGD bekijkt of de instelling voldoet aan de Verordening kinderopvang en adviseert de gemeente. Inspectierapporten De gemeente wil de inwoners graag inzicht geven in de: - kwaliteit van de verschillende kinder opvangvoorzieningen in Heiloo; - wijze waarop de gemeente toeziet op de handhaving van de kwaliteit van de kinderopvang. De inspectierapporten van de GGD Noord-Kennemerland en daarbij beho rende stukken zijn dan ook openbare stukken. In het najaar van 2001 zijn de volgende kinderopvangvoorzieningen in Heiloo geïnspecteerd door de GGD Noord-Ken nemerland: - Kinderdagverblijf Kits Oonlie geves tigd aan de Hoefsmid 9 - Kinderdagverblijf De Boskabouter gevestigd aan de Zanderslootweg 7 - Kinderdagverblijf Ollie B. Bommel gevestigd aan de Kanaalweg 1 - Kinderdagverblijf Poppejans geves tigd aan de Laan van Muijs 3 De GGD Noord-Kennemerland adviseert de gemeente om de bovenstaande instellingen te vragen een aantal verbe teringen aan te brengen. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergade ring van 26 februari jl. besloten het advies van de GGD Noord-Kennemer land over te nemen. Ter inzage Vanaf donderdag 14 maart tot en met woensdag 3 april 2002 liggen de inspec tierapporten van bovengenoemde vier kinderdagverblijven ter inzage in het Informatiecentrum van het gemeente huis. Het informatiecentrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot en met 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten van het stafbureau Welzijn en Burgerij, telefoonnummer (072 -) 535 66 85. Vergunning kinderdagverblijf Kits Oonlie Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 26 februari jl. tevens besloten kinderdagverblijf Kits Oonlie een vergunning te verlenen voor onbepaalde tijd voor het houden van een kinderdagverblijf aan de Hoefsmid 9 te Heiloo voor 9 baby's en 14 peuters. Meer informatie Voor vragen of informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten van het Stafbureau Welzijn en Burgerij, telefoonnummer (072 -) 535 66 85 m aad en (raads) commissies Commissie Bestuurszaken Maandag 18 maart a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Regeling Klokkenluiders en het besluit Commissie Klokkenluiders Gemeentelijke Overheid. - Activiteitenplan 2002 van de politie Heiloo. - Brief van burgemeester en wethouders van de gemeente Nijefurd Bespreking motie van de raad van de gemeente Nijefurd, gericht tegen het ver dwijnen van steeds meer postagentschappen in het land, te ondersteunen en daarvan schriftelijk blijk te geven aan de Tweede Kamer, Postkantoren BV en de Postbank - Verzoek Stichting Badmintonhal Heiloo om aanpassing van de legesverordening Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders en de gemeenteraad ingediende bezwaar schriften tegen de volgende besluiten. maandag 18 maart 20.00 uur: Verlenen bouwvergunning uit breiden woning Runxputteweg 32. 20.40 uur: Oplegging dwangsom tot beëindi ging bewoning bijgebouwen Westerweg 70-72 21.10 uur: Beschikbaarstelling aanvullend kre diet uitbreiding Radboudschool. maandag 25 maart 20.00 uur: Afwijzing aanvraag kilometerver goeding Wvg. 20.30 uur: Afwijzing aanvraag Bbz-uitkering. 21.00 uur: Weigering urgentieverklaring. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage tot de datum van de hoorzitting bij de secretaris van de commissie voor bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie-ondersteuning. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Meer informatie Voor nadere informatie over het boven staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de com missie is op maandag 8 april a.s. Commissie Maatschappelijke Zaken Op dinsdag 19 maart a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat onder meer het vol gende punt. - Vijfjaarlijkse afrekening onderwijs De raad wordt voorgesteld de inkomsten en uitgaven van het openbaar basisonderwijs over het 5-jaarlijkse tijdvak 1996 t/m 2000 en de vijfjaarlijkse afrekening over dezelfde periode vast te stellen. Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 20 maart a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten. - Beleidsplan Wonen De raad wordt voorgesteld het Beleidsplan Wonen 2001 vast te stellen en als uitgangs punt te nemen voor het volkshuisvestingsplan. - Eindrapportage Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA), le fase. De raad wordt voorgesteld in te stemmen met de rapportage evaluatie afvalverwijde ring Heiloo 2000 en het plan van aanpak 2002-2004. - Beeldkwaliteitsplan Kennemerstraatweg. - Ontwerpstructuurplan Zandzoom. - Bouwaanvraag De Omloop 22. Extra raadsvergadering op 14 maart 2002 De gemeenteraad heeft een extra openbare raadsvergadering op donderdag 14 maart a.s. om 21.05 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis. U bent van harte welkom. Tijdens deze vergadering vindt de installatie van de raadsleden plaats met beëdiging en het afleggen van de belofte van de nieuw benoemde raadsleden. Bestemmingsplan 'Landelijk Gebied'. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat bij uitspraak van 6 Verplanten plantaan J stationsgebied. februari 2002, nr. 200102608/1 van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State het tegen het besluit tot goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 27 februari 2001 nr. 2001-35541 inge diende beroepschrift inzake het bestemmingsplan Landelijk Gebied, niet-ont- vankelijk is verklaard. Dit ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het bestemmingsplan is daardoor met ingang van 6 februari 2002 onherroepelijk geworden. Ter inzage Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen, van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur of anders na afspraak met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 46. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Hucht 2 en 6 - vergroten van twee buitenbergingen Oosterzijweg 108 - plaatsen prieel Oosterzijweg 130 - vergroten wagenberging De Achtkant 11 - plaatsen dakkapel Obriglaan 52 - plaatsen veranda Geestakker 40 - vergroten woning De Laghe Weijdt 13 - vergroten woning (dakopbouw) Nieuw bouwplan Slootenslaan 2 ter inzage (inspraakprocedure) De gemeenteraad is op 4 maart 2002 akkoord gegaan met het voorgenomen plan van de heer C.J. Kaandorp, Westerweg 279 voor de bouw van een woning met garage op het per ceel Slootenslaan 2, alsmede het vergroten van het ernaast gelegen parkeerterrein op de hoek Slootenslaan en Westerweg. Een woning op dit perceel in samenhang met het naast gelegen parkeerterrein ten behoeve van het bungalow-'en caravanpark 'Westerhoeve' is planologisch aanvaardbaar. Momenteel wordt dit perceel gebruikt als speelveldje dat bij het bedrijf behoort. Om de voorgenomen nieuwbouw gerealiseerd te krijgen is een pro cedure op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening noodzakelijk. Het college heeft de bevoegdheid van de raad gekregen om de te voeren vrijstellingsproce dure verder uit te werken. Ter inzage Het bouwplan ligt overeenkomstig de inspraakverordening gedurende vier weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, zodat een ieder kennis kan nemen van de inhoud van het bouwplan en de mogelijkheid heeft daarop te reageren. De openingstijden van het gemeen tehuis zijn van maandag toten met vrijdag' van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. De inspraakperiode loopt van 14 maart tot en met 10 april 2002. Na afloop van de inspraak periode wordt een verslag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de inge diende zienswijzen en een gemotiveerde reactie daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het college over de toepassing van de voorgeschreven procedure volgens artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij van plan zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het veranderen en verhogen van de bestaande uitbreiding op het perceel De Driestal 1. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 14 maart 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden-zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Uitbreiden St. Radboudschool op perceel Slimpad 18, art. 19, lid 2 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepassing van de vrijstellingsmo gelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het voorge nomen plan van het bestuur van de Stichting Kaprion in Alkmaar en architektenburo Paul Breddels bna uit Heerhugowaard voor het uit breiden van de R.K. Basisschool St. Radboud op het perceel Slimpad 18. De plaats van de uitbreiding is in nauw overleg met het ingeni eursbureau bepaald, zodat een aantal karakteristieke bomen kan worden gespaard. Na realisering van de voorgenomen perma nente uitbreiding zullen in totaal drie noodlokalen worden verwijderd. Het bouw plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Omgeving Gemeentebos". Medewerking kan worden verleend met toe passing van de hierboven genoemde Lees verder op pagina 6 r t L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct/0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4