Senioren Computer&Internet project in Heiloo Symposium van Ypsilon en GGZ Noord-Holland-Noord Fanfare Showband Heiloo treedt op De Boekenweek over de liefde Kids for Animals en Bomen voor Koeien i fr p 1*1 Jfngezö' brieven L 1 T 1 1 E Afzwemmen zwembad Loos Prima acteerwerk en mooie muziek van De Hans wijekers Lenteverkoop Welfare Rode Kruis Heiloo Dansen op zondagmiddag Seventies in de Ypsalon Excursie 400 jaar V.O.C. Padden en meer in het Heilooër Bos ANWB: Benut verdedigingswerken voor recreatie Ypsalon presenteert Gerrit Meun met auratekenen Spooktocht, Base Dance en Dance Party in Tendenz HEILOO Ièö44| Fietserstunnel Algemene ledenvergadering Wonen 50+ Heilooër bridgeclub Activiteiten NVVH UITKIJKPOST - 13 MAART 2002 - PAGINA 8 Een medewerker van het Senioren Computer&Internet Project helpt een van de leden op weg op de digitale snelweg HEILOO - Het studenteninitiatief Senioren Computer&Internet Project is na een succesvolle lancering in 2001 nu ook actief in de regio Heiloo. Vanaf maart 2002 staat een compleet team van computerconsulenten (studenten en senioren) paraat om senioren te hel pen bij het maken van de inhaalslag op het gebied van computers en internet. Dit gebeurt aan de hand van een speci aal ontwikkelde lesmethode en de spe ciale SeniorGids Hulplijn. Computers en internet zijn niet meer weg te denken uit onze maatschappij. Echter, niet iedereen kan de ontwikke lingen op computergebied even goed bijhouden. Juist onder de senioren blijkt er een enorme vraag te zijn naar begeleiding. Psychologiestudenten van de Katholieke Universiteit Brabant hebben een uitgebreid onderzoek opgezet naar het aanbod van compu tercursussen en computerapparatuur. Uit dit onderzoek kwam naar voren dat bij verschillende cursussen weinig reke ning wordt gehouden met de mogelijk heden en beperkingen van ouderen. Tevens bleek het aanbod van compu terapparatuur enorm divers, zelfs in doe-het-zelf zaken en supermarkten kan tegenwoordig een computer aan geschaft worden. Deze diversiteit en de onbekendheid met de materie blijken voor vele ouderen drempels op te wer pen om aan de slag te gaan met de com puter. Om de onduidelijkheid en onze kerheid weg te nemen is door de stu denten het initiatief genomen om het Senioren Computer Internet Project op te starten. Vanaf 2002 valt het pro ject onder de overkoepelende naam SeniorGids. Ook de overheid heeft dit project op waarde weten in te schatten en heeft daarom (beperkte) middelen vrij gemaakt om het Senioren Computer Internet Project financieel te onder steunen. Mede daardoor kunnen geïn teresseerde senioren al vanaf E 1495,- een compleet computerpakket aan schaffen inclusief computer en per soonlijke begeleiding aan huis. Binnen het Senioren Computer Internet Project kunnen ouderen een uitgebreid lestraject volgen met per soonlijke begeleiding en nazorg. De computercursussen worden gegeven HEILOO - Afgelopen maand werd er afgezwommen voor verschillende diploma's bij zwembad Loos. Er werd gezwommen voor het zwaardvis diplo ma, teddybeer- en kikkerbrevet en het A en B diploma. De geslaagden zijn: Zwaardvis brons: Malou Bakker, Laura Smit, Jorrit Welling. £waardvis Zilver: Stephanie Egberts, Sjors van Stiphout. Lisanne de Witte. Kikker: Layla Floris, Vince Delis, Judith Verberne, Wesley van Velzen. Teddybeer: Renee Meijjes. Linde Verduin, Karine Kaptein. Annastasia Smolinsky, Thom Merkus. Laura Hekker, Eecke van Leeuwen. Elise Spaan, Nadine Fritschy, Louise van de Molen. Diploma A: Clair Amson, Thijs de Boer, Rebecca Breuer, Priscilla Duits. Steve van de Eerden, Lisa Koenis, Lotte Mars, Michelle Schut, Michael Velzeboer, Sybren Welling. Diploma B: Stef Braam, Manuela van de Haven, Maud Ooijevaar, Ian van Veen, Rianne de Vries. HEILOO/EGMOND - De oudere groep van de jeugdmusicalvereniging Hanswijckers uit Egmond mocht dit weekend als eerste jeugdmusicalver eniging in Nederland de Wereld van Mathijs spelen. De musical gaat over Mathijs wiens wereld bestaat uit de natuur en de dieren waar hij mee kan praten. Daardoor vindt iedereen hem een beetje een zonderling, behalve Peer, nota bene de sterkste jongen uit de buurt. Samen hebben zij een bijzon dere vriendschap, die voor de buiten wereld geheim moet blijven omdat Peer een Neuzel is en Mathijs een Wapper. Deze twee groepen zijn eikaars vijan den en voeren al jarenlang oorlog met elkaar, omdat zij vinden dat ze niet samen in één land kunnen wonen. Als Peer op een dag verdwenen is, wordt Mathijs gedwongen om uit zijn droomwereld te stappen op zoek te gaan naar zijn vriend. De zaal was voornamelijk gevuld met ouders, grootouders, vrienden en klas genoten, die enthousiast reageerden op de mooie zang en het prima acteerwerk van de Hanswijckers. De voorstelling stond bol van de muziek wat de meeste bezoekers juist leuk vonden, maar er waren ook enkelen die het nodig von den hun desinteresse kenbaar te maken. Erg jammer, maar gelukkig heeft het grootste gedeelte van het publiek een leuke avond gehad. HEILOO - Op vrijdag 26 april kunt u het symposium 'De samenleving als asiel?' bijwonen in de ontmoetings ruimte van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464. Het thema is de vraag of de asielfunctie in de psychiatrie met de vermaatschappe lijking verloren is gegaan of zijn de ach terblijvers in de langdurige zorg nu ein delijk aan de beurt om van de vermaat schappelijking te profiteren? Onder meer wethouders van de grote steden, leden van de Tweede Kamer en commissarissen van politie laten keer op keer weten dat de aanbieders van geestelijke gezondheidszorg niet meer aanspreekbaar zijn voor de opvang van -veelal chronische- psychiatrische pa tiënten met ernstige gedragsproble men. Daarnaast wordt erop gewezen dat -in hun ogen- lastige psychiatrische patiën ten steeds vaker zonder goede behan deling in de politiecel zitten, dat het straatbeeld steeds vaker 'ontsierd' wordt door psychotische zwevers en dat rechters instellingen voor geestelij ke gezondheidszorg soms moeten dwingen om een patiënt op te nemen. De psychiatrie stelt daar tegenover dat het aantal psychiatrische bedden de afgelopen jaren niet is afgenomen en dat Nederland nog steeds het relatief hoogste aantal psychiatrische bedden van de westerse wereld heeft. Programma Het programma van dit symposium bevat onder andere presentaties van psychiater dhr. Lucieer, psychiater dhr. M. Sniedt, psycholoog dhr. van der Werf en een videopresentatie. Voor schriftelijke aanmelding: GGZ Noord- Holland-Noord, t.a.v. het secretariaat van bestuur, Antwoordnummer 1506. 1801 VB Heiloo (postzegel niet nodig). aan de hand van een speciaal voor dit project ontwikkelde lesmethode. De nieuwe Ster-5-lesmethode sluit aan op de mogelijkheden en beperkingen van ouderen met betrekking tot het leren omgaan met computers. Persoonlijke begeleiding en goede nazorg zijn essen tieel gebleken om blijvende computer vaardigheden op te doen. Het bleek namelijk dat ouderen die eenmaal met de computer aan de slag gaan en een reguliere cursus volgen vaak met veel onbeantwoorde vragen blijven zitten. Om beter met de compu ter om te leren gaan is daarom een spe ciale en zeer uitgebreide internetpagi na voor senioren gelanceerd (www.seniorgids.nl) en is er een specia le Hulplijn in het leven geroepen waar beginnende computergebruikers ook na de lessen met al hun vragen over de computer, internet en het e-mail terecht kunnen. De ondersteuning via internet en de Hulplijn vormen een succesformule waardoor in de afgelopen jaar al hon derden senioren de eerste kilometers gemaakt hebben op de digitale snel weg. In het project worden cursussen aangeboden voor Windows, internet en e-mail. Voor senioren die nog geen computer in huis hebben is het moge lijk om een compleet computerpakket aan te schaffen inclusief computer én met persoonlijke begeleiding aan huis van een deskundige computerconsu lent. Het afgelopen jaar is een landelijk net werk opgebouwd met tientallen enthousiaste computerconsulenten bestaande uit zowel studenten als actie ve senioren, die elk in hun eigen regio lessen verzorgen bij mensen aan huis. Dit alles vooralsnog zonder wachtlijs ten. Senioren die thuis in eigen tempo en de inhaalslag willen maken op het gebied van computers en internet, kunnen contact opnemen met dhr. Looman via telefoonnummer 013-5811108 of door een kaartje te schrijven onder vermel ding van naam, telefoonnummer en adres naar: SeniorGids Senioren Computer Internet Project, Antwoordnummer 60735, 5000 WB Tilburg (een postzegel is niet nodig). HEILOO - Op dinsdag 19 maart van 14.00 tot 16.00 uur zal in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo een lenteverkoop worden gehouden van de Sociale Activiteiten (Welfare Werk) van het Rode Kruis Heiloo. Op deze middag kunt u terecht voor diyerse handgemaakte artikelen, zoals b.v. kinder-, poppen- en babykleding, sokken en boxzakken versierd met applicatie en tevens zal er op deze ver koop een verloting zijn met 'altijd prijs'. Van de opbrengst van alle artike len kan het Welfare Heiloo weer nieuw materiaal aanschaffen voor haar deel neemsters. Heeft u belangstel ling voor het Welfare Werk en u wilt misschien vrijwilligster worden, neem dan contact op met Nel van Beek, tel.072-5330633. HEILOO - Zondag 17 maart is er weer gelegenheid om te dansen in het Open Huis van 14.00 tot 17.00 uur. De muziek wordt verzorgd door het Interned Kwartet o.l.v. Jaap de Haas. De entree bedraagt euro 2,50. HEILOO - Op zaterdagavond 16 maart houdt de Ypsalon, de Hucht 4. een avond geheel gewijd aan de muziek uit de jaren zeventig. Dj Theo heeft een koffer vol met oude rock en soul van onder andere de Rolling Stones, Deep Purple, Rubbets, Mud, Golden Earing en Abba. De zaal is open vanaf 21.30 uur en de entree is gratis. HEILOO - Op 20 maart 1602 'verenig den' zich de handelsvloten van de 6 ste den tot één Verenigde Oostindische Compagnie, met het doel verzekerd te zijn van een veilige vaart naar Oost- Indië en de handel op het verre Oosten. De culturele commissie Heiloo organiseert op dinsdag 26 maart een bezoek aan Hoorn, dat zijn welvaart voor een belangrijk deel aan de V.O.C. te danken heeft. Het programma op deze. dag bestaat onder andere uit een lezing van Joke Hoogland over het ontstaan van de V.O.C. in Hoorn, een bezoek het Museum van de Twintigste Eeuw en het Westfries Museum. Als u interesse heeft in deze excursie, kunt u zich op dinsdag 19 maart van 10.00 tot 12.00 uur in 't Trefpunt aanmelden. De kos ten bedragen euro 4,- inclusief koffie, exclusief treinreis. Bent u in het bezit van een Museumjaarkaart, dan deze graag meenemen. HEILOO - Op zaterdagavond 16 maart geeft Fanfare Showband Heiloo haar jaarlijkse donateurconcert. Zij zijn net als vorig jaar weer te gast bij GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg. Daar zullen bandleden en majorettes laten zien wat ze muzikaal in huis heb ben. Als de weersomstandigheden het toela ten zal vanaf 19.00 uur in de nabijheid van de kapel een kort buitenoptreden worden verzorgd. Gezien de korte duur van dit optreden, zullen daarvoor geen stoelen worden klaargezet. Om ca. 19.30 uur zal het concert worden voort gezet in de grote ontvangstruimte van Willibrord. Zoals gebruikelijk wordt het muziek festijn binnen geopend met de eigen FSH-tune, geschreven door bandlid Stef Bakker. De donateuravond kent wederom een sterk gevarieerd pro gramma met stukken als Riverstreet March, Ragtime Suite, Memories of the Sixties en Brazilian Bay Dance. De majorettes zullen natuurlijk de band weer vergezellen bij diverse num mers, maar er zullen eveneens solo nummers ten toon worden gespreid. Zowel bij de band als bij de majorettes zullen ook nu weer enkele leden debu teren voor het grote publiek en de Fanfare Showband Heiloo nodigt u uit om daarbij aanwezig te zijn. De entreeprijs bedraagt E 3,50, inclu sief een kopje koffie/thee). Donateurs hebben als altijd vrij toegang. Tijdens de pauze vindt er weer een grote loterij plaats, waarmee een schat van prijzen is te winnen. Maar liefst 350 prijzen liggen op u te wachten. Na het optreden is er tijd om nog even gezellig na te praten. Loes Luca temidden van enkele majorettes van de Fanfare Heiloo. De Boekenweek 2002, de 67ste, staat in het teken van de Liefde met als onder werp: Hebban olla vogala nestas, Verhalen en gedichten over de liefde. Dit motto is ontleend aan de vroegste Oudnederlandse regeltjes. Een roman tische pennenvrucht uit de middeleeu wen, vermoedelijk van een monnik, geschreven op de laatste bladzijden van een stichtelijke tekst. De volledige tekst, dit zijn slechts de eerste woorden, kent een aantal fraaie vertalingen. Zoals deze tekst, van de hand van K. Schippers en gepubliceerd in NRC Handelsblad van 6 april 2001:'Iedereen doet het met iedereen, behalve ik en jij, komt er nog wat van?' Uw persoonlijke bloemlezing samen stellen De Boekenweek over de Liefde dus. Een tijdloos en altijd actueel onder werp dat steeds weer weet te fascine ren. Het is een van de grote thema's in de literatuur. De Liefde is een aspect in vrijwel alle romans maar tijdens de Boekenweek wordt de nadruk gelegd op die boeken waarin Liefde het alles overheersende thema is. En die boeken zijn er in grote getale. Het jaarlijkse Boekenweekmagazine geeft bijvoor beeld een goede indruk van de bestaande titels. Het thema Liefde is voor de CPN (Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek) ook een goede reden voor een uitzonderlijk project. Zo kunnen zij aandacht vragen voor het thema van de Boekenweek en tege lijkertijd de poëzie voor het voetlicht brengen. Ter gelegenheid van en ook alleen tijdens de Boekenweek kan iedereen, via internet, eenmalig zijn of haar persoonlijke bloemlezing samen stellen. Hiervoor heeft de CPNB een ruime en brede selectie van meer dan 500 liefdesgedichten op het net gezet. De keuze varieert van Bertus Aafjes tot Joost Zwagerman en van de jonge der tiger Miguel Declerq tot een tijdgenoot van de middeleeuwse monniken, Heinric van Veldeken. Het betreft gepassioneerde gedichten van Jan Hanlo, het 'Ave Maria' van Willem Kloos en nog honderden anderen. De selectie van de gedichten werd ver zorgd door C.J. Aarts en M.C. van Etten. Uit dit aanbod van meer dan 200 Nederlandse auteurs moet het voor iedereen mogelijk zijn een keuze te maken. Elf dagen lang, in de Boekenweek, kan er worden besteld, van woensdag tot en met zaterdag 23 maart. De nieuwsgie rige kan vanaf vandaag al een kijkje nemen. Na de Boekenweek, vanaf 8 april, liggen de eerste bundeltjes gereed bij een van de ruim 500 boekhandela ren naar keuze. De kosten bedragen euro 7,50 per bloemlezing. Ieder bun deltje zal anders zijn en met 542 gedicli- HEILOO - De bomen in het Heilooër bos zijn nog kaal, maar het speenkruid bloeit, de padden maken zich op voor hun jaarlijkse trek naar het water, de reigers hebben hun hoge nesten weer betrokken en de zanglijster zingt. Dat alles heeft uiteindelijk maar één doel het doorgeven van het leven. Daar gaat het om, maar hoe dat precies gebeurt en waar het allemaal mee samenhangt, daar kan een natuurgids u veel meer over vertellen. Op zondag 17 maart staat die om 10.00 uur 's morgens klaar bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg voor de maande lijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. Deze wandeling duurt anderhalf a twee uur. Trek nog maar iets warms aan en draag waterdicht schoeisel, want het voorjaar is vaak koud en nat. Met verrekijker en loep ziet u mis schien bijzonderheden die u anders zouden ontgaan. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,-(graag gepast). Voor nadere inlich tingen kunt u bellen met tel. 072- 5350323 of 072-5325110. HEILOO - De druk op open ruimte rond de randstad is enorm door de groeiende behoefte aan huizen, wegen en bedrijventerreinen. Maar tegelijker tijd is er ook grote behoefte aan meer groene-ruimte en recreatie dichtbij huis. Welke rol kunnen de Stelling van Amsterdam en de Hollandse Waterlinie spelen bij het vervullen van deze recreatiebehoefte? Hierover wil de ANWB op 18 maart tijdens de Provinciale Ledenvergadering in Golden Tulip Heiloo met de leden dis cussiëren. De verdedigingswerken liggen als een ring op ongeveer tien kilometer van de hoofdstad en zijn ooit vanuit militair oogpunt neergezet. Inmiddels staat ze op de wereld erfgoedlijst en hebben hiermee hun belangrijke cultuurhistori sche waarde bewezen. De overheid wil veel geld en aandacht steken in de ont wikkeling van de verdedigingswerken. De ANWB zit in het bestuur van de Stelling van Amsterdam en pleit vooral voor de openstelling van een deel van de forten voor het publiek. De ANWB vindt dat mensen er moeten kunnen rij den, fietsen, varen en lopen zodat de geschiedenis op een aantrekkelijke wijze wordt overgedragen. Daarnaast wil de bond onderzoeken of leden er iets voor voelen op vrijwillige basis als 'fortwachter' op te treden of om rondleidingen te geven. Ook hier over wil de ANWB in Heiloo met de leden van gedachten wisselen. Leden die deze vergadering in Golden Tulip in Heiloo willen bijwonen, kun nen zich aanmelden bij het ANWB Verenigingssecretariaat, onder opgave van naam, adres en lidmaatschapsnum mer, Postbus 93200, 2509 BA in Den Haag, tel. 070-3147715, fax 070-3147898 of verenigingssecretariaat@anwb.nl. De vergadering begint om 19.30 uur. Wie zeker wil zijn van een plaatsje, doet er verstandig aan even te bellen. REGIO - De jeugdleden van de Dierenbescherming, afdeling Castri- cum, Heiloo, Limmen en Akersloot komen alweer volop in actie. Op warme zomerdagen zie je ze overal staan, koei en, maar ook schapen, paarden en andere dieren in de weide in de volle zon, met nergens een plekje schaduw hijgend en puffend, geen verkoeling te vinden. Ook op natte-, regenachtige- en winde rige dagen hebben heel veel dieren geen enkele beschutting meer tegen het natuurgeweld. Door de ruilverkaveling zijn in Nederland duizenden heggen, bomen en struiken verwijderd en ook al werd het weiland daardoor makkelij ker te bewerken voor de boer, voor de dieren heeft dat open landschap heel ve.el nadelen. Niet alleen is de beschut ting weg en worden de dieren daardoor ook kwetsbaarder, ook de leefomge ving voor veel vogels, vlinders, rupsen, kleine knaagdieren e.d. is daarmee ver dwenen. De Stichting w Aarde. is in mei 2000 samen met radioprogramma Vroege Vogels en Landschapsbeheer Neder land een actie begonnen, genaamd Bomen voor Koeien. Inmiddels zijn er door deze actie al 4200 bomen en strui ken geplant. Kids for Animals komen daarvoor graag in actie, want hiermee worden veel dieren geholpen! Op 13 maart starten de Kids for Animals met de pennenverkoop-actie; voor 1 euro kan men een pen kopen, de opbrengst wordt geschonken aan de Stichting wAarde. Zij planten er bomen en struiken voor (in overleg met de eigenaar van het land), alleen op die plaatsen waar dieren lopen en alleen zo geplant dat de schaduw op het weiland valt. Met een beetje geluk, kunnen er ook Kids bij het planten aanwezig zijn. Maar dat is nog niet alles. Op 31 maart en 1 april is het Pasen en ook daarvoor gaan de Kids aan de slag en wel op woensdag 13 maart in 't Open Huis in Heiloo om 14.00 uur en op zaterdag 16 maart in De Kern in Castricum om 10.30 uur. Met Pasen eet je natuurlijk alleen maar scharreleieren en als je wilt weten wat precies de eieren zijn van buitenlopen de kippen met snavel, dan kun je dat nu aan de weet komen. Ook wordt er een scharrellied geleerd en krijgt elk kind een kopie mee voor de juf op school, zodat vervolgens de hele klas het lied kan instuderen. Ook wordt er nog wat leuks geknut seld. Heb je zin om mee te doen? Dat kan, voor leden is de toegang gratis, voor niet-leden kost het 1,20 euro. Voor aanmelding of bestelling van het eier- boekje, dan kunt u bellen met Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. HEILOO - Donderdag 14 maart komt Gerrit Meun naar de Ypsalon. Gerrit tekent ter plekke uw aura en geeft daar zijn uitleg bij. Deze avond is bijzonder interessant voor mensen die iets meer willen weten omtrent hun energiehuis houding. De entree is euro 5,50, de zaal is geopend om 19.30 uur. HEILOO - Zaterdag 16 maart is er weer een supergave Base Dance voor de groepen 8 in Heiloo. De entree is gratis en de avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Vrijdag 15 maart is er zoals elke week een Dance Party voor bezoekers vanaf de brugklas t/m 15 jaar. De entree is E 0,80, en als je een pasje hebt E 0,60. Het duurt van 20.00 tot 23.00 uur. Tendenz is alcoholvrij en in de zaal mag niet.ger- ookt worden. Spooktocht Speciaal voor de groepen 8 in Heiloo organiseert Tendenz voor zaterdag avond 30 maart een spooktocht in het Heilooër bos. Tijdens de spooktocht zul je geweldig enge griezels tegenkomen die je opdrachten géven. Je kunt een inschrijfformulier ophalen op woens dag 20, donderdag 21 en vrijdag 22 maart tussen 15.00 en 17.00 uur. Deze kun je de week erop weer inleveren. Zorg dat je ouders hun handtekening erop zetten, zodat Tendenz zeker weet dat ze ermee instemmen. Het begint om 19.30 uur en de verwachting is dat je rond 23.00 uur pas terug zult zijn in Tendenz. ten van 227 dichters zijn er bijna ontel baar veel variaties mogelijk. De site Komliefste.com gaat vandaag open, elf dagen lang. Het Boekenweekessay door Marek van der Jagt Pure liefde vraagt een puur essay. Geschreven door een kundige auteur, met grote affiniteit met het onderwerp, met een vermogen tot inventief denken en bovenal een goede schrijfstijl. De CPNB vond Marek van der Jagt vol doen aan deze verlangens. Met het ene boek dat hij heeft geschreven, De geschiedenis van mijn kaalheid, bewees hij aan de criteria voor een boeiend essay te kunnen voldoen. En zoals ooit Arnon Grunberg werd gevraagd voor het Boekweekgeschenk naar aanleiding van één geschreven boek, wordt nu de debutant Marek van der Jagt uitgenodigd voor het schrijven van het essay. Hoewel hij in 2000, bij de verschijning van zijn roman aangaf het bij één boek te willen laten, accepteer de hij de opdracht. Het resultaat is Monogaam. Tijdens de Boekenweek te koop voor euro 2,25. De oplage is 70.000 exemplaren. Het Boekenweekgeschenk door Anna Enquist De hoeksteen van de Boekenweek, het geschenk, zal dit jaar verschijnen in een oplage van 747.000 exemplaren. Het lijkt er op dat de belangstelling voor de Boekenweek, na jaren van stijging, aan het stabiliseren is. Ter vergelijking: tien jaar geleden cirkelde de oplage rond de 550.000 exemplaren, sinds 1999 is dit rond de 750.000 boekjes. Het Boekenweekgeschenk is van oudsher een pocket. In 2000, ter gelegenhei'd van de 65-ste Boekenweek, verscheen het Boeken weekgeschenk van Harry Mulisch in een harde kaft in een gebonden editie. Enthousiaste reacties van de lezers waren aanleiding te onderzoeken of deze bindwijze gecontinueerd kon wor den. In 2001 werd deze discussie door kruist door het kingsize manuscript dat Salman Rushdie inleverde. Maar nu. in 2002, beschikken we weer over een boekje van 96 bladzijden. Anna Enquist. Ze studeerde piano en psychologie. Debuteerde in 1988 als dichteres, in 1994 als prozaschrijfster. Ontving prijzen, zowel van vakjury's als van het publiek. Tijdens de Boekenweek gaat zij met een literair- muzikaal programma op toernee, samen met pianist Ivo Janssen. Vanaf 13 maart is De Ijsdragers te lezen voor iedereen die tijdens de Boekenweek voor ten minste euro 11,11 aan Nederlandstalige boeken koopt. Voor meer informatie over de Boekenweek: zie www.boekenweek.nl. toonJ-Htftand 1 toe «a 11 o nonn. 1 HEILOO - Op maandag 4 maart werd tussen 17.15 en 18.30 uur op de Kanaalweg een verkeerscontrole gehouden. Er werd 11 maal procesver baal opgemaakt voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km. Twee bestuurders werden gever baliseerd voor het niet dragen van de autogordel. Een~51-jarige inwoner van Heiloo bleek tijdens een controle op de Nijenburgerweg op woensdag 6 maart om 02.30 uur teveel alcohol te hebben gedronken. Een transactievoorstel van euro 400 werd hem aangeboden. Op woensdag 6 maart werd aangifte gedaan van diefstal van een tweetal plantenpotten uit de tuin van een woning aan de Hofstee. De diefstal van de potten met daarin een vuurdoorn en een Japanse buxusstruik werd in het weekend van 2 op 3 maart gepleegd. In Termijen werd in een schuur die als bedrijfspand dienst doet ingebroken. Ontvreemd werd o.a. een mobiele tele foon. Op de Heerenweg werd een personen auto vernield. De eigenaresse trof haar Fiat Punto aan met een vernield por- tierslot. Mogelijk betrof het een poging diefstal uit de auto of diefstal van de auto zelf. In de nacht van 6 op 7 maart werd op de Oude Werf een aluminium bouw- steiger ontvreemd. De bouwsteiger stond tegen een pand aan. Bij het weg nemen werden gevelplaten en een toe gangshek beschadigd. Een 36-jarige automobiliste verzuimde voorrang te verlenen toen zij vanuit een parkeerplaats de Omloop opreed. Een 42-jarige automobiliste afkomstig uit Egmond aan Zee trachtte een aan rijding te voorkomen door uit te wij ken. Daarbij kwam haar auto in de berm terecht en raakte in een slip en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. Op vrijdag 8 maart werd tussen 19.15 en 23.00 uur in een woning aan de Oudburgerlaan ingebroken. Toegang tot de woning werd verschaft door met grof geweld de schuifpui te forceren. Kasten en laden werden doorzocht. Een geldbedrag werd weggenomen. Ook werd in de schuur ingebroken. Nog niet bekend is wat daar eventueel uit werd ontvreemd. Op 9 maart werd aangifte gedaan van diefstal van twee velgdoppen en het embleem van een personenauto van het merk Saab. De diefstal werd in de nacht van 7 op 8 maart gepleegd terwijl de nagelnieuwe Saab op het Maria's Hof stond geparkeerd. Op de Holleweg werden vier velgdop pen en het merkembleem van een Seat type Cordoba ontvreemd. Het voertuig stond in de nacht van 8 op 9 maart geparkeerd op het parkeerterrein van de Holleweg nabij d§ Stationsweg. Ook werd op een parkeerplaats aan de Willibrordusweg de vier wieldoppen en het merkembleem van een personen auto van het merk Jaquar ontvreemd. De diefstal werd zondag 3 maart tussen 18.30 en 20.30 uur gepleegd. Van een Volkswagen Golf die op de Willibrordusweg geparkeerd stond nabij de Beun werd het merkembleem ontvreemd. De diefstal werd in de nacht van 6 op 7 maart gepleegd. Tussen 9 en 10 maart werd van een Mercedes Benz het merkembleem ont vreemd. De auto stond tussen genoem de tijdstippen geparkeerd op de Willibrordusweg nabij de Beun. Als gevolg van de storm raakten in de ochtend van ldmaart enkele auto's op de Kennemerstraatweg beschadigd. Dit werd veroorzaakt door een afwaaiende dakplaat van een schuur van een pand aan de Kennemerstraatweg. Ook als gevolg van de storm waaide een dak plaat af van een bedrijf aan de Zeeweg. Deze belandde zonder schade te ver oorzaken in een tuin in de omgeving. Om erger te voorkomen werd de brandweer ingeschakeld om een boom aan de Kennemerstraatweg om te halen. De boom dreigde als gevolg van zware windstoten om te vallen. De boom werd door hun omgehaald en in stukken gezaagd. Ook werd door de brandweer een omgewaaide boom in het gemeentebos weggehaald. De boom was door de storm over het fiets pad gevallen. Een eenzijdige aanrijding vond op 10 maart om 15.45 uur plaats op de Nijverheidsweg. Een 44-jarige automo biliste botste op dat tijdstip op een hek en een lichtmast. Ze verklaarde later niet precies te weten wat er gebeurd was. Ze dacht dat ze een black out had gekregen. Op een campingterrein aan de Omloop werd in een huisje ingebroken. Door het inslaan van een raam wist men zich toegang te verschaffen. Weggenomen werd een videorecorder en een cd-spe- ler. Gevonden: enkele sleutels, horloge met leren band, pocketcamera merk Fuji, dunne zwarte computertas met disket tes en folders, gsm Siemens M35. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Wie het nog begrijpt mag het zeggen. Een tunneltje voor een dikke euro 907.000,euro 50,- per bewoner!) in een uithoek van Heiloo waar slechts weinig mensen wonen en dat ook nog slecht toegankelijk is. Waarom? Omdat er een paar jaar gele den een paard doodgereden is? Omdat heel sporadisch wel eens een ongeluk met dodelijke afloop met de trein is gebeurd? Omdat de NS het niet wil hebben dat er een doodgewone AHOB komt? Omdat mensen het geduld niet meer kunnen opbrengen om iets langer te wachten als de treinendienst een ver traging heeft opgelopen? Omdat de jeugd de laatste tijd met een gruwelijk spelletje bezig is: wie durft als laatste vlak voordat de trein er aan komt nog even over te steken? Zelfs dat heb ik al een paar keer mee gemaakt! Apropos, als het besluit al genomen is (volgens het ingezonden stuk van 6 maart jl.) en er reeds een bouwvergunning is afgegeven, waar was dan die informatieavond op 26 februari jl dan nog goed voor? Hebben we dit soort praktijken overigens niet eerder meegemaakt? Het huidige college heeft inmiddels wel een record gevestigd: van de euro 13 miljoen die het heeft ontvangen door verkoop van Multi-kabel aandelen is al 10% (DIFTAR: euro 680.000,- tunnel tje: euro 907.000,- in amper 1 jaar tijd over de balk gegooid! Over de balk gegooid? Zit de gemeen te dan werkelijk te wachten op een nieuwe reportage in het gelijknamige tv-programma van Yorin? J.Smid Heiloo HEILOO - Wonen 50+ Heiloo houdt zaterdag 16 maart van 10.00 tot 12.00 uur haar algemene ledenvergadering in de ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Naast jaarverslag en financieel over zicht wordt door de voorzitter informa tie gegeven over de voortgang van de plannen. Leden hebben voor deze ver gadering een uitnodiging ontvangen, belangstellenden zijn welkom. HEILOO - De Heilooër bridgeclub heeft dinsdag 5 maart als volgt gespeeld: A-lijn: Klerk - Stark 57.90, Brokx - Verhoef 55.00. B-lijn: Oosterwijk - Warmenhoven 56.70, Poulissen - Verhey 55.00. Donderdag 7 maart: A-lijn de Bruyckere - Stark 73.50, fam. Moscou 59.40. B-lijn: Koot - Hendrikse 65.10, Huting - Arnold 63.50. C-lijn: v.d. Dool - Neyens 56.30, Pohley - Post 55.00. D- lijn: Olgers - Schram 56.30, Koster - Visser 55.60. HEILOO - Op woensdag 20 maart maakt de NVVH (Ned.Ver. van Huisvrouwen) een excursie naar het Aboriginal Museum in Utrecht. In dit museum ziet u hedendaagse kunst uit alle windstreken van Australië. De Aboriginal kunst hangt echter nauw samen met de Aboriginal cultuur, zij is het resultaat van de botsing, de strijd en de versmelting van de traditionele Aboriginal cultuur. Het adres van het museum: Oude Gracht 176, te bereiken vanaf Utrecht CS met bus 2, halte Domplein. Vanaf CS station is het 10 tot 15 minuten lopen. Aanvang rondleiding: 14.00 uur. kosten 3 euro. Entree: MJK gratis, NS - Rabo pas 2.50 euro en 65+ pas 3.50 euro. Vertrek: 10.42 uur uit Heiloo. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 ('s avonds tus sen 19.00 20.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8