Tios blij met geslaagden The hunt for the fox bij scouting Limmen Gaudea Trio in Toonbeeld Castricum sluit contract met Milieudienst Regio Alkmaar i Adressen Limmen UITKIJKPOST - 20 MAART 2002 - PAGINA 12 Jongerencentrum Conquista Ledenavond NBvP Grote Paasdrive in Vriendschap Akersloot Bridgeclub Limmen Gevonden en verloren voorwerpen Handen uit de mouwen voor nieuw groen Liefdesgeheimen in de bibliotheek Jeugd-veiling Limmen Rayon turnwedstrijd Politieberichten CAL Gezellige 55+ middag SV Vredeburg Mogelijke inbreker loopt dubbele enkelbreuk op Fietstocht Rond de Noord Verkoop afgeschreven boeken Snelheidscontroles Sieraden uit woning gestolen Verkeersongeluk met letsel Voetganger aangereden door bromfietser Waakzaamheid blijft geboden Leden van Scouting Limmen zijn druk op zoek naar de vos LIMMEN - Afgelopen weekend werd op haast professionele wijze het beken de tv-spel 'the Hunt' van Yorin nage bootst bij de hoogste speltakken van Scouting Limmen. Jaarlijks organiseert men een zogeheten Nieuwjaars week end, waarin op kaart en kompas gelo pen wordt door de scouts. Men krijgt dan per groep zogeheten coördinaten op en tracht dan na onge veer 40 kilometer het einddoel te vin den. Dit jaar organiseerde de Takkatarastam dit weekend en vierde tevens hiermee haar 5-jarig bestaan. Gekozen werd voor een actief week end, geïnspireerd op het programma 'the Hunt'. Twee teams van de organisatie, de vos sen, werden vrijdagmiddag in de omge ving van Driehuis gedropt.Van daaruit moesten de teams lopend hun eigen route kiezen in een van te voren afge bakend gebied met vier landmarks (herkenningspunten), waarvan er twee aangedaan moesten worden.Naast de bekende volledige bepakking (rugzak) waren er ook videocamera's mee. s' Avonds kregen vier teams van elk zes deelnemers videobeelden te zien die de vossen hadden gemaakt. Aan de hand van de beelden gingen de 'hunters' fiet send op jacht en hadden tot 23.00 uur de tijd om de vossen te traceren. Helaas had deze avond nog geen 'hunts' opge leverd, zodat de volgende ochtend van uit IJmuiden de jacht op de vossen ver der richting het noorden kon gaan. Dat geen enkele moeite bespaard bleef bleek wel uit het feit dat de organisatie op elke gewenste locatie de videobeel den konden vertonen d.m.v. een zoge heten omvormer in de auto, en daar mee weer nieuwe aanwijzingen konden verstrekken. Pas op zaterdagmiddag rond de klok van drieën werd het eerste koppel vos sen gehunt in de buurt van Bergen. Later op de middag kregen de hunters de eindcoördinaten op en moesten met behulp van kaarten en kompas weer richting de thuisbasis Limmen. Het winnende team werd verrast met een zesgangen diner,terwijl de overige deelnemers zich rijkelijk te goed deden aan de boerenkool of hutspot. De vossen hebben in totaal zo'n 45 kilometer te voet afgelegd en de hun ters zo'n 100 kilometer op de fiets. De blaren en de zadelpijn konden echter geen afbreuk doen aan een fantastisch geslaagd scoutingweekend! LIMMEN - Het programma voor het weekend van 22,23 en 24 maart bij jon gerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Heb je zin om eens iets te maken, wat je vast nog nooit gemaakt hebt, ga dan aanstaande zaterdag naar Conquista. Het heeft iets te maken met kristalzout. Dus zorg dat je om 10.30 uur bij Conquista bent voor weer een leuke ochtend. De sluiting is om 12.00 uur. De entree is E 1,-. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 23 maart staat er bij de tie nerwerkgroep een Play Stationavond gepland met de Play Station 2. Tevens zal er die avond een internetblok geheel tot jullie beschikking staan. De entree is gratis. De deuren zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur. Zondagmiddag 24 maart is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 22 en zaterdag 23 maart is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Behalve uiteraard de bar hebben is er ook een pooltafel, flipperkasten, dar.tbord etc. Ga ook eens gezellig langs en maak er samen met de mede werkers van Conquista een gezellige boel van. LIMMEN - NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Limmen heeft op dinsdag 26 maart weer een ledenavond in 'Ons Huis', Zuidkerkelaan te Limmen met het natuur- en milieuprogramma Binnen Buiten. Een leuke presenta tie met veel tips over onder andere: milieuvriendelijk tuinieren, terrassen, biologische en plantaardige producten, tuinreizen en milieubesparende pro ducten. Aanvang: 20.00 uur. Op 2 april wordt een bezoek gebracht aan het tassenmuseum 'Hendrikje' in Amstelveen. Hiervoor kunt u zich nog opgeven bij Ineke Tebbens, tel. 072- 5051732. AKERSLOOT - Zaterdag 23 maart staat er weer een klaverjasdrive gepland in De Vriendschap te Akersloot. De hoofdprijzen bestaan deze keer uit draagbare radio-cd-spe- lers en een groot aantal levensmidde lenpakketten en tal van andere prachti ge prijzen in de paassfeer. Geen geluk bij het klaverjassen, geen nood, want ook bij de verloting zijn prachtige prijzen te winnen.Telefonisch kan men zich van te voren opgeven om verzekerd te zijn van een plaatsje op tel. 0251-312866. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 13 maart als volgt gespeeld: A- Lijn: 1. Alderlieste-de Groot 58.93, 2. Dolmans-Bollweg 55.80, 3.Slob-Zijp 54.46, B-Lijn: 1. Valkering-Witting 56.70, 2. Piersma-v.Splunder 54.46, 3. v.Buytenen-Bartels 52.23, C-Lijn: 1. v.d.Molen 56.43, 2. Valkering- v.Charldorp 53.21, 3. Gelsing-Stolp 52.50, D-Lijn: l.Balkenende- Wulterkens 56.07, 2. Maas 55.71, 3./4. Engelen-v.d.Bergh en Vendel-Hansen 54.64, E-Lijn: 1. Lewis-de Nijs 59.94, 2. Endel-Wulterkens 57.74, 3. v.d.Horn- Kops 54.76. CAL - De Politie Noord-Holland Noord, District Noord Kennemerland, Afdeling Zuid, groep Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevon den en verloren: Verloren in Castricum: Schoolpas JPT, goudkleurig Prisma horloge, zilveren Esprit ring, grijs/blau we dames handschoenen, zwart sleute letui met 3 sleutels, gsm Nokia 3330, gsm Nokia 3210 grijs, zwarte portemon nee Invito div. pasjes, bruine portemon nee Joop geld en div. pasjes en sleutel bos 2x. Gevonden in Castricum: Sleutelbos, gereedschapkist met inhoud, goud kinderarmbandje, foto boek met foto's jongelui, plastic tas Trenleder met damestas rugzakmodel oudje, oorbel met gekleurde bloem, Nokia 6110 groen/paars en bruin leren jas. Gevonden in Limmen: Sleutelbos. Deze goederen zijn gevonden/verloren tussen 11 en 18 maart. CASTRICUM - Vijfenzestig leerlingen van groepen 7 en 8 van het Castricums basisonderwijs zullen woensdag 20 maart hun bijdrage leveren aan nieuw groen in de gemeente. Onder begelei ding van medewerkers van Groenbeheer zullen zij in vlek H van Plan Albert's Hoeve (kern Castricum) ruim vijftig jonge bomen planten. Dat gebeurt in het kader van de 46ste Boomfeestdag. De plantactiviteiten beginnen om 10.00 uur aan de Margaret Krophollerlaan, ter hoogte van huisnummer 33. Voor de start zal burgemeester Kozijn een toe spraak houden. Daarna zullen de 31 leerlingen uit groep 8 van basisschool Augustinus samen met 34 leerlingen uit groep 7 van basisschool Toermalijn ruim vijftig jonge bomen planten op diverse plekken in de nieuwbouwwijk vlek H. Het gaat vooral om jonge iepen, daarnaast een aantal sierkersen plus 12 tot 15 esdoorns. LIMMEN - De hartverwarmende lief de staat tijdens de laatste gure dagen van deze winter centraal in de boeken week. Terwijl velen in deze kille dagen op zoek zijn naar hun fortuin, kunt u in de bibliotheek op zoek gaan naar de echt belangrijke zaken in het leven. Namelijk, de liefde. Wie durft de uitda ging aan te gaan om zijn of haar toe komst op het gebied van de liefde door een waarzegster te laten voorspellen? Een knappe vreemdeling op uw pad, een hartstochtelijke liefde vol passie en geluk, wilde nachten met een roodhari ge vamp... Wat heeft de toekomst voor u in petto? Laat de waarzegster de slui er oplichten van wat er op liefdesge bied voor u in het verschiet ligt. Op vrijdag 22 maart van 19.00 tot 19.30 uur is de waarzegster te raadplegen in de bibliotheek te Akersloot. En van 19.45 tot 20.15 uur kan zij u te woord staan in de bibliotheek te Limmen. LIMMEN - Traditiegetrouw vindt er elke vierde vrijdag in maart een veiling plaats in de voetbalkantine van VV Limmen. De opbrengst komt geheél ten goede aan de voetbaljeugd. Tijdens dit evenement gaan de meest uiteenlo pende zaken van de hand. Van koemest tot een slipcursus op Zandvoort en een brunch in de Johanneshof is een greep uit het aanbod. Ook diensten zoals het schoonmaken van dakgoten en het oppassen op kinderen of het uitlaten van honden worden aangeboden. De veiling zal plaatsvinden onder lei ding van een erkend veilingmeester. De inbreng van de ca. 250 kavels (aanbie dingen), wordt voornamelijk verzorgd door de Limmenaren en een deel wordt door het Limmense bedrijfsleven opge bracht. De veiling in de Limmense voetbalkantine begint vrijdag 22 maart om 21.00 uur. LIMMEN - Op zaterdag 16 maart heeft de Limmer sporthal d'Enterij onder dak mogen bieden de toekomst des vaderlands, de turnjeugd van Rayon Alkmaar, die daar de tweede competi tie wedstrijd van dit seizoen heeft gehouden. En het was een wedstrijd met een groot aantal deelnemende turnverenigingen: BTC, Con Amore, Hygiea, Hercules, Jong-Holland de Halter, BSV-Odis,Turn-in, DVV, Sparta en de organiserende verenigingen VIOS, DOS en TIOS. Het was een spannend spektakel, waar de kinderen op de turntoestellen om het hardst streden om in de niveaucate gorie waar ze in uit kwamen een goede prestatie neer te leggen. Om de kinde ren goed met elkaar en op een verge lijkbaar niveau te kunnen laten turnen zijn hun oefeningen in een Landelijk Oefensysteem onderverdeeld in cate gorieën, klasse, vergelijkbaar met b.v. gewichtsklasse bij boksers. Ieder kind hoort dus dan in haar of zijn eigen cate gorie uit te komen, zo wordt het een eerlijke en een echte wedstrijd. En dat het echt spannend was vonden alle kinderen, want de uitslagen waren goed voor TIOS: bij Instappers Niveau 9 (de jongste kinderen) veroverde Joyce Mous de eerste plaats en Nina Wagemaker behaalde de derde plaats, bij de Instappers Niveau 8 bemachtigde Daisy de Winter de derde plaats, bij de groep Pupillen I Niveau 8 veroverde Sanne Pepping de derde plaats, in de Pupillen II Niveau 6 ging een tweede plaats naar Elianne Meester, allemaal kanjers dus, zoals hun trainsters Caroline Welboren en Els Lemmers hen terecht noemden. Klachten over fietsen op de stoep Er bereiken de politie van Akersloot (en Limmen en Castricum) sinds enige tijd klachten over het rijden van fietsers over het trottoir. Met name de jeugdi gen onder ons maken zich hier nogal eens schuldig aan. Het hoeft natuurlijk geen betoog dat ingevolge de verkeers- wetgeving het niet is toegestaan om met de fiets over het trottoir te rijden. De kinderen leren dat allemaal in groep 7 van de basisschool en mis schien weet u als oudere inwoner van Akersloot zich dat ook nog wel te her inneren van uw lagere schooltijd. Toch wil de politie u er nogmaals op wijzen dat het met de fiets rijden op de stoep erg gevaarlijk en hinderlijk kan zijn voor voetgangers en tevens voor uit een uitrit komende auto's die daar terecht geen rekening mee houden. De politie hoopt dat u als ouder uw kind hierop wilt wijzen en dat indien u het van uw kind ziet hem of haar hier op wilt aanspreken. De politie zal dit in elk geval wel doen. In het uiterste geval is het zelfs mogelijk hiervoor een bekeuring uit te schrijven van euro 23,- LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt op zondag 24 maart vanaf 14.00 uur weer een gezelli ge middag voor de mensen van 55 jaar en ouder uit Limmen, in het cultureel centrum Vredeburg. Men kan onder het genot van een kopje koffie/thee of een drankje het alleen zijn even doorbreken door een goed gesprek, het leggen van een kaart je, te biljarten of te sjoelen. Voor nadere informatie: Thea Adrichem. tel. 072-5051404. CASTRICUM - Op 24 maart treedt vanaf 14.30 uur het Het Gaudea Trio, bestaande uit Harmke Brouwer, Norman Jansen en Robert Vroeg- indeweij, op in Toonbeeld. Het trio werd in de huidige samenstelling opge richt in 1999. Het repertoire omvat ver schillende stijlperiodes vanaf de 17de eeuw tot heden. Harmke Brouwer speelt vanaf haar tiende jaar harp. Ze volgde onder ande re een masterclass bij Susann McDonald, deed een kamermuziekcur- sus bij Marielle Nordmann in het kader van Festival lie de France en nam deel aan eert interpretatiecursus aan de Europese muziekacademie in Bonn bij Edward Witsenburg. Ze won de eerste prijs van zowel het Nederlandse Harp Concours in 1994 en ook het interna tionaal Harp Concours te Spotorno in Italië in 1995. Menigmaal trad zij op als soliste bij onder andere het Brabants Kamerorkest, het Haydn Jeugdorkest, de Philips Orkest Vereniging en het NOG-ensemble. Norman Jansen begon op negenjarige leeftijd met altviool. In Tilburg volgde hij de Vakopleiding aan het Brabants Conservatorium voor het Diploma Docerend Musicus. Hierna vervolgde hij zijn studie aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam voor Uitvoerend Musicus, waar hij verschei dene malen meedeed aan Meester cur sussen in Zwitserland. Hij werd prijs winnaar tijdens het vierde Nationale Concours van SJMN te Den Haag, was gedurende zes jaar altviolist van barok- ensemble 'Rejouissance' en werd in 1991 soloaltist van het Brabants Kamerorkest. Momenteel is Norman actief als freelance altviolist in diverse orkesten en ensembles. Robert Vroegindeweij begon op tienja rige leeftijd met fluitspelen. Hij stu deerde aan het Utrechts Conser vatorium en vervolgde zijn opleiding aan de Indiana University in de VS waar hij in 1997 Cum Laude afstudeer de voor het Performer Diploma. Tegenwoordig remplaceert hij in diver se beroepsorkesten en is zeer actief op het gebied van kamermuziek. Het programma bevat onder andere de volgende onderdelen: Suite Popular Espanola van Manuel Rodriquez Moreno Buendia, Sonate pour flute, alto et harpe van Claude Debussy en de St. Nicolas Suite pour flute, viola et harpe van Krinio Papastravou. Aanvang: 14.30, toegang E 5,70, cjp/65+ E 4,50, kinderen E 1,- (kinderopvang aanwezig). Voorverkoopadressen: Toonbeeld, Muziekhandel Borstlap, Bakkumerstraat 13, Boekhandel The Readshop, Geesterduin, Aula Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum. Tel 0251-659012, fax 0251- 670621, email tnbeeld@xs4all.nl, www.toonbeeld.nl. Programma komend seizoen 2002: 22 september Mariëtta Petkova, 20 oktober Whetstone, 17 november Musica Parlanta. 2003: 19 januari Romanian Gipsy Quintet, 9 maart Maat 6: a capella, 13 april Abbie de Quant. Toonbeeid Voorstellingen 2002:16 oktober 2002: VandenBoom en IndenPut, 15 december Max Tak Filmorkest. Toonbeeld Literair Lezing Judith Koelemeijer: 14 mei 20.00 uur, bibliotheek Castricum. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 15 maart ronde 22 van de interne competitie. E. Stolp pro beerde met de Russische verdediging J. Admiraal te verrassen in zijn laatste kans om hem in te halen. Het zwarte paard van Stolp op e4 keek lange tijd dreigend om zich heen, maar werd geruild na een voorbarige pionnenop- stoot op de koningsvleugel. Admiraal kreeg hierna een uitstekende stelling en maakte de klus geroutineerd af. H. Ebels heroverde de derde plaats op J. Limmen toen deze in een stevige strijd een stuk verloor. R. Rommel reageerde met zwart wel heel bizar op het koningsgambiet van B. Stolp en ruï neerde zijn koningsstelling. B. Stolp drong met veel materiaal binnen om heerlijk prijs te schieten op de arme koning van Rommel en klom hiermee naar de vijfde plaats. De veelbelovende D. Keijzer gaf K. Kramer uitstekend partij en wist het iets mindere eindspel keurig binnen de remisemarges te hou den. P. v.d. Heijdt speelde niet geconcen treerd en moest dit tegen G. Hafkamp bekopen met een snel verlies. D. Schut walste voortvarend over J. Tebbens heen toen die onnauwkeurig reageerde op de koningsaanval van Schut. Komende vrijdag is het traditionele Paastoernooi. Maandag 25 maart is de bondswedstrijd tegen VVV uit Alkmaar en op goede vrijdag is er geen schaken zodat de volgende ronde is op 5 april. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-E. Stolp l-Ö, H. Ebels-J. Limmen 1-0, B. Stolp-R. Rommel 1-0, K. Kramer-D. Keijzer remise, G. Hafkamp-P. vd Heijdt 1-0, G. de Graaf-B. Kerkhof 1-0, H. Levering-R. Termes 0-1, K. Keijzer-J. Levering 0-1, K. Aafjes-T. Al 1-0, M. Kos-B. Schijf 0-1, E. van Duin-S. Sofan 1-0, E. Mooi-B. Blekemolen 0-1, N. van Leen-N. Pepping remise, D. Schut-J. Tebbens 1-0, J. Duin-H. de Hoog 1-0. Groep B. Vince Kaandorp-Thijs Witkamp 0-1, Mike Krom-Martijn van Rees 0-1, Tim Castelein-Menno Koot 0- I, Jeroen Levering-Nutte van Belzen 0- 1, Djurre Bismeyer-Alex Zwart remise, Wouter Mijnsbergen-Micha van Buuren 0-1. CASTRICUM - De gemeente Castricum heeft voor 2002 een dienst verleningscontract gesloten met de milieudienst regio Alkmaar (MRA). Daarmee kan de nieuwe gemeente Castricum actief deelnemen aan dit gemeentelijk samenwerkingsverband, dat gemeentelijke milieutaken uitvoert voor de gemeenten Bergen, Schermer, en Graft-De Rijp. Ook voor de voor malige gemeenten Limmen en Akersloot heeft MRA drie jaar lang naar volle tevredenheid de milieutaken uitgevoerd. De gemeente Castricum is als gevolg van de eerdere deelname van Limmen en Akersloot automatisch deelnemer van de gemeenschappelijke regeling. Vanaf 1 april 2002 zal MRA ook milieutaken voor Alkmaar en Heiloo gaan uitvoeren en daarmee een mid delgrote professionele milieudienst worden. De gemeentelijke taken op milieuge bied lenen zich goed voor regionale samenwerking. Het vergt specifieke LIMMEN - Vorige week zondag deden twee meisjes van gymnastiekvereniging TIOS uit Limmen examen voor het turnassistenten-diploma. Turnassisten- ten werken als aanvulling op de train(st)er en kunnen door hun inzicht, begeleiding en ondersteuning enorm goed helpen bij de gymnastieklessen van verenigingen. Voor sommigen kan de assistenten opleiding zelfs een aan loop vormen om volledig trainer of ver- enigingleid(st)er te gaan worden. Met dit voor ogen deden Berdien Oiling, Isabel Slooten en Geaulie Zeeman mee aan de KNGU-opleiding die door de trainers Jos Groentjes en Els Lemmers verzorgd en gegeven werd. Op zondagochtend togen zij meerdere malen naar Castricum om daar opgeleid te worden tot turnassis- tenten. Met de opdrachten die zij daar kregen, gingen zij aan de slag bij de gymlessen van TIÖS. CASTRICUM - Zaterdag 16 maart omstreeks 20.20 uur, kreeg de politie van bewoners van een woning aan de Tureluur, de melding dat er één of mogelijk twee mannen op hun grintdak liepen. Toen de politie naar de melding onderweg was sprong iemand van het dak af. De bewoners zagen een man op handen en voeten wegkruipen in de richting van de Wielewaal. Deze man, een 27-jarige buitenlander zonder vaste woon- of verblijfplaats in Nederland, werd door gealarmeerde buurtbewo ners aangehouden en door de politie overgenomen. Met een diensthond werd nog gezocht naar een mogelijk tweede man maar die werd niet aangetroffen. De aange houden man bleek bij de sprong van het dak een dubbele enkelbreuk te hebben opgelopen. Hij werd opgeno men in het ziekenhuis en moest geope reerd worden. Hij had geen inbrekers werktuigen bij zich en ook werden er (nog) geen braaksporen op de daken van de woningen aangetroffen. Als ver denking blijft er tegen de man niet meer over dan dat hij zich onbevoegd op het dak bevond. En met goed gevolg. Berdien en Isabel zijn geslaagd voor het examen en zijn nu officieel turnassistent. Helaas kon Geaulie de cursus niet afmaken door dat zij in het ziekenhuis opgenomen werd. De kinderen en leiding van TIOS zijn heel blij met deze meisjes en hopen dat zij nog lang bij TIOS op de lessen assisteren. In dezelfde week deden ook drie moe ders examen voor de jurycursus LOS verplicht. Na vier pittige theorieavon den achter de rug te hebben gehad was de uitslag van het examen een opluch ting voor de drie vrouwen. TIOS felici teert Prisca Koot, Marjan van de Peet en Ina Pepping met het behalen van hun jurybrevet. Zij hopen dat er vol gend seizoen weer een aantal ouders deze cursus willen doen. Zonder juryle den zijn er namelijk geen wedstrijden mogelijk. deskundigheid, die door concentratie van de medewerkers beter benut kan worden. Zo kunnen medewerkers zich verder specialiseren op deelgebieden en hun kennis ten goede laten komen van alle deelnemende gemeenten. Bovendien zijn er mogelijkheden om milieuproblemen in de regio uniform aan te pakken, bijvoorbeeld bij de handhaving van milieuwetten. Ook kan het ertoe bijdragen dat de deelnemen de gemeenten gezamenlijk optrekken bij bijvoorbeeld de discussie over geluidhinder van de luchtvaart. De medewerkers van MRA voeren hun werkzaamheden uit vanuit het Alkmaarse Stadskantoor. Voor een deel zullen de Castricumse werkzaam heden dus vanuit Alkmaar worden geregeld. In Castricum zijn milieume dewerkers voornamelijk belast met het ontwikkelen van plaatselijk milieube leid. Binnenkort volgt nadere informa tie over vergunningaanvragen, meldin gen, controles etcetera in het kader van de Wet Milieubeheer. m m CASTRICUM - Het dames 2 team van Sea Devils is kampioen! De dames speelden afgelopen zaterdag thuis tegen Spaarndam en behaalden een glansrijke overwinning. De Spaarndamse dames werden net niet gedubbeld; 87-44. De voorsprong in de competitie op naaste concurrent Lions uit Zandvoort werd door de overwinning zo grootdat Sea Devils niet meer in te halen valt. De champagne kon dan ook direct al worden ontkurktde beker zal in een later stadium worden uitgereikt. Op de foto van l naar r staand: Rosita WiendelsNel Grootjen, Irene Weber, Wilma BeukersSandra Verburg, Marike Balster en Jacquelien Dijkman. Zittend van l naar r: Ineke Post en Marijke Teunis. Coach Hans van Uitert ontbreekt op de foto. (foto UKP) CASTRICUM - Winkelcentrum Gees terduin in Castricum houdt in samen werking met KSI twee fietstochten op 24 maart. Deze tocht heet Rond de Noord. U kunt twee afstanden fietsen. Er is een tocht met een afstand van 30 km (start van 09.30 tot 10.30 uur) en een tocht van 60 km (start eveneens van 09.30 tot 10.30 uur). Tijdens de grote tocht zijn de fietsers bereikbaar onder telefoonnummer 06- 22112135 en 06-23076807. Tussen 09.30 en 10.30 uur kunt u een route verkrij gen in sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum. Men kan ook met de 60 km tocht gezamenlijk om 10.00 uur met een groep vertrekken, achter voorrijders met een maximum snelheid die ligt tussen de 20 a 22 km per uur. De kosten bedragen voor niet- leden 1 euro, voor niet-leden van de NTFU 50 eurocent en voor eigen leden is de tocht gratis. Inlichtingen omtrent deze twee tochten kunt u verkrijgen bij: W.F. Minneboo, tel. 0251-213269, J. Koeman, tel. 025 L- 240862 of J.C.M. Vriend, tel. 072- 5339458. Eventuele brieven of artike len die u per e-mail wilt versturen kunt u richten aan: Post.k51@hetnet.nl of wfm@wanadoo.nl De activiteiten van de fietsclub kunt u bekijken op home.hetnet.nl/~ksi CASTRICUM - Op 25 maart start om 14.00 uur de verkoop van afgeschreven boeken in de Openbare Bibliotheek Castricum, locatie Akersloot, Rembrandtsingel 1. Voor al deze boe ken geldt een speciale actie prijs van E 0,50. AKERSLOOT - Woensdagmiddag werd een korte snelheidscontrole gehouden op de Geesterweg. Vier bestuurders werden bekeurd wegens de snelheid, een vijfde bleek zijn auto gordel niet te gebruiken. AKERSLOOT - Maandag 11 maart werd duidelijk dat er is ingebroken in een woning aan de Kerkemeer. Men kwam in het huis door een raam in een deur van het balkon te vernielen. Vanuit de woning werd een doosje met verschillende sieraden weggenomen. CASTRICUM - Woensdag 13 maart omstreeks 08.00 uur gebeurde een ongeluk op de Bloemen t.h.v. de Jac P. Thijsseschool. Een 12-jarige fietsster sloeg linksaf en werd aangereden door een rechtdoor rijdende auto. Het meis je werd met o.a. een gebroken enkel overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. CASTRICUM - Vrijdag 15 maart omstreeks 23.25 uur vond er op de Heemstederweg, voor de kruising met de Korendijk, een aanrijding met letsel plaats. Een 16-jarige bromfietser uit Castricum had niet in de gaten dat er rechts van de weg een voetganger liep. Hij reed deze man, een 19-jarige Heemskerker, van achter aan. De voet ganger werd met hoofdletsel opgeno men in het ziekenhuis. De bromfietser mocht na behandeling naar huis. Hij had een hersenschudding. Zijn 16-jari- ge passagier uit Castricum had letsel aan zijn onderarm en mocht na behan deling in het hospitaal ook naar huis. CAL - Een 'groen' actieprogramma van het college van de nieuwe CAL- gemeente betekent niet automatisch behoud van de groene ruimte. De Stichting tot behoud van de natuurlijke en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeeromgeving (de stich ting met de lange naam) waakt over de groene ruimte binnen de CAL. Waakt u mee? Als het college van burgemeester en wethouders zich houdt aan het actie programma en de hoogste prioriteit geeft aan het opstellen van een nieuw bestemmingsplan buitengebied, dan zou dat betekenen dat de (van oor sprong Akersloter) stichting overbodig is geworden. In het verleden heeft de stichting herhaaldelijk haar bestaans recht bewezen en heeft zij vaak ernsti ge ingrepen in de natuurlijke en cul tuurhistorische omgeving van het Alkmaardermeer weten te voorkomen of om te buigen. De ervaring leert de stichting echter dat de waakhondfunctie nuttig en nodig is en die ervaring heeft ertoe geleid dat ook in Limmen en Castricum contacten zijn gelegd met gelijkgestem den. Dit neeft geresulteerd in de oprichting van een afdeling in elk van de drie CAL-dorpskernen. De stichting werpt zich op als waakhond, zodra zij vermoedt dat er sprake is van een onverantwoorde aantasting van de groene ruimte. Er worden alternatie ven aangedragen, maar cruciaal is om er op tijd bij te zijn. Als de plannen er eenmaal liggen en het proces is in wer king gezet, dan is het eigenlijk-al te laat. De stichting is een politiek en finan cieel onafhankelijke organisatie. Voor haar werk is een degelijke achterban noodzakelijk, Wie het werk van de Stichting tot behoud van de natuurlijke en cultuur historische waarden in de Alkmaardermeeromgeving wil steunen of er verdere informatie over wil heb ben, kan contact opnemen met: Hennie Groot-Schermer, Brahmslaan 8 te Akersloot, tel. 0251-310110, Lia Vriend, 't Kieftenland 35, te Limmen, tel. 072- 5051874 of met Jan Willemse, Heereweg 32a, Castricum, tel. 0251- 653735. Ook is alle informatie betreffende ontstaan, doelstelling, werkwijze en nog veel meer beschik baar op internet: www.welcome.to/alk- maardermeer e-mail: alkmaardermeer- omgeving@hotmail.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12