Fancy fair bij CBS De Duif De Nieuwe Wereld: een andere kijk op spiritualiteit Fleurige expositie Vrouwtje Spaans Plezier op school Rosita Steenbeek te gast in de bibliotheek Conclusies preventief huisbezoek gereed De nieuwe is officieel geïnstalleerd 1 Het tuinseizoen begint voor de vrijwilligers van WonenPlus Collega's Vet feliciteren Marion met 25-jarig jubileum ■AmI Jngezo' brieven ÏT id-papieracties in Heiloo Medium Leo Govers bij De Nieuwe Wereld Cursus Tiffany Heiloo sluit zich aan bij Milieudienst Regio Alkmaar Nationale Hersenweek Dame bevrijdt zichzelf Medewerkers Damland ongerust Landelijke sterrenkijkdagen Jeugddisco bij opening zomerseizoen TV Het Vennewater wordt in april geopend. De Duif zal de opbrengst dan overhandigen. HEILOO - Bouwhelmen, een cement- molen. stenen, spijkers met heel erg grote hameis, reflecterende veiligheids- vesten en nog veel meer bouwmateria len en -attributen vormden het decor op de jaarlijkse fancy fair van basis school De Duif, afgelopen vrijdag 15 maart. Het motto was dit 'draag een steentje bij' met Bouwen als thema. De spelletjes, de rommelmarkt, de poppen kastvoorstelling en het restaurant, waar het grote rad van avontuur nauwelijks stil stond, werden dit jaar wederom druk bezocht. De opbrengst was dan ook grandioos, 2.725 euro. De 87-jarige orgelman, de heer Altenburg, die zijn diensten al jaren kostenloos aanbiedt, heeft met zijn orgeltje maar liefst 50 euro voor het goede doel opgehaald. De Duif schenkt de opbrengst van de fancy fair altijd aan een goed doel. Dit jaar is deze bestemd voor Villa Trivesta. een logeerhuis voor kinderen met een psychiatrische stoornis. Het huis is met name bedoeld om de gezinsleden, waar deze kinderen opgroeien zo nu en dan te ontlasten. Villa Trivesta, dat onder verantwoordelijkheid valt van Kinder en Jeugdpsychiatrisch Centrum Triversum, is gevestigd in Castricum en De 87-jarige orgelman Altenburg HEILOO/ALKMAAK - Het 'paranor male' beleven is op verschillende manieren te ervaren. Bijvoorbeeld via de diverse wijzen van verwoorden die '^mediums via helderziende waarnemin- gen vanuit hun niveau van gevoeligheid aan de geïnteresseerde mens mogen laten weten. De berichten vanuit die onzichtbare wereld, die zuiver werken de mediums mogen doorgeven, zijn voor veel mensen allereerst een nieu we, opmerkelijke belevenis. Bij meer kennis van deze materie is dit weten ook dikwijls een grote steun in het dagelijks leven. De mens die zich al langere tijd verdiept in het paranorma le heeft zich mogelijk reeds een voor zichtig beeld kunnen vormen van die Andere Wereld van waaruit mag wor den geput om die bijzondere verbin ding tussen hemel en aarde tot stand te brengen. Via deze manier van werken en denken worden vele paranormale avonden gehouden. De spirituele stichting De Nieuwe Wereld heeft zich deels losgemaakt van deze manier van zich bewegen in deze materie, namelijk omdat zij het paranormale volledig ingebed ziet als deel van de spirituele mogelijkheden, dus beleven van het geestelijk zijn en daardoor zijn groeimogelijkheden. Daarom wordt op alle maandagavon den, die openbaar toegankelijk zijn, door Else Marianne een inzicht of een overweging verwoord die de Andere Wereld specifiek voor De Nieuwe Wereld aan haar doorgeeft. Deze bijzondere woorden zijn niet alleen leerzaam maar zijn tevens als lei draad bedoeld voor de spirituele weg van ieders leven. Een aantal van deze inzichten zijn door de grote belangstel ling hiervoor reeds samengebracht in de bundel 'De Nieuwe Morgen', die bij stichting De Nieuw Wereld verkrijg baar is. Velen die zich al in deze materie van denken en voelen hebben verdiept komen zelfs speciaal voor dit deel van de avond naar De Nieuwe Wereld om te ervaren hoe 'oude woorden' opnieuw geïnspireerd naar de mens toe mogen komen. Daarnaast is er ook elke maandagavond een medium, die de persoonlijke steun vanuit de Andere Wereld aan u mag doorgeven. Tevens heeft elke avond zijn eigen thema. Op diverse manieren wordt dit steeds onder de aandacht gebracht. U kunt zelf ervaren hoe De Nieuwe Wereld zijn weg naar u toe wil vinden aan het Fnidsen 33 te Alkmaar, aan vang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Voor inlichtingen belt u met tel. 072- 5334280. ALKMAAR - Medium Leo Govers komt 25 maart bij De Nieuwe Wereld. U mag via door u meegenomen gele paasbloemen vanuit de andere wereld weer 'boodschappen ontvangen'. Locatie: Fnidsen 33 te Alkmaar, aan vang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree: E 4,55. Inlichtingen, tel. 072- 5334280. HEILOO - In 't Trefpunt wordt van 3 april tot en met 8 mei een cursus Tiffany glas-techniek gehouden waar u een lamp, raamhanger, vaasje, thee lichtje of fotolijstje kunt maken. De cursusprijs is euro 34,09, exclusief euro 45,45 materiaalkosten. Voor aanmel ding en informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Nog even en het tuinsei zoen breekt weer aan. Het gras begint weer te groeien, er moet nog wat gesnoeid worden, bladeren moeten opgeruimd en de violen kunnen gepland. Het is bij WonenPlus bekend dat bij het langer zelfstandig blijven wonen in een huis met een tuin juist die tuin een knelpunt kan gaan vormen. Om op die vraag, ondersteuning bij tuinonderhoud, in te spelen is WonenPlus een samenwerking aange gaan met een hovenier. Door het afslui ten van een-:uinabonnement op maat, oftewel passend bij uw tuin en uw financiële mogelijkheden c.q. wensen, kan hij u van dienst zijn. Denkt u bij voorbeeld aan een maaiabonnement of een maai-schoffel abonnement. Maar ook andere varianten zijn natuurlijk bespreekbaar. Of heeft u er als eens aan gedacht uw tuin onderhoudsarm in te richten? Investeren om er de seizoe nen daarna de vruchten van te plukken. De hovenier van WonenPlus denkt graag met u mee. Over het uurtarief voor de tuinabonne- menten is WonenPlus een korting van zo'n 20% overeengekomen: deze dienstverlening wordt aangeboden voor E 25,- per uur (f 55,-) excl. BTW. WonenPlus Heiloo is het samenwer kingsverband tussen de Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Woon- en Zorgcentrum Heiloo, de Woningstichting Heiloo, de ANBO en KBO (ouderenbonden) en de UVV (Unie van Vrijwilligers). Door het opzetten van diensten zoals hierboven genoemd ondersteunen zij ouderen (vanaf 55 jaar) bij het zo lang mogelijk zelfstandig wonen in hun eigen huis. Dit initiatief wordt gestimuleerd en gesubsidieerd door de Provincie Noord-Holland. Een abonnement op WonenPlus bedraagt a 8,50 per kalen derjaar. Voor meer informatie over deze nieu we dienstverlening of de overige WonenPlus diensten, tel. 072-5331297. HEILOO - Al 25 jaar is Marjon Kiesling het gezicht van Vet, zowel in het filiaal in Castricum als in Heiloo. Volgens eigenaar Jan Brouwer is ze het zonnetje van de zaak, omdat ze 'altijd een goed humeur heeft, nooit ziek is en altijd voor iedereen klaar staat: het is gewoon een kanjer!' Als 16-jarige kwam Marjon bij Vet sol liciteren, werd meteen aangenomen en is nooit meer weggeweest. Haar colle ga's van Castricum en Heiloo hopen dat ze nog heel lang bij Vet blijft wer ken en wensen haar een fijne dag van daag! HEILOO - De gemeente Heiloo heeft besloten met ingang van 1 april 2002 zich aan te sluiten bij de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA). De gemeente Heiloo verwacht door de aansluiting bij de MRA haar dienstverlening op milieugebied verder te optimaliseren. De gemeentelijke taken op milieuge bied lenen zich goed voor regionale samenwerking. Zo kunnen medewer kers zich verder specialiseren op deel gebieden en hun kennis ten goede laten komen van alle deelnemende gemeen ten. Bovendien zijn er mogelijkheden om milieuproblemen in de regio geza menlijk op te lossen. De MRA verzorgt vanuit het Stadskantoor Alkmaar de milieutaken voor de gemeenten Bergen, Castricum, Graft-de Rijp, Schermer en vanaf april ook voor de gemeente Heiloo en de gemeente Alkmaar. De milieudienst bestaat uit ongeveer 35 milieumede werkers verdeeld over de afdeling Bedrijven en de afdeling Beleid en Advies. Voor informatie over onder andere milieuwetgeving, bodem- en geluidsvraagstukken, milieuvergun ningprocedures of frandhavingacties c.q. controles kunt u een beroep doen op deze afdelingen. Vanaf 2 april kunt u voor vragen over milieuzaken bij de Milieudienst terecht. De gemeente Heiloo zal dan haar milieutaken bij de MRA onderge bracht hebben maar blijft verantwoor delijk en aanspreekbaar voor het te voeren milieubeleid. De milieutaken zullen ongewijzigd blijven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de MRA, mevrouw P. Molag, tel. 072-5488446. Het adres van de MRA is Mallegatsplein 10, Postbus 53, 1800 BC Alkmaar. HEILOO - Dit jaar wordt er voor de zesde maal gecollecteerd voor de her- senpatiënten en mensen met een psy chische ziekte. Voor deze collecteweek de Nationale Hersenweek die plaats vindt van 31 maart tot 7 april, zoekt de organisatie vrijwilligers die zich een paar uur beschikbaar willen stellen als collecteorganisator of collectant, voor de Hersenstichting Nederland en Het Nationaal Fonds Geestelijke Volks gezondheid. Beide organisaties beschikken over het keurmerk voor goede doelen van het centraal bureau fondsenwerving. Informatie bij W. Luikinga, tel. 072-5332061. HEILOO - Bij Casa Design, Winkelhof 't Loo 45 in Heiloo vindt u tot eind oktober de fleurige expositie van Vrouwtje Spaans. Zij werd geboren in 1939 te Oudkarspel (N.H.) en heeft haar opleiding genoten bij kunstschil der Fok Koster uit Dirkshorn, een leer ling van de oude meester Klaas Boot. Hij was tijd- en studiegenoot van de bekende schilders Kees Verwey en Anton Heyboer. Een groot deel van het jaar woont en werkt Vrouwtje in Frankrijk. De laatste jaren gaat haar voorkeur uit naar acryl gemengde techniek. Haar grote schil derijen kenmerken zich door het zeer sterke handschrift en uitgebalanceerd kleurgebruik. De afbeeldingen zijn hoofdzakelijk figuratief. In haar atelier in Frankrijk schildert ze zonder voor beeld. Vrouwtje vindt het belangrijk dat haar werk spontaan en naar eigen ideeën ontstaat. Wie meer wil weten over Vrouwtje Spaans kan terecht op de Zomer van vrouwtje Spaans. Vennewatersweg 21/33 te Heiloo of via tel. 072-5333953. HEILOO - Zondag 17 maart omst reeks 00.30 uur, kreeg de politie van een oplettende achterbuurman de mel ding dat hij glasgerinkel had gehoord vanuit een woning aan de Blinkenlaan. Op dat adres zou een 77-jarige weduwe wonen die niet thuis was. De inbrekers zouden zich nog in de woning bevin den. Toen de agenten ter plaatse kwa men troffen zij de bewoonster gelukkig thuis. Ze was omstreeks middernacht thuisgekomen met haar auto. Met de afstandsbediening had zij haar garage deur geopend en vervolgens per Onge luk weer gesloten. Hierna reageerde de afstandsbediening nergens meer op en was zij opgesloten in haar eigen garage. Na een half uur besloot ze met een stoel een ruit van de garagedeur in te slaan. Via de ontstane opening is ze naar buiten gekropen. Aan het avontuur hield ze alleen een blauwe plek over. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 'Vis* A&s rn Schrijfster Rosita Steenbeek leest voor uit eigen werk. (foto: MSP) HEILOO - Maandagavond was de auteur Rosita Steenbeek te gast in de Openbare Bibliotheek. Onder veel belangstelling las ze voor uit haar werk en beantwoordde ze vragen van bezoe kers. Rosita Steenbeek woont en werkt afwisselend in Amsterdam en Rome. Zij publiceerde eerder de romans 'De laatste vrouw' en 'Schimmenrijk', die internationaal succes verwierven. Daarnaast schreef zij het autobiografi sche 'Thuis in Rome'. Steenbeek was in het kader van de boe kenweek, dat de liefde als thema heeft, uitgenodigd door de bibliotheek aange zien haar boeken zich kenmerken door de vele facetten van de liefde. De inni ge verwevenheid van liefde en dood, die ook in haar vorige romans zo'n belangrijke rol speelde, wordt ook in Ballats Russes, haar laatste roman, in vele nuances geschilderd. De boekenweek duurt nog tot en met 23 maart. De collega's van Marjon: (v.l.n.r) Jan en Tineke BrouwerDeniseBart en. Martina (niet op de foto: Jeroen en Manu).(fotó UKP) HEILOO - In 2001 zijn 114 inwoners van Heiloo die 75 jaar zijn geworden bezocht door een huisbezoeker van het project Preventief Huisbezoek. Dit project wordt uitgevoerd onder verant woordelijkheid van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De in totaal acht getrainde en enthou siaste huisbezoekers hebben de oude ren geïnformeerd over de voorhanden zijnde mogelijkheden op het gebied van hulp- en dienstverlening en over activiteiten voor ouderen. De gegevens uit deze bezoeken zijn anoniem ver werkt en leveren een schat aan gege vens op over de situatie van ouderen van 75 jaar in Heiloo. De groep van 114 ouderen bestond uit 62 vrouwen en 52 mannen waarvan 32% alleenstaand is. Van de bezochte personen bezit 79% een koopwoning en 13% van deze eigen huisbezitters zou willen verhuizen om reden van de grootte of gebrek aan aanpassingen. Overigens is 88% wel op de hoogte van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) waar in geval van aanpassingen mogelijk een beroep op kan worden gedaan. Onder de huurders spelen de argumenten grootte en gebrek aan aan passingen bij 26% van de ondervraag den. Het is vrijwel altijd de lichamelijke ach teruitgang die tot de wens van vernui- zen leidt. Men denkt daarbij vnl. aan een aanleunwoning of serviceflat. Opvallend is dat 97% zich veilig voelt in zijn woning. Belangrijkste knelpunten m.b.t. de woonomgeving zijn het gebrek aan openbaar vervoer en rondslingerend vuil op straat. Dat de 75-jarigen van vandaag de dag nog behoorlijk vitaal zijn blijkt ook uit cijfers als: 68% ervaart zijn gezondheid als goed .of zeer goed 95% kan zichzelf goed verzorgen 82% is in staat om zelf de huishoudelij ke taken te verrichten 95% zegt de problemen van alle dag nog goed aan te kunnen 92% kan voor kleine dagelijkse proble men terugvallen op anderen 74% ervaart nog over een goed geheu gen te beschikken 25% benoemt dit geheugen als redelijk 95% geeft aan een goede daginvulling te hebben Ondanks dat de bezochte ouderen over het algemeen goed geïnformeerd zijn waarderen zij (100%!) het huisbezoek enorm. De vraag waarom dat zo is wordt in komend jaar onderzocht. Voor nadere inlichtingen kunt u altijd terecht bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-533-1297. HEILOO - Aan het eind van de komende zomervakantie (week 33 tus sen 12 en 16 augustus) zal er door GGD Noord-Kennemerland een twee daagse training 'Plezier op School' wor den gehouden voor aanstaande brug klassers. De overgang naar het voortgezet onderwijs kan voor kinderen die onze ker zijn in de omgang met.leeftijdgeno ten of die gepest werden op de basis school extra moeilijk zijn. Het maken van een goede start is erg belangrijk om te voorkomen dat deze problemen zich op de nieuwe school herhalen. De zomercursus 'Plezier op School' hoopt aanstaande brugklassers daarbij te hel pen. De cursus is bedoeld voor kinderen die op de basisschool erg opzien tegen de overstap haar de nieuwe school, geplaagd en gepest werden, moeilijk vriendjes/vriendinnetjes kunnen krij gen, geen nee durven zeggen, regelma tig ruzie hebben zonder dat ze dat eigenlijk willen en vaak alleen staan. Doel van de cursus is de kinderen te helpen straks met meer plezier en zelf vertrouwen naar de nieuwe school te gaan. In de cursus ervaren de kinderen dat zij niet de enigen zijn die kampen met dit soort problemen. Op een speel se wijze leren zij vaardigheden als: con tact leggen met andere kinderen, opko men voor zichzelf (assertiviteit), omgaan met plagen en pesten en daar naast wordt er vooral aandacht besteed aan positief denken en non-verbaal gedrag zoals houding, oogcontact en stemgebruik. Door met elkaar te praten, door oefe ningen en rollenspelen te doen en door tips te krijgen, leren kinderen hoe ze met meer zelfvertrouwen met anderen kunnen omgaan. Voor de ouders vindt er voorafgaand aan de cursus een ouderavond plaats. Op deze avond kunnen ouders kenni smaken met de cursusleiding en wordt er informatie gegeven over de cursusin houd. Veel aandacht wordt besteed aan wat ouders zelf kunnen doen om hun kind te ondersteunen na de cursus. De cursus vindt plaats op twee aaneen gesloten dagen tussen 12 en 16 augus tus van 9.00 uur tot 16.30 uur op ver schillende locaties in Alkmaar, Heerhugowaard en Heiloo. In oktober is er een terugkommiddag voor de kin deren. Om ieder kind voldoende aan dacht te geven, kunnen er maximaal tien kinderen per groep deelnemen. Kosten E 18,- per kind. Aanmelden kan tot 1 april bij Maud Hanewald, via administratie Jeugdgezondheidszorg GGD Noord- Kennemerland, tel. 072-5662661. BERGEN - Onder de medewerkers van Vogel-, egel- en vleermuizenop- vangcentrum Damland is grote onrust en onbegrip ontstaan over de mening en uitspraken van wethouder Leo Worm van de gemeente Bergen. Het bestuur zal binnenkort met de wethou der hier over van gedachten wisselen. Zoals u in plaatselijke pers hebt kun nen lezen is onder de medewerkers van Damland grote onvrede ontstaan over de uitspraken van de wethouder. Het ondernemen van actie om een honden en kattenasiel binnen zijn gemeente te realiseren, terwijl aan de andere kant het unieke vogel-, egel- en vleermuize- nasiel de gemeente zal moeten verla ten, is voor de medewerkers van Stichting Damland onbegrijpelijk! PR Damland D.A. de Koster ddekoster@zonnet.nl Zaterdag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord) incl. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg, Het Zevenhuizen, het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen, voor 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen, voor 19.00 uur. Brengen tussen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats van de school. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.30 en 16.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockey vereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Ook: container bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - In het weekend van 22 tot en met 24 maart worden in Nederland weer de jaarlijkse landelijke sterren kijkdagen gehouden. In Heiloo kunt u weer terecht op Vrieswijk 122. Drie amateur-astronomen: Simon van Leverink, Jan Tromp en René Marchand, staan dan op vrijdag en zaterdag van 20.00 tot 23.00 uur voor u klaar. Aanschouw - bij helder weer - met eigen ogen de Orionnevel, kraters op de Maan, de schijngestalte van Venus, de ringen van Saturnus, manen bij Jupiter. De Maan is tijdens de sterrenkijkdagen dagen half verlicht. Met een telescoop zijn dan vooral langs de grens van licht en donker op de Maan tientallen kra ters te zien, met fascinerende slagscha duwen. Saturnus is de beroemde pla neet met het ringenstelsel, maar weini gen hebben die ringen met eigen ogen gezien. Nu is er gelegenheid om dat waar te nemen met een echte sterren kijker. Ook kunt u Mars, Venus, het sterren beeld Orion en de sterrengroep der pleiaden zien. Mocht het weer niet zo goed zijn, dan is in elk geval informatie te krijgen over de hobby sterrenkunde, men kan instrumenten en resultaten (foto's, dia's) bekijken. Verder zijn er prachtige foto's te zien van de Hubble Space telescoop. HEILOO - Op eerste paasdag, 1 april (geen grap!) gaat bij Tennisvereniging Het Vennewater het zomerseizoen van start. Vanaf 9.00 uur starten de eerste wedstrijden tussen de jeugdleden. De kosten voor deelname zijn E 1,50 per jeugdlid, inclusief consumpties. Deelnemers vanaf 12 jaar mogen een introducé meenemen. De zaterdag daarvoor, op 30 maart, is er voor de deelnemende jeugdleden een spetterende disco, die om 19.00 uur begint. De discoavond wordt georgani seerd door de leden van de jeugdraad en het thema van de avond is Arm en rijk. Iedereen wordt gevraagd om zijn of haar kleding daaraan aan te passen. Voordat de disco begint wordt er om 18.30 uur een demonstratiepartij geten nist en stellen de nieuwe trainers zich voor aan de jeugdleden. Aanmelding voor het openingstoer- nooi en de disco is nog steeds mogelijk, maar zorg dat je er op tijd bij bent. Aanmelden kan bij de leden van de Jeugdcommissie. Nadat de jeugdleden op tweede paas dag hun seizoen hebben ingeluid, is vanaf 14.00 uur de beurt aan de senior leden, die dan de eerste zomerballen mogen slaan. Na afloop is er een lekker stukje muziek en voor de liefhebbers een heerlijke maaltijd. Verder worden de kampioenen van de wintercompetie gehuldigd en wordt afscheid genomen van vertrekkende trainers. De nieuwe gemeenteraad, met op de voorgrond in het midden burgemeester den Boon. (foto Ab Baart) HEILOO - Donderdag werd tijdens een extra openbare raadsvergadering in de raadszaal van het gemeentehuis de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. De 32 leden van het nieuwe college, bestaande uit Heiloo 2000, VVD en PvdA, en de oppositiepartijen CDA, GroenLinks en de NCPN, legden deze avond de eed of de belofte af. Burgemeester den Boon nam de eed af maar vergat Jacob Oudekerken (PvdA) op te noemen. Gelukkig liet Oudekerken meteen van zich horen, waardoor ook hij plechtig kon beloven zijn aanstaande taak naar eer en geweten te zullen vervullen. Willem Gomes was de grote afwezige, aangezien hij naast politicus ook artiest is en deze avond in de opera Don Giovanni stond. Den Boon beloofde daarop Gomes te vragen om de eerst volgende vergadering naast zijn verga derkunsten ook zijn zangtalent te demonstreren. De burgemeester besloot zijn toe spraak met het advies aan de raadsle den om 'elkaar ruimte en tijd te gunnen om aan het nieuwe model te wennen'. Dit nieuwe model, oftewel het duale stelsel dat de kwaliteit van de lokale politiek moet verbeteren en deze dich ter bij de burger moet brengen, zal vol gens den Boon even wennen zijn voor de raadsleden die het oude systeem gewend zijn. Afscheid Met de installatie van de nieuwe raad werd meteen afscheid genomen van negen raadsleden: Annabel ten Hoope van Heiloo 2000, Janneke Cahn, Annemarie Geerling en Gerrit Jan Stokreef van de VVD, Roelof Bos en Aad van IJperen van de PvdA, Martin Groot van het CDA, Hans van Halem van D'66 en Arend Plezier van GroenLinks. Van Halem en Plezier kre gen een koninklijke onderscheiding voor het feit dat zij beide al sinds 1990 actief ziin in de gemeentelijke politiek. Den Boon benoemde beide heren tot Lid in de orde van Oranje-Nassau. In zijn toespraak sprak de burgemees ter zijn waardering uit' voor de betrok kenheid en inzet van beide heren voor de lokale politiek. Van Halem maakte sinds 1990 deel uit van de gemeente raad. In de bestuursperiode Alle schei dende raadsleden kregen naast bloe men een mooi ingelijste pentekening van een karakteristiek Heiloos tafereel cadeau. De heren van Halem en Pleizier ontvangen de koninklijke onderscheiding van burgemeester den Boon.ffotoAb Baart)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14