wÊÊBÊÊÊÊÊÊM Eerste steen huis voor 'De Hobbits' is gelegd I m 2e PAASDAG GEOPEND van 12.00 tot 17.00 uur Acties tegen onveilige omgeving scholen LAS VAN i edri GEOPEND Joh Win BENNEK0M ld:fn eli ZEKERHEID msm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN BORDEN P I i Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) ïtsmz'-r-". 20 MAART 2002 INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Pasen, Koninginnedag, Hemelvaarts dag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: week 14-3 april (Pasen) kopij-(-advertenties uiterlijk inleveren do. 28 maart 17.00 u. week 18 -1 mei (Koninginnedag! kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 26 april 17.00 u. week 21 - 22 mei (Pinksteren) kopij-(-advertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op 30 april (Koninginnedag) (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei j liL^JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 12 Geslaagd/ gepromoveei afgestudeerd Proef de lente tijdens koopzondag in Winkelhof 't loo BEZOEK OOK ONZE WEBSITE: www.rozing.nl UUesterujeg 261 1852 AG Heiloo Tel. 072 - 53217 38 fox 072 - 532 16 86 u1ww.rozin9.nl KIES VOOR IK (072) 53510(H) C. HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF Uw huis verkopen? Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardlj.nl Belastingaangifte 2001 Ypestein Consultants b.v. WEKELIJKS IN DE UITKIJKPOST Met uw webadres- in de krant. op elk tijdstip vanaf elke plaats te bereiken door onze lezers VOOR MEER INFO. ZIE PAG 5 j A A WINKELHOF Aanstaande zondag 24 maart is Winkelhof 't Loo van 12.00 tot 17.00 uur het oog wil ook wat! slaapcomfort matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel II Profit potgrond 30 liter. Uitermate geschikt voor uw balkon- en bloembakken en uw borders en bloemperken. Nu 4 voor - -, li -- V'T/'' Telefax: 072 533 56 44 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De kinderen van het Antonius Kinderhuis leggen de eerste steen van hun nieuwe huis in De Egelshoek. (foto UKP) NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Onze plaatsgenoot Dave Koppes is op 4 maart aan de Vrije Universiteit te Amsterdam afgestu deerd in de politocologie, met variant naar bestuurskunde. HEILOO - Aanstaande zondag kan men van 12.00 tot 17.00 uur terecht in het mooiste, maar vooral gezelligste winkelcentrum boven het kanaal. De winkeliers zullen er alles aan doen om u alvast een lentegevoel te geven en als het aan hen ligt loopt u het volgend weekend er op z'n paasbest bij. De gezellige sfeer wordt verhoogd door een optreden van het Loo(p)orkest. Deze vier virtuoze muzikanten zorgen er voor dat u kunt winkelen in een zeer ontspannen sfeer. Ook de kinderen worden niét vergeten. Voor hen staat aan de noordzijde van het winkelcen trum de kermis van Braak opgesteld. Voor een klein (symbolisch) bedrag draaien zij een rondje in de draaimo len. In het verleden werd het rondje draai molen aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo. In verband met de veiligheid heeft men besloten toch een kaartje te verkopen voor slechts E 0,20. Dit voorkomt onveilige situaties bij de molen en het bedrag gaat naar een goed doel. Kortom, het wordt een gezellige zondagmiddag in Winkelhof 't Loo en u bent van harte welkom. HEILOO - Vrijdag legden de aanstaan de bewonertjes in woonwijk de Egelshoek de eerste steen van hun nieuwe huis. Dit huis wordt speciaal gebouwd voor een groep van 9 kinde ren die afkomstig zijn uit het Antonius Kinderhuis in Castricum. Unit coördinator Aad Thijssens van de overkoepelende stichting Kardeel zei in zijn toespraak te hopen dat de kin deren zich snel thuis zullen voelen in deze nieuwe en 'normale' omgeving waar scholen, winkels, sportclubs en nieuwe vriendjes en vriendinnetjes in de buurt zijn., oftewel: „dat jullie ook zonder Antonius jullie weg zullen vin den." De Hobbits De groep kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar, de Hobbits. genoemd, zijn 'uitbehandeld' bij Antonius. Thijssens: „Dat wil zeggen dat de kinderen niet meer bij hun eigen ouder(s) kunnen wonen. Ze komen nog steeds eens in de drie weken thuis, maar een permanente terugkeer zit er niet meer in. Voor deze kinderen hebben we aantal jaar gele den een plan ontwikkeld om een eigen leefomgeving te kunnen realiseren. In het Antonius Kinderhuis wonen zo'n 52 kinderen, verdeeld over zes groe pen. Al deze kinderen zijn, om wat voor reden dan ook, uit huis geplaatst, maar wel altijd met de bedoeling dat ze ooit weer naar hun eigen gezin terugkeren. In het Antonius geldt een maximale verblijfstijd van 5 jaar, waarna ze nor maal gesproken doorstromen naar een vervolgtraject. Omdat de Hobbits niet meer naar huis kunnen, is doorstro ming niet mogelijk. Daarom wordt dit huis, dat ruimte biedt aan al de kinde ren en twee begeleiders, speciaal voor deze groep gebouwd." Positief Alhoewel het triest is voor de kinderen dat ze niet meer bij hun ouders kunnen wonen, betekent dit huis een zeer posi tief -vooruitzicht op de toekomst. „Het Antonius Kinderhuis staat toch geïso leerd van de buitenwereld. Omdat het terrein èn heel groot is èn we. er allerlei faciliteiten hebben, zien de kinderen weinig andere kinderen. Dat betekent dat ze op elkaar zijn aangewezen, wat helaas ook remmend werkt op de ont wikkeling van het kind. Door deze nieuwe leefomgeving hopen we dat de kinderen leeftijdsgenootjes uit de buurt gaan ontmoeten en zich zullen aansluiten bij sportclubs waar ze ook nieuwe vriendjes en vriendinnetjes kunnen maken. Ook het feit dat ze gewoon naar de windel kunnen en moeten gaan is goed voor hun sociale ontwikkeling. Ook het zelfbeeld van de kinderen zal er op vooruitgaan. Nu worden ze erg geconfronteerd met elkaar en met het feit dat ze in een spe ciaal tehuis verblijven. Straks zal dat hopelijk veel minder het geval zijn." De kinderen blijven wel gewoon naar school gaan op het terrein van het Antonius. „Omdat we daar spe ciaal onderwijs geven met kleine groe pen van maximaal 12 kinderen, waar door er extra aandacht aan elk kind besteed kan worden." Omwonenden Voordat de medewerkers van stichting Kardeel het plan voor dit (Woonhuis uit konden voeren, zijn ze grondig op zoek gegaan naar de juiste locatie, maar is er ook uitgebreid gesproken met woning bouwvereniging en omwonenden. „Het feit dat dit huis in een dorp staat, in plaats van in een stad als Alkmaar, is ook erg positief. Er is hier toch meer sociale controle, niet in de laatste plaats omdat de bewoners van de Egelshoek hun wijk willen houden zoals het nu is: mooi en rustig. Dat maakt het voor de kinderen meteen een hele veilige plek om te wonen. Vooraf zijn alle omwo nenden ingelicht over alle ins en outs van het project en eigenlijk had nie mand ernstige bezwaren. Ook hebben we regelmatig contact met Paul ten Hove, de voorzitter van de bewoners vereniging, wat zeer prettig verloopt. Iedereen in de Egelshoek heet de kin deren meer dan welkom, waardoor ik .zeker weet dat dit project op alle fron ten zal slagen." I B Odette Schipper werkte al jaren, eerst als zaterdaghulp en in de vakantieslater fulltimein de Heerenslager van haar vader. Door haar opleiding aan de slagersvak school, waar ze ook les kreeg in vakken als traiteurslager en speéiali- teitenslager, leek het haar een goed idee om in de slagerij een uitgebreide traiteurafdeling te beginnen. Odette: „We verkochten altijd al wel eenvoudige maaltijden, maar dat ging niet verder dan nasi en stamppotten. Sinds ik met de traiteur ben begonnen hebben we een uitgebreid assortiment aan maaltijden, variërend van een stukje vlees met aardappels en groente tot wereldgerechten. Omdat het menu zowel dagelijks als wekelijks wisselt, heb ik in het begin nog weieens avon den met m'n neus in de kookboeken gezeten: op zoek naar nieuwe gerech ten. Maar in de loop van de tijd leer je je klanten steeds beter kennen, zodat je ook weet welke gerechten wel en niet verkopen. Smaken verschillen nu eenmaal en ik kook niet voor mezelf, maar voor m'n klanten. Eigenlijk heb ik ook nog nooit iets gemaakt dat men sen helemaal niet lekker vonden. Gelukkig niet, ik zou me best wel aan gesproken voelen." Bak- en braadluchten Odette kookt -alle maaltijden zelf, samen met haar moeder. „We verzin nen voor elke week de menu's en bereiden vervolgens dagelijks de maaltijden in de keuken achter de slagerij. Ik vind het niet erg om 's morgens al met m'n hoofd in de bak en braadluchten te staan, dat ben ik gewend. En 's avonds heb ik gewoon weer trek in warm eten, hoor. Maar dat komt misschien doordat mijn vriend meestal kookt..." Odette vind het belangrijk dat -haar klanten lek ker, maar vooral gezond eten. „Omdat een groot deel van mijn vaste klanten bestaat uit mensen die zelf niet meer elke avond kunnen koken, zorg ik ervoor dat de maaltij den alles bevatten wat een mens nodig heeft en dat er elke dag iets In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. anders gegeten kan worden. Ook kook ik niet te gekruid of gerechten met erg extreme smaken, want dat vinden veel van mijn klanten gewoon niet lekker. Ik fungeer voor oudere klanten als een soort tafeltje-dekje, die bestellen op maandag voor de hele week maaltijden, die ze krijgen thuisbezorgd. Maar tafeltje-dekje is toch meer het gaarkeuken idee, daar moet je van houden." Gecontroleerde kwaliteit Voor de maaltijden gebruiken we producten van de beste kwaliteit. De dagverse groentes en de aardappels worden verzorgd door leveranciers uit Heiloo en Alkmaar. Het vlees haal ik natuurlijk uit de slagerij; door de PVE-IKB gecontroleerd scharrel vlees waar ik ook echt achter sta. Mijn vader bezoekt regelmatig de leveranciers van het vlees en de kip om te zien of die beesten ook echt op een diervriendelijke manier worden gehouden. Ook verkopen en gebrui ken we Grablond rundvlees, wat gegarandeerd hormoonvrij is. Natuurlijk worden ook die beesten uiteindelijk gefokt voor ons stukje vlees, maar ik vind het nogal verschil uitmaken of een koe gewoon staat te grazen of dat ie z'n hele leven in een donker hok van twee bij twee staat. Maar dat zegt wel iemand die heel graag vlees lust, hoor." Toekomst „De combinatie van de slagerij en de traiteur is een succes gebleken. Vaak nemen mensen die een maaltijd komen halen, ook meteen vlees mee, en andersom. Ook hebben we een gezellig team in de winkel, wat ook niet onbelangrijk is. Dus als het aan mij ligt, blijft het zoals het nu is." De Heerenslager/Traiteur Odette, Heerenweg 186 Heiloo, tel. 072-5331141. Openingstijden: ma tlm vr 8.15 tot 12.30 uur- 13.30 tot 18.00 uur, za 8.15 tot 16.00 u. Zie voor dag- en weekmenu's en dé aanbiedingen de advertentie elders in deze krant. De dames van De Heerenslager/Traiteur Odette (vin Anja, Paulien, Odette en Margret. (foto UKP) HEILOO - Steeds meer ouders zijn van mening dat de weg naar school voor hun kinderen té onveilig is. Voor die ouders is dat een reden om hun kinde ren naar school te begeleiden. Dat gaat vaak lopend of op de fiets maar ook heel vaak met de auto. De gewoonte of beslissing om de auto te gebruiken voor halen en brengen is afhankelijk van een aantal factoren. Soms is at vanwege de afstand maar vaak is gewoon gemak zucht een factor. Die 'gewoonte' om de auto te gebrui ken levert rondom de sëholen hier en daar forse problemen op. Het af- en aanrijden van auto's maakt het rond de scholen onoverzichtelijk en onveilig. Niet in de laatste plaats wordt het voor de kinderen die juist wèl met de fiets of lopend naar school komen onveiliger. Die kring moet worden doorbroken. Het aantal parkeerplaatsen bij de scho len is beperkt. Het aantal parkeerplaatsen is zeker niet toereikend om de steeds groter wordende groep automobilisten op de piektijden allemaal tegelijk te herber gen. Extra verkeersonveiligheid ont staat doordat de halers en brengers hun auto dubbel parkeren en schots en scheef neerzetten op plekken waarvan iedereen weet dat daar parkeren niet de bedoeling is of zelfs niet is toege staan. Zowel de groep 'Verkeersouders basis scholen Heiloo' als de scholen De Springschans en de Radboudschool voert actie tegen deze onveilige situ atie. Via de schoolkranten en schoolin- fo's worden de ouders door de eerste actiegroep opgeroëpen om de kinderen in de week van 25 tot 29 Maart uitslui tend per fiets of lopend naaischool te brengen. Doel van deze actieweek is te bewerkstelligen dat bewust lopen of fietsen logischer is en een stuk rust rond de scholen biedt. De kinderen zelf zullen bij deze actieweek worden betrokken door een kleurwedstrijd op school. Inleveraars van de verkeers- kleurplaat maken kans op een aardig prijsje. De verkeersouders hopen hier mee ook de aandacht van de kinderen te krijgen voor het verkeer in hun directe omgeving. De Radboudschool en De Spring schans houden op 26 maart om 19.30 uur een informatieavond voor omwo nenden en ouders in de aula van De Springschans, omtrent de verkeerssitu- - atie rondom de beide scholen aan de Breedelaan. Doel van deze avond is te inventariseren welke oplossingen er kunnen worden aange dragen om tot een definitief plan te komen. Tijdens de informatieavond zullen onderwerpen aan bod komen als: benodigde parkeerruimte vooi> auto's aan de Breedelaan, alternatieve parkeerplaatsen. Kiss and Ride, fiets- verkeer, snelheid van auto's en ruimte voor wachtende ouders. Verder zal de politie een video tonen over verkeersgedrag. De Gemeente Heiloo is vertegenwoordigd door de wethouder Worm- de Moei en de beleidsmedewerker van verkeerszaken dhr. van der Meer. Mensen die zelf nagedacht hebben over mogelijke oplossingen kunnen hun reactie ook voor de informatie avond al kwijt bij een van de ouders van het initiatief; Ingrid Hoefmans aan de Stationsweg 15. Woning- en bedrijfsmakelaardij Kentietnei straatweg 386 1851 BK Heiloo Tel. 072-535 1 0 00 Fax 072-532 05 33 vanderborden - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk A Het Zandstuk 19 Tel: 072-5320238 1851 WH Heiloo Fax: 072-5320239 www.vpesteinconsultants.nl Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 t45 m m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1