Prijsvraag Rozing voor woonmetamorfose De Ruud Jansen Band te zien bij café de Wit Voorjaarsbijlage Smakelijk paasbrood Afvalscheidingsgedrag inwoners Heiloo beter B Final Touch in La Strada 24 april verschijnt de Andere adressen Wilt u adverteren? bel 072 5330175 llilll Adressen Heitoo UITKIJKPOST - 27 MAART 2002 - PAGINA 10 Paasactiviteiten voor kinderen bij Zeilscouting Victorie Auto's gestolen Thema-avond bedplassen Cursus 'in de put, uit de put' voor ouderen Inloopochtend Gastouderbureau Humanitas Cursussen Autobiografie bij STAP Tekenmedium in de Ypsalon Fotoclub DEFA hield wedstrijdavond Paasdienst in het Pinkstercentrum Laatste oproep gastouders Poolse kinderen Succesvolle paasmarkt '1 Trefpunt Innovatief touch-screen horloge verovert Nederlandse markt De lekkerste club van Heiloo en omstreken HEILOO - Vaste klanten hebben het inmiddels al in de bus gekregen: een wedstrijdformulier van, Rozing waar mee zij een metamorfose ter waarde van o 10.000 kunnen winnen. Initiator van deze wedstrijd is Home Harmony, een overkoepelende organi satie van woninginrichters die gespe cialiseerd zijn in textiel (vloerbedek king, gordijnen en zonwering). Deze organisatie brengt twee keer per jaar een wooncatalogus uit waarin onder andere de nieuwste trends, woonideeën en speciale acties staan. Om mee te dingen naar deze fantasti sche prijs, moet er een originele slagzin worden bedacht. Het wedstrijdformu lier kan tot 19 april worden ingestuurd. Daarna zal een notaris de winnaar selecteren. Als u ook mee wilt doen, maar geen wedstrijdformulier heeft ontvangen, kunt u deze ophalen bij Rozing aan de Westerweg 261 in Heiloo. Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.rozing.nl. De Ruud Jansen Band speelt op tweede paasdag in café de Wit. Heiloo - Zeilscouting Victorie organi seert een fancy-fair met spannende activiteiten. Op zaterdag 30 maart van 12.00 tot 16.00 uur zijn alle kinderen uit Heiloo en omgeving welkom in en rondom het gebouw De Bolder op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. De kinderen kunnen broodjes bakken, paaseieren beschilderen, wedstrijd-spij ker-slaan, schminken, pannenkoeken bakken, snoephappen, onder begelei ding speurtocht lopen door het bos, een sleutelhanger knopen en allerlei spulle tjes kopen op de rommelmarkt. Kortom er is weer heel veel te doen. Ook voor de inwendige mens is goed gezorgd, want limonade en hapjes zijn ook verkrijgbaar. - Door het kopen van strippenkaarten op De Bolder kunnen de kinderen aan alle activiteiten van de fancy fair mee doen. Alle leidinggevenden van alle speltakken staan weer klaar om de kin deren een fantastische actieve middag te bezorgen. De jaarlijks terugkerende open Doe-Dag voor alle kinderen uit Heiloo en omgeving wordt inmiddels voor de derde keer georganiseerd. De leiders en leidsters hopen dan ook dat steeds meer kinderen de weg naar deze actiedag weten te vinden. De groepsraad van de zeilscouting heeft van de gemeente toestemming gekre gen om naast het clubgebouw een loods te bouwen voor de zeilboten. De opbrengsten van deze middag zullen worden gebruikt om de bouw te kun nen bekostigen. HEILOO - Op tweede paasdag treedt vanaf 18.00 uur de topformatie Ruud Jansen Band op in café de Wit. Deze band, bestaande uit vier topmuzikanten en maar liefst drie getalenteerde zange ressen is in de hele regio bekend en ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo. tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Woensdag 14.00-16.00 uur Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur, m.u.v. 1 en 8 augustus. Uitleenposten De Loet en Qverkerck, ook bestemd voor oude re bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Tussen vorige week maan dag 23.00 en dinsdag 07.00 uur is er een auto gestolen vanaf de Vrieswijk in Heiloo. Het gaat om een rode Mazda Hatchback met het kenteken FR-DJ- 29. ALKMAAR - De afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD Noord-Kennemerland houdt op woensdag 10 april een thema-avond over bedplassen voor ouders van kin deren vanaf 6 jaar. Bedplassen komt vaak voor, alleen hoort u het niet zo vaak, want er wordt weinig over gesproken. Vaak schaamt men zich ervoor. Locatie van de bijeenkomst is de bibliotheek De Mare, Laan van Straatburg 2, Alkmaar, aanvang om 20.00 uur, deelname euro 3,-. U kunt zich opgeven, door te bellen, tel. 072- 5662661 op maandag, dinsdag en don derdag van 9.00 tot 15.30 uur en woens dag en vrijdag van 9.00 tot 15.30 uur en woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - Het Van Foreest Centrum voor ouderenpsychiatrie start begin april in Alkmaar opnieuw een cursus voor ouderen die last hebben van somberheid, depressiviteit of die 'nergens meer zin in hebben'. De cur sus is bestemd voor mensen die 65 jaar of ouder zijn en actief willen leren hoe ze met die klachten kunnen omgaan. De cursus is speciaal ontwikkeld voor de doelgroep en vindt plaats in een groep van ongeveer acht deelnemers. Het gaat om tien wekelijkse bijeen komsten op maandagmiddag en een terugkombijeenkomst na enkele maan den. Voor de cursus begint vindt er een kennismakingsgesprek plaats met de cursusbegeleiders. De cursisten moeten de cursusmap van 18,50 euro' zelf betalen, verder zijn er geen kosten aan deelname verbonden. Voor meer informatie en aanmelding kan contact worden genomen met mevrouw J. van Beukering, tel. 072- 5270390. staat bekend om de kwaliteitsmuziek afgewisseld met een feestrepertoire. De band speelt ook de betere covers van onder andere Phil Collins, de Eagles, De Dijk. Aretha Franklin en Gloria Gaynor. Op hoogtijdagen in de westelijke wereld worden we er steevast aan her innerd dat onze cultuur een broodcul tuur is. Gelovigen bidden dat het opperwezen hun het dagelijks brood gunt. En iedereen werkt 'voor zijn brood'. Dat is immers het spraakge bruik. Hooguit wordt erbij gezegd 'met wat erop'. We werken, als je op de omgangstaal afgaat, niet voor ons dage lijks vlees, groente, aardappels en een toetje. Nee, er moet brood op de plank komen. Brood staat voor voedsel in de ruimste zin van het woord. Brood valt samen met ons bestaan. En als er in dat bestaan iets te vieren valt, wordt dat vaak gemarkeerd met brood. Dat is zeker het geval met offi ciële feestdagen. Met Pasen bijvoor beeld. Een feest van voorchristelijke oorsprong dat op wisselende data wordt gevierd. Daarmee verraadt het zijn heidense afkomst. Het hangt samen met de gedaanten waaraan een hemellichaam, de maan, zich aan ons voordoet. De eerste zondag na de eer ste volle maan die op of na 21 maart valt, was een feest ter ere van de zon. Later werd de kruisiging en opstanding van Christus feestelijk herdacht. De symboliek bleef gelijk: nieuw leven, vruchtbaarheid en geluk die voorheen van de sterker wordende zon werden verwacht, kregen nieuwe inhoud door de boodschap van het christendom. Die symboliek wordt vanouds uitgedrukt in brood. Meestal in de vorm van dieren. Einde vastentijd Voor rooms-katholieken is Pasen het einde van de vastentijd. Na veertig dagen van bescheiden maaltijden, mocht er weer ruim getafeld worden. De kinderen mochten het snoepgoed, dat ze in de vastentijd in een speciaal trommeltje hadden bewaard, eindelijk aanspreken. Geen wonder dat na zo'n schrale periode ook een heleboel fees telijke broodsoorten werden gebakken. Rozijnen, krenten, sukade, sinaasappel- spippers en spijs zijn daarin verwerkt. Ze droegen als paasstoet, paasmik, broodhaantjes en broodkrans aanzien lijk bij aan de feestvreugde en doen dat nog steeds. Voor de kinderen is er het broodmannetje of broodvogeltje waar in een ei was meegebakken. Mediterraan tintje Die traditionele feestelijke broodsoor ten spelen nog steeds een rol bij het paasontbijt, dat tegenwoordig vaak later op de dag wordt genoten en paas- brunch is gaan heten. Daarbij mag natuurlijk het paasbrood niet ontbre ken. Dat er veel meer mogelijk is met paasbrood tonen onderstaande nieuwe recepten. In het eerste recept zorgen de mascarpone en lemon curd voor een fris-romige smaak. Bij het tweede recept geeft de combinatie van pista chenootjes en sinaasappel het paas brood een 'mediterraan' tintje. Recept voor paasbrood met mascarpo ne en lemon curd 2 sneetje paasbrood 1 volle eetlepel geschaafde amandelen 1/2 zakje vanillesuiker 1/3 bakje mascarpone (a 250 g) 3 eetlepels lemon curd (of citroenmar melade) poedersuiker Rooster de amandelen in een droge koekenpan goudbruin. Laat ze op een bordje afkoelen. Roer de vanillesuiker door de mascarpone. Bestrijk elk sneet je eerst met 1 eetlepel lemon curd en dan royaal met de mascarpone. Verdeel de rest van de lemon curd en de amandelen erover en strooi er rijkelijk poedersuiker over. Bereidingstijd: ca. 5 minuten Paasbrood met mascarpone en sinaas appel 2 sneetjes paasbrood 25 g gepelde ongezouten pistachenoot jes of hazelnoten 1 sinaasappel 2 theelepels vloeibare honing 1/3 bakje mascarpone (a 250 g) Hak de pistachenootjes of hazelnoten grof. Boen de sinaasappel schoon en rasp de oranje schil er dun af. Schil de sinaasappel dik en snijd de partjes tus sen de vliesjes uit. Laat de partjes op keukenpapier uitlekken. Roer de sinaasappelrasp, de honing en de helft van de nootjes door de mascarpone. Bestrijk de sneetjes paasbrood royaal met de mascarpone en leg de partjes sinaasappel er naast elkaar op. Strooi de nootjes erover. Bereidingstijd: ca. 8 minuten REGIO - Op 2 april houdt het Gastouderbureau Humanitas een inloopochtend voor de regio's Heiloo, Castricum en Alkmaar. Deze dinsdag van 09.30 tot 11.00 uur zal de bemidde lingsmedewerkster, of een van haar col lega's aanwezig zijn op locatie: Buitenschoolse opvang Bommelstein, Boekenstein 43a te Heiloo, tel. 072- 5332122. (Aan de achterzijde van basis school De Zuidwester). U kunt binnenlopen voor een gesprek je ter kennismaking, maar ook voor vragen, adviezen en raad. Tevens kunt u maandstaten ophalen of andere papie ren. Kortom, allerlei zaken waar het Gastouderbureau u graag mee van dienst wil en kan zijn. Ook hopen zij dat het een mogelijkheid kan zijn voor nieuwe gastouders om zich te laten informeren en inschrijven. Via het Gastouderbureau te Hoofddorp kunt u ook een afspraak maken voor deze dinsdag, om een gesprek nader voor te bereiden, tel. 072-5574097. In overleg en op afspraak kunnen de tijden aange past worden. Gastouderbureau Humanitas streeft er naar meer persoonlijke contacten,te onderhouden met onze gastouders en vraagouders. Zij hopen dit op deze manier te kunnen bewerkstelligen, en tevens nieuwe Gastouders persoonlijk te woord te kunnen staan. HEILOO - STAP, het advies- en trai ningbureau met een ander perspectief - begint eind april en in september twee korte cursussen autobiografisch schrij ven. De eerste cursus is gericht op het levensverhaal als inspiratiebron voor verhalend schrijven. De tweede heeft een ander doel: namelijk het onderzoe ken van je levensloop met betrekking tot 'werk'. Inhoud In de cursus autobiograrisch schrijven doen de cursisten, aan de hand van the ma's, een onderzoek naar het verhaal van het leven. De cursist beschrijft zodoende het eigen leven als een mozaïek. Elke bijeenkomst begint met een korte creativiteit; hierbij valt te denken aan tekenen, naar muziek lui steren of een gedicht lezen. Dit wordt gedaan om weer inzicht te krijgen in die fase van het leven en op wat meer details te komen. Zulke feiten dragen dan bij tot het totale overzicht. In beide cursussen komt een deskundige aan het woord: in de cursus Levensverhaal als inspiratiebron komt eenmalig een docent creatief schrijven. Bij het Onderzoeken van de levensloop over werk verzorgt een organisatie- en per- soneelsdeskundige een bijeenkomst. Handschriftontwikkeling Schrijven leren is niet altijd vanzelf sprekend. Vooral bij kinderen en soms ook bij volwassenen is steun bij hand schriftontwikkeling een lichtpuntje in een anders zware taak. Voor inlichtin gen, bel STAP: tel. 072-5321265, en vraag naar Jolanda Herngreen. HEILOO - Tekenmedium Paula Schirmer komt op donderdag 28 maart naar Heiloo. Paula Schirmer ziet perso nen van gene zijde die u gekend heeft en maakt daar een tekening van. Zij heeft dit geleerd van het bekende Engelse medium Ivor James. De entree bedraagt 5.50 euro, aanvang is 20.00 uur, en de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Op 4 april komt mevrouw Schaafsma met kruiden. Voor informa tie kunt u contact opnemen met mevrouw Schaafsma, tel. 0224-541309. EGMOND -Fotoclub DEFA hield afgelopen vrijdagavond haar vijfde en voor dit seizoen laatste wedstrijdavond. Twee leden van de fotogroep Diaree- 70, Kees Orij uit Bergen en Theo IJpelaan uit Heiloo, waren uitgenodigd om te jureren. Kees Orij was eerder dit seizoen bij DEFA aanwezig om eigen werk te presenteren. De diaserie startte met een fraai duinlandschap van coming man Jos Glorie, gemaakt op het eiland Texel. Er werden ook twee dia's van standbeelden gepresenteerd, vol gens de jury zijn dergelijke dia's alleen goed als ze iets toevoegen aan het oor spronkelijke werk. De topper van de avond was een dia van Henk Honhof; een bosgezicht met een uitgekiende lichtval. Bij de foto's waren er slechts twee foto's in zwart/wit. een fraaie strandcompositie van Henk Honhof en een prachtige barietafdruk van Armando Jongejan. Een door Rob de Rooij ingeflitst por tret gaf nogal wat discussie. Frits van Eek presenteerde een foto van een ver moeide fietser. Dat de snelheid eruit was ontlokte een opmerking uit de zaal, dat er wel een meeuw op de baga gedrager kon gaan broeden. Er werden maar liefst drie winnaars aangewezen: Ab Baart, Theo van Gend en Agnes Kager behaalden een gelijk puntenaantal. De uitslag van de compe titie zal op de jaarvergadering bekend gemaakt worden. HEILOO - De cijfers over 2001 geven aan dat de inwoners van Heiloo vorig jaar 565 ton minder afval hebben aan geboden. Ook blijkt uit cijfers over 2001 dat het scheidingsgedrag ten opzichte van 2000 is verbeterd. Zo is in 2001 ten opzichte van het jaar daarvoor per inwoner 2,8 kg meer papier gescheiden ingeleverd en maar liefst 5,1 kg meer glas per inwoner naar de glasbak gebracht. Structureel of incidenteel Niet duidelijk is of de brede aandacht vorig jaar voor het reduceren van afval en een betere afvalscheiding in de ronde tafelgesprekken en het dorpsge sprek en de gevoerde afvalcampagne van de gemeente van invloed is geweest op het gedrag van een deel van de iawoners van Heiloo. Op de langere termijn moet duidelijk worden of het gaat om een structureel of incidenteel effect. Wethouder Rob Opdam (VVD) spreekt de hoop uit dat het gaat om een structureel effect. Hij sluit niet uit dat de discussies over afvalbeperking en afvalscheiding in 2001 een zekere invloed hebben gehad. Plan van aanpak Op dit moment is na een brede maat schappelijke discussie het Plan van aanpak gescheiden inzameling huis houdelijk afval 2002-2004 door het col lege van burgemeester en wethouders vastgesteld. In dit plan van aanpak zijn voorstellen verwerkt van inwoners van Galerie 1719 Expositie schilderijen van Chris Duinmeyer en Andrez, Verdronkenoord 29, openingstijden donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, tweede paasdag van 14.00 tot 17.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit 1850 en onder andere de Tweede Wereldoorlog, Bierkade 10, vrijdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum Tentoonstelling De bouwkunst van Abe Bonnema- over en van deze archi tect. T/m 7 april, di t/m vr van 10.00 tot 17.00 uur, za en zo van 13.00 tot 17.00 uur. Heiloo op basis van uitkomsten van ronde tafelgesprekken en het dorpsge sprek over hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen beperken en voor al beter kunnen scheiden. ,,Als de resultaten van 2001 daarvan een eerste begin zijn, dan ben ik erg tevreden aldus de wethouder. Minder aanbod van afval en een betere scheiding van papier en glas in 2001 betekent ook dat de gemeente Heiloo minder geld heeft uitgegeven. Het gaat om een bedrag van euro 109.000,-. Dit bedrag is inclusief de, achteraf gezien, te hoog ingeschatte verwerkingskosten waarbij uit werd gegaan van landelijke groei van het afvalaanbod. Begroting Voor de jaren 2001 en 2002 ging de gemeente in de begroting nog uit van een groei van het aanbod van afval en daarmee dus hogere verbindingskos ten. Het college kiest ervoor om de meevaller dit jaar eenmalig mee te nemen in de rekening 2001, omdat de afgelopen jaren de kostendekking van afvalinzameling en -verwerking minder dan 100% is geweest. Blijkt dat de effecten structureel zijn, dan wil de gemeente de tarieven voor afval stoffenheffing gaan aanpassen. In 2002 zouden de kosten voor afvalverwerking en -inzameling trouwens voor het eerst 100% dekkend zijn overeenkomstig de afspraken in de gemeenteraad gemaakt bij de Voorjaarsnota. Op vrijdag 5 april zal de fotoclub HAF uit Heiloo een bezoek aan DEFA bren gen, waarbij werk van hun leden gepre senteerd zal worden. Informatie krijgt u via tel. 072-5065950. ALKMAAR - Zondag 31 maart om 10.00 uur is er in het Pinkstercentrum aan de Helderseweg 32 te Alkmaar een speciale Paasdienst. In de dienst is ruimte voor zang en er zijn optredens van enkele koren. De prediking wordt verzorgd door Auke van Slooten, de vaste voorganger. Na afloop is er in de ruimte foyer de mogelijkheid na te pra ten en elkaar te ontmoeten. HEILOO - Zondag 30 juni worden 22 Poolse kinderen tussen 9 en 11 jaar in Heiloo verwacht. Alhoewel de aanmel dingen van gastouders redelijk verlo pen is, kan de stichting Een Hart voor Polen toch nog niet alle kinderen geplaatst krijgen. Daarom deze laatste oproep aan de bewoners van Heiloo en omgeving om zich aan te melden als gastouder. Kinderen van onze zusterstad Swietochlowice, uit arme- en soms pro bleemgezinnen, worden door de stich ting uitgenodigd voor een gezonde, ont spannen en leerzame vakantie. Het is de bedoeling van de stichting dat deze kinderen voor 2,5 week bij gemotiveer de gastouders even bijkomen, gezonde lucht inademen en lichamelijke en geestelijke weerstand opbouwen. Om het taalprobleem voor zowel de gastouders als voor de kinderen niet te groot te maken, worden per gastgezin twee kinderen geplaatst. De stichting verzorgt verschillende activiteiten te beginnen met vijf Poolse lessen. Tijdens het verblijf van deze kinderen worden verder in samenwerking met de gastou ders allerlei speelse activiteiten georga niseerd, waaronder een sport- en spel- dag, een strandwandeling, een verwen dag, een lunch in het gemeentehuis et cetera. Na al die activiteiten wordt als laatste een afscheidsmiddag gehouden, waarna de kinderen donderdag 18 juli weer bij getankt terugkeren naar hun vertrouw de omgeving in onze zusterstad Swietochlowice. Gastouders, jong of oud, die deze kinderen een warm hart toedragen, kunnen zich opgeven bij: J. Rood, voorzitter, tel. 072-5335297 of bij T. v. Langen, secretaris, tel. 072- 5157889. oud papier acties in Heiloo Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18, tussen 09.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.30 en 16.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op vefzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, "kantine op sportpark Het Vennewater. Maan dag, dinsdag; donderdag en vrijdag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Ook: container bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De creatieve expositie en creatieve paasmarkt die op 23 maart in het Trefpunt werd gehouden werd een daverend succes. Er zijn tussen de 400 en 500 bezoekers geweest, zodat de aanwezige paashaas het flink druk gehad heeft met het uitdelen van paas eitjes! Veel (groot)ouders kwamen met hun (klein)kinderen. De kinderen kon den van alles knutselen en deden dat ook volop. Omdat het zo enorm druk was moest er rond twaalf uur extra materiaal gehaald worden om te knutselen, zo hard ging het. Het koor, de fifty singers, onder bege leiding van dirigente Lonneke Lutte, verzorgde een spetterend optreden. Het komend weekeinde kunt u weder om terecht in 't Trefpunt. Er wordt een tweedehands kinderkledingbeurs geor ganiseerd waarvan de opbrengst van de verhuur van de- tafels gebruikt wordt voor het intergenerationele project, ('samenwerking basisschool en oud en jong activiteiten). Bij dit horloge, de T-Touch worden de functies geactiveerd door aanraking van het krasvaste saffierglas. Eén lichte aanraking van het glas is genoeg voor het oproepen van een reactie van bij voorbeeld de wijzers of het digitale dis play. Deze innovatie techniek is ver pakt in een robuust en stoer vormgege ven eigentijds horlogedesign met een hoog draagcomfort. De vormgeving in combinatie met gebruiksvriendelijk innovatieve techniek sluit aan bij de hedendaagse trend van gelijksoortige producten. Verder heeft het horloge een ingebouwde barometer, hoogteme ter, kompas, thermometer en alle mogelijke chronograaf functies. Dit horloge van de toekomst is onder ande re verkrijgbaar bij juwelier Simon Peek, Stationsweg 85a te Heiloo. HEILOO - Enkele kookliefhebbers zijn op zoek naar mensen, die met hen samen één keer in de maand de meest fantastische gerechten willen koken, kookervaringen willen uitwisselen en met het koken inspiratie willen opdoen en samen willen eten. Wie houdt v$n gezelligheid en van mooie en lekkere gerechten is bij Anja Rozenberg- Deurwaarder, tel. 072-5323156 en Piet Rozenberg, tel. 0223-642581 aan het goede adres. Beiden staan open voor nieuwe kookideeën en proberen nauw lettend alle nieuwigheden op kookge- bied in de gaten te houden en deze uit te proberen of aan te bieden tijdens de maandelijkse kookcessies. Belangstellenden kunnen contact opnemen met bovenstaande personen. Dierenartsenpraktijk Schaap en de Jong Tot 31 maart expositie schilderijen van Theo Leering, op wekdagen tussen 9.00 en 19.00 uur, Commandeurslaan 1. GGZ Willibrord Schilderijenexpositie van Ulf Lindberg, t/m 31 maart in het ontmoetingscen trum, maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Oudheidskamer Tentoonstelling van de Vereniging Oud Heiloo over gymnastiekverenigingen DOVES en Klimop.T/m 19 april te zien op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidskamer 'De Oude Pastory', Nic. Beetsweg 94. Bibliotheek De gehele maand april in de kleuteraf deling Het voorjaar komt...Over lam metjes in de wei en werk op de boerde rij. Vanaf 25 maart tot 22 april in de afdeling voor volwassenen tentoonstel ling Beeldhouwen met mergelsteen en speksteen en Knipwerk met kalligrafie, verzorgd door het NIVON. U kunt zich opgeven voor een cursus internet voor beginners en gevorderden in april/mei. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer, van 10.00 tot 18.00 uur. Silhouet Expositie schilderijen van de overleden Kees den Tex, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De schilderijen zijn tevens te koop. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, is wegens omstandigheden tot 4 septem ber gesloten!! Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen na tel. afspraak op 072- 5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Fleurige expositie van schilderijen van Vrouwtje Spaans, Winkelhof't Loo 45. Zomer van Vrouwtje Spaans Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpendê hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel: 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer. Kennemerstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. HEILOO - zaterdag 30 maart treedt de 5-mans formatie Final Touch op in La Strada. Deze doorgewinterde allround band maakt inmiddels al 10 jaar het live-circuit onveilig met een zeer geva rieerd en uitgebreid repertoire, met rock, reggae, ska en nederpop als belangrijkste ingrediënten. Tijdens een optreden van Final Touch worden hits van onder andere The Police, Doe Maar, The Black Crowes, Toontje Lager, Lenny Kravitz en Van Dik Hout soepel en gedreven neerge zet, waarbij het showelement zeker niet wordt vergeten. Daarbij geeft Final Touch overbekende covers een nieuw jasje, zodat het lijkt alsof ze gisteren geschreven zijn. De band Final Touch is te zien en te beluisteren in La Strada.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10