w mm CASTRICUM r ^n60 Iedere vrijdag van 8.30 tot 14.00 uur op de Vuurbaak!! UITKIJKPOST - 12 MAART 2002 - PAGINA 13 Dynamische sferen creëren met bijzondere coniferen i Gevuld Paashaasje „16° Beenham e 160 Runderrollade „14° Bosuitjespaté ^125 Kalfsleverworst 4 Varkensoesters De vroege voorjaarsweken. Puur genieten! Keurslagerij Snel Kerkweg 18 1906 AW Limmen Grote Hollandse komkommer 0,49 1 kg. verse witlof 0,98 1 pond sperziebonen0,98 2 kg Elstar, Jonagold, Goudrenetten 1,25 MARKTHANDEL SINNIGE Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Er zijn kinderen voor wie de vakantie te lang duurt De Ronde van Noord-Holland Gemeenteraad vergadert Cliëntenplatform 2oekt nie p Tuinbezitters verslijten de conifeer nog als eens voor 'saai'. Meerdere coniferen bij elkaar zou dus saaiheid in het kwad raat betekenen. Niets is minder waar. Juist ornaat -coniferen vaak zo'n uitge sproken groeivorm of opvallende kleur hebben, zijn daar in een tuin hele span nende dingen mee te doen. Goed toe gepast geven ze zelfs een dynamische sfeer in uw tuin. Wie de cipressen uit zuidelijke landen kent, zal het niet over saaie bomen heb ben. Hun ranke zuilvormen domineren het landschap. De beelden die ze oproepen zijn uniek. Er worden veel ansichtkaarten verstuurd waarop juist die indrukwekkende cipressen staan afgebeeld. Cipressen in eigen tuin Dat beeld van die rank omhoog groei ende cipressen is ook in de Nederlandse tuin na te bootsen, maar dan natuurlijk op veel kleinere schaal. Op het tuincentrum zijn hele slanke, zuilvormige coniferen te vinden, die bovendien vaak vrij langzaam groeien. De dwergcipres Chamaecyparis lawso- niana Ellwoodii is een bekend voor beeld. Deze conifeer is bekender dan u zou denken. In december wordt Ellwoodii heel vaak als mini-kerst- boompje aangeboden. Vol glittertjes of kunstsneeuw moet die de kerstsfeer oproepen. Zonder versiering is Ellwoodii in de tuin minstens zo mooi. De kleur van het loof is blauwgrijs. Dat alleen maakt hem al tot een opvallende verschijning. Juniperus scopulorum Sky Rocket is een zuilvormige jeneverbes met even eens zo'n aandachttrekkende blauw grijze kleur. Zoals de naam al doet ver moeden, schiet deze jeneverbes als een raket de lught in.smal en vol dynamiek. Onder de zuilvormen zijn behalve blauwgrijze coniferen ook frisgroene, of bijna lichtgevende gele soorten. Zet er eens een paar in uw tuin bij elkaar'en laat ze samen zorgen voor een dyna misch geheel. Combineer hoog en laag De ranke gedaante van die zuilvormige coniferen komt alleen tot uiting wan neer we er in z'n volle glorie van kun nen genieten. Pas daarom zuilvormen toe in combinatie met een heel lage, bodembedekkende beplanting. Het toeval wil, dat we voor die bodembe dekkers ook terecht, kunnen bij de coniferen. Sommige soorten maken echt een prachtig dicht tapijt. De mees te behoren tot de jeneverbessen Juniperus. Een naam als Juniperus communis Green Carpet zegt al genoeg. Green Carpet vormt als tapijt de ideale ondergond voor bijvoorbeeld blauw grijze, zuilvormige dwergcipressen of jeneverbessen. Net als bij de zuilconife ren zijn er in de bodembedekkende coniferen tal van kleurnuances. Ze variëren van blauwgrijs, geel, brons tot donkergroen. Microbiota decussata neemt in het rijtje wel een heel bijzon dere plaats in. Zomers frisgroen. Naar de winter toe verkleurend tot chocola debruin. Ongeschoren mooi Coniferen laten zich gemakkelijk in allerlei vormen snoeien. Geschoren .bollen, blokken en kegels, zijn bijna het summum voor een dynamische tuin. Maar laten we niet vergeten dat er ook tal van coniferen zijn. die zonder snoei en de show stelen. Het aantal coniferen dat van nature een bolvormige groei wijze kent, is groot. Een daarvan is de frisgroene Thuja occidentalis Globosa. Bij Golden Globe is het loof zwavel geel. Öok dat biedt weer tal van span nende combinatiemogelijkheden met andere coniferen. Bovendien is een conifeer met zo'n opvallende kleur een aanwinst in de winter. Juist dan springt geel in het oog. Al met al is de conifeer een stuk min der saai, dan waarvoor hij vaak 'wordt versleten. Met coniferen is in de tuin juist een sfeer op te roepen die met geen enkele andere plantensoort kan worden bewerkstelligd. Op een span nende manier toegepast, ontstaat er een enorme dynamiek in de tuin. Het wordt daarom toch tijd om weer eens anders tegen de conifeer aan te kijken. 100 gram 1 100 gram 1 100 gram 1 100 gram 1 100 gram w am//c rnQmöinnnnQanc C99 100 gram J UI d IIS üllallll/IUIIUIISclUo Deze vrijdag REGIO - Kinderen willen graag vakan tie hebben, zult u misschien denken.- Maar er zijn kinderen voor wie het thuis wat minder prettig vertoeven is. Als je dan zes weken niet naar school gaat omdat het vakantie is, dan duurt dat voor sommige kinderen erg lang. Oproep aan gezinnen die gastouder willen worden Daarom is Europa Kinderhulp op zoek naar enthousiaste gastgezinnen. Jaar lijks komen door bemiddeling van Europa Kinderhulp ruim 2500 kansar me kinderen van zes tot twaalf jaar naar Nederland. De kinderen komen uit grote steden uit Frankrijk, Engeland. Duitsland, Oostenrijk en zelfs uit Nederland. Het zijn veelal kin deren uit grote gezinnen met een klei ne behuizing. Armoede, problemen en zorgen maakt dat deze kinderen nauwelijks weten hoe het er in een gewoon gezin aan toe gaat. Dan is het niet zo vreemd dat deze kinderen zes weken vakantie te veel vinden. Juist voor deze kinderen is een vakantie bij een gastgezin heel fijn. Drie weken meedraaien in een gezin is dan hun vakantie, en ze mogen ervaren hoe een gezinsleven zou kunnen zijn. Geef kind vakantie van z'n leven Voor deze kinderen is Europa Kinderhulp op zoek naar gastgezinnen die deze zomer een plekje in hun huis en in hun hart over hebben. Veel extra's is er niet voor nodig: 'n bed, 'n bordje erbij, een aai over de gast zijn of haar bol en vooral veel aandacht. Moeilijk... Natuurlijk weten ze bij Europa Kinderhulp dat het niet niks is om drie weken lang een kind van een ander in huis te hebben. Daarom besteedt de organisatie veel aandacht aan de voorbereiding en ook tijdens de verblijfsperiode staat u er niet alleen voor. Eén van de doelstellingen die Europa Kinderhulp nastreeft is dat gastouders hun gastkind mogen terug vragen. Als na het eerste jaar blijkt dat het goed klikt binnen het gezin heeft u de moge lijkheid om een speciale band op te bouwen met uw gastkind. Het spreekt voor zich dat dit heel belangrijk is in hun jonge leven. De organisatie ontvangt geen subsidie, maar kan haar werk doen door dona ties en giften. Als u niet in de gelegen heid bent om een kind een vakantie te geven, kunt u het werk toch steunen door te doneren op gironummer 15 85 919 Heeft u interesse, neem dan vrijblij vend contact op met Jolanda Langedijk, tel. 072-5039231, Familie Pool, tel. 023-5272560 of kijk op inter net pagina: www.europakinderhulp.nl. REGIO - Op zaterdag 27 april houdt Le Champion voor de dertigste keer de creatieve fietstocht 'de Ronde van Noord-Holland'. Vanuit Oostzaan doorkruizen de deelnemers de provin cie Noord-Holland en wordt kennis gemaakt met de vele facetten die het landschap te bieden heeft. Deelnemers hebben de keuze uit vier afstanden: 40, 60,110 en 160 kilometer. De voorinschrijving kan tot 15 april voor de afstanden 160 km (euro 4,35), 110 km (euro 3,65) en 60 km (euro 2,30) op bankrekening 519531965, ten name van Le Champion, Ronde van Noord-Holland te Krommenie. Na- inschrijving kan op de dag zelf: 160 km (euro 5,-), 110 km (euro 4,50) en 60 km (euro 3,0). Voor de 40 km kan alleen op de dag zelf worden ingeschreven voor euro 2,-. Met het hele gezin betaalt u nooit meer dan euro 4,50. Starttijden De starttijden zijn afhankelijk van de volgorde van inschrijving. Voor de 160 km start u tussen 7.00 en 10.00 uur. voor de 100 km tussen 8.00 en 11.00 uur, voor de 60 km tussen 8.30 en 12.00 uur en voor de 40 km tussen 9.00 en 12.00 uur. De start is vanuit Sporthal Oostzaan, nabij recreatiegebied 't Twiske. Inlichtingen bij Jan Versteeg, tel. 0251-235910, e-mail: janver- steeg@wanadoo.nl of bij Annie Drost, tel. 075-6288483, NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Op donderdag 28 maart a.s. komt de raad bijeen in de raadzaal van het gemeentehuis, aanvang 20.00 uur, eventueel voort te zetten op 2 april 2002, om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere: beëdiging raadsleden aanvullend krediet voor de uitvoering van een bergbezinkleiding krediet drainage Plantenhove Noord End e.o. wijziging van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van de Milieudienst, Regio Alkmaar; vaststellen van een voorbereidingsbesluit herontwikkeling percelen hoek Pagenlaan-Kapelweg intrekken van een voorbereidingsbesluit met betrekking tot de voorgenomen plaatsing van de brandweerkazerne te Limmen vaststellen van een voorbereidingsbesluit met betrekking tot het bestemmingsplan "Nieuwe Laan" te Limmen intrekking verordening (Re-)integratie arbeidsmarktgehandicapten vaststelling Verordening Subsidiebeleid en vrijlating van inkomsten Abw, loaw en loaz vaststelling Verordening toeslagen en verlagingen Algemene bijstandswet vaststelling Verordening Gemeentelijk Voorzieningenfonds Castricum vervanging programmatuur afdeling Maatschappelijke Dienstverlening vaststellen Referendumverordening Gemeenschappelijke regeling hulpverleningsorganisaties vaststelling (nieuw) rampenplan vaststelling begroting 2002 Sector ruimte Ontvangen bouw- en sloopaanvragen en bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben onderstaande verzoeken ontvangen: 120302 Visweg 4 te Limmen Zwanebloem 7 te Limmen 130302 Hogeweg 107 te Limmen Kerklaan 33a te Akersloot Anna Reynvaansingel 13 te Castricum 140302 Kapelweg 1b te Limmen Sportpark Wouterland te Castricum lepenlaan 73 te Castricum 150302 Laan v. Albert's Hoeve 113 te Castricum Prins Mauritsstraat 24 te Castricum Burg. Zaal bergstraat 14 te Castricum Prinses Marijkestraat. 15 te Castricum Prinses Marijkestraat 15 te Castricum Prinses Marijkestraat 15 te Castricum Laan v. Albert's Hoeve 91 te Castricum Zuidkerkenlaan 18 te Limmen Hoocamp 116 te Akersloot i Laan v. Albert's Hoeve 264 te Castricum Laan v. Albert's Hoeve 85 te Castricum Laan v. Albert's Hoeve 87 te Castricum Koningsweg sectie C 2540 te Akersloot Duinenboschweg sectie B11605 Nachtorchis 5 te Limmen 180302 Bakkummerstraat 111 111 a te Castricum Zwanebloem 11 te Limmen 190302 Marshallstraat 27 te Castricum Van Bergenlaan 8 te Castricum De Hofstee 2 te Limmen Oude Haarlemmerweg 1 te Castricum 't Kieftenland 70 te Limmen Van Alkemadelaan 4 te Limmen Van Alkemadelaan 6 te Limmen Voorweide 45 te Castricum Voorweide 47 te Castricum Koekoeksbloem 37 te Castricum 200302 Eerste Groenelaan 68 te Castricum uitbreiden woning uitbreiden woning tijdelijke plaatsing kantoorunit nieuwbouw woning uitbreiden woning uitbreiden woning plaatsen scrumhok vergroten badkamer uitbreiden balkon uitbreiden woning plaatsen carport vergroten schuur vergroten badkamer uitbreiden woning uitbreiden balkon plaatsen erker uitbreiden woning plaatsen erker uitbreiden balkon uitbreiden balkon plaatsen tijdelijke woning vernieuwen stallen plaatsen tuinschuur uitbreiden woning plaatsen tuinhuisje uitbreiden woning plaatsen dakopbouw uitbreiden woning verbouwen woning uitbreiden woning uitbreiden woning uitbreiden woning uitbreiden woning uitbreiden woning plaatsen tuinhuisje plaatsen fietsenber ging plaatsen dakopbouw 210203 Goudenregenlaan 21 te Castricum Deze kennisgeving betekent niet dat medewerking wordt verleend Aanvragen vrijstellingen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat met ingang van vrij dag 29 maart 2002 de volgende aanvragen om vrijstelling van het bestemmingsplan gedurende 2 weken ter inzage liggen. Vrij steilingsverzoek ex artikel 75 van de Wet op de Ruimtelijke ordening Anna van Saksenstraat 12 te Castricum plaatsen dakopbouw Burgemeester en wethouders maken bekend, dat met ingang van vrij dag 29 maart 2002 de volgende aanvragen om vrijstelling van het bestemmingsplan gedurende 4 weken ter inzage liggen. Vrijstellingsverzoek ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke ordening Verlegde Overtoom 24 te Castricum Korte Cieweg 5 te Castricum Geelvinckstraat 47 te Castricum Geelvinckstraat 45 te Castricum Brakersweg 4 te Castricum Pieter Kieftstraat 14 te Castricum herindeling kantoor ruimte plaatsen garage en 2 dakkapellen uitbreiden woning uitbreiden woning plaatsen tuinberging (legalisatie) uitbreiden woning Vrijstellingsverzoek ex artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke ordening NS Station te Castricum plaatsen fietsenstal lingen Zienswijzen Een ieder kan gedurende de termijn van terinzageligging schriftelijk zijn zienswijzen omtrent de hiervoor genoemde aanvragen om vrij stelling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Verleende kapvergunnlng en invalidenparkeerplaats Burgemeester en wethouders hebben de volgende besluiten genomen: Kapvergunningen 190302 Willem de Rijkelaan 4 te Castricum 1 malis In validenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Castricum hebben besloten een invalidenparkeerplaats te reserveren voor het motorvoertuig met het kenteken XT-25-NX in de directe nabijheid van het perceel Dag Hammarskjöldlaan 20 te Castricum. Bezwaar Een bezwaarschrift tegen de hiervoor genoemde besluiten dient binnen 6 weken na de datum van afgifte van het betreffende besluit te worden ingediend bij burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de afdeling VROM in het gemeentehuis te Limmen. Inspraak Bij burgemeester en wethouders is een principe-aanvraag ingediend voor het bouwen van een ligboxenstal aan de Westerweg 37 te Limmen. De ligboxenstal ligt (deels) buiten het aanwezige agrarische bouwperceel. Op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3 A.3 van de voorschriften van het bestemmings plan Buitengebied kan (de vorm van) het bouwperceel echter aange past worden. Alvorens te beoordelen of wij bereid zijn medewerking te verlenen aan een dergelijke aanpassing willen wij een ieder in de gelegenheid stellen in te spreken op de mogelijke wijziging van het bouwperceel. In verband met het bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de inspraakverordening liggen de principe- aanvraag en een tekening van het aangepaste bouwperceel vanaf 2 april 2002 gedurende 4 weken ter inzage in het gemeentehuis te Limmen. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke reacties worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Castricum. JfSIGuG Begin 1999 is het Cliëntenplatform Castricum opgericht. Dit plat form behartigt de belangen van alle minima in de gemeente Castricum, zoals uitkeringsgerechtigden met een connectie met de afdeling werk inkomen en zorg, AOW, WAO, WW en diegenen die aan een reïntegratïetraject deelnemen. Het Platform beantwoordt vragen en geeft informatie op het gebied van: wetstechnische zaken algemene voorlichting verwijzing van cliënten klachtenbehandeling bespreken van conceptbeleidsnota's bemiddeling bij conflicten Het Cliënten platform verstrekt de informatie aan belangstellenden tijdens een wekelijks spreekuur in Dorpshuis De Kern in Castricum op donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. Op dit moment zijn er 6 leden actief voor het Platform, maar na de fusie van Castricum, Akersloot en Limmen is er behoefte aan meer menskracht. Wij zoeken daarom nog 3 bestuursleden die ons team willen versterken. De bestuursleden moeten overdag over een aantal vrije uren beschikken. Een maal per maand wordt er op maandagochtend vergaderd en om toerbeurt 1 uur per week spreekuur gehouden. Bij voldoende aanbod wordt er in de zeer nabije toekomst ook spreekuur in Limmen en Akersloot gehouden.' Ervaringsdeskundigen genieten de voorkeur, maar ook motivatie speelt een belangrijke rol. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de voorzitter van het Cliëntenplatform, Janny Vonk, telefoonnummer, 671281. gemeente Op 19 maart 2002 is vergunning verleend aan: Snackbar Geesterduin, Geesterduinweg 69 te Castricum voor het hebben van een terras van 15 m2 op grond van derden nabij de inrichting Geesterduinweg 69 Sigarenhandelaar Piko, Geesterduinweg 71 te Castricum voor het hebben van een terras van 35 m2 op grond van derden nabij de inrichting Geesterduinweg 71 in de periode 1 april 2002 tot en met 30 september 2002. Op 29 januari 2002 is vergunning verleend aan de hersenstichting Nederland voor het huis aan huis collecteren in de periode 31 maart tot en met 7 april 2002. Op 15 maart 2002 is een standplaatsvergunning verleend aan Kenmerk Kentekengravures voor het graveren van kentekens in auto's op de volgende data: 14 en 15 juni 2002 30 en 31 augustus 2002 en 25 en 26 oktober 2002 op het parkeerterrein ten zuiden van het winkelcentrum Geesterduin te Castricum. Op 15 maart 2002 is vergunning verleend aan Vishandel Kerssens voor de verkoop van vis en viswaren op de donderdagmorgen in de kern Castricum in de periode van 1 januari 2002 tot en met 31 december 2002. Vanaf 3 april 2002 zal er maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag in de bibliotheek van Akersloot een ambtenaar van de gemeente Castricum aanwezig zijn. Bij deze "contactambtenaar" kunt u van 14.00 uur tot 17.00 uur terecht voor inlichtingen over de diensten van de gemeente. De ambtenaar heeft niet alleen een doorverwijs functie, maar kan ook voor u contacten leggen met ambtenaren en afspraken maken met bestuurders. Aan dit loket kunt u net als bij het gemeentehuis in de kern Limmen niet terecht voor het aanvragen van paspoorten, rijbewijzen, en ver gunningen etc. Het loket is er alleen voor informatieverstrekking, andere gemeentelijke diensten zijn enkel in het gemeentehuis van Castricum te verkrijgen. Het contactpunt in Akersloot is opgezet bij wijze van proef. Na ver loop van tijd zal een evaluatie uitwijzen of het contactpunt in een behoefte voorziet. fDÖt In verband met de Paasdagen veranderen de inzameldata Kern Limmen in wijk 1 voor GFT (groene emmer). In plaats van 1 april (2de paasdag) worden de emmers nu 29 maart geleegd. Kern Castricum in wijk 3 voor restafval (grijze emmer) In plaats van 29 maart worden de emmers nu 28 maart geleegd. wijk 3 voor GFT (groene emmer) In plaats van 1 april (2de paasdag) worden de emmers nu 28 maart geleegd. in wijk 9 voor restafval (grijze emmer) In plaats van 1 april (2de paasdag) worden de emmers nu 2 april geleegd. wijk 9 voor GFT (groene emmer) In plaats van 29 maart worden de emmers nu 28 maart geleegd. Castricum, 27 maart 2002 Bezoekadres Raadhuisplein f, 1902 CA Castricum Zonnedauw 4,1906 HA Limmen (sector Ruimte) Postadres Postbus 1301, 1900 BH Castricum Tel.: (0251) 66 11 22 Fax: (0251) 66 12 34 Internet: www.castricum.nl E-mail: voorlichting@castricum.nl of gemeentebestuur@castricum.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De afdeling Maatschappelijke Dienst verlening is voor reisdocumenten en rijbewijzen ook geopend op donder dagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De buitendienst van de afdeling Civiel, Grijs en Groen vindt u aan het Schulpstet 17, 1901 JH Castricum. Deze locatie, waar ook het afval - brengdepot is gevestigd, is geopend op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De afvalstraat op is daarnaast ook op zaterdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Voor vragen over civiel, grijs en groen belt u met telefoon nummer (0251) 66 13 37. informatie Tijdens kantooruren Afdeling voorlichting, Tel.: (0251) 66 12 30 66 12 40 Buiten kantooruren Vragen, opmerkingen of klachten kunt u inspreken op het antwoordapparaat, telefoon (0251) 66 13 33 of aan ons melden via de fax, (0251) 66 12 34.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 13