Surinaamse cultuur op Wereldmuziekfestival Werkzaamheden aan het spoor BPBWwWMl UITKIJKPOST - 27 MAART 2002 - PAGINA 14 BERICHTEN HEIL00 Opbrengst Nationale collecte Simavi Ypedisco Vrijwilligersdebat in het gemeentehuis Dojo 't Loo grijpt net naast goud Historische zeges Effect Bridgeclub Sans Atout Damclub Heiloo SV Oppositie HZV de Witburger Nieuwe leden Tennisvereniging H.S.V. Heilooër Bridgeclub Foresters pakt punt Dojo 't loo HEILOO - In een schuur van een woning aan de Bosrank werd in de nacht van zondag op maandag 17 en 18 maart ingebroken. Uit de schuur werd. een bromfiets van het merk Vespa, type Si Basico alsmede drie fietsen ont vreemd. De blauwe Vespa was voorzien van verzekeringsplaatje FSJ-500 en was uitgebreid met een claxon. De fietsen waren van het merk Gazelle en beston den uit een grijze herenfiets en een grij ze en een rode damesfiets. In dezelfde nacht werd op de Waard een personenauto vernield. De eige naar trof zijn witte Opel Astra maan dagmorgen om 04.30 uur aan met een ingeslagen achterruit. Tussen 18.00 en 22.00 uur werd uit een afgesloten fietsenstalling op een terrein aan de Kennemerstraatweg een brom fiets ontvreemd. Nadat de deur van de •stalling werd geforceerd werd een bromfiets van het merk Vespa, type ;Ciao Mix, voorzien van verzekerings plaatje WSW-543 ontvreemd. i jln de nacht van dinsdag op woensdag '18-19 maart werd vanaf een parkeer plaats in Vrieswijk een rode Mazda 626 'voorzien van kenteken FR-DJ-29 ont vreemd. Elders in Vrieswijk werd getracht een blauwe Nissan Primera te ontvreem den. De-eigenaar trof zijn auto dinsdag morgen aan met een geforceerd por tier- en stuurslot. De auto moest wor sen weggesleept voor reparatie. Op de Pijlemeeth werd een bromfiets voor een technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Dit werd noodzake lijk geacht gezien de staat van het voer tuig. Een aantal gebreken werd na het onderzoek vastgestel. De 18-jarige eigenaar kreeg enkele bekeuringen voor de vastgestelde gebreken. Op woensdag 20 maart werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets. De groene damesfiets van het merk Batavus werd vrijdag 15 maart tussen 16.00 en 18.00 uur uit de niet afgesloten berging van de woning aan de Oudburgerlaan gestolen. Twee fietsers botsten op elkaar ter hoogte van de kruising van de van der Veldenstraat met de Willibrordusweg. De aanrijding ontstond op het moment dat de 10-jarige jongen een 23-jarige fietser wilde inhalen. Tijdens het passe ren sloeg de vrouw linksaf. Er was alleen schade aan beide fietsen. Een eenzijdige aanrijding met aanzien lijke schade vond om 10.15 uur plaats op het parkeerterrein van het winkel centrum 't Loo gelegen aan de Schoollaan. De chauffeur van een truck met oplegger raakte bij nemen van de bocht op het parkeerterrein met de a c h tg $£91 (Pe rsG n Y' sonenauto VeTa over een afstand van vijf meter door de vrachtwagen meege sleept. De gehele rechterzijde van de blauwe Renault Megane raakte daar door beschadigd. De bewoner van een woning aan de Heerenweg ontdekt op donderdag 21 maart tussen 17.00 en 17.20 uur dat zijn fiets en dé fiets van zijn vrouw waren ontvreemd. Beide fietsen stonden niet afgesloten op hun erf naast de woning. Direct wordt een zoektocht ingesteld. Hij trof de fiets van zijn echtgenote afgesloten aan in de fietsenstalling van het station. Bij haar fiets lag het kabel- slot, bidon en fietstas van zijn fiets. Uit de tuin van een woning aan de Kennemerstraatweg werd een fiets ont vreemd. De witte vouwfiets van het merk Rhino werd tussen 09.00 en 12.00 uur ontvreemd. Op 22 maart werd een bromfietser nabij het Hoekstuk aangehouden. De reden voor de aanhouding was dat geconstateerd werd dat de bromfiets niet voorzien was van een verzeke ringsplaatje en dat de bestuurder geen helm droeg. De bestuurder bleek bij controle nog maar 13 jaar te zijn. Bij controle bleek de bromfiets ook gesto len te zijn. De politie heeft de zaak ver der in onderzoek. Op de Kennemerstraatweg werd een bromfiets van het merk Peugeot type Fox met pech aangetroffen die bij con trole ontvreemd bleek te zijn. De bromfiets werd op 16 maart vanaf de Willibrordusweg ontvreemd. Op zaterdag 23 maart werd tijdens het doen van boodschappen in het 't Loo een portemonnee uit een boodschap pentas ontvreemd. De 82-jarige eigena resse merkte de diefstal toen zij in een winkel een aankoop wilde betalen. De inhoud van de portemonnee bestond uit enkele pasjes en een geldbedrag. In de nacht van zaterdag op zondag 23 en 24 maart werd in een schuur van een woning aan de Kleijne Olven ingebro ken. Uit de schuur werd een blauwe kinder- en een blauwe damesfiets ont vreemd. Ook werd een krat bier en een krat frisdrank ontvreemd. Ook werd ingebroken in een schuur van een woning aan de Pauwweijdt. Uit deze schuur werd een bromfiets van het merk Honda voorzien van verzeke ringsplaatje DQD-043 en een grijze opoefiets ontvreemd. Op een campingterrein aan de Omloop werd in de caravan ingebroken. Uit de caravan werd een televisie en wat kle ding ontvreemd. De inhoud van een garage van een woning in Termijen werd over hoop gehaald. Hierbij werd een bromfiets vernield. Men had per ongeluk de sleu tel van de garage in de deur laten zit ten. WAARSCHUWING Enkele inwoners van Heiloo werden afgelopen week thuis inrfde avonduren benaderd door een man die hun geld wist af te troggelen met de smoes dat hij geld nodig had om familie van Schiphol af te halen. Hij beweerde dringend geld nodig te hebben omdat hij zijn portemonnee vergeten was. In alle gevallen maakte de man een betrouwbare indruk. Hij gaf ook een adres op. Hij bleek daar later niet bekend te zijn. De leeftijd van de man wordt geschat tussen de 20 en 30 jaar. Gevonden voorwerpen van 18-24 maart Enkele sleutels, notitieboekje, bril ovale glazen bruin montuur. Afgelopen maandag hielden enkele verkeersouders in samenwerking met de politie een actie tegen het ongeoorloofd parkeren van de auto's tijdens het halen en brengen van de kinderen naar school. Dikwijls worden de voertuigen op dusdanige wijze geparkeerd dat er voor het overige verkeer geen doorkomen aan is. Tijdens de actie bleef het opvallend rustig op de stoepen. De aanwezige agente hoefde slechts enkele malen waarschuwend op te treden. Of dit na, de overigens van tevoren aangekondigde, deze actiedag zo blijft is afwachten, (foto UKP) HEILOO - De collecte van Simavi met als thema Geef gezondheid, geef leven, die werd gehouden van 17 tot en met 23 maart heeft euro 2443.93 opgebracht. De ontwikkelingsorganisatie Simavi ondersteunt lokale organisaties in het Zuiden bij het toegankelijk maken van gezondheidszorg voor de allerarmsten. Heeft u collectant gemist? Uw bij drage is welkom op giro 300100 ten name van Simavi in Haarlem. ALKMAAR - Tijdens de komende edi tie van Wereldmuziekfestival Terra kan jong en oud onder andere genieten van de cultuur uit het zonnige land Suriname. Tijdens het publieksprogramma van het Wereld Kinderfestival op zaterdag 1 juni zal op het grote podium van het Canadaplein onder andere '2 Chutney Party' optreden: een swingende groep uit Suriname die bestaat uit 12 kinde ren en jongeren in de leeftijd van 10 tot en met 18 jaar. Chutney is een swingen de muziekstijl die is ontstaan toen Hindoestanen vanuit India in Suriname» terechtkwamen. In de Centrale Bibliotheek aan het Canadaplein zijn zaterdag 1 juni vanaf 13.30 uur prachtige Surinaamse vertel lingen te beluisteren door 'Tante' Marijke van Mill. In haar vertellingen combineert ze tropische sprookjes, fabels en klassieke Surinaamse verha len. Cultuurpark De Hout staat zondag 2 juni ook de hele middag in het teken van Suriname. Tien dames en een heer vormen samen Bun Sani en zij zullen met hun Surinaamse kawina-klanken het gezelligste park van Alkmaar op zijn kop zetten. Hoogstwaarschijnlijk zal Bun Sani in de namiddag ook nog naar het Canadaplein komen, terwijl in De Hout andere Surinaamse muzikan ten het podium betreden. Al deze optredens zijn gratis te bezoe ken. Naast muzikanten uit Suriname zullen er nog veel meer landen verte genwoordigd zijn. Vraag voor. het com plete programma de Terra festivalkrant aan bij de kassa van Theater De Vest 072-5127344 of bezoek voor het laatste nieuws www.theaterdevest.nl. HEILOO - Komende zaterdag is er i.v.m Pasen geen Ypedisco, deze wordt verplaatst naar zaterdag 13 april, dit is dan tevens de laatste disco van het sei zoen. Voor inlichtingen bel je met Paola van Dijk,tel. 072-5338297. HEILOO - Donderdag 4 april houdt de gemeente Heiloo een vrijwilligersde bat. Het debat vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur in de raadzaal in het gemeen tehuis van Heiloo, Raadhuisweg 1 (ou\le ingang). De gemeente organi seert dit debat naar aanleiding van een zeer recent onderzoek over vrijwilli gerswerk onder ruim 200 vrijwilligers organisaties in Heiloo. Het debat op 4 april richt zich op de resultaten en con clusies van het onderzoek. Formulering speerpunten Een vertegenwoordiger van het onder zoeksbureau Radar uit Amsterdam zal eerst de resultaten presenteren. Het debat, te voeren op basis van de con clusies, moet uitmonden in de formule ring van speerpunten voor het vrijwilli gerswerk in Heiloo. Op basis van de onderzoekresultaten en de uitkomsten van het debat formuleert de gemeente een voorstel om het vrijwilligerswerk te versterken in Heiloo. Dit voorstel, dat op interactieve wijze tot stand komt, wil de gemeente vervol gens indienen bij het ministerie van WVS om op deze wijze ook subsidie te verkrijgen. Het ministerie stelt name lijk in de periode 2001 tót 2003 extra middelen ter beschikking aan gemeen ten die het lokaal vrijwilligerswerk wil len versterken. Aanmelden De gemeente Heiloo heeft uitnodigin gen verstuurd aan vrijwilligersorgani saties) in Heiloo die in de enquête heb ben aangegeven deel te willen nemen aan een vrijwilligersdebat. Belangstellende vrijwilligersorganisa ties die deel willen nemen aan het debat maar dat niet hebben aangege ven op het enquêteformulier kunnen zich telefonisch aanmelden bij de gemeente, mevrouw N. Willems van het Stafbureau, tel. 072-5356680. In totaal zijn 210 vrijwilligersorganisa ties in Heiloo benaderd voor deelname aan het onderzoek. Ongeveer 100 orga nisaties hebben tot nu toe meegedaan aan het onderzoek. Een kleine 35 orga nisaties hebben tot nu toe te kennen gegeven aan het debat deel te willen nemen. Het debat wordt voorgezeten door wethouder Evalyn Schoutsen- Bolten. ip§tl|pp NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN De Surinaamse groep '2 Chutney Party te zien op het Wereldmuziekfestival Terra 2002. HEILOO - Sinds atgelopen zondag wordt druk gewerkt aan de diverse spoorwegovergangen in Heiloo. De overgangen aan de Kerkelaan, Zeeweg, Schuine Hondsbosschelaan en Stationsweg werden zondag op ver schillende tijdstippen afgesloten om het nodige onderhoud aan de overwe gen en rails mogelijk te maken. Het verkeer werd omgeleid langs de wel geopende-overwegen. Een groot, gedeelte van de dag reden er wordt grotendeels vernieuwd. Er wer den afgelopen weekeinde nieuwe betonplaten gelegd, waardoor de rails in het beton kunnen worden gemon teerd. Het vernieuwen van de grindstenen is nodig om de afwatering goed te laten ook geen treinen, in verband met de werkzaamheden aan het spoor. Tussen de overwegen van de Schuine Hondsbosschelaan en Het Zevenhuizen wordt nieuw erind gelegd. De overweg van de Kerkelaan verlopen en wordt gedurende deze week 's nachts uitgevoerd. Strukton Railinfra Randstad voert de werk zaamheden uit tussen de stations van Alkmaar en Uitgeest. Op 14 april wordt de overweg aan de Schuine Hondsbosschelaan aangepakt. Ook deze overweg zal worden voorzien van een dergelijke betonlaag. Als alles meezit zijn de werkzaamheden een dag voor Koninginnedag afgerond. Dit weekend vonden onderhoudswerkzaamheden plaats aan het baanvak Heiloo. Diverse overgangen en het railtraject worden verbeterd en vervangen, (foto MSP) HEILOO - Zondag 24 maart deed een drietal nunchaku-ka's van Dojo 't Loo mee aan de open Nederlandse kam pioenschappen nunchaku-do. Daan Stet debuteerde bij het onderdeel kumite (tweegevecht), Peter Hauwert vocht mee op het onderdeel freestyle (vrije oefening), en Jasper Blom vocht op beide onderdelen mee. Kumite Het onderdeel kumite verliep voor Daan en Jasper redelijk goed, zeker gezien het hoge niveau van de concur rentie. Na een verloren eerste partij kwam Daan sterk terug door in een bloedstollende strijd na verlenging met een 'sudden death' te winnen van een Zwitserse deelnemer aan het toernooi. Helaas ging zijn derde partij nipt verlo ren met 4-2. Jasper had de eerste partij duidelijk onder controle en won gemakkelijk. Daarna werd de concur rentie sterker, en na nog een gewonnen partij werd hij alsnog uitgeschakeld. Freestyle De resultaten op het onderdeel freesty le waren beter. Jasper mocht beginnen en liep zijn freestyle goed, maar een beetje slordig. Hij belandde daardoor uiteindelijk in de subtop. Peter maakte zijn talent waar door een vrijwel per fecte, zeer spectaculaire freestyle te lopen. Het publiek was zeer onder de indruk, en de jury ook. Uiteindelijk kwam hij enkele tiende punten te kort voor de eerste plaats. Met een derde plek resteerde een bronzen plak voor Peter. Al met al uitstekende resultaten voor de enthousiaste nunchaku-groep van Dojo 't Loo. De nunchaku-do training is elke vrijdagavond van 20.45 tot 21.45 in Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Geïnteresseerden kunnen altijd langs komen om kennis te maken met deze spectaculaire en gevarieerde Oosterse vechtsport. HEILOO - Effect keerde voor het eerst sinds de invoering van de nieuwe puntentelling terug met vijf punten door met 4-0 te winnen van Madjoe 4. De eerste set was zichtbaar een opwar mertje voor de rest van de wedstrijd. De scherpte was er nog niet helemaal, zodat er wat onzorgvuldigheden in het spel kropen. Dit was niet onoverkome lijk, want de Heilooërs bleven voortdu rend aan de goede kant van de score, wat leidde tot de setwinst. In de tweede set bleek dat het niveau bij de uitploeg steeg. Er werden goede passes afgele verd waardoor de aanvallers het mak kelijker kregen om te scoren. Effect kwam nauwelijks in de problemen en nam verdiend een 2-0 voorsprong. Good-old Dirk Snel mocht in het derde speldeel zijn rentree maken sinds zijn enkelblessure en speelde een meer dan verdienstelijke wedstrijd. Mede hier door plus het feit dat de aanvallers op alle fronten goed doorkwamen werd ook de derde set binnengehaald. Om alle punten mee naar huis te kun nen nemen, moest ook de laatste set nog gewonnen worden, dat bleek een koud kunstje aangezien het na de eer ste servicebeurt al 6-0 stond. De man nen uit Heiloo bleef de thuisspelende ploeg op alle facetten de baas en zorg den er zelfs voor dat ze niet eens boven de tien kwamen (25-7). Zo neemt Effect weer duidelijk afstand van de gevarenzone en wordt de negatieve spi raal doorbroken. Tweede 4-0 zege Effect behaalde binnen vijf dagen de tweede 4-0 zege van het seizoen. De tweede keer was the Serve het slacht offer dat volkomen overklast werd. Vanaf het eerste fluitsignaal werd de thuisploeg direct zwaar onder druk gezet door moeilijke services van Effect. Zo creëerden de Heilooërs een behoorlijke voorsprong die naarmate de set vorderde alleen maar groter werd. Het goede spel van de set werd het beste vertaald door de uitstekende middenaanvallen die Effect ten tonele bracht, zodoende kon het eerste punt binnen worden gehaald. In de tweede set meer van hetzelfde, de Heilooërs domineerden en dicteerden de wedstrijd. Op alle fronten waren ze de baas over de tegenstander. In het derde speldeel bleef de thuisploeg wat langer in het spoor, waardoor Effect noodzakelijkerwijs nog beter ging spe len. Zodoende werd in de beslissende fase van de set er een schepje bovenop gedaan, met het resultaat van een 3-0 voorsprong. In de laatste set bleef de uitploeg het spel dicteren en werd het initiatief niet meer uit handen gegeven. Door dit uitstekende resultaat blijft Effect meestrijden in de subtop van de regioklasse. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft op maandag 25 maart als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Dolmans - Schouten 62,5, 2. ds. v. Schooien - Visser 60,8. B- lijn: Nuijens - v. Zomeren 60,4, 2. Haafkens - Schipper 60. C-lijn: Corlien en Hermiel Broersen 64,2, 2. ds. Lind - van Vliet 58,3. D-lijn: 1. fam. Schreiber 57,9,2. fam. Mooij 56,2. E-lijn: 1/2 hr. v. Linden - Visser 55,4,1/2. ds. Bakker - Toby 55,4. F-lijn: 1. ds. de Haas - Staphorsius 56,3,2. ds. Reij - Smit 55,6. HEILOO - In de competitie van de Kennemer Damkring boekte de vereni ging een 16-10 overwinning op dam club Bergen en een 10-7 zege op D.D.D. Daarentegen moest Heiloo met 7-19 in de Broeikas haar meerdere erkennen, welke club het kampioen schap 2001/2002 behaalde. De Damclub Heiloo eindigde op een ver dienstelijke tweede plaats. HEILOO - De 22ste ronde van de interne competitie kende slechts een handvol partijen, enerzijds vanwege vakantieperikelen en anderzijds omdat het eerste achttal een bondswedstrijd moest spelen. Het kenmerkende was niet zozeer het feit dat Kracht in een ommezien van de Jager won of dat Hassing in een voor hem uitermate ver velende stelling zijn opponent Rump toch nog met een remise variant kon verrassen. Neen, want voor de fijnproe vers gebeurde de echte opvallende din gen in andere partijen waarvan er drie uitsprongen. Het eerste aansprekende feit deed zich voor in de partij tussen Kraayenbrink en de Jong. De witspeler had een prima stelling opgebouwd die hem uitsteken de kansen bood. In het vroege midden spel miste hij echter, tot grote opluch ting van zijn tegenstander, een fraaie doorbraak in het centrum waarvan hij zo beduusd was dat zijn verdere spel er danig onder ging lijden. Kraayenbrink probeerde het leed wat te verzachten door va banque te gaan spelen maar daar wist de Jong wel raad mee. De tweede opvallende gebeurte nis vond plaats in de partij tussen Bik en Joop de Lange. Bik speelde een soort campingschaak waarmee hij zijn tegenstander stevig van de wijs bracht. De Lange probeerde wel te profiteren van de lankmoedige wijze waarop de witspeler zijn stelling behandelde maar kwam toch tot de conclusie dat hij steeds een zet te laat was om de beslis sende combinatie uit te voeren. Op het moment dat Bik het laatste vijandelijke pionnetje oppeuzelde verdween iedere remise mogelijkheid van het bord en restte de Lange niet veel anders dan op te geven. De derde partij die alle aandacht trok was die tussen Woudstra en Jongerius waarin laatstgenoemde zich energiek inspande om tenminste een half punt aan de wedstrijd over te houden. Woudstra vond het allemaal best, com bineerde er lustig op los en ruilde een toren in tegen een loper én een paard. Daar tussendoor liet hij een frisse wind door de koningsvleugel van zijn tegen stander waaien en stelde onderwijl ook nog vast dat hij meer pionnen had. Kortom, Jongerius mocht alleen hopen op een puntendeling maar verder dan die gedachte kwam hij niet want in het eindspel kwam hij handen en voeten te kort om alle problemen het hoofd te kunnen bieden. De uitslagen: de Jager - Kracht 0-1, v.d. Wal - v.d. Werff 1/2-1/2, v.d. Brink - Tuinstra 1-0, Woudstra - Jongerius 1-0, Rump - Hassing 1/2-1/2, Horninge - Huffnagel 0-1, Kraayenbrink - de Jong 0-1, Bik - de Lange 1-0. HEILOO - Na de uitgestelde wedstrijd tegen ODI/Megategel op vrijdag 15 maart, speelde HZV de Witburger op maandag 18 maart de lastige uitwed strijd tegen DIO in Overveen. Een zwak startend HZV Leek na één minuut al tegen een 1-0 achterstand aan; DIO had op dat moment het bete re van het spel, wat in de loop van de wedstrijd zou veranderen. In de tiende minuut verdubbelde Chalid Bouchazi de voorsprong: 2-0. Nog voor de wissel zou HZV middels een knappe actie van Ralf Mulder iets terugdoen: 2-1. Het provocerende DIO moest in de tweede helft steeds meer terug, wat overigens wel leidde tot meer ruimte voor counters van de thuisclub. Uit zo'n counter scoorde Vurgun 3-1, maar HZV vocht zich knap terug in de wedstrijd door een goal van Steven Ursem. Toen vier minuten voor tijd René Tromp, op aangeven van Niels Haring hij kreeg in de tweede helft twee maal een tijdstraf de gelijkmaker binnen- tikte, sloegen de stoppen door bij DIO. Aanvoerder Rooky van Zeelt mocht vertrekken na een overtreding op Dennis Koppes, maar HZV kon helaas niet meer profiteren van deze overtalsi- tuatie en zodoende bleef de stand in een tumultueuze eindfase 3-3. Vanavond speelt HZV de Witburger om 20.50 uur een thuiswedstrijd tegen de Remise. HEILOO - Tennisvereniging HSV Heiloo aan de Bayershoffweg begint het nieuwe tennisseizoen met een nieu we trainster. Inge van Soest, start met ingang van 1 april de lessen op het ten nispark. Ben je geïnteresseerd of tennis wat voor jou is? Dan is de invitatiemid dag misschien de oplossing. Op woens dag 3 april ben je tussen 13.30 en 15.00 uur welkom op het tennispark. Inge geeft dan proefles. Er zijn ook jeugd commissieleden aanwezig om al je vra gen te beantwoorden. Wil je al eerder informatie dan kun je contact opnemen met Peter van Weering (voorzitter van de jeugdcom missie), tel. 072-5337309. De jeugdleden beginnen met een ten- nisinstuif op vrijdag 5 april. Vanaf 17.00 uur wordt er getennist. Voor patat en drank wordt gezorgd. Daarna gebeurt er nog van alles! HEILOO - De Heilooër bridgeclub heeft op dinsdag 19 maart als volgt gespeeld: A-lijn: Klerk - Stark 59.4Ï). Manshanden - Pin 55.00. B-lijn: fam. Berkhout 62.00, Kloots - Kramer 59.90. Donderdag 21 maart A-lijn: Smit - Tiel 59.70, Dubbeld - Mooy 56.90. B-lijn: Muller - Mutsaerts 66.10, Huting - Arnold 55.20. C-lijn: Theune - Dijkstra 59.00, fam. Boukens 68.90. D-lijn: Nielen - Beentjes 57.60, Koster - Visser 56.30. HEILOO - Na een zware wedstrijd met veel strijd heeft de Foresters een punt gepakt tegen het goed draaiende Purmersteijn uit Purmerend. Vooraf was de boodschap voor de Foresters spelers duidelijk, in cje strijd om het kampioenschap mocht deze wedstrijd niet verloren worden anders zou de druk wel erg groot worden in de laatste drie wedstrijden. In de eerste minuten was aan het spel van beide ploegen duidelijk af te lezen dat er veel op het spel stond. Voor del Foresters lonkt de felbegeerde titel ter-;, wijl Purmersteijn na de winterstop eerf goede reeks heeft neergezet en in de' race voor de derde periode is. Het openingskwartier leverde, mede', door de spanning, dan ook geen hoog staand voetbal op. De eerste kans^ kwam na een kwartier spelen op naam van de Foresters. Dennis Dijkhuis werd aan de linkerkant van het strafschopge bied aangespeeld, omspeelde zijn direc te tegenstander maar zijn voorzet werd door Niels Kok naast het doel gescho-; ten. Tien minuten later was het weder-; om Dijkhuis die gevaarlijk was, zijn schot vanaf zestien meter miste echten; precisie. Purmersteijn stelde hier in de eerste helft niet veel tegenover. De snelle en gevaarlijke spitsen werden door de Foresters defensie goed in toom gehou den waardoor keeper Nick van Aart weinig tot niets te doen kreeg. In de tweede helft tapten de Purmerenders duidelijk uit een ander vaatje. Er werd meer druk naar voren gezet en de Foresters moest verder terug. Toch was de eerste kans na rust weer voor de rood witten. Een corner van Jeroen Haanstra belandde via de schouder van Jan Schoorl voor de voe ten van Dennis Dijkhuis maar de spits stond te dicht op de keeper die de baf" ternauwernood kon keren. De thuisploeg bracht twee extra spitsen in het veld en de Foresters kreeg steeds meer moeite met het wegwerken van de bal. Schoten uit de tweede lijn wer den echter gekeerd door de op de juis te plaats staande Van Aart. Ook een vrije trap vijf minuten voor tijd leverde niets op voor de thuisploeg waarmee de wedstrijd eindigde zoals hij begon, 0-0., Door het verlies van concurrent Uitgeest staan de mannen van Edwin Veenstra twee punten voor óp de num mer twee met een wedstrijd tegoed. Wanneer aanstaande zaterdag cle inhaalwedstrijd gewonnen wordt van Volendam is de Foresters nog een over winning verwijderd van de titel. Voldoende reden dus om zaterdagmid dag I7.OO uur eens te gaan kijken hoe dé Fóléstêrs speelt in dé race óm het kampioenschap. HEILOO - Zaterdagmiddag moest in Zaandam bij de Open Zaanse Judo Kampioenschappen Richard Tol aan treden. helaas werd het geen prettige middag voor de jonge Tol en verloof hij vrij snel twee partijen en was zodoende uitgeschakeld. West Friese Judo Kompetitie Afgelopen zaterdagavond werd in Velserbroek de derde ronde van de West Friese Judo Kompetitie gehou den. De combinatie Balance 't Loo moest in zijn eerste wedstrijd aantre den tegen het team van Karei Gietelink. Na een aantal spannende, partijen werd met 12-8 verloren, hierna; moest het team van coach Sebastiaan Gerber aantreden tegen Philipoom uit Beverwijk. Marijn Dirkson en Niels Dirkson wis ten hun partijen vrij vlot te winnen, ook Pim Schuit die in het gewicht tot 55 kg moest aantreden (omdat Ivan Sindhunta ziek was) won zijn partij. Het mooiste punt werd gescoord in de partij van Noman Kortwijk, Noman treedt aan in het gewicht tot 66 kg en kreeg als tegenstander een meisje.1 Noman heeft veel judo-ervaring en dat had het meisje niet. Noman wist de par tij zolang te rekken dat hij van de scheidsrechter een straf kreeg. Na drie minuten judo was het voor het meisje gelukkig voorbij en werd zij niet neergegooid, maar neer gevleid op de tatami. De eindoverwinning was voor de com binatie van coach Gerber, zodat wij nog vaster op de derde plaats zijn komen te staan. Open Zaanse Kampioenschappen Zondagochtend moesten Pim Schuit en Niels Dirkson aantreden bij de Open Zaanse Kampioenschappen, voor beide judoka's was dit de eerste keer dat zij meededen aan een internationaal toer nooi. Niels heeft gevochten voor wat hij waard was, maar helaas verloor hij twee partijen en was uitgeschakeld. Pim Schuit moest aantreden in het gewicht tot 55 kg, sinds een week is hij van gewicht veranderd. Zijn eerste par tij won hij door een schitterende worp, helaas verloor hij hierna zijn tweede en derde partij en was ook uitgeschakeld. In de middag moest Eline Ramaker aantreden in het gewicht tot 78 kg, na een langdurige schouderblessure was, dit haar eerste toernooi weer. De eerste ronde was zij vrij omdat haar tegen standster niet kwam opdagen, haar tweede partij moest zij tegen Sandra Rozenhart. Eline nam vrij vlot met een Koka voor sprong en wist na een minuut of twee haar tegenstandster in een houdgreep te krijgen, de winst kon haar niet meer ontgaan. Door haar winst moest zij in de finale aantreden tegen Jessica de Vries de pupil van bondscoach Akkermans had al haar partijen vrij gemakkelijk gewonnen. De finale was binnen 16 seconden beslist. Eline pakte Jessica met een prachtige overnhme en werd zo win naar van dit toernooi.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14