Heilooër Jan Swart voor het laatst bij 'zijn' kinderen op de Filippijnen Voorjaarsbijlage i 2e PAASDAG GEOPEND van 12.00 tot 17.00 uur krant edri eli ZEKERHEID NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Geslaagd/ gepromovee afgestudeerd faiirri BORDEN WOENSDAG EN DONDERDAG KOOPAVOND GOEDE VRIJDAG ZIJN WIJ OPEN TOT 18.00 UUR FALKLAND TONEEL 24- april verschijnt de Huis kopen? wo"****"*' 27 MAART 2002 JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 13 INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Pasen, Koninginnedag, Hemelvaarts dag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: week 21 - 22 mei (Pinksteren) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op 30 april (Koninginnedag) (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei Ontwikkelingen stationsomgeving Opbrengst collecte Nationaal Reumafonds Tweedehands boekenmarkt Bustocht naar de Keukenhof Medaille van verdienste voor vrijwilliger KIES VOOR (072) 53510 00 C- HACHMANG PRESENTEERT: 'En ik dan?' Wilt u adverteren? bel 072 5330175 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl WEKELIJKS IN DE UITKIJKPOST Met uw webadres in de krant. op elk tijdstip vanaf elke plaats te bereiken door onze lezers BEZOEK OOK ONZE WEBSITE: www.rozing.nl VAIIiyilVIIW Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden <v. aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! week 14-3 april (Pasen) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 28 maart 17.00 u. week 18 -1 mei (Koninginnedag) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 26 april 17.00 u. Vanaf I april (geen grap!) moeten wij onze trouwe medewerk ster Nathalie Tiebie missen achter de balie van Drukkerij De Uitkijkpost. Nathalie heeft 9 jaar lang met veel plezier achter de receptie gestaan en vele klanten voorzien van advies en drukwerk. Ze nam advertenties en aanver wante opdrachten aan, die zij dik wijls vergezelde van haar stralende glimlach.Vele aanstaande vaders en moeders kwamen bij Nathalie terecht op hun zoektocht naar juist dat ene geboortekaartje... Onlangs besloot Nathalie, na lang wikken en wegen, om haar vleugels uit te slaan en haar horizon te gaan verbreden. Precies 9 jaar na haar op 5 ^>3 ?js HEILOO - Onze plaatsgenoot Jan Bon is op 18 maart aan de Technische Universiteit Delft in samenwerking met de University of Lincolnshire and Humberside afgestudeerd als Master of Science in Civil and Structural Engineering. HEILOO - Plaatsgenoot Daniel R. Smit heeft met succes zijn studie afge rond aan de Faculteit Communicatie en Journalistiek van de Hogeschool te Utrecht en is daarmee in het bezit gekomen van het diploma Journalistiek. "ïfatffóife, tm weme& je wd je «uec&ue m êedzutkett je wwi emtttte cdlajia&t&t, We ytdiw je $e&&t HEILOO - De gemeente Heiloo en de projectontwikkelaar Heijmans IBC Vastgoed ontwikkeling B.V. hebben besloten geen- samenwerkingsovereen komst op te stellen. Ondanks de goede ervaringen met dit bedrijf in de gesprekken over en de aanloop naar een samenwerkingsovereenkomst en eèrder al tijdens de ontwikkeling van de wijk Ypestein, hebben zich ontwik kelingen voor gedaan die een samen werking op dit moment niet meer noodzakelijk maken. Zo heeft de Laurusgroep die een supermarkt wilde vestigen op het Stationsplein zich teruggetrokken en zijn er gesprekken met een ander supermarktconcern over vestiging op het Stationsplein. Inventarisatie deelgebieden Ook is inmiddels de inventarisatie van deelgebieden gereed en zijn intussen, meer dan verwacht, particuliere ont wikkelingen uit zichzelf op gang geko men waardoor een zwaar opgezette constructie in de vorm van een samen werking met een projectontwikkelaar niet meer nodig blijkt te zijn. Bovengenoemde ontwikkelingen heb ben tot gevolg dat de rol die Heijmans IBC Vastgoed ontwikkeling B.V. kan spelen geen recht meer doet aan de omvang en het werkgebied van het bedrijf. Na overleg is dan ook door beide partijen besloten geen samen werkingsovereenkomst aan te gaan. Gezien de goede ervaringen en des kundigheid van het bedrijf wordt afge sproken dat in een later stadium bezien zal worden of en zo ja in welke vorm er toch nog van een samenwerking sprake kan zijn. Op dit moment zijn de ontwikkelingen rondom het Stationsplein met de intro ductie van het nieuwe bedrijf en de bouw van het complex de Egelantier waarin onder meer de bibliotheek en de Rabobank zich gaan vestigen, actu eel. Op het moment dat zich andere ontwikkelingen voor doen zal opnieuw een afweging plaats kunnen vinden of samenwerking met Heijmans IBC Vastgoed ontwikkeling B.V. een meer waarde biedt. HEILOO - Omdat hij door zijn leeftijd steeds minder vitaal wordt, besloot Heilooër Jan Swart (75) dat de reis die hij in januari en februari jongstleden maakte naar de Filippijnen de laatste was in een reeks van 14. Al sinds 1987 vertrekt Swart jaarlijks naar dit land om in het plaatsje Villaverde, en nabije bergdorpjes, weeshuizen, ziekenhuizen, krottenwijken en scholen te bezoeken. Daar verblijdt hij kinderen, en hun ouders of verzorgers, met speelgoed, kleding of andere welkome gebruiks voorwerpen. Pater Bandsma en zijn weeskinderen Zoals voorgaande jaren was ook dit jaar het eerste reisdoel van Swart een bezoek brengen aan pater Ted Bandsma in Villaverde, die daar 22 jaar geleden een weeshuis met een school voor weeskinderen heeft opgericht. Deze combinatie is succesvol gebleken. Inmiddels heeft een indrukwekkend aantal kinderen dat in het weeshuis is opgegroeid, met de hulp van pater Bandsrhö en hulp uit Nederland via de stichting Weeskinderen Villaverde. inmiddels gestudeerd of is bezig met een opleiding. Swart ontmoette de pater in 1987 toen hij na een lang leven als vertegenwoordiger in toiletpaier met een vriepd naar Indonesië vertrok. Om herinneringen op te halen, want in zin jonge jaren was Swart soldaat in Nederlands Indië. Tijdens dit verblijf ontmoette hij de Nederlandse missio naris Bandsma, die zich toen al dertig jaar op de Filippijnen inzette voor de weeskinderen. Bandsma probeerde destijds zonder enige hulpmiddelen deze kinderen van de ondergang te red den. Sindsdien hield Swart verschillen de inzamelingsacties in Nederland en zorgde ervoor dat dat bij de pater terechtkwam. Deze heeft inmiddels een goed onderhouden weeshuis opge bouwd, waar al vele kinderen zijn opge groeid met een goed toekomstperspec tief in plaats van een zwaar leven op straat. Ten tijde van het recente verblijf van Swart op de Filippijnen was pater Bandsma al ernstig ziek, waardoor hij enkele jaren gelden besloot het meeste werk aan zijn opvolger pater Victor over te laten. Eenmaal terug in Nederland ontving Swart het droevige bericht dat de pater inmiddels is over leden aan zijn ziekte, maar, gelukkig heeft hij de pater nog kunnen zien en spreken. Naast het bezoek aan het weeshuis heeft Swart ook het verblijf- huis in Bayang-Bom bezocht, waar de kinderen verblijven tijdens hun ver volgstudie aan de nigh school, na hun schoolperiode in Villaverde. Ook neemt Jan Swart elke keer een groep kinderen mee voor een uitje naar een zwempark, waar de kinderen naar har telust kunnen spelen, zwemmen en picknicken. De kinderen zien dit uitje elk jaar weer als een hoogtepunt, aan gezien noch het weeshuis, noch zij zelf geld hebben om zelf uitstapjes te maken. Vertrouwen Alhoewel Swart het erg jammer vindt dat hij niet meer naar de Filippijnen kan, heeft hij er alle vertrouwen in dat het goede werk zal worden voortgezet. Door donaties aan de stichting Weeskinderen Villaverde worden de kinderen geholpen en hebben zij uit zicht op een goede toekomst. Swart bezweert de gulle gever dat 'elke cent' bij de kinderen terechtkomt. U kunt de kinderen helpen door een bedrag te storten op bankrekeningnummer I205I3730 t.n.v. Stichting weeskinderen Villaverde. Ook kunt u een kind finan cieel adopteren waardoor het in staat wordt gesteld een opleiding te volgen. Voor meer informatie over de stichting kunt u contact opnemen met Jan Swart, tel. 072-5051477 of mevrouw Elly Schouten (secretaris), tel. 072-5052500. B HEILOO - Na een steile klim de trap op wordt de deur van de showroom met een enthousiaste zwaai geopend, Welkom in mijn paradijs", zegt Ricardo Marcker lachend In zijn 'paradijs' staan ettelijke koffie machines en vreemd uitziende voor werpen uitgestald. Die vreemde voor werpen blijken bij nader inzien geluidsboxen te zijn, verpakt in een wel heel designvol jasje. „Er komt een prachtig geluid uit, beweert Ricardo, „maar laat ik je eerst wat algemene informatie vertellen over mijzelf en mijn bedrijf" „Muziek is al jaren mijn grote hobby. Ik was diskjockey bij verschillende radiozenders en heb in diverse disco's gedraaid. Toen een vriend mij op een goede dag een geluidsbox van NewTec liet zien, of liever gezegd, liet horen, was ik direct verkocht. Dit nieuwe systeem uit Italië is een droom voor je oren en heeft een enorm bereik qua muziek. De muziekweergave is 360°, het komt dus van alle kanten. Toen deze vriend mij vroeg of ik hier iets mee 'wilde', hoef de ik niet lang na te denken." Ricardo vertrok naar Italië waar hij aan diverse projecten op geluidsge- bied deelnam, en besloot inderdaad iets met de opgedane kennis in Nederland te gaan doen. De verkoop van geluidsboxen valt volgens Ricardo goed te combineren met de verkoop van koffie en de bij behorende apparaten. Om na een fronsende blik zijn kant op te verdui delijken: „Ik heb het bedrijf niet voor niets Marcker's Descanso genoemd. Descanso is Spaans voor 'genieten'. Genieten kun je van veel dingen, waaronder muziek en koffie. Voor beiden geldt: of je het nu thuis beleeft of buitenshuis, er gaat altijd een bepaalde emotie mee gepaard. Ik vind dat je moet genieten van het leven, voor je het weet is het voorbij." Ricardo laat zijn koffie branden bij een branderij in België, i.s.m. Laan Heiloo. Nadat aanvankelijk vijf tot tien klanten van zijn diensten gebruik In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. maakten, wisten al spoedig meer men sen hem te vinden. Onder andere Brasserie Wildschut en de Gastronoom maken gebruik van de diensten van Marcker's Descanso. „Na verloop van tijd heb ik het steeds drukker gekregen met het koffiegebeuren. Ik breng persoonlijk de bestellingen bij de klanten en ben binnen 24 uur aan wezig om een eventuele storing aan mijn machines te verhelpen. Een stil staande koffiemachine is funest voor een bedrijf, daar krijg je alleen maar chagrijnige mensen van!" Ook aanverwante producten als thee, melk en suiker zijn bij Ricardo ver krijgbaar. De koffiemachines die Ricardo verkoopt zijn o.a. van de merken WMF, Vibiemme en Bosch. De muziekliefhebber krijgt waar voor zijn geld met de diverse modellen van NewTec boxen, die leverbaar zijn in elke denkbare kleur. Hoewel Marcker's Descanso in eerste instantie is bedoeld voor bedrijven en horeca- instellingen, kunnen ook particulie ren bij de ondernemer terecht. Klanten krijgen nog steeds te wei nig advies", vindt Ricardo. „Zij gaan naar huis met een dure stereotoren en zetten de enorme boxen vervol gens in een hoek waarin ze zo min mogelijk opvallen. Dit gaat wel ten koste van de geluidskwaliteit. De boxen die ik verkoop plaats ik bij de mensen thuis waar ze gezien mogen worden. Deze kunnen zowel hangend als staand worden geplaatst. De hele ruimte wordt gevuld met hetzelfde volume, of je nu naast de box staat of er tien meter vanaf. Dat is ook het unieke aan dit systeem." Wie meer wil weten over de werk zaamheden van Ricardo en de moge lijkheden van het bedrijf kan bellen met 06-10191960, of na afspraak een bezoekje brengen aan de showroom van Oude Werf 6 (boven garage van der Steen autoschade). Binnenkort hoopt Ricardo ook te starten met de. verkoop van sigaren en cognac, zodat ook deze 'levensgenieters' bij Marcker's Descanso terecht kunnen. landis een geluidsbox van Newlec Het vreemde voorwi Jan Swart temidden van de weeskinderen van Villaverde. Op de voorgrond de Nederlandse oprichter van het weeshuis pater Bandsma. HEILOO - De landelijke inzamelings actie van het Nationaal Reumafonds, welke in de week van 10 tot en met 16 maart is gehouden, heeft in Heiloo een bedrag opgebracht van euro 6.102,02. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot leden van het plaatselijke comité, tot de collectanten en tot een ieder die door middel van een financië le bijdrage aan het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Mocht u de collecte gemist hebben, dan kunt u als nog uw bijdrage storten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van Vereniging Nationaal Reumafonds te Amsterdam. HEILOO - Op zaterdag 30 maart van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer een tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof in Heiloo gehouden. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, dan heeft de stichting daar dus een goede bestemming voor. Wanneer u belt met tel. 072-5331297 dan worden de spullen bij u opgehaald, maar brengen naar het Trefpunt kan natuurlijk ook. HEILOO - Bij voldoende belangstel ling organiseert de Culturele Commissie voor dinsdag 23 april een bustocht naar de Keukenhof. Vertrek 9.00 uur vanaf het Trefpunt. Kosten zijn euro 26,- exclusief lunch. Voorverkoop kaarten vindt plaats op dinsdag 2 april van 10.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Tijdens de algemene leden vergadering op 26 maart heeft het bestuur van het Rode Kruis aandacht besteedt aan het feit dat Peter van Kempen stopt als penningmeester van de afdeling Heiloo. Peter heeft zich ook als penningmeester van het district Noord Kennemerland ingezet. Na 15 jear penningmeester te zijn. geweest van het Rode Kruis afdeling Heiloo heeft hij afscheid genomen. Peter van Kempen werd bedankt voor zijn des kundige en trouwe inzet. Uiteraard werd zijn vertrek betreurt, maar de leden begrijpen dat hij na 15 jaar zijn deskundigheid voor andere organisa ties in wil zetten. Namens het Landelijk Bureau van het Rode Kruis heeft de voorzitter van het district Sjaak Smit aan Peter van Kempen De Medaille van Verdienste in Brons uitgereikt. Dit is een bijzondere onderscheiding voor zijn trouwe inzet als vrijwilliger van het Rode Kruis. Woning- en bedrijfsinakelaardij Kenncmerstraatweg 386 1851 BK Heiloo vanderborden Tel. 072-535 1 0 00 Fax 072-532 05 33 INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Tuincentrum Overvecht Zaandam - Pieter Ghijsenlaan 9a Z.O. Beemster - Purmerenderweg 43a FALKLAND TONEEL van Annie M. G. Schmidt in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). VOOR MEER INFO. ZIE PAG 5 UJestcru/eg 261 1852RG Heiloo Tel. 072 - 532 17 38 fox 072 - 53216 86 UJUIUJ.I Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1