Elbert Munk nieuw gezicht Stromend ereld Oogverblindend Kerkagenda 17,90 18,45 Dierenbescherming de DEUTEKOM Kalm aan en rap een beetje «■i Vernielingen in leegstaande woning Zomerzegels ten bate van eenzame ouderen Internetten in de bieb Tweedehands kinderkle ding/speelgoedbeurs Lezing/workshop Snoeien in Bibliotheek Paasviering MoGoJoKo in GGZ De kleurrijke wereld van de VOC door uitgeverij TOTH Boek van de week: De kleurrijke wereld van de VOC CD van de week: Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Daarom nu UV-proof glazen cadeau bij een zonnebril op sterkte. Het Huis Moen Bibliotheek Heiloo verbetert digitale dienstverlening Kalm aan en rap een beetje door Herman Finkers Groei en bloei Klup weer naar landelijk toernooi Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje UITKIJKPOST - 27 MAART 2002 - PAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070. ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14. tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek ls avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00 19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Hei loo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stations weg 92c, werkdagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur en vanaf 2 januari De Smetkliniek (Willibrord), Kennemer- straatweg 464, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. HEILOO - Donderdag 21 maart heeft de eigenaar van een pand aan de Kennemerstraatweg aangifte gedaan van vernielingen. Het bleek dat onbe kenden in de afgelopen weken verschil lende vernielingen in en aan het pand hadden gepleegd. Er waren tien ramen vernield. Zowel de binnen- als buiten deuren waren ingetrapt. In het pand waren muren besmeurd met verf en was op verschillende plaatsen de elek trische installatie vernield. De totale schade wordt geschat op 15.000 euro. De eigenaar zal maatregelen treffen om vernielingen aan het pand in de toe komst tegen te gaan. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Slanke grij's/bruine/iwarte cyperse kater, gec. 9 jr. Rechte Hondsbosschelaan, Heiloo, misschien op zoek naar oude adres Termijen, Heiloo. Blauw/grijs cyperse poes, naar onder overgaand in zilvergrijs, 2 jr. Bestevaerslaan, Heiloo. Zwarte poes met wit befje en witte voetjes en staartpunt, 2 jr. Het Hoekstuk, Heiloo. Zwarte gec. kater met wit vlekje op de borst, 4 jr. Molenbuurt, Akersloot. Dove witte poes, blauw bandje met koker,Termijen, Heiloo, per ongeluk in Castricum terecht gekomen en moge lijk op zoek naar huis. Gevonden Beige/bruin cyperse poes, witte kin, zwarte sokjes en voetzolen, Herenweg tussen Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef. Donkergroen met bruine kanarie, Obriglaan, Heiloo. Roodbruin gevlekte kat, wit onder de kin, v.d. Feen de Lilleweg, Heiloo. De redactie van de Uitkijkpost is op de vólgende uren bereikbaar: maandag van 9.Ö0 tot 17.30 uur; dinsdag van 9.00 tof 1 è.00 uur en donderdag en vrijdag van |J| 9.00 tot 17.00 uur; woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor stukken te bewerken, in te korten te; verplaatsen naar een volgende editie of rièt te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, fa|ken, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, M 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kinnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uiir worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Ill In Limmen li kopij uit Limmen kan bezorgd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Kopij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nog voor de eerstvolgende editie worden v|rwerkt. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo, HEILOO - Vanaf 2 april zijn de nieuwe naar bloemen geurende Zomerzegels verkrijgbaar bij de vrijwilligers van het Nationaal Fonds Ouderen in Heiloo. Het zijn de eerste postzegels in Nederland die zijn voorzien van een echte geurlaag. De plaatselijke afdeling van het Nationaal Fonds Ouderenhulp verkoopt de Zomerzegels samen met een nieuwe collectie kaarten op ver kooppunten in het Trefpunt en Winkelhof 't Loo. Zomerzegels geven kleur aan uw post: de bloemen met op de achtergrond de Floriade zijn heel bijzonder. Maar Zomerzegels geven ook kleur aan het leven van ouderen, want van elke velle tje met 10 Zomerzegels (euro 5,80) gaat een derde deel naar het goede doel: eenzame ouderen in Nederland. Jaarlijks helpt het Nationaal Fonds Ouderenhulp vele oudere mensen die eenzaam zijn. Het financiert projecten die de verschillende vormen van een zaamheid onder ouderen tegengaan. Bijvoorbeeld huisbezoekprojecten, vrijwillige thuiszorg en projecten die het gevoel van samenzijn bevorderen. Het Fonds is houder van het CBF-Keur en behoort daarmee tot de betrouwba re organisaties voor goede doelen. HEILOO - Ook in het voorjaar van 2002 kunt u weer volop internetten bij de bibliotheek. Gedurende de maan den april, mei en juni geeft de Openbare Bibliotheek Heiloo weer een groot aantal internetcursussen. Het programma voor volwassenen bestaat uit vier verschillende cursussen voor beginners tot gevorderden, die allen bestaan uit 1 dagdeel van 2 of 2,5 uur. Demonstratie Internet voor Beginners De cursus Demonstratie Internet voor Beginners is speciaal bestemd voor hen die geen enkele computerervaring heb ben, maar wel eens meer willen weten over dit informatiemedium. In de Workshop Internet voor mensen met PC-ervaring wordt na een inleiding over internet veel geoefend met www- adressen, zoekmachines en internetgid sen. Dit alles uiteraard onder deskundi ge leiding. Voor hen die al wel gebruik maken van internet, maar nog niet alles weten te vinden is de cursus Zoeken op internet wellicht interessant. Hierbij wordt geleerd een zoekactie op internet op een succesvolle manier uit te voeren. Na een korte inleiding bestaat ook deze cursus uit veel praktische opdrachten. Workshop informatieve sites Een geheel nieuwe cursus is de Workshop informatieve sites in de bibliotheek. Vanaf medio maart zijn op de vier computers van het digitale eiland in de Bibliotheek van Heiloo een aantal internetsites gratis raad pleegbaar, waaronder wet- en regelge ving, krantendatabank, zorgwijzer en literaire informatie. Tijdens deze cursus worden de gratis sites besproken en gaan de cursisten er - onder begeleiding - ook zelf mee aan de slag. Cursussen voor kinderen Naast deze vier cursussen is voor kin deren uit groep 6, 7 en 8 van de basis school een speciale Beginnerscursus Internet ontwikkeld, welke - in principe - in alle schoolvakanties wordt gege ven. Cd-rom presentatie Voor geïnteresseerden in het medium cd-rom houdt de bibliotheek elke eer ste dinsdag van de oneven maanden een cd-rom demonstratie. Aan de hand van drie verschillende cd-rom's uit de collectie van de bibliotheek wordt getoond hoe deze moeten worden geïn stalleerd, gebruikt en weer van de com puter verwijderd. De kosten van deelname aan de cursus sen variëren voor leden van de biblio theek van E 5,- voor de Workshop Informatieve Sites in de Bibliotheek tot E 12,- en E 15,- voor de overige drie cursussen. Voor niet-leden van de bibli otheek worden iets hogere prijzen gehanteerd. Voor opgave of meer informatie kunt u zich - tijdens de openingsuren - richten tot de klantenservice van de openbare bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670. De Openbare Bibliotheek Heiloo is daarnaast 24 uur per dag bereikbaar via haar internetsite (www.bibliotheekhei- loo.nl) en haar e-mail adres(biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl) HEILOO - Vanaf 1 april neemt Elbert Munk officieel de kindèrfysiotherapie praktijk Stromend, Mariënstein 178a te Heiloo, over van Jolanda Herngreen. Munk is al jaren werkzaam in de vol wassenen- en kinderrevalidatie en de afdeling neonatologie van het Westfries Gasthuis in Hoorn. Ook was hij werk zaam met kinderen in particuliere praktijken in Hoogkarspel en Enkhuizen. Hij voert vroegbehandeling uit bij zuigelingen en behandelt kleu ters en schoolgaande kinderen. Tevens behandelt hij volwassenen met neuro logische, orthopedische en rugklachten. Hij is geregistreerd fysiotherapeut, aan gesloten bij het Koninklijk Genootschap voor Fysiotherapie (KNGF), geregistreerd kinderfysiothe rapeut, aangesloten bij de Nederlandse Vereniging voor Fysiotherapeuten in de Kinder- en Jeugdgezondheidszorg (NVFK) én lid van de Werkgroep Vroegtijdige Onderkenning en Behandeling van Zuigelingen met (dreigende) Ontwikkelingsstoornissen (VOBZ). Kinderen Voor Elbert Munk is het werken met kinderen erg boeiend en plezierig: „Omdat je bij kinderen op een directe en leuke manier kunt werken aan stoornissen in het ontwikkelingsproces. Door middel van testen en oefeningen, die door het kind worden ervaren als spelletjes, leer je ontdekken wat er pre cies aan de hand is en waarom het kind 1 bepaalde problemen heeft. Bij elk kind past een andere therapie, of een combi natie ervan, waardoor het elke keer een uitdaging is om uit te vinden wat het beste zal werken. Mijn doel is om het kind, vanuit de beperkingen die het door de stoornis ervaart, zo zelfstandig mogelijk te laten worden. Spelenderwijs leren kinderen met bij voorbeeld motorische problemen om weer soepel te bewegen, waardoor het weer vertrouwen in het eigen kunnen ontwikkelt. Als een kind vaak struikelt of pijn heeft bij bepaalde bewegingen, dan zal het zoveel mogelijk proberen die bewegingen te vermijden. Daardoor ontstaat een houterige manier van bewegen en heeft een kind een hekel aan sporten en bewegen. Wat jammer is omdat bewegen juist zo belangrijk is in de ontwikkeling. Een advies over de sportkeuze van het kind is dan ook onderdeel van de behande ling." Ouders Samen met de ouders werkt Munk aan de behandeling van het kind. „Samen met de ouders, maar ook met de con sultatiebureauarts, leerkrachten of schoolarts, die vaak degenen zijn die een stoornis bij het kind signaleren. En natuurlijk met de huisarts en andere specialisten. Dat is essentieel voor een optimale behandeling van het kind. De ouders moeten soms gerust gesteld worden. Of hebben hulp nodig bij het accepteren van het feit dat hun kind een probleem heeft. Niemand vindt het leuk als zijn of haar kind achterloopt in de ontwikkeling, daardoor gedragspro blemen op school vertoont of als het kind niet gelukkig is. Ouders zijn soms geneigd zichzelf dingen te verwijten, of wanhopig te zoeken naar snelle oploss ingen. Het is absoluut positief dat ouders informatie elders vandaag halen zoals internet hoewel er enige voor zichtigheid geboden is: lang niet alles wat er staat is wetenschappelijk onder bouwt en heeft een bronvermelding of literatuurverwijzing'1 Toekomst Alhoewel hij het jammer vindt dat Jolanda heeft besloten zich voortaan te gaan richten op haar eigen advies en trainingsbureau STAP, waarmee ze onder andere de handschriftontwikke ling van kinderen en volwassenen test en helpt verbeteren, ziet Elbert de toe komst positief in. „Ik ben blij dat ik een aantal maanden samen met Jolanda de praktijk heb kunnen runnen. Op die manier heb ik zo de bedrijfsvoering van Stromend als de cliënten goed leren kennen. Ik heb genoeg plannen zoals het mezelf steeds verder ontwikkelen in mijn vak en ken- HEILOO - Wilt u de kinderen voor de Pasen voor niet al te veel geld nog even in het nieuw steken? Of wilt u gewoon de (zomer)garderobe van de kinderen uitbreiden? U kunt aanstaande zater dag van 10.00 tot 13.30 uur terecht in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, voor de nodige koopjes. Daar is namelijk voor de tweede maal een tweedehands kinderkleding en speelgoedbeurs. U kunt er terecht voor kleding vanaf maat 56 tot 176, kinder benodigdheden als ledikantjes, kinder wagens en dergelijke, speelgoed en een grote keuze mogelijkheid uit kinder boeken. Voor informatie kunt u bellen met stichting ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. nis op te doen via de (deels verplichte) bijeenkomsten en cursussen en het opbouwen van de samenwerking met de artsen, het MCA, de scholen en logopedisten in Heiloo." Elbert Munk is op dinsdagochtend, woensdagmiddag en de hele vrijdag werkzaam in de praktijk. Voor informa tie en/of afspraak tel. 072-5321262 of 06-22954345. Elbert Munk, het nieuwe gezicht van fysiotherapie praktijk Stromend. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 8 april een informatieve lezing/works hop rond het thema Snoeien. Hans Sint, docent aanleg en onderhoud tui nen aan het Clusius College te Alkmaar, praat het publiek bij over de techniek van het snoeien en zal daarbij gebruik maken van een groot aantal voorbeelden. Hans Sint gaat op deze avond o.a. in op het juiste snoeigereed- schap, de verschillende snoeigroepen, de juiste snoeiwijze en de beste snoei- tijd. Er bestaat ook ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. Toegangskaarten voor deze avond, die om 19.30 uur zal beginnen, zijn ad. E 3,50 (incl. consumptie) voor leden van de bibliotheek (en ad. E 5,- voor niet- leden) verkrijgbaar bij de Klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo, Het Malevoort 13. Reserveren is mogelijk telefonisch via 072-5330670; e-mail bibliotheek@bibli- otheekheiloo.nl). HEILOO - Op zondag 31 maart ver leent MoGoJoKo haar medewerking aan de paasviering in de kapel van de GGZ De Dijk. Het jongerenkoor zingt normaal gesproken in de Willibrorduskerk. Aangezien de paasvieringen dit jaar verzorgd worden door de overige koren heeft MoGoJoKo uitgezien naar een andere locatie- In de paasviering zingt het koor, naast haar eigen repertoire, ook traditionele samenzangnummers. Aanvang van de viering is 10.00 uur. J Matfaaoe}Juhihumboek YOC 1&OS >0*2 ilAWM«M«k tn B Ir «fr WtÉÊ nmwmmn finnwr» Samen Op Weg Gemeente Witte Kerk Donderdag 28 maart 19.30 uur: Heilig avondmaal, voorganger F.J. van der Wind. Vrijdag 29 maart Goede vrijdag, 19.30 uur: voorganger ds RJ. Blaauw. Zaterdag 30 maart 19.30 uur: Stille zaterdag, voorganger ds. H.C. van het Maalpad. Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind (Pasen), m.m.v. De Cantorij. Hervormde Gemeente Limmen Donderdag 28 maart 19.30 uur: Heilig avondmaal, voorganger ds. J. Bouma. Zondag 10.00 uur: ds. H.C. van het Maalpad, m.m.v. One More Voice uit Heiloo. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Donderdag 28 maart 19.30 uur: plechti ge eucharistieviering en herdenking laatste avondmaal. Vrijdag 29 maart 14.00 uur: kerk is open om zelf kruis weg te bidden, 15.00 uur overdenking van Jezus lijden en dood (met kinder koor), 19.30 viering rond Jezus lijden en sterven mmv dames- en herenkoor. Zaterdag 21.00 uur: paaswake, liturgie rond licht en water en eucharistievie ring met Die Schaeckelsinghers, voor gangers W. van Schie en H. Helsloot. Zondag 9.15 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot. 11.00 uur gezinsviering met kinderkoor GGZ Willibrorduskapel Donderdag 28 maart 19.00 uur ds. M. Braamse. Vrijdag 15.00 uur pastor M.J. van Bolhuis. Zaterdag 20.00 uur ds. M. Ter gelegenheid van het VOC-jubi- leumjaar 2002 verschijnt De kleurrijke wereld van de VOC. Het boek is gemaakt in samenwerking met het Nederlands Scheepvaartmuseum Amsterdam, het Maritiem Museum Rotterdam en het Rijksmuseum Amsterdam. Het boek vertelt in helde re taal over de grote invloed die de VOC heeft gehad op de Nederlandse samenleving en over de wijze waarop de VOC in Azië, te midden van lokale en Europese concurrenten, kon uit groeien tot de eerste multinational ter wereld. Aan de hand van een keur aan prachtige voorwerpen uit de geschiede nis van de Compagnie maakt de lezer een verrassende ontdekkingsreis door de kleurrijke wereld van de VOC. In het haast 200 pagina's tellende naslagwerk vindt u fraaie tekeningen, prenten en foto's van zaken die te maken hebben met een Nederlands bedrijf dat in 1602 werd opgericht. Een reukbol, een gingall, Alfoer, de groot- mogol, een Japonse rok, kruidnagels, everzwijnen en sits. In de 17de en 18de eeuw was de VOC de grootste handels onderneming ter wereld, met als werk terrein Azië. De Compagnie hield zich voornamelijk bezig met scheepvaart, handel, oorlog voeren en besturen. In deze twee eeuwen heeft de VOC het dagelijks leven in Nederland en Europa op veel terreinen blijvend ver anderd. Tot op de dag van vandaag is nog steeds zichtbaar dat de VOC onze eetgewoonten, kleding, inrichting van huizen en kennis over mens en natuur blijvend heeft veranderd. door Uitgeverij THOTH, e.a. Heeronwog 1851 KL Hoöoo rwast Winkelhof t Loo, 072 5331483 LIBRIS, Uw Complete Boekhandel «t*maf£ lnfo.deutekom@ftbri#.nl door Herman Finkers voor OO Alles is mooier onder een stralende zon. Daarom krijgt u van Het Huis Opticiens nu UV-proof glazen cadeau bij uw oogverblindende zonnebril op sterkte. Zo wordt het een nog mooiere zomer. HBO OPTOMETRIST Zien mag gezien worden. CASTRICUM - GEESTERDUIN 37 - TEL. (0251) 65 66 95. HEILOO Braamse. Zondag 10.00 uur: pastor M.J. van Bolhuis, dienst van schrift en tafel m.m.v. de Schola. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur eucharistieviering; hoogmis, 15.00 uur lof met rozenkrans gebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 09.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag om 08.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. Donderdag 28 maart witte donderdagviering. Vrijdag 29 maart 08.30 15.00 uur kruisweg, 19.00 uur goede vrijdagviering. Zaterdag 30 maart 21.30 uur paaswake. Zondag 1 april 10.30 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: geen opgave ont vangen Zondag 10.00 uur: geen opgave ontvangen. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. English Church Heiloo Xer Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), familys welcome, Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOO - De Bibliotheek in Heiloo heeft reeds meer dan vijf jaar een publieke internetaansluiting. De laatste twee jaar kon op vier computers wor den geïnternet en gemaild. Met name de laatste maanden was het gebruik van internet onvoldoende sta biel. In de afgelopen weken is daarom een nieuw internetsysteem op de vier computers van het digitale eiland in de bibliotheek geïnstalleerd. De techni sche problemen moeten hierdoor tot het verleden behoren. Daarnaast is het gebruik van internet in de bibliotheek van Heiloo gebruikers vriendelijker geworden en staan voor de bibliotheekbezoekers een aantal gratis internetsites ter beschikking. Naar de volgende informatie kan zon der kosten worden gesurft: Bibliotheek Heiloo, Wetgeving, Gezondheid (GGD), Nederlandse Spoorwegen, Telefoongids, Krantendatabank, Informatie over schrijvers, uittreksels en recensies. Het ligt in de bedoeling het aantal gratis internetsites op korte termijn uit te breiden. Gratis internetminuten Vanwege de verbeterde digitale dienst verlening en het ongemak in de afgelo pen maanden krijgen alle internetge bruikers in de bibliotheek van Heiloo gedurende twee weken, van 26 maart tot en met 6 april, bij aankoop van minimaal 30 minuten aan internettijd 30 minuten gratis. Twee jaar geleden oogstte Herman Finkers met de theatershow 'Kalm aan en rap een beetje' veel succes en het zal voor de fans dan ook een genoegen zijn te weten dat deze voorstelling nu inte graal op cd verkrijgbaar is. Een twee uur durende live-registratie die Herman voert naar Zuid-Limburg alwaar hij na het beklimmen van de Vaalserberg (een barre tocht) wil genieten van een welverdiende vakan tie. Een show die, zoals duidelijk te horen is, leidt tot veel vermaak. Als bonustrack is een swingende, met band opgenomen studio-opname van het lied 'Ik weet niet wat het is' te horen. Herman Finkers is geboren op 9 december 1954. Zijn geboorteplaats is Almelo. Daar heeft hij de lagere school en de HBS gedaan. In Groningen heeft hij zijn Kandidaatsexamen psychologie gedaan aan de RU Groningen. Daarna heeft hij de Sociale academie in Hengelo gedaan. Vanaf 1979 na Cameretten in Delft is hij bezig geweest met het maken van theaterpro gramma's. Voor veel van zijn fans was de schrik dan ook groot toen Herman Finkers te kennen gaf zijn theateroptredens na Kalm aan en rap een beetje definitief te zullen beëindigen. Hoewel er inder daad nog geen nieuw programma in de maak is, heeft de artiest onlangs laten doorschemeren dat zijn besluit wellicht wat minder definitief is dan destijds werd vermeld, maar dat hij over de datum van een eventuele comeback geen zinnig woord kan zeggen. Voorlopig zullen de fans het dus moe ten doen met de registratie van zijn laatste show, om de herinnering aan de Twentse cabaretier levend te houden... HEILOO - Donderdag 11 april wordt bij Groei en Bloei, afdeling Heiloo en Omstreken een kijkje genomen bij de Denen en in het bijzonder de tuinen. Met als titel: 'Denemarken, land en tui nen', zal Ronald Houtman uit Boskoop aan de hand van dia's een 'rondreis' door dit land maken. Hierbij worden vooral het vasteland Juteland en de eilanden Funen en Seeland aangedaan. Hoewel diverse tuinen zullen passeren, wordt ook de cultuur niet vergeten. Belangrijke tuinen in Denemarken zijn onder andere de Botanische tuinen van Kopenhagen, Egeskov en Kolding. De heer Houtman heeft een eigen adviesbureau voor de boomkwekerij en publiceert regelmatig in de vakbla den, waarin ook zijn foto's worden geplaatst. De avond wordt zoals gebrui kelijk gehouden in het Ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464, te Heiloo, aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft Klup, de jeugdsoos van de SOW-ker- ken, zich voor het derde jaar op rij weten te plaatsen voor het landelijk YMCA volleybaltoernooi. Dit werd bereikt tijdens de regionale voorrondes in Heerhugowaard. Het team dat onder de ludieke naam De Bierbommetjes speelde kwam na een matig begin van het toernooi nog net op tijd op dreef om zich te plaatsen voor het landelijke toernooi, 27 april in Amersfoort. In de laatste vijf wedstrijden werd er vier keer gewonnen, wat uiteindelijk net voldoende bleek. Het tweede team van Klup eindigde enkele plaatsen lager. Nog beter werd er door het juni oren team gepresteerd! Van de twaalf gespeelde wedstrijden werd er geen één verloren, wat natuurlijk de over winning in het juniorentoernooi ople verde. Door deze overwinning werd ook de felbegeerde wisselbeker meege nomen naar de kelder van de Ter Coulsterkerk. Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 WINKELHOF 'T LOO 49 - TEL. (072) 533 25 95 Telefoonnummers van de partners In Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2001/2002. Woensdag 20-03-2002 Woensdag 27-03-2002 Donderdag 28-03-2002 Vrijdag 29-03-2002 Zaterdag 30-03-2002 Zondag 31-03-2002 Maandag 01-04-2002 Dinsdag 02-04-2002 Woensdag 03-04-2002 Donderdag 04-04-2002 Vrijdag 05-04-2002 Zaterdag 06-04-2002 Zondag 07-04-2002 Maandag 08-04-2002 Dinsdag 09-04-2002 Woensdag 10-04-2002 Donderdag 11-04-2002 Vrijdag 12-04-2002 Zaterdag 13-04-2002 Zondag 14-04-2002 Maandag 15-04-2002 Dinsdag 16-04-2002 Woensdag 17-04-2002 Donderdag 18-04-2002 Vrijdag 19-04-2002 Zaterdag 20-04-2002 Zondag 21-04-2002 Maandag 22-04-2002 Dinsdag 23-04-2002 Woensdag 24-04-2002 Donderdag 25-04-2002 Vrijdag 26-04-2002 Zaterdag 27-04-2002 Zondag 28-04-2002 Maandag 29-04-2002 Dinsdag 30-04-2002 19.00-22.45 19.00-22.45 14.00-15.30 gesloten gesloten gesloten 08.30-15.30 19.00-22.45 14,00-15.30 08.30-12.00 19.00-22.45 09.00-12.00 08.45-15.30 08.30-15.30 19.00-22.45 14.00-15.30 08.30-12.00 09.00-12.00 12.00-18.00 08.45-15.30 08.30-15.30 19.00-22.45 14.00-15.30 08.30-12.00 09.00-12.00 10.00-15.00 08.45-15.30 08.30-15.30 19.00-22.45 14.00-15.30 08.30-12.00 09.00-12.00 Gesloten zaalvoetbal zaalvoetbal sportinstuif Goede Vrijdag 1e Paasdag 2e Paasdag schoolgym zaalvoetbal sportinstuif schoolgym zaalvoetbal basketball schoolgym schoolgym zaalvoetbal sportinstuif schoolgym basketball volleybaltoernooi schoolgym schoolgym zaalvoetbal sportinstuif schoolgym basketball 19.00-22.45 zaalvoetbal 19.00-23.00 volleybal 19.00-22.45 zaalvoetbal 17.00-18.30 basketball 16.30-19.45 basketball 17.00-22.30 19.00-23.00 19.00-22.45 19.00-22.45 17.00-22.30 19.00-23.00 19.00-22.45 19.00-22.45 13.00-17.00 wijkenvolleybaltoernooi schoolgym 17.00-22.30 schoolgym zaalvoetbal sportinstuif 19.00-22.45 schoolgym 19.00-22.45 basketball Koninginnedag volleybal volleybal zaalvoetbal zaalvoetbal volleybal volleybal zaalvoetbal zaalvoetbal zaalvoetbal volleybal zaalvoetbal zaalvoetbal De Omloop 11 -1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Zwembad Het Baafje gaat open op zaterdag 4 mei om 10.00 uur De voorverkoop van de abonnementen is reeds gestart en duurt nog tot en met 16 april 2002 (zie de bestelbon elders in deze krant)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2