Gemeentelijke heffingen 2002 l fl Donderdag 4 april vrijwilligersdebat in Heiloo Huisvuilwagens ondersteunen met nieuwe billboards het milieu nxr::;i 11^ HEILOO 29 maart 2002 talrijke openingsactiviteiten Belangrijke nummers Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA WÊËmËÊmiÊmÊÊÊmÊËËÊËmÊËsmsm^MÊmmHÊÊimÊÊmmmËmÊËM afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Op vrijdag 29 maart 2002 opent het Bèestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. Tussen ll.OO en 16.00 uur zijn alle kinderen van harte welkom om te knutselen, te knuffelen en de jonge kuikentjes te zien. Alles wat de kinderen willen weten over hoe de dieren worden verzorgd en gevoerd en hoe de dieren leven, kunnen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vragen. Elke woensdagmiddag open Vanaf woensdag 3 april 2002 is het Bees- tenboetje elke woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur geopend. Ook op deze middagen kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. De beheerder en een aantal vrijwilligers zijn dan ook aanwezig om vragen te beantwoorden over het verzorgen van de dieren, het eten geven etc. Vanwege het tekort aan vrijwilligers is het Bees- tenboetje helaas nog niet op zaterdagochtend geopend. Melden zich meer vrijwilligers aan, daajfean het Bees tenboel] e weer op de zaterdagochtend open zijn voor allerlei leuke activiteiten. Vrijwilligers gevraagd Hou' je van beesten of wil je wel eens flink de armen uit de mouwen steken en de hokken van de dieren schoonmaken? Of vind je het leuk om activiteiten voor kinderen te organiseren of ze te helpen met knutselen? Heb je wat vrije tijd over die je leuk en zinvol wilt bestedep en ben je ouder dan 16 jaar? Meld je dan aan als vrijwilliger. Het Beestenboetje kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken, jfe kunt je gelijk aanmelden als vrijwil liger, maar je kan ook eerst wat meer informatie vragen over'het vrijwilligers werk in het Beestenboetje of gewoon eerst eens een keertje komen kijken, In alle gevallen kun je contact opnemen met de heer G. Bak, opzichter van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072 535 68 02. Ook kun je contact opnemen met de beheerder, de heer T. Bisselink, die in ieder geval op woensdagmiddag in het Beestenboetje aanwezig is. Tineke en Corry vragen om versterking voor het vrijwilUgersteam van het Beestenboetje In week 13 (maandag 25 tot en met zaterdag 30 maart) verzendt de gemeente Heiloo de aanslagen gemeentelijke heffingen 2002. Ook dit jaar ontvangt u twee aanslagbiljetten. Eén aanslagbiljet voor onroerende-zaakbelastingen, rioolrecht en hondenbelasting. En één aanslagbiljet voor afvalstoffenheffing en reinigingsrecht. Voor de meeste huishoudens en bedrijven zijn dat alle gemeentelijke heffingen voor 2002. De aanslagen grafrechten, toeristenbelasting, reinigingsrechten voor 1100- liter containers en correcties worden apart verzonden. Lokale lastenvermindering In 2002 is de lokale lastenvermindering, ook wel 'de Zalmsnip' genoemd, weer van toepassing. Dit betekent, dat alle huishoudens, die op 1 januari 2002 over zelfstandige woonruimte beschikten, in aanmerking komen voor een korting van 45,38 op de gecombineerde aanslag. De lokale lastenvermindering staat apart op de aanslag vermeld. Bedrijven komen niet voor deze vermindering in aanmerking. Het gaat hier om een Rijks maatregel voor vermindering van de lokale belastingen en behoud van koop kracht. Als u zelfstandig een ruimte bewoont, die wel als woonruimte is geregistreerd, maar waarvoor geen aparte aanslag wordt opgelegd, (zoals bij verzorgingste huizen en kamerbewoning) dan kunt u in sommige gevallen ook aanspraak maken op de 45,38 lastenverminde ring. In alle bekende gevallen gaat de gemeente over tot uitbetaling. Als u denkt dat u ook recht heeft op deze uit kering, maar u heeft geen aanslag ontvangen of de vermindering is niet pp de aanslag vermeld, dan kunt u dit schriftelijk melden bij bureau Belas tingen van de gemeente Heiloo. Belastingkrant De gemeente Heiloo heeft een belasting krant die tegelijkertijd met de aanslag biljetten huis aan huis wordt verspreid. Hierin informeren wij u over de gemeen telijke belastingen. Wij vertellen u onder andere waarom u de aanslagen ont vangt, wat de tarieven zijn en hoe u (gespreid) kunt betalen. Kortom een krant vol informatie die u een antwoord geeft op al uw vragen. Mocht u de krant niet hebben ontvangen, vraag er één aan bij de gemeente. Automatische incasso Als u gebruik wilt maken van de moge- lijkheid tot het betalen via een automatische incasso, dan kunt u de gemeente hiervoor machtigen. Dit kan door bij de gemeente een machtigings kaartje aan te vragen, of u kunt het voorbeeld op deze pagina invullen en opsturen naar de gemeente Heiloo, ant woordnummer 1525, 1850 VB te Heiloo. Een postzegel plakken is niet nodig. De machtiging is dan geldig voor zowel de aanslag reinigingsrechten als voor de gecombineerde aanslag. Ook voor degenen die reeds via een automatische incasso betalen geldt dat de afgegeven machtiging geldig is voor beide aan slagen. Maandelijks worden er dan ook in het vervolg twee bedragen van uw bank- of gironummer afgeschreven. Eén bedrag voor de aanslag afvalstoffen heffing/reinigingsrecht en één bedrag voor de gecombineerde aanslag. Meer informatie Voor meer informatie over de gemeente- lijke belastingen kunt u terecht bij publieksbalie 3 in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Telefonisch kunt u terecht tussen 08.00 en 16.30 uur op telefoonnummer (072 -) 535 66 19 en 535 66 13. Donderdag 4 april 2002 organiseert de gemeente Heiloo een vrijwilligersdebat. Het debat vindt plaats van 20.00 tot 22.00 urn- in de raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo, ingang Raadhuisweg 1. De gemeente organiseert dit debat naar aanleiding van een zeer recent onderzoek over vrijwilligerswerk onder ruim 200 organisaties in Heilóo die met vrijwilligers werken. Het debat op 4 april a.s. richt zich op de resultaten en conclusies van het onderzoek en wordt voorgezeten door wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten. Een vertegenwoordiger van het onder zoeksbureau Radar uit Amsterdam zal eerst de resultaten presenteren. Het debat, te voeren op basis van de conclu sies, moet uitmonden in de formulering van speerpunten voor het vrijwilligers werk in Heiloo. Op basis van de onderzoeksresultaten en de uitkomsten van het debat formuleert de gemeente een voorstel om het vrijwilligerswerk te versterken in Heiloo. Dit voorstel, dat op interactieve wijze tot stand komt, wil de gemeente vervol gens indienen bij het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) om op deze wijze ook subsidie te verkrijgen. Het ministerie stelt namelijk in de periode 2001 tot 2003 extra mid delen ter beschikking aan gemeenten die het lokaal vrijwilligerswerk willen versterken. De gemeente Heiloo heeft uitnodigingen verstuurd aan vrijwilligers(organisaties) in Heiloo die in de enquête hebben aan gegeven deel te willen nemen aan een vrijwilligersdebat. In totaal zijn 210 organisaties in Heiloo die met vrijwilli gers werken, benaderd voor deelname aan het onderzoek. Ongeveer 100 orga nisaties hebben tot nu toe meegedaan aan het onderzoek. Een kleine 35 organi saties hebben tot nu toe te kennen gegeven aan het debat deel te willen nemen. Betrokkenen bij het vrijwilligerswerk in Heiloo die willen deelnemen aan het debat, kunnen zich tot 3 april a.s. telefo nisch aanmelden bij de gemeente, mevrouw N. Willems van het Stafbu reau, telefoonnummer (072 -) 535 66 8*0. Dit jaar zullen de twee huisvuilwagens van de gemeente Heiloo, onder het motto 'Afval apart, dat doe je samen!met vijf nieuwe billboards in het dorp rondrijden. De huisvuilwagens rijden op dit moment met de billboard Is de spanning eruit? om inwoners te stimuleren Klein Chemisch Afval (KCA) gescheiden in te leveren. Naast KCA wordt nu ook ondermeer aandacht gevraagd voor het scheiden van glas, oud papier, textiel, GFT en zelf composteren. De campagne: Afval apart, dat doe je samen! In juni 2000 startte de gemeente Heiloo een speciale milieu-campagne voor het scheiden van afval. De campagne werd onder de slogan 'Afval apart, dat doe je samen' gevoerd voor zowel volwas senen als voor kinderen in Heiloo. Voor de campagne is de zogenaamde milieu pelikaan ontwikkeld. Een ludieke cartoon van een pelikaan, die alle moge- lijke manieren van afval scheiden uitbeeldt. In het kader van deze cam pagne schreef de gemeente Heiloo een kleurwedstrijd voor alle kinderen van de tien basisscholen in Heiloo uit. De kleur plaat toonde drie pelikanen boven Heiloo met de slogan: N Afval apart, dat doe je samen!Uiteindelijk kende elke school 9 winnaars van een t-shirt met een afbeelding van de milieu-pelikaan. Naast de kleurwedstrijd verscheen er een advertentiereeks in de Uitkijkpost en vond de uitzending van een milieu spot op de streekradio Excellence plaats. Op deze manier werden zowel jong als oud betrokken bij het goed scheiden van het huishoudelijk afval. De billboards op de huisvuilwagens In navolging van de campagne zijn er diverse billboards ontwikkeld voor de huisvuilwagens van de gemeente Heiloo. Vijf billboards tonen de volgende onderwerpen; Klein Chemisch Afval, Gft en zelf composteren, oud papier, oud textiel en glas. Een zesde billboard voert de algemene campagne-slogan 'Afval apart, dat doe je samen!De billboards zullen regelmatig verwisseld worden. Dat gebeurt op momenten dat extra aandacht gevraagd wordt voor een bepaald onderwerp. Zo zal de billboard met betrekking tot gft en zelf compos teren tijdens de maanden april en mei worden ingezet. Dit zijn de maanden dat veel werk in de eigen tuin wordt verzet en extra groenafval oplevert. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR), de heer K. Kaandorp, telefoonnummer (072 -) 535 68 03. aad en (raads) commissies Vergadering Heilooër Monumen- tencommissie Op woensdag 3 april a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Heilooër Monumentencommissie plaats in de B&W- kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Rondvraag 3. Mededelingen en ingekomen stukken: Kunstopdracht Willibrord 4. Notulen 23 januari 2002 5. Open Monumentendag 6. Voorlichting: Stand van zaken informatiebordjes Stand van zaken informatiefolder monumenteneigenaren 7. Bouwplannen: geen 8. Archeologie: a. Stationslocatie b. Werkendelslaan c. Kapel OLV ter Noodterrein d. Uitwerkingsnotitie Archeologie 9. Sluiting. Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrij stelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen Butterlaan 2 - vergroten woning Vennewatersweg 21 hs. 27 - bouw serre Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 maart 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) De Ronge 40 - plaatsen berging Egelenburg 10 - vergroten woning Hoogeweg 9B - vergroten woning Kennemerstraatweg 198 - vergroten woning Kennemerstraatweg 412 en 414 - oprichten 7 appartementen met parkeergarage Westerweg 51B - plaatsen tijdelijke woon- unit Westerweg 106 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 15 - vergroten woning Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de Vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 6 UITKIJKPOST - 27 MAART 2002 - PAGINA 4 He gezamelijke banken spaarbanken I postbank - invullen in hoofdletters Ondergetekende verleent hierbij tot wederopzegging machtiging aan Gemeente Heiloo om van zijn/haar hierondergenoemde (giro-) rekening bedragen af te schrijven wegens Gemeentelijke Belastingen Bankrekeningnr Girorekening Postbank Naam en voorletters Adres postcode en plaats Ondergetekende verklaart zich akkord met de regeling zoals in de bijgevoegde brief is vemeld Datum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4