1 edri Over nat maken, troef en een mars 50-jarig bestaan Eerste Heilooër Klaverj as vereniging nachtrust: 1 Beestenboetje zoekt enthousiaste vrij willigers Jah Win eli ZEKERHEID geheim WIJFFELS - ELECTRONICA - SERVICE Ml Thuis in uw regio! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost-nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: |226 331 020 (Rodi verspreiding bv) (L itJU JDrukkerij uitkijkpost bv 3 APRIL 2002 ^4 67e JAARGANG NO. 14 INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Koninginnedag, Hemelvaarts- dag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, KIES VOOR BORDEN (072)5351000 dH «3Êi lil slaapcomfort m matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel C. HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF l TV - VIDEO - AUDIO DEF. Geen voorrijkosten inr. v.a. €75,- Satellite on TV ALL IN 795,- 0 072-5333500 06 22 49 8000 [KJ Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl - week 18-1 mei (Koninginnedag) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 26 april 17.00 u. week 21 - 22 mei (Pinksteren) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op 30 april (Koninginnedag) (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei Mogen wij u even voorstellen? Tentoonstelling van Beeldhouwchib Heiloo De gemeente Heiloo nodigt u van harte uit op 8 april a.s. om afscheid te nemen van de vertrekkende wethouders. De receptie vindt plaats vanaf 21.00 uur in de kantine van het gemeentehuis (oude ingang, Raadhuisweg 1). J* HEILOO Tijdens deze gelegenheid kunt afscheid nemen van mevrouw E.Th.M. Schoutsen-Bolten en de heer E.M.I. ten Hacken. Zij keren in de komende bestuursperiode niet terug. Daarnaast kunt u afscheid nemen van mevrouw A.M. Worm-de Moei en de heer M.R. Opdam. Zij zullen de komende vier jaar wel terugkeren in de lokale politiek. Mevrouw Worm als raadslid en de heer Opdam opnieuw als wethouder. De beslissing over deze benoemingen wordt tijdens de raadsvergadering genomen die plaatsvindt op 8 april a.s. en begint om 20.00 uur. Zie voor meer informatie over deze vergadering de gemeentelijke pagina elders in de Uitkijkpost. Giro 860 Open Dag industrieterrein De Oude Werf Afzwemmen zwembad Loos De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! B De Eerste Heilooër Klaverjasvereniging.: Goed voor vijftig jaar kaartgenot (foto UKP) HEILOO - Op 9 april bestaat de Eerste Heilooër Klaverjasvereniging (EHK) 50 jaar. Deze gezellige vereniging telt 44 leden. Het oudste lid is 87 jaar en de jongste 35. Allemaal leven ze toe naar een keer per week een kaartje leggen. Op 9 april 1952 richtte Dhr. Anema de vereniging op in de Rustende Jager. Destijds kende de club zo'n 80 leden. Er zijn nu nog leden uit die tijd. Natuurlijk hebben zij heel wat te ver tellen. Dat deed het voltallig bestuur in een ontmoeting met de Uitkijkpost. Eén oog en één arm In de huiskamer van Dhr. Leurink en zijn vrouw geniet het 5-koppig bestuur van de koffie. Al gauw komen de ver halen los en wordt er heel wat afgela- chen. Zo vertelt de voorzitter Wassing: „In 1952 had je nog niet zoveel, dus je ging klaverjassen. Je had de Bonte dins- dagavondtrein, Ome Keessie en de familie Doorsnee op de radio. Daarnaast werd er veel geklaverjast. Het is ook gezelliger dan bridgen bij voorbeeld. Bij klaverjassen mag je pra ten, bij bridgen niet." Ze weten nog goed hoe dat destijds ging. „Anema had maar één oog en één arm. Hij had een speciaal bakje om zijn kaarten in te zetten. We zaten toen in de serre van de Rus en in de zomer in de tuin. Nu kaarten we in 't Open Huis", vervolgen de dames Leurink en Sluijs het gesprek. Competitie Natuurlijk zit er een competitie-ele ment in de wekelijkse klaverjasavon- den. Zo was er 35 jaar geleden sprake van onderlinge clubstrijd met bijvoor beeld klaverjasvereniging Germefa. Er werden dan 4 EHK-klaverjassers afge vaardigd. Mevrouw Leurink toont een flesopener met de tekst Germefa. Een behaalde prijs op 7 september 1967. Drives met prijzen en een feestavond Tijdens de verschillende drives zijn er mooie prijzen te winnen. Het inkopen van de prijzen heeft een aardige wen ding genomen volgens het bestuur. Vroeger haalde men de prijzen op bij de plaatselijke middenstand. Nu kan dat niet meer en gaan bestuurslid mevr. Sluijs en de penningmeester, dhr. Lingeman erop uit om prijzen in te kopen. „We kopen dan acht prijzen per kop pel, dus zestien in totaal, overwegend etenswaren. Dat varieert van vleespak ketten, altijd een succes, fruitmanden, kaas, koffie tot bonbons en wijn", zegt een enthousiaste mevr. Sluijs. Deze prijzen zijn te winnen op de open drives. Iedereen mag dan komen, met of zonder maat. Dit vindt elke vijf a zes weken plaats. Alsof het met de te win nen prijzen nog niet genoeg is, worden er dan ook nog prijzen verloot. Zo'n 25 stuks en nog eens tien pakken vlees. Tot slot melden de bestuursleden nog de driejaarlijkse feestavond, met kerst, Pasen en begin juni. Dan mag ieder lid een cadeau uitzoeken. Een nieuwkomer met 5500 punten De gemoederen raken enigszins verhit als het op de puntentelling aankomt. Er wordt over en weer vergeleken met het aantal behaalde punten in de onderlin ge competitie. Gemiddeld behaalt een klaverjasser 4500 punten. Maar soms kunnen zelfs nieuwkomers verrassen: 5500 punten maar liefst werden geteld! Het gaat er eerlijk aan toe bij EHK. Op de clubavonden zijn vaste koppels taboe. Men trekt een nummer en zo rouleren de tafels. Dat levert wel eens problemen op. „Dan worden ze wel eens bijgelovig en roepen: ik heb nu een goeie stoel. Ik wil er niet meer af", grapt mevr. Sluijs. En ook Dhr. Wassing vertelt dat hij zijn vrouw wel mee neemt, maar niet met haar kaart. Daar krijg je alleen maar ruzie van. Voor Dhr. Wassing is ook een schone taak weggelegd wanneer er vals of 'met het mes op tafel' gespeeld zou worden. Dan moet hij die persoon verwijderen. Gelukkig komt dat amper voor. Dat gezelligheid geen tijd kent, blijkt niet alleen uit de kaartavonden. Ook gaan de leden elke vijf jaar op stap. Vroeger ging men naar uitvoerin gen.„We zijn toen naar de Blinkert in Schoorl geweest. Eerst naar een toneel voorstelling en dansen na. En we zijn twee keer naar de Mounties geweest. Heel erg leuk, wat hebben we gela chen", vertellen de bestuursleden glun derend. Dit jaar is natuurlijk een feestjaar. Het uitstapje zal de leden per bus naar Sneek brengen. Daarna volgt een boot tocht inclusief diner. Op de uitnodiging staat vermeld dat een goed humeur vereist is voor die dag. Dat zal de leden van de Eerste Heilooër Klaver jasvereniging zeker niet ontbreken! Voor wie nieuwsgierig geworden is naar deze leuke vereniging en graag eens meekaart: De vaste clubavond is op maandagavond van 20.00 tot 22.15 uur in Het Open Huis (boven winkel centrum 't Loo).Ook bestaat de moge lijkheid mee te doen aan de open kla- verjasdrives. De eerstvolgende drives vinden plaats op 22 april en 6 mei op dezelfde locatie. Kosten bedragen 1.60 euro. Robert Broekhoff stond, voordat hij in 1999 zijn bedrijf Meesterlijk dyna misch webdesign starttevooral bekend als dj Roberto. Bezoekers van diverse grote discothekenzoals de iT in Amsterdamkonden avond na avond genieten van Roberts draai- kunsten. Tot Robert besloot het nachtleven in te ruilen voor het dagle ven. En dat bevalt hem nog steeds prima. Robert: „Alhoewel ik die 13 jaar dat ik club dj was als geweldig heb er varen, merkte ik ook aan mezelf dat ik toe was aan een 'normaal' leven. Toen ik op een gegeven moment een managementfunctie kreeg toen ik hielp met het opstarten van Marcanti Plaza in Amsterdam, voelde ik dat dat was waar ik verder in wilde." Robert ging bij zijn vader, die een winkel in verlichting heeft in Zwanenburg, aan de slag en was, vol gens eigen zeggen, een prima verko per. „Maar omdat het de bedoeling is dat mijn zwager, die al jaren in de zaak werkt, uiteindelijk het roer overneemt van mijn vader, en ik daar absoluut niet tussen wil zitten, besloot ik mijn eigen zaak te begin- pen." Het werd een zaak in 'dyna misch webdesign', omdat Robert zich daar al lang voor interesseerde. „Ik wilde websites maken voor bedrijven, maar daarnaast ook extra service aanbieden in de vorm van een help desk. Verder wilde ik een bepaald niveau bereiken en me daarmee onderscheiden van de vele website bouwers die voor veel geld een mati ge website maken en de klant verder aan hun lot overlaten." Dat dat allemaal niet zomaar ging, heeft Robert ondervonden. „Juist in die tijd barstte de luchtbel van de internet-business, waardoor het best een moeilijke tijd was om juist een bedrijf te beginnen in die sector. Gelukkig werkte mijn vrouw fullti me, waardoor we eventuele magere tijden konden opvangen." Gelukkig wist Robert zijn bedrijf al snel te pro fileren als zeer betrouwbaar en veel zijdig, waardoor hij al snel een aantal In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. vaste klanten wist te verwerven zoals Opetam, van Vuuren, Punt Systeembouw en Corinne's Agency. Diensten Zoals inmiddels wel duidelijk is biedt Meesterlijk naast webdesign en web- hosting extra service aan. „Voor een eenmansbedrijf is dat nogal wat, ik leg de lat dan ook behoorlijk hoog. Maar omdat ik van mijn hobby mijn werk heb gemaakt, is dat niet erg. Ook heb ik nogal 'last' van prestatie drang, wat zich uit in het feit dat ik voor mijn klanten 24 uur per dag bereikbaar ben, naast een telefoni sche helpdesk die op werkdagen bereikbaar is van 08.30 tot 17.30 uur. Ook kunnen klanten met vragen terecht op het Online Help Forum waar allerlei internet gerelateerde kwesties beantwoord worden. Met het credo 'als je het doet, moet je het goed doen' ga ik ook meteen voor de top." Toekomst De toekomst ziet Robert zeer roos kleurig. „Het zal niet heel lang meer duren voor ik op zoek moet naar per soneel, alhoewel ik dat voorlopig lie ver uitstel. Het moeten namelijk behoorlijke allrounders zijn, die, net als ik, elke klant met elk probleem moeten kunnen helpen." Over de toekomst van computers en internet heeft Robert ook een duidelijke visie: „Binnen nu en vijf jaar zal er weer veel veranderen, zoals er de laatste jaren al veel is veranderd. Voor bedrijven zal de automatisering nog veel sneller, simpeler en eenvoudiger worden, wat natuurlijk een goede ontwikkeling is. Ook de maatschappij zal hier veel voordelen van ondervin den. Juist omdat alles sneller kan worden gerealiseerd, houden mensen weer tijd over voor andere dingen." Voor meer informatie over meester lijk kunt u kijken op de webiste; www.meesterlijk.nl of mailen naar: info@meesterlijk.nl. Adres: Postbus 1,1906 ZG Limmen, tel. 072-5055729. Woning- en bedrijfsmahelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo Tel. 072-535 10 00 Fax 072-532 05 33 www.vanderborden.nH Vr/ - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 M 1 Robert Broekhoff HEILOO - Op goede vrijdag opende het Beestenboetje, gelegen in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan, voor de eerste maal na de 'winterslaap' haar deuren voor het publiek. Tussen 11.00 en 16.00 uur konden kinderen en hun ouders terecht bij de knutseltafels, in de knuffel-konijnenhoek, of konden zij genieten van de jonge kuikentjes. En genoten werd er volop, zowel door de kinderen als door de ouders. De kinderen stonden in de rij voor een konijn op hun schoot, terwijl de cre- atiefsten onder hen zich waagden aan de lange knutseltafels waar onder andere paaseieren beplakt konden worden. Ook de ouders vermaakten zich prima, al merkten wel enkelen op dat het 'knuffelhuisje' wat aan de krap pe kant was. Omdat eigenlijk alle kin deren wel een konijn op schoot wilden hebben, was er nauwelijks nog plaats voor de ouders, die dan ook vaak van buiten moesten toekijken hoe hun kroost vertederd met de langoren op schoot zat. Nina Hollenberg en Corry Brevoort zoeken nieuwe collega vrijwilligers voor het Beestenboetje. (foto UKP) Vanaf vandaag is het Beestenboetje elke woensdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Kinderen zijn wekelijks wel kom om allerlei dieren te knuffelen en te aaien. De beheerder is samen met een aantal vrijwilligers aanwezig om vragen over verzorging en voeding van dieren te beantwoorden. Hoewel de beheerder graag wil dat het Beestenboetje ook op zaterdag geo pend is, kan hij nog niet met zekerheid zeggen of de kinderen dan inderdaad terecht kunnen. Een gebrek aan vrijwil ligers dreigt er voor te zorgen dat de dieren op zaterdag in hun hokjes moe ten blijven. Nina Hollenberg, vandaag voor de gelegenheid getooid in een paashaas kostuum, stopt binnenkort met haar activiteiten bij het Beestenboetje en gaat meer werken bij de Broekerveiling. Corry Brevoort en haar collega Tineke blijven daardoor met zijn tweetjes achter. De dames zien nieuwe vrijwilligsters dan ook met graagte tegemoet. „Het mooiste is wan neer er twee tot drie personen bijko men", vindt Corry. We beginnen om 9.00 uur met het klaarzetten van de spullen zodat de kinderen er vanaf 10.00 uur bij kunnen. Elke eerste zater dag van de maand willen we dat het Beestenboetje van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur geopend is. Afhankelijk van het weer en het aantal kinderen kunnen we hier later mis schien twee keer per maand van maken." Wie veel van beesten houdt en het niet vervelend vindt om de hokken schoon te moeten maken wordt verzocht te reageren. Ook worden allerlei activitei ten voor de kinderen georganiseerd en wordt er op z'n tijd geknutseld. Ook daarbij kunt u helpen. Vrijwilligers vanaf 16 jaar kunnen zich aanmelden of informatie aanvragen bij G. Bak, opzichter van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-5356802. Natuurlijk kunt u ook terecht bij beheerder Ton Bisselink,op woensdag middag in het Beestenboetje. Sinds 25 maart wordt u bij de receptie van de Uitkijkpost geholpen door Marlies Sturk uit Limmen. Op maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag voorziet zij onze klanten van advies en voert alle voorkomende werkzaamhe den uit. Marlies heeft hiervoor bij Isropa Reizen gewerkt. Bij de Uitkijkpost vervult zij de taken van telefoniste, receptioniste en administra- tief medewerkster. HEILOO - Van 6 tot en met 11 apri! exposeert beeldhouwclub Heiloo, onder leiding van Anneke Hemelrijk, recent werk bij Naturel van Roozendaal, winkelhof 't Loo 55 te Heiloo. Het betreft werk in verschillen de kleuren speksteen of albat. De ten toonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van 9.30 tot 17.30 uur. 'Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet concentre ren?' Dat zeiden vertwijfelde onder wijzers van Bas, tien jaar oud. Een leuke knul, maar wel één met ADHD. Dankzij medicijnen gaat het nu een stuk beter, ook thuis. Maar voordat zijn ouders wisten wat er aan de hand was De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoenin- gen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk ondezoek en geven we voorlichting, leder /qjp* kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. HERSEN .TICHTING NEDERLAND Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl HEILOO - Op zaterdag 13 april zetten de bedrijven op het industrieterrein De Oude werf van 9.00 tot 17.00 uur hun deuren open tijdens de feestelijke Open Dag. Voor jong en oud zal er die dag genoeg te zien en te beleven zijn. Zo houdt Karwei een grote Parking sale op het parkeerterrein aan de Hoefsmid en staan diverse bedrijven, zoals garage Van der Steen, garage Admiraal, Henk Morsch, Hal 't Zevenhuizen, snackbar Cosy Corner, Frans Veldt en Drukkerij Uitkijkpost, met leuke stands en speciale acties voor hun pand. HEILOO - Op 26 maart werd er door leerlingen van zwembad Loos afge zwommen voor het A en B diploma van het zwem-ABC. Dit gebeurde in de Beeck in Bergen. Alle kinderen zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Iris Bakkum, Reijer Blok, Joël Broers, Bieke de Haan, Emma Jongsma, Sander Keeman, Beaudin den Dunnen, David Koenders, Marjolein Reichert, Mariska Wesslingh, Faye van Zutphen. Diploma B: Marjolein Bakker, Thijs de Boer Jesse Boerlage, Merel Fernée, Zoë Grooff, Shirley Luteyn, Lotte Mars, Anne Wil Moerkerk, Hans van Noorloos, Lieke Sintemaartensdijk, Jaimily Slootman, Astrid Snoeijen, Sybren Welling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1