wmsm Hoorzitting geluidswal druk bezocht (e Bewoners Plan Oost laten hun stem horen edri De top onder de kijkers. 7iHineveldAptiek ZEKERHEID American Beauty eli mmmmam NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Thuis in uw regio! Geslaagd/ gepromov afgestudeerd KIESVOOR ■T Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 17 APRIL 2002 oJU J Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Koninginnedag, Hemeivaarts- dag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: wk 18 -1 mei fi.v.m. Koninginnedag) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 26 april 17.00 u. wk 21 - 22 mei fi.vjn. Pinksteren) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op 30 april (Koninginnedag) (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei Drukte rondom 3VO, brandweer en politie in 't Loo Activiteiten NVVH Natuur in Heiloo Nu verkrijgbaar verrekijker bij: Heerenweg 151, 1851 KN Heiloo Tel. 072 - 533 12 75 Email: mail@zonneveldoptiek.nl Prijswinnaars kleur wedstrijd Slagharen Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.ni Bijeenkomst Passage Cum-laude geslaagd aan de Hogeschool te Amsterdam BORDEN (072) 535 10 (KI Deze magnifieke Ceanothus, ofwel de Amerikaanse Sering, is een rijk bloeiende heester. Prachtig voor buiten! ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a Koopavonden op ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a donderdag en vrijdag 0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n=^ <s.aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens a! uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De maandag door Rijkswaterstaat georganiseerde hoor zitting over het akoestisch onderzoek en de herinrichting van het Kooimeer- plein, mocht zich verheugen in een enorme belangstelling. In de raadszaal van het gemeentehuis moesten vele buurtbewoners uit de wijk Plan Oost zelfs genoegen nemen met een staan plaats. De aanwezige medewerkers van Rijkswaterstaat; Huib de Ridder, pro jectleider Rijkswaterstaat Bypass A9 Heiloo-Alkmaar, Jacqueline van Es, bestuurlijk juridisch medewerker Rijkswaterstaat, Wijnand Kooring, medewerker milieu Rijkswaterstaat (specialisatie geluid), Bert-Jan de Boer, medewerker verkeersprognoses Rijks waterstaat en Linda Troost, communi catieadviseur van Rijkswaterstaat, Kees Besseling, beleidsmedewerker van de gemeente Heiloo en Jan Hardloper, medewerker van de firma Cauberg-Huygen (opsteller akoestisch rapport) waren zeer verrast over deze massale opkomst. „Het mag duidelijk zijn dat wij hier niet op hadden gere kend," waren de eerste woorden van projectleider De Ridder, alvorens hij overging met de uitleg van het hele project. Akoestisch onderzoek Kort samengevat vertelde hij dat Rijkswaterstaat een akoestisch onder zoek heeft laten uitvoeren door het bureau Cauberg-Huygen. In de conclu sie van het rapport staat te lezen dat Rijkswaterstaat niet verplicht is om een geluidswal cq. -scherm langs de Rijks weg A9 te plaatsen (tussen de Kanaalweg en Nijenburghweg), omdat het project binnen de wettelijk gestelde geluidsnormen blijft. Slechts 15 wonin gen zijn daadwerkelijk aangewezen als sanerings- en reconstructiewoningen (woningen 'met bewezen' geluidsover last). De gemoederen liepen direct hoog op na deze woorden van De Rid der, omdat de buurtbewoners van de overige woningen in Plan Oost meen den dat ook zij dagelijks ervaren wat het is om naast een druk bereden snel weg te moeten wonen. Nadere uitleg van Jan Hardloper, opsteller van het akoestisch rapport, maakte de stemming er niet beter op. Toen hij de aanwezigen uitleg gaf over de bepalingsmethode die eind jaren 70 is ontwikkeld, en begin '80 van start is gegaan, reageerden enkele bewoners furieus toen zij begrepen dat de geluidsmetingen niet gemeten maar worden berekend van achter een bureau. Aan de hand van deze wettelijk aangewezen methode wordt berekend of een huis te maken krijgt met een te hoge 'gevelbelasting'. Volgens Hardloper mocht het dan mis schien vreemd klinken dat dergelijk onderzoek wordt uitgevoerd achter een bureau, maar kloppen de berekeningen in praktijk toch vrij aardig. Er wordt een rapport gemaakt op basis van de gemiddelde waarden van een jaar, daarbij onder andere rekening gehou den met de ligging van de weg en de woningen, de verkeersaantallen, de temperatuur en de windrichting etc. Dit rekenmodel is gebaseerd op een hoe veelheid metingen en wordt gebruikt voor alle nieuw te realiseren projecten. De reconstructieregeling zorgt er voor dat bij de wijziging aan een weg akoe stisch onderzoek moet plaatsvinden om na te gaan wat de gevolgen van het pro ject zijn voor het geluid. Uit het onder zoek blijkt dat voor 15 woningen de voorkeursgrenswaarde voor gevels van woningen wordt overschreden. Jacqueline van Es liet de bewoners weten dat Rijkswaterstaat voorlopig een verzoek om een hogere gevelwaar- de (zal indienen bij VROM en bij de Provincie. Als deze woningen niet vol doen aan het in de wet gestelde bin- nenniveau zal Rijkswaterstaat de gevels van de woningen isoleren. De hoorzitting van deze avond was bedoeld om de bewoners in de gelegen heid te stellen hun zienswijze te geven over het ontwerp verzoek. MM» Drukte tijdens de hoorzitting waar Rijkswaterstaat uitlegt waar de geluidswal zou moeten komen te liggen. Meting heeft geen status Toch bleven de bewoners aandringen op een geluidswal over de hele lengte. Zij waren ervan overtuigd dat wanneer er metingen in de wijk zouden worden verricht het nut van een dergelijke 'geluidsremmer' wel degelijk wordt ingezien. Hardloper: „Een meting heeft zelfs geen status, de wettelijke bereke ning maakt de bepaling. Al zouden we gaan meten, dan kunnen we hier niets mee"." Vervolgens was het de beurt aan de gemeente Heiloo, die volgens de bewo ners al op 5 juni 2000 tijdens een gemeenteraadsvergadering had beslo ten tot de aanleg van een geluidswal langs de A9 en daarvoor een krediet beschikbaar heeft gesteld. Kees Besseling liet weten dat gemeente wel degelijk voornemens is een geluidswal aan te leggen, maar dat een van de eige naren van de grond waarop de wal aan gelegd moet worden deze grond niet wil verkopen. Deze bewoner zou heb ben aangedrongen op een onderzoek naar het draagvlak onder de bevolking. De gemeente hoopt daarin de eigenaar te overtuigen. Zodra er overeenstem ming bereikt is kan wat Besseling betreft de wal aangelegd worden. Zolang de grond echter nog geen eigendom is kan de gemeente de wal niet aanleggen. In beroep Voor de aanwezigen bleef de onrust, ook nadat projectleider De Ridder de hoorzitting ten einde verklaarde. Natuurlijk wilden de bewoners graag weten wat er nu verder gaat gebeuren met 'hun' geluidswal. Rijkswaterstaat zal in elk geval alle aanwezigen die zich intekenden op de presentielijst een ver slag sturen van de hoorzitting. De besluiten die worden genomen worden toegezonden aan de bewoners van de betreffende percelen. Het ontwerp ver zoek van Rijkswaterstaat ligt ter inzage in het gemeentehuis tot 25 april aan staande. Iedereen kan daar zijn of haar zienswijze op geven. Wanneer VROM en de provincie een besluit hebben genomen kunnen de bewoners daarte gen in beroep gaan. Mensen die willen reageren en hun mening schriftelijk kenbaar willen maken kunnen dit doen •bij de wijkvereniging Plan Oost via adres Groote Olven 18, 1851 ER Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 13 april werd in en om winkelhof 't loo een grootscheepse actie gehouden door 3VO, de brandweer en de politie. Met succes hebben de politie, brandweer en 3VO (voorheen Veilig Verkeer Neder land) wederom de hoofden bij elkaar gestoken en een gezamenlijke manifes tatie gehouden voor het grote publiek. Er vonden diverse demonstraties plaats, waaronder die van de brandweer met het blussen van een brandend voortuig en het openknippen van een wrak. De politie deelde rum bonen uit aan de bezoekers, die vervol gens in het 'blaaspijpje' mochten blazen om te kijken of zij nog veilig naar huis konden rijden. De kinderen vermaakten zich opperbest op de poli tiemotor die de politie had neergezet. De rijsimulator van 3VO was eveneens een groot succes. Hierin kon een rij- vaardigheidstekst worden afgenomen en werd de bestuurder duidelijk gemaakt dat alcohol en verkeer niet samen gaan. 'Onder invloed van alco hol' bleken de meeste deelnemers toch duidelijk minder goed in staat hun 'voertuig' te besturen. Op twee grote televisieschermen konden de bezoek ers buiten de rijverrichtingen van de deelnemers volgen. De 3VO rijsimulator werd ingezet met het doel voorlichting te geven over het rijden onder invloed. De 3VO simula tor beschikt over een gevarieerd soft warepakket. Deelnemers aan een simu- latierit maakten op zeer indringende wijze kennis met het rijden onder invloed, met een vernauwd gezichtsver mogen, een vertraagd reactievermogen en een gebrek aan dieptewaarneming. De deelnemers ondervonden wat het betekent om met een promillage van 0.8 een voertuig te besturen. De sleutel hangers van 'BOB' (Bewust Onbeschonken Bestuurder) gingen na de test dan ook grif van de hand. De boodschap van 3VO werd door de bijna 50 deelnemers en andere geïnter esseerden kennelijk toch positief ont vangen. Net als de 118 mensen die deel namen aan de ogentest. Van een aantal van hen bleek het zicht zo matig, dat hen na de test geadviseerd werd zo snel mogelijk een bezoekje te brengen aan de opticien... 3VO is nog op zoek naar bestuursleden en leden die willen helpen tijdens even ementen, zoals op 16 mei tijdens de fietsexamens. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5336360. B ALKMAAR - Het pand staat nog vol met potten verf, de koopwaar staat nog verpakt in een dikke laag plasticSamen manouvreren we tus sen de stellingen door naar de ruim te waar Jörgen Bol ten straks zijn winkel in designmeubelen zal heb ben. De plannen van Jörgen zijn behoorlijk ambitieus. Het duurt allemaal wat langer dan ik vooraf had gedacht, maar het wordt een prachtige zaak!" Jörgen was een jongen van het type '12 ambachten, 13 ongelukken'. Óp school verveelde hij zich, na de MAVO hield hij nog net twee jaar HAVO vol, en besloot toen maar naar de MTS te gaan. Ook dat was niet wat hij wilde, dus ging hij wer ken. Hij had verschillende baantjes, maar er zat er niet één bij waar hij in verder wilde. Zijn ouders zeiden tegen hem: 'Waarom begin je niet iets voor jezelf?' Het idee voor een win kel in designmeubelen met de naam Odds On was geboren... Gat in de markt Jörgens vader is accountant in Amsterdam en kent door zijn beroep veel mensen. Zo kwam Jörgen aan een partij designstoelen van uitste kende kwaliteit. Zijn moeder werkte het idee voor een winkel vervolgens verder uit. Zij zag ook de advertentie voor het winkelpand aan de Breedstraat en stimuleerde Jörgen tot de koop van het pand. „Toen ik het zag, hoefde ik niet lang te twijfe len. Deze ruimte is ideaal voor een winkel in designmeubelen. Het is groot en het pand heeft van zichzelf al de juiste uitstraling. Er moet nog het een en ander gebeuren voor het is wat ik voor ogen heb, maar de basis voor mijn winkel is er al. Je moet het zien als een soort outlet; ik verkoop dure merken voor een betaalbare prijs. Met de meubelen is niets mis, er zijn er alleen teveel van besteld, of het betreft een collectie uit een vorig seizoen. Die neem ik vervolgens over en verkoop ik voor 60 a 70% onder de verkoopprijs. Een gat in de markt, als je het mij vraagt". Jörgen beseft dat hij, vooral de eerste tijd, erg hard zal moeten werken om In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. zijn zaak te laten draaien. „Maar dat vind ik juist lekker. Dit is voor mezelf, ik weet nu waar ik voor werk. Toen ik voor een baas werkte maakte het niet uit hoe hard ik werkte, ik ver diende toch hetzelfde. Ik ben straks 6 dagen geopend en reserveer een dag voor het bezorgen van de meubels. Gelukkig woon ik boven de zaak: ik ben zo thuis!" Collectie Jörgens collectie zal straks bestaan uit stoelen, tafels, bureaus en kasten, voor privé en zakelijk gebruik, van toonaangevende internationale ont werpers. „De meubels zijn ontworpen door onder andere Charles Ray Eames, Ron Arad, Verner Panton, Denis Santachiara. Jasper Morrison en Mario Bellini. Bekende namen in de classic designwereld voor mensen die houden van een designstuk in hun interieur, maar ook weten wat kwa liteit is. Het is geen kunst, ik wil naast design namelijk ook een product ver kopen djat functioneel en gebruiks vriendelijk is. De ontwerpen zijn tijd loos, degelijk en stuk voor stuk een sieraad voor het interieur. Maar daar naast zijp ze ook comfortabel." Kortom: de meubels zijn prachtig om te zien, maar zijn wel bedoeld om op te zitten of aan te werken. Jörgen hoopt de deuren van zijn winkel Odds On begin mei te kunnen ope nen. Voor die tijd kunt u de collectie echter al bekijken èn bestellen via zijn website: www.oddson.nl. Toekomst Op de vraag of hij deze keer wel zeker weet of dit nu is wat hij wil, zegt hij lachend: „Daar ga ik wel vanuit, ik ben zeer gemotiveerd om dit te laten slagen. En anders begin ik m'n eigen discotheek in Alkmaar, ik heb al een mooie lokatie op het oog en weet dat jongeren in de omgeving een goede discotheek missen: ook een gat in de markt!" Jörgen Bolten, Breedstraat 11 A in Alkmaar (achter het Domus winkel centrum aan de Laat). Website: www.oddson.nl, e-mail: info@oddson.nl Jörgen Bolten voor zijn winkel Odds On aan de Breedstraat 11 A in Alkmaar. HEILOO - Op woensdag 24 april wordt een rondleiding gehouden voor leden van de NVVH in het Paleis op de Dam. Het Paleis werd in de 17de eeuw als stadhuis gebouwd. Het beroemde klassieke ontwerp is van Jacob van Kampen. Voor het uitvoeren van het beeldhouwwerk werd o.a. Artus van Quellien aangetrokken. De schoor steenstukken van de hoofdvertrekken zijn van kunstenaars als Ferdinand Bol en Govert Flinck, twee leerlingen van Rembrandt. Het stadhuis werd door Lodewijk Napoleon in 1808 als paleis ingericht. Aanvang rondleiding: 11.00 uur. Kosten entree: 4.50 euro, 65+ 3.60 euro en rondleiding 2.50 euro. Vertrek: 9.18 uur van station Heiloo. Voor koffie is gereserveerd in het café bij de Nieuwe Kerk en voor de lunch in het lunchlokaal van Wijnand Focking in de Pijlsteeg. Opgave en inlichtingen bij Anneke Kager, ('s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur) tel.: 072-5332935. Op maandag 22 april is de afsluiting van het winterseizoen in de foyer van het Open Huis. Een voorjaarslunch zal verzorgd worden door Jeanette en Jan Sprenkeling met aansluitend een lente concert door Studio Cantilena uit Alkmaar. .Aanmelding voor 16 april, zoals vermeld in maandbericht. Deze lunch met aansluitend concert is alleen toegankelijk voor leden. Aanvang lunch 12.00 uur en aanvang concert 14.00 uur tot 15.45 uur. HEILOO ~:r^Onder leiding van Dick Stolte, natuurgids van het IVN. houdt het Nivon een wandeling ini en om Heiloo op dinsdagavond 23 april. Dicht bij huis is al veel te zien wat het voor jaar te bieden heeft aan ontluikende natuur. De wandeling duurt ca. 1? uur en is ook geschikt voor kinderen. In verband met de verstaanbaarheid van de uitleg is het aantal deelnemers beperkt tot ten hoogste 20 personen. Aanmelding is noodzakelijk: dat kan bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 of bij Dick Stolte, tel. 5330960. Tijd en plaats van verzamelen worden dan ook meegedeeld. Het is de bedoeling eind mei een tweede»wandeling te houden om de voortgang in het seizoen te kun nen zien. Contactlensspecialist (RVO) HEILOO - In de Uitkijkpost van 2 april jongstleden stond een kleurplaat van Attractiepark Slagharen afgedrukt. De redactie heeft heel veel kleurplaten toegestuurd gekregen, waarvan de ene nog mooier was dan de andere. Zij heb ben het dan ook behoorlijk moeilijk gehad met het kiezen van de beste, mooiste of origineelste kleurplaat, maar hebben er toch 10 uitgekozen. De eerste prijs, een cowboypak en een gezinskaart voor een gratis bezoek aan Attractiepark Slagharen is gewonnen door: Anouk Meijs (7 jaar), Abraham du Bois-hof 19 in Heiloo. De tweede tot en met de tiende prijs, een gezinskaart voor een gratis bezoek aan Attractiepark Slagharen is gewon nen door: - Chris Dijkman Dulkes (5 jaar), Land van Maat 8, Heiloo - Lars de Vré (3 jaar), De Krommert 15, Heiloo. - Skip van Schagen (6 jaar), De Stuifbergen 23, Heiloo - Bas Visser (6 jaar), van Aostastraat 1, Heiloo David Oppenhuizen (4 jaar), Westerweg 323, Heiloo - Thomas van Hooft (2 jaar), Kleijne Olven 14, Heiloo - Stef Heiloo (4,5 jaar), Rector Frederiklaan 28, Heiloo - Lisa de Waal (12 jaar), G. van Ijsselsteinlaan 45, 1934 GM, Egmond aan de Hoef - Inez Swart (6 jaar), Comansstraat 20, Alkmaar Alle prijswinnaars krijgen zo snel mogelijk een uitnodiging om hun prijs op te komen halen op het kantoor van de Uitkijkpost. HEILOO - Op dinsdag 23 april om 20.00 uur is er een bijeenkomst van de christelijke maatschappelijke vrouwen beweging Passage. Mevrouw de Roos, dijkgraaf van het Lange Rond, vertelt die avond over Waterschappen: heden, verleden en toekomst. Deze avond wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aan de Holleweg 111 in Heiloo. Introducés zijn welkom, zij betalen 3 éuro, inclusief een kopje koffie/thee. HEILOO - Onze plaatsgenoot Helen Dobber is cum laude geslaagd als fysio therapeut aan de Hogeschool te Amsterdam. C| I /V 1 IV/I /V KI - Badkamerinstallatie - n "L» il IVIM INI va Centrale verwarming ~~—1- Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 w Woning- en bedrijfsmakelaardij Kcnnemcrstraatweg 386 Tel. 072-535 1 0 00 1851 BK Heiloo Fax 072-532 05 33 vanderborden Ut >-/ - 379

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1